Gemengcte Berichten Laatste Berichten Burgerisjke Stand Marktberichten WEERBERICHT. LOOP DER BEVOLKING. halen, zoodat Ria ditmaal geen leidende rol in deze competitie speelt. 2e klasse R. Het lijkt er zoo'n beetje op alsof door het bestuur van Sluiskil aan haar elftallen het consigne is gegeven: „ditmaal gelijke spelen", want ook het derde elftal kwam met 1 punt uit den strijd tegen die reserves van Ria, die nu eindelijk na 10 wedstrijden hun eerste P'Untje hebben v'eroverd. Zou voor hen het spreekwoord gelden: Als er een schaap over den dam is? Hoek speelde haar thuiswedstrijd op het veld van Philippine en kreeg als tegen- standers de Rossche resedvisten, die welis- waar behoorlijk tegenstand boden, doch toch niet konden voonkomen, dat Hoek met 30 meester van het strijdperk bleef. Onze voor- spelling, dat de ontmoeting Com Boys 2 Axel 3 er een zou zijn van twee aan elkaar ge- waagde ploegen is geheel uitgekomen, want aan beide zijden werd eenmaal gedoelpunt, zoodat zij inderdaad tot een vergelijk zijn ge komen. Hulst 2, dat bij het vierde elftal van Terneuzen op bezoek kwam, heeft daar een steek laten vallen, d.w.z. zij verloor met 30 en komt daardoor haar goede positie in het gedrang, want zij heeft nu een achterstand van 3 punten op 'Hoek en Terneuzen 4. Hoe- wel het programma nog maar juist over de helft is, gaat het er toch op lijken, dat de eindstrijd om het bezetten van de eerste plaats zal gaan tusschen 'Hoek en Terneuzen 4. De ontmoeting Hontenisse 3'SVO 2 had geen doorgang. KAMPIOENEN. Evenals in het Zuiden is ook in de Weste- lijke le klasse afd. H de beslissdng gevallen en kwam de titel aan het Amsterdamsche Ajax. Ook hier werd het een vervroegden uitslag, op dezelfde wijze tot stand gekomen als in afd. IV. Het is thans voor de dertiende maal, dat Ajax sinds haar bestaan beslag op den titel heeft weten be leggen. Hoe wispelturig het bij het voetbalspel kan gaan, komt in deze afdeeling wel voldoende tot uiting, want een aantal weken terug waren de papieren van Ajax tot nul gedaald. Toen begonnen echter de kopp'loegen duikeling na duikeling te maiken en nu zijn de Amsterdam- mers tenslotte toch nog nummer een ge worden. GESTOLEN JUWEELEN TE ROTTERDAM AOHTftRHAALD. Dezer dagen heeft de politie te Rotterdam, in samenwerking met een inspecteur van de politie te Kopenhagen, die naar Rotterdam was gekomen, een Deen aangehouden, die bezig was den buit van een grooten juweelen- diefstal, gepleegd in Denemarken, te verkoo- pen. Een vrij groot deel van den buit heeft men in beslag kunnen nemen. BOOTJE OP DE LEK GEKAPSEISD. Woensdagmiddag is op de Lek ter hoogte van Lekkerkerk een bootje van den provin- cialen waterstaat gekapseisd en gezonken. In de nabijheid varende sleepbooten snelden toe en het gelukte, de zes opvarenden te redden. Zij werden op den in de nabijheid liggenden baggermolen, welke voor Russische rekening wordt gebouwd en aan het proefbaggeren was, van droge kleeren voorzien en vervolgens naar den wal gebracht, waar zij in hotel De Groote Boer verder werden verzorgd. Dr. Hoogen- boezem onderzocht de drenkelingen, van wie er een, afkomstig uit Schiedam, per zieken- auto naar huis is vervoerd, omdat hij zich zeer onwel voelde, doordat hij zijn pruim tabak had ingeslikt. Men vermoedt, dat het bootje tegen een kabel of ankerketting onder water is aange- varen en daardoor is gekapseisd. ALFENS PUBLIEK WORDT NETTE MANIEREN GELEERD. Voor de eerste trouwpartij die dezer dagen in het nieuwe raadhuiis te Alfen a. d. Rijn plaats vond, bestond uiteraard zeer veel be- langstelling. Toen het publiek bij het raadhuis aange- ikomen was, sloot men achter den stoet aan om de pleohtigheid mee te maken. De fietsen werden fluks voor het gebouw gezet. Terwijl de dames en heeren binnen waren zijn al die fietsen, plan. 30, netjes door de politie opgeborgen en achter slot en grendel gezet, vertelt de Rott. Toen de plechtigheid afgeloopen was, draafde daar een 30-tal menschen door elkaar om zijn fietsen te vinden, zonder resultaat. Men ikwam bij de politie terecht om daar te hooren dat men een slorddge beweging random het raadhuis had veroorzaakt. De bergiplaats voor fietsen is achter het gebouw. De inspecteur van politie heeft het publiek die netheid bij willen brengen. En om her- haling te voorkomen werd voor alle zondaars als straf uitgesproken dat de fietsen achter slot bleVen tot drie uur. Een groot aantal dames en heeren kwamen dien middag te laat op het werk! MOTORREDDIN GVLET VOEGENS HOTCHKISS-SVSTEEM UITGERUST. De Noord-ZuidnHollandsche Redding-Maat- schappij .heeft een nieuwe aanwinst van haar Vloot in dienst gesteld: een motorstrandred- dingsvlet, uitgerust volgens het Hotchkiss- systeem. De boot, een verbouwde reddingsvlet, wordt gestationneerd te Den Helder en is bestemd voor reddingen op de wadden. Het bijzondere van deze vlet is dat geen schroef doch inge- bouwde schoepen voor de voortbeweging zorgen. De reddingen in ondiep water worden dik- wijls hoogst gevaarlijk doordat de schroef een zeer kwetsbare plek van het scheepje is. De bladen kunnen stuk slaan, er kan een touw of ketting tusschen de schroef komen en dan is het vaartuig overgeleverd aan wind en water. Bij het Hotchkiss-systeem zijn deze gevaren uitgeschakeld. De vlet heeft een diepgang van ongeveer 45 c.M., de twee stel schoepen, gemonteerd op een horizontale as, zijn ingebouwd in twee trommels, die aan de onderzijde open zijn. De schoepen steken niet onder het schip uit, zoo dat bij schuren over het zand niets wordt be- schadigd. De 4 cylinder Kromhout Hercules- motor van 30 P.K. die de reddingsvlet een snelheid van ongeveer 10 K.M. geeft, is water- dicht in de boot ingebouwd. Een tank met zoet koelwater is evenens ingebouwd in een tank, die omspoeld wordt door het zeewater, zoodat het koelwater in de tank steeds op temperatuur blijft. Wordt de automatische koelwaterinrichting onklaar, dan kan een handpomp voor toevoer zorgen. Het nieuwe schip zal den naam „C. K. Baas" dragen. Wijlen de heer Baas, oud- stationschef te IJmuiden en Wormerveer heeft aan de N.Z.H.R.M. een aanzienlijk bedrag ge- legateerd, waaruit de verbouwing en de in- richting van de Hotchkiss-voortbeweging is gefinancierd. In Engeland zijn eenigen tijd geleden vier vletten volgens het Hotchkiss-systeem ge bouwd en de heer de Booy, secretaris van de N.Z.H.R.M. heeft toen de proeven daar bijge- woond. Intusschen zal hier te lande met de verdere toepassing van het Hotchkiss-systeem worden gewacht, omdat op het oogenblik proeven worden genomen in Engeland, met het zgn. systeem-Gill, waarbij de besturing via de watervoortstuwing is geregeld. Dit komt de bestuurbaarheid ten goede, zoodat het schip zeer snel manoeuvreert, wat bij reddingen in ondiep en woelig water van het hoogste be- lang is. MENSCHENSMOKKELARIJ BANGS ONZE GRENZEN. Te Gennep is, volgens het Handelsblad, groot opzien gebaard door de arrestatie van een wisselkantoorhouder, een Duitscher, die ruim een jaar in het Limburgsche stadje woont. De arrestatie is voorafgegaan door de aan- houding van twee andere Duitschers, zwagers van den betrokkene, die eenige maanden ge leden na de Jodenvervolgingen uit Duitsch- land waren uitgeweken. Deze beide mannen werden vorige week Vrijdag door de Kon. Marechausee op last van de justitie gearres- teerd en naar Roermond overgebracht. De kantoorhouder werd daags daarna aangehou den en is Maandagmiddag eveneens naar Roer mond overgebracht en daar naar het Huis van bewaring vervoerd. Omtrent de motieven tot deze arrestatie wordt door de autoriteiten een strikt stilzwij- gen in acht genomen, maar wij kunnen niette- min mededeelen, dat de arrestatie een gevolg is van de valsche passen-affaire, in verband waarmede verleden week te Amsterdam eenige arrestaties zijn verricht. De gearresteerde kantoorhouder is ongeveer twee jaar geleden in ons land gekomen en vestigde zich aanvankelijk in Valkenburg. Ongeveer een jaar geleden vertrok hij naar Gennep, waar hij aan de Spoorstraat een wo- ning betrok en een wisselkantoor vestigde. De zaken gingen goed en men verzekerde ons, dat de plaatselijke middenstand vele van zijn dlienten naar hem zag overgaan. Evenwel, en dit moest ook in Valkenburg reeds het ge- val zijn geweest, de man maakte van het feit, dat hij in de onmiddellijke nabijheid van de grens woonde, gebruik om zijn tusschenkomst te verleenen met deviezensmokkelarij en daar- mede schijnt hij veel geld te hebben verdiend. Toen de Jodenvervolgingen in November van het vorige jaar in Duitschland begonnen waren, heeft hij van de omstandigheid, dat vele van zijn geloofsgenooten Duitschland trachtten te ontvluchten, gebruik gemaakt om een nieuwe bron van inkomsten aan te boren. De menschensmokkelarij tierde en tiert nog in Noord-iLimburg welig, zooals wel gebleken is uit het opzienbarende voorval, dat zich heeft voorgedaan, toen eenige Joodsche vluch- telingen zich in een stroowagen verborgen hadden, doch ontdekt werden toen de lading van den wagen viel. TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 10 Maart. Adriaan eerlang haar kansen verdedigen in den strijd om den landstitel. Aanvankelijk had Eindho ven een mooien voorsprong op de andere clubs, doch toen kwam de tegenslag en zag zij haar concurrenten langzaam maar zeker naderbij komen, totdat haar voorsprong tot een punt was gereduceerd. Het zag er naar uit, dat de baslissing pas in den laatsten wedstrijd zou vallen, maar door bovengenoemd falen van NAG is de strijd reeds nu beslist en is dus de spanning over alle linies in de le klasse voor dit seizoen verdwenen. BVVJuliana eindigde in een 23 overwinning voor de ploeg uit Spekholzerheide, terwijl bij den strpd BleijerheidePSV beide voorhoeden on- machtig waren ook maar e£n doelpunt te maiken, zoodat men stopte zooals men was be gonnen (00), alleen met dit verschil, dat elk den winstpunt op hun saldo kon boeken. Ten slotte had nog plaats de ontmoeting MVV NGAiD, waarbij iaatstgenoemde voor de* adhtste achtereenvolgende maal het onderspit moest delven; het werd hier een 52 over- winning v«oor MIW. 2e klasse. Ook in deze klasse is een beslissing gevallen en wel wie degradatiewedstrijden zal moelen spelen. Goes hield blrjkbaar niet van halve maatregelen, want zij bestond het om met niet minder dan 38 Breda op eigen terrein te kloppen. Breda is thans definitief de aller- laatste geworden en zal zij binnen niet al te langen tijd de hongerige kampioenen uit de 3e klasse te bestrijden krijgen. Het is typee- rend, dat Goes, sinds haar verblijf in de 2e klasse, steeds op het laatste nippertje den dans weet te ontspringen! De strijd om de eerste plaats heeft nog niets aan de span ning ingeboet, want zoowel RBC als Middel- bujrg wonnen haar wedstrijd; de eerste kraakte ROS met 61 en de Zeeuwsche hoofdstedelingen maakten tegen De Baronie een goede beurt, zij wonnen met 35. Er be- staat zeer groote kans, dat hier de beslissing zal vallen in de ontmoeting welke nog te Mid- delburg tusschen beide gegadigden moet plaats hebben. In dit geval belooft het een waar kasstuk voor den groen-witten schat- bewaarder te worden. De van alle belang ont- blootte wedstrijd tusschen Zeelandia en De Zeeuwen leverde een 32 overwinning op voor de thuisclub, die daardoor eenige plaat- sen naar boven schuift. 3e klasse. SluiskilTerneuzen. 22. Na een zwaar bevochten partij, doch in een zeer fraai gespeelde wedstrijd is het aan Ter neuzen gelukt door middel van een strafschop de punten op het Siuiskilsche veld te deelen. Op het aangegeven tijdstip verschenen de beide elftallen, onder leiding van scheidsrech- ter Boogaard, in het veld. Beide teams tellen een invallerde aanvoerder van Terneuzen won den toss en koos den sterken Oostenwind in den rug. Koster bracht daarna voor Sluis kil den bal aan het rollen; de midhalf van Terneuzen wist de aanval te onderscheppen en stelde daarop zijn rechtervleugel aan het werk. Van de Sande liet zich al direct van den viuggen kant kennen, maar de Siuiskilsche verdediging riep hem een halt toe. Tacq stel de onmiddellijk zijn halflinie aan het werk. De midhalf bemachtigde den bal, speelde goed door op zijn rechtsbuiten A. Tacq, die met een pmcht van een schijnbeweging Van de Wege omspeelde. Zijn schot was niet zuiver gericht en de uitloopende Dooms wist den bal niet ver genoeg in het veld te stompen, waarop de toeschietende watervlugge Heinsdijk met een goed gericht schot den bal in het verlaten doel schoot. 10. Er komt dan meer teekening in den strijd en de aanvallen gaan dan het meest, met goed open spel, van Terneuzen uit, doch de Siuiskilsche verdediging met keeper Florusse wteten elken aanval af te slaan. Als het spel circa vijftien mdnuten aan den gang was, zagen wij den linksbuiten Van Pienbroek voor Sluiskil met zijn linksback v. d. Hage van plaats verwisselen, waarmede de Siuiskilsche veste nog meer werd versterkt. Uit een prach- tdgen Temeuzensichen aanval bemachtigde de midvoor den bal en met een vliegend schot was het de dekiat, die voor Sluiskil redding bracht. Direct na den aftrap bracht de links buiten Van Duik den bal met een hoogen voor- zet prachtig voor het Siuiskilsche doel; de toe- loopcnde midhalf Jansen bewerkte den bal binnen de gevaarlijke zone met zijn handen, hetgeen het oog van den scheidsrechter niet ontsnapte. Hij liet het fluitsignaal klinken en wees naar de gevreesde witte stip. Van Luik stelde zich achter den bal en bracht daarmede den stand op gelijken voet 11. Als er ongeveer nog twintig minuten in de ©erste helft waren te spelen, boette Terneu zen veel van haar krachten in, waarvan Sluis kil een dankbaar gebruik maakte. Zoo zagen w!$ prachtige Siuiskilsche aanvallen met goede kansen, doch de voorlinie zocht steeds het doel te hoog of er naast. Met gelijken stand werd de rust aangekondigd. Na de rust en, goed gesteund met den wind in den rug, trok Sluiskil direct ten aanval. In de nabijheid van de backiijnen kon Van Hecke geen andere redding brengen dan qp zijn wijze tiwee Siuiskilsche spelers op ongeoorloofde wijze tegen den grond te werken. Gp circa vijf en twintig meter van het doel verwijderd, stelde Gortvriendt zich achter de, toegekende vufje trap en met een goed gericht schot gaf hij Dooms juist in den rechter bovenhoek het nakijken. 21. (Direct daarop gevolgd kwam Terneuzen voor haar tweede maal aan een goedkoop doelpunt, de rechtsbuiten Van de Sande bracht den bal goed voor het Siuiskilsche doel. Keeper Florusse kan het leder niet goed in zijn maoht krijgen, wegens hinder van de atom, waardioor hij den bal juist voor de voeten van een Sluiskilschen speler liet vallen; deze avenkte niet vliug genoeg weg en de toeloopen- ele Geensen bracht daarmede de stand op ge- iijken voet. 22. /Van beide kanten en met opgaande kansen werd er hard gewerkt om het winnende doel punt te maken, doch in den stand kwam geen werandering meer, zoodat toen de scheidsrech- >ter het einde aankondigde, Terneuzen een hostbaar puntje zag verloren gaan. AxelHoofdplaat 33. Bij Axel zagen wij gisteren weer tal van nieuwe gezichten en voor het eerste elftal aselfs debuteerende spelers. Niet minder dan S spelers dragen den naam Dieleman en de (gebroeders Verpoorte zijn nu beide in de repre- Benteerende ploeg opgenomen ter vervanging wan Van Veen, Borgt, Koekkoek, den Doelder ien Gans, die naar het schijnt, voor het groot- ete deel de lier aan de wilgen, of wil men lie- wer<Je voetbalschoenen aan den kapstok heb- toen gehangen. Als scheidsrechter Mesu verzamelen blaast, telijkt een slechts matig opgekomen publiek tech voor deze van alle belang ontbloote wed- Htrijd te interesseeren. De kanariegele bezoe- kers profiteeren voor half time van den krachtigen wind, die nu (sporadisch) eens uit een andere hoek woei. Nauiwelijks is afgetrapt of de gasten, die to de richting van het oranjedoel zijn getrok- ken, weten binnen de eerste minuut profijt van ®en onderling misverstand in de Axelsche ver dediging te trekken en de score wordt door de linksbinnen geopend, 01. f De gasten blijven sterker en oefenen ge- duchte pressie uit op het oranjedoel, waarvan een 4Aal hoekschoppen het gevolg waren. Een paar hachelijike situatie's voor het Axel-doel brengen opluchting door het resoluut ingrijpen van den doelwachter en de thuisclub ont- wringt zich aan den druk om vervolgens zelf tijdelijk het initiatief over te nemen. Wanneer Axel een vrijen sbhop wordt toe- gewezen trekt Koster door terechtertijd in te loopen hiervan handiig profijt en deponeert den gelijikmaker in de Hoofdplaattouwen (11). Het Axelsche overwicht is van geen langen duur. De gasten komen er steeds beter in en gesteund door den sterken wind weet de snelle en puike rechtsuiterst Wijnsbergen met een weigericht dia,gonaal schot spoedig opnieuw de leading te nemen (12). De ter afwisse- ling ondernomen Axelsche aanvallen zijn soms goed van opzet, doch de voorzetten te scherp en door den wind meestal buiten be- reik der kanshebbende spelers. Aanvoerder Thomaes heeft alzoo in de eerste helft geen zeer lastige taak en weet meestal door tijdig uitloopen het gevaar te bezweren. In buiten- spelposi-tie kogelt Dobbelaar eenmaal buiten Thomaes' bereik op de lat, doch de heer Mesu ontgingen, met deze, meerdere overtredingen. De tamelijk gehandicapte Axel-verdediging wordt voor zware problemen gesteld en als Wlijnsbergen op schitterende wijze een hoek- schop heeft genomen is het Soulimans, die voor de rust den voorsprong tot 13 opvoert met een keurig en zuiver geplaatst schot. Rust 13. Als gedraaid is gaan de gastheeren direct over tot het offensief en binnen de eerste mi nuut heeft Scheele succes met een juweel van een schot in den uitersten bovenhoek (23). De wind blijkt thans een krachtig bondge- noot voor de oranjehemden, die nu verwoed op komen zetten en gedurende de verdere tweede helft dan ook taleven domineeren. Thomaes moet nu gedurig handelend optre- den en zien wij gedurig in actie om de over- rompelende oranje-aanvallen onschadelijk te maken. Koster forceert uit een nek-aan-nek- race met een der backs een corner, doch der gasten verdediging weet steeds het terrein te zuiveren, al is dit dan ook vaak ten koste van gevaarlijke doelworstelingen. Een afge- meten passe van Scheele kogelt Koster milli- meterend en oerhard ineens over de Hoofd- plaat-lat. Koster en Biegel, zoomede Dobbe laar missen dan weer fraaie score-kansen en aanvoerder Dronkens wijzigt de opstelling en gaat zelf op de rechtsbinnenplaats spelen als daelpunten uitblijven. Dit blijkt een directe verbetering te zijn en de Axelsche aanvallen worden nog menigvuldiger. Jammer dat de schuitterscapaciteiten in deze periode faalden, daar een oranje-zege and'ers gewis ware ge weest. Scheele doelpunt bijna, doch nog juist weet Thomaes het leder in zijn veilige armen op te vangen. Aan de overzijde moet Diele man ook nog enkele malen in actie komen, doch het binnentrio der gasten bleek in de eerste helft alle kruit te hebben verschoten. Een geweldige .botsing heeft plaats tusschen den stoeren Hoofdplaat-keeper en F. Diele man, waar Thomaes, overigens volkomen fair, bijna de dupe van werd. Het spel is dan ook aan den forschen kant en de gasten maken nogal gebruik van hun lichaamskracht, of- sehoon zjj binnen de perken bleven en het sportieve karakter van den strijd dan ook geen oogenblik verloren ging. Tal van cor ners op der gasten doel worden dan genomen en de strijd verstrijkt reedsi, eer de gastheeren eindelijk succes hebben door een trough passe van F. Dieleman, waar Koster op inloopt en schitterend met een fraaien kopbal Thomaes passeert (33)Alle pogingen om in dezen stand nog verandering te brengen falen en over het geheel genomen zijn toeschouwers en spelers vrijwei alle voldaan over dezen ten tweeden male onbeslisten kamp. Axel rest nu nog slechts de uitwedstrijd tegen Breskens. OostburgCorn Boys. 21. iEen gemakkelijke overwinning is het voor de thuisclub allerminst geworden en de Corn Boys hebben tot het laatst toe gestreden voor den gelijkmaker, die echter niet gekomen is. Aanvankelijk leek het wel of Oostburg zou een vrij behoorlijke score kunnen opvoeren, doch naarmate het spel voortschreed, kwam het tot uiting, dat de achterhoede van de Corn Boys bestand was tegen de menigvuldige aanvallen van Oostburg. Hierbij kwam nog, dat het in de voorhoede van Oostburg niet wilde Vlotten en de thuisclub mag nog tevre- dem zijn, dat zij de beide punten nog heeft kunnen binnenhalen, gezien het elan waar mede Corn Boys tot het einde toe bezield was. HulstUzendijke. 82. Het was of wq er een voorgevoel van had den, dat IJzendijke te Hulst zou stranden, want wij waarschuwden IJzendijke er voor, dat Hulst weliswaar geen goed seizoen door- maakte, doch nu en dan liet zien dat zij van zich af kon slaan en dan de tegenpartij juist voor een raadse'l te zetten. Dit deed zij dan ook nu en Uzendijke werd onder den voet geloopen, zoodanig zelfs, dat het een groote overwinning voor de thuisclub werd en zij terdege revanche heeft genomen op de destijds te Uzendijke geleden 41 nederlaag, want Hulst verdubbelde dien uit'silag in haar voor- deel. BiervlietBreskens. 0I. iHeit speltype van Biervliet en Breskens heeft veel punten van overeenkomst en het is voor Biervliet jammer, dat de aanvalslinie niet zoo snel weet in te grijpen als haar ach terhoede, die altijd een behoorlijk spelletje weet de demonstreeren. Het heeft dan ook weini'g gescheeld of Breskens had zich tevre- den moeten stellen met een puntenverdeeling, want Biervliet had in deze kamp het geluk niet aan haar zijde. De kleine overwinning zal voor Breskens wel dubbel zoet hebben ge- smaailit, vooral nu haar concurrent Terneuzen te Sluskil een veer heeft moeten achterlaten en Breskens daardoor met een punt voor sprong de strijd van het seizoen kan tege- moet zien, tenminste wanneer Sluiskil ook voor haar geen streep door de rekening haalt. Zeeuwsche Voetbalbond. le kiasse C. SVO moge dan al onderaan in de ranglijst verblijven, zoo nu en dan laat zij toch zien, dat zij daar feitelijk niet thuis behoort. Dit was ook ditmaal het geval nu het tweede elf tal van Sluiskil bij haar te gast was. Zonder dat een van beide partijen er in slaagde den doelman der tegenparty te passeeren, eindigde deze kamp alzoo met 00. Hontenisse gaat rustig verder met haar overwinmingen en heeft in de 14 reeds gespeelde «partijen nog geen enkele maal de vlag moeten strijken. Dat het ook ditmaal nu zij tegen Philippine moest strijden tot een overwinning voor Hontenisse zou komen, lag geheel in de lijn der gestelde verwachting. Het werd 60, waaruit wel blijkt, dat het krachtsverschil groot was te noemen. De reserves van de Boys konden het niet kroppen tegen het W-estclorpsche Ria, dat met 06 de beide punten mee naar huis kon voeren. Het is voor de spanning in de eerste gelederen wel jammer, dat Ria bij den aan- vang aan het sukkelen is geweest, want nu zij eenmaal schijnt los te komen, is de achter stand op Hontenisse en BKVV niet meer in te RAADSEEAOHTIGE ONTDEKKING. Te Glane in Overij'sel is de politie een ver- nioedelijk geval van kindermoord op het spoor gekomen. Het betreft hier het vinden van het lijk van een pasgeboren kind. Kekere G. J. A. riep voor zijn zieke echt- genoote de hulp van een plaatselijken dokter in. De dokter constateerde, dat er een kind geboren moest zijn, doch het echtpaar ont- kende dit. De arts stelde den bur.gemeester van zijn ontdekking in kennis, waarop de politie een huiszoeking verrichte. Tenslotte wees het echtpaar een kartonnen doos aan, waarin zich het lijkje van een pasgeboren kind bevond. Dr. Hulst uit (Leiden heeft de sectie op het lijkje verricht en het daarna naar Leiden mee- genomen. Nadat het lijkje in beslag was genomen, is de vader naar het stadhuis gegaan om aan- gifte te doen, dat het kind dood was geboren. De politie onderzoekt thans, of hier van een misdaad sprake is. VOOR ELKEN PRIJS EEN BAANTJE. In Mei van het vorig jaar werd het zwem- stadion te Naarden geopend, waarvoor een N.V. was opgericht. De toeloop naar de baan- tjes was zeer groot geweest; de oprichter, de heer Koster, die een expert in het oprichten van zwembaden is, koos de besten uit: d.w.z. hen, die het beste konden betalen: van fi^t- senbewaarder tot adjunct-directeur kon men inschrijven. Er moeten bedragen van f 500 tot 20.000 betaald zijn, waarvoor men dan aandeelen kreeg. De sollicitaten meenden veilig te zijn, daar de gemeente een hypotheek van 77.000 had verstrekt, hetgeen echter natuurlijk niet tot verdere verplichtingen leidde. De zaken schijnen nu niet voor den wind te s gaan, want twee machinisten-aandeelhouders hebben een aanvraag tot faillissement inge- 1 aiend, daar zij leder 500 te vorderen hebben aan loon, dat de laatste weken niet is uit- betaald. De weerstoestand van hedenmorgen 7 uur 20 was te Vlissingen: weer: zwaar bewolkt; wind: zwak; wind: Noordwest; temperatuur 2; minimum hedennacht 1; geen neerslag. Verwachting geldig tot den avond van 14 Maart: Voor het geheele land: meest matige Wes- telijke tot Noordelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, mogelijk enkele regen- buien, temperatuur om 't vriespunt 's nachts, overdag zelfde temperatuur. BRAND IN WARENHUIS. UTRECHT. Vansmorgen is een warenhuis door een der grootste branden van den laat sten tijd geteisterd. Ongeveer 9 uur 30 ont- dekte het personeel van het warenhuis ,,Gale- ries Modernes" aMiier dat brand woedde zoo wel op de beneden- als bovenverdieping. Di rect werd alarm geslagen. Het personeel sloeg op de vludht en kon tijdig het gebouw ver laten. [Het vuur sloeg zeer snel om zich been, zoodat in een half uur tijds het groote com plex aan alle kanten in lichter laaie stond. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. Het verkeer in de binnenstad werd stilgelegd. De brandweer probeert uit- breiding te voorkomen. Geluikkig is de brand in den ochtend uitgebroken, zoodat zich nog weinig publiek in het warenhuis bevond. Nader wordt gemeld: Het vuur greep zo<5 snel om zich heen, dat het personeel zich met veel moeite heeft kun nen redden. Niets kon van den inhoud uit het brandende gebouw worden verwijderd. De brandweer rukte op met al het beschikbaar materiaal, doch stond voor een vrij hopelooze taak. Het vuur had zich binnen een half uur over het geheele perceel verspreid. Aan alle kanten werd water geworpen, doch aan blus- schen viel voorloopig niet te denken. Het ge heele verkeer in de binnenstad stond stil. Het vuur verrichtte snel het verwoestende werk, spiegelruit na spiege'lruit viel knetterend op straat. Met een grooten knal viel het dak in. Daarna bezweken ook de zijgevels. Het uitge- strekte perceel is totaal verwoest. fHet be- drijf moet voorloopig worden stilgelegd en het zal geruimen tijd duren, alvorens weer met den verkoop kan worden voortgegaan. Te half 12 was het blusschdngswerk nog in vollen gang. De schade wordt geheel door verzeke- ring gedekt. Een nog later bericht meldde: Nog steeds woeden de vlammen in het wa renhuis. Zooals terstond bij den aanvang bleek kon niets aan den greep van het vuur worden ontnukt. Alles is reddeloos verloren. Verzeke- ring dekt de schade, welke door den directeur, voor wat betreft de opgeslagen goederen, op ruim vijf honderd duizend gulden wordt ge- schat. Toen de brand uitbrak, bevonden zich ongeveer 350 personen in het gebouw, waar van ongeveer 300 leden van het personeel. Oim ongeveer 12 uur was van het gebouw niets meer dan rookende puinhoopen overge- bleven. Met donderend geraas sbortten de zware verwarmingsradiatoren van de hooger gelegen verdiepingen in de keldergewelven. De directie zal zich morgen beraden op welke wijze zij den verkoop opnieuw ter hand zal nemen. Onder de autoriteiten merkten wij o.a. op den commandant van de Amsterdamsche brandweer, de heer Gordijn, die met den com mandant der Utrechtsche brandweer, den heer Vleming, het terrein verkende. HOFSTEDE AFGEBRAND. S'EVENiUM. In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak de boerderij van den landlbouwer Janssen afgebrand. De ge heele veestapel, bestaande uit 10 varkens, 6 koeien en enkele kalveren, vielen aan bet vuur te offer. De schade wordt door verzeke- ring gedekt. DE TOESTAND IN TSJEOHO-SLOWAKIJE. BRATISLAVA. Gisteravond en vannacht is het te Bratislava kalm gebleven. De straten waren verlaten, aangezien het verboden was zich zonder noodzaak op straat te begeven. Men zag slechts weinig patrouilles. De nieuwe Slowaaksohe regeering, onder leiding van Karel Sidor, is voortdurend bijeen en be- spreekt den toestand. Sidor zal zich naar Praag begeven om met de centrale regeering de ontwikkeling van den toestand te bespre- ken. In politieke kringen te Praag is men van meening, dat het noodig kan blijken, wijziging te brengen in de centrale regeering. DE MEENING TE BERLIJN. BERLIJN. Ingevolge de anti-Duitsche inci- denten te Bruenn en Bratislava is de toon der Duitsche bladen tegenover het gebeurde in Tsjeeho-Slowakije zeer scherp geworden. Men spreekt van een Tsjechische terreur en zegt dat ook Praag de gevolgen hiervan onder- vinden zal. DE FiiHRER NIET NAAR WEENEN. BERLIJN. De Fiihrer is niet naar Weenen vertrokken, zooals men verwachtte, om de herdenking van den Anschluss" van Oosten- rijk ibij te wonen. In politieke kringen ver- onderstelt men, dat dit in verband staat met de gebeurtenissen in Tsjeeho-Slowakije. Jacobus de Zeeuw, oud 25 j., jm. en Janna Elisabeth Paulusse, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Maart. Renatus Verstraeten, oud 25 j., jm. en Adriana Krina Jansen, oud 17 j., jd. Laurens Cornelis Ver- hage, oud 26 j., jm. en Paulina Adriana Ver- duin, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Maart. Hendrika Janna, d. van Charles Michiel van Wijck en van Jaco- mina Frangoise Verbrugge. 4 Maart. Robert Mauric, z. van Josepbus Augustus Zanders en van Marianna Cornelia Lams. 8 Maart. Willy Frederika, d. van Willem Frederik de Ridder en van Krina Eekman. Overlijden. 7 Maart. Alouisius de Gijsel, oud 40 j., ecbtg. van Elisabeth Pauwels. Michiel van der Est, oud 85 j., weduwn. van Jacoba Paulina Balnikker. 8 Maart. Jozias Hermanus Zegers, oud 48 j., echtg. van Catha- rina Hendrika Hamelink. TRENEUZEN. In de afgeloopen week hebben zicb in deze gemeente gevestigd: A. L. Lauret, fabrieksarbeider, Coegors- straat 17, van Westdorpe. J. Buitink, schipper, 2e Kortestraat 2, van Antwerpen. A. Dieleman, landbouwer, P 156, van Bier vliet. Vertrokken: J. J. Bogte, dienstbode, Grenulaan 48, naar Biervliet. F. C. Sonnega, opz. waterleiding, Tramstr. 49, naar Breskens. E. S. de Nijs, zonder, Blokken 21, naar Am sterdam. N. J. Otto, stoelmatter, woonwagenkamp, naar Rotterdam. D. Dees, landbouwersknecht, P 73, naar Axel. Rotterdam, 13 Maart 1939. VEEMARKT. Aangevoerd 1964 dieren; 617 vette runde- ren, 243 vette kalveren, 24 nuchtere kalve ren, 165 schapen en lammeren, 715 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. 0,70, 2e kw. 0,60, 3e kw. f 0,36/0,46; vette ossen le kw. 0,64, 2e kw. /0,58, 3e kw. 0,30—0,46 vette kalveren le kw. 1, 2e kw. /0,90, Se kw. /0,600,70; varkens (levend gewicht) le kw. 0,49, 2e kw. f 0,48, 3e kw. /0,46; schapen le kw. f 0,60, 2e kw. 0,43, 3e kw. /0,32, per stuk 25, 19, /17; lammeren le kw. 0,56, 2e kw. f 0,47, 3e kw. 0,42, per stuk 22, 16, f 12. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets kleiner, de handel traag, de prijzen a,s die der vorige week, voor eerste kwaliteit koe tot 74 en voor prima os tot 66 cent, vette kalveren waren iets korter aangevoerd, de handel was lui en de prijzen prijshoudend, tot f 1,10; korter was ook de aanvoer van schapen en lammeren, de handel matig, de prijzen voor le kwaliteit schapen en lammeren duurder, overigens onveranderd; enkele kleine partijtjes schapen werden verkocht voor export; ruimer was de aanvoer van varkens, de handel levendig, doch de prijzen van de vorige week waren moeilijk te handhaven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3