ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oil LORRIE Elke Lepe/ hel No. 9886 VRIJDAG 10 MAART 1939 79e Jaargang Binnenland Feuilleton EERSTE BLAD AKKER S veSiste&kbe. Eenig e der 20 geneeskr. kruiden NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen vernftnderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HET KAMERLID W. DROP ERNSTIG ONGESTELD. Hiet lid van de Tweed e Kamer de beer W. Drop (s.-d.) is sinds eenigen tijd ongesteld. Naar ,,Bet Volk" vemeemt is de toestand tbans zeer ernstig. HET VERKOOPEN VAN GRONIDEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN AAN VREEMDELIN1GEN. Het pacbten door Duitscihers in de omstre- kan. van Groesbeek en bet koopen van gron- den door vreemdelingen in Zeeuwseh-Vlaan- tterenwaarop door enkele Eerste Kamer- leden opmerkzaam werd gemaakt, beeft naar in de memorie van antwoord inzake de be- grooting van Economische Zaken wordt mede- gedeeld, reeds de aandacbt van den Minister. Een ambtelij'ke commissie zal ait vraag- stuik naxler onder oogen zien. MINISTER STEENRERGHE EN DE MIDDENSTAND. Naar aanieiding van in de afdeebngen der Eerste Kamer gemaakte opmerkingen scbrqft de Minister van Economische Zaken in zijn mamorie van antwoord o.m. Er zijn groote bezwaren van allerlei aard, hetgeen overigens bij de uitvoering in bet bui tenland overduidelijk gebleken is, verbonden aan de bestrijding van de warenhuizen, betzij door vermindering van het aantal, hetzij door bet beffen van een extra-belasting. (Het vraagstuk van de verhouding groot- bedrijfkleinbedrijf in den detailhandel heeft de aandacbt van den minister, een speciaal onderzoek op dit gebied is tbans in bewerking. Eat bet middenstandscrediet moet worden ondersteund, do oh niet dienstbaar gemaakt aan het oprichten van winkel- en ambachts- bedrjjven. waaraan geen behoefte bestaat, kan de minister ondersehrijven. Aanieiding tot verzachting van de voor- tvaarden, waarop door de borgstellingsfond- sen crediet wordt verleend, bestaat voors- haatds niet, dit zou, eerst kunnen geschieden wanneer gebleken was, dat de tegenwoordige condities te streng zijn, hetgeen niet het ge- val is. Het toezicht op de gestie der borg- steHingsifondsen voor den middenstand vol- doet naar het oordeel van den minister aan de daarvoor te stellen eAschen. De exameneisdhen, door de Vestigingswet kleinbedrijf gesteld, zijn naar de meenimg van detn Minister niet te hoog. DE \V1 ERIN G F.RMEER KOSTTE f 100 MILLIOEN. Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet tot vaststelling van de ,begrooting van inkomsten en uitgaven van het, Zuiderzeefonds voor 1939 is bet nog niet mogelijk reeds een inzicht te verkrijgen omtrent de feitelijke kosten van de droogmaking van den Noordoostelijken polder, voorloopig kan slecbts worden vastgesteld, dad tot nu toe de kosten dooreen genomen be- neden de raming van 1935 blijven. (De totale uitgaven voor de Wieringermeer kunnen op 100 millioen worden gesteld. Intusschen moet worden bedacht, dat een beJangrijk deel van het werk is uitgevoerd in de periode van emstige werkloosheid van 1030 af, zoodat de werkvarruiming tot beper- Idng van den werkloosbeidssteun beeft bijge- dragen en wel blijkens een daartoe opgezette berekening tot een bedrag van rond 17 mil- lioen. Wordt dit bedrag in mindering ge- bracbt, dan resteert ten laste van de 20.000 ba groote Wieringermeer een bedrag van 83 mdliioen of van 4150 per bruto ha. Wanneer, gelijk de regeering deed bij de oiverweging van de uitvoering van den Noord oostelijken polder, wordt aangenomen, dat bij een kostiprijs van ongeveer f 2500 per bruto ha Door CHARLES GARVICE. 30) Vervolg. „Ik bedoel, dat ik niet langer een man mijn zoon wil noemen, die zoo egoistisch is om zijn eigen genoegen te stellen boven de redding van zijn eigen buis. Trouw met het wicht en laat de heele boel als een kaartenhuis ineen zinken. Wat mij betreft, ik kan evengoed op een achterkamertje in een buitenlandsche bad- plaats sterven als hier in Latoham." ,,Vader, schei uit", smeekte Guy, ,,Ieder woord dat u zegt, steekt me. Wat zal ik doen O Lorrie! Lorrie!" en kreunend bedekte hij bet gelaat met de handen. Het gelaat van den graaf bekwam zach- tere trekken, zijn lippen beefden. ,,Arme jongen", zei hij ernstig. ,,Is het zd<5 eng? Maar denk toch eens na, Guy?" ,,Nadenken!" herhaalde Guy heesch. ,,Ik kan alleen aan haar denken!" en weer liep bij de kamer op en neer. De graaf zag hem verdrietig aan. ,,Guy, begon hij, ,,toen ik zoo oud was als jij, zat ik in precies dezelfde ellende. Zij was de doch- ter van een van mijn leeraren. De stem van den ouden man werd zachter en er lag gevoel en droefbeid in zijn oogen, die hp niet van het vuur afwendde. „Zij was nauweilijks meer dan een kind ik zie haar nog voor me. Er waren geen mooiere blauwe oogen op de wereld, dat vond iedereen. Ik heb ergens nog een lokje van beur haren; een paar dagen geleden vond ik het in een oude doos. Guy, ik hield evenveel van haar als jij van dezie juffrouw Dolores Latimer. Het was- werkelijk een bevige aan- vai. En ik wilde haar trouwen. Je grootvader aan de drooglegging geen te groot risico voor den Staat is verbonden, zou het tekort op de Wieringermeer, voor zoover dit niet econo- misch en sociaal direct verantwoord zou zijn te achten, op 33 millioen gesteld moeten wor den of op 1650 per bruto ha en f 1833 per ha cultuurgrond. Dat de uitkomsten van de Wieringermeer geen grondslag vormen voor verwachtingen omtrent de volgende polders is bereids bij den Noordoostelijken polder naar voren gekomen. Blijkens het in den aanvang genoemde over- zicbt der kosten is deze polder begroot op 2600 per bruto ha, welk cijfer vergeleken moet worden met het genoemde bedrag van f 4150 voor de Wieringermeer. DE POSITIE VAN NEDERLAND IN DE WERELD. Een artikel in de Times over de politieke, oeconomische en mili- taire situatie. Onder de opschriften ,,Tbe spirit of Hol land", „Dr. Colijns taak'", ,,Grenzen nabij en ver", is, schrijft de N. R. Crt., Dinsdag een artikel van een bijzonderen medewerker van de Times verschenen, waarin de schrijver er zijn verwondering over uitspreekt, dat nog zooveel Nederlanders kiaarblijkelijk vasthou- den aan het geloof, dat een terugkeer tot de oeconomische omstandigheden van voor den oorlog mogelijk is en dat de moeilijkheden van de groote handelsmogendheden, zooals Neder- land er een is, te wijten zijn aan een soort van tijdelijke crisis en niet aan veranderingen, sinds 1931 gemaakt in de structuur van de staathuishoudkunde van de wereld. Dr. Coijn, de minister-president, doet wat hp kan om zijn land-genooten te doen beseffen, dat zij in een nieuwe wereld leven, maar hp moet daarbij voorzichtig te werk gaan. Hij wordt er van beschuldigd zijn oude geloof in het vrije handelsideaal te hebben verraden en de liberalen in de Tweede Kamer zpn door zijn verdediging niet tevreden gesteld. Het zeer hooge werkloosbeidscijfer van 431.000 aan bet eind van verleden jaar wordt door vele Nederlanders, groote zakenlieden en politici met gelatenheid gedragen, daar dit volgens hen grootendeels te wijten is aan de bestaande internationale handelsbeperkingen. De. schrijver analyseert dan de werkloos- heidscijfers en geeft een uitvoerige uiteenzet- ting van de oorzaken, die naar veler oordee' daartoe hebben gehiid. Voorts somt hij de maatregelen, welke ter bestrijding van dit euvel worden aangewend, op en geeft de kosten van de steunverleening aan werkloozer, zoowel als aan den landbouw op als een mil lioen gulden per dag. Het andere vraagstuk dat de Nederiandsche regeering voortdurend bezig houdt, is de internationale toestand. Dat is in de eerste plaats de betrekkingen van Nederland met Buitschldnd en Japan en in de tweede plaats de betrekkingen tusschen de groote mogend- heden onderling, in de woorden van dr. Colijn: Nederland en Nederl.-Oost-Indie liggen beide in het middelpunt van den storm. Nederland heeft nocb de financieele hulpbronnen om een Maginot-lijn aan de Duitsche grens te bouwen, noch de troepemnacbt om zuk een lijn te be- zetten. Troepenbewegingen geven de strate- giscbe positie van Nederland slecbts onvol- doende aan. Het is genoeg te herinneren, zegt de schrij ver, aan Rotterdam's afbankelijkheid van zijn natuurlijk ..Hinterland". Er is niet de minste reden te gelooven, dat de Duitsche regeering tot dusver pressie van welken aard ook beeft uitgeoefend op de Nederiandsche, maar de meening, dat zulk een pressie te eeniger tijd zou kunnen worden uitgeoefend, heeft grooten invloed op de openbare meening. Hoewel be- redeneerde kritiek op het nationaal-socialisme geenszins verboden wordt, hoedt men zicb toch tegen prikkelende uitlatingen. Ten opzichte van Japan wordt eveneens hoorde er van de hemel mag weten hoe! Een trouw vriend, die zag dat ik van plan was als een idioot te handelen en in maat- schappelijk opzicht zelfmoord te plegen, heeft, denk ik, hem gewaarschuwd. Hij kwam me opzoeken en we kregen ruzie. Het ging er heel wat erger toe dan tusschen ons beiden vandaag- Guy, want mijn vader had een scherpe tong en hij spaarde mij niet. Een dag lang bleef ik koppig, toen gaf ik toe, terwijl ik er van overtuigd was, dat ik alles had verloren, wat het leven de moeite waard maakt. Hij zweeg en keek droomerig naar de flik- kerende vlammen, waarin bij ongetwijfeld het visioen zag van bet blonde, blauwoogige leeraarsdochtertje van lang geleden. ,,Maar het bleek, dat mijn hart niet gebro- ken was en dat er ten slotte nog veel goeds in bet leven is en al verlies je ook eens een paar punten, het spel zelf kan je nog altijd winn-en. Ik vergat Lily niet. Neen, ik be- weer met dat mannen vergeten ik beweer ook niet, dat jij Dolores zal vergeten, mijn beste Guy, maar toch vond ik het leven nog de moeite waard, hoewel ik haar geen gravin van Latcham had gemaakt, waardoor het buis in puin zou zijn gevallen." Hij zweeg weer even. ,,Ik ik geloof, dat ze een beursman heeft getrouwd maar ik ben het werkelijk ver geten. Ik weet wel, dat'ik haar vijftien jaar later niet herkende..." Guy had weer een sigaar opgestoken en rookte mokkend. Hp bad nauwelijks geluis- terd naar de herinneringen van zijn vader. ,,Ik vertel je dit, om je te laten zien, dat ik zelf ook door het vu.ur ben geloopen en weet hoe het brandt," kwam de graaf op zijn verhaal terug. .Natuurlijk," voegde hp er met een glimlach bij, ,,begrijp ik, dat jij het veel ernstiger te pakken hebt dan ik in- dertijd. We denken allemaal, dat we de eer ste zijn, die werkelijk lieflheeft. Maar Guy, denk je, dat ik gelukkiger zou zijn geweest een behoedzame polittek gevoerd. De Neder iandsche belan-gen in China zijn onbeteekenend en zoolang er geen rechtstreeksche bedreiging van Oost-Indie is, zal de Nederiandsche regee ring zich waarschijnlijk niet geneigd voelen eenig werkzaam aandeel te nemen in een mogelijk optreden in het Verre Oosten. Maar als voorzorg gaat men voort de verdediging van Oost-Indie, voorramelijik in de lucht en ter zee, te versterken. Dicht bij buis wordt alles aangewend om de betrekkingen met Belgie te verbeteren, den handelsnaijver tusschen Rotterdam en Antwer- pen ten spijt. De schrpver wijst in dit ver- band op het a.s. bezoek van Koningin Wilhel- mina aan Brussel, maar legt tevens den na- druk er op, dat er geenerlei kwestie is van een militaire alliantie of verstandhouding. De Nederlanders zouden nimmer hun toe- stemming verleenen aan eenigen stap, die hen mogelijk een duimbreed nader zou brengen tot de internationale gevaarlijke zone. Dr. Colijn's pogingen om een gebied van vrijeren handel te scbeppen, waar Nederland, Belgie, de Scandinavische staten en Finland deel van zouden uitmaken, heeft evenwel gefaald. De Oslo-conventie is dood en een herleving er van acht de schrijver ondenkbaar. Allen moeilijkheden van den intemationalen toestand ten spijt blijft de Nederiandsche openbare meening kalm. Dit blijkt ook uit de beursberichten en uit het feit, dat de deposi tor bij de banken vrijwel onveranderd zijn ge- bleven. De Nederlanders hebben hun zenuwen goed onder bedwang. Zij beseffen het gevaar van hun positie. Zij vreezen, dat ingeval van een oorlog het thans moeilijker zal zijn dan in 1914 om neutraal te blijven, maar zij gaan ge- woon hun gang. Velen vertrouwen op den dag dat de wereld weer normaal zal zpn, maar hun zwakke punt is, volgens den medewerker van de Times, dat zij hun politieke en oeconomi sche theorien gronden op het herstel van de oeconomische vrijheid van voor den oorlog. Hij eindigt met te verklaren, dat Koningin Wilhelmina in haar beroep voor nationale een- heid tracht het volk de realiteiten van de wereld om hen heen te doen beseffen en met hetzelfde doel gaat Dr. Colijn voort met zijn veldtocht voor constitutioneele hervorming. DUITSCHE PERSSTEMMEN OVER DE GEVOLGEN VAN t»E NEDERLANDSCHE NIEUWE TARIEFM AATREGELEN, De Lokalanzeiger hield zicth, volgens de N. R. Crt., in een artikel, getiteld: .Neder land remt den bande'l" bezig met de a.s. ver- hooging van invoerrechten, welke voor glas, aardewerk, papier, houten voorwerpen, textiel- waren, leder en metalen goederen volgens het blad een verhooging meebrengen van 12, 18 en 20 procent. Om te beoordeelen in hoeverre Duitschland door dezen maatregel wordt getroffen, zoo schrijft het blad, moet men er zicb eerst rekenschap van geven, welke beteekenis de Nederlandsch-Duitsche goederenruil heeft. Nederland is een van de belangrijkste klan- ten van het Duitsche rijk. In 1938 stond Nederland in den Duitschen export op de eerste plaats. Het actief saldo van den Duit schen handel met Nederland werd evenwel voor een groot deel geneutraliseerd door het passief saldo van de Duitsche handelsbalans met de Nederiandsche kolonien. In alien gevalle was de activiteit van de Duitsche handelsbalans met Nederland en kolonien voor en ook dadelijk na den oorlog hooger dan thans. De uitvoer van Duitsche goederen naar Nederland gaat sedert enkele maanden ge- stadig achteruit. Dit komt doordat Nederland niet voldoende van Duitschland koopt. Waar- om koopt het niet voldoende van Duitschland Zoo vraagt de Lokalanzeiger. Het antwoord van het blad luidt: Omdat onbevoegde ele- menten de handelsbetrekkingen bederven Tegen deze elementen zou gemeenschappelijk als ik mijn leeraarsdochtertje had getrouwd inplaats van je moeder? Je moeder was een Molyneux en bracht het geld in om het kas- teel uit de handen van den afslager te hou- den. Ik geloof het niet jongen. De moraal is Guy stond op, hij kon het niet langer ver- dragen. ,,Ik geloof, dat ik maar naar mijn kamer ga, vader," zei hij. De graaf gaf hem een teeken om nog even te wachten. ,,Een oogenhlik, alsjeblieft," zei hij. Toen dacht hij een paar seconden na, voor hij ver- der ging: ,,Guy, je zult toch wel toe moeten geven, dat je me iets verscihuldigd bent. Ik ben nooit een hardvochtige of onaangename vader voor je geweest. Ik heb me nooit be- moeid met hetgeen je deed, tenzij ik er toe genoodzaakt was. In de meeste dingen heb je je zin gehad. Zelfs wat geld betreft heb je neem me niet kwalijk, dat ik de kwes tie aanroer even veel gehad als ik, oud man en ik geloof dat mijn einde niet zoo ver meer is. Wil je dit alles in overweging nemen en me een genoegen doen, den belofte?" Guy die zijn gezicht in zijn handen had ver- borgen zoolang zijn vader sprak, keek snel op, volkomen op zijn hoede. De graaf glimlachte. ..Neen, ik zal je niet vragen om je Dolores kort en goed op te geven, maar ik vraag je alleen dit: blijf hier hij mij of ga, zoo je wilt ©en maand reizen. Ik vraag niet veel. Alleen maar ddn maand. Het spreekt van zelf, dat je haar die eene maand niet schrijft, behalve een kort briefje vanavond, waarin je haar be- richt, dat je op reis moet. Vind je dit te veel gevraagd Guy aarzelde. Lorrie een maand lang ver- laten! Haar niet schrijven! ,,Je kent die jonge dame pas een paar dagen een paar wsken", ging hij voort. „Lk je vader, en niet direct een hardvochtige vader vraag je om een maand bij dat meisje moeten worden opgetreden. Een tweede oor- zaak van den achteruitgang is volgens het blad het handelsverdrag hetwelk geen plaats iaat voor de dynamische ontwikkeling. Dan is er nog de kwestie van de Duitsche schul- den aan Nederland en bovendien het streven van Nederland naar een eigen industrie. De contingenteering van den invoer zou aanvankelijk slechts dienen ter bescherming van de bestaande binnenlandsche industrie, maar heeft ook een aanzienlijke verlevendi- ging van de eigen industrie-bedrijvigheid be- vorderd, en het resultaat van een en ander is dat het aandeel van Duitschland in den in voer in Nederland van 10 procent in 1928 is gedaald tot 8 procent in 1938. Door den nieuwen maatregel, waarmede Nederland ten doel heeft de binnenlandsche industrie nog meer dan tot dusver te hescher- men, alsmede de werkloosheid te bestrijden, wordt -van alle industrielanden die naar Nederland uitvoeren, in de eerste plaats Duitschland getroffen. De verhoogingen van de inkomende rechten hebben immers betrek- king op zoodanige goederen, welke van ouds in hoofdzaak door Duitschland in Nederland werden ingevoerd. Het aandeel van Duitsch land was aan den invoer van vensterglas 22, van glazen voorwerpen 49, van papier en car ton 47, aardewerk 20, hout 11, houten voor werpen 16, textielwaren 21, modeartikelen en hoeden 46, leer, met inbe-grip van schoenen, 31, ijzer en staal 40, metaaldraad 52, halffabri- katen voor fietsen 70, artikelen van blik 63, deursloten 76, artikelen uit koper, messing en brons 68, dito uit ijzer 25 procent. Deze cijfers toonen aan dat de a.s. verhoo gingen een remmende werking zullen hebben op den Duitschen invoer naar Nederland, ter wijl toch anderszijds de nabuurschap, de goede transportmogelijkheden en alle verdere facto- ren een natuurlijken grondslag voor een in- tensieve oeconomische samenwerking tusschen Duitschland en Nederland bieden. In ongeveer denzelfden geest schrijft de Frankfurter Zeitung: Nederland zou wel gaarne meer in Duitschlands invoeren, maar vervalt in protectionisme inplaats van ver- betering te zoeken in verlevendiging van den goederenruil. Vroeger kon men nog zeggen, dat de werking van beschermende rechten zeker, de vooruitzichten van export echter enzeker waren. Thans is dit bezwaar verval- ien aangezien Duitschland een stabiele markt heeft, die veel kan opnemen. Juist de invoer uit Duitschland wordt door de Nederiandsche maatregelen het zwaarst getroffen en dat wel ten opzichte van de goederen, waarvan de export voor ons, Duitschers, van het grootste belang is. Nederland betaalt de vermeerder- de bescherming van zijn industrie met slech- tere vooruitzichten voor den export van zijn landbouwproducten en dus ook met slechtere vooruitzichten voor zijn scheepvaart. Ook de Kolnische Zeitung wijdt een be- schouwing aan de nieuwe Nederiandsche ta- rieven. Het blad herinnert eraan dat Neder land steeds het streven naar autarkic in an dere landen heeft gecritiseerd; de nieuwe tarievenpolitiek beteekent thans echter een belangrijken stap in de richting van autarkie in Nederland. Duitschland werd gedwongen om te doen wat het heeft gedaan, Nederland daarentegen slaat vrijwillig den weg van he- perking van den buitenlandschen handel in waarmee het zich een slechten dienst bewijst. De industrialisatiepolitiek van den laatsten tijd brengt den Nederlandschen handel met het buitenland op dood spoor, waar moeilijk een uitweg zal kunnen worden gevonden, zoo besluit het blad. DE LANDBOUW-CRISISPOLITIEK. Blijkens de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet tot vaststelling van ae begrooting van inkomsten en uitgaven van het landbouw-crisisfonds voor 1939 geeft de Minister ten aanzien van -r>a«.53iiW IMI 'I JBafa I IIHiIMMPm I nil—i.« vandaan te blijven en je aarzelt. Beste jon gen, dat doet me verdriet." En hij leunde met half gesloten oogen ach- terover. Guy stond op en legde zijn hand op den schouder van den graaf. ,,Ik zal doen, zooals u wilt vader," zei hij met een zachte schorre stem en bedaard ver- liet hij'd'e kamer. HGOFDSTUK XII. Greta!" zei Jack langzaam en met een gewichtig air als een pleitende advocaat, ,,ik vrees dat Lorrie mazelen krijgt." Het was de derde morgen na de wedren- nen; de doming was naar zijn studeerkamer gegaan en Greta, Lorrie en Jack zaten nog een minuu.t of vijf bij hun laatste kop koffie te praten, zooals gewoonlijk. ,,Goeie genade, Jack, hoe kom je daarbij vroag Greta met een zacht lachje. Lorrie kreeg een kleur en keek hem boos aan. ,,Waarom ik denk, dat Lorrie mazelen krijgt?" antwoordde hij, terwijl hij het knappe gezichtje tegenovcr hem strak aankeek. Om dat het lieve kind alle symptomen van de opkomende ziekte vertoont. AI twee dagen was haar eetlust slecht en vanmorgen was die heelemaal verdwenen een vast verschijnsel bij mazelen. Vervolgens is ze buitengewoon stil en nadenkend weer mazelen of mis- schien hersenverweeking. Eln heb je niet op- gemerkt, dat het arme kind voortdurend in zichzelf glimlacht en heurtelings rood of wit wordt? Ik wel. Alles verschijnselen van die gevreesde mazelen. Lorrie, kindlief, heken maar, dat je roode vlekjes op je arm en hebt; ga dadelijk als een zoet kind naar bed en we zullen Dr. Cox laten kemen." Greta lachte weer en Lorrie deed zwakjes pc.gingen om mee te doen. Je voelt je toch niet ziek, Lorrie?" vroeg Greta e'enigszins ongerust. ,,Wat die fnaze- Zocdra U een lepel Abdijsiroop hebt ingenomen voelt U al direct de ver- zachtende, slijmoplossende werking. Na elke lepel bemerkt U dat de slijm loskomt, datUwhoest minder scherp en minder veelvuldig wordt. Ge zult U prettiger voelen, minder afgemat. Binnen enkele dagen zal Abdijsiroop dien naren hoest verdreven hebben. Deze werking dankt AKKER's Ab dijsiroop aan haar samenstelling uit oude beproefde geneeskruiden, waaraan nu nog is toegevoegd de krachtig hoeststillende stof codeine. Terecht zegt men thans dan ook ,,'s-Werelds beste Hoestsiroop" is ERPVLII tegen hoest, griep.XsjgjjP' bronchitis, asthma Flacon 90 ct., ',.50. f 2.40. f 4.20. Alom verkrijgba<r het doen ovememen der landfoouw-crisismaat- regelen door de bedrijfsgenooten gaarne de verzekering, dat hij toepassing van het begin- sel, dat alien, die aan een bedrijfsiregeling rechten of verplichtingen ontleenen, btji over- name van zulk een regeling zullen worden betrokken, zal bevorderen. De Minister is het niet eens met die ieden. die betoogden, dat in welken vorm de uitvoe ring ootk zal worden gagoten, het ten slotte toch steeds de regeering zal zijn, die zal heb ben in te grijpen, teneinde zorg te dragen, dat de boeren een betere bestaansmogelrjkheid naast meer bedrijfsvrijheid krijgen. Het doel der ovememing is juist deze taak in handen te leggen van het georganiseerde bedrrjfsleven zelf, zij het dan onder toezicht en met hulp en financieelen steun van de regeering, zoo lang deze laatste nog onontbeerlijk wordt geacht. Het ligt zeer zeker in de bedoeling, dat hij de ovememing der crisdsmaatregelen de organi- saties de hevoegdheid krijgen zelf teelt- en productieregelen te treffen, ten einde de pro- du'etie zooveel mogelijk aan de afzetmogelijk- heden aan te passen. Op de vragen omtrent de door hem te voe- ren graanpolitiek, kan de Minister antwoor- den, dat hij vooroemens is de huidige politiek in het algemeen te blijven volgen, zoolang al- thans de economische omstandigheden niet tot wijziging nopen. Hij moge hierbrj echter een reserve maken, n.l. dat deze mededeeling slecbts van kracht is, zoolang hem door de commissie, welke op het oogenhlik de geheele graanpolitiek in onderzoek heeft, nog geen rapport is uitgehracht. Immers de mogelijk- heid bestaat, dat de Minister na kennisneming van dat rappo-rt het noodzakelijk zou achten in de huidige maatregelen ten aanzien van de granen wijziging te brengen. Tot zijn leedwezen ziet de Minister nog immer geen vrijheid maatregelen te treffen. welke doelbewust op verhooging van het levsnspeil der a.grarische hevoiking en op ver- betering van de belconing voor den landarhei- der gericht zijn. Dat ook hrj van oordeel is. dat de economische maatregelen voor den ien betreft, dat .is natuurlijk nonsens, want je hebt ze gehad." ,,Ik mij ziek voelen," herhaalde Lorrie spot- tend. ,,Ik heb me nog nooit beter gevoeld. Wlaarom besteed je nog eenige aandacbt aan de idiote invallen van Jack." ,,Neem mij niet kwalijk," zei Jack met be- studeerde heleefdheid. ,,Moet ik hieruit begrij- pen, dat je ontkent buitengewoon stil te zijn. dat je ontkent, dat je dwaas zit te glimlachen, dat je ontkent, dat je telkens tot in je hals toe bloost?" ,,Jack je bent ik weet werkelijk niet, wat ik je moet noemen," zei ze, terwijl ze opstond met een nerveus lachje. ,,Waarom zijn de mannelijke leden van het menschel'ijk ras zulke lastposten. wanneer ze jong zijn? Waar- om ga je niet jagen of visschen of bijvoor- beeld naar de Carshal barakken. Alles wat je doet is goed, als je ons maar niet verveelt." ,,Ik denk, dat ik ga visschen," zei hij kalm. ,,Ik zou wel naar de barakken gaan, maar Guy is er niet." ,,Is lord Kendale weg?" vroeg Greta. Lorrie wendde zich plotselinig naar het raam, nog juist op tijd om voor Jacks oogen haar plotseling vuurrood geworden gezichtje te verhe.rgen. ,,Ja," zei Jack. ,,A1 drie dagen. WIsten jullie dat niet?" „Hoe zouden wij dat weten?" vroeg Greta met haar vriendelijk lachje. ,,0 ja, dat heb ik vergeten! Hij schreef me een briefje. met de een of andere bood- schap voor jullie er in. Ik heb er totaal niet meer aan gedacht." Lorrie's hart klopte snel. Natuurlijk," merkte ze op, terwijl ze trachtte onverschillig te spreken. „E,r is maar 6en ding, dat jij niet vergeet je eten. En wat was dat dan wel voor een boodschap?" O, niets belangrijks, anders zou ik het wel gezagd hebben; iets over kouvatten bij de wedrsnnen of zooiets. Heb je mijn pijp ge- zien, Greta?" en hij liep fluitend naar buiten. (Wo,rdt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 1