Predikbeurten Sport Gemengde Berichten u :eer vogelaar keert niet in HOEK. MIDDELBURG. RECHTSZAKEN. VOETBAL. 5 OUDE VROUW GEDOOD BIJ VERKEERSONGELUK. AAN HONDSDOLHEH) GESTORVEN. Vercauteren te Clinge met 754, no. 7. J. F. Asselman te Lamswaarde met 695, no. 8. R. F. Everaerd te Philippine met 404 en no. 9 C. Plasschaert te St. Jansteen met 404 stem- men. Zooals reeds vroeger vermeld waren de heeren Goossens op het politiek advies als no. 1 en de heer A. Lockefeer als no. 2 geadvi- seerd. Als gevolg- van dezen uitslag komen nu op de officieele candidatenlijst de heeren Goos sens, A. Lockefeer, Van Rompu en Vienings, en als plaatsvervangers de heeren E. Locke feer, Vercauteren, Asselman en Plasschaert of Everaerd. Thans hebben zitting de heeren Van Rompu, Goossens en Vienings. Naar het Dbl. van Nb. en Z. meldt, is die uitslag voor de overige Zeeuwsche kies- kringen: Sluis. No. 1 A. H. de Milliano (aftr.) en als plaatsvervangers A. Aernaudts en E. J. van den Hemel. Goes. No. 1 Mr. Stieger (aftr.), no. 2 Mr. Dr. Mes (aftr.), no. 3 W. C. van Oosterhout van den kieskring Tholen, no. 4 P. Raes, no. 5 J. de Jonge, no. 6 W. Hamelynck, no. 7 Van der Does en no. 8 A. van den Dries. MiddeburgVlissingenZierikzee: no. 1 R. den Roer te Zierikzee, no. 2 W. Edelman (aftr.), no. 3 E. Andriessen, no. 4 L. van 't Westende en no. 5 J. Lambermont. De stemming te Terneuzen. Hier werden uitgebracht 205 stemmen; on- geveer 80 der leden hebben dus aan de stem ming deelgenomen, 5 stemmen van onwaarde. De 200 geldige stemmen, ieder moest 4 can- didaten aanwijzen, waren verdeeld als volgt: Goossens 73, Alb. Lockefeer 52, Asselman 13, Dankaart 4, van Esbroeck 5, Everaerd 7, Geimaerdt 2, Van Goethem 7, d'Hert 6, Kalle 2, Mr. de Kerf 97, Koch 20, Em. Lockefeer 29, Onghena 87, Plasschaert 6, Pijls 8, Van Rompu 180, Vercauteren 11, Vienings 32, Weijnen 159. Anti-Rev. Kiesvereeniging. Door de Gent rale Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging,. Kieskring Hulst, is voor de verkiezing der Prov. Staten als no. 1 ge- plaatst het aftredend lid Mr. P. Dieleman. NUTSAVOND. Voor de Maatschappij tot Nut van 't Alge- meen, Departement Terneuzen, trad Vrijdag- I avond j.l. de heer Jan Hartman op met een lezing over boeken van Nederlandsche schrij- vers. Tevens werden door den heer Hartman fragmenten uit verschillende boeken voorge- dragen. Speciaal werd de aandacht gevestigd op het door den jongen schrijver Jan van Rheenen geschreven boek „Een Man en een Tjalk", zoomede op het door Willem de Geus geschreven „Piet Hein", waarbij de waarde van deze werken op heldere wijze werd belicht en waarvan een juiste indruk werd verkregen door uitstekende voordracht van enkele frag menten. Teneinde de avond een niet al te emstig verloop te doen hebben, werden door den heer Hartman fragmenten voorgedragen uit „Flipje" en ,,Het meisje met de blauwe hoed", beide werken van den bekenden schrij ver Fabricius. Met voile aandacht werd de begaafde spreker gevolgd en na afloop van elke voordracht was een dankbaar aplaus zijn deel. SCHEEPSRAMP OP DE SCHELDE. Zaterdagavond omstreeks negen uur heeft op de Schelde nabij Antwerpen een scheeps- ramp .plaats gehad. Het van Antwerpen komende Noorsche stoomschip „Orm Jarl", beladen met telegraaf- palen en stukgoed is by de Kruisschans op korten afstand van Antwerpen in aanvaring gekomen met het uit zee komende en voor Antwerpen bestemde Fransche stoomschip „D'Entre Casteaux". De ,,Orm Jarl" werd aan den voorsteven geraakt, welke geheel werd ingedrukt. Er ontstond een groot gat onder de waterlijn waardoor het water met kracht naar binnen stroomde. Sleepbooten van de Union de Remorquage et de Sauvetage die de ervaring hoorden, voeren snel naderbij. Het schip maakte veel water en verkeerde in zin- kenden toestand. De kapitein van de „Orm Jarl" achtte de toestand zoodanig dat hij de bemanning gelastte over te gaan op de Bel- gisehe sleepboot .Thames". De ter assistentie naderbij gekomen sleepbooten slaagden erin vast te maken aan de ,,Orm JarP'en het schip uit het vaarwater te brengen en op de Ketel- plaat omhoog te zetten. De lading telegraaf- palen spoelde over boord en is later opgevischt en op den zeedijk gebracht. Het Fransche stoomschip ,,D'Entre Cas teaux" dat vrijwel geen averij bekwam, heeft inmiddels de reis naar Antwerpen voortgezet. Het wrak ligt tussohen de roode boeien 55 en 56, en wel 390 meter beneden de roode lichtboei 56. Het ligt gestrekt in Noordelijke richting en levert geen gevaar op voor de passeerende scheepvaart. Vanwege het Belgisch loodswezen is ter plaatse een wrakboei gelegd, terwijl er voor gezorgd is, dat het wrakhout uit de vaarroute verwijderd is. HET GEVAAR OM MET BONTMANTELS DE GRENS TE PASSEEREN. Er is reeds bekend gemaakt, dat invoeren van bontmantels streng zal worden tegen- gegaan althans dat belastingontduiking ter- zake streng zal worden tegengegaan. Dat men er niet mede speelt ondervond een inwoonster van Middelburg, die met zulk een mantel naar Belgie reisde en reeds den volgenden dag er weder mede terug keerde. Toen werd zij ech- ter medegenomen naar het kantoor der invoer- rechten en werd haar gevraagd om het bewijs waar en wanneer zij den mantel had gekocht. Zij had dat bewijs niet en men had dus den mantel in beslag kunnen nemen, zoodat de eigenares dan zonder mantel naar Middelburg had moeten doorreizen. Men heeft haar ten slotte na opname van naam en adres van haar pas, door laten reizen onder strenge voor- waarde, dat zij ten spoedigste een bewijs moest toezenden, dat de mantel in Nederland was gekocht. Dit beeft zij direct gekregen van de zaak, die den mantel destijds leverde en na opzending van dat bewijs, kreeg zij het terug met de mededeeling, dat de kwestie in orde was. Wij meenden dit geval toch onder de aan dacht in de eerste plaats van onze lezeressen te moeten brengen. Heeft men plan om met een bontmantel naar het buitenland te reizen, dan is het wel gewenscht een duidelijke verkla- ring bij zich te hebben waar de mantel ge kocht is, waardoor men zich voor moeilijk- heden vrijwaart. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 19 tot en met 25 Februari kwamen in de provincie Zeeland 5 gevallen van roodvonk voor ,n.l. 2 te Cadzand (in een gezin) en Middelburg (w.o. een 2de geval in een gezin) en e6n geval te Goes. DE STATEN TERUG. De heer C. P. Vogelaar, lid van Ged. Staten voor Zeeland, zal zich, naar De Zeeuw meldt, niet meer voor een nieuwe can- didatuur beschikbaar stellen. De aanleiding hiertoe is gelegen in het feit, dat, hoewel de heer Vogelaar zoowel door het Prov. Comite als door het bestuur van de eentrale A. R. kiesvereeniging als nr. 1 geadviseerd was, hij bij de stemming in de kiesvereenigingen als nr. 2 geplaatst is, zonder dat eenig bezwaar tegen zijn candidatuur was ingebracht. De heer Vogelaar heeft sinds 1910 onafgebroken zitting gehad in de Staten voor de a.-r. partij. DE SCHIPPERS TE BRESKENS EN DE GROOTE VEERBOOTEN. Sinds het in de vaart brengen der groote veerbooten in den dienst VlissingenBreskens werd door de schippers die daar in de haven moeten meeren geklaagd over de zuiging die door die veerbooten bij het binnenkomen in de haven wordt veroorzaakt, hetgeem aan de schippers grooten hinder en ook schade veroor zaakt. Aangezien thans het plan bestaat een nog grootere veerboot in de vaart te brengen, heeft de schippersvereeniging „Schuttevaer" zich tot den Minister van Waterstaat gewend waarin uiting gegeven wordt aan gerechtvaar- digde vrees, dat die hinder grooter zal worden en met het verzoek de noodige voorzieningen te treffen te Breskens daar reeds nu de groote veerboot aan de schipperij last en hinder en vaak schade veroorzaakt. Bij het in de vaart brengen van een nog grootere veerboot is te vreezen, dat door het nog aanmerkelijker op- stuwen van het water de kans op schade voor de in de haven liggende schepen ernstig zal worden vergroot. HET LAGER- EN VAKONDERWIJS VOOR DE SCHIPPERSKINDEREN. Dezer dagen is te Amsterdam de jaarver- gadering gehouden van het stichtingsbe- stuur van het onderwijsfonds voor de scheep vaart. In het in deze vergadering uitgebrachte jaaroverzicht van de werkzaamheden van het onderwijsfonds voor de scheepvaart verklaart de directeur, de heer G. de Jong, dat er alle reden tot dankbaarheid bestaat. Volgens. het register van varende schipperskinderen waren er in het afgeloopen jaar 11.345 schipperskin deren in den leerplichtigen leeftijd, van wie 3.358 of 29,6 procent (vorig jaar 27,6 procent) gedurende het geheele jaar een school bezoch- ten. Niet minder dan 2.969 kinderen of 26,2 procent (vorig jaar 28,2 procent) bezochten in het geheel geen school. Door het onderwijsfonds voor de scheep vaart werden in het afgeloopen jaar 1.006 schipperskinderen aan den wal gehuisvest voor het ontvangen van lager onderwijs. Op 31 December waren er nog 316 aanvragen. welke wegens gebrek aan financieele middelen nog niet konden worden behandeld. De binnenvaartscholen (vakonderwijs) van het Onderwijsfonds werden bezocht door 3.011 leerlingen, waarvan o.a. te Breskens 90, te Terneuzen 94 en te Vlissingen 74. Er zijn plannen tot stichting van een binnenvaart- school te Zierikzee. Door J. P. S., oud 30 j., arbeider te Osse nisse, gemeente Vogelwaarde, is hooger be roep aangeteekend, tegen een vonnis van den den kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Vuurwapenwet werd veroordeeld tot een geldboete van /10 of 5 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen munitie. Eindles. Vrijdagavond had in de Christelijke schoo1 aan den Molendijk alhier de eindles plaats van der derde-jaars algemeene landbouwwintercur- sus. Deze cursus werd gevolgd door een 10- tal gediplomeerden. Bij het ondervragen door den leider den heer W. H. Louwerse bleek de behandelde leerstof omtrent de vee- voeding, plantenziekten en kunstmest- stoffen enz., met succes te zijn gevolgd. De Rijkslandbouwleeraar, de heer Hofstra, spoor- de de cursisten aan op den ingeslagen weg van onderzoek en studie ijverig voort te gaan, dankte den leider voor zijn geslaagd onderwijs en de heeren leden der commissie van toezicht voor hun belangstelling en medewerking. Namens de cursisten dankte de heer D. Scheele Dzn. voor het genoten onderwijs. Afscheid van Burgemeester Fernhout. Naar wij vernemen zal de vergadering van den gemeenteraad, waarin de heer M. Fern hout wegens zijn benoeming tot burgemeester van Bussum afscheid zal nemen, plaats heb ben op Dinsdag 14 Maart des avonds te half acht, dus op den laatsten dag van het burge- meesterschap van Middelburg van den vertrek- kenden Magistraat. DONDERDAG 9 MAART 1939. (Biddag voor het gewas.) Ned. Hervortnde Kerk. TERNEUZEN. 7 u., Dr. L. J. Cazemier, bid- uur voor 't gewas HOEK. 9 u., Ds. E. Raams; 2 u., Ds. G. W. Korevaar, van Zaamslag. ZAAMISLAG 9 u., Ds. Korevaar; 2 u., Ds. E. Raams, van Hoek. Gereformeerde Gemeente. HOEK. 9;30 u. en 2 u., Ds. C. B. Bavink, van Oost- en West-Souburg. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9.30 u., 2 u, en 5.30 u., lees- dienst. Nederduitsch-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., Ds. W. Baaij, van Tholen. De kantonrechter te Middelburg veroor- deelde F. H. v. d. P. te Terneuzen wegens overtreding van een verkeersregel tot 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. HOOGER BEROEP. Door J. P. S., oud 30 j., arbeider te Vogel waarde, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Terneu zen, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet, werd veroordeeld tot een geldboete van f 35 of 15 dagen hechtenis en een geld boete van 20 of 15 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van het inbeslaggenomen ge- weer. Door J. P. E. R., oud 27 j., autogeen- lasser, "wonende te Ossenisse, gemeente Vogel waarde is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Terneu zen, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet, werd veroordeeld tot een geldboete van f 30 of 10 dagen hechtenis en een geldboete van 30 of 10 hechtenis, en een geldboete van 15 of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen wild en zakken. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. le klasse afd. I. Blau.w-WAtSparta KFC—ADO XerxesStormvogels DWIS—HDVS le klasse afd. H. DHCHaarlem VUCFeijenoord VSV—Ajax le klasse afd. HI. HengeloHeracles EnschedeGo Ahead AGO V ViZA C NECTubantia WageningenQuick Afdeeling IV. le klasse. 1—1 2—2 afg. 3—1 1—2 3—1 1—3 1—3 4—0 6—1 3—1 1—1 NACWillem II 1—0 LONGA—MVV 5—1 Bleijerheide Eindhov >n 0—2 NOADJuliana 0—2 PSV—BVV 4—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Eindhoven 18 12 3 3 27 38—12 NAC 17 9 6 2 24 29—16 MW 17 8 6 3 22 35—32 LONGA 17 8 3 6 19 36—26 PSV 18 7 5 6 19 34—30 Wilem II 18 8 2 8 18 38—36 Roermond 16 6 2 8 14 23—34 BW 17 4 6 7 14 30—33 Juliana 17 5 4 8 14 30—33 NOAD 17 3 7 7 13 29—36 Bleijerheide 18 2 3 13 7 21—65 2e klasse A. ROS—TSC 4—3 Vlissingen RBC afg. Middelburg RBC TSC De Zeeuwen Vlissingen Zeelandia RCS De Baronie Goes Breda gsp. gew. gel. verl. doelp. pnt. v.t. BreskensAxel Tern. BoysTerneuzen SluiskilHulst IJzendijkeCom Boys BiervlietOostbu.rg 15 10 3 2 23 47—19 14 8 5 1 21 36—17 16 7 5 5 19 52—34 16 6 6 4 18 43—39 15 8 1 6 17 46—32 16 7 2 6 16 32—36 16 6 4 6 16 39—49 15 4 6 5 14 37—36 15 2 3 10 7 22—54 16 1 1 14 3 25—63 3e klasse A. afg. 0—2 4—0 afg. afg. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t, Terneuzen 15 14 1 28 72—17 Breskens 15 14 1 28 78—20 Axel 18 13 1 4 27 68—34 Sluiskil 15 8 1 6 17 46—29 Hoofdplaat 17 6 3 8 15 52—52 Oostburg 14 6 2 6 14 2440 IJzendijke 16 6 2 8 14 3341 Tern. Boys 16 4 2 10 10 31—74 Biervliet 15 4 1 10 9 2445 Hulst 15 3 12 6 18—51 Corn Boys 14 1 13 2 15—59 3e klasse B. Goesche Boys- -Middelburg 2 afg. Be Zeeuwen 2- —Zeelandia 2 afg. EMMVlissingen 2 1—4 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. 15 14 1 29 59—14 13 9 2 2 20 41—15 15 8 3 4 17 3625 13 7 2 4 16 44—21 15 6 4 5 16 34—32 16 6 2 8 14 36—44 17 3 9' 13 28—52 15 3 3 9 9 26—40 13 1 2 10 4 1943 13 1 2 10 4 17—54 Vlissingen 2 Eiland Boys Burgh Terneuzen 2 Middelburg 2 De Zeeuwen EMM Goes 2 Zeelandia 2 Burgh twee winstpunten in mindering wegens niet opk. wedstr. Eil. BoysBurgh. le klasse Afd. V. FVCV elocitas Sneek—iHSC HeerenveenAchilles Be QuickVeendam LeeuwardenGfVAV 2—2 5—0 2—3 3—2 0—3 Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. BKVV—Hontenisse 3—3 Axel 2Philippine 90 2e klasse B. HoekHontenisse 3 110 Terneuzen 4Axel 3 04 DE WEDSTRIJDEN. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. Twee beslissingen zijn er in de le klasse gevallen, beslissingen, waaraan voor de be- treffende clubs een wrang bijsmaakje zit: Eerstens is MVV voor den titel uitgeschakeld, doordat LONGA haar een groote nederlaag (51) toabracht. MtW is thans drie punten op Eindhoven ten achter, en met de enkele nog te spelen wedstrijden voor den boeg, zal deze aehterstand wel te groot blijken, om nog in te kunnen loopen. De tweede beslissing is, dat Bleijerheide thans onafwendbaar tot het spelen van -de zeer moeilijke degradatiewed- strijden is aangewezen. De laatste stroohalm waaraan zij zich nog kan vastklampen, werd haar door Eindhoven ontnomen, dat met 02 won. Door dezen uitslag is Eindhoven aldus aan de leiding gebleven, op den voet gevolgd door NAG, dat, hoewel slechts met 10, de punten op Willem II veroverde. NOAD heeft nog steeds niet het goede pad kunnen terug- vinden en kreeg nu, weer met 02 van Ju liana klop. Nu echter Bleijerheide definitief op de laatste plaats is terechtgekomen, dreigt voor haar geen enkel gevaar meer. Tenslotte had nog plaats de wedstrijd tussohen PSV— BW, voor beide clubs van geen enkel be- lang, waarbij PSV het zien, dat zij toch nog steeds niet te onderschatten is, want zij be- haalde een mooie 41 overwinning. 2e klasse. In deze klasse ging de ontmoeting Vlissin genRBC wegens terreinafkeuring niet door, zoodat alleen restte de wedstrijd ROSTSC. Het was een spannenden strijd, waarbij ten slotte de thuisclub met een doelpunt meer de overwinning behaalde. De uitslag was 43. 3e klasse. Van het voor deze klasse volledig vastge- stelde programma vonden slechts twee wed strijden doorgang, omdat de terreinen van Breskens (tegen Axfel), IJzendijke (tegen Corn Boys) en Biervliet (tegen Oostburg) werden afgekeurd. Tern. BoysTerneuzen. 02. Ten aanschouwe van een talrijk publiek had deze plaatselijke ontmoeting plaats, waarbij, zooals verwacht kon worden, Terneuzen de overwinning heeft behaald, maar met een zeer bescheiden score genoegen moest nemen. Duidelijk kwam de opzet van de Boys naar voren, n.l. door afbrekend optreden het spel van de tegenpartij uiteen te rafelen. Hierdoor viel er van goede momenten in het spel niets te bespeuren. Toch moet gezegd worden, dat Terneuzen nog veel kansen heeft gehad, maar op het besllssende moment waren de rood- zwarten veel te langzaam. Zij speelden zonder geestdrift en blijkbaar met de gedachte: „wij winnen toch wel". De leiding was in handen van scheidsrech- ter Koster. De aanvoerder van Terneuzen won den toss en koos den sterken wind tot steun. Reeds spoedig waren de bezoekers de meerdere, maar de iBoys-spelers waren overal en trapten herhaaldelijk den bal over de l'ijn. To<^h had Terneuzen reeds spoedig de leiding, want toen, na zeven minuten spelens, de Boys- keeper een bal miste, maakte Van Pienbroek hiervan een goed gebruik, 01. Niet alleen dat de Boys aan hun tegenstanders den bal fel betwistten, maar ook de wind deed veel afbreuk, want men kon, als men den bal naar voren speelde, den gang die deze kreeg niet bijhouden. Het is te begrijpen, dat de ver- dediging van de Boys zwaar werk kreeg te verzetten, maar zij hield, met den keeper als uitblinker, goed stand. Ook de vele corners, die Terneuzen kreeg te nemen, wisten de groen- witten alle af te slaan en zoo kwam tenslotte, met dezen enkelen goal voorsprong voor Ter neuzen, de rust. In de tweede helft vlotte het bij Terneuzen, nu tegen den wind, iets beter. maar met in de rust opgedane nieuwe krach- ten pasten de Boys nog steeds dezelfde tac- tiek toe. Ruim 10 minuten na de hervatting gelukte het aan De Cooker den voorsprong voor Terneuzen te vergrooten, ditmaal uit een vrijen trap, 02. Ook in de tweede helft kreeg Terneuzen talrijke comers te nemen; de meesten strandden op het goed opstellen van den Boys-keeper. Nu de groen-witten den wind in den rug hadden, wisten ook zij enkele malen gevaarlijk op te dringen en zoo zagen wij den rechtshalf tweemaal een fraai schot inzenden, waaraan de Terneuzen-keeper al zijn aandacht moest besteden. Zonder dat nog een enkele maal de bal in het net kon wor den geschoten, kwam tenslotte het einde van dezen, op zeer laag peil staanden, wedstrijd. SluiskilHulst. 40. Op het aangegeven tijdstip verschenen de beide elftallen, onder leiding van scheidsrech- ter Lensen, in het veld. Bij. Sluiskil was Van Pienbroek, na een gedwongen rustperiode van circa drie maanden, wegens een opgeloopen heenblessure in den wedstrijd tegen Breskens, weer van de partij. De aanvoerder van Hulst won den toss en koos den stormachtigen wind in den rug. De midvoor Koster hraoht daarna voor Sluiskil den bal aan het rollen. De bal werd door den midhalf van Huist onderschept, die zijn voor- hoede aan het werk zette. De verdediging van de thuisclub wist echter het gevaar te keeren, waarna haar voorhoede er tusschen- uit ging. Er volgde een goeden voorzet van Van Pienbroek, maar ook de verdediging van Hulst was paraat. Hulst kwam langzamer- hand meer en meer in den aanval, waardoor Sluiskil zich moest bepalen tot verdedigend spel. Met suioces werd door Sluiskil meerma- len het buitenspelvalletje opengesteld. Uit een goeden aanval over reohts kwam de midvoor van Hulst alleen voor keeper Florusse, de laatste wist echter nog juist op tijd den bal te bemachtigen. Ook aan de andere zijde wist de doelman een bijna zeker doelpunt te voor- komen. De rust brak tenslotte aan met blan- ken stand. In de tweede helft hadden de midvoor en de linksbinnen bij Sluiskil van plaats verwis- seld. Nu Sluiskil den wind tot steun had, was zij het meest aanvallend. Na 10 minuten had men succes; een door Van Pienbroek goed voor doel geplaatsten bal, werd door Tacq onhoudbaar ingeschoten. 10. Door het sterk aanvallend spel van Sluiskjl kreeg de verde diging van Hulst bergen werk te verzetten. De Hulstenaren wisten zich echter, met den keeper aan het hoofd, er practhig doorheen te slaan, totdat men eindelijk moest zwichten voor een ver en hard schot van Koster, 20. Direct daarop gelukte het aan Sluiskil om haar voorsprong wederom te vergrooten, nu door toedoen van Heinsdijk. Sluiskil speelde nu, een gewohnen partij. Kort voor het einde gelukte het tenslotte aan Koster nogmaals een doelpunt te maken, 40, met welken stand de scheidsrechter dezen door hem goed geleiden wedstrijd ook het einde aankondigde. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. De belanigrijkste wedstrijd in deze Afdee ling was die tussohen BKW en Hontenisse, waarbij het kampioensehap als komenden prijs extra spanning bracht. Nu die speciale spanning is er ook geweest en vele suppor ters van beide vereenigingen waren daarvan getuige. De strijd ging goed tegen elkaar op gedurende de eerste helft, die met 11 ein- digde. Na de rust maakte de thuisclub twee doelpunten en hoe Hontenisse zich ook in- spande, het was en bleef 3-1. Zoo kwam het einde in het zicht met een komende overwin ning van BKW, die daardoor de leiding zou verkrijgen in haar Afdeeling. Nog 6 minuten waren te spelen en velen verlieten reeds het terrein, tot Hontenisse er in slaagde den aeh terstand te verkleinen tot 32. Nog een laatste kans bleef er dus voor Hontenisse over en gesterkt door dit doelpunt, zetten de gas- ten er alles op. BKW daarentegen zwoegde om de zoo moeilijk behaalde overwinning te behouden. Het succes kwam echter voor Hontenisse, dat uiteindelijk een gelijk spel wist te forceeren en met 33 kwam het ein de. Het gevolg hiervan is, dat het nu hoogst- waarschijnlijk wel tot de allerlaatste week zal duren voor dat de vraag: welke club het sei- zoen als nummer een zal eindigen, is opge- lost. Het reserve-elftal van Axel heeft, nadat de bezoekers tot de rust goed weerstand hadden geboden, in de tweede helft korte metten ge maakt met hun tegenstanders uit Philippine, die met een stevige 90 nederlaag naar huis moesten keeren. Bij de rust was de stand 1—0. 2e klasse B. Terneuzen 4 is op eigen terrein geklopt ge- worden. Voor de eerste maal in dit seizoen hebben de jeugdige rood-zwarten de vlag moe ten strijken. Het was het derde elftal van Axel, dat een spaak in het wiel stak van de aspiraties van Terneuzen 4. Met vrij stevige cijfers wist Axel 3 de overwinning te behalen zonder dat Terneuzen 4 er ook maar in slaag de een tegenpunt te maken, en dat terwijl ha,ar voorhoede in de vorige 8 wedstrijden niet minder, dan 35 maal had weten te scoren. Deze kamp eindigde met 04. Hoek deed wat van haar verwacht werd en bereikte de dubbele cijfers, hetgeen trouwens niet te verwonderen was bij zulk een zwak- ken tegenstand van het derde elftal van Hontenisse, dat nu binnenkort het zeldzaam jubileum zal herdenken van het 100 maal pas- seeren van hun doelverdediger. Hoek won met 110. INVAL IN EEN SPEELHOL TE ROTTERDAM. Reeds zeer geruimen tijd exploiteerden eenige Hagenaars, volgens de N. R. Crt., te Rotterdam een speelgelegenheid en hoewel dit ook de politie niet onbekend was, kon er moeilijk ingerepen worden, omdat de organi- satoren zeer slimme maatregelen hadden genomen om zich tegen de politie te bescher- men. Het spel roulette werd nu eens hier, dan weer daar gespeeld, meestal in kamers! die gehuurd waren. De medespelenden be- stonden uit een vast kern en daar kwamen min of meer geregeld andere speellustigen bij. Om mee te willen doen, moest men op zijn minst een habituee kennen en dan wist men nog niet waar er gespeeld zou worden. De ingewijden zelf wisten dat ook niet. Zij waren alleen op de hoogte van het punt, waar voor een bepaalden avond verzamelen was gefola- zen, ergens in de binnenstad in een cafe of voor een caf6. De speellustigen vonden daar een van de organisatoren, die dan een paar auto's bestelde, waarmee men naar het huis, waar gespeeld zou worden, reed. Waar dat huis was, ontdekten de gegadigden voor het spel met het knikkertje en de zes en dertig cijfers eerst als zij uit de auto's stapten. Op deze wijize kon de zaak lang worden voort gezet, voordat de politie kon ingrijpen, maar dit is Donderdagavond dan toch gebeurd. Twee insp'ecteurs en een groot aantal agen- ten stapten in een overvalwagen en begaven zich omdat men er de iucht van had gekre gen, dat de roulette in een pand in de Ael- brechtsstraat zou draaien, naar dit huis. Men verschafte zich toegang en vond er dertig menschen, die zoo juist waren opgehouden met het spel. De roulette met toebehooren, een kistje met 107 en nog een en ander, dat aantoonde, dat er een hazardspel gespeeld was, werden in beslag genomen. De dertien aanwezigen werden meegenomen naar het bureau in de Oostervantstraat, waar tot diep in den nacht de verhooren zijn voortgezet. Tegen den bewoner van het huis is proces- verbaal opgemaakt. Hij wordt ervan verdacht, de leiding te hebben gehad, maar den eigen- lijken exploitant, een Hagenaar, die wel dezen avond in het speelhol was geweest, heeft de politie daar niet meer aangetroffen, omdat hij kort voor haar komst vertrokken was. Deze man wordt thans gezocht. Gebleken is, dat de spelers fiches konden koopen, waarvan de waarde van 25 cents tot 20 liep. Er werd vaak grof gespeeld; zij, die medespeelden, waren over het algemeen menschen met behoorlijke inkomens. Om zich uit de handen van de politie te hou- den, was de regeling ook altijd zoo, dat na afloop van een avond spelen, eerst alle be- noodigdheden per auto werden weggebracht en dat eerst daarna de bezoekers het huis. waar gespeeld was, mochten verlaten. Vrijdagochtend wilde een 63-jarige vrouw van den vluchtheuvel biji de kruising Wetering- schansNieuwe Vijzelgracht te Amsterdam den rijweg oversteken. Ofschoon het licht- signaal voor het verkeer in de richting Vijze- gracht en Ferd. Bolstraat op groen stand, stak de vrouw toch den weg over met het gevolg, dat zij tegen een wielrijder opliep. De vrouw kwam zeer ongelukkig tereoht en werd zwaar gewond. Zij is met een schedel- basisfractuur in zorgwekkenden toestand naar het Binnen-gasthuis vervoerd. Kort daarop is zij overleden. GRUWELIJKE MOORD TE BRUSSEL. Donderdag is te Brussel een gruiwelijke moord gepleegd. Om half acht 's morgens bracht de electricien Poels een bezoek bij den meubelmaker Verhulst, die aan Poels een be- drag van 2400 francs schuldiig was. Toen Verhulst de deur opende, trok Poels een revol ver en loste drie schoten op Verhulst, die doodelijk werd getroffen. Hij kon nog eenige passen op straat doen en zakte toen ineen. Poels liep zijn slacht- offer achterna en loste nog een drietal sciho- ten op den stervende, die daarop den laat sten adem uitblies. Poels kon ter plaatse worden gearresteerd. Hij was in het bezifc van een revolver en een doos patronen en bovendien een groot mes. De moordenaar verklaarde, dat hij had gehandeld, omdat Ver hulst hem het verschuldigde geld weigerde terug te betalen. Hij zeide: Ik heb hem kapot gemaakt en hij heeft het verdiend. PRAUW VERGAAN. Midden Februari is een met twaalf personen bemande prauw uit Batahan op weg naar Friaman nabij Sasak door een onweer over- vallen. De mast brak en de prauw kantelde, zoodat alle opvarenden te water raakten. Met een zich aan boord bevindende reddings- sampan konden een vrouw en een kind behou den aan land gebracht worden. De kustbe- volking trachtte de overige opvarenden te redden. Aneta meldde uit Padang, dat zij echter nog niet gevonden zijn. Dinsdagavond 21 Februari is, naar reeds telegrafisch gemeld,, in het militair hospitaal te Tjimahi aan de gevolgen van hondsdolheid overleden de lste luitenant der infanterie- vlieger P. M. C. Deeleman van de lie vlieg tuiggroep te Kalidjati. Het tragische van het geval is, aldus lezen wij nader in het A.I.D., dat wijlen de heer Deeleman ruim 8 weken geleden door zijn eigen hond werd gebeten, toen hij het dier, dat een poot had gebroken, wilde verplegen. Omdat de hond zich niet wenschte te laten behandelen en naar iedereen beet, hesloot de eigenaaij het dier te doen afmaken om het uit zijn lijden te helpen. De specifieke ver- schijnselen van hondsdolheid hadden zich toen nog niet hij den hond geopenbaard. De heer Deeleman heeft zich na den beet niet onder behandeling gesteld, met het ge volg dat zich de vorige week hij hem ver- schijnselen van deze vreeselijke ziekte open- haarden. Zondag daarop volgde opneming in het militaire hospitaal, doch geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De heer Deeleman laat een jonge vrouw achter. O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 2