njWielen, de beste voor den prijs Kerknieuws. Sport Gemengde Berichten Laatste Benchten HOEK. ZAAMSLAG. VOETBAL. VERDRONKEN. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. WEERBERICHT. DE VLUCHT VAN DE HEEREN HEYMANS EN ROUS. LOOP DER BEVOLKING. I:-— 11. 1 was ten aanzien van de hiervoor te sluiten leeming, werd hiertoe met algemeene stemmen besloten. Thans kwam aan de orde de grootste kluif van dezen middag, het voorstel van Burg, en Weth., om een tied rag van 400 beschikbaar te ste'llen voor bet aanstellen van een tijde- lijke kracbt, om de controle uit te oefenen op de werkloozen. Algemeen was men bet er over aens, dat de toestand zooals die tbans was, dat ni. door de groote drukte in dezen tak van dienst, veroorzaakt door bet groote aantal werkloozen, acbterstand was ontstaan, niet zoo mocht bbjrven doorgaan. Ten aanzien van de wijze waarop deze moeilijkheid op te los- sen was, was er evenwel geen eenstemmigheid. Van verscbillende zijden werd geklaagd over de uitvoerigbeid van de steunmaatregelen, die b.v. voor iemand, die in zorg geweest is, en nu reeds 1% a 2 jaar geen steun meer trekt, nog voorschrijft, dat wekeiijks opgave van de in- komsten worden gedaan. Een der leden meen- de, dat deze regeling plaatselijk was, en dat ook zou kunnen worden volstaan met inzage van de loonboekjes. De voorzitter antwoordde bierop, dat ten gevolge van de geringe mede- werking der werkgevers de invoerinig der loon boekjes een fiasco is geworden, waarom, om- dat de voorschriften zoodanig zijn, dat de in- komsten gecontroleerd moeten worden, de wekelijksche inkomstenstaatjes moeten wor den ingeleverd. De heer C. van Bendegem todklaagde zich er over, dat er zich een geval bad voorgedaan, dat om 'n futiliteit een werk- looze van steun uitgesloten was, en Ibetoogde, dat van de ambtenaren, die daarvoor izijn aan- gewezen, in elk geval mag verwacht worden, dat de betroklkenen op een correcte wijze ge- holpen worden. De heer Van 't Hoff had bezwaar tegen een vesrhooging van de begrooting door het aan- vragen van dit crediet, en meende, dat deze" kwestie ziou opgelost kunnen worden door een daarvoor geschikte vaste ambtenaar voor tijdelijk aan te stellen, en in diens plaats een tijdelrjke werkman in dienst te nemen. De voorzitter betoogde hierop, dat een dergelijke kracbt ook betaald moet worden, en deze op- lossing, afgezien van alles, ook geld kost. De beer De Jonge maakte bezwaar tegen bet denkbeeld van den beer Van 't Hoff, daar een dergelijk ambtenaar iemand moet zijn, waarom men later, indien noodig, terug kan komen, en omdat bet geen aanbeveling ver- diende, dat ten slotte een ieder met de in- komsten van de betrokkenen op de hoogte zou zijn. Het voorstel van Burg, en Weth. werd ten slotte aanvaard. Nadat nog was vastgesteld een wijtziging van de begrooting van bet gasbedrijf voor den dienst 1938, en in de omvraag enkele vragen waren gesteld, o.a. voor bet aanbrengen van enkele lichtkappen op de -speelplaats van de o. 1. school, een verzoek van den beer Seghers am mededeeling, wanneer een uitdeeling van wege het B-comite zou plaats vinden, waarop de voorzitter toezegde, dat zulks een dezer dagen zou gebeuren, en enkele vragen betref- fendte verbetering van den Oudeweg werden geeteld, terwijl de beer Dieleman een oplos- sning verzocbt voor bet uitoefenen van stem- reeht door ouden van dagen in de raadszaal die alles bebalve gelijkvloers is gelegen, het- geen voor die menschen ibezwaren opleverde, werd de openbare vergadering door den voor zitter gesloten. Ouderavond. Eaterdagavond werd in de Ohristebjke school aan den Molendijk de jaarlijksche ouderavond gehouden. Door het hoofd der school werd gerefereerd over: ,,Grepen uit den sdhoolstrijd", terwijl tijdens de pauze's het werk der leerlingen werd bezichtigd. De beer L. A. Dieleman sprak over: ,,Kleine dingen, die toch wel van belang zijn". De opkomst was, gerekend de ongunstige weersomstandigheden, goed te noemen. Geslaagd. Bij bet te Utrecht gehouden examen slaag- cten voor costumiere de dames Oorrie Scheele en Oorrie Moens, beiden alhier. Gemeenteraad. In de op Maandag 6 Maart a.s., des namid- idags te 2 ure, te houden openbare vergade ring van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun ten in behandeling: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken en zoonoodig daar- over besluiten. 6. Benoeming leden Algemeen Burgerlijk Armibestuur. 6. Benoeming lid commissie tot bet nazien der rekeningen en ibegrootingen. 7. Benoeming leden stembureaux voor de verkiezing van leden der Prov. Staten. 8. Benoeming leden stembureaux en hoofd- stembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. '9. Wij'ziging Verordening Keuringsdienst van Vee en Vleesch. 30. Wijiziging Verordening op de keuring van Waren in de gemeente Zaamslag. 31. Opbeffing van de door den gemeente- ontvanger ten behoeve der gemeente gestelde zekerheid. 32. Vaststelling voor^cbotten aan de Bij- zondere Dagere scholen overeenkomstig art. 103 der L. O. wet 1920. 33. Verzoek G. C. Overdulve e.a. tot be- klinkering van de Acbterstraat. 34. Verkoop van enkele perceeltjes grond aan de Provincie Zeeland. 15. Verzoek van A. lionize tot afvoering van een weg van den legger van wegen en voetpaden. 16. Wijziging begrooting dienst 1938. 17. Wijziging begrooting Algemeen Burger lijk Armbestuur, 18. Voorstel tot bet sluiten van een ver- zekering tegen wettelijke aansprake- lijkheid. 19. Voorstel tot aankoop van een perceeltje grond van P. Duijvestein. GEREF. KERK. Afscheid I>s. Vink. Zondagmiddag nam Ds. J. A. Vink te Hoek afscheid van zijn gemeente, welke hij bijna frier jaar had gediend, met een predikatie maar aanleiding van Joh. 15 4 en 5. Thema was „De blijvende gemeenscbap van Chris- tus met zijn kerk", verdeeld in deze punten: .Wat Clhristus is voor de kerk", „Wat de kerk as in Christus"' en „De roeiping welke uit die gemeenscbap tot ons komt". Aan het einde van den dienst werd Zijn Eerwaarde toegesproken door den heer W. H. Louwerse namens kerkeraad en gemeente en door Ds. A. B. W. M, iKok van Zaamslag namens de classis Axel. Het kerkgebouw was stampvol en ook velen van buiten namen de gelegenheid waar Ds. en mevrouw Vink de hand ten afscheid te drukken. Ds. Vink hoopt 5 Maart zijn intrede te doen te Berkel. Bevestiger is daar Ds. Schouten van Zuilen. WEDSTIil.TDPItOG MAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. le klasse afd. HI. HengelO'Heracles. EnschedeGo Ahead. AGOW- -ZAC. QSIIECTubantia. W ageningenQuick Afdeeling PvT. le klasse. NAGWillem II. DONGA—MW. B1 eije rheide^Eindhoven NO ADJubana. FSV—BW. 2e klasse A. RCSTSC. Vbs singenRBC 3e klasse A, BresikensAxel. Terneuzenscbe BoysTerneuzen. SluiskilHulst. UzendijkeCorn Boys. BiervlietOostburg. 3e klasse B. Goesche BoysMiddelburg 2. De Zeeuwen 2Zeelandia 2. EMMVlissingen 2. le klasse afd. V. F.VCVelocitas. Sneek—OSC. Heerenveen^Achilles. Be QuickVeendam. DeeuwardenGVAJV. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. BKVVHontenisse. SVORia. Axel 2Philippine. 2e klasse B. Hontenisse 2BKW 2. Ria 2SVO 2. Terneuzen 4Axel 3. HoekHontenisse 3. Sluiskil 3Hulst 2. SCHOOL VOETBAL. Het voomemen bestaat om den scboolvoet- baldag dit jaar te doen plaats vinden op Donderdag 6 April. De wedstrijden zuilen reeds 's morgens een aanvang nemen en ge- speeld worden te Middelburg. Op Wfoensdag 29 Maart worden eveneens te Middelburg 2 voor-wedstrijden gespeeld en wel tusscben een elftal van de R.H.B.S. te Goes, een elftal van de R.H.B.S. te Middel burg, een elftal van de R.H.B.S. te Vlissin gen, met een elftal van de Openbare M.U.L.O. te Vlissingen. Met de winnaars van deze voorwedstrijden komen op Donderdag 6 April in de eindstrij- den een tweed© elftal van de RHjB.S. te Goes en een elftal van de R.H.B.S. te Oostburg. Voorts zuilen o.p 6 April twee elftallen van jongere HB.S.'ers resp. uit Goes en Middel burg elkaar ontmoeten. (Vliss. Crt.) GROOTE PARTIJ ONDERMAATSCHE SNOEKBAARS IN BESLAG GENOMEN. Te Spakenburg beeft de politie bij een handelaar een partij van twaalfhonderd pond snoekibaars in foeslag genomen, welke door vier botters uit het IJsselmeer was aange- voerd en gereed stond ter verzending naar Frankrijk. Deze inbeslagneming is geschied, omdat de viscb beneden de maat was, welke door de regeering, in verband met de ver- grooting van den zoetwaterviscbstand, is vastgesteld. Naar de botters, die weder ter vischvangst waren uitgevaren, wordt een onderzoek inge- steld. De burgemeester van Bunschoten heeft de partij viscb ter beschiikking gesteld van het burgerlijk armbestuur, om onder de werkloo zen te worden verdeeld. OUDE MAN IN VERVUILDEN TOESTAND AANGETROEFEN. De politie van bet bureau Mamixstraat te Amsterdam trof Maandagavond in een per- ceel in de Scbimmelstraat een 82-jarigen man in vervuilden toestand aan. Hiji is overge- bracbt naar het Julianaziekenhuis en daar ter verpleging opgenomen. Een trommel met geld en enkele andere voorwerpen van waarde heeft de politie in bewaring genomen. EEN GEHEIME ZENDER. Zaterdagnaoht na 12 uur werd op golflengte 301 meter, de golflengte dus waarop Hilver- sum, welke zender om 12 uur sluit, pleegt uit te zenden, een clandestdene radiozender gehoord. De omroeper besprak de zaak-Oss en de kwestie van de erfpachtsuitgifte te Amster dam. TE WATER GERAAKT. IZaterdagavond te ongeveer kwart voor elf is de 61jarige H. O., strookoopman van be- roep en woonachtig te Schildwolde, door on- bekende oorzaak te Groningen op den Eelder- singel met rijwiel en al te water geraaikt. Burgers en politie hebben hem op het droge gebracbt. Hij was eerst biuten bewustzijn, docb werd door kimstmatige ademhaling weer bijgebracht. 's Nacbts is bij echter in het Academisch zie'kenbuis overleden. TERWIJL OOM EEN DUTJE DEED, ROLDE NEEF ZIJN PORTEFEUILLE. In het pobtiebureau aan de Meerman- straat te Rotterdam is opgesloten de 28- jarige J. C. G., die dezer dagen bij een be- zoek aan zijn oom W. F., uit diens porte- feuille geld heeft gestolen. De neef kwam 's avonds bij oom op bezoek, toen tante al naar bed was. Oom domimeldie, gezeten bij de warme kachel, in, en toen heeft G. voorzichtig oom's portefeuille uit zijn jas- zak genomen en er twee bankbiljetten van f 20 uit gestolen. 'Hij bet oom voortsiuimeren en verdween. Toen H. later den diefstal ont- dekte, kreeg hij argwaan tegen zijn neef, het- geen bij aan de politie mededeelde. Bij bet onderzoek is gebleken, dat G. met het geld eenige schulden heeft betaald en nog een der- tig gulden over had gehouden. MEISJE GEDOOD. Door bet schichtig worden van een paard, dat voor een wagen was gespannen, is Maan- dagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij het 22jarige meisje Frencken uit Maasniel in het gebucht Maasbroek cm het leven is gekomen. Het slachtoffer was met haar 14jarige zuster met paard en wagen aan het venten, toen het paard plotseling sehrok en op hoi sloeg, waardoor de beide meisjes voorover van den wagen vielen en het 22jarige meisje zeer ongelukkig op het wegdek terecbt kwam. Het meisje is enkele oogenblikken later aan haar verwondiingen overleden. Haar lljarige zusje klaagde over pijn in het hoofd, maar dit was grootendeels bet gevolg van den scbrik. Het ongeluk was door nie- mand gezien; bet slachtoffer en haar zusje zijn naar de ouderlijike woning gebracbt. Zond'agnamiddag geraakte bij het spelen op den Industrieweg te Deventer een 9jarig zoontje van de familie Meijer in het diepe water van de Nieuwe Haven. De geaiarmeer- de leden der Reddingsbrigade deden gedurende geruimen tijd pogingen het kind te vinden, hetgeen niet mocht gelukken. De jongen is verdronken. Maandagmiddag Mep het zesjarig zoontje van de weduwe Molensloot-Moreval in de Gasthuisstraat tie Kaatsheuvel onverwaehts den rijweg op, om een wegrollenden bal te pakken. Op hetzelfde oogenblik naderde een autobestelwagen van den borstelbandel Ver- rnumt uit Roosendaal. Ondanks krachtig rem- men kon de bestuurder een aanrijding niet meer voorkomen. De jongen kreeg een ern- stige schedelbasisfraetuur, waaraan hij enkele uren na bet ongeluk is bezweken. Maandagavond om kwart voor zeven is op den Blokdijk te Blokker (iN.H.) de 67-jarige heer Van der Laan, die naast zijn met een paard bespannen bakkerskar stond, door een passeerende auto aangereden, waarbij hij vrij- wel op slag werd gedood. Het zwaar ver- minkte lijk is naar het St. Jansgasthuis te Hoorn gebracbt. De heer Van der Laan was de eerste wet- houder van de gemeente Blokker en kerk- meester van die parochie Ooster-Blokker. Voorts vervuide hij nog tal van andere func- ties op maatscbappelijk en kerkelijk gebied. I EEN VERLATEN AUTO OP EF.iv TRAMBAAN. Een autornobilist uit Laren, die Zaterdag- nacht van Amsterdam komende huiswaarts 1 zou keeren, is oorzaak geworden, dat even vodr bet Merwedekanaal een hevige botsing j heeft plaatsgehad tusschen een motorwagen i van de Gooische ftam en den auto, welke bij op het vorenbedoelde weggedeelte in den steek bad gelaten. Uit bet onderzoek is gebleken, dat de automobibst, toen bij de Hooiforug was gepasseerd, zoodanig met zijn wagen is gaan siingeren, dat bij eenige paaltjes en planken, welke tot afschutting van een parkeerplaats dienst deden, vernield beeft en op het spoor der Gooische tram ls terecbtgekomen. Dit heeft bij over een afstand van circa 400 M. gevolgd, totdat bij in den wissel, welke vdor de Merwede-viaduct iigt, is vastgeloopen. De onfortuinlijike autoibestuurder is met een passeerenden auto naar zijn woning gegaan. Inimiddels stond zijn wagen onbeheerd op de tramfoaan. De bestuurder van de Gooische tram, welke 's morgens 5 uur van de remise in Watergraafsmeer naar Laren was vertrok- ken, om van daaruit den eersten rit naar Am sterdam te rijden, is met zijn motorwagen in voile vaart op den stilstaanden auto gereden. Volgens de verklaringen van dezen bestuur der, zou hij zijn lichten hebben moeten dim- men voor een auto, welke van de tegenover- gestelde richting kwam. De bestuurder beeft het voertuig klaarblijkelijk in bet geheel niet zien staan, waardoor hij met onverminderde snelbeid tegen den stilstaanden auto botste. Deze werd over een afstand van circa 30 M. meegesleept, waardoor tegelijkertijd de langs de trajmbaan staande paaltjes, welke tot af- rastering van bet fietspad dienen, uit den grond werden getrokken en links en rechts werden neengeworpen. De auto, een wagen van klein model, werd totaal vernield. Met de tram, waarmede de botsing geschied- de, werden geen passagiers vervoerd, docb nu en dan maken wel eens hengelaars van deze tram gebruik. Dit was tbans niet bet geval. De bestuurder van den tramwagen is onge- deerd .giebleven. Marecbaussees hebben den eigenaar opge- spoord. Tegen hem werd proces-verbaal op- gemaakt. OP AVONTUUR. Men schrijft uit Alphen a.d. Rijn aan de N. R. Crt.: Twee Amsterdamsche meisjes, resp. 15 en 16 jaar oud, die werkzaam waren in een stof- zuigerfabriek in de hoofdstad, bebben erva- ren, dat er nog wat meer voor noodig is dan een dosis goeden moed om zonder ouderlijken steun door de wereld te komen. Ontstemd over een boete, haar door de directie der fabriek opgelegd, omdat zij te laat op bet werk kwamen, besloten zij per fiets de wijde wereld in te gaan. „Irgendwo auf der Welt gilbt's ein kleines Biscben Gliick" heet het tamers in een, intusschen alweer wat verouderd filmliedje, en dat geluk lag stellig niet binnen de muren van de stof- zuigerfabriek, noch binnen de poorten van de oude Amstelstad, waar alles te veel aan het fabrieksleven herinnerde. Zij zochten bet in de Haariemmermeer en daarna via Loenen en Breukelen in Utrecht, maar ook daar bleek voor de twee, haar plicbt verzakende meisjes bet geluk niet te zijm weggelegd. Lichtelijk teleurgesteld, maar nochtans dapper volhou- dend, reden zij vervolgens naar Woerden en vandaar naar Alphen a.d. Rijn, waar zij zicb tenslotte met haar laatste restje ondeme- mingsgeest en doodelijk vermoeid aan het pobtiebureau vervoegden. En daar zat For- tuna in de persoon van een vaderlijken politie- agent, die de fietsen van de beide meisjes in bewaring nam, het tweetal op de laatste auto bus naar Amsterdam zette en zoowaar ook nog den chauffeur voor haar betaalde. Ondanks het groote comfort van het ver- voermiddel zal ook deze weg terug naar de ouderlijke woning en de stofzuigerfabriek wel het moeilijkst zijn geweest. VELDSLAG TUSSCHEN EIGENAARS VAN WOONWAGENS EN AUTO'S. Op de ter Aasche Zuwe onder de gemeente Vinkeveen (Utrecht) is, meldt de N. R. Crt., Zaterdagmiddag een formeele veldslag gele- verd tusschen eenige woonwagenbewoners en een aantal automobilisten, waarbij aan beide zijden gewonden zijin gemaakt. Een paar woonwagens werden zwaar besehadigd en ook eenige auto's kwamen niet heelhuids uit den strijd. De oorzaak van deze vechtpartij lag daarin, dat de woonwagenbewoners weigerden de achter hen aankomende automobilisten ge legenheid te geven te passeeren. De ter Aasche Zuwe is een smalle weg, die ter Aa met Vinkeveen verbindt. Door dat deze weg verderop aansluiting geeft op het reeds gereedgekomen gedeelte van den nieuwen weg door de Haariemmermeer in de richting Haarlem is er tamelijk veel verkeer van automobielen. Op dezen Zaterdagmiddag reel er een 7-tal woonwagens in de richting Vinke veen, waardoor de geheele weg in beslag werd genomen. Er achter vormde zich al spoedig een file van auto's die geen kans zagen de karavaan voorbij te komen, n.l. eenige vee- transportwagens en een autobus van den dienst VinkeveenUtrecht. Door luid claxon- gejoel gaven de bestuurders te kennen, dat zij wilden ipasseeren, maar de woonwagenbewo ners bleven onverstoorbaar en toonden niet de minste neiging op zij te gaan. Nu is de breedte van dezen weg inderdaad zoodanig, dat bet passeeren zeer moeilijk, zoo niet onmogelijks is. Daarom zijn op verschil- lende punten wijkplaatsen gemaakt en met eenige welwiHendheid over en weer is het in derdaad mogelijk bet verkeer zonder al te veel oponthoud voortgang te doen hebben. Aan die welwillendheid ontbrak bet nu echter vol- komen aan de zijde der woonwagenbewoners, want zij gingen met onveranderlijke traagheid verder en negeerden de uitwijikplaatsen vol- komen. De automobilisten zagen zich dus in het vooruitzicht gesteld, den heelen weg van 5 K.M. achter de woonwagens te blijven voort- sukkelen. Dat werd evenwel den bestuurder van den eersten auto te bar. Bij de eerstvolgende wijkplaats zette hij zijn wagen wat' aan met het gevolg dat de auto in aanraking kwam met de acbterzdjde van den laatsten woon- wagen. Deze liep eenige schade op maar de bewoners lieten er zicb blijkbaar niets aan gelegen liggen en gingen, alsof er niets ge beurd was, verder. Toen de chauffeur deze manoeuvre herhaalde kwam de klap nog wat harder aan en daarop stonden plotseling alle wagens stil. Enkele chauffeurs maakten van deze gele genheid gebruik om bet paard van den aeh- tersten wagen te grijipen teneinde te traehten nu zelf den wagen aan den kant van den weg te zetten. Het paard was echter schichtig en liep zoo bard achteruit dat de wagen met flinke vaart tegen een langs den weg staanden boom aanreed, met bet gevolg, dat bij aan de achterzijde geheel in elkaar werd gedrukt en de ruiten braken. Vrouwen begonnen te gil- len, en er ontstond een algemeene constema- tie, waarbij de manneliijke woonwagenbewo ners gewapend met allerlei voorwerpen aan- stalten maakten zicb op de automobilisten te wreken. Het werd een compleet gevecht, waaraan niet alleen de mannen deelnamen, maar waarbij ook de vrouwen en kinderen zich niet onbetuigd lieten. Bokslbeugels, een sabel en knuppels werden ertadj gebruikt, die de woonwagenbewoners snel te voorschijn hadden gehaald. De vrouwen en kinderen vielen op de vrachtauto's aan en traehten daar te beschadigen, wat zij maar konden. Er wer den rake klappen uitgedeeld en de automobi listen zagen al spoedig dat zij het onderspit moesten delven tegen de overmacht. Enkelen sloegen op de vlucbt en anderen zochten be- scherming in de autobus, waarvan de ingang met mannenmoed door den chauffeur werd verdedigd. Tenslotte werd de strijd die toen al ruim een half uur geduurd had gestaakt, doordat de woonwagenbewoners zicb terugtrokken. Toen kon ook de balans worden opgemaakt. Van de verscbillende automobilisten waren er viijf min of meer ernstig gewond, de een bad een gebroken duim, de ander wonden aan het hoofd, een derde kneuzingen aan armen en beenen, terwijl nog meer kwetsuren wer den opgeloopen. yan de woonwagenbewoners waren twee vrouwen niet ernstig gewond. Twee vrachtauto's en twee woonwagens waren zwaar besehadigd. De woonwagenbewoners gingen toen maar op zij en de auto's konden passeeren. In Vin keveen werd op het gemeentehuis aangifte gedaan van het gebeurde. En toen de woon wagens daar aankwamen werden zij door de politie qpgewacht. De bewoners wilden echter geen enkele inlichting geven; zij; deden of ze van niets wisten en niemand van ben zeide aan de vechtpartij te hefoben deelgenomen. Enkele vechtersbazen hadden evenwel reeds te voren op de fiets de beenen genomen, zoo- dat het moeilijk was de raddraaiers te vinden. Daar ook de automobilisten zicb niet geheel vriji voelden uitgaan, werd tenslotte maar van een klacht afgezien. De regeling van de schade liep al even gemakkelijk. Daar zoowel twee woonwagens als twee auto's min of meer belangrijke schade hadden opgeloopen, werd overeengekomen, dat ieder de zijne voor eigen rekening zou nemen, zoodat ook dit in der minne werd geschikt. De woonwagens trokken verder in de rich ting van Uithoorn, na laan de politie beloofd te hebben in den vervolge het verkeer niet meer te hinderen. De gewonde chauffeurs werden door een dokter vertoonden, waarbij bleek, dat twee hunner tamelijk emstige kwetsuren hadden opgeloopen. De woonwagen bewoners hebben hun gewonden zelf verzorgd. 580 VOOR EEN MISDRUK. Op de Maandagavond in Riche in Den Haag gehouden postzegelveiling, die zeer druk be- zocht was, bracht, naar de Avondpost meldt, een 9 cents misdruk postzegel van Nederland f 580 op. Het was een exemplaar van de postzegels, die in 1926 werden gedrukt in twee kleuren, rood met beneden in zwarte letters de aan- duiding der waarde: 9 cent. Op een verticaie strook van 20 postzegels ontbreekt echter de aanduiding 9 cent. Tien van deze postzegels zijn bestemd voor het Nederlandsche post- museum, eenige zijn in het buiteniand terecbt gekomen en eenige in Nederlandsche handen. Het was de eerste keer, dat een dergelijke postzegel geveild werd en de belangstelling voor de opbrengst was dan ook zeer groot. Een Nederlandsche verzamelaar werd einde- lijk voor de reeds genoemde som van /580 eigenaar. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 u. was te Vlissingen: weer: zwaar bewolkt, wind: krachtig' Zuid-Zuidwest, temperatuur 6, minimum hediennacht 3, neerslag in het afge- Icopen etmaal 7 m.M. Stormwaarschuiwingsdiensthedenmorgen 9.50 u. geseind aan alle posten: attentiesein neer. Verwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur, voor het ge heele land: aanvankelijk opklarend, met koude nacht, morgen overdag weer toenemen- de bewolking en iets zachter dan vandaag; geen regen van beteekenis. Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind. 4 UIT DE VERGADERING DER TWEEDE KAMER VERWIJDERD. DEN HAAG. Bij den aanvang van de Twee- de Kamer vergadering van hedenmiddag stel- de de voorzitter voor, om het door den heer Rost van Tonningen ingediende verzoek, tot bet houden van een interpellatie over de eaak Oss, niet toe te staan. Daarna kreeg de heer Rost van Tonningen het woord om zijn ver zoek toe te lichten. Daarbij, werd hij twee- maal door den voorzitter tot de orde geroepen. Tenslotte ontnam de voorzitter hem het recht de vergadering verder bij te wonen. Toen hij weigerde de zaal te verlaten werd bij onder hevig verzet door de bode's naar buiten ge- bracht, evenals zijn fractiegenoot de heer Woudenberg, die hem te hulp kwam. De ver gadering werd daarna voor een tiental minu- ten geschorst. DEN HAAG. Na de heroipening van de vergadering der Tweede Kamer werd gestemd over het voorstel van den voorzitter betreffen- de de interpellatie-aianvrage van den beer Rost van Tonningen. Het voorstel werd aange- nomen. MI J N WERK ER TERECHT GESTELD. KERKRA DEGisteren is de 32-jarige mijn- werker J. Mayer, wonende te Alsdorf, te Keu- len terecht gesteld. De man had vele jaren het grensgebied van Zuid-Limburg onveilig gemaakt en in de maand Januari van dit jaar had bij te Kellersberg, nabij de grens van Lim- burg, een herbergier aangevallen en met re- volverschoten zwaar gewond, terwijl bij bij zijn arrestatie een moordaanslag pleegde op een politieagent. Hij was door het Sonder- gericbt te Aken reeds op 26 Januari ter dood veroordeeld. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. OMMEN. Gisteravond is op den weg OmmenBalktorug de 66-jarige J. W. Kerver uit Ommen, toen bij plotseling zonder rich ting aan te geven den rijweg overstak, door een personenauto aangereden en ernstig ge wond. Hij is per ziekenauto naar zijn woning vervoerd, alwaar hij kort na aankomst is over leden. De auto kwam door de botsing in een langs den weg loopenden sloot terecbt en werd zwaar besehadigd. De autornobilist werd licht gewond. De politie stelt een onderzoek in. VEROORDEELING INZAjKE BELEEDIGING. BREDA. De Rechtbank alhier beeft giste ren uitspraak gedaan in de civiele procedure tusschen den burgemeester van Bergen op Zoom, Mr. Dr. P. A. F. W Blom, en A J., uit- gever van het dagblad „De Avondster". In een der afleveringen van dat blad had de beer J. een artikel doen opnemen, dat door de Rechtbank beleedigend voor den heer Blom werd verklaard. De rechtbank beeft J. ver oordeeld tot het betalen eener schadevergoe- dinig van f 750 aan den heer Blom en bevolen dat het vonnis zal worden aangeplakt aan het gemeentehuis en aan het kantongerecht te Bergen op Zoom, waarvan de kosten niet hooger mogen zijn dan /50. Ook is de heer J. veroordeeld tot het betalen van de procee- kosten ten bedrage van /181. BATAVIA. De sportvliegers Heymans en Rous zijn vanmiddag te kwart voor vier ap het vliegveld Tjililitan geland. VERGADERING VAN DE REPUBLIKEINSOHE MINISTERRAAD. ALIOANTE. Onder voorzitterschap van Negrin is de Ministerraad van bet RepubU- keinsche Spanje bijeen gekomen. Na deze vergadering -is een communique gepubheeend, waarin wordt gemeld, dat de regeering op de hoogte is gebracht van den toestand, en dat een aantal besluiten waren genomen. De volgende vergadering zal te Madrid worden gehouden. Dit laconieke communique doet veronderstellen, dat men het beter acht de vergadering te Madrid, waar de officieele zetel der regeering is, te houden in verband met gewichtige besluiten, welke na den terug- keer van Del Vayo moeten worden genomen. BEHANDELING VAN DE JAPANEEZEN. TOKIO. De Japansche regeering heeft op- nieuw bij den Britsohen ambassadeur gepro- testeerd tegen de ,,onderdrukking" van die Japansche bewoners en Japansche toeristen door de Britsche autoriteiten te Singapore. De vice-minister van buitenlandsche zaken heeft gewezen op herhaaldelijke aanhoudinig en arrestatie van Japaneezen en verzocbt maatregelen te nemen, teneinde herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen. JOODSCH MANIFEST. JERUZALJEM. Een conferentie van Pale- stijnsche Joden, welke gisteren bijeen ds ge komen, heeft een manifest uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de samenwerking van de Joden en de Britsche regeering vermoedeljjk onmogelijk zou worden wianneer Engeland zou pogen van Palestina een onafhankelijken staat te maken. Tenslotte worden in het manifest de Joden aangespoord de discipline te handhaven en zich te onthouden van onver- antwoordelijke daden. Twee revisionistische kranten zijn door de autoriteiten verboden. De militaire commandant te Haifa heeft ge- waarschuwd, dat strenge maatregeien zuilen worden genomen tegen personen, die aaai- stoken tot staking. DE TERREUR IN PALESTINA. JERUZALEM. In den loop van den dag is de doodenlrjst der slachtoffers van de terreux gisteren nog gestegen tot 32. Uit vrees voor nieuwe onlusten hebben de autoriteiten 5 ter- roristische leiders gearresteerd. HET CONOLAAF. ROME. Thans zijn op drie na alle kardi- nalen alhier aangekomen. Die van Boston en Rio de Janeiro zouden echter heden te Napels arnveeren en dan terstond naar Rome door- reizen. TERNEUZEN. Rectificatie. In onize vorige opgaaf van ingekomen per sonen stond vermeld: J. Braam, dienstbode, Beatrixstraat 39, van Hoek, dit moet zijn: Wed. I. Sommeijer—Braam, zonder, Beatrix straat 39, van Hoek.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3