Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten RECHTSZAKEN. VOETBAL, 3 WEERBERICHT. DE GEVOLGEN VAN DEN MIST VOOR DE HAVEN VAN ROTTERDAM. DE ONREGELMATIGHEDEN TE ROSWINKEL. de pauskeuze. SCHEEPV A ARTBE WEG1N G. RIJIM 36.000 GLOEILAMPEN IN BESLAG GENOMEN. Door de rijfcsambtenaren der belastingen uit Breskens werd, naar De Telegraaf meldt, M aanda gmiddag aan de Provinciale boot BreskensVlissingen een personenauto, af- komstig uit Oostburg, aangehouden, waarin zioh 36.000 gesmokkelde gloeilampen bevon- den. De lampen waren uit Belgie gesmokkeld en moesten vprder van Breskens .per boot warden verzonden. De auto met lampen en de persoon, die den wagen bestuurde, werden overgebracht naar de marechausseekajzeme te Breskens. In samenwerking met de inspectie der belastin gen uit Terneuzen werd te Oostburg bij den eigenaar van den auto nog een huisvisitatie verricht en werden nog eenige doozen met gloeilampen gevonden. tBij een compagnon van dezen werd even- eons een huisvisitatie verricht en aldaar werd in diens auto een geheime smokkelbergplaats gevonden, waarin ook nog eenige doozen lagen. Ook deze auto werd in beslag ge- notnen en overgebracht naar de marechaus- seekazeme te Oostburg. De douanebeambten hadden op deze smokkelaars reeds herhaal- detlijk gelet, doch zij waren er nooit eerder in geslaagd hen te pakken te krijgen. CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG. Zaterdag vergaderde in de Prins van Oranje te Goes de Oentrale voor werkloozenzorg, ge- s'ticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christendom met de afgevaardigden van de plaatselijke afdeelingen in Zealand. De voorzitter van het Prov. Oomite, Ds. M. Bons, opende de vergadering met schriftlezing en gebed, waarna hij een woord van welkom sprak tot de afgevaardigden, inzonderheid uit Zeeuwsch Vlaanderen Westelijk deel, waar de arbeid der moreele verzorging den laat- sten trjd zoo'n flinken voortgang heeft, vijf cursussen werden ingesteld. Ook verwelkom- de spreker den heer J. Schipper, secretaris varn de -Centrale en den heer W. Rijnagte, kampcommandant van het werkkamp „Het Butven" te Chaam. (Het doel der vergadering was het bespre- ken van de te houden collecte onder de leuze ,,Werk maakt sterk" en voor het welslagen waarvan men de hulp der plaatselijke comite's noodig heeft. De heer Schipper hield een inleiding over de te houden collecte in de week van 8 tot 15 Mei as. en wees erop, dat de plaatselijke af- deelingen niet alleen am hare medewerking voor het welslagen der collecte wordt ge- vraagd, aoch ook voor het uitzenden van jeugdige werkloozen naar de kampen en het pilaatselijk werk der moreele verzorging van werkloozen. De doedstelling van de Centrale is anders geworden na het uitbrengen van het rapport Folmer, meer en meer wil men den stxijd richten tegen de gevolgen van de lang- durige werkloosheid, een doel wat ook wordt gesteld door het Departement. De kampindeeling werd veranderd. De vak- opleiding komt meer op den voorgrond. Uit- voerig stond spr. stil bij de opleiding van een 30 jeugdige werkloozen tot melker in een werkkamp in Friesland. Zij toch zullen door deze zoowel practisohe als theoretische oplei ding kans krijgen in het buitenland werk te krijgen en daarom is gezorgd voor het aanlee- ren van Duitsch en Fransch. Het is gebleken, dat er een tekort bestaat aan kraohten voor de kustvaart, de vaart op Engeland enz. Door de Centrale werd een schipperscursus inge steld. Deze cursus wordt bezocht door 40 per- sonen, ondergebracht in het werkkamp te Gaasterland. Voor de vijfde maal komt de Oentrale een beroep dben op Christelijk Ne- derland. De opbrengst van de collecte dient voor het kampwerk, omvattende 9 kampen en het intemaatwerk voor opleiding van meisjes tot een huishoudelijk beroep. Meer dan 300 meisjes hebben deze opleiding bezocht, waar- van 70 pet. geplaatst zijn in een huishoudelijk beroep. Dit werk vraagt uibbreiding, het bweede internaat zal een dezer dagen in Gro- ningen worden geopend, terwijl er meerderen zullen worden ingesteld. De vele bezwaren weike door de meisjes worden gemaakt, zal men tracbten te overwinnen. Voor al dit werk is veel geld noodig en hoewel dankbaar voor de hulp der regeering, blijft er een taak voor het particulier initiatief. De leiding van de kampen en de ruimere plaats voor de geeste- lrjke bearbeiding en het volgen van vormend omderwijs werden vervolgens besproken. Ook het kampwerk wil de deelnemers geschikter rnakeh voor het taedrijfsleven. Nieuwe plannen overweegt Minister Romme ten aanzien van de jeugd. Jongens beneden 15 jaar mogen straks geen plaats innemen in het bedrijfs- leven, behalve in landbouw en schipperij. Wlaar zullen zij blijven, die op 14jarigen leef- tijd van school gaan en geen verder onder- wijs ontvangen. De meisjes zullen voor zij 16 jaar zijn geen arbeid mogen verrichten op kantoor, fabriek of atelier. Op dit oogenblik zjjn er volgens opgave van de arbeidsbemid- deling 75000 jeugdige werkloozen, bij de Jeugdregistratie zal men een beter overzicht torijgen. Vast staat, dat slechts een klein percentage aan het kampwerk deelneemt. Bij de invoering van de nieuwe maatregelen komt het aan op de plaatselijke afdeelingen. In Nederland zijn er stroomingen, welke aan- sturen op kampdwang, om zoodoende te komen tot arbeid'sdienstplicht. De Centrale verweert zich met alle kracht hiertegen. Zij toch staat op het standpoint, dat vrijwillig komen te verkiezen is boven dwang. De 400 plaatselijke afdeelingen moeten de jeugdige werkloozen animeeren om naar het kamp te gaan. 'Het plaatselijk werk zal straks ook uit- gebreid moeten worden. Te Breda wordt een proef genomen met eultureel werk voor vol- wassen werkloozen. Het vorige jaar mocht een 5 tot 6 honderd volwassen werkloozen verblijven in de kampen van de Centrale. Uitvoerig stond spreker stil bij de organi- eatie van de collecten, die volgens hem S 100.000 moet opbrengen, verleden jaar was het slechts f 75.000. Dat het bedrag niet bij eikaar is gekomen, is hoofdzakelijk te wijten aan een tekort aan collectanten. Meer dan worheen moeten de mannelijke zoowel als de wrouwelijke jeugdorgandsaties zich achter dit werk plaatsen, terwijl d'aar naast ook de Chr. Vrouiwenbonden zulk een mooi werk kunnen verrichten. Het moet gezien het doel der col- ilecte een eer zijn voor de Kerk en de jeugd- en vakorgamsaties om mede te werken deze vijfde collecte voor de Centrale te doen gflagen. De voorzitter dankte den heer Schipper voor zijn inleiding en gaf hem de verzekering, dat de plaatselijke afdeelingen in Zeeland niet achter zullen blijVen. Op deze inleiding volgde een zeer geani- taeerde beapreking, allerled vragen van prac- tischen aard werdten gesteld en door den heer (Schipper beantwoord, waarna de vergadering door Ds. Vrijlandt van Biervliet met dank- aegging werd gesloten. HET VAABWATER HOOFDPLAAT. Uiteenloopende meeningen over de verlichting. De Vliss. Ort. schrijft: De verlichting van bovengenoemd vaar- water, het z.g. Vaarwater langs den Paulina- polder, waarover in de jaarvergadering van de schippersvereeniging ,,Schuttevaer" te Bres kens uitvoerig gediscussieerd is, is sedert ruim 25 iaren een wensch van de binnen- schipperij. Blij.kens het jaarverslag van de 88ste alg. vergadering van de Koninklijike Schippersver eeniging ,,iSchuttevaer", staat men reeds ge- ruimen tijd in correspondentie met den direc- teur van het Loodswezen te Vlissingen en het departement van Defensie over deze urgent geachte zaak. Van schipperszijde meent men met enkele gasboeien en een kustlicbt een doeltreffende oplossing te kunnen aanbevelen. De directeur van het Loodswezen heeft ech- ter overwegend bezwaar tegen de uitvoering van dit verzoek, daar de kosten z.i. niet op- wegen tegen het rendement voor de binnen- schipperij, terwijl volgens zijn meening de schippers, die ter plaatse goed bekend zijn, di)t vaarwater ook des nachts met de bestaande verlichting kunnen bevaren. Dit wordt echter door de binnenschippers ten sterkste ontkend. Verlichting met een 3tal lichtboeien zou het Rijk pl.m. f 3600 per jaar kosten. Het hoofdibestuur van ,,Schuttevaer" heeft herhaaldelijlk geadresseerd aan de bevoegde autoriteiten en*"daarbij o.a. ook aangedrongen op het uitleggen van een lichtboei in de Sar- dijngeul ter hoogte van het Nollehoofd, welk verzoek eveneens afgewezen is. Op het Wan- delhoofd is een licht geplaatst. De visschers kunnen zich op dit licht echter niet voldoen- ae orienteeren, waardoor zij genoodzaakt wor den in het grootscheepsvaarwater te komen, wat gevaren en last voor de scheepvaart op- levert. Het Departement van Defensie wenscht echter niet over te gaan tot het uitleggen van de gevraagde lichtboeien. Inzake het vaarwater Hoofdplaat merkt dat departement bovendien op, dat het aantal zeilschepen voortdurend afneemt, terwijl men met een geringen omweg in het uitstekend verlichte hoofdvaarwater kan komen. Hiermede is echter het binnenloopen bij nacht van de haven van Hoofdplaat niet opgelost. Men blijft in binnenschipperskringen dan ook aandringen op verbetering. POLITIEREOHTER TE MIDDELBTJRG. Zitting van 21 Februari 1939. C. V., oud 42 j., arbeider te Westdorpe, was verdacht van beleediging van M. v. Laere te Westdorpe op 15 December 1.1. Eisch en uitspraak10 boete of 5 dagen hechtenis. iB. v. V., oud 30 j., timmerman te IJzendijke, had zich op 3 Januari 1.1. te IJzendijke schul- dig gemaakt aan huisvredebreuk terwijl hij wederrechtelijk vertoefde in het gemeentehuis aldaar. B. v. V., voornoemd, was nogmaals ver- dachte en thans wegens het uitlokken van huisvredebreuk, gepleegd te IJzendijke op 11 Januari 1.1. Eischf 40 boete of 29 dagen hechtenis. Uitspraak: 25 boete of 15 dagen hechtenis. J. D., oud 22 j., arbeider te Terneuzen, ver dacht van mishandeling van J. M. Mobach te Sluiskil op 7 Januari 1.1. Deze zaak werd uitgesteld tot 14 Maart a.s. iP. F., oud 54 j., schipper te Terneuzen, ver dacht van beleediging van den hulpsluisknecht J. Meertens te Terneuzen, op 20 Januari 1.1. Eisch: 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraakf 10 boete of 5 dagen hechtenis. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C, Tern. Boys 2Terneuzen 3. 2e Masse B. Terneuzen 4Hoek. Axel 3iRia 2. COMPETITIESTAND Z. V. B. le klasse C. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Hontenisse 12 11 1 23 62—28 BKW 12 11 1 22 51—19 Sluiskil 2 12 7 5 14 39—39 Axel 2 12 6 6 12 39-^:3 Ria 10 5 5 10 40—35 Temeuizen 3 12 3 3 6 9 20—28 Tern. Boys 2 14 3 11 6 30—53 SVO 10 1 2 7 4 17—28 Philippine 12 2 2 8 4 13—38 Philippine 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen wedstrijd Sluiskil 2 Philippine d.d. 9 October. 2e klasse B. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Hulst 2 11 8 '1 2 17 37—22 Hoek 10 8 2 16 43—16 Hontenisse 2 13 7 1 5 15 34—21 Terneuzen 4 8 6 2 14 35—10 BK.VV 2 11 6 5 12 33—32 Axel 3 8 5 10 32—16 Corn Boys 2 11 5 1 5 11 32—27 SVO 2 9 4 1 4 7 17—23 Sluiskil 3 10 3 7 6 29—30 Ria 2 8 8 525 Hon ten. 3 13 1 12 7—82 SVO 2 twee winstp. in mindering we gens niet opkomen wedstrijd Ria 21SVO 2 d.d. 19 Febr. 1939. Hontenisse 3 idem wedstrijd Terneu zen 4.Hontenisse 3 d.d. 4 Dec. 1938. NEDERLANDHONGARIJE. Samenstelling Nederlandsch elftal. Het Nederlandsch elftal, hetwelk op Zondag a.s. in het Feijenoord-Stadion te Rotterdam moet uitkomen tegen het Hongaarsche, is als volgt samengesteld Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Blomvliet (Ajax) en Caldenhove (DIWIS). Midden: Stam (VUC), Anderiessen (Ajax) en Schubert (Ajax). Voor: Drager (DWIS), Van der Veen (He racles), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem) en J. B. de Harder (VUC). Aanvoerder is Anderiessen. Uit deze samenstelling blptet, dat oun. Van Heel niet meer is herkozen. Deze speler kan temgzien op een 13-jarigen staat van dienst. PENNINGMEESTER GEDWONGEN TOT AETREDEN. Conflict bij de Talma-stichting. Hieromtrent meldt De Z. nader: Op verzoek van 38 leden van de Chr. Ver- eeniging tot Verzorging van Ouden van dagen (een landelijke organisatie, die verschillende rustoorden beheert) is te Veenwouden Vrijdag een buitengewone algemeene ledenvergade- ring gehouden onder leiding van Dr. De Groot van Veenwoudten, ter bespreking van moei- lijkheden in het bestuur. De nog al woelige besprekingen leidden er toe, dat de penning- meester, de heer Van den Bosch, op staanden voet werd geroyeerd. Deze 38 leden vroegen een uitvoerige uit- eenzetting van het bestuur over den gang van zaiken sinds de vergadering in September. iDe voorzitter d'eelde mede, dat men na Sep tember begonnen is een fonds te vormen en dat scherp omlijnde voorstellen aan de credi- teuren en obligatiebouders zijn gedaan. Bij de pogingen om alles in orde te krijgen, werden de besluiten van den voorzitter echter gesa- boteerd. iHierna verdedigde de penningmeester, de heer Van den Bosch uit Apeldoorn, zijn be- leid. 'Hij gaf toe, dat er gebrek aan samen werking in het bestuur is. De schuldvraag liet hij in het midden, maar hij vroeg, of het wel noodig was, dat hij aftrad. Hij kon den eisch om de administrate naar het noorden te brengen begrijpen, maar niet de haast, waar- mee men dit wilde doen. Hij betoogde verder, dat de correspondentie wel tijdig was afge- daan, maar door ziekte was er eenigen ach- terstand in gekomen. (Rumoer.) Voorzitter: ,,Maar u had wel tijd om dreig- brieven te schrijven". Vervolgens vroeg de penningmeester, of men zijn onmiddellijk aftreden wenschte. Algemeen geroep: ,,Ja!" Na eenige discussie verliet daarop de pen ningmeester de vergadering. Intusschen was de penningmeester weer ter vergadering gekomen en deelde mede, dat hij op zijn besluit om af te tredten, wenschte terug te komen, omdat hij met zijn accoun tant hierover wenschte te spreken. Wel wilde hij aftreden, zoodra de zaken geregeld waren. Na een rumoerig debat diende tenslotte een der leden een motie in, waarin het aftre den van den penningmeester geeischt werd en tevens zijn bedanken als lid van de A. S. Talma-Stichtlng. Zoo deze weigerde, werd het bestuur opgedragen den penningmeester te royeeren als lid. Bovendien werd gevraagd aanvulling van het bestuur met twee met name genoemde heeren, Ds. Den Houting van Hulzum en P. Visser, directeur der Noord-Friesche Midden- standsbank te Leeuwarden. Aan het slot van de motie sprak de vergadering het voile ver- trouwen uit in den voorzitter. Met luid ap- plaus werd deze motie aanvaard. De beide genoemde heeren werden gekozen. De vergadering maohtigde den voorzitter zoo spoedig mogelijk de boeken en bescheiden van Apeldoorn over te brengen naar een an- dere plaats, terwijl .den heer Van den Bosch alle toegang tot de kantoren der vereeniging werd ontzegd. Dr. De Groot met den notaris van Veen wouden en den heer P. Visser te Leeuwar den zijn later vertrokken naar Apeldoorn, waar zij Zaterdagmorgen alle bescheiden van den penningmeester in beslag wilden nemen. Toen de leden van het bestuur Zaterdag morgen aan de Talma-stichting te Apeldoorn arriveerden, bleek, dat de heer v. d. B. het archief reeds in een taxi had geladen. De ex-penningmeester had hiertoe de assis- tentie van de politie ingeroepen, die de archie- ven naar het politiebureau te Apeldoorn bracht. De heer v. d. B. heeft bij de Justitie een aanklacht ingediend, daar naar zijn meening de moeilijkheden reeds dateeren van voor zijn indiensttreding. Het tekort bedraagt 280.000 gulden. EEN CAFEHOUDER NEERGESTOKEN. Terwijl Maandagmiddag de camavals- optocht over het Bossche Marktplean trok, ontstond in een cafe aan de Markt een hevige vechtJartij. Plotseling klonk er een scherpe gii, waarna de cafehouder, J. Meyvis, op den grond inieen zeeg.* Het bleek, dat de man zware steekwonden in de zijde had gekregen. Rechercheurs, die in igroote getale op het marktplein aanwezig waren, snelden onmiddellijk toe. Onder leiding van commissaris J. Staal werd een diepgaand onderzoek ingesteld en de politie slaagde erin de vermoedelijke daders te arresteeren. Het waren de 60-jariige Alders uit iDen Bosch en zijn beide schoonzoons. De cafdhouder izou geweigerd hebben aan deze personen, die in besehonken toestand ver- keerden en ongunstig beikend staan, toegang tot zijn zaak te verleenen. Niettemin slaagde zij1 er later in toch binnen te sluipen, waarna de vechtpartij ontstond. Het slaohtoffer is in hoogst emstigen toe- stand naar het groot Ziekerugasthuis overge bracht. HAAR VERLOOFDE MET EEN YARD A PPELM E S J E GESTOKEN. Zondagmiddag wandelde een paartje in de Nieuwe Uileniburgerstraat te Amsterdam. De menschen had'den ruzie; men maakte elikaar harde venwij.ten en tenslotte haald'e het 20- jardige meisje een aardappelmesje te voorschijn waarmee zij haar vriend in de borst stak. De man, een 21-jarige bewoner van den O.-Z. Voorburgwal, moest in het ziekenhuLs worden verbonden. Het meisje werd, na door de politie te zijn verhoord, weer op vrije voeten gesteld. HOE BESTAAT HET! Te Rijswijk (Z.H.) werd dezer dagen ter verzending aangeboden een vindersikaavt van een luchtbaHonetje, dat te Wavrin (Noord- Frankrijk) was opgelaten. De wijze waarop de aanbieder in het bezit van de kaart is gekomen, is wel een zeer eigenaardige, vertelt P.T.T.-nieuws. Te Pols- broek verschalkte hij een snoek van 7 pond en vond in de maag van dezen slokop de vrij- wel ongeschonden kaart met het restant van het ballonnetje. MOTORRXJDER DOOR MIST MISLEJD. Maandagavond reed de 24jarige winkel- bediende C. M. uit Goes langs den rijksweg van Amsterdam naar huis, toen hij bij de Schielaan te Overschie door den mist misleid te veel naar links hield. Het gevolg was dat hij in aanraking kwam met de verhoogde af- scheiding tusschen de twee banen en in een vrij snelle vaart kantedde. Met een hoofd- wonde werd hij opgenomen en naar het Roode Kruisgebouw in de Schielaan vervoerd, waar dr. de Graaf, de politiearts, den motorrijder verbond, meldt de N. R. Crt. Na van den schrik bekomen te zijn is M. per politieauto naar het station te Rotterdam vervoerd, van- waar hij zijn reis per trein naar huis heeft kunnen vervolgen. De motor is emstig be- schadigd. AUTO TE WATER GEREDEN. Twee inzittenden verdronken. Om drie uur in den nacht van Dinsdag is van den Lisserdijk een auto in de ringvaart van de 'Haarlemmermeer gereden. Van de vier inzittenden zijn twee verdronken. Aan den Lisserdijk staat het cafe van den heer Faas, waar Maandagavond op vroolijke wijize vastenavond werd gevierd. Laat in den nacht wilden de gebroeders Pijpen uit Hille- gom, ongeveer 25 en 26 jaar oud, nog een be- zoek aan dit cafe brengen. Zij bestelden hier toe een taxi uit Hillegom en de chauffeur van dezen wagen nam nog een zijner vrienden, een zekere I. uit Hillegom mede, die naast hem plaats nam. De gebroeders Pijpen gingen ach ter in de auto zitten, welk gedeelte door een tusschenruit van de chauffeursplaats is ge- scheiden. Toen men om kwart voor drie hij het cafe van den heer Faas kwam, bleek de zaak gesloten te zijn. Men probeerde den cafe houder te wekken en hem te bewegen de late bezoekers alsnog toe te laten, doch de heer F. weigerde dit en hield zijn zaak gesloten. De nachtelijke bezoekers konden daarom niets anders doen dan naar huis terugkeeren en daarvoor trachtte de chauffeur den auto op den dijk te draaien. Waarschijnlijk ten gevolge van den dikken mist is hij bij het draaien echter van den dijk in het water van de ringvaart van de Haar lemmermeer gereden. De chauffeur, een zekere H., wist zich door het opensta.and portierraampje te redden. Hierop heeft hij in de groote eenzaamheid om hulp geroepen, waarop een visscher kwam. Deze wist door het toesteken van een stok I., die naast H. was gezeten, uit den auto te be- vrijden. Op dezelfde manier trachtte men de ge broeders Pijpen ;te redden. Dit was echter totaal onmogelijk, daar de oever ter plaatse steil is. Met behulp van een kraanwagen werd de auto gelicht, doch toen het voertuig boven water was gebracht en men de beide inzittenden er uit had gehaald, kon een in- middels ter plaatse versehenen geneesheer, nadat hij door toepassing van kunstmatige ademhaling vergeefs had getracht de levens- geesten weer op te wekken, slechts den dood constateeren. t Het ongeval heeft in den nacht, doordat zeer vele gealarmeerd werden, aan den Lisser dijk groote consternatie veroorzaakt. De lijken van de twee omgekomen perso nen, twee kellners uit Hillegom, die na slui- tingstijd van de cafe's uit Hillegom, nog zijn gaan rijden, zijn naar het lijkenhuisje te Hoofddorp overgebracht. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Ternaardi is het 9jarige jongetje W. Palsma, toen hij achter een paard en wagen vandaan kwam en den weg wilde oversteken, door een vrachtauto, die met zand was ge-» laden, overreden en op slag gedood. Den be- stuurder van den auto trof geen sctauld. OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagmiddag is een vijf-en-half-jarig meisje uit het gezin van den heer B. te Eg- mond aan de Hoef hij het spelen onder een autobus geraakt en op slag gedood. NIEUWE OPLICHTERSTRUC TOEGEPAST Dat dieven en oplichters steeds iets nieuws bedenken om slachtoffers er in te laten loo- pen blijkt wel uit het volgende geraffineerde staaltje. Bij een bewoonster van de Hugo de Grootkade te Amsterdam vervoegde zich Don- derdag een heer, die kwam vragen, of mevrouw ook in het bezit was van een stof- zuiger. Zij bevestigde dit en deelde mede, dat zij de machine ongeveer een jaar in gebruik had. De man vertelde, dat hij controleur van de gemeente was en verzocht de machine even te mogen zien om na te gaan, of er ook fou- ten in de eonstructie waren. Mevrouw had hiertegen geen bezwaar en liet den man, die een zeer fatsoenlijken indruk maakte in de karner en toonde hem den stofzuiger. De controleur probeerde de machine even, luis- terde critisch toe of de motor wel regelmatig Hep, zoo meldt de ,,Msb." Vervolgens werd de motor afgezet en de controleur vertrok onder dankzegging. Den volgenden middag, dit was Vrijdag, kwam de man terug en deelde mevrouw mede, dat hij den vorigen dag ontdekt had, dat er in den motor een fout schuilde, waarover hij met zijn chef op het controlebureau van „Electra" had gesproken. Daar een kleine hapering zeer ernstige ongevallen zou kunnen veroorzaken, had zijn chef het noodig ge- oordeeld, dat hij! de machine maar even mee moest nemen naar de gemeentewerkplaats, dan zou zij daar worden nagezien. Mevrouw had hier geen bezwaar tegen en de controleur vertrok met de machine. De man had beloofd, dat hij Vrijdagavond nog laat thuisbezorgd zou worden, doch Zater- dagmiddag was het toestel nog niet in haar bezit. De familie had ondertusschen arg- waan gekregen en een onderzoek ingesteld, waarbij kiwam vast te staan, dat er totaal geen gemeente-controlebureau bestond en dat ,,Electra" geen controleurs voor dit soort werk in dienst -had. Men begreep met een oplichter te doen te hebben, waarop aangifte volgde. KUIL INGESTORT. Dinsdagmiddag waren eenige jongens op den Zandseheberg te Bakel aan het spelen. De jongens hadden een kuil gegraven. Plotseling zakte een heuveltje boven den gegraven kuil in, waardoor de 12jarige K., die zich daar in bevond, werd bedolven. Zijn makkers waarschuwden onmiddellijk de buurtbewoners, die spoedig ter plaatse wa ren en alle pogingen in het werk stelden, den jongen te bevrijden. Intusschen was ook een geneesheer gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse kwam, had men den jongen bevrijd. Geneeskundige hulp mocht echter niet meer baten. De dokter constateerde den dood door versttkking. ZEVEN AMERIKAANSOHE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Naar uit Pensacola (Florida) wordt ge- meld, zijn in een dichten mist zeven lesvlieg- tuigen -van de luchtmacht der Vereenigde iStaten verongelukt. Een piloot is om het leven gekomen en een wordt vermist; de cve- rigen wisten zich met hun parachute te redden. De weerstoestand van hedenmorgen te 7,20 uur was te Vlissingen: weer: zwaar bewolkt; wind: Zuid-Zuidoost, matig; temperatuur 1, minimum hedennacht 0, neerslag in het afge- loopen etmaal 0,2 m.M. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond 19 uur voor het gaheele land: geen neerslag van ibeteekenis, meest zwaar bewolkt, matige wind uit Zuidelijike richting, weinig verandering in temperatuur. H. M. DE KONINGIN NAAR ZWITSERLAND DEN HAAG. Van officieele zijde wordt gemeld, dat H. M. de Koningin voornemens is om zich Zaterdag in den loop van den dag voor eenigen tijd naar Zwitserland te begeven. HET AUTO-ONGELUK NABIJ MONTFOORT DEN HAAG. Omtrent het ongeval, dat gisteren aan Minister De Wilde en Graaf van Lijnden is overikomen wordt 'thans gemeld, dat de patienten, die in het Diaconessenhuis „Bronovo" worden verpleegd, beiden een zeer goeden nacht hebben gehad, de toestand van 'beide patienten is bevredigend. ROTTERDAM. Vanaf Maandagavond af is de loodsdienst op dien Nieuwen Waterweg wegens den on do o rdri ng ba ren mist gestaakt gaweest. Eerst van morgen te 4 uur heeft men deze kunnen hervatten. Zeer vele sche- pen lagen te wactoten om binnen te komen. Te 5 uur waren reed© 44 schepen de rivier op- gebracht om te wachten op hun beurt om door te varen. MGR. STOLK OVERLEDEN. AMSTERDAM. Vanmorgen is in het St. Bonfifacius-gesticht, waar hij sinds 3 jaar woonde in den ouderdom van 86 jaar over- leden, Mgr. L. Stalk. Hij was achtereenvol- gens pas too r te Oude Schild (Texel) en te Vlissingen, en sinds 1906 in de voormalige St. Catharinakerk te Amsterdam. VOOGDIJKIND TE DEN HAAG ONTVOERD. BLOEMENDAAL. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvoering van een voogdijkind, een 16-jarig meisje. Gisteravond zijn hier ter stede de 52-jarige moeder en een in hetzelfdfe huis wonende koopman, benevens de 22-jarige zuster aangebouden. Alle 3 wor den verdachit de hand in deze ontvoering te hebben gehad. Volgens hunne mededeeding bevindt zioh het meisje zich bij kermissen te Amsterdam. DAME OP PERRON OVERREDEN. VROOMSHOOP. Gisteravond is dte 60jarige mej. C. de Lange geb. Bakker, uit Punmerend, die bij familie in Vroomshoop logeerde, bij het instappen in den trein aan de halte Vrooms- hoop--Geerdijk achterover gevalien en onder den trein terecht gekomen. Het slachtoffer is kort daarop aan de verwondingen bezweken. AFDEELING „ZEELAND" DER NEDERL. HEIDEMAATSCHAPPIJ. GOES. Er heeft zich een voorloopig comite gevormd tot opriohting van een afdeeling „Zeeland" der Nederlandsche Heidemaat- schappijDeze afdeeling zal zich ten doel stellen de verbetering van de bodemcuituur in Zeeland in den ruimsiten zin des woords. De oprichtingsvergadering zal worden gehouden op Dinsdag 7 Maart te Goes. RECHTSZAKEN. LEEUWARDEN. De rechtbank te Leeu warden behandelde heden de zaak van den 29-jarigen P. L., wonende onder Bartena, die na afloop van een St. Nicolaasbal te Waxga een aanslag heeft gepleegd op mej. I. Postma, omdat zijl de verkeering met hem had ver- broken. Hij1 had het meisje met een mes in de foorst geraakt. De eisch luidde wegens paging tot moord 10 jaar gevangenisstraf. LEEUWARDEN. Voor de rechtbank te Leeuwarden stonden heden terecht de 28-jarige D. K. en de 24-jarige J. K., beiden te Frane- ker, die verdacht werden van een 30-tal in- braken in het Noorden en Westen van Fries- land. Het O. M. vorderde tegen beiden 6 jaar gevangenisstraf. EMMEN. Te Roswinkel gem. Emm en is in arrest gesteld de 50-jarige landbouwer A. G. Deze aanhouding heeft opschudding teweeg gebracht, omdat de 'betrokkene een broer is van den in December van het vorige jaar ge- arresteerden K. G., kassier van de BoerenJeen- barik aldaar, die zooals men zich zal herinne- z en onregelmatigheden moet hebben gepleegd, waarbij een bedrag van pl.m. 4 ton zou zijn verdwenen. Wij vememen echter, dat A. G. met deze zaak niets zou hebben uit te staan. Hij was aangebouden in verband met een in- middels aangezuiverd tekort in de kas van de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gem. te Roswinkel, waarvan hij tot in het najaar van 1938 administratief kerkvoogd was. De zaak was onderling geregeld, maar door de gebeurtenissen bij de Boerenleenfoank kwa- men de tongen los, hetgeen tbans de aanhou ding- van A. G. tengevolge moet hebben gehad. Met betrekking tot de groote fraude in de zaak van de Boerenleenbank, kan nog steeds niet worden meegedeeld hoe groot het tekort is. Het justitioneei onderzoek is nog niet ten einue en K. G. bevindt zich nog steeds in voor- loopige hechtenis. Hij blijft over zijn handeltn- gen het stilzwijgen bewaren. V A PICA ANSTAD. Het uitbrengen van de stemmen voor de keuze van een nieuwen Paus zal op 3 Maart a.s. beginnen. Van Terneuzen: 20 Febr. Ned. m.s. GEJO 234, macadam, Londen. Van Sluiskil: 21 Febr. Eng. s.s. HETTON 2713, ledig, Tyne. Voor Sas van Gent: 21 Febr. Eng. s.s. 1 IRE CREST, 538, ledig, Ipswich. 22 Febr. Nederl. m.s. CORNELIA B., 400, ledig, Londen. Van Sas van Gent: 21 Febr. Nederl. m.s. CAPELLA, 278, fosfaat, Milford. Voor Riemen: 22 Febr. Zweedsch s.s. SIF 1365, ledig, Londen. an GentSluiskil22 Febr. Finsoh s e BRITTANNIC, 2242, cokes, Gefle. Voor Gent: 21 Febr. Poolsch s.s. OKSY- WIE, 766, stukg., Hamburg. 22 Febr. Noorsch s.s. ORM JAJRL, 1849, erts, Londen; Zweedsch s.s. FLANDRIA, 117»| steenen, Antwerpen; Eng. s.s. MALRIX, 703! ledig, Poole. Van Gent: 20 Febr. Eng. s.s. MGUNTJOY, 211, ledig, Gravesend. 21 Febr. Nederl. m.s. ALKO, 196 ledig Boom; Eng. s.s. WESTOWN, 710, stukg., Lon den; Let], s.s. RASMA, 3207, cokes,' Nor- koping; Zweedsch s.s. NILS GORTHON, 1787 cokes, Nonkoping; Belg. m.s. MARCEL, 542! sru'kg., Goole; Eng. s.s. RYE, 1048, stukg Antwerpen; Russ. s.s. DNESTR, 3580, ledig. Vlissingen voor orders; Ital. s.s. PROBITAS, 5084, ledig. Antwerpen; Duitsch s.s. LOTTE HALM, 1198, fosf., Koningsibergen; Zweedsch s.s. ASLOG, 1360, ijzer, Stockholm; Eng. s.s. FOCH ROSE, 1135, ijzer, Londen. 22 Febr. Nederl. m.s. QUO VADIS, 265, ledig, NieuwpoortNederl. m.s. PAX I. 200. cement, Exeter.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3