SCHUDT UW LEVER WAKKfcR Administratiebureau Z. G. EGKHARDT HypolhcLcti Sport Gemengde Berichten beschikbaar op landerijen en huizen Rente vanaf 3'/2 °/0 AiiMestrut 38i - TERNEUZEN - Ttlef. 172 TERNEUZEN, 17 FEBRUARI 1939. autom;obilisten, die naar VOETBAL. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. AI/TWD RHEUMATISCHE RUGPIJN. Nu is zij beter en ziet er jaren jonger uit. Deze dame werd hevig gekweld door rheu- maitische rugpijn. In onderstaanden brief ver- telt zij, hoe zij van haar lijden werd verlost door Kruschen Salts. ,Ik begon eenige maanden geleden met Kruschen Salts tegen mijn rheumatiek. Mijn redhterarm kon ik niet gebruiken en de pijn in mijn rug hield geen oogenblik op. Ik las een advertentie van Kruschen Salts en besloot het ook te probeeren. Tot mijn blijdscbap voel ik mij nu niet alleen veel beter, maar zie er ook jaren jonger uit." Mevr. N. N. De oorzaak van rheumatische rugpijn ligt meestal in de opgehoopte afvalstoffen, welke in bet organisme achterblijven. 'Hieruit ont- staat o.a. het urinezuur. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen zacht maar zeker aan tot regelmatige working, waardoor alle schade- lij:ke stoffen worden verwijderd en de oorzaak van Uw pijnen is verdwenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erbende drogisten. Adv. wegen, spoorwegmateriaal, electrische cen trales, havens, dokken en telefonische en tele- grafisehe verbindingen in vervallen toestand verkeerem. Duitschland is al betzig te traoh- ten, contracten te krijgen voor het vele her- stellingswerk, dat moet worden ondernomen. Miaar de Britsche fabrikanten hopen het meeste werk te krijgen, omdat zij langere cre- dieten kunnen versohaffen, vooropgesteld dat de Britsche schatkist bijspringt. (Be Daily Telegraph meldt, dat ook Italie naar dit werk dingt en dat een zoo juist op- gerichte maatschappij reeds orders heeft-voor den aanleg van wegen, spoorbanen, gas- en electricltedtsfabrieken in Spanje, waarvoor Itafliaansche deskundigen en arbeiders zullen worden gebruikt. De Spaansche vluchtelingen in Zuid-Frankrijk. (Hen bijzondere medewerker van de N. R. Crt. schrijft uit Argeles, aan de Fransch- Spaansdhe grens, d.d. 13 dezer: De tramontana blaast ons onophoudelijk zand in de oogen, als we met moeite langs de steile rotspaden naar de Ool de Cerbdre om- hoog klimmen. De hemetl welft zich diep- blauw boven ons, de zon straalt helder en in- dien er geen wind was, zou het heet zijn. Om ons heen grazen verlafen muildieren en paar- den, liiggen dekens, mutsen, zakken en laar zen en steeds weer laarzen. Uit den omtrek zijn veie mensehen gekomen, die naar goud, sieraden en portemonnaies zoeken. Niet wei- nigen hebben geluk en vinden iets. Fransche mMtairen patrouilleeren overal en zoeken naar munitie. Hierboven op den weg liggen in hoopen geweren of gedeelten daarvan, gra- naten, kisten met dynamiet, revolvers en patixmen. De eene vrachtauto na den andere rijdt hobg beladen met een gevaarlijken last naar het militaire depot. In de tunnel, die naar Port-iBou leidt, mogen we slechts een enkele schrede zetten. Men vreest, dat deze ondesrmijnd is. Af en toe hoort men in de verte een ontploffing: de ,,dinamiteros" waren aan het werk. Beneden aan het strand ligt een sleep, die Atoparo (hulp) heet. Hiermee kwamen 200 gevluchte miliciens aan. Een kleine tank staat aan de zijde van den weg en van Cer- bere tot Perpignan ziet men overal wagens, vrachtauto's en motorfietsen, waarop de vluchtelingen aankwamen. Reeds zijn hier de handelaren, die banden en chassis onderzoe- ken. Vele wagens met kogels doorboord, an dere hebben geen ruiten en deuren. Te Cerbdre zijn alleen nog zwaargewonden in de markthal. Zonder ophouden rijden de helgroene ambulances naar Port Vendres, waar de stoomschepen Marechal Liautey en Asmi van den dienst op Algiers liggen. Beide Zijn als hospitaal ingericht. In de vijf modeme operatiezaien van de Mardchal Liautey wor den de zeer emstige gevallen behandeld, de iets lichtere op de Asni. Wat ook maar in staat is om vervoerd te worden, wordt naar de provincie gezonden. Artsen en verplegend pareoneel, Fransch en interriationaal, doen hun best, maar steeds liggen nog gewonden en zieken zonder hulp. Op de vlucht kwamen nog emstige luchtaanvallen voor, waaraan meestal burgers ten slachtoffer vielen, aan- gezien zij langzamer vooruit kwamen dan de miliciens. Het aantal der gedoode virouwen en kinderen is niet vast te stellen. De groe- pen lichtgewonde miliciens genieten van den zonneschijn aan het strand. De ambulances staan in de rij en wachten geduldig urenlang, tot ze aan de beurt komen. Dan keeren ze weer naar Cerbere terug. Fransche militairen patrouilleeren overal, maar toch is het ge- makkelijk om met de miliciens te spreken. Allen zijn zonder moed en hoop. Velen willen naar Franco, anderen naar Mexico, Rusland of in Frankrijk blijven. Het laatste zal nau- welijks mogelijk zijn, want de Fransche regee- ring geeft zich daarom zooveal moeite om Franco te erkennen om de vluchtelingen zoo spoedig mogelijk weg te kunnen zenden. Bovendien kunnen zoowel de groote transpor- ten als de voorziening in onderdak en levens- middelen niet al te duur voor Frankrijk worden. Het kamp van Argeles. Reeds 46.000 miliciens van de in totaal 1*06.000, die in het kamp te Argeles werden geteld, zijn naar het rechtsche Spanje ver- tnokken. De transporten gaan over Toulouse. Daar trekken van tijd tot tijd treinen met vluchtelingen, die naar Mexico of Rusland willen, langs hen voorbij. -Het is onbeschrijfe- tyk dramatiseh te zien, hoe de mannen elkaar zwijgend in de oogen zien. Geen protest, geen over en weer elkaar toeroepen. Alles is zwij- gend en zonder hoop, de een zoowel als de ander. De weg naar het grootste kamp, Argeles-sur-mer, is bezaaid met personen en vrachtauto's, waarvan vele zijn omgevallen en foeschadigd. De meeste auto's zijn zonder nummerbewijs, want vele zijn gestolen. Op andere staat STE Servicio del Tren del Eijercito. Nog steeds komen groepen vluch telingen aan met stoppelbaarden, venvarde lharen, gescheurde kleeren, op ,,alpargatas" touwschoenenDe laarzen hebben ze in de berg en weggeworpen, toen de voeten hun al te zeer pijn deden. Achter hen rijden Spahis, maar men drijft hen niet vooruit, deze ver- moeide kudde. Men laat ze langzaam vooruit wandelen. Hun geiten, schapen en koeien heeft men hun afgenomen en om besmettelijke adekten te vermijden in afzonderlijke kam- pen ondergebracht. Een cordon van officieren verspert den iaatsten toegang tot het kamp. Alleen spe- ciale militaire- en politievergunningen van de prefectuur van Perpignan geven recht op toe- gang. De mensehen zijn op den grond ge- legerd .hurken om het vuur, koken koffie, rooken en spelen kaart. Alles zit door elkaar: miliciens, burgers, vrouwen, kinderen en grijs- aards. De Iaatsten worden geleidelijk aan verder getransporteerd en naar de pro-vincie gezonden. Alle maatschappelijke standen zijn vertegenwoordigd, arbeiders, ambtenaren, boe- ren en fabrikanten. De meesten zijn, door paniek bevangen, eenvoudig door den stroom meegesleurd en weten niet, waarom ze ge- vlucht zijn. Verlangens naar het einde van den strijd. De miliciens zijn, ten deele in gesloten groe pen, ten deele afzonderlijk over de grens ge komen. Allen zijn zwijgend en berustend, verlangen naar het einde van den oorlog en den terugkeer naar het vaderland en hopen heimeljjk een nieuw leven te kunnen begin- nen. Maar al te veel verliezen hebben ze ge leden. Er is nauwelijks een, die geen ver- wanten verloor. Vrienden of familie kunnen de ongelukkigen uit het kamp halen, indien ze een waarborgsom storten en met hen naar een ander departement reizen. Groote luid- sprekers roepen de namen van de ,,gelukki- gen" af en alien wachten in spanning. Is de betrckkene gevonden, dan brengt men hem naar den dienstdoenden officier, die hem dan de vertrekvergunning geeft. Ook hierbjj komen vergissingen voor, want wie heeft papieren? Zij, die zoo gelukkig waren pas- sen te hebben, konden legitiem binnenkomen en zitten in de hotels en cafe's overal in de grensplaatsen. Dikwijls hebben ze geen cent en slapen ze op banken en in de wachtkamers aan de stations, of eenvoudig ergens op den grand, 's Avonds lichten nog overal vuren op daar, waar de havelooze vluchtelingen, in dekens gehuld, den nacht doorhrengen. Het is een fantastisch gezicht, dit tragische noma- denleven. Anderen slapen in holen, weer an deren in wagens, die ergens staan. De Fran sche politie heeft de handen vol om de twijfel- achtige elementen op te sporen. Onder de handelaren van allerlei soort-, die uit de ellen- de munt willen slaan, bevinden zich ook han- deaars in blanke slavinnen. Sieraden en edel- gesteenten worden voor een schijntje ver- kocht.. Door de straten van Perpignan trek ken lange rijen vluchtelingen, door de mobiele garden met het geweer aan den schouder om- geven. Ze komen naar het kamp, waar de vele tienduizenden steeds nog in de open lucht moeten kampeeren, aangezien tenten en barakken niet in voldoende mate aanwezig zijn. Een groep vroegere telefonisten en telegra- fistes uit Madrid bezoeken we tenslotte. Ze werden geruiquireerd en meegenomen en ten slotte hierheen gebracht. Nu zijn ze ver- moeid, willen vrede en naar huis. ,,Eindelijk eens weer behoorlijk je haar te kunnen kam- men en opknappen", zucht er een. Aan het strand kan men wel wandelen en in de zon liggen en zich wassohen, maar het zeewater is geen sehoonheidsmiddel en zeep hebben ze ook niet. Ze hebben totaal niets, geen toilet- benoodigdheden, weinig eten en ook geen moed. Wel hebben ze veel geleden, gezien en gehoord. ,,Genoeg om er een geheel leven op te teren", zegt er een. „Vroeger hebben wij ons dikwijls verveeld en ons burgerlijk be- staantje verwenscht, maar nu hebben we ge- noeg beleefd." (Ingez. Med.) DIPLOMA COUPEUSE. Mej. A. de Ruijter alhier, verwierf aan een modevaksidhool het diploma voor coupeuse. DEKLAST VEBSPEELD. Dinsdagavond is van het motorschip ,,Koop- handel", schipper F. de Nijs, uit Terneuzen, geladen met pakken stroo en bestemd naar Belgie, de geheeJe deklast vlak voor de haven van Wemeldinge afgeschoven en in de Oos- terschelde terecht gekomen. De knecht B. Dooms, die op den last stond, viel mede te water, doch wist zich, hoewel dat hij niet zwemmen kon, aan een der pakken stroo vast te kiampen, waardoor hij kon worden gered. Het bergingsvaartuig „Zeehond" zou trachten inventaris en lading te bergen. P. T. T. Bij Kon. besluit van 7 Februari is aan den electrotechnischen hoofdambtenaar der T. en T., J W. Romijn, aangewezen als hoofd van het telefoondistrict te Viissingen, met ingang van 1 Juni op zijn verzoek eervol ontslag ver- leend, met dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen diensten. WAARSCHUWING VOOR FRANKRIJK GAAN. De vraag, of wit dan wel geel licht voor koplampen minder verblinding veroorzaakt, is in verschillende landen verschillend beant- woord. Terwijl men in Nederland na weten- schappelijke proefnemingen tot de conclusie is gekomen, dat de minder verblindende wer- king van geel licht slechts schijn is, heeft men in Frankrijk het gele licht voor koplampen van auto's verplicht gesteld. De invoering daarvan is geleidelijk geschied en nu sinds eenigen tijd voltooid, zoodat iedere Fransche auto thans met geel licht rijdt. Ingevolge het internationale verdrag van Parijs van 1926, betreffende het verkeer met motorrij tiiigen waarbij zoowel Frankrijk als Nederland zijn aangesloten, geldt het voorsehrift voor het gele licht niet voor buitenlandsche auto's, zoodat Nederlandsche auto's die Frankrijk bezoeken, geen wijzigingen in hun verlichting behoeven aan te brengen. 'Het blijkt echter in de praktijk, dat bij den gemiddelden Franschen automobilist de mee- ning heeft postgevat, dat iedere koplamp met wit licht verbliftdend werk.t en het gevolg is, dat menig Fransch au1;orijder, in het bijzon- der de vrachtautobestuurder, zijn ontstem- ming over het tegenkomen van witte kop- lichten te kennen geeft, hetzij door met de groote" lichten te blijven rijden, hetzij door met zijn wagen recht op de naar zijn mee- ning zoo storende witte lichten aan te rijden. De vele Nederlanders, die ter gelegenheid van de Rallye de Monte Carlo kort geleden in Frankrijk waren, weten van een en ander mee te praten. Inmiddels heeft de K.N.A.C. zich tot de Fransche Automobiel Club gewend met het verzoek door putolicatie den Franschen weg- gebruiker er op attent te maken, dat de bui tenlandsche auto-toerist het recht heeft met witte koplichten te rijden en dat de gesigna- leerde ,,bedreigingen" derhalve vermeden dienen te worden. De K.N.A.C. raadt diegenen, die elk be- zwaar willen ontgaan, aan om bij een bezoek een Frankrijk, hetzij eveneens gele lichten te monteeren (die ook in Nederland mogen wor den gebruikt), hetzij een los geel filter voor het glas van de koplamp te bevestigen. LUXOR-THEATER. „Vadertje Langbeen". Weer een Nederlandsche film en weer Lily Bouwmeester. Het is aangenaam de kennis- making met deze Nederlandsche fdlmactrice te vernieuwen, zeker nu het op zulk een ge- noeglijke en frissche wijze gebeurt, als in Va- dertje Langbeen het geval is. Zij is er weer ondeugend en speelsch, zij weet weer snelle metamorfozes aan ziohzelf te bewerkstelligen, van slordige dweilster, die en passant geschie- denis en aardrijkskunde leert, tot studente, die studiegenooten van booger standing dan zij, de vondelinge, opvoedt. Zij heeft weer de schalksche uitvallen, die haar als juffrouw Dolittle populariteit verschaffen en zij laat nu en dan ook een tikje sentimentaliteit zien, dat er bij, het publiek grif ingaat. Naast haar is het zeker Paul Storm als Vadertje Langbeen, die ten voile de aandacht waard is, welke hij als op den voorgrond tre- dend weldoener-achter-de-schermen in deze film tot zich trekt. Hij weet meestal den goe- den toon te treffen, dat zijn beschermelinge hem Vadertje noemt, is in de film lang niet zoo begrijpelijk en uit de situatie voortvioeiend als in het oorspronkelijke boek van Jean Webster. 'Over het geheel genomen heeft de film evenwel talrijke mooie momenten. Men wordt er van tijd tot tijd wel is waar herinnerd aan voorgangers in dit genre. Meisjes in Uniform, De bewaarschool e.d. maar het arme wees- kind, dat door een barsche weesmoeder wordt mishandeld en geterroriseerd, is een geliefd schouwspel en zal het wel blijven, zoolang er romantiek is en de mensehen hun zin voor rechtvaardigheid gaame nog eens doorleven. De inzet is in ieder geval mooi en pakkend. De booze heks in het geval, de weesmoeder mevrouw Lippens, heeft den wind er onder; zij weet valsche vriendelijkheid op - voor den toeschouwer aangename wijze te paren aan trillende verontwaardigwig en haar tegen- speelster, de regente van de .goede soort, is niet vriendelijk genoeg om menschelijk te blij ven in haar rol van goede fee, die alles ten goede weet te keeren op het oogenblik, dat de ondergang dreigt en die een wakend oog op de gebeurtenissen houdt, tot de hoofdper- sonen v'eilig in het buwelijksbootje zijn be- land! Vadertje Langbeen is een zeer aantrekke- lijk boeiend geheel geworden, dat men met veel genoegen en in het aangename gevoel, dat de deugd beloond, het talent erkend en de liefde vervuld wordt, gaat zien. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Zeeuwsche Voetbalbond. In het programma van de vastgesteide wed- strijden in de le klasse C en 2e klasse B zijn eenige wijzigingen aangebracht. Dit gewij- zigde programma is thans als volgt: le klasse C. RiaSVO. Axel 2Terneu.zensche Boys 2. 'HontenissePhilippine 2e klasse B. Ria 2—SVO 2. Hontenisse 3Axel 3. iSluiskil 3Terneuzen 4. Hulst 2Hontenisse 2. HoekCorn Boys 2. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. Eindhoven heeft vorige week een onver- wacht buitenkansje gehad', doordat haar ern- stigste concurrent NAC van de twee besehik- toare punten er een moest afstaan aan PSV, met welke club NAC gelijk speelde. Maar nu komt Eindhoven zelf tegenover PSV te staan en wie weet welk buitenkansje thans aan NAC zal te beurt vallen, want de komende ontmoeting is een plaatselijk treffen vain tiwee clubs, die jaar op jaar elkaar hevig bekampen en het is merkwaardig dat het dan steeds gaat om het al of niet vefkrijgen van het kampioenschap. Op eigen terrein won Eind hoven slechts met 10 van PSV en het zou toch heusch niet zoo vreemd zijn zoo PSV dit- maal als overwinnaar het strijdperk zou ver- laten. Men kan wel zeggen, dat deze ontmoe ting de wedstrijd van het Zuiden is en tevens voor Eindhoven. Juliana krijgt ook al een gegadigde naar het kampioenschap te bekampen, n.l. MW, al gelooven wij niet dat MiW de eer te beurt zal vallen uit te mogen komen in den strijd om het landskampioenschap. Door de over- winningen van Roermond en Bleijerheide in de laatste 2 wedstrijden is Juliana ook in de ge- vaarlijke zone terecht gekomen en zal zij er goed aan doen om in de nog resteerende 5 wedstrijden krachtig van zich af te bijten en dat zij dit zal doen, daar kan men vast op rekenen, want op eigen terrein is Juliana slechts ednmaal geklopt kunnen worden en wel door Eindhoven, dat echter slechts met 01 te Spekhoizerheide wist te winnen. Er bestaat o.i. dus zeer veel kans, dat aldaar aan de mooie illusies van MVV een eind zal komen. NOAD krijgt nummer drie der candidaten op bezoek, dus NAC. Dit is ook al geen ge- makkelijke taak voor NAC en ook te Tilburg kan een illusie worden verstoord1, immers bij de vorige ontmoeting moest NAC zich tevre- den stellen met een puntenverdeeling en het is thans zoo dat het bezit van edn puntje meer van beslissenden aard kan zijn. Het is dus wel een extra belangrijk programma, dat de sportliefhebbers wordt voorgezet, temeer waar ook de twee nog restedrende ontmoetin- gen niet van belang ontbloot zijn voor het be- zetten van de uiteindelrjke onderste plaats. Roermond ontvangt BW en Willem II krijgt Bleijerheide op bezoek. Twee wedstrij den waarvan de vermoedelijke uitslag al zeer lastig te voorspellen valt, niet alleen omdat reeds bij de eerste ontmoetingen de eene kamp eindigde met 22 en de andere met 23, doch iedere club moet hier vechten voor haar behoud van het Eerste Klasserschap, al staan Willem H en BW er veel gunstiger voor dan hun tegenstanders. 2e klasse. De Baronie ontvangt RCS uit Souburg, die reeds eenmaal hun. kamp met 11 zagen be- eindigd en daar zij tevens ook uit 14 wed strijden 13 punten verkregen, kan men wed zeggen, dat deze ontmoeting er een is van twee gelijkwaardige tegenstanders. Beide clubs zijn bovendien met hun 13 punten bui- ten elk gevaar en kunnen zij het als een vriendsohappelijke strijd opvatten, een over- winning van de thuisclub brengend. Middelburg heeft vorige week goed werk geleverd door te Viissingen een lastige partij met een ovenwinning te beeindigen, waardoor Middedburg's kansen sterk zijn gestagen en zij feitelijk favoriet is voor het behalen van het kampioenschap, daar de beslissende partij tegen RBC te Middelburg zal plaats vinden. De groen-witten krijgen het nu gemakkelijk, want Goes komt bij hen op bezoek en deze club zal Middelburg wel niet veel last be- zorgen. TSC zal thans wel inzien, dat haar rol voor deze competitie is uitgespeeld en zij genoegen zal moeten nemen met het bezetten van de tweede of derde plaats. De Oosterhouters gaan een bezoek brengen aan de Scheldestad om aldaar tegen De Zeeuwen uit te komen. aan welke club TSC destijds een puntje moest afstaan, zoodat het krachtsverschil van beide ploegen niet zoo bijster groot zal zijn. Hoe ook de uitslag zal luiden, veel doet dit niet meer ter zake. Een belangrijke wedstrijd is echter de kamp RBCZeelandia, want ook RBC moet er voor zorg dragen, dat geen enkel puntje meer ver- loren gaat nu de eindbeslissing zoo nabij is en het is destijds aan Zeelandia gelukt om juist zoo'n puntje van RBC afhandig te maken. Men ziet dus, dat de Roosendalers het deze week niet zoo gemakkelijk zullen hebben als hun grootste concurrent, Middel burg. 3e klasse. Voor de eindspurt is het jammer, dat Axel vorige week zoo onverwacht klop heeft ge- kregen, waardoor zij feitelijk van de kopploeg geheel is losgeraakt, al zal Axel wel zoo spor- tief zijn om tot het einde toe vol te houden. Oostburg deed Axel de das om en komt deze club zoo zoetjesaan zich in de hoogere regio- nen nestelen, hetgeen wel een groot verschii is met het vorig seizoen. Nu komt Hulst bij Oostburg te gast en is het te voorzien, dat dit voor de thuisclub wederom op een overwin- ning zal uitloopen. Terneuzen krijgt haar voorlaatsten thuis- wedstrijd te spelen tegen IJzendijke, hetgeen wel niet zoo'n moeilijk te overwinnen hinder- paal is, al werd te Uzendijke slechts met een opeven doelpunt (23) de overwinning ver kregen. Niettemin zal Terneuzen goed doen de onverwachte nederlaag van Axel zich voor oogen te stellen en er voor te zorgen, dat zij te Bresikens met volkomen gelijke kansen den grooten strijd zal kunnen aanvangen. Breskens krijgt het dit keer niet zoo moei lijk, want zij gaat bij de Corn Boys op bezoek, van welke club zij te Breskens met niet min der dan 70 won, zoodat een komende tweede overwinning wel als vaststaand kan worden geacht. Nog is ingeiascht de wedstrijd AxelTer- neuizensche Boys. Dat het voor de Boys geen gemakkelijke taak zal zijn om Axel te weer- staan, staat als een paal boven water, want op hun eigen terrein moesten de Boys in Axel reeds hun meerdere erkennen met 04. Een overwinning voor de thuisclub ligt dan ook voor de hand. Terneuzen 2 zal de reis naar Goes maken om de Goescbe reserves partij te geven. Dit is de eerste maal, dat beide ploegen tegen over elkaar komen te staan, doch uit de •betere resultaten tot nu toe door Terneuzen 2 verkregen, is de verwachting wel, dat de rcod-zwarte reserves ditmaal de terugreis met een overwinning- zullen kunnen aan- vaarden. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. De Westdorpsche club Ria krijgt als tegen- partij op bezoek bet Sassche SVO, dat bij een gelijk aantal gespeelde partijen 6 punten bij de thuisclub ten achter staat, waaruit wel volgt, dat Ria de stenkste ploeg in het veld kan brengen en derhalve het meest kans heeft om de overwinning *binnen te halen. (Het reserve-elftal van Axel ontvangt de reserves van de Terneuzensche Boys, met welke ploeg de oranjehemden nog een appel- tje te schillen hebben, daar zij destijds op het terrein aan den Moffenschans een 53 neder laag moesten ondergaan- De verwachting is, dat de thuisclub ook blijk zail geven revan che te kunnen nemen. Hontenisse moet uitkomen tegen Philippine, dat wel niet veel plezier van haar uitstapje zal hebben, tenminste wat de uitslag van deze ontmoeting betreft, daar Hontenisse niet minder dan 19 punten voorsprong heeft op Philippine, dat momenteel als hekkenslui- ter fungeert in deze klasse. 2e klasse B. 'Het is zeker om te voorkomen, dat de reserveploegen van Ria en SVO uit de ken- nis zouden groeien, dat reeds nu de return- wedstrijd tusschen beide elftallen plaats vindt, want Zondag j.l. gaven zij elkaar nog partij, waarin SVO 2 juist op bet kantje af de over- winning wist te behalen. Daar Ria 2 nog geen enkel bewijs heeft kunnen leveren dat zij in staat is om ook maar een enkel puntje te be- machtigen, zullen wij het voor deze week ook maar houden op de reserves van SVO. Hontenisse 3 zal als gastheer optreden van het derde elftal van Axel en naar het zich laat aanzien zullen de jeugdige Axelaars met de puntenwinst gaan strijken. Het derde elftal van Sluiskil krijgt het niet gemakkelijk, want zij moet Terneuzen 4 ont- vangen en dit elftal is tot nu toe nog niet ge klopt kunnen worden, zoodat zij met haar 1,75 doelgemiddelde het hoogst staat geclas- seerd. Stellen wij daar tegenover het doelge middelde van Sluiskil 3, dat 0,60 is, zoo ligt het voor de hand dat Terneuzen 4 verreweg de beste kansen heeft in deze ontmoeting. Hulst 2Hontenisse 2 is de strijd tusschen de ploegen die momenteel, zij het dan ook door hun meerdere gespeelde wedstrijden, de eerste en de tweede plaats in de ranglijst in- nemen. Al staat de thuisclub als nummer 1 iets beter genoteerd, groot is het krachtsver schil tusschen beide ploegen niet en zal het er veel van af hangen of zij volledig kunnen uitkomen. Is dat bij de thuisclub het geval, dan schenken wij haar de beste kansen. (Hoek zal vermoedelijk haar strijd tegen het reserve-elftal van de Corn Boys wel op het terrein van Philippine waar zij reeds meer dere van haar thuiswedstrijden speelde be- slechten en zal er wel voor oppassen dat haar mooie illusies' niet verstoord worden, wat trouwens ook niet verwacht wordt, want Hoek staat, bij een minder gespeelde partij, 3 pun ten op haar komende tegenstander voor. HUWELIJKSZWENDELAARS GEARRESTEERD. Twee trouwlustige dames voor een paar duizend gulden opgelicht. Dat men met het sehrijven op huwelijks- advertenities toch zeer voorzichtiig moet zijn, is weer geblekeni. In een dagblad verschean in de maand Augustus 1938 de volgende adVertentie: „Huwelijk. Heer zelfst. positie, ruims&O jaar, P.g., zoekt kennismakimg met eveneens ze'lf- standiige jonge vrouw, liefst niet onibemiddeld, leeftijd tot 35 jaar, enz. De steller mocht verschillende brieven ont- vangen van ,,sollicitanten" voor het huwelijks- bootje. Onder die brieven was er een afkom- stig van een 33-jariige dame, wonende in een klein provincaestadje in Overijsel. Zij werd na enkele dagen verblijd met een antwoord. Op- mdeuw werd gecorrespondeerd en men kwam overeen, elkander ite Utrecht te ontmoeten. In eeni bekend caf6 vond daar de kennis- making plaats en de eerste indlrukken van beide zijden waren lang niet orugunstig. De man vertelde aan de dame, dat hij te Amster- ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN Iederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Vw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom fan gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het iederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lehaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el- fendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U poet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een Iter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel 5t zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertrotfen fin de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever- pilletjes bij apothekers en drogisten. f. 0.75. (Ingez. Med.) dam groote zaken dreef en directeur was van de N.V. Holl. Mij. voor Industrie-, ham/del en verzekering, gevestigd1 aan de KeizerstgraoM. Hij. (had zich voorgesteld als Van S., en ook zijn leeftijd, 43 jaar, deelde hij mede. In de komende veertien dagen ontmoetten zij elkaar nog twee maal en de verloving was dfefindtief tot stand gekomen. Zijn zaken dreef hij niet alleen te Amsterdam, doch ook in Duitschland had hiji een groot afzetgebied en te Keuden, Dusseldorf en Leipzig had hij vele afnemers zitten. Hij vertelde terioops, dat hij1 in Duitschland moeilij'khed'en had gekregen. Het was lastig zaken doen met dit land. Zijn auto was in be- sla-g genomen. Om over de grens te (komen moest hij een groot bedrag als waarborg storten, doch dit had hij niet geheel bij zich en bet ontbrekende moest hij binnen een week aan die Duitsche dbuane opzendien. Op de vraag van zijn ,,toekomstige echtgenoote", met boe- veei hij geholpen zou zijn, kwam het prompte antwoordt: Met 300 gulden zouden de moei- Mjkiheden voor. goed zijn opgelost. Hiertegen bestond bij! haar niet het minste bezwaar en dlen volg'enden diag stelde zij1 hem het bedrag ter hand. Noig had zij, geen argwaan en in de komemidte weken vroeg hij haar opnieuw ver schillende bedragen, varieerende tusschen de 50 en 200 gulden ter leen, nu eens onder voor- spiegeldng, dat hij een' motor moest koopen, dan weer een schrijfmaehine enz. In deze weken had' zij kennis igemaakt met een vriend van hem en zoo kon het ook eens gebeuren. dat d'eze vriend op een middiag bij haar kwana met een brief van' haar verloofde, waarin deze vroeg een be^pag van f 200 mede te willen geven. Ook hiertegen had zij geen bezwaar en opnieuw verminderde het bedrag van haar spaarbankiboekje. Een maand verliep en nieurwe moeiltjikheden dedemi zich niet voor. Op zekeren dag kwam weer de vriend bij haar en deelde mede, dat haar verloofde in Duitsch land was gearresteerd, en dat er maar mogelij'kheid was om hem vrij te krijgen. Er moest weer een bedrag aan geld gestort wor den. Ook dit bedrag faumeerd© zij. Ondertiusscben had zich buiten haar weten in Amsterdam een gelajksoortig geval tusschen haar toe'komstigen echtgenoot en een andere vrouw afgespeeild. Hier hadl de man kennis gemaakt met een meisje, dat hij eveneens heeft weten te bewegen 500 aan hem af te staan. Dit geld kreeg hij- in bedragen van 50; 100 en 200 gulden. Ook dit meisje vertelde hij van moeidijikhed'en in Duitschland, doch door een toeval ontdekte zij, dat de man ander® heette dan hij haar had igezegd'. Toen zij hem hier- over onderhieldi, gaf hij als reden op, dit te hebben gedaam met het oog op zijn Duitsche relaties. De verloving, die door deze kwestie op het punt had gestaan verbroken te worden, werd weer hechter en enkele weken Hep alles weer naar wenscb, totdat zij er achter kwam, d'at hiji haar toch bedroog. Zij dredgde toen den man met de justitie en eischte het aan hem geleende geld iterug. Even geschrokken betaaldte hij: haar toen 50 gulden, doch daama hoorde zij eenige weken niets meer. Opnieuw schreef zij hem aan, waarop zijn vriend haar kwam mededeelen, dat hij niet verder kon be- taien en als zij de politie in de zaak zou men- gen, zou het voor haar niaam het ergste zpm, want de man met wien zjj haar verloving had verbroken, was reedls getrouwd1! De juffrouw vond het nu welletjes en rneng- de de politie in de zaak. De Amsterdamsche centrale recherche begon het onderzoek en al spoedig bleek het, dat men hier met geen on- bekende te doen had1. Want Van S. stond' aan het hoofdbureau van politie in het zwarte boek en stond bekend als een aartsopHchter. Al spoedig kwamen de rechercheurs er ook achter, dat de man zich verloofd had met de 33-jarige dame uit Overijsel, die zooals begrij pelijk, danig schrok, toen zij hoorde, met wat voor inidividu zij kennis had gemaakt en hoe weinig kans er bestond, dat het geld, dat zij hem voor zijn zaken" ter hand had gesteld, door haar zou worden teruggezien. Toen de centrale recherche voldoende gegevens had greep men in en arresteerde Van S. Later op den dag werd zijn vriend en medeplichtige eveneens gearresteerd, terwijl later nog een derde arrestatie volgde, van een 27-jartgen man, die zeer waarschijnldjk met het tweetal samenwerkte. TEIL HEET WATER OMGETROKKEN Te Rotterdam was de 3%-jarige A. M. W. in de keuken van de ouderlijike woning even zonder toezicht. De kleine heeft toen een teil gevuld met heet water omgetrokken, met het gevolg, dat zij een golf gloeiend water over het lichaam kreeg. Met ernstige brandwonden overdekt moest het kind in deemdswekken- den toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht worden. INBREKER NA EEN ACHTERVOLGING GEFAKT. 'Een bewoner van de Notentooomstraat in Den Haag kwam Zondagavond per auto thuis. Hij trof in zijn slaapkamer een hem onbekenden man aan, die voor de linnenkast stond. Beiden raakten slaags, de indringer wist zich los te worsteien en te ontsnappen Oiver een muurtje in den tuin. Het houdt den dief" van den heer des huizes maakte den chauffeur van den auto die nog niet weg was gereden, er<3p attent, dat er iets bijzonders aan de hand was en hjj acihtervolgde den indrin ger per auto. Dit was echter tevergeefs en de chauffeur reed naar het bewuste huis terug. Inspecteur van politic Vos, vlak bij wonende, was ook al door het rumoer in actie gekomen. Hij stapte in den auto, toen deze terug was gekomen, om te trachten, den in dringer te 'V'angen. Met behuLp van inUchtingen, door voorbij- gangers verstrekt, slaagde de inspecteur erin een bardloopenden man te arresteeren, die buiten adem was en een -bloedneus had. In den auto werd de man naar het politdebureau overgebracht. Daar bekende hij het bewuste huis te zijn binnengedrongen via het muur tje, dat slechts een meter hoog is, waarover hij ook was ontsnapt. Daarna had hij de spanjoletsluiting van de tuindeur geforceerd en het geheele huis doorzocht. Op hem werd een looper gevonden. Hij bleek te zijn de 33- jarige behanger H. Th. L.hij wordt in bewa ring gehouden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3