i, Ruwe ha y\,cUuVti MAGGIS JULIENNE-SOEP Hypolksli Administratiebureau Z. G. ECKHARDT Landbouwberichten. Doos 3Q*60ct Bij Apotken Drogisten XK&irootUur Soep MAGGIS JULIENNE-SOEP beschikbaar op landerijen en huizen Rente vanaf 3V2 °/o kitlscbesM 381 - TERNEUZEN - Talel. 172 TERNEUZEN, 20 JANUAR11939. VOETBAL. - ""TW RECHTSZAKEN. wijze de hotelkosten uitspaarde, dat niemand item kon varbieden de hem toegewezen kamer te gebruiken zooals hem goeddumk'te. Beta van de kamerbodem was er mee belast de heeren op een bepaalden ftijd te wekken. Thans heeft de voorzitter van het paiie- ment den afgevaardi-gden verzocht den nacht niet rneer door te brengen in heit kasteel Christiansborg ER ZOU HONGERSNOOD IN SPANJE DREIGEN. Renter meldlt uit Londen: Attlee, de leider der Arbeidersfractiie to het Lagerbuis, heeft een iscbrijrven gerioht aan minister-president Chamberlain, wa ar in hdj verzoekt onmiddelil'ijk het parlement bijeen te roepen tot bespreking van den toestiand in Spanje. Attlee venklaarde, dat er op het oogenblik -ernstig gevaar voor een hongersnood bestaat en daarom acht hij het noodzakelijk, dat hulpmaatregelen worden genomen to samenwerking met andere mogendhedien. Renter meldlt nader: In z(jn schrijven aan den mtoister-presddent heeft Attlee dte vol- gende redienen uiteengezet, waarom hij ver zoekt het parlement bijeen te roepen: Ten eerste: De ernst van den buidigen toe- stand in Spanje. Ten tweede: Het voortdurend gebruik van Italiaansehe t/roepen tot het doorvoeren van dte bedoeltogen van de Italiaansehe regeertog om Franco de overwinning te bezorgen, het- geen is toegegevem. Het wordt thans diuideldjk dat -die politiek van niet-inmenging dte Spaan- sche regeertog onmogelijk maafct zich de mid- delem tot verdediging aan te iscbaffen tegen een aanvaJ van een buit enlanbsche mogend- heid. Ten derde: Het is niet to overeen stemming met die ©er en het belang van Groot-Brit- tannae, diat de Spaansche regeertog nd-et het reoht heeft vrij wapens en voonnadten te koo- pen, welke -ziji noodig heeft voor haar verdedii- ging. Ten vierde: Hlet voortdturenid vermoorden van vrouwen en kiinderen door het niet goed te praten bombandeeren van niet-miliitaire objecten ITALIAANSOHE PERSCAMPAGNE TEGEN FRANKRIJK. De nieuwste campagne der touidige Italiaan sehe poitiek mamiftesteert zich in de intense persoampagne tegen Frankrijik. De stellige in- dtmk van velen is, dat deze campagne nog zal toenemen. Dit ischijnt een uitvloeisel te zijn van de positie, die Italie heeft imgenomen, nadat Mussolini precies wist, waaraan hij> zich had te houden nai de besiprekimgen met Cham berlain'. De kemmerken van de nieuwe campagne zijn: Sterk ageeren tegen elke anti-Ibaliaanische uitspraak in de Fransche pers. Ineidenten, die onvermijidtelijik zijn, worden tot den grond toe uitgebuit. Men wijst erop, dat de cam pagne der Italiaansehe pers heeft gielteid tot de vea-overdnig van Abessinie en tot den oorlog in Spanje. Het meest uitdagend is hetgeen wordt ge- schreven in antwoord op wat een! Fmansch officier heeft geschreven in het Fairijische blad 1'Ordre. Generaal Colsechi noemt dten schrijver een Tartarin, een lasteraar en een lafaa.rd. Men ^moet den schrijver geen oorvijg toedienen, schrijft de Italiaan.Het is voldoende, hem te hertoneren aan wat de Italiaansehe soldia- ten voor Bligny en op den Chemin dies Dames in den wereldoorlog hebben gedaan. De president van de Italiaanscihe nationale vereeniging van ou'd-strijid'ers, doet ook een duit in het zakje en zegt, dat de anonieme schijver een lafaard en elan domoor is en dat elk Italiaan gereed staat om hem een lesje te geven. Telegrammen met een dergelijiken inhoud zijn aan 1'Ordre gezonden. In de Giornale dTtalia vnaagt Gayda zich af, welik een waanzinnigen weg Frankrijk +gans toslaat, en welke Europeesche natie aan Italie het recbt on'tzegt te rea-geeren met welk mkkM ook. Van juridisch en politiek standpunt bezien zijn er ,geen verdragen noch vraagsftiukken meer tusschen Italie en Frank rijk. Het gaat thans om de nationale eer, die nog steeds beleedigd wordt. En wanneer het igaiaJt om d;e eer, dan is Italie bereid deze gewapenderhand te verdedigen! Gayda richt zich fel tegen de beleediging, den Italiaanschen soldaat aangedaan door de be- wertog van den Franscben officier, dat tien Italianen ncg minder waaird zijn dan eten af- gekeurde Fransohman De Paris Midi heeft geschreven, dat de Italiaansehe matrozen alleen in illiterate nood- zaak die kiust uit het oog verhezen. Maar Gayda wijst op hetgeen ziji to den wereld oorlog in vijiandelijke havens hebben gedaan: het vernialem van vijandelijike schepen. Voorts vestigt hij eir de aandacht op, dat de Italiaan sehe vloot het Joe go- Slavis che Jeger te hulp is gekomen, toen het. op ineenstoriten stond. De Franisohe haat tegen Italie is thans wel gedoeumenteerd, schrijft hij verder. En het is duidelij'kdat nu ook be Italiaansehe haat tegen Pranikrijk dieper wordt. De generaal der artillerie, Silvio Lucco, heeft den diirectaur der Gazetta del Popolo in Tuirijn zijn Fransche oorlogsonderscheidtogen teruggezonidten met het verzoek het mitiatief te wiilien nemen om alle Fransche decoraties in te zamelen, teneinde ze op te sturen naar den president der Fransche republiek, ,,die ze kan aiitdeelen onder de laffe lasiteraars van het Italiaansehe leger". De Tribuna schrijft, dat waarlijk de nood- zaak voor de Italiaansehe marine om de vader- landsche kust uit het oog te verliezen dage- iijkp dwingender wordt en dat, wanneer Frankrijik een afrekentog wil verhaasiten, het zooveel te eriger iis voor Frankrijk. De Tevere schrijft o.m., dat het conflicit tusschen Italie en Pramk.riijik geheel gelegen is to een kwestie van posities en dat Frankrijik moet teirug- wijken naar de positie die het wordt toege- staain. ENGELANDS LAATSTE WAARSCHUWING In de nota, die Craigie, de Britsche ambas- sadeur te Tokio aan Arita, dtem Japanschen Minister van Buitenlandsche Zaken heeft overhandigd, en die in krachtige bewoordin- gen is gesteld, wordt „errmstige bezorgdheid" geuit omtrent de Japansche politiek ten aan- zien van China. De Britsche regeertog, aldus verklaart de nota, kan niet tozien hoe de verzekering van Konoye, dat Japan niet naar gebiedsuitbrei- ding streeft en de isouvereiniteit van China eerbiedigt, te rijmen is met het door de Ja- is een heerlijke, volledige soep. Bevat het beste wat Holland's groentetuin ons biedt. Per tablet voor 2-3 borden 8 cent. pak 4-6 15 I 44 Ingez. Med. pansche regeertog te kennen gegeven voor- nemen, het Chtoeesche volk met geweld te dwingen tot bet aanvaarden van voorwaa/r- den, welke nearkomen op een prijisgeven van zijn politieke, economische en cuitureeLe leven aan Japansche controle, het handhaven voor onbe paal den tdjdi van "aanzienllijke Japansche gamizoenen in China en ©en feitelijk losmaken van China van het grondgebied van Binnien- Mongohe. Erugedand is niet bereid, zoodanige wijizigin- 'gen te aanvaarden of te erkennen, ais aange- geven zijn to de jongste Japansche verkliariin- gen len uitlatingen, welke dioor geweld tot stand.1 zijn gebracht. Engelanb is voomemens vast te' houden aan de begimselen van het negen-mogendhedenverdrag en het kan niet accoord gaan met eenzijdige wijzigingen van de bepalingen hiervan. Evenitueele wijzigin gen kunnen slechts tot stand gebracht worden door onderhandeltog tusschen alle ondertee- kenaare. Als de Japansche regeertog opbouwende vooratellemi te doen heeft ten aanzien van eenige multilateraal accoord betreffende China is Engeland bereid, deze te oveirwegen. Onder- taisschen behoubt het zich si zijn rechten ktraohtenis de bestaande verdragen voor. Als, zoo besiluit de nota, de Britsche regee rtog be bedoeltogen der Japansche regeertog verkeerd heeft uitgelegd, zau ziji een nauw- keuriiger uiteenzettdng van de Japansche voorwaarden voor beeindiging der vijiande- iij'khedten en van de Japansche politiek ten opziichite van China toejuiohen. De diplomatieke medewerker van Renter wijst erop, dat de bewoordtogen van deze nota ini nauwe overeensitemmtog zijn met de jongste nota ider Vereenigde Staten. Men meent te weten, dat de Fransche regeertog op de hoog- te was van het voornemen van Engeland, de nota te zendten en dat zij hiermede haar in- stemming heeft betndgdi. In diplomatieke kringen beschouwt men over het algemeen de Britsche nota aan Japan als een laatste waarsdhuwing. Zij' voorspeiien een drastische economische actie van' Enge land, Frankrijk en -de Vereenigde Staten, to- dien Japan de nota neg.eert. Er wordt nog bekend gemaakt, dat Washington en Parijs eerst van de nota in kennis gesteld worden, alvorens ziji aan Japan werd toegezonden en dat ziji de goedkeuring van de regeertog van genoemde landen wegdroeg. Men veronder- stelt, dat Frankrijik1 hoogstwaarschijnijk bin- nenkort een dergelijke nota aan de Japansche regeertog zal doen toekomen. De Amerikaansche bladen wijden hum hoofdartikieiien aan 'de Engelsche nota. Zoo schrijft de Herald1 Tribune een artikel: ,,Groot- Brittannie isteunt de vastberadlen Vereenigde Staten" en wijist erop dat Japan thans het Aniglo-Noord-Amerikaanische front tegenover ziich ziet. De Dally News schrijft: Engeland en de Vereenigde Staten treffen Japan reedls door China, zooals blijkt uit den verkoop van- 200 vliegtuigen aan China, van munitie voor China via Rangoen naar Joen- nan. Het blad zegt, dat de Britsche bijdrage Ojp deze wijze veel beter is. dan een verklaar- den oorlOg, waarbij menschen en schepen ver- trekken om letterlijk gediood en in den grond geboord te worden. Wiji hopen slechts, dat die oorlog beperkt zal kunnen blijven tot dit soort oorlog. AANKOOP VAN DUITSCHE KUNSTMESTSTOFFEN OPGESCHORT. Havas meldlt uit Washington: De aankoo- pen van Duiitische kuinstmeststoffen, die iui>t- gevoerd werden voor rekening van hoeren- bedirijiven, die onder de regeertog van Was- hington ressorteeren, te Portorico, zijn opge- scho,rt door Miles Fairbank, den chef van het federale buireiau te Portorico. Diit besluit is genomen in verband met protesten, gericht aan den minister van btonenlanbsche zaken te Washington, door verkoopers van Ameri- kaamsche mesitsitoffen, die zich kortelings e'r over hebben beklaagd, dat Duitsche mest- stoffen aangekocht werden voor rekening der cooperatieve bedlrijven ite Portorico. EEN ONDERVM JZFJtS-VACATIRE. Voor de vacante betrekking van on der wijze- res aan school A te Biervlieit hebben zich 33 sollicitianten aangemeld. LIBERALE CANMDATENUJST VOOR DE PROV. STATEN. Door de onder-cenitrale West Zeeuwsch- Vlaanideren werd be volgende candidatenlijst samengesteld voor de Provinciale Staten: 1. P. Erasmus te Oostburg. 2. A. I. Leenhouts, te Retranchement. 3. A. J. Cambier te Breskens. 4. A. A. Risseeuw te Groede. 5. J. P. M. Beelaarts van Emmiohoven te Oostburg. 6. F. A. van Rosevelt te Schoondijke. 7. J. van Bortel te IJzendijke. 1 8. Iz. Brevet te Sluis. (Midd. Cht.) BESMETTEEIJKE ZIEKTEN. In de week van 8 tot en met 14 Januari kwamen in de provtocie Zeelamd drie gevallen van roodvonk voor, n.l. twee te Oost- en West- Souburg en een te Aardenburg. DE CAFEHOUDERS TE BRESKENS DOEN HUN RILJARTS AAN DEN KANT. In een vorige week Dondlerdag gehouden vepgadering namien, meldlt die Viss. Crt., de vereenigde catfehouders1 te Breskens het be sluit: de biijarts moeten worden opigeruimd. Door idle zware ballasting die 60 per jaar be- draagt, nJ. f 20 voor het Rijk en 40 voor de gemeente, is het niet meer mogelijk het spel rendabel te expoliteeren. Er moet steeds geld bij, temeer daar ook het onderhoud veel kosten met zich brengt. Naar het schijnt was dan gemeenteraad reeds enkele mialen verzocht, dte ilasten te verminderen, doch steeds werd nuil op het request gekregen. Miaanidiagmorgen is nu intvoering aan het besluit gegeven; de acht biijarts zijn1 uit de cafe's varwijdlerd of zoodanig gedemonteerd, diait ze voor de wet igeen biijarts meer Zijn. LUXOR THEATER. Betoovering om La Boheme. Op een zolderatelier in de Parijsche Mont- martre-buurt evamals in dte Amerikaansche film ,,De zevende hemel" to deze Weensohe rolprenit aangeduid met een Sacre Coeur sur leis itoitis de Paris leven een zanger een schiilder, een iiedjescomponist en een astro- noom, waohtend op ide erkemntog van hiun genie. Een wetenschappehjike verhiandeling van den sterrenkajker wordt opgenomen als reclame-icopy. Met het honorarium hiervan wordt een echt bohemden-feest aangericht, waar Rene de zanger Dendse, de dochter van den cellist leert kemnen. Rene vat ©en vuirige liefde op voor diit meisje, dat ook een begaaf- de zangeres blijkt te zijn. Langs een omweg weet zij te bereiken, dat Rene toch een engagement krijigt bij de opera. Terwijl hij op het tooneel zijn ©erste triomfen' viert en heal het uitverkochte operahuis den nieuwien zanger itoejuicht, ligt zij ziek te bed de uitzending van de opera te volgen. Een vriendto troost, maar de arts, die haar onderzoekt, zegt, dat zij naar een sanatorium moet zoodra de koorts iis gezakt. Hij geeft haar to brief, welke, zij aan den directenr der tonicMing moet overhandigen. In idiieo brief, welken zij opent, staat haar kwiaial en als zij1 hoort, wat dit latijnsche woord beteekent en de hairde waarheid is, dat ziji ten doode 'is opgesclireven, besluit zij Rene te ver- laten. Rene gelooft dte verztosels, welke zij hem op de mouw speldlt, en -er volgens zijnerzijds to hard afesoheid. Als zij naar een weelderig leven verlangt, idan moet ze maair naar dien amber gaain. Door de verwaarloozing van haar kwiaal is de tertog spoedig din !een etodstadium ge komen. Nog eenmaal wil ziji Rene dan ont- moeten, om te zeggen, waarom zij1 dien lander ■nam ien hem verliet. Uit liefde tot hem. Maar Rene, nog niet wetend uit welke mo- tieven zij; heeft gehanded, bezorgt haar een groote disillnsie. Zij voelt zich steeds1 zwak- ker worden, maar zoo kan zij- miet 'sterven. Zij weet te bereiken, dat zij de rol vam Mimi uit „la Boheme" zal spelen naast Rene., En van nu af aan wordt het spel bittere werkelijikheid. (Ziji zal met haar laatste knach- ten het verhaal zingen van haar ©igen lot. Eerst onder de pauze van de opera ver- neemt Rene de hard© waarheid' en verzoent zich met haar. Een hevige aanval van haar kwaal zal haar belettem in het slotbedrijf op te treden. De ptaatsvervangster staat reeds klaar het podium op te gaan, als zij, alles trotiseerend, toch zelf weer op het tooneel verscbijnit. Met to stiilen weemoed in haar stem ziingt zij haar rol, reedB1 geheel vergees- telij'kt. Wanneer het schema wait, heeft zich de tragiek voltrokken. De zaal applaudiseert stormachtig. Er wordt vooirtdlurend gehaald. Maar Mimi blijff liggen. Zij is doodi Vian de bekenbe opera van Puccini is deze film een heel eigenaardige en niet onverdien- stielijke parafrase geworden. Verscheidene gedeelten hit het operawerk ziem. en hooren wij in deze film op het tooneel gespeeld. Dat zangers ails Jan Kiepu.ra en Martha Eggerth deze gedeelten ispel'en is 'ai een factor op zich zelf om van die film een belangrijik muzikaal: genot te verwachten. Het geen ziji dan ook ruimschoots biedt. De twee sterren ispelen -die gedteelten echter niet lall'een ais aicteurs, neen op het tooneel beelden zij) hun eigen leven uit, zingen hun eigen liefde uit en hun eigen smart en de sterfscene van Mimi op het tooneel wordt ook de echte dood van Demise, to de armen van Rene als hij dte 'Rudolf-partij zi-ngt. DE KOMENDE W EDSTRI-TDEN Kon. Ned. Voetbalbond. Eerste klasse. De vereenigingen NOAD en Roermond komen voor de eerste maal in dit seizoen tegenover elkaar te staan en dat terwijl het einde van de competitie al aardig in het zicht is. Wij mogen uit deze ontmoeting wel een overwinning van NOAD distilleeren, daar NOAiD hij de eerste groep en Roermond in de laagste groep geclassificeerd staat; bovendien heeft NiOiAD op eigen terrein nog nimmer het loodje moeten leggen. Will em nJuliana is moeilijker te peilen, het krachtsverschil tusschen beide clubs is niet bijster groot al heeft Juliana destijds op haar terrein met 51 haar komenden tegen- stander verslagen. Bleijerheide, de hekkensluiter, krijgt de as pirant kampioensclulb Eindhoven op bezoek, ook dit is een eerste ontmoeting. Waar Eind hoven den eeretitel heeft te verdedigen, zal zij hierin ook wel slagen. lPSV en LONlGA, die tegen elkaar uitkomen, hebben beide 13 punten uit 12 wedstrijden, zoodat hier het best een puntenverdeeling als te verwachten uitslag te voorspeiien laat. iHVIV komt uit tegen MVV, dat den laatsten tijd sterk is komen opzetten, tengevolge waarvan zij momenteel de derde plaats in- neemt. Te Maastricht eindigde deze ontmoe ting met een gedijk spel en daar BW op eigen terrein reeds 5 gelijke uitslagen heeft kimnen bewerkstelligen, ziet het er ditmaai ook wel naar uit. Tweede klasse. Goes krijgt een behoorlijke kans om zich wat verder van de hekkensluiter Breda af te zomderem nu zij die Soeburgsche club ROS op bezoek krijgt en wij vermoeden dat het Goes wel zal gelukken om haar tweede overwinning in dit seizoen te verkrijgen. ZeelandiaiVlissingen is voor ibeide clulbs een dastig probleem, al zouden wij onze ver- wachting wel op Vlissingen willen zetten. De ontmoeting TSCMiddelburg zal onge- twijfeld zeer veel bedangstelling trekken, want hierbij is het hezetten van de eerste plaats betrokken. Middelburg heeft van de drie gegadigden, Middelburg, RBC en TSC, de beste kans, maar zij zal, om het begeerde doel te bereiken, in staat moeten zijn om haar ibeide medecandidaten te kloppen, en dat is nog lang niet zeker. Op eigen terrein heeft TSC nog geen enkele nederlaag geleden, dus kan men wel nagaan van hoeveel gewicht deze komende strijd zoowel voor de Middel- burgers als voor de Qosterhouters is. De Baronie krijgt Rummer 3 van de kam- pioenscandidaten, die momenteel nog de eereplaats inneemt, op bezoek RBC. Te Roosendaal werd De Baronie door RBC met 30 geklopt en ai zai het ditmaai niet zooto groot verschil zijn, kan toch verwacht worden, dat RBC haar kans on dezen komenden strijd niet zal verspelen. Derde klasse. Terneuzen gaat o.p ibezoek bij Oostburg, wed- iswaar geen onoverkomenlijke hinderpaal voor de rood-zwarten, doch men zal toch niet be- weren, dat Terneuzen haar vorm, die naar het kampioenschap moet leiden, te pakken ■heeft. Het is wel noodig, dat zij zich eens ernstig gaat voorhereiden voor den nog komenden ziwaren strijd en door een klinken- de overwinning haar zelfvertrouwen verkrijgt door het ontipiooien van technisch spel over aile ilinies.. De Terneuzensche Boys zullen op hun ter rein te kampen hebben tegen IJzendijke, een tegenstander, die aanmerkelijik beter geplaatst staat dan de groen-witten, zoodat alleen door uiterst hard zwoegen een uitsilag zal kunnen worden verkregen, die door de Boys gaarne zal worden gezien. Axel ontvangt Sluiskil, hetgeen weliswaar voor de Axelaars een wed-i strijd beteekent, die niet onderschat mag wor den, doch waar Sluiskil op eigen terrein met 36 geklopt werd, vermoeden wij dat het aan Axel voor de tweede maal zal gelukken deze niet bepaald zwakken tegenstander er onder te houden, temeer waar Axel zich nog niet geheel uitgeschakeld behoeft te gevoelen voor het bezetten van de eereplaats, al is daarvoor noodig dat zoowel. Terneuzen als Breskens in de nog resteerende wedstrijden 3 punten ver liezen. Van Biervliet verwachten wij een komende overwinning op de Corn Boys, die naar Bier vliet op imoeten trekiken. Hoofdiplaat rnoest vorige week met een zeer gehavend alftal de reis naar Terneuzen aan vaarden en het ziet er wel naar uit, dat de gelederen van 'Hoofdplaat voor den komenden wedstrijd tegen Hulst nog lang niet zullen zijn versterkt door haar spelers uit het eerste eltftal, zoodat er alle kans foestaat dat Hulst er in zal slagen om revanche te nemen op de door haar destijds te Hoofdplaat geleden 21 nederlaag. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste klasse C.. iHontenisse staat nog steeds eervol op de eerste plaats in haar afdeeling met 16 punten uit 8 wedstrijden, diis het maximum. Het be hoeft derhalve geen verwondering te baren, dat deze club vol moed is om foij het einde van dit seizoen de kaimpioensvlag te kunnen hijschen. Zij moet nu naar Ria, dat dit seizoen niet zoo sterk op den voorgrond treedt als het vorige, en te Hontenisse een 81 nederlaag te slikken kreeg. Het zou dan ook wel een te groote verrassing moeten genoemd worden zoo Hontenisse er niet in zou slagen om haar superioriteit te Westdorpe te bewijzen. BKW is de eenige club, die nog kans heeft om Hontenisse van haar voetstuk te stooten en deze ontmoeting zal dan ook veel belang- stelling trekken. Voor het zoover is, moet BKW eerst nog eenige hindernissen weten te nemen en een hiervan is haar strijd te Sas van Gent tegen SVO; een gevaarlijke hinder- nis kan dit niet voor haar genoemd worden doch het beste paard struikett wel eens. Het derdq elf bad van Terneuzen krijgt als tegenstander op bezoek de Axelsche reserves, die weliswaar zijn uitgeschakeld voor het be zetten van de eerste plaats, doch niettemin de derde plaats innemen, hetgeen wel bewijst dat zij in him klasse een zeer behoorlijke plaats innemen. Het ligt in' de lijn der ver- wachting dat Axel 2 te Terneuzen zich, even- als te Axel het gaval was, bij deze, ontmoeting de meerdere zullen toonen. Het tweede elftal van de Terneuzensche Boys wacht te Philippine een zeer moeilijke taak, want al bezet Philippine ook de 'laatste plaats en werd zij door de reserves van de Boys te Terneuzen met 42 geiklopt, zoo zwal: ach'ten wij haar niet, dat zij in de voor haar resteeirendie wedistrijden er niet in zou .slagen nog eenige overwtoningen ite boeken en de Roys-reserves moeten er duchtig voor oppas- sen wil een van die overwimnimgen niet op hen behaald .worden. Tweede klasse B. De zwakke zusjes uit deze klasse komen tegenover elkaar te staan in den strijd Ria 2'Hontenisse 3. Wiie van hen wel de zwakste is, zal moeten worden bdwezen want dienaangaande >te voorspeiien val't er niets, aangezien beide ploegen nog geen enkelen wedstrijd hebben gewonnen of ook maar ge- lij.k gespeeld. SVO 2BKW 2 komen ook voor de eerste maal tegenover elkaar te staan. De door ibeide elftallen bereikte resultaten zijn vrijwel gelijk SVO 2 heeft 5 punten uit 6 wedstrijden en BKW 2 heeft 8 punten uit 9 wedstrijden. De beide door SVO 2 op haar terrein gespeelde wedstrijden werden echter door haar gewon nen, welldcht dat dit voor de Sassche reserves aldus wordt opgevat dat zij verpiicht is te voorkomen dat de klad er in gebracht wordt. 'Sluiskil 3 zal moeten ondervinden, dat hoe- wel Hoek nog steeds op vreemd terrein moet uitkomen, zulks voor de bezoekers geen be letsel is om het tot een overwinning te brengen. Het vierde elftal van Terneuzen gaat naar Sas cm aldaar te kampen tegen het reserve- elftal van de Com Boys, een niet gem^kke- lijke taak dus, gezien de door de Corn Boys reserves bereikte resultaten. Terneuzen 4 is OVERAL RHEUMATISCHE PI.TNEN. Kruschen niaakte een under mensch van hem. Rheumatische pijn is verraderlijk; zij- treedt zoinder waareehuwtog op. Het komt in een arm of been en langzamerhand1 breidt het zich uit over het gebeele liichaam, tenzij: er ietis ge daan wordit om het teg-en te houdtein. Kies diam het jiuiste mididtel, evenals deze man, die ons schrijft: „Ongeveer 10 maanden geleden lieed ik vreeseiijike rheumatische pijnem. Mijin ge- hee'le lichaam deed pijn en soms kon ik niet eens naar mijn werk gaan. Men raaddle mij Kruschen aan. Ik nam het en het gevolg was, dat dte pijnein iangzaimerhaind verdlwenan. Ik ga istodlsdien oniafgebroken naiar mijn werk, dank zij Kmschen, en voel mij een amder mensoh." A R Kruschen .Salts spoort uw afvoerorgamien, lever, nierein en togewandien aan tat kraohitige. geregelde working, waaridoor Uw orgaraiame giezuivend wordt van sohadtelijike afviaistoffen zooals- urilmeziuiur, idla-t de oorzaak kan zijin van Uw rheumatische pijn. Neem ied'eren morgen „de kleine diagelijiksche dlosds" en Uw pijnen zuilien spoedig vermindeirien om itenslotte ge heel te verdlwijn'eni. Kruschen Salts is uit- S'liuitend vertorijigbaar bij- alle ia,pothekers en drogisten. (Adv.) de eenige ploeg in deze Afdeeling, die nog niet verslagen werd, maar er zijn door haar nog maar 6 wedstrijden gespeeld. Het zou een mooi resultaat zijn, zoo zij na afloop van dezen wedstrijd nog zou kunnen wijzem op dit ongeslagen zijn, zelfs al kiwam het tot een puntenverdeeling. V.V. „BRESKENS" gaat in blkoep. Het bestuur der v.v. .Breskens" kwam Woensdagavond in het clublokaal bijeen. Be- sloten werd volgens de Vliss. Crt. met alle middelen die haar ten dienste staan ten kraich- tigiste te protesteeren bij de -commisisiie van beroep van den K.N.V.B. tegen de aan de ver eeniging Breskens" opgelegde straffen, die naar de meening van -het bestuur van alien grond ontbl-oot zijn. VARKENSMESTER HIELD 56 VARKENS TE VEEL. Tweeduizend guldem. boete, subs, vier maan den bechtenis toidde veertieni dagen -geteden dte eisch tegen iden 52-ja.rigen varkensmester en -hanid-eiaar P. F. -te Zaandam die voor de Haarlemsclhe rechtbank terecht had gesfaan omdat hij op zijn land' to .den Oostzanerpoldtea1 honderd varkeins had gehouden, hoewel hem door de crisis-organisatie slechts twee-en- veentig wiairen toegewezen. Nadat die ovenbre- dtog geconstateerd was, waren alile varkens op last van den ambtenaar van het O. M. te Zaandam onmLiddtellijk verkocht. ,De opbrengst ■tyas door dezen geforeeerden verkoop onge- veer vijf- a zeshonderd gulden lager d|an noff- maal. De verdteidiger had in zijn pleidooi dezen verkoop onwettig genoemd' en gevnaagidl, dte opbrengst van dte verkochte varkens aan ver- dachte teriug ibe igeven en hem een kledime boete op te Leggen, daar de man met zijn. gezin in de diepste ellende verkeert. De rechtbank deed Dandiendag aiiitsprtaiak en veroorideeldte iden varkensmeister tot dui- zend guldeni boete siubsidiair negenltig dlagen hechtenfe, met bevel tat teruggave van dte to beslag genomen varkens, hetgeen dus neetr- komt op teruggave van- het geld, aangezien de varkens verkocht zijin. DADER VAN AFPERSING NAAR KRANKZINNIGEN GESTICHT. Twee weken geleden stand voor de AJ-n- hemsiche rechtbank wegens lafpersing terecht de 43-jarige arbeider P. van I. uit Arnhem. Hij. had op een- nacht zekeren M. op 'het dtek van een mabij Arnhem to' den Rijn liggenden zandzuiger bij de keel gegrepen en hem toe- geroepen„Je portemonnaie, landers steek ik je dood". M. had hem daarop zijn portemon naie met pl.m. 5 gulden af gegeven. Van I. hoorde drie jaar gevangenisstraf met aftrek itegen zic-h eischen. De rechtbank heeft echter de strafvervolging tegen hem ge- schorst, aangezien van I., die op 'die tierecht- zitting reed3 een1 labnormalen indiruk maiakte, dezer dagen to het krankzinnigengeisticlbt is opgenomen. Het bevel tot gevangemhoudtag is echter niet opgeheven. DE GEVELTOERIST VAN DE BIJENKORF. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 25-jarigen varens- gezel K. W. dte -L., gedtettoeerd, dlie zich op 5. November to de Bijenkorf had laten tostoiten en nadat het personeel vertrok'ken was op de anderscheidtene 'afdeelilngen allterltei voorwer- pen, die van zijn gading waren (tezamen voor een wnarde van f 500) had' weggenomen en to een koffer gepakt. Vteirdachte had zich daar- na langs een reep gordijnstof van het dak naar bene dien la ten gliijden, doch, aajngezien hij' zaj-n vaart niiet voldoende remmen kon, is hij' op onzojchte wijze met de 'straatisteenen to. aan- -raking gekomen, waarbij hij beide hielbeenen heeft gebroken. De rechtbank heeft verdachte een gevangemisistraf van 1 jaar opgelegd met aftrek van preventieve hechtenis. DRIE JAAR 's NACHTS THUIS BIJ.IVEN Op voorwaarde, dlat hij gedurende den proeftijd van drie jaar van dies avonds elf uur tot idtes morgans zeven uu-r zijn woming niet verlaat, is een jeugdige Twentsche inbrekei- voorwaardeliijk veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Met drie andere mannen had hij ©en langen cij.d een groot dleel van Twente anveilig ge maakt. In totaal werden hun ongeveer der- tig inbraken en diefst all'en ten taste -gelegd. De beide hoofddaders A. K. en J. A. K. wer den elk veroordlee'ld tot een jiaar en negen maanden gevangenisstraf. De derde, v. 4 W„ kreeg een jaar em zes maandten, alle straffen met aftrek van voorarrest. HET RECONVALESCENTSERUM TEG«N MOND- EN KLAUWZEER. De prijs hier te lande en in Belgite. Op vragen van het Tweede Kamerlid Weit- kamp: 1. Is het den Minister bekend, dat het dlus- genaajmide recpnvalesoenbserum., zoowel hier te lande als to Belgie gebruikt en aanbe- volen, als voorbehoedmiddel tegen momd- en klauwzeer onder de koeien, in ons land' f 8, to Belgie echter slechts 0,60 per liter kost? 2. Zoo ja, is dan die Minister bereidi, te zorgen, dat dit groote p'rijisversohi! tdt de juiste proporties worde teruggebractot Heeft de Minister vain Oeconomische Zaken geant woord 1. De p-rijs van het dusigenaamde .reeon- valescentserum tegen het mond1- en klauw-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 6