Gemengde Benchten De Koningin te Vlissingen en te Middelburg. VOETBAL. HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. IN VERREGAANDEN STAAT VAN VERWAARLOOZING. WEERBERICHT. organ isatie van keurinjgen, aanleg-van proef- v,eld en etc. verlbreed moet worden. Mejuffrouw Dekker uit Oostburg sprak goede wenschen uit namens de zuster-orga- nisatie van vrouwen en meisjes uit West. Z.-VJaanderen en de heer Ed. Dekker van Hoofdplaat namens de jonge dir. Boeren en Tuinders uit dit district. De heer D. Dees voornoemd hieid een plei- dooi bij zijn toespraak als hoofdbestuurder voor steeds sterlker organisatiebesefge- grond op de boerendeugden uit bet Bondslied eemvoud, god'svruoht, vlijt en liefde. De heer P. Koster sprak namens be ver- eeniging van oud-leerlingen de foeste wenschen uit voor den groei en bloei der jongeren- organisatie's. Tenslotte vermelden w,ij, dat door de pre- sidente van de Ohr. Plattelandsvrouwen- en Meisjes, mej. de Feijter uit Axel, een welge kazen referaat werd ge,houden, wiaarin het saamhoorigheidsgersjoel en de organisatie ook voor de vrouwen pn meisjes als zeer nood1- zakelijk en urgent werd geacht. Dit welspre- kend voorgadragen onderwerp oogstte veel applaus en algemeene instemming. De feestelijke stemming werd verhoogd door de ter afwisseling gezongen Uederen en voordrachten, terwijl ook in de pauze's ververschingen werden rondgediiend. De voorzitter van den C.B.T.B., den heer C. de Putter, sprak een slotrede uit, waarin hij wees op het voorrecht dat de jongeren uit landbouwkrdngen in deze tijden beschoren is, each op de gewensahte en noodzakelijke wij'ze te kunnen bekwamen naar de Ohr. levens- roeping. iSpreker hieid nog een krachtig plei- dooi voor den groei en verdaren uitbouw der Ohr. jongeren organisaties en den C.B.T.B. en ging daarop voor in dankgebed. iStaande de vergadering werd door den voor zitter op een desbetreffende uitnoodiging een nader te bepalen spreekbeurt toegezegd te Oostburg. Met het zingen van vers 1 van den Avond- zang werd deze prachtig geslaagde en druk- ibeizochte feestavond besioten. Het is Zaterdag voor de Scheldestad op Walcberen een tegenvaller geworden, voor de hoofdstad een dag, welke een paar uur weer geheel stond in het teeken van aanhankelijk- heid aan het Oranjehuis, thans in het bijzon der aan H. M. de Koningin persoonlijk. Het was reeds in de omgeving van het sta tion Vlissingen te zien, dat er iets bijzonders te gebeuren stond voordat de mailtrein van 12,37 aankwam. Voor het station enkele hofauto's, veel helangstelling en beweging van autoriteiten en politie, op het marine terrein de mariniers in het gelid, op de Noord-Bra- bant de jongens van de opleiding in bet want. Aan het station waren ter verwelkoming van H. M. de Koningin aanwezig de Commis- saris der Koningin, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford; de kamerheer in buitengewonen dienst, Jhr. W. Z. van Teijlingen en de bur gemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, wiens dochter H. M. een fraaie ruiker aanbood. Toegejuicht door velen, reed H. M. de Koningin, naar de terreinen van de Kon. Mij. ,,De Schelde" waar zij verwelkomd werd door de president-commissarissen der 'Schelde" en der ,,Zeeland", de heeren Rnys en de Meester en ae directeuren van „de Schelde" de heeren Wesseling en Smit en die van de ,,Zeeland", de heeren Bensink en Bron. Hier was het een dochiertje van den heer Smit, die bloemen aanbood. Langs een breede brug begaf het gezelschap zich naar een geheel van bout en glas opge- trokken paviljoen, waar vanuit H. M. de te waterlating van de motormaiiboot .Koningin Emma" zou verrichten. Alvorens hiertoe werd c.vergegaan hebben de heeren Ruys en De Meester H. M. toege- spioken. De heer Ruys beeft er aan herinnerd hoe gedurende het gebeele bestoan der Schelde o.e ieden van het Huis van Oranje belangsteUing hebben getoond voor haar arbeid en kunren mededeelen, dat men tot 1941 volop wer>{ beeft voor niet minder dan 300 ambtenaren en 30O0 werklieden. De beer De Meester wees op de groote be langsteliing, die ook de ,,Zeeland" van H. M. de Koningin meermalen reeds ondervond en braeht Haar dank dat Zij toestemming gaf om het nieuwe schip te mogen doopen met den naam van Haar overleden Moeder. De Koningin heeft dank gebracht voor de gasproken woorden en ook voor het toskennen van den naam van Haar geliefde Moeder aan het schip. Hiema werd alles in gercedheid gebracht om de laatste beletseien weg te nemen en precies te een uur kapte H. M. die beletseien weg, het schip ging slieren doch na enkele meters hokte het en zoo is het, niettegen- staande de vele pogingen van ingenieurs, bazen en werklieden, gebleven tot het ver- trek van H. M. toe. Was het plan geweest als het schip normaal was afgeloopen naar het kantoor van ,,de Schelde" te gaan voor het verder voorstellen van daar voor in aanmer- ki'ng komende personen, nu heeft men na vijf kwartier besioten idit in het paviljoen, waar H. M. nog steeds wachtte te doen en daar ook enkele ververschingen heen laten brengen. Na twee uur wachten, is H. M. te drie uur naar Middelburg vertrokken zonder dat Zij de boot in haar element bad kunnen zien aan- komen. Eindelijk te water. Na bet vertrek van iH. (M. de Koningin van de werf, werkten de arbeiders bij het licho van schijnwerpers door, om de "Koningin Emma,, var. de helling en in haar element te krijgen. Te 5 uur kwam er eindelijk schot in en plonste het motorschip onder gejuich der arbeiders te water, en kon dit bericht aan de in het Hotel Brittannia verzamelde genoodigden worden meegedeeld, waar toen terstond een opgewekte stemming ontstond. Een berichtgever van de Telegraaf vernam dat eenerzijds de ondervonden moeilijkheid werd toegesehreven aan het te hard worden van het vet, waarmede de helling was inge- smeerd, door de koude, doch deskundigen wij- ten't ook aan de te vlakke korte helling waar- op het schip is gebouwd, waardoor het schip geen vaart kan krijgen en ook te spoedig aan den achtersteven weerstand van het water ondervindt. Men had terstond een sleephoot moeten benutten en toen dit eenmaal ge- schiedde was het pleit spoedig beslist. Wat de hydraulische persen en andere mid- de!en niet konden hewerken, gelukte wel aan de sleephoot. Te Middelburg. Reeds te een uur zag men te Middelburg de eerste voorbereidingen treffen voor bet korte bezoek, dat de Landsvrouwe aan de hoofdstad zou brengen, vooral langs de route, waar de vorstelijke stoet zou passeeren, wap- perden alom de vlaggen en wimpels en op verschillende plaatsen stelden zich tegen kwart vooi twee muziekgezelschappen op om H. M. op passende wijze te verwelkomen. Verschil lende straten vulden zich met belangstellenden en in de Abdij stelden zich verschillende ver- eeuigingen op en o.a. ook de Middeiburgsohe Burgerwacht met het Middelhurgsch muziek- korps om de Koningin hij de aankomst bij de ambtswoning van den Commissaris der Konin gin een waardige ontvangst te bereiden. Het was kwart over drie toen de Konink- lijke auto's bij de grens der gemeente aan- kwamen en de burgemeester, de heer Fern- hout, H. M. kon verwelkomen. Toegejuicht door duizenden reed de Konin gin naar de Abdij, de opgestelde muziek gezelschappen 'speelden het Volkslied en in de Abdij bracht een jubelende schare, vooral jongeren Haar een luide bulde. De Koningin, die zoowel onder weg alsook in de stad zelf met een auto met open kap reed, heeft toen en ook in de Abdij hartelijk dank gebracht voor deze huldebetuigingen en zich vervolgens teruggetrokken in de woning van den Commissaris der Koningin om met dien bewindsman enkele provinciale belangen te bespreken. Het was tegen half vijf toen het 'duidelijk werd, dat H. M. de reis naar Den Haag, die geheel per auto zou worden gemaakt, wilde aanvangqn en de deuren weder open gingen, H. M. verscheen weer op het hordes en had opnieuw ovaties in ontvangst te nemen, even- als op den weg door de stad tot aan de Schip- brug over het kanaal toe. Wederom juichende menschen, veel vlaggen en muziekgezelschappen. Toen het kanaal was gepasseerd werd er een goeden gang ingezet, alleen onderbroken om vooral voor den toe- nemenden regen de kap op te zetten, en later bij de grens der gemeente om de Burgemees ter gelegenheid te geven om afscheid te nemen. Te Middelburg hebben alle korpsen nog een muzikale wandeling gemaakt en nadat de voorzitter van Uit het VolkVoor het Volk, de heer W. de Graaf een woord van dank voor aller spontane medewerking had gebracht Let korte feest met het samengespeelde Wii- heimus besioten. De Koningin heeft weder kunnen bemerken, dat in Zeeland de harten van duizenden warm kloppen voor Oranje. EEN INCIDENT TE ROTTERDAM. Toen H. M. de Koningin Zaterdagmiddag met gevolg op het station D.P. te Rotterdam was aangekomen en op het perron door den burge meester Mr. Oud, en andere autoriteiten werd verwelkomd, deed zich een incident voor. Nadat H. M. de auto had verlaten, liep plotseling een jongetje uit de afzetting hard naar voren. De inspecteur in burger, die daar vlak bij stond, zette dadelijk het ventje na, maar tegelijk met hem hegon ook een man uit het publiek hard naar voren te loopen. Hij riep den inspecteur toe, dat hij de vader van het ventje was en dat hij het ondeugende zoontje wel grijpen zou. Inderdaad maakte hij ook het gebaar, alsof hij het nog steeds hard loopende kereltje wilde pakken. De inspec teur foleef daarop staan. Toen schoot uit het publiek ook de moeder van het jongetje toe en het geheel was zoo goed geensoeneerd, dat ieder wel denken moest, dat men met een wat verontrust ouderpaar te doen had, dat een voortvluchtigen spruit wilde grijpen. Met enkele passen hadden zij het ventje ingehaald, maar in plaats van het tegen te houden, bleven zij met hem doorloopen. Dit zag een der agenten, die ipet de afzetting was belast en hij schoot als een haas naar voren; ook de inspecteur snelde toe, maar inmiddels had het kind de Koningin bereikt en eerst toen viel op, dat het een groote gele enveloppe in de hand had, welk couvert met een oranjekleurig kruislint was toagebonden. Het kind trachtte den brief aan de Koningin te geven, juist op het oogenblik, dat de bur gemeester Haar begroette. De Koningin lette niet op het kind, waarop de vader de onge- looflijke brutaliteit had, zijn hand op den arm van de Koningin te leggen, teneinde Haar op het kind opmerkzaam te maken. Op dat oogenblik had de agent den man, bereikt, met een forschen greep in de kraag van zijn jas gagrepen en achteruit getrokken. Commissaris Roszbach, die inmiddels ook was toegeschoten, trok eerst het kind achter uit en hieid toen de nog toesnellende vrouw tegen. De inspecteur nam de vrouw van hem over, een rechercheur greep het kind en in een oogwenk tijd was de familie weer achter de afzetting teruggebracht. De brief is in beslag genomen en toen bleek, dat deze een verzoekschrift van twee dicht beschreven foliovellen bevatte, betreffende een aangelegenheid die de Rotterdamsche ge- meenteraad enkele jaren geleden ook heeft beziggehouden. Indertijd is n.l. een kind van den betrokkdne in het ziekenhuis aan den Bergweg overleden, zonder dat de doodsoorzaak kon worden vast- gesteld. Er is toen ingevolge de wet sectie op het lijkje verricht. De betrokkene meende echter, dat geen sectie mocht worden toege- past, zonder de toestemming van de ouders, welke toestemming niet was verleend. Hier- cver heeft hij toen aan den raad geadresseerd in welk adres op nog al fellen toon tegen den directeur van het ziekenhuis werd geageerd. Thans heeft hij dus met dezen brief willen probeeren de aandacht van de Koningin op deze aangelegenheid te vestigen, wat door het sr.elle ingrijpen van de politie niet is gebeurd. V/egens den korten afstand tusschen de af zetting en de plaats waar H. M. zich bevond, kon dit incident zich in zeer korten tijd af- spelen. Het maakte een pijnlijken indruk op het wel eenigszins geschrokken publiek. De begroeting door den hurgemeester werd te rauwernocd door het gebeurde onderbroken. H. M. begaf zich vervolgens naar de wacht- kamer en kwam na eenigen tijd terug om piaats te nemen in het salonrijtuig dat was aan gehaakt aan den boottrein naar Vlissin gen. Roe rmondBle ije rhei de JulianaNAC LONGA—Wlillem II I UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. le klasse afd. I. KFCXerxes SpartaHBS ADOEBDVIS StonmvogelsOVV le klasse aid. II. VUC—VSV DOiS RFC DHCHaarlem Feij.enoord't Gooi AjaxDiFC le klasse afd. HI. QuickAGOW EnschedeNEC BangeloWageningen 'HeraclesTubantia Go Ahead'ZAC Afdeeling TV. le klasse. EindhovenNO AD MW>FSV 1—4 5—2 5—1 2—2 afg. 2—0 afg. 5—1 41 0—2 2—0 3—3 3—3 1—1 3—1 4—1 Eindhoven NAC MfW NOAD LONGA PSV Juliana BW Willem II Roermonid Bleijerheide 2e klasse A. Breda—TSC MjiddelburgZeelandia ROSDe Zeeuwen gsp. gew. gel. verl. pnt. 13 9 2 2 20 12 6 4 2 16 12 5 5 2 15 11 3 7 1 13 12 5 3 4 13 12 5 3 4 13 11 4 3 4 11 11 3 5 3 11 12 4 2 6 10 12 2 2 8 6 12 - 3 9 3 2—1 1—1 3—0 doelp. v.t, 30—8 19—12 26—22 20—17 20—14 18—15 21—14 20—18 17—26 12—30 12—39 1-^4 4—1 2—2 doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.—t. RBC 12 7 4 1 18 3'3—16 TSiC 13 7 4 2 18 4520 Middelburg 11 7 2 2 16 30—12 Vlissingen 12 7 1 4 15 31—25 Zeelandia 13 6 2 5 14 28—32 De Zeeuwen 13 4 5 4 13 3835 ROS 1'2 4 3 5 11 24—33 De Baronie 11 3 4 4 10 23—24 Goes 41 1 2 8 4 1635 Breda 14 1 1 12 3 2049 3e klasse A. Terneuzen -Hoofdplaat 5—0 IJzendijkeAxel 0—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t, Axel 13 10 1 2 21 54—24 Terneuzen 11 10 1 20 55—14 Breskens 11 10 1 20 54—14 Siuiskil 10 6 4 12 32—22 IJzendijke 13 5 1 7 11 30—38 Oostburg 10 4 2 4 10 18—26 Hoofdplaat 13 3 2 8 '8 25—47 Biervliet 11 3 1 7 7 19—32 Hulst 10 3 7 6 14—25 Tern. Boys 10 2 1 7 5 16—51 "Corn Boys 10 1 9 2 13—33 3e klasse B. Vlissingen 2Middelburg 2 Goes 2iDe Zeeuwen 2 Goesche BoysiZeelandia 2 gsp. gew. gel. verl. pnt. 3—2 0—0 1—5 doelp. v.—t. Vlissingen 2 11 10 1 21 40—10 Burgh 1'2 7 2 3 16 28—19 Eiland Boys 10 6 2 2 14 29—12 Middelburg 2 12 5 3 4 13 28—23 Terneuzen 2 10 5 2 3 12 30—14 EMM 12 4 2 6 10 20—41 De Zeeuwen 2 12 4 2 6 10 29—35 Goes 2 10 1 3 6 5 13—25 Goesche Boys 10 1 2 7 4 12—33 Zeelandia 2 10 1 1 8 3 16—33 le klasse afd V. HeerenveenBSC 23 Achilles—GVAV afgek. SmeekUeeuwarden afgek. VelocitasVeendam 10 FVCBe Quiclk afgek. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. Terneuzensehe BoysSVO 2 54 Axel 2iSluiskil 2 21 Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. Derde Klasse Temeuzen^Hoofdplaat 50. Na ongeveer een maand rust verscheen het eerste elftal van Terneuzen wederom in het veld, met 'Riingeiliberg als invaller voor Van Hecke. Hoofdplaat had meer te lijden van anvolledigheid want het leek meer op bet tweede elftal versterlkt met enkele spelers van haar eerste, want met 8 invallers kan men moeilijk van een eerste elftal spreken. Dat Hoofdplaat niet volledig was mag voor Ter neuzen nog een gelukje genoemd worden want bepaald mooie momentdn heeft Temeuzen niet kunnen tentoon spreiden, integendee.1 het rammelde nu en dan nogal eens in haar ge- lederen. De schuld mag echter weer niet ge heel op de spelers geschoven worden, want het veld was wegens de gladheid zeer moeilijk te bespelein, terwijl de bal ons ook zwaar leek. In verband met den hewigen wind was dit niet geheel een nadeel, doch al met al was fraai comhinatiespel ook ten eenenmale uit- gesloten. Nadat Thomaes voor Hoofdplaat den toss had gewonnen, trapt Terneuzen ai met den wind in den rug. Direct moet het doelgebied van de gasten eenige aanvallen van Terneuzen doorstaan, doch de achterhoede van Hoofd plaat weet deizen stormloop te doorstaan en er kornt een tegenbezoek bij Dooms. Bijna wordt dit nog noodlottig want hij faalt bij het grijpen naar het leder en als nu Hoofdplaat's middenvoor den bal niet met de hand had bewerkt, was een pracht kans tot doelpunten ontstaan. Hoofdplaat maakt e4nigen tijd ge- bruiik van een falen in de rood-izwarte achter hoede, doch tot doelpunten komt het niet. Een mooie aanval door Van Luik geleid gaat teloor terwijl even later aan Terneuzen een hoekschop wordt toegekend, doch het daaruit volgend schot gaat naast. Een aan val van 'Hoofdplaat strandt op buitenspel, waarop Van de Sande naar voren rent en fraai voorzet naar Laurens die met open doel voor hem naast schiet. Uit een vrijen trap plaats Dobtaeleir naar Ringelberg, die in moei- lijke positie in het zijnet schiet. Een volgende aanval komt weer van links waarbij Van Luik zeer goed het leder voor het doel plaatst doch Hamelink wacht iets te lang en Hoofdplaat's linksachterspeler weet een schot te voorko- men. Een uitval van Hoofdplaat wordt door Van der Hooft onderscbept en Van Luik pro- beert het dan eens alleen, doch de bal wordt door Thomaes gestopt. Bij een scrimage voor het Hoofdplaat doel wordt tot 5 maal toe het leder van de doellijn weggewerkt, doch even later plaatst Dobbeleir door naar Hamelink die op zijn beurt naar den vrij-staanden Lau rens centert en de stand is 10. Nadat het spel aan beide zijden onderbro ken wordt wegens buitenspel toiedt Ringel berg een goede kans aan Hamelink, maar dezS kan het leder slechts ten deele raken en Thomaes voorkomt verder gevaar, terwijl hij kort daarop een kopbal van Ringeliberg op- vangt. Bij een algemeenen aanval van Ter neuzen weert de doelman van Hoofdplaat zich kranig, doch hij moet zwichten als Van Luik den bal voor zijn doel plaatst en Ringelberg hier van gebrui'k maakt, 20. Hoewel Terneuzen voortdurend in den aan val is, is het toch lastig de score hooger op te voeren. Dobbeleir en Hamelink wisselen van pdaats, doch ook dit brengt geen verbe- tering. Zonder bijizondere momenten komt het einde van de eerste helft. Bij de hervatting krijgt 'Hoofdplaat den wind« in den rug en moet de half-linie van Terneuzen zich geducht inspannen om de aan vallen af te slaan. Dooms moet tweemaal handelend optreden, <ioch het is te zien, dat in de aanvalslinie van Hoofdplaat geen schut- ters zitten. Als het spel een 10 minuten oud is snelt Van de Sande naar het doel, doch hij schiet bij een te scherpen hoek, zoodat Tho maes makkelijk weet in te grijpen. Nadat van een voorizet van Van Luik geen gebruik wordt gemaakt, is het Hamelink die over een fraai van den rechtervleugel aangespeelden bal heen maait. Bij een aanval van den linker- vleugel krijgt Laurens den bal, waarbij Tho maes uit zijn doel wordt gelokt, Laurens geeft door naar den vrij-staanden Hamelink en deze aarzelt niet om het leder sleohts in het open doel te plaatsen, 30. iKort daarop krijgt Hamelink in bui-tenspel- positie den bal toegespeeld en onmiddellijk zendt hij het leder voogbij den doelverdediger der gasten. De scheidsrechter is het geval niet ontgaan en kent dit doelpunt niet toe. Ditzelfde geechiedt nogmaals uit een door Terneuzen genomen hoekschop. Zonder bepaald gevaarlijk te worden, gaat nu eenigen tijd het initiatief uit van Hoofd plaat, tot Van de Sande eenige mooie kansen biedt, zonder dat haervan gebruik wordt ge maakt. Zijn collega op den linkervleugel heeft meer succes als uit zijn voorzet Ringel berg het vierde doelpunt langs Thomaes weet te plaatsen. De linksibuiten van Hoofdplaat heeft pech, als hij na den bal goed te hebben vrijgemaakt, in het zijnet schiet. Direct hierop is Terneuzen weer in den aan val en bij een algemeenen aanval deponeert Hamelink het vijfde doelpunt in het net 50. Nu, volgt een inzinking bij Terneuzen waar door Hoofidiplaat meer en meer in den aanval komt, doch omdanks bun zwoegen ontbreekt het beslissende schot en Dooms kan eenige malen handelend optreden. Zes minuten voor het einde krijgt Hoofd plaat haar eerste hoekschop te nemen, doch deze gaat direct achter. Terwijl den dr.uk op het doel van Hoofd plaat weer toeneemt, kondigt de scheidsrech ter het einde aan van dit tam partijtje voetbal. IJzendijkeAxel 02. Zonder Borgt en Gans trok Axel naar het uiterst zware en dgardoor lastig te bespelen IJzendijksche veld. .Deze wedstrijd, die door de heer C. Mesu geleid wend, ving te 2 ure aan en aanvoerder Dromkens, die wederom een gelukkig gesternte bleek te bezitten, ver- koos, na het winnen van den toss, met den sterken wind in den rug te spelen. De gasten gaan er het eerst van door, maar de voorzet van den rechtsuiterst is te seherp en als dezelfde speler daarna schiet, blijkt al aanstonds dat de sterke steuin van den wind slechts een matig voordeel is. Dronkens stuit den eersten hlauw-witte aanval en daama be- vindt de aanval der thuisclub zich in buiten- spelpositie. Dobtoelaar °-eeft den IJzendijk- schen doelman het eerste werk met een schui- ver vanaf de hacklijn, maar het gevaar wordt bezworen. Even later flitst een scherpen schuiver van Biagel juist naast de palen. Nog maals ontsnapt der gasten doel aan door- boring, als bij een doelworsteling edn der backs bijna in eigen doel trapt. Deze corner levert niets op, evenmin als een volgende. De gastibeieren staan daarna bij een ihunner aan vallen opnieuw buitenspel, maar door de glad heid missen ze een fraaie kans. Een perioide van overwicht der blauw-witten volgt nu, maar Dronkens en zijn nieuwe part ner Van Veen blijven telkens meester van het terrein. De linksbuiten deponeert den bal in de handen van Dieleman, waarna Axel weer ten aanval trekt. Dobbelaar mist een prach- tige kans voor het spiegelgladde IJzendijk. sche doel door naast te schieten. Het .spel is ruim een half uur oud als de Axel-spil fraai naar Koster kopt, die met een zuiver en schenp schot den blauw-witten keeper geen kans geeft, 01. fWanneer de Axelaars opnieuw zijn ter.u.g- gekeerd en Koster een corner forceert, be. straft de referee voor een hands-overtreding. Een verwoede IJzendijksche tegenaanval levert bijna den gelijkmalker op, maar de palen bezweren het gevaar en de Axelaars her- adamen. Koster kogelt daarop in 's keepers veilige handen en bij een volgende kans moet deize speler zich met een corner tevreden stel- len, die de executie van het uitstel beteekende; want Dolbbelaar kopt het leder schitterend in het IJzendijksche net, 02. Er is thans ruim 40 minuten gespeeld en de pogingen om in dezen stand verandering te brengen mislukken aan weerszijden. Na de hervatting forceert de thuisclub direct een corner, maar Dieleman redt val- lende op meesterlij-ke wijze. De lange rust- periodie blijkt den oranje-doelman niet in het minsit te habben geschaadt. Dronkens en Van Veen slaan daarop eenige hernieuwde aanval len af, waarna, de Axelaars ten aanval trek- ken. Koster krijgt na een goed opgezetten aanval weer een fraaie scorekans, maar op nieuw ontsnapt het doel der gasten aan door- boring als een speler van Axel juist naast zijn doel terugspeelt en een corner het resultaat is. Deze is slechts de grondslag voor een groote serie IJzendijksche attacque's, die niet minder dan een viertal corners opleveren, waarvan twee slecht worden geplaatst. Ter afwisseling zijn de Axelaars ontsnapt, maar Scheele's schot faalde. Bijna had Besselink, de blauw-witte midvoor, succes als zijn schot juist over het uiterste hoekje van het doel verdween. In het resteerende gedeelte van den strijd consolideeren de Axelaars hun voorsprong door een paar spelers u,it de v-oorhoede terug te trekken. Dit belet echter niet, dat de aan vallen van het drietal KosterDobbelaar Scheele van minder gehalte zijn dan die der thuisclub. Integendcel worden vaak zeer lastige situaties voor het doel der thuisclub geschapen. Koster en Koekkoek richten nog gevaarlijke schoten, die worden gestopt. Beide par.tijen nemen nog enkele corners, doch ook deze leveren niets op. Het ziware veld is een permanente verhindering bij alle pogingen tot snel opereeren. Bovendien is de Axelsche vendediging uiterst ,,safe" en onze stadgenoo- ten kunnen met dit drietal voor de resteeren de wedstrijden tam-elijk gerust zijn. Vooral de Axelsche keeper was weer in grootschen vorm en stqpte tai van welgerichte schoten van Hesseling c.s met bravour. Ook de laatste door de gastheeren genomen hoekschop ver dween achter de lijn en zoo eindigde deze buitengewoon fair en eerlijk gespeeld^ zware wedstrijd, waarin de toestand van het terrein oorzaak werd, dat vitesse" en geestdrift be- neden het hooige peil deden blijven. De scheidsrechter had geen lastige taak. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste Klasse C. Het reserve-elfta.1 van de Terneuzensehe Boys kreeg op bezoek SVO. Waar bij de vorige ontmoeting SVO er in slaagde om de overwinning (4-1) te behaien, zag het er wel naar uit dat de thuisclub voor de tweede maal het onderspit zou moeten delven. Bij de rust was dan ook de stand 23, doch in de tweede helft slaagd'en de Boys er in den achterstanid achterstand in te halen maar zelfs het win- nende doelpunt te maken, daar de eindstand 54 werd. Axel 2, waaraan een viertal spelers ont- trakken moesten worden, ontving, ook met een reserve onder de lat, de Sluiskil-reserve's. Ook deze returniwedstrijd werd door de oranje- hemden gewonnen en wel met 21. Bij de rust was de stand 10. Siuiskil 2 was, wegens het niet doorgaan van den wedstrijd tegen 'Hulst compleet- EEN DRIELING. Bij den landbouwer J. Berendsen te Westen- dorp bij Varsseveld heeft een koe drie levende kalveren ter wereld gebracht. TE SNELLE WILDE BUSSEN. De verschillende ongeconeessionneerde auto- busdiensten tusschen het Gooi en Amsterdam, welke thans weer worden onder,houden, blij- ken nu en dan wat hard te rijden. De politie te Bussum heeft in zes gevallen proces-ver- baal opgemaaikt. BEWONBR UIT HUIS GELOKT. Mien herinnert zich de waarschuwingen tegen telefonische boodschappen van onbeken- den, dat een huisgenoot een ongeluk zou heb ben gekregen en dat men dadelijk naar het ziekenhuis moet komen. Geeft men hieraan gevolg en iblijft het huis onbewaakt achter, dan kan men er op rekenen, dat inhrekers hun slag komen slaan... Een variatie o;p dezen tru.c, ditmaal geluk kig zonder resultaat gebleven, is nu vertoond. Een bewoner van de Amstelkade kreeg nml. de telefonische mededeeling, dat zijn kantoor op de Prinsengracht in ,brand stond, met het venZoek onrndddellij-k er heen te gaan. ,,Met wie spreek ik?", vroeg de ontvanger van het onheilst-ellende bericht. ,,Met een van de burerl", luidde het ant- woord. Dadelijk vertrok nu de bewoner van de Amstelkade met zijn vrouw naar de Prinsen gracht, om daar tot de ontdekking te komen dat er niets aan de hand was. Inmiddels werd er bij zijn woning aange- beld. 'Het dienstmeisje was evenwel thuis om op de kinderen te passen. Er stonden twee mannen een met een hoed en een met een pet op voor de deur, die vroegen of mijn- heer thuis was. Na het ontkennend ant- woord wilden zij naar binnen loopen, doch het meisje sloeg de deur voor hun neus dicht, zoodat zij hun doel ditmaal niet konden be- reiken. Men zij echter gewaarschuwd en hechte niet onmiddellijk aan elk alarmeerend bericht geloof. WERKLOOZENRELLETJES TE UTRECHT. Als protest tegen een opschorting van den betalingsdag van steungelden, demonstreer- den Donderdagmiddag ongeveer tweeduizend werkloozen voor het stadihuis te Utrecht. Een deputatie van vier personen betrad het stadhuis en verzocht toegelaten te worden tot den burgemeester, Dr. G. A. W. ter Pelkwijk of wethouder Zegers. De burgemeester achtte geen termen aanwezig om de deputatie, welke een verzoekschrift wenschte te overhandigen en nader toe te lichten, te ontvangen. Het verzoekschrift werd daarop ter plaatse afge- geven, waarna ,de afgevaardigden zich ver- wijderden. Een en ander had tengevolge, dat in den loop van den middag ernstige relletjes voorvielen, waarbij de politie krachtig moest ingrijpen om de orde te herstellen. Daar de groote massa demonstranten een ernstige be- lemmering vormde voor het verkeer in de nauwe straten van ,de binnenstad en belangrijk nadeel dreigde te veroorzaken voor den winkel- stand, trachtte de politie met vaste hand de demonstraten te verspreiden: Zij sloegen even wel geen acht op de bevelen van de politie. Deze ging tot straffe maatregelen over, toen een der demonstraten een inspecteur van poli tie aanviel en men zich in verschillende stegen, grenzende aan de groote woonhuizen, te bui- ten ging aan wandaden. Verschillende demon stranten probeerden in deze stegen vracht- auto's om te werpen en bakfietsen bijeen te brengen om met deze barricades de politie hij het treffen van haar maatregelen ernstig te belemmeren. Met den blanken sabel en den gummistok maakten de agenten schoon schip, waarbij ge- voelige klappen werden uitgedeeld. Een der demonstranten zakte op den Steenweg ineen. Hij werd een aangrenzenden winkel binnen- gedragen, waar geneeskundige hulp werd ver leend. Voor zoover thans bekend, heeft het hand- gemeen geen ernstige gevolgen gehad. Er is geen enkele arrestatie verricht. Een dezer dagen is in de Rijksklinieken te Utrecht een 77-jarige vrouw uit Maarn opge- nomen, die in verregaa-nden staat van vervui- ling verkeerde. Een uur na aankomst is zij overleden. De justitie stelde naar aanleiding hiervan een uitgebreid onderzoek in. De toestand van vervuiling, waarin de over- ledene verkeerde, ging alle perken te buiten. Haar legerstede werd, hehalve met enorme hoeveelheden ongedierte van allerlei aard, aangetroffen met een dikke laag padden- stoelen. GOEDE VANGST VAN DE POLITIE TE AMERSFOORT. Vrijdagmorgen te vijf uur zag een brigadier van politie op den Arnhemschenweg te Amers- foort twee mannen de straat oversteken en in het struikgewas verdwijnen. Hij wachtte even twee agenten af, die op dat tijdstip ter plaatse moesten passeeren en gedrieen stelden de politeimannen een onder zoek in. Al spoedig hadden zij de beide man nen, die in het bezit waren van sigaren, siga- retten, postzegels en een afgedekte lantaarn, gevonden. In hun onmiddellijke nabijheid wer den twee tasschen met inbrekerswerktuigen en een revolver met zes scherpe patronen aan getroffen. Men constateerde te doen te hebben met een zekeren C. S. uit Amsterdam, een recidivist en A. F., zonder vaste woonplaats. Nadat de aangehoudenen naar het politie- bureau waren overgebracht bleek, dat kort tevoren wa£ ingebroken in de Cooperatieve maalderij te Leusden. In verband hiermede zijn zij naar die gemeente overgebracht en daar ter beschikking van de marechaussee ge- steld. De weerstoestand van hedenmorgen 7,20 uur was te Vlissingen: weer: betrok- ken; wind: krachtig, Zuid Zuidwest; tempe- ratuur 9; minimum hedennacht 8; neerslag afgeloopen etmaal 2 mm. Verwachting, geldig tot in den avond van 17 Januari ongeveer 19 uur, voor het geheele land: zacht weer, zwaar bewolkt tot betrok- ken, met tijdelijke opklaringen, tijdelgke stormachtige Zuiden tot Zuidwesten wind. HEDEN RECORDTEMPERATUREN GEREGISTREERD. In den nacht van 15 op 16 Januari is om- streeks 3 uur in De Bilt een maximumtem- peratuur van 13,0 graden Celsius gere- gistreerd. Dit zelfde maximum is hedenmiddag omstreeks 1 uur opnieuw waargenomen. Hier mede is voor Januari de recordtemperatuur be reikt sedert het begin der waamemingen in 1849. Een gelijk temperatuur-maximum is op 21 Januari 1899 overdag waargenomen. 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3