Laatste Berichten Burgerlsjke Stand HET V ERDACHTE STERFGEVAL TE UTRECHT. DRIE BROERS TE MONSTER GEARRESTEERD. WEERBERICHT. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAAKTBEWEG1NG, MOTORSCHIP GEZONKEN. Maandagmorgen vertrok uit de Leuvehaven te Rotterdam het -ZOO tan groote motorsehip Stad Leiden III. dalt een dienst onderhoudt tusschen Rotterdam en Leiden en toebehoort aan de firm*. J. J. v. d. Meer. Het sctta maakte op de rivier gekomen siagzij en caar de toestand er met ongevaarlij.k uitzag we-d de hulp van sleepbooten inge- roepen. T-oewel een pompboot aan bet werk ging. zoik het schip steeds dieper weg, om tenslofcb ter hoogte van de Wilhelminakade onder water te verdWijnen. De twee opvarea <jer de scbipper en de dekknecbt, konden zich r-dden door op de sleepboot Volharding te springien. De Stad Leiden III was geladen met hen- nepizaad. De oorzaak van het zinken is nog niet vastgesteld. Het schip zal gelicht worden De tragisehe vondst van de 81-jarige mej. Sibbing in haar woning aan de Joh. Kamp- huisstraat te Utrecht heeft de Utrechtsche redherche voor een moeilijk probleem gesteld Hoewel verschillende omstandigheden er op wjjzen, dat zich in deze kleine woning een drrama .heeft afgespeeld, waarvan de vrouw het slachtoffer is geworden, neemt men toch niieit zonder meer aan, dat hier een roofmoord zou hebben plaats gevonden. Daar niemand iets verdachts heeft gehoord, neemt men "voorloopig aan dat de vrouw aan haar belager weinig weerstand heeft geboden. Mogelijk is zij bij het zien van den inbreker aan een hart- •erlaimming overleden, zoodat in dit geval ail moord geen sprake is geweest. De in- ■Creker heeft daarop ongestoord1 de kleine woning grondig onderzocht, heeft daarbij alles overhoop >gehaald en is op volkomen normale wij!ze door de voordeur verdwenen. Daar het eenvoudige slot verbroken was kon hi} de deur niet achter zich sluiten. Dit weikte den volgenden da°r de acterdocht van den ambtenaar van het gemeentelijk gasbe- drpf, die na vergeefs te hebben aangebeld, de woning binnen ging en de ontstellende ont- dekking deed. De vrouw leefde volkomen op zichzelf, zoo dat niemand1 iets over haar kan mededeelen. Men weet niet eens of zij wel geld had en wat de inbreker heeft ontvreamd. ZEG HET METGRANATEN. Bij de wisseling des jaars is het vaak ge- bruikelijk de beste wenschen vergezeld te doen gaan van een cadeautje. De heer R. te Roosendaal mocht, schrijft de Telegraaf, in de eerste week van het nieuwe jaar een wel zder zonderling geschenk in ontvangst nemen. Zijn schoonmoeder, in Bergen op Zoom woonachtig, wist niet goed wat ze moest schenken; het traditioneele kistje sigaren was afgezaagd, een zakmes of iets dergelijks eveneens. Daarom wist ze niets beters te doen dan haar schoonzoon een geschenk aan te bieden, dat de trots van haar huiskamer uitmaakte. Op -een morgen in het prille jaar 1939 werd er gebeld ten huize van den schoonzoon en even later kwam het dienstmeisje met een keurig pakje de huiskamer binnen. ..Van moeder", zei de vrouw des huizes. Het pakje werd opengemaakt en toen de zorgvuldige verpakking was verwijderd, kwam te voorschijneen 7 c.M. veld-artillerie- granaat, glimmend door een zorgvuldige be- bandeling. Vijftien jaar lang had deze gra- naat den schoorsteen van schoonmoeders huis geeierd en iedere week kreeg zij, met andere te poetsen voorwerpen, een flinke beurt. Toevallig sprak enkele dagen later de ge- lukkige bezitter van deze oorlogstrophee een luitenant der artillerie en vertelde hem van zijn geschenk. Groot was de verbazing van den eigenaar, toen bij nader onderzoek bleek, dat de gra- naat, die de eereplaats in het huis had ge- kregen, geladen was en weinig noodig had om tot ontploffing te komen. Een val van den schoorsteen b.v. zou nood- lottige gevolgen kunnen hebben. Vijftien jaar lang had dit dreigende gevaar rondgewaard in het huis van de schoonmoeder. De nieuwe eigenaar aarzelde niet lang en waarsehuwde onmiddellijk de politie. Met veel omzichtigheid is de granaat door de marechaussee afgehaald en dezer dagen zullen technici van de Artillerie-Inrichtingen aan de Hembrug het gevaarlijke cadeautje ontlasten van zijn lading. Het zijn ook altijd die schoonmoeders, die in opspraak komen! EEN BEROUWVOL ZONDAAR. iZaterdag kwam een 42-jarige Amsterdam- sche handelsagent op het bureau Leidsche- plein te Amsterdam mededeelen, dat hij nog maar achttien centen op zak had, terwijl hij bij een f-irma te Zaandam, waarvoor hij werk- te, honderdvijftig gulden moest afdragen. Hij had het ge'inde geld echter in een vlotte bui opgemaakt en voelde zich nu zeer bezwaard. De man zal zich terzake van verduistering hebben Je verantwoorden. SMOKKELtAK AANGEHOUDEN. In den trein van Amsterdam naar Den Haag hebben ambtenaren van de accijnzen aangehouden den 32-jarigen C. J. S., zonder beroep, woonachtig te 's-Gravenhage. Deze beruchte smokkelaar had bij zijn aanhouding een groote partij gesmokkeld sigarettenpapier bij zich. Hij had nog twee straffen te onder- gaan wegens rijksbelasting-overtredingen, n.l. 7 maanden en 6 weken gevangenisstraf en 55 dagen hechtenis. In het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage is hij opgesloten. HET EINDE VAN EEN ONTIJDIGE VRIJHEID. In den afgeloopen zomer is uit het Gemeen telijk Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's Gra- venhage een man ontvlucht, die, naar achter- af is gebleken had gesimuleerd ziek te zijn om dusdoende buiten het Huis van Bewaring te kunnen blijven, waar hij, verdacht van op- lichting, was opgesloten. Thans is deze man te Tilburg aangehouden. Hij is naar Den Haag overgebracht en wederom in het Huis van Bewaring opgesloten. JEUGHIGE DIEVEN. De recherche te Groningen heeft aange houden twee leerlingen van de Burgerschool, 16 en 15 jaar oud. Deze jongens knutselden aan radiotoestellen en bouwden ze zelf. Een toestel, dat zij in de Kerstvacantie maakten, was nog niet gereed. Er ontbraken nog enkele onderdeelen. Geld, om deze te koopen hadden eij niet en toen besloten zij deze kostbare voorwerpen, die zij hadden zien liggen in de vitrines van een radiohandelaar, te stelen. Zij probeerden de vitrines met sleutels te openen en toen dat niet lukte, vervaardigden zij in hun werkplaatsje een p:aar valsehe sleutels. Op een nacht maakten zij met deze sleutels de vitrines open en kaapten de gewenscht.e onderdeelen, ter waarde van bijna vijftig gulden. De gestolen voorwerpen zijn door de recher che bij hen teruggevonden en de jeugdige die- ven, die een voile dige bekentenis hebben af- gelegd, zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. SCHEPEN IN KRUIEND IJS BEKNE.LD GERAAKT. He bemanning redt zich door een tocht over het ijs. Drie tankbooten, t.w. de Leonide 7, de Leo- nide 1 en de Shell 6, gesleept door de sleep- boot Dina van de gebrs Wagemakers uit Groningen, hebben op ongeveer zes kilometer W.N.W. van Hindeloopen op het IJsselmeer de reis moeten staken tengevolge van het kruiende ijs. ■Het convooi was Zondagmorgen om onge veer n-egen uur udt Stavoren ivertrokken met bestemming Kornwerderzand. Het zou de reis maken via een vaargeul, welke tijdens de vorstperiode door een ijsbreker was openge- houden. Tevoren had men uit Stavoren Korn werderzand opgebeld om te informeeren of de geuil nog bevaarbaar was, waarop men een be- vestigend antwoord had ontvangen. Veiligheidshalve echter moesten de boo ten op on/geveer zes kilometer W.N.W. van Hinde loopen de reis staken. Kort nadat de schepen gestopt waren, werd de stuurhut van de Leonide 1 door het kruiende ijs van het dek afgeschoven. Ook onder de twee andere tank booten begon het ijs op te schuiven en het gevaar was niet denkbeeldig dat de booten in elkaar gedrukt zouden worden. De beman ning verliet hierop de schepen, sprong op het ijs en begaf zich aan boord van de sleepboot. Een kwartier nadien, om ongeveer elf uur, achtte men dien toestand op de sleepboot ook niet meer vellig, zoodat men ook deze verliet. AJlleen de bemanning van de „Dina" zelf bleef aan board. De uit acht leden bestaande bemanning van de drie tankbooten, waaronder de vrouw van den kapitein van een der booten, aanvaardde loopend over het ijs den tocht naar Hinde loopen, waar zij anderhalf uur later aankwam. Een der opvarenden, die invallde was, heeft men door middel van een gelmproviseerde siee over het ijs vervoerd. Eenige bewoners van Hindeloopen zijn de opivarenden tegemoet geloopen, om hun een plaats aan te wijizen, waar zij goed aan land konden gaan. De Dina zail trachten alleen naar Stavoren teruig te keeren. De drie tanikers blijven in het ijs liggen. 'Hun toestand is zeer critiek, vooral van de Leonide 1, die reeds vrij diep ligt en haast niet meer is te zien. Er bestaat groot gevaar dat de booten in elkaar gedrukt zullen worden. Indien het kruien van het ijs tijdig ophoudt, zal de Dina zich weer naar de tankers be- geven om ze vlot te sleepen. De Leonide 1, metende 99 ton, was geladen met 80.000 liter benzine, gasolie en petroleum, de Leonide 7, metende 181 ton was geladen met 20.000 liter petroleum en 40.000 liter watenballast en de Shell 6, metende 175 tan, had 30.000 liter waterfoallast in. De Leonide-booten zijn eigendom van de firma J. Vroege te Alblasserdam en de Shell- boot behoort toe aan de Koninklijke Petro- leummaatschappij Men meldt nog uit Stavoren: De ijsbreker Dina, die met de drie motor- tankschepen Zondagochtend 9 uur naar Korn werderzand was vertrokken, had Vrijdag een vaargeul gebroken van Stavoren naar Korn werderzand. Toen de sleep Zondagochtend om ongeveer elf uur ter hoogte van de roode gasboei boven Hindeloopen was, kwam er een stormachtige West-Zuidwestelijke wind opzet- ten, met het gevolg, dat de vaargeul, waar- in zich de vier schepen beivonden, dichtkneep. Kapitein Wagemaker van den ijsbreker be- merkte, dat zijn boot reeds ver opgelicht werd. Hij gooide den sleeptros los en kon net bijtijds den steven in het kruiende ijs zet'ten, wat zijn behoud bleek te zijn geweest. De geladen Leonide 1 was reeds onder het ijs verdwenen. De kapiteins van de Leonide 7 en de Shell 6 hadden de tegenwoordigheid van geest om den motor af te zetten en overboord op het ijs te springen. Door den geweldigen druk en de snelheid van het ijs werden de schepen inge- drukt en zij moesten bij aanhoudenden wind als verloren worden beschouwd. Zeven per- sonen zijn ongeveer acht kilometer per ge- maakte slee en te voet oiver het ijs naar Hin deloopen geloopen. De rijkswaterstaat is met het gebeurde in kennis gesteld, daar de Leonide 1 met zeer brandlbare stoffen was geladen. De ijsbreker Dina is Zondagavond om zes uur beh-ouden de haven van Stavoren binnen- geloopen. HET VISSGHERSVAARTUIG UIT TERMUNTEN TEREOHT. Het Duitsche recherchevaartuig Von Hin- denburg heeft Maandagmiddag om twaalf uur de vermiste visschersschuit uit Termunten nabij De Knock, de zuidwestpunt van Oost- Friesland, gevonden. De twee zoons van schipper Bakker bevonden zich nog aan boord. Het recherchevaartuig heeft het schip op sleeptouw genomen naar Termuntenzijl, waar het is overgenomen door het visschersvaar- tuig van schipper Ari Kuiper. Deze was Maandagochtend reeds om vijf uur uitgevaren om assistentie te verleenen. De Von Hindenburg had het vermiste schip reeds Maandagochtend om acht uur ontdekt, doch kon het door den lagen waterstand niet naderen. Intusschen was ook het Nederland- sche recherchevaartuig Alexander Gogel in de nabijheid van het schip gekomen, dat echter geen hulp meer heeft verleend. Dinsdagochtend om acht uur was een der jongens van boord gegaan en over het ijs r.aar Riesen geloopen om naar Nederland' te telefoneeren. De verbinding kon echter moei lijk tot stand worden gebracht, zoodat de jongen onverrichterzake naar het schip is teruggekeerd. Bij de opsporing hebben ook nog Duitsche vliegtuigen hun medewerking verleend, doch deze hadden tot dusver nog niets gerappor- teerd. BRAND IN EEN SGHOOLGEBOUW TE 's-HERTOGENBOSCH. Maandagmiddag heeft in een school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Keizer- straat te 's-Hertogenbosch een hevige brand gewoed. Het duurde ongeveer een uur voor de brandweer het vuur meester was. De zolder en het dak van het gebouw werden geheel vemield. Ongeveer om half vier zeide een leerling van de school vreemde geluiden boven zijn hoofd te hooren. Aanvankelijk hechtte het onderwijzende personeel hieraan geen waarde, doch toen de jongen bleef aandringen ging men zien of er onraad was. Toen het hoofd der school een verbindingsdeur naar de boven- verdieping opende, sloegen de vlammen en rook hem tegemoet. Het onderwijzende personeel behield zijn kalmte en slaagde erin de school te doen ont- ruimen, zoodat geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. Tevergeefs poogde men met een snelblus- scher het vuur te doven. Inmiddels had iemand de politie gealarmeerd. Om vier uur was de brandweer met volledig materiaal ter plaatse. Toen stond zij echter voor een wan- hopige taak, niet zoo zeer om den aard van den brand zelf, dan wel om het feit, dat de waterleiding volkomen machteloos bleek om de normale hoeveelheid water te leveren. Tot overmaat van ramp zogen de twee motorspuiten, die op de Binnendieze werden gekoppeld zich in de modder vast. Spoedig sloegen dan ook de vlammen, die intusschen vrij spel hadden, door het dak naar buiten en het vuur breidde zich met groote snelheid over de heele verdieping uit. Toen men zoo ver was, dat de beide motor spuiten op voile capaciteit konden draaien en ook de druk van de waterleiding voldoende was, had de brandweer het pleit spoedig ge- wonnen. Tien stralen stortten een zee van water in den vuurpoel, die zienderoogen af- nam. Het gevaar voor uitbreiding naar het aangrenzende kantoor der belastingen en een groote autogarage, was toen geweken. Even over zes uur rukte een deel van de brandweer reeds in, en kon de nablussching ter hand worden genomen. De schade aan gebouw en inboedel is zeer groot. De bovenverdieping is ingestort en de rest van het gebouw is uitgebrand of heeft aanzienlijke waterschade gekregen. Een en ander wordt slechts gedeeltelijk door verze- kering gedekt. Men vermoedt, dat de oorzaak gezocht moet worden in een fout aan den schoorsteen van de centrale verwarming. DE BED HI EG EIt BEDROGEN. In de Ettingen te Roosendaal werden een zestal smokkelaars, zoo men dacht, door ,,kommiezeh" aangeroepen, waarop zij (bun vrachten afgooiden. Zij vertrouwden de zaak niet al be goed en gingen na eenigen tijd naar de plaats, waar zij hun vrachten hadden ach- tergelaten. Zij zagen toen, dat hun goed bekende per- sonen met hun vrachten smokkelwaar er van- door gingen. De politie is er van in kennis gesteld. HOND UIT WAK GERED. Zondagmiddag werden de wandelaars op de Stadhouderskade bij de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam, opgeschrikt door het angstig gehuil van een hond. Het bleek, dat een groote herdershond een wandeling over het broze ijs in de Stadhouderskade had willen maken, doch het dier moest ervaren, dat het ijs niet sterk genoeg meer was. Weldra lag de hond in een groot wrak te spartelen, terwijl het publiek, waaronder ook de agent Van Laker- veld, van alle zijden toe kwam Snellen. Van Lakerveld toonde zich een goed dieren- vriend. Snel werd een ladder gehaald en weldra lag de agent op het ijs. De ladder bleek echter te kort te zijn. Geen nood. Aan de brug bing een reddingshaak en daarmede werd de ladder, wiaarop de agent lag, door eenige padvinders naar het wak geschoven. Spoedige was de herdershond uit het ijskoude water gehaald en op den wal gebracht. Daar niemand wist van wie de hond is, ontfermde de politie zich over het dier, dat door het lange verblijf in het ijskoude water van streek was geraakt. In het posthuis in de Ferdinand Bolstraat was het echter gauw weer op zijn verhaal gebracht en nu is het wachten op den eigenaar. In samenwerking met de rijkspolitie heeft de gemeente-politie van Monster de drie ge- broeders van der H. te Monster, aangehouden, Bij de arrestatie trachtte een der drie man- nen te vluchten, doch na een waarschuwings- schot uit een politierevolver bleef hij staan. Bij fouilleering werden voorwerpen, welke van diefstal afkomstig waren, bij hem gevon den. Bij hun verhoor legde het drietal een beken tenis af, waaruit bleek, dat zij een tuinders- woning hadden geplunderd. Uit het verdere onderzoek door de politie bleek, dat de gebroe- ders zich ook aan diefstal van konijnen had den schuldig gemaakt. De Monstersche politie meent met de op- sluiting van deze drie personen een goeden slag te hebben geslagen, daar zij hoogstwaar- schijnlijk in nog meer misdrijven te Monster en omstreken de hand hebben gehad. De weerstoestand was hedenmorgen 7,20 uur te Vlissingen: weer: betrokken; wind: matig, Oost Zuidoost; temperatuur 6, minimum hedennacht 4, neerslag in het afge loopen etmaal 3 mm. Verwachting, geldig tot den avond van 12 Jan. ongeveer 19 uur: voor Zeeland, Noord- Brabant en Limburg zwaar bewolkt; tijde- lijke opklaring, waarschijnlijk nog eenige regen, zacht weer, matige Zuidelijke tot Westelijke wind; voor het overig deel van het land: zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk nog eenige regenbuien, zachter des nachts, over dag weinig verandering van tempera tuur, meest matige wind uit het Zuidwesten. GELD VERDUISTERD. DEN HAAG. Maandag heeft de politie te dezer stede den 36-jarigen direeteur H. C. van het kantoor H. C. en A. C., voor den aan- en verkoop van incouirante fondsen, gevestigd aan het Noordeinde, gearresteerd, verdacht van verdui stering_ van gelden ten nadeele van zijn clienten. Het verduisterde bedrag zou 15.000 beloopen. In den laatsten tijd had C. van clienten der zaak gelden ontvangen om fondsen aan te koopen. Na eenigen tijd kwa- men de clienten om hun stukken te halen, dioch werden door C. dan om deze, dan weer om een ander voorwendsel teruggestuurd. Toen dit nog wat langer duurde, Volgde aan- gifte bij de politie. Deze stelde een onderzoek in en daarbij kwam aan het licht, dat C. f 15.000 zou 'hebben vsrduisterd die behoorden aan elf clienten, alhier en elders wonende. Bovendien zou C. er van verdacht worden in Rotterdam een effectenfiirma te hebben opge licht voor 2000. 'Hij zal ter beschikking der justitie worden gesteld. GEHEIME ZENDER IN BESLAG GENOMEN. DEN HAAG. Gisteren is aan de Bredasche- weg te Tilburg een geheime radio-zender in beslag genomen, die werkte in de 40 M. band onder de roepletters P.A.O.J.S. DIRECTEUR VAN N.V. GEEFT ZELF ZIJN VERDUISTERINGEN AAN. DEN HAAG. Bij de politie heeft zich ge- meld de 38-jarige direeteur van een distilleer- derij en stokerij te dezer stede, welke mede- deelde, dat hij de laatste 10 jaren verduiste- ringen ten nadeele der onderneming een N.V. heeft gepleegd tot een bedrag van onge veer f 10.000. Een betrekkelijk klein Salaris en huiselijke omstandigheden hebben hem daartoe genoopt. De man toont groot be- rouw en verleent zijn volledige medewerking om alles te onderzoeken. Hij zal echter ver- moedelijk in het huis van bewaring worden ingesloten. f UITGIFTE VAN ERFPACHTSGRONDEN TE AMSTERDAM. AMSTERDAM. Hedenmiddag is de ge- meenteraad bijeengekomen in verband met de publicaties in een der dagbladen, betreffende de uitgifte van erfpachtsgronden in de hoofd- stad. Op de agenda stonden slechts enkele punten en een verzoek van den heer Kitsch, om te mogen interpelleeren in verband met deze publicatie. Een voorstel van den heer Mathijssen, voor- zitter van de S.D.A.P.-raadsfractie tot het benoemen van een commdssie uit den raad, met opdracht tot het instellen van een onder zoek, in verband met de uitgifte van de erf pachtsgronden, op welk voorstel de heer Mr. K. Jansma (lib.) een amendement heeft inge- diend om deze commissie uit te breiden met 3 personen buiten den raad. Voor deze zitting bestond van de zijde van het publiek zeer groote belangstelling. Toen reeds alle zitplaatsen bezet waren, stond buiten nog een -groote rij van eenige honder- den die geen plaats meer konden krijgen. Het amendement van Mr. Jansma werd niet voldoende ondersteund en kon dus geen onderwerp van beraadslaging uitmaken. De voorzitter, Mr. Kropman richtte zich met ernstige woorden tot alle raadsleden en het college van Burg, en Weth. wemschende dat de grootst mogelijke openbaarheid om- trent het gebeurde zou worden verkregen en dit den goeden naam van de stad geen afbreuk zou kunnen doen, ja, dat zelfs de aantijgingen in de pers daardoor zouden worden gelogen- straft. IJSBERGEN IN HET IJSELMEER. AMSTERDAM. Van morgen ongeveer 6 uur is een convooi bestaande uit 4 motorschepen tot Harderwijk vertrokken. Ter hoogte van Pampus stuitten de vaartuigen evenwel op een grooten ijsberg. Hoewel men geruimen tijd gepoogd heeft om door het ijs heen te breken is men daarin niet geslaagd en was men genoodzaakt terug te keeren. Hr. Ms. SUMATRA VERTROKKEN. DEN HELPER. Van morgen is Hr. Ms. kruiser Sumatra voor haar 3 maandelijksche voorjaarsreis uit Nieuwediep naar de Mdddel- landsche zee vertrokken. BRAND IN EEN GESTIOHT VOOR RECLASSEERING. HELDE'N. Vanochtend omstreeks 9 uur is door nog niet bekende oorzaak brand ont- staan in het R.K. gesticht voor reclasseering Koningslust, alhier. De brand is ontstaan in de bij het klooster behoorende met graan ge- vu,lde staUingen en schuren, terwijl ook het hoofdgebouw met de kapel emstig worden bedreigd. De brandweer van Venlo is ter plaatse en bestrijdt het vuur met alle kracht. Nader wordt gemeld: Dank zij het krachtig optredan der brand weer van Venlo kon de brand worden beperkt tot de opslagplaats van het gebouw. Het oude gedeelte van het gesticht heeft veel waterschade geleden. De schade wordt door verzekering gedekt. VOOR EEN WAARDE VAN f 30.000 GEDROOIGDE GARNALEN VERDUISTERD. ROTTERDAM. Door de politie is aange houden en naar het huis van bewaring over gebracht de 40-jarige direeteur van een expeditie- en opslagbedrijf R., gevestigd aan de Noordlblaak, verdacht dat hij in den loop van het jaar 1938 een groote hoeveelheid ge- droogde garnalen, die aan zijn bedrijf voor op- slag en aflevering waren toevertrouwd, tot een waarde van f 30.000 heeft verduisterd. DE POST VAN EN NAAR URK. KAMPEN. Vanochtend te 7 uur vertrok, niettegenstaande de dikke mist, de Geusau met 13 passagiers en 5 zakken post en levens- middelen van Kampen naar Urk. Te 10 uur 15 is de boot de haven van Urk binnengeloo- pen. De Idonia is vanochtend te 7 uur van Urk naar Kampen vertrokken met post en passagiers. VERDUISTERINGEN TE WIERDEN. WIERDDN. Alhier zijn verduisteringen ont dekt. De 42jarige meteropnemer en incasseer- der van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf is deswege in arrest genomen. Reeds vroeger had de politie bij hem een onderzoek inge- steld, doch het was tot dusverre niet gelukt hem te beschuldigen, daar hij steeds geld scheen te kunnen krijgen, om de tekorten te stoppen. Thans bleef hij evenwel in gebreke de gelden af te dragen, ten beloope van 900. De man is na verhoor op vrije voeten gesteld. Het parket van Almelo stelt een onderzoek in. CHAMBERLAIN EN HALIFAX TE TURIJN AAN GEKOMEN. TURIJN. De speciale trein, waarmede Chamberlain met hun gevolg de reis naar Rome maken, is vanochtend te 7 uur 42, komende uit Frankrijk, te Turijn aangekomen. Na een kort oponthoud is de trein naar Rome vertrokken. ERNSTIG INCIDENT TIJDENS VERKIEZIN GS-CAMPAGNE. BOGOTA (COLUMBIA). Tijdens de cam- pagne voor de verkieznig heeft zich een ernstig incident voorgedaan. Te Tacheta werden 10.000 leden van de conservatieve organisatie door politie-strijd- krachten aangevallen, die de hun verstrekte orders overtreden hadden. Er waren 11 doo- den en 38 gewonden. De regeering heeft besloten krachtige maatregelen te nemen voor het handhaven der orde, daar van con servatieve zijde wordt voorgesteld over te gaan tot repressaille-maatregelen. DE BUITENGEWONE HITTE IN AUSTRALIA. ADELAIDE. Duizenden bestrijden de hevige boschbrand in Zuid-Australie, welke van grooter omvang is dan een tot nog toe bekende brand. Er heerscht nog steeds een verschrikkelijke hittegolf; de temperatuur bedroeg 117 gr. F. in de schaduw, d.w.z. de warmste dag die in de geschiedenis van Australie bekend is. Reeds 5 dagen lang is de temperatuur meer dan 100 gr. in de scha duw. Enkele fabrieken en meer dan 20 hui- zen zijn afgebrand. De regeering heeft een steimactie geopend. Uit Melbourne wordt gemeld, dat in de ge- heele staat Victoria nog steeds branden woe- den. 19 personen zijn om het leven gekomen, toen zij probeerden aan de vlammen te ont- komen. Naar wordt gemeld, worden 19 per sonen vermist. Te Melbourne was het koeler, doch de temperatuur in het binnenland is nog steeds verschrikkelijk. 6 personen zijn aan de hitte bezweken. AXEL. Huwelijks-aangiften. 8 Dec. Daniel van Tatenhove, oud 38 j., weduwn. en Magdalena Cornelia de Bree, oud 31 j., jd. 16 Dec. Hen- drik Gerardus Boer (van Vrouwenpolder), oud 43 j., weduwn. en Levina Jacoba Wieles, oud 41 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Dec. Daniel van Tatenhove, oud 38 j., wedn. en Magda lena Cornelia de Bree, oud 32 j., jd. 29 Dec. Hendrik Gerardus BOer (van Vrouwenpolder), oud 43 j., wedn. en Levina Jacoba Wieles, oud 41 j., wed. Geboorten. 1 Dec. Elisabeth Johanna Wdl- helmina, d. van Egbertus Fijma en van Anna van Zwennes. 2 Dec. Arie Cornells, z. van Louis Dieleman en van Aaltje de Putter. 3 Dec. Emerentia Maria Louisa, d. van Pru- dentius Joseph Casteels en van Celina Maria de Ridder. Leendert Abraham, z. van Cor nells Jacobus Vinke en van Licia Suzanna Zegers. 7 Dec. Jan, z. van Jozias 'Hamelink en van Tanneke de Jonge. Klara, d. van Frangois van Langevelde en van Geertrui Pieternella de Feijter. 10 Dec. Josephus Karel, z. van Petrus Mattheijssen en van Johanna Apers. 11 Dec. Catharina Elisa beth, d. van Martinus Salomon van Eenen- naam en van Elisabeth Koster. 12 Dec. Dina, d. van Aamout Bakker en van Janneke van Dixhoorn. 16 Dec. Jacoba Cornelia, d. van Petrus Dieleman en van Jacoba Cornelia de Putter. 18 Dec. Elisabeth Adriana, d. van Pieter Jan Dieleman en van Cornelia Elisa beth Dieleman. 20 Dec. Neeltje Mechelina, d. van Peter Jacob Knieriem en van Fran chise Cornelia de Jonge. 22 Dec. Marinus Jacob, z. van Joost Johannes Lindhout en van Janna Leuntje Buijze. 23 Dec. Dirk Jan, z. van Petrus Cornells Dieleman en van Krina Geelhoedt. Qverlijden. 14 Dec. Petrus van Fraaijen- hove, oud 84 j., wedn. van Johanna Dees. 20 Dec. Elisabeth Neeltje Heijnsdijk, oud 61 j., echtg. van Gilles den Deurwaarder. 28 Dec. Adriana Keukelaar, oud 80 j., wed. van Willem Mechiel Visscher. 29 Dec. Jan Roose, oud 39 j., echtg. van Maria Hamelink. (Ax. Crt.) CUNGE. Huwelijks-aangiften. 9 Dec. Johannes Fran- ciscus van Gimst (van St. Jansteen), oud 24 j., jm. en Emma Maria Antheunis, oud 22 j., jd. 18 Dec. Joseph Rottier, oud 21 j., jm. en Johanna Philomena Veerman, oud 20 j., jd. 24 Dec. Petrus Henderickx, oud 26 j., jm. en Hilda Natalia Antheunis, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Dec. Johannes Franciscus van Gimst, oud 24 j., jm. en Emma Maria Antheunis, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Jenny Elisa, d. van Camillus van Boven en van Philemina van Cauteren. Frangois Johannes Petrus, z. van Camile Hoefnagels en van Regina Emma Maria de Poorter. 6 Dec. Etienne Cyriel, z. van Franciscus van Raemdonck en van Mar- gareta Vercauteren. 12 Dec. Tilly Leontine, d. van Johannes Leopoldus Mariman en van Marie Sylvie Want. 14 Dec. Emelie, d. van Theophiel Goossens en van Carolina Janssens. 19 Dec. Leonza Cordula Prosper, d. van Petrus Adriaenssens en van Celine Vercau teren. 31 Dec. Augustinus Anna Judoca, z. van Leonardus de Theye en van Anna Judoca de Blieck. Overlijden. 6 Dec. Ermelinda Johanna De Loos, oud 10 d., d. van Petrus en van Isabella Janssens. 21 Dec. Jan Francies Cabooter, oud 82 j., echtg. van Louise Walgrave. 24 Dec. Marie Louise van Hiel, oud 83 j., echtg. van Carolus Ludovicus Gadaen. 31 Dec. Anna Judoca de Blieck, oud 33 j., echtg. van Leo nardus de Theye. HONTENISSE. Huwelijiks-ivoltrekking. 23 Dec. Eduardus J. de Blok, oud 26 j., jm. en Martha Th. Maas, oud 25 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Dorothea Catharina, d. van Lodewijk Vermorken en van Martha D. L. de Kort. 30 Dec. Petrus Fransiscus, z. van Ludovicues J. de Wlaal en van Eliza C. Seij. Overlijden. 16 Dec. Come lis F. Vercouteren, oud 84 j., weduwnaar van Paulina Kints. 19 Dec. Jacobus de Wilde, oud 91 j., echtgenoot van Apolonia Nijs. 21 Dec. Philomina van Troost, oud 74 j., weduwe van Philogonus van Meele. TERNEUZEN. Bij de gisteren gehouden veiling ten over- staan van Notaris Hoving van twee woon- huizen en een perceel bouwterrein werden koopers voor de perceelen A en B zijnde een woonhuis met bouwterrein de heer P. Diele man te Terneuzen voor 1775 en van perceel C woonhuis de heer A. de Zeeuw te Terneuzen voor 975. MIDBELBURG. Hedenmorgen werd door den Hoofdinge- nieur van den Rijkswaterstaat aanbesteed het onderhoud van de 'haven te Breskens over de jaren 1939 en 1940. Raming f 8450 per jaar. Hoogste inschrijverwas J. Haringman te Colijnsplaat voor /8300. Laagste inschrijver N.V. A. van der Straa- ten Jr., aannemersbedrijf te Hansweert voor 7480. Daaropvolgende was G. A. van der Straaten te Terneuzen voor 7689. Voor SluiskilSas van Gent: 11 Jan. Noorsch s.s. DELFINUS, 1294, erts, Kopervik. Voor Zelzate: 11 Jan. Eng. s.s. MONT JOY, 211, creosoot, Immingham. Van Zelzate: 9 Jan. Duitsch s.s. NORD- SEE, 654, ledig, Londen. Van Riemen: 10 Jan. Duitsch m.s. GUS- TAV SCHINDLER, 1533, gasolie, Hamburg. Van GentSluiskil: 9 Jan. Lett s.s. AS- STRA, 3120, cokes, Stockholm. Voor Gent: 9 Jan. Ital. s.s. MOTIA, 2473, erts, Huelva; Eng. s.s. DONA FLORA, 784, ijzerslakken, Immingham. 10 Jan. Letl. s.s. VALDONA, 3042, stukg., Riga. 11 Jan. Zweedsch s.s. BORE, 1215, ledig, Rouaan; Zweedsch s.s. ASLoG, 1360, papier- pap, R'dam. Van Gent: 9 Jan. Ehg. s.s. WHITETOFT, 883, ledig, Goole; Eng. s.s. ORTOLAN, 489, ijzer, Londen; Noorsch s.s. RIMAC, 942, ijzer, Boness. 10 Jan. Eng. s.s. FAXFLEET, 843, ledig, Goole; Eng. s.s. DRYBURGH, 1289, ledig, Goole; Estl. s.s. KODUMAA, 1187, hout, Ant- werpen; Eng. s.s. ESTON, 1487, ledig, Lon den; Noorsch s.s. VIGSNBS, 1599, ledig, Im mingham; Nederl. m.s. CRESCENDO, 348, ledig, Boom; Fransch s.s. CABOURG, 2423, kolen, Nantes; Grieksch s.s. AVRA, 4652, ledig, Antwerpen; Nederl. m.s. TIJGER, 199, ledig, R'dam; Eng. s.s. RIJE, 1048, stukg., Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1939 | | pagina 3