BLOEIENDE PLANTEN, SNIJBLOEMEN en LEUKE KERSTSTUKJES. Predikbeurten Sport Prachtcollectie Bloemenmagazijn G. J. WILL AXEL. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT BIERVLIET. MIDDELBURG. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL RECHTSZAKEN. Kwellende hoofdpijn OMHOOG GEVAREN. Bij het binnenkomen van de Middelbaven alhier geraakte bet Ned. m.s. August" op den Oostelijken havendam omhoog. De sleepboot ..Holland" die spoedig ter plaatse was, slaagde erin het schip weer in diep water te brengen. Het bleek echter, dat de August" water maakte. Men he eft bet scbip toen op een sliktong in de baven omhooggezet teneinde een nader onderzoek in te stellen. De August" was geladen met kolen en op weg naar Parijs. DEFECT AAN DE MOTOR. Bij het verlaten der Middelhaven, kreeg bet Belgi'sche motorjacbt ..Editb" een defect aan de motor. De sleepboot .Charles" heeft het daarop in de haven binnengebrachit. Nadat het defect hersteld was heefit het jacht de reis voortgezet. VLOOSW1JKSTRAAT 27 TEL. 27© TERNEUZEN ZIET ETALAGE ten zooals bekend moet het water geleverd warden door het pompstation te St. Jansteen kon tot op heden nog niet tot aansluiting van dit gewest worden overgegaan. Door het Werkfonds wordt thans in de kos- ten van deze werken een subsidie van 600.000 verstrekt, waardoor directe uitvoe- ring mogeiijk is geworden. Indien de nog te verrichten voorbereidende werkzaamheden een vlot verloop kunnen heb- ben, zal in Maart 1939 met het werk worden aangevangen. TEELTPREMIE VLAS. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat voor vlas van den oogst 1938, hetwelk werd verkocht voor 1 December 1938, geen teeltpre- mie zal worden verleend. BESMETTEL1JKE ZIEKTEN. In de week van 4 tot en met 10 December kwamen in onze provincie 6 gevallen van roodvonk voor, n.l. 3 te Serooskerke (W.), (waaronder 2 gevallen in een gezin), 2 te Wolphaartsdijk (in edn gezin) en 1 te Vlis singen. ANKER MET KETTING VERLOREN. Gisteravond heeft het van Gent komende Fransch sus. ,,P.L.M. 12" nabij Sas van Gent een bakboordsanker met 6 M. ketting ver- loren. Ankervisschers trachten het anker te visschen. Het stoomschip heeft inmiddels de reis naar Marseille voortgezet. ELECTRISCH LASSCHEN. Op Woensdag 14 December werd in de am- bachtsschool alhier een lezing met lichtbeelden en deimonstratie gehouden over electrisch lasschen. De belangstelling voor deze lezing was Zeer groot, zoodat de in een bioscoopzaal gearran- geerde teekenzaal tot in alle hoeken was bezet. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van het schoolbestuur, de heer Mr. P. H. W. F. Tellegen, die -erop wees, dat het electrisch lasschen in de laatste jaren een groote vlucht heeft genomen. De ontwikke- ling is zoo snel gegaan, dat de vorming van bekwame lasschers hiermede geen gelijken tred had gehouden. Om hieraan tegemoet te komen, heeft het bestuur der Ambachtsischool op ruime schaal gelegenhedd gegeven om aan de praktische cursussen der avondteeken- school, en aan de Ambachtsdagschool zich hierin te bekwamen, terwijl een aparten lasch- cursus voor particulieren op Zaterdagmid- dagen werd ingesteld. Dat hiermede in een behoefte werd voorzien, bleek uit het groote aantal aanvragen tot deelname, zoodat de inleider besloot met den wensch uiit te spreken, dat deze lessen ertoe zullen bijdragen grooter arbeidsmogel'ijkheden te scheppen, en het welvaartspeil te verhoo- gen. Hiema gaf hiji het woord aan den spreker van den avond den heer Ir. Gimberg der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, welke op overzichtelijke wijze een indruk gaf van het uitgebreide gebied der laschtechniek, welke lezinig met vele lichtbeelden werd toe- gelicht. Allereerst wees spreker op de voordeelen van het electrisch lasschen tenopzichte van andere venbindingsmethoden. Zooals met cij- fers en voorbeelden werd aangetoond, bestaan deze voordeelen gedeeltelijk uit een besparing op loonkosten tengevolge der grootere laseh- snelheid, en gedeeltelijk uit materiaalbespa- ring, daar over het algemeen lichter materiaal toegepast kan worden, aangezien dit niet, zooals b.v. bij klimkconstructies het geval is, door nagelgaten verzwakt wordt. Dat ondanks deze materiaalbesparing van 15 h 20 de sterkte der laschconstructie aan de allerhoogste eisehen voldoet, werd even- eens aan de hand van praktische voorbeelden aangetoond. Na een uitvoerige elementaire bespreking van het principe van het electrisch lasschen, werden een groot aantal toepassingen van deze werkwijze in de meest uiteenloopende takken van industrie getoond. Vervolgens werd uitvoerig stilgestaan bij de eigenschappen der bij het electrisch las schen gebruikte electroden. De venschillende functie's der bekleeding werden stuk voor stuk behandeld, waarbij vooral opviel de pro- jectie van een gedeelte uit een Rontgenfilm, op speciale wijze door de Philips' fabrieken vervaardigd, en waaruit zij waardevolle con- clusies heeft kunnen trekken voor de ontwik- keling van haar bekende electroden. Zoo toonde spreker b.v. aan de hand van grafieken aan, dat het zeer goed mogeiijk is, dat een electrode, waarvan de aanschaffings- prijs hooger is dan van een andere in de prak- tijk toch voordeeliger blijkt te zijn. Ten slotte wijdde de heer Gimberg een be- schouwing aan de gebruikelijke typen lasch- toestellen, welke te onderscheiden .z'ijn in: gelijkstroom, dubbelstroom en wisselstroom- toestellen. Vooral de dubbelstroomtoestellen blijken zoowel met betrekking tot haar aanschaffings- prijs, als tot hun prestatievermogen het ideale zeer dicht te benaderen. Dank zij het gelijk- stroomgedeelte immers is het mogeiijk zoowei dun plaatijzer (vanaf 0,4 m.m.) als roestvrij staal, alluminium e.d. goed te lasschen, ter wijl voor het zwaaridere werk het toestel met een handgreep op wisselstroom omgeschakeld kan worden. Imteressant was ook de mededeeling, dat de Philips' fabrieken speciaal ten behoeve van de kleinere bedrijven een nieuw uiterst goed- koop laschtoestel ontwikkeld hebben (type 1355) dat dezelfde uitstekende lascheigen- schappen bezit als de grootere. Door den directeur der school, den heer Harmsma, werd den spreker hartelijk dank gezegd voor zijn interessante en boeiende uit- eenzettin-gen, waarna een geslaagde prakti sche demonstratie volgde, waaraan vele aian- wezigen hun krachten beproefden. Deze avond heeft duidelijk aangetoond, dat de Ambachtsschool te Temeuzen de stem van den tijd verstaat, en weet mee te gaan met de nieuwste onitwikkeTlngen der steads voort- schrijdende techniek. DRINKWATERLEIDIN G IN WESTELIJK ZEEU WSOH-VLAANDEREN In de algemeene vergadering van aandeel- houders van de N.V. Waterleiding Maatschap- pij ,,Zeeuwsch-Vlaan-deren", gehouden op 15 December jd. te Temeuzen, is besloten het verzorgingsgebied van de Maatschappij uit te breiden met de in West Zeeuwsch-Vlaanderen gelegen gemeenten Breskens, Oostburg en Aardenbur.g, welke gemeenten reeds vanaf de oprichting der N.V. in 1933, aandeelhoudster zijn. Als gevolg van de groote kosten voor den aanleg van de aanvoerleiding naar het Wes- Districts-propagandavergadering N.C.L.B. Onder de beproefde leiding van den districts- voorzitter, den heer J. de Putter te 'Hoek, had j.l. Woensdagavond in het daartoe bij uitstek geschikte gebouw der Hervormde Zondag- school in de Julianastraat de traditioneele jaarlijksohe propagandavergadering plaats van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, welke zich in een massale opkomst mocht verheugen. De afdeelingen Terneuzen (Driewegen), Zaam- slag en Hoek waren vertegenwoordigd met een tiental autobussen, gevuld met leden en hunne vrouwen of huisgenooten, zoodat naar schatting ver over de 300 personen aanwezig waren. De opkomst stelde alzoo de verwach- tingen niet teleur, waarvan de heer De Putter in zijn geestdriftige openingsspeeche dan ook deed blijken. De bijeenkomst werd ingezet door het ge- meenschappelijk zingen van psalm 75 1, waarna de heer De Putter voorging in gebed, om daarna het woord te geven aan den eer- sten spreker, den heer A. Vingerling, gewes- telijk propagandist van deze organisatie te Goes. Het onderwerp van dezen spreker was ge- titeld ,,Luctor et Em ergo" en gaf een relaas van het ontstaan en den groei van de orga nisatie onder de landarbeiders in onze pro vincie, i.e. de christelijke organisatie, welke in deze voor tweederde christelijke provincie de toonaangevende mag genoemd worden. Spreker schetst in zijn welgefundeerd be- toog, dat van kennis der vroegere en huidige toestanden in menigerlei opzicht blijk gaf, het- geen in nog slechts luttele jaren werd bereikt. Speciaal doelt hij op de plaats gehad hebbende ondertiandelingen aan de conferentie-tafel met de werkgevers en de reeds in dit opzicht bereikte resultaten. Overleg en arbitrale uit- spraak moet het parool zijn en de christelijke beginselen daarbij richtssnoer, daar deze zich niet verstaan met die van den funesten klas- senstrijd, die slechts ellende en haat schept, getuige de landen om ons heen. Met een gloedvolle peroratie, opwekkende tot stand- vastigheid en solidariteit, beeindigde de spre ker zijn aandachtig gevolgde rede, die het ge- kozen onderwerp eer aan deed. De voorzitter meende daaraan geen betere uitdrukking te kunnen geven, dan door te verzoeken het eerste couplet van het Zeeuw- sche volkslied te zingen. Nadat een kwartier gepauzeerd was, in welke periode de „Wipjacja-boys", onder lei ding van den heer J. Wisse Jr., strijkmuziek ten beste gaven, hetgeen dezen ,,band" steeds beter blijkt af te gaan, volgde het tweede ge deelte van deze bijeenkomst, dat gewijd was aan een rede van den secretaris van het hoofd- bestuur, den heer H. Oudekerk uit Utrecht. De titel van zijn onderwerp was ,,Mobilisa- tie", een titel die heusch niet zoo vreemd bleek aan den vreedzamen wapenschouw van den N. C. L. B., zooals spreker zich kemach- tig uitdrukte. Met groote aandacht werd deze in landarbeiderskringen zeer gevierde impro visator beluisterd, daar hetgeen hij te zeggen had recht uit en tot het hart was. Inzonder- heid was zijn levendig en pakkend betoog ge- richt tot de vrouwen, die in talrijker mate dan gewoonlijk bleken te zijn opgekomen. Spreker schetste en doorvoelde de moeilijke omstan- digheden in de arbeidersgezinnen, waaruit hij zelf ook is voortgekomen en waarvan hij uit zijn herinnering staaltjes opdiept uit den tijd van voor de organisatie en de daarmede ge- paard gaande verheffing. Hij verwacht echter geen vervolmaking in den vorm van een ,,heilstaat" of ,,dictatu,ur-bewind"' en ziet veel- eer de straffende hand Gods in de oorzaak van de werkeloosheid. De Almachtige die zijn straf zond 70 geslachten na de tusschen Abel en Lamech bekende Schriftgebeurtenissen en dit later opnieuw zoo bestxerde, toen een andere Lamech uit het geslacht van Seth was gesproten en die geen rekenschap van zijn daden geeft, beproeft zijn volk. Daarom past het den Christenen niet te ,,kankeren". Chris- tenen kunnen volgens hem reformatoren zijn. Zij moeten zich enkel niet en zeker niet in de eerste plaats laten leiden door de ook helaas in dezen kring ook nog bestaande gedachte ,,Wat verdien ik eraan?" Materieele tenden- zen moeten ons vreemd blijven en tevreden- heid met het dagelrjksch brood en de weten- schap dat wij dit niet van den boer, maar van God ontvangen, zij het richtsnoer onzer daden en gedachten. Er is stof tot dank, getuige den groei en bloei van den bond van 332 tot 25000 leden en zijn wij naar het woord van Slote- maker „met den huidigen stand van zaken onvoldaan", er is getuige de wereld rond- om! toch stof daartoe te over. Spreker gispt en laakt de houding van de moderne vakbonden, die zich t. o. v. het col- lectief contract bij monde van den heer Wi- baut daarvan tegenstanders toonden, daar dit naar diens meening de strijdprikkel zou doo- den. Vooral tot de vrouwen richt hij tenslotte zijn begeesterend woord om van hun mannen geen ,,eigenheimers" te maken, die hun „heem" (erf) des winters prefereeren en lie- ver een zitplaats achter de kachel verkiezen boven de vergaderingen waar de belangen voor zich en het gezin worden besproken. Hij verwacht ook van een nieuwe propaganda- actie onder die omstandigheden weer groot succes. Nadat het eerste vers van den Avondzang was gezongen, werd de vergadering, die een beeld van stipte organisatie was, door den laatsten spreker met dankzegging gesloten en een kwartier later snorden de talrijke bussen „en file" in de richting van de diverse haard- steden, verspreid over het „land van Axel". HET CENTRUM biedt weer een programma dat klinkt als een kink door de twee prachtige hoofdnummers, waarvan als eerste vermeld staat Manege. In deze film Is het groote circusprogram- ma opgenomen van het beroemde circus Krone, en krijgen de bezoekers een machtig beeld van de werkzaamheden van de grootste artisten ter wereld, die hun groote toeren verrichten onder ademlooze spanning van het publiek. De nummers, die elkaar in snel tempo opvolgen, laten zien wat kracht en lenigheid vermag. Vooral de toeren op de trapeze zijn ongelooflijk en daartusschen door komen de clowns voor ontspanning zorgen, doch ook zij blijken veel in hun mars te hebben. Het is evenwel niet enkel een circuspro- gramma want de scenario-schrijver heeft ge- zorgd voor een spannende geschiedenis die door alles heen loopt en evenals de bezoekers van het circus verlaten hoogst voldaan na afloop de voorstelling van Het Centrum. De tweede film Betoovering om „La Boheme" is vervaardigd naar de beroemde opera van Puccini en biedti voor Jan Kiepura en Martha Eggerth volop gelegenheid de bezoekers te doen genieten van hun verrukkelijke stemmen. Eenige artisten wonen in armoedige omstan digheden bij elkaar. daar geen hunner in staat is om zijn talenten uit te buiten. Op een ge geven oogenblik gelukt het een hunner een artikel geplaatst te krijgen en zij herdenken dit door het aanrichten van een feestje, waar ook een in kommervolle omstandigheden ver- keerend meisje bij uitgenoodigd is, evenals een rijke fabrikant. Daar wordt het zangtalent van het meisje ontdekt en ook de zanger laat zich niet onbetuigd. Het gevolg is, dat de rijke fabrikant hen in staat stelt op te treden in „La Boheme" en men kan zich wel indenken, welk een succes dit optreden van Martha Eg gerth en Jan Kxepura wordt. Doch evenals in deze opera vervolgt deze geschiedenis zich in hun dagelijksch leven en na hun optreden valt het scherm en voltrekt zich het lot van Denise. Gemeenteraad. In de op Donderdag 22 December a.s., des namiddags 2 uur, te houden openbare verga dering van den gemeenteraad alhier komen de volgende punten in behandeling: 1. Opening. 2. Notulen. 0. Mededeelingen. 4. Stemming over voorstellen, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. 5. Ingekorrten stukken en zoonoodig daar- oVer te besluiten. 6. Verzoek P. M. Geelhoedt e.a. te Zaam- slag om opheffing voetpad benzine- gebouwtjeGroenstraat. 7. Voorstel tot aanleg beplanting voor de Ned. Herv. kerk (plein West). 8. Aansluiting waterleiding. 9. Omvraajg. Gemeenteraad. In de op Dinsdag a.s., des namiddags 6.30 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun- ten in behandeling: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. iRapport van den geneesheer belast met den schoolartsendienst aan de openb. lagere school A. 3. Bezwaarschrift van Fl. H. Vermoet tegen zijn aanslag in de hondenbelas- ting over 1938. 4. Aanvraag van de vereeniging tot ex- ploitatie van een bad- en zweminrich- ting om een subsidie over 1938 ad f 75. 6. "VOorstel te nemen besluit tot vaststel- ling gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der 1. o. wet 1920 over 1936 voor de bijz. lagere scholen in de ge- meente. 6. Verzoek van het bestuur der R.K. jon- gensschool am beschikbaarstelling van gelden overeenkomstig art. 72 der 1. o. wet 1920 voor de aanschaffing van een nieuwe kachel. 7. Verzoekschrift van A. Vemaeve, om ontheffing van ztjn erfpacht op de gron- den der gemeente aan de Stationstraat sectie C no. 3076. 8. Vaststelling nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den raad. 9. (Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting. Een burenruzie. Een Biervlietsche huisvader achtte het dezer dagen noodig bij zijn overbuurman te gaan klagen over de slechte behandeling, die zijn kinderen van buurmans kinderen onder- vonden. Men kon echter niet tot een accoord komen, integendeel, de kinderruzie bleek aan- stekelijk gewerkt te hebben, want ook de ouderen gingen elkaar te lijf. Er vielen van weerszijden harde klappen, zoodat later de dokter en de politie er aan te pas moesten komen. (Vliss. Crt.) De beide hoofdprijzen van de door de Prov. Zeeuwsohe vereeniging voor Vreemdelingen- verkeer georganiseerde Zeeland-stempeltocht, namelijk een bootreis naar Engeland en een vliegtocht VlissingenAmsterdam, zijn geval len op de ingezonden stempelboekjes nos. 368 en 952, welke eigendom bleken te zijn van een heer uit Voorschoten en een uit Terneuzen. van de vermogens- en inkomstenbelasting als totaal vermogen in effecten vermeld een be- drag van 10.497, terwijl dit moest zijn 85.699; als inkomsten was opgegeven 628. Dit moest zijn 3336. De officier van justitie eischte een boete van 3000, subs. 3 maanden. Het vonnis luidde een boete van 1000, subs. 50 dagen. DE AANHOUDING VAN EEN AMSTER- DAMSOHEN COM»USSIONAIR. De Amsterdamsche commissionnair in ef fecten K. Jr., in wiens kanitoor aan de Prinsen- gracht de justitie Woensdagmiddag een inval heeft gadaan, heeft ontkend, zich aan ver- duiistering ten nadeele van de N.V. Petra Prima te hebben schutdig gemaakt. Hij be- roept zich op de statuten dier N.V., waarin bepaald wordt, dat de N.V. zich ook met het uitleenen van gelden bezig houdt. Hij zou nu de gelden aan zichzelf hebben geleend. Het bedrag van het tekort zal waarschijn- lijk aanmerkelijk hooger dan een halve ton zijn. De heer K. heeft het voor een gedeelte gebruikt voor de stichting van een cabaret te Biussel. Hij is in bewaring gehouden en zal, waarschijnlijk Zaterdag voor den officier van justitie worden gesteld. De vereeniging voor den effectenhandel heeft zich reeds eenigen tijd bezig gehouden met een onderzoek naar de gedragingen van dezen commissionnair. 'Het faillissement van de nalatenschap van L. de FeijterHuijssen gewoond hebbende te Terneuzen, is geeindigd wegens het verbin- dend worden der eenige uitdeelingslijst. Curator: Mr. G. Tichelman, advocaat te Terneuzen. ZOND AG 18 DECEMBER 1938. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 9.30 u., de heer H. G. van Beusekom2.30 u„ Dr. L. J. Cazemier; 6.30 u., Dr. L. J. Cazemier, Jeugddienst, medewerking kerkkoor. SLUISKIL. 9.30 u„ de heer J. H. Renting; 2 u., de heer H. G. van Beusekom. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9.30 u., Ds. E. Raams; 2 u., Ds. E. Raams, bed. H. Doop. ZAAMISLAG. 9 u., Ds. Korevaar; 2 u., Ds. Korevaar, bed. H. Doop. KLOOSTER1ZANDE 9.30 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, van Temeuzen. PHILIPPINE. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. TERNEUZEN. 9.30 u„ Ds. G. W. van Houte, bed. H. AV.; 2.30 u., I>s. G. W. van Houte, bed. H. AV. en dankz. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u„ Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. EvangelLsatiegebouw Othene. 6 u,., Ds. G. W. van Houte, van Terneuzen. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN Kon. Ned. Voetbalbond. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 16 December 1938. De volgende vonnissen werden uitgesproken A. A. F., oud 27 j., I. J. de K., oud 30 j. en I. de V., oud 41 j., alien visscher te Breskens, zijn wegens diefstal van verschillende scheeps- onderdeelen van het bij de Nederlandsche kust gezonken Zweedsche s.s.. „Nippon", ieder ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. J. J„ oud 44 j., beurtschipper te Breskens, beklaagd van heling van bovengenoemde on- derdeelen, is vrijgesproken. Verder is o.m. de volgende zaak behandeld: B. L., oud 59 j., koopman te Zelzate (B.), was verdacht van valschheid in geschrifte, n.l. terzake, dat hij in de 2e helft van de maand October 1938 te Westdorpe, na van zekere De Hoecke te Westdorpe een partij stroo te hebben gekocht, en die partij stroo te Westdorpe op een weegbrug te hebben laten wegen, waarvoor hij een weegbriefje ontving, dat weegbriefje heeft vervalscht door daarin de getallen 2400 en 1490, opzettelijk vaische- lijk in strijd met de waarheid te veranderen in 2300 en 1270, zulks met het oogmerk om dat aldus vervalschte geschrift, als echt te gebruiken, terwijl uit dat gebmik nadeel kon ontstaan. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. BELASTINGONTDUIKIN G. Verdacht van het ontduiken van de ver mogens- en inkomstenbelasting heeft terecht- gestaan een 52-jarige inwoner van Heemstede. Op 9 Mei 1937 had hij op de aangiftebiljetten 1 zoo'n klein wit Mijnhardtje helpt U eraf. Binnen enkete minuten! Ook verdrijven ze onder snel kiespijn.zenuw /^l/pijnen.griep.gevatte kou. Eerste klasse. Wanneer het programma voor deze week afgewerkt is, heeft het meerendeel van de clubs twee derde gedeelte van den weg dezer competitie afgelegd, waaruit wel blijkt, dat het een gunstig seizoen is geweest en er in de eerste maanden van 1939 een stagnatie wegens ijs of sneeuw kan geleden worden om toch nog vroeg de competitie beeindigd te zien, al zullen de internationale wedstrrjden daar nog tusschen komen. (Eindhoven ontVangt de hekkensluiter van deze klasse Roermond en al zou het wel bij- zonder prettig zijn voor Roermond zoo zij het voorbeeld haar door Breda uit de 2e klasse gegeven, zou kunnen navolgen, wij mogen daar toch zeker niet op rekenen, want thuis verloor Roermond met niet minder dan 06 van Eindhoven. Zoo wij de resultaten van NOAD eens nasnuffelen kunnen wij zien, dat zij wel het record zal slaan met haar gelijke wedstrijden, want 7 van de 10 gespeelde partijn eindigden met een puntenverdeeling. Ook de eerste ontmoetiug tusschen NOAD en Willem II had een gelijk spel tot uitslag (2—2) en wie weet of het bij deze plaatselijke ontmoeting niet wederom met een drawn zal eindigen. De volgende kamp is die tusschen BfW en LONGA, die elkaar voor het eerst zullen ont- moeten, doch waar beide clubs uit 11 ge speelde partijen ook 11 punten wisten te halen, kan men wel zien, dat ook hier een gelijk spel het meest voor de hand ligt. NAG is door haar gelijk spel van vorige week 3 punten op Eindhoven ten achter ge- raakt, zoodat zij niet veel te missen heeft wil zij het nog tot de eerste plaats brengen. Zy krijgt op bezoek MW en daar de Maastrich- tenaren reeds eenmaal van haar hebben ge- wonnen, is de taak van NAC lang niet gemak- kelijk te noemen, al is het ook dat MW nog geen enkelen uitwedstrijd gewonnen heeft. Tweede klasse. Hoe lastig het is om vermoedelijke uitsla- gen te voorspellen is vorige week wel geble- ken door den uitslag van de ontmoeting BredaRBC. Geen enkelen overzichtschrijver of sportliefhebber zal een overwinning voor Breda hebben durven voorspellen, hetgeen echter voor Breda geen bezwaar was om alle voorspellingen aan haar laars te lappen en nummer d6n van de ranglijst een stevige ne- derlaag te bezorgen, hetgeen overigens wel door het overgroote deel van de deelnemende clubs met genoegen zal geconstateerd zijn, niet omdat zij RBC vijandig gezind zijn, doch omdat daardoor voor hen nog gunstige pers- pectie'ven zijn geopend. Deze week staat weer een belangrijke ont moeting op het programma en wel de kamp VlissinigenMiddelburg, een strijd, die altijd veel belangstelling trekt, doch die nu, nog eens extra zal worden onderstreept. Bij de eerste ontmoeting stond Middelburg aanmerkelijk beter geclasseerd dan Vlissingen en meende men dat de rood-witten een nederlaag tege- 1 ..Mijnhardtje" 5 ct. - 12 ..Mijnhardtjes" 50 ct Ingez. Med. moet zouden gaan. Het kwam evenwel anders uit en Vlissingen won met 12. Ondertus- schen heeft Vlissingen haar positie zoodanig kunnen verbeteren, dat zij op de derde plaats is gekomen. Zij staat daar weliswaar iets boven haar stand, want Middelburg, dat de vierde plaats bezet, heeft een beter gemiddel- de en zou recht hebben op de tweede plaats. daar haar gemiddelde 1.40 is, hetgeen dus wei- nig scheelt met dat van RiBC, welke club het gemiddelde van 1.50 heeft. Men ziet dus, dat te Vlissingen een fellen strijd tegemoet ge- zien kan worden. Zeelandia krijgt op bezoek RCS en ofschoon de Souburgers er in geslaagd zijn hun komen de tegenstander bij de eerste ontmoeting te kloppen, verwachten wij, dat Zeelandia revan che zal weten te nemen. TSCDe Baronie lijkt ons toe een komende overwinning voor de thuisclub, ofschoon het te Breda tot een puntenverdeeling kwam. RlBC zal wel op haar hoede zijn nu zij we derom een club te bekampen krijgt, die onder- aan in de ranglijst bengelt, gedachtiig aan het gezegde, dat een kat in het nauw rare spron- gen kan maken. Voor Goes is het wel jammer, dat te Roosendaal het sein: „wees op Uw hoede" zal zijn geheschen, temeer, waar Goes het op haar terrein tot een gelijk spel met RBC wist te brengen. Ondanks ons falen b(j onze voorspelling van vorige week, zullen wij thans het wederom op RBC houden. Derde klasse. Te Terneuzen komt-voor de tweede maal de plaatselijke ontmoeting te aanschouwen, want thans zullen de Temeuzensche Boys hun rood- zwarte collega's ontvangen. Men zal zich her- inneren, dat Terneuzen destijds een groote overwinning wist te boeken en al zal het wel weder op een overwinning voor Temeuzen uit- loopen, de Boys hebben ondertussohen meer routine gekregen en zullen er wel voor weten te zorgen, dat deze overwinning heel wat be- scheidener zal zijn. Hoofdplaat krijgt als gast Sluiskil en Wij verwachten om de bekende reden een herha- linig van de door Sluiskil op eigen terrein be- haalde overwinning, hetgeen trouwens ook in de lijn ligt van de tevoren door Sluiskil be reikte resultaten. Hoe groot het verschil kan zijn tusschen de prestaties van een club bij den eenen strijd en den anderen, is duidelijk aan den dag geko men bij het door Axel ten toon gespreide spel tegen Temeuzen, want had Terneuzen te Axel een ongelijkwaardige ploeg tegenover zich, te Terneuzen was Axel zeer zeker 'n volwaardi- gen tegenstander en had tot kort voor het einde van dezen fairen strijd reeds menigeen als bevredigend qjot op een puntenverdeeling gerekend. Had er niet zooveel op het spel ge- staan, wellicht zou dit ook het geval zijn ge weest, nu legde Terneuzen eVenveel enthou- siasme aan den dag als men van Axel gewoon is en dit bracht haar tenslotte het winnende punt. Al zijn de kansen van Axel hierdoor aanmerkelijk gedaald, toch zullen de clubs, die momenteel boven haar staan, geen enkele maal mogen falen of Axel treedt weer geheel op den voorgrond. Er komen tenminste voor de leidende clubs nog lastige wedstrijden. lAxel krijigt Oostburg op bezoek en al zullen de Oranjehemden dien strijd wel weten te winnen, oppassen is niettemin de boodschap, dit heeft Axel te Oostburg wel ondervonden. IJzendijke moet naar Hulst trekken en zal daar wel ervaren dat het daar lang niet zoo gemakkelljk zal gaan om Hulst te overwinnen als op eigen terrein. Biervliet komt in het veld om Breskens te ontvangen en hoewel de thuisclub als de zwakste partij moet worden aangemerkt, kan men er van op aan, dat Breskens het daar lang niet gemakkelijk zal hebben. Hoewel wij niet denken, dat het tot een verrassenden uit slag zal komen, groot zal het puntenverschil zeker niet zijn. Het reserve-elftal van Terneuzen heeft hard eenige overwinningen noodig, wil zij haar vroegere mooie plaats weer heroveren. Zij igaat thans op bezoek bij het reserve-elftal van De Zeeuwen, dat weliswaar te Temeuzen een nederlaag te slikken kreeg, doch de uit slag 53 is toch niet z66, dat de rood-zwarte reservisten een zekere overwinning tegemoet gaan, waarbij nog komt, dat de gastheeren igeheel volledig zullen kunnen uitkomen, aan gezien hun eerste elftal competitie-vacantie heeft. Een overwinning van Temeuzen 2 lgkt ons dan ook dubieus. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste klasse C. Voor Hontenisse komt thans wel de aller- foelangrijkste wedstrijd van dit seizoen en zal het van dezen uitslag afhangen of Hontenisse zich reeds nu van het kampioenschap kan verzekerd houden. Zij moet n.l. naar den Bosch om aldaar voor de tweede maal tegen BKW uit te komen en deze club is het, die haar zoo na op de hielen zit, dat een overwinning van de thuisclub beide ploegen weer op gelijken ivoet brengt. Te Hontenisse won de thuisclub met 32, dus is een uitslag ten voordeele van Hontenisse nog zeer twijfelachtilg te noemen. Hoe het ook zij, er is voor beide clubs zeer (veel aan gelegen om de overwinning binnen te ihalen. Ofschoon Ria nog maar 5 wedstrijden heeft gespeeld, komt zij thans toch reeds voor de itweede maal tegen SVO uit, ditmaal te Sas van Gent. De eerste maal won Ria met 52, doch dat was nog vddr de rustperiode intrad en de resultaten in den laatsten tijd zijn daarna minder geworden. Zoo Ria iets sterker kan genoemd worden, daartegenover kan ge plaatst worden, dat SVO in training is geble- ven en dat kan van groote waarde worden genoemd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2