De SEORETARIS antwoordt, dat Temeuzen ook gedwongen wordt. I>e heer J. A. MEERTENiS wijst er op, dat het van. hoogerhand moet. De heer Haak antwoordt, dat het niet moet, de gemeente mag ook zelf een destruc- tiebedrijf bouwen. De VOORZITTER meent, dat de heer J. A. Meertens bedoelt, dat indien te Temeuzen een viuilverbrandingsinrichting zou gesticht worden, deze gemeente daarbij ook zou kun nen aansluiten. De heer HAAK betwijfelt, of dat goedkoo- per zou zijn dan de tegenwoordige regeling, zooals die thans wordt voorgesteld. De VOORZITTER geeft te kennen, dat hij wel eens een dergelijke vuilverbrandlngsinrich- ting gezien heeft te Oegstgeest. Van binnen heeft hij het niet gezien, doch van buiten af was het een groote cementen ton met een oven er in en een schoorsteen er op. De SEORETARIS is van oordeel, dat een dergelijke inrichting niet zal worden goed- gekeurd, daar deze niet voldoet asm het be- paalde bij de Vleeschkeuringswet. De VOORZITTER herhaalt, dat zoo'n vuil- verbrandingsinrichting geleek op een groote ton van cement, met een schoorsteen er op. Hoe het van binnen ingericht was, weet spre- ker niet. Indien te Terneuzen een dergelijke inrichting tot stand kwam, kon men nader- hand overwegen, er de vuilnis heen te zenden. De heer A. MEERTENS merkt op, d'at er nog wel voor 40 jaar plaats is voor het storten van vuilnis. De heer DEN HAMER meent, dat het duur- der zou uitkomen dan thans. Want vermoe- delijk zou men de vuilnis er zelf moeten bren- gen. De heer A. MEERTENS vraagt wat de bedoeling is met dit voorstel, aanhouden, of afwijzen. Spreker persoonlijk is er tegen. De VOORZITTER wijst er op, dat de ge meente moet aansluiten. Het is vechten tegen de bierkaai. De heer A. MEERTENS geeft te kennen, dat het zijnentwege van hoogerhand moet worden opgelegd. Spreker vindt het schan- dalig, dat een dergelijke verplichting wordt opgelegd. Hij vraagt zich af, waar bij die hooge heeren het verstand zit. Van boeren- menschen zooals spreker kan men zoo'n trek verwachten, doch toch niet van zulke groote mannen als die deze kwestie opgelegd hebben. De heer JANSEN geeft te kennen, dat er reeds een post voor op de begrooting staat. De heer HAAK antwoordt, dat dit wel moet. De heer JANSEN meent, dat de verplichting tot betaling inging met 1 Juli. De heer HAAK antwoordt, dat deze datum 1 Januari 1939 is. De heer J. A. MEERTENS is van oordeel, dat het niet erg is, dat deze post er staat, het is geen ramp, indien deze niet betaald "wordt, want dan blijft die staan. Het loopt er even- wel over, dat naar spreker heeft gelezen, de aansluiting bij de wet opgelegd wordt. En dan helpt het wednig deze aansluiting nog wat te rekken. Als de gemeente wettelijk verplicht is, dan moet het. Bij stemming omtrent het voorstel van Bur- gemeester en Wethouders blijken de stemmen te staken. Voor stemmen de heeren Den Hamer, J. A. Meertens en Jansen; tegen stemmen de heeren A Meertens, De Kraker en Haak. 8. Vaststellen verordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Burgemeester en Wethouders stellen voor, vast te stellen de navolgende VERORDENING op de heffing van opcenten op de gemeentefonds belasting in de gemeente Hoek. Artikel 1. Er zullen over het belastingjaar 1 Mei 1939 tot en met 30 April 1940, ten behoeve dezer gemeente op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting worden geheven 75 opcenten. Artikel 2. De opcenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het rijk geen vaste woonplaats hebben. Artikel 3. De thans geldende verordening op de hef fing van opcenten op de gemeentefondsbelas ting wordt met 1 Mei 1939 ingetrokken. Zij blijft van kracht ten aanzien van de belastingjaren, welke v66r dien datum zijn geeindigd. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 9. Verhuur onderwijzerswoning. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het navolgende besluit te nemen: De raad der gemeente Hoek, overwegende, dat de huur van de school- woning aan het hoofd der openbare lagere school verhuurd krachtens raadsbesluit van 10 November 1936, goedgekeurd door Gedepu- teerde Staten van Zeeland 13 November 1936, onder nummer 92, eerste afdeeling, op 1 Januari 1939 ten einde loopt, gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders, gelet op artikel 228 onder e der gemeente- wet, besluit met ingang van 1 Januari 1939 voor den tijd van twee jaren te verhuren de woning met tuin aan het hoofd der school P. A. Ockd, voor een bedrag van een honderd en vijftig gulden 150) per jaar, zulks onder de navol gende voorwaarden: a. de woning zal, zoowel van binnen als van buiten, benevens de omheining rond de woning, door den huurder, ten genoege van Burgemeester en Wethouders, behoorlijk op zijne kosten worden onderhouden; b. de huur zal, telkens bij vooruitbetaling geschieden ten kantore van den gemeente- ontvanger in driemaandelijksche termijnen; c- een der partijen kan voor het eindigen van genoemden termijn van twee jaar, de huur opzeggen. De opzegging moet drie maanden te voren geschieden. De heer JANSEN vraagt of er kosten verbon- den zijn aan het verhuren van de woning van het hoofd der school. Anders zou men kun- nen besluiten dit voor langen termijn te ver huren. De SBCRETARIS antwoordt, dat dit niets kost. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van Burgemeester en Wethouders aan- vaard. 10. Verleenen vergunning voor radio distributie. Een schrijver. van den volgenden inhoud: Ondergeteekende, A. L. D. Rammeloo te Philippine, radiodistribuant voor de gemeente Hoek en de N.V. Radiodistributie- en Draad- omroepbedrijf, Vrijdomweg 4 te Vlissingen, radiodistribuante in de gemeente Temeuzen, vragen beleefd uw aandacht voor het vol- gende Langs de Westelijke zijde van het kanaal TemeuzenGent, ter hoogte van Hecto- paaltjes 130135 ligt een groep huizen, die de buurtschap de „Zeven Huisjes" vormen Het grootste gedeelte dezer buurtschap be hoort tot de gemeente Terneuzen, terwijl een klsiner deel tot de gemeente Hoek behoort. Dat draadradionet van TemeuzenSluis- kil voorziet in de behoefte van de bewoners op grondgebied van Temeuzen. De bewoners van het grondgebied Hoek zijn niet in de ge- -legenheid zich van draadradio te voorzien. Het aantal gegadigden en het aantal woningen zijn te klein am den aanleg van een lijn vanuit de kom der gemeente Hoek economised te rechtvaardigen. Om echter de bewoners van deze buurt schap op grondgebied der gemeente Hoek in de gelegenheid te stellen zich op een draad radionet te doen aansluiten, zijn zij tot het besluit gekomen de medewerking van uw raad te verzoeken om de gemeentelijke ver gunning, welke aan eerstondergeteekende werd verleend, zoodanig te wijzigen, dat het gebied op bijgaande kaart ten Westen be- grensd door een blauwe lijn en ten Oosten door de grens HoekTerneuzen daaruit wordt gelicht en aan tweede ondergeteekende ver gunning wordt verleend dat gebied te exploi- teeren. Beleefd verzoeken ondergeteekenden uw raad deze grenswijziging tusschen hun beider exploitatiegehied wel te willen aanvaarden en vaststellen. In verband hiermede stellen Burgemeester en Wethouders voor, het volgende besluit te nemen De raad der gemeente Hoek, gezien een schrijven van A. L. D. Ram meloo te Philippine, radiodistribuant der ge meente Hoek, en de N.V. Radiodistributie- en Draadomroepbedrijf te Vlissingen, radio distribuant der gemeente Temeuzen, om een gedeelte der gemeente Hoek, nl. het zooge- naam.de Vingerling, ter hoogte van de Hecto- paaltjes 130135, aan te sluiten bij het radio- net der gemeente Temeuzen, gelet op het feit, dat genoemde woningen gremzen aan verschillende woningen in de ge meente Temeuzen, dat aansluiting vanuit Hoek niet moge lijk is, gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders, besluit om de bewoners van genoemde buurtschap op grondgebied dezer gemeenlte, in de gelegen heid te stellen zich op het draadradionet te doen aansluiten, het gevraagde verzoek in te wiiligen onder dezelfde voorwaarden van 15 October 1935. De heer J. A. MEERTENiS moet hierop zeg.gen, dat, waar de adressanten schrijven, dat de menschen die daar wonen, niet in de gelegenheid zijn een radio aan te schaffen, dat dat toch niet juist is. Zij zijn daartoe te alien tijde in de gelegenheid, doch zij zijn niet in de gelegenheid om van de distributie te nemen. Er zijn er daar aan dat dijkje ver schillende, die een radiotoestel hebben. De VOOjRZITTER merkt op, dat Rammeloo verplicht is, de geheele gemeente van radio te voorzien, doch het is voor hem moeilijk daar te komen. De heer J. A. MEERTENS merkt op, dat deze toch niet verplicht is, die buitenmenschen aan te sluiten. De SEORETARIS antwoordt, dat, al is het voor een man, Rammeloo aansluiting maken moet. De heer JANSEN vraagt, wat de adressan ten vragen. De SEORETARIS antwoordt, dat zij ver zoeken een stuk van het Vingerling tot A. Koole, onder te brengen bij de Temeuzensche radiodistribuante. De heer JANSENDe Wulpenbek niet. De SEORETARIS antwoordt, dat het ver zoek gedaan is voor de woningen vanaf A. Koole tot de Wed. de Blaeij en Joz. Dieleman. De VOORZITTER meent, dat het de ge meente niet kan schelen, dat dit stuk onder de radiodistributie van Terneuzen behoort. De heer DE KRAKER constateert, dat het geen cent kost, en meent, dat ze hun gang kunnen gaan. iHet voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt met algemeene stemmen aan- vaard. 11. Vaststelling oapitulantenverordening. Burgemeester en Wethouders stellen voor, onder intrekking der verordening van 11 October 1.1. vast te stellen een nieuwe capi- tulantenverordening, geheel gelijkluidend aan die van 11 October 1938, behalve, dat de in artikel 4 genoemde datum van 19 April 1936 wordt gewijzigd en venanderd in ,,1 Novem ber 1937". Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 12. Besc.hikbaarstelling bedrag per leerling van het openbaar lager onderwijs. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het navolgende besluit te nemen: De raad der gemeente Hoek, overwegende, dat volgens art. 55 bis der 1. o. wet 1920 jaarlijiks tegelijk met het vast stellen der begrooting van inkomsten en uit- gaven der gemeente moet worden bepaald het bedrag, dat per leerling voor de openbare lagere school voor gewoon lager onderwijs in het j'aar, waarvoor de begrooting geldt, wordt beschikbaar gesteld ter bestrijding van de kos ten, bedoeld in artikel 55, onder e tot en met h en o, der 1. o. wet 1920, alsmede die van instandhouding, met dien verstande, dat deze voor zooveel betreft de kosten voor het aan- schaffen van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften, bedoeld in artikel 55, onder f, alleen in aanmerking komen, indien deze aanschaffing strekt tot vervanging van leer- en hulpmiddelen die tengevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden of tot aan/vulling van den voorraad van schoolbehoeften in verband met de verminde- ring door verbruik; overwegende, dat de begrooting der ge meente voor het jaar 1939, zooals die in zijn vergadering van heden werd vastgesteld, de volgende bedragen aanwijst voor de hieronder vermelde uitgaven: instandhouding schoolgebouwen f 350, onderhoud schoolmeubelen 25. aanschaffen en onderhouden school boeken, leermiddelen en school behoeften 400, waaronder bagrepen wegens kosten, anders dan voor vervanging of aanvulling wegens slijtage 420, andere uitgaven ter verzekering van den goeden gang van het onderwijs 106,85 totaal 1301,85 overwegende, dat het gemiddeld aantal leerlingen voor het openbaar gewoon lager onderwijs aan de hand van de laatst bekende gegevens kan worden gesteld op 139; besluit: het bedrag, bedoeld in artikel 55 bis, eerste lid der 1. o.-wet 1920, voor het jaar 1939 te beipalen op 9,36 per leerling voor het gewoon lager onderwijs. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 13. Aankoop woning, bewoond door G. Platteeuw. De heer HAAK deelt mede, dat het, zooals de heeren weten, eenigszins toekomstmuziek is geweest, het dorpsplein vrij te maken voor de gemeente. Dit plan nu is thans voor verwezenlijking vatbaar. Zooals bekend hebben de Voorzitter en ondergeteekende, de woning, destijds eigen- dom van Joh. Platteeuw, vrijgemaakt en op geruimd, waardoor een mooi pleintje is ver- kregen. Dit heeft in totaal gekost met on- kosten 750, er is nog het een en ander aan moeten gebeuren, o.m. een wagentje maca dam is er in gebracht, zoodat dit in het geheel kwam op 817. Nu is de gelegenheid open, het plein te vergrooten, door hierbij ook te trekken de woning, bewoond door G. Platteeuw. Dit pand is aangekocht door den burgemeester en spreker gezamenlijk voor f 1400. De bedoeling isin de toekomst, en liefst zoo spoedig mogelijk ook te verkrijgen het gebouwtje, waafin thans het Groene Kruis gevestigd is en dat er net achter ligt. Het terrein van het woonhuisje van Joh. Platteeuw werd door den burgemeester en spreker voor de gemeente beschikbaar ge steld tegep een huur voor het terrein van 50 per jaar. Oogenschijnlijk is dit een hoog bedrag, doch de bedoeling van den burge meester en ondergeteekende was, 3 te krijgen van het erin gestoken geld, terwijl de rest zou worden afgeschreven. Dit beteekent, dat in den loop der jaren de gemeente eige- nares van dezen grond zal worden. Spreker komt dit aan een bedrag voor het reeds verhuurde perceel en het aangekochte van 1675 plus 817 is 2292. Er zullen nog eenige verdere kosten op komen, zoodat ge- rekend kan worden dat dit in totaal f 2450 kosten zal. Tegen een interest van 3 per jaar zou dit dus worden f 73,50. Indien ech ter de gemeente dit aankocht, wat door mid- del van den kapitaaldienst gefinancierd kan worden, was zij in 16 jaar eigenares van de betreffende perceelen, immers, met een aflos van f 150 per jaar is dit in 16 jaar gebeurd. De gemeente betaalt nu reeds f 50 voor huur, zoodat dit met inbegrip van aflossing en rente zou kosten f 223,50. Daar gaat dan af de 50, die jaarlijks aan den burgemeester en spreker betaald moet worden, zoodat het meer zou kosten aan de gemeente f 173,50. De huur voor de woning van Platteeuw bedraagt 3 per week. Indien het zoo aan- genomen zou worden, dat de gemeente den tegenwoordigen huurder in zijn pand liet, dan bracht dit op 156 per jaar. Dit kan men dan ook als aflos beschouwen, hetgeen dan een belangrijke vermindering der kosten geeft. Het voorstel van de eigenaars, dus de bur gemeester en spreker is dus, dat de gemeente de perceelen die zij in eigendom hebben, aan- koopt, terwijl dan op de door hem besproken manier de aflossing goed gemaakt kan wor den. De heer J. A. MEERTENS vraagt hoe groot de oppervlakte grond is, die deze woning be- slaat. De heer A. MEERTENS deelt mede, dat de woning van G. Platteeuw ongeveer 100 M2. groot is, terwijl het gebouwtje van het Groene Kruis half de 40 M2. groot is. De heer J. A. MEERTENS wijst er op, dat indien de gemeente deze gebouwen afbreekt, de afbraak ook wel waarde heeft. De VOORZITTER is van meening, dat dit heel weinig is. Dit is allemaal oude rommel. De heer HAAK is van oordeel, dat, indien de gemeente deze gebouwen zou koopen en afbreken, van den afbraak een publieke ver- koopting gehouden zou kunnen worden. De heer J. A. MEERTENiS heeft alleen op dit voorstel tegen, dat het daar zoo'n histo- risdh plekje is. Vrienden en vijanden ont- moeten elkaar daar, zoolang het hem heugt, is de bevolking der gemeente daar samen gekomen. Er is daar critiek uitgeoefend, er zijn gezonden en ongezonde waarheden verteld en ook wel eens dingen waar de bank geen geld op geeft. Bovendien wordt daar door die samenkom- sten het verkeer niet belemmerd. De heer DEN HAMER: Dat moet je niet zeggen. De heer J. A. MEERTENS is er verder be- nauwd voor, dat als dat zaakje daar eenmaal bloot komt, Burgemeester en Wethouders in- breuk zullen maken op het natuurschoon, als de grond daar achter in het zicht komt, dat dit het aanzicht der gemeente niet zal ver- fraaien. De VOORZITTER is van meening, dat een van de oplossingen kan zijn, daar een mooie nieuwe leugenboom te planten. De heer J. A. MEERTENS blijft er bij, dat het zicht er niet mee zal verfraaien, doordat men uitzicht heeft op dat zaakje er achter. De VOORZITTER deelt mede, dat het de bedoeling is, een soort vereeniging op te rtchten, die zich ten doel stelt, het aanizicht der gemeente te verfraaien, b.v. door het aan- leggen van plantsoentjes. De heer J. A. MEERTENS is er niet van af te brengen, dat het uitzicht op de andere gebouwen, die bij afbraak bloot zullen komen, niet mOoi zal zijn. In het achterstraatje, dat er nu zoo mooi achter zit, en Oud-Vlissingen is er maar raak gebouwd, zonder dat er naar rooilijn of iets dergelijks gekeken werd, enz. En als dat bloot komt, zal het absoluut niet netjes staan. Als dit gebouw eenmaal afgebroken wordt, zal het uitzicht vanuit de Noordstraat er niet mooier op worden, men zal nooit kunnen zeg gen, dat het netter staat dan het er thans uitziet. De heer A. MEERTENS heeft een ander idee. Samen met den wethouder heeft spreker dit ook besproken. Hij herinnert er aan, dat, indien er toen destijds geen kink in den kabel gekomen was, de gemeente het zaakje van de Wed. De Ridder zou hebfcen gekocht voor f' 3000. Dit is niet doorgegaan, omdat de Wed. De Ridder op 4500 bleef staan. Indien spreker zich niet vergist was destijds de wet houder J. A. Meertens daar ook voor. Het is een moeilijk iets. In verband met het verkeer moeten de menschen vanaf 1 Januari 1939 allemaal daar van den hoek af, dat wil zeggen, van den weg. Spreker geeft den raad, nog eens de berekening na te gaan, die wethouder Haak genoemd heeft. Indien het gebouwtje van het Groene Kruis er bij gekocht wordt, kan dit samen misschien voor een f 3000 gebeuren. Spreker meent, dat het publiek van Hoek er sterk voor is, dat dit opgeruimd wordt. Spreker is er zeer content over, dat de burgemeester en de wethouder dit initiatief genomen hebben. Hij hoopt, dat de raad er zich mee zal ver- eenigen, het is een gemak voor de heele ge meente. Men heeft nru de kans een marktje te maken. De heer J. A. MEERTENS kan zich niet herinneren, dat plannien voor den aankoop van de woning van de weduwe De Ridder ge maakt zijn. Misschien was dat toen noodig voor een speciaal doel. Waar de bewoners van de gemeente thans staan, belemmeren zij de vrijheid van het verkeer niet, wel als zij op de straten samenscholen. De heer A. MEERTENS merkt op, dat wat het Oud-Vlissingen betreft, dit nu een zeer moeilijk straatje is, wat het verkeer betreft. Men zou eigenlijk een regeling moeten tref- fen, waarbij bepaald werd, dat het verkeer er maar van den eenen kant in mocht komen en langs den anderen kant er uit. Wat betreft het huis van de Wed. De Ridder spreker her innert zich zeer goed, dat dit voor hetzelfde doel aangekocht zou worden. En dan moet men verder ook niet vergeten, dat, als dit plan thans door gaat, men een zeer nette oplossing verkrijgen kan. Men kan dan de markt gelijk leggen met den weg. Nu zit er een 25 c.M. verschil in. De heer HAAK is van meening, dat er practisch op neer komt, dat een groote ver- betering verkregen kan worden. De heer DEN HAMER vraagt, of met het Groene Kruis over aankoop van het gebouw nog niet gesproken is. De VOORZITTER antwoordt, dat daarmede nog niet gesproken is. Dit is een aangele- genheid, die alle Hoekenaars betreft. En dan moet men ook niet vergeten, dat hierover de vergadering moet beslissen. Men zal het ongetwijfeld alien er over eens zijn, dat het een groote verbetering zou worden. De heer DEN HAMER merkt op, dat wet houder Haak zegt, dat de gemeente de huur van de woning- geniet, zoodra deze door de gemeente gekocht is. Spreker is er voor. De VOORZITTER wijst er op, dat de moge- lijkheid bestaat, dat Gedeputeerde Staten zoo gauw nog geen goedkeuring aan het besluit verleenen. De heer DEN HAMER geeft te kennen, dat hij er voor is, dat, als de goedkeuring van Gedeputeerde Staten er is, die zaak maar zoo vlug mogelijk opgeruimd wordt. De heer HAAK geeft te kennen, dat men niet zoo geweldig moet optreden. Er zal toch een opzeggingstermijn van minstens 6 maan den in acht genomen moeten worden. De VOORZITTER wijst er op, dat de be- palingen van het huurcontract moeten worden nageleefd. De heer JANSEN merkt op, dat wethouder Haak een berekening heeft gemaakt van 2459. Met het gebouwtje van het Groene Kruis zou er dan een plaatsje gemaakt kun nen worden voor 3000 samen, zegt wet houder Meertens. Spreker is van meening, dat met afbreken van deze gebouwen de ge meente niet veel versieren zal. Wel is hij er voor om te koopen, doch gezien dat de financien er niet zoo rooskleurig voor staan, acht hij het gewenscht, wel een beetje in te korten, en kon misschien de nieuwe raad een besluit nemen om af te breken. Spreker zou er evenwel voor zijn, dat de gebouwen bleven staani, en dat de woning verhuuird bleef, om zoodoende wat op de koopsom in te korten. De heer J. A. MEERTENS geeft te ken nen, dat hetgeen een nieuwe raad doet, voor zijn rekening is. De heer HAAK deelt mede, dat het gebouw zoo rot is, dat de menschen er niet behoorlijk kunnen wonen. De heer JANSEN geeft te kennen, dat de man hem verzekerd heeft, dat hij het wil huren voor f 3 per week, en het onderhoud zelf doen wil. Dat brengt dan toch jaarlijks f156 op. De heer A. MEERTENS moet thans iets zeggen, dat hij anders niet gezegd zou heb ben. Spreker kan niet anders dan veronder- stellen, dat de betrokkene den heer Jansen wat op de mouw gespeld heeft. Hij zal het misschien huren voor een 34 maanden, want het is spreker bekend, dat hij achter een andere woning loopt. Tegen spreker heeft hij gezegd, dat, als hij 200 kon krijgen, hij aan de rest voor de koopsom van een andere wo ning geholpen kon worden. Men gevoelt, dat de man dit gezegd kan hebben omdat hij niet uit den kant kan, en dan moet hij er wel blijven. Spreker heeft vemomen, dat eerst- daags het zaakje van Fr. de Blaeij open komt, en als hij kans heeft om het te huren zal hij. dit wel doen. Men begrijpt wel, dat hij bij de gemeente blijven moet, als hij anders geen gelegenheid heeft. De heer DEN HAMER stemt toe, dat het gebouw feitelijk niet bewoonbaar meer is. De heer DE KRAKER vraagt, waar de menschen naar toe moeten, als zij met 1 Januari 1939 van den hoek moeten. De VOORZITTER antwoordt, dat men het gehad heeft over verplaatsing van de muziek- tent en het aanleggen van een perk met bloemetjes. Hier is voorloopig eens over gepraat. De heer DE KRAKER meent, dat het een hoop geld zal kosten. De VOORZITTER geeft te kennen, dat dit van particuliere zijide zou worden bekostigd. Dit zou van alle kanten gebeuren. De heer J. A. MEERTENS constateert, dat de prijs, die betaald zou moeten worden, on geveer 15 a f 16 per M'l bedraagt. De heer DE KRAKER meent, dat men den toestand toch eens bekijken moet. Nu worden dergelijke plannen gemaakt, en de werkloo- zen krijgen geen pent steun. Spreker vindt dit treurig. De heer A. MEERTENS antwoordt, dat de heer De Kraker er dit argument niet bij moet nemen. Nu heeft men de gelegenheid om hier een goeden toestand te krijgen. De kwestie der werkloosheid kan men later bespreken. Dat de menschen geen steun krijgen, daar is spreker ook ontzettend tegen. Het voorstel, zooals dit door wethouder Haak in de vergadering is neergelegd, wordt aan- genomen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren A. Meertens, Den Hamer, Haak en Jansen; tegen stemmen de heeren De Kraker en J. A. Meertens. 14. Vaststellen begrooting dienst 1939. UITGAVEN. Hoofdstuk I. Vroegere diensten. 3. Achterstallige uitgaven. Memorie. 4. Bjjidrage hoofdstuk XV kapitaaldienst. 800. De heer JANS/EN vraagt of deze post /800 wordt. De SEORETARIS antwoordt bevestigend. Er stond 700, dit wordt 800. Hoofdstuk II. Algemeen beheer. 10. Jaarwedde burgemeester. /2800. 11. Jaarwedden wethouders. f 300. 12. Jaarwedde secretaris. 2800. 13. Jaarwedde ontvanger. /1085. 14. Presentiegelden raadsleden. 140. 15. Jaarwedden ambtenaren secretarie enz f 2190. 16. iSchrijfloonen. f 100. 17. Schrijf- en bureaubehoeften, briefpor- ten enz. 350. 18. Druk- en bindwerk.f 400. 19. Onderhoud en schoonhouden gemeen- tehuis. 325. 20. Verlichting en verwarming. 400. 21. iStaatsblad enz. en boeken. 120. 22. iPlaatsen advertentien. 10. 23. Reis- en verblijfkosten. f 50. 24. Onkosten postrekening. 5. 25. Abonnement telefoon, kosten telefoon telegraaf enz. /160. 26. Contributie vereeniging Ned. gemeen- ten. 42. 27. Kiezerslijsten en kiesver.richtingen. 160. 29. Verteringen stembureau. f 60. 30. Beizoldiging ambtenaar van den bur- gerlijke stand. 302. 31. Overige kosten burgerlijke stand. f20. 32. Bevolkingsregisters en huisnummering. /10. 33. Verzekering tegen ongevallen en inva- liditeit. f 33. 35. Premien ziektewet. 6,24. 38. Uitkeering ziekengelden. Memorie. 39. Verzekering gemeentegelden. 43. 40. Verzekering tegen brand- en storxn- schade. 6,85. 41. Verzekering tegen wettelijke aanspra- kelijkheid. 25. 42. Grondlasten. 47. Pensioensbijdragen. 1274,70. 48. Bijdragen voor inkoop. f 110,37. 'De heer JANSEN vraagt hoe lang die in koop nog duurt. De SEORETARIS meent, dat die in 1913 gesloten is. Het is een 40-jia,rige annuiteit, deze loopt dus tot 1953. 49. Renten geldleeningen. 143,68. 50. Aflossingen geldleeningen. f 595. 52. Couponibelasting. f 1,92. 53. Kosten raadsverslag. f 80. 54. Kosten vergaderingen, ververschingen enz. 10. 55. Verrekening uitkeering over vroegere uitkeeringstijdvakken. Memorie. 56. Bijdrage aan de vereeniging van bur- gemeesters en seeretarissen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. 2,70. Hoofdstuk HI. Openbare veiligheid. 58. Belooning inspecteurs, agenten enz. 1158,33. 59. Kleeding en uitrusting politiedienaars. /100. 60. Kleeding en rijwieltoelage. 30. 61. Ambtswoningen veldwaohters. f 100. 62. Vergoeding woninghuur of woningtoe- lage. 100. 63. Dag-, week- en maandbladen en boe ken. f 20. 64. Bewaring van gearresteerden. 5. 65. Reisgeld, passanten en overige uitga ven. 10. 66. Geneeskundige behandeling en keuring politiie. 25. 67. Subsidies politie-schietvereenigingen. 10. 68. Toelagen voor politie-diploma's. 5. 69. Belooningen brandmeesters en spuit- lieden. 175. 70. Contributie Kon. Ned. brandweerver- eeniging. f 10. 73. Onderhoud brandweerkazernen enz. 15. 74. Onderhoud lantaams en verdere kos ten. f 900. 75. Plaatsing en onderhoud borden en weg- wijzers. f 10. 76. Voorziening tegen gladheid wegen. Memorie. 77. Kosten verzekering, pensionneering enz. f 303,62. 78. Verzekering tegen brand- en storm- schade. 3,50. 79. Rente van geldleeningen. 99. 80. Aflossing van geldleeningen. f 100. 81. Burgerwacht en bijzondere vrijwillige landstorm. f 10. 82. Kosten bescherming tegen luchtaan- vallen. 225. De heer HAAK deelt mede, dat aanvanke- lijk op dezen post was uitgetrokken f 25. Dit is voor de luchtbescherming een veel te laag bedrag. De luchtbeschermingsdienst wordt geheel gereorganiseerd, en er moet aange- schaft worden wat er ajan materiaal zijn moet, wat men gedwongen is aan te koopen. De VOORZITTER stemt toe, dat het veel geld kost. Doch daar is niets aan te doen. De heer DE KRAKER heeft gehoord, dat er plannen waren voor het oprichten van een vrijwillige brandweer. Is hiervan iets terecht gekomen. De VOORZITTER: Neen. De heer HAAK antwoordt, dat de regeling, zooals die tot nu toe gold, gehandhaafd is gebleven. De bedoeling was, dat liefhebbers zich .vrijwillig voor de brandweer zouden op- geven. Nu dit niet gebeurd is, worden zij weer zooals vroeger daarvoor aangewezen. Hoofdstuk IV. Volksgezondheid. 89. Kosten maatregelen besmettelijke- ziektenwet. f 10. 90. Kosten keuringsdienst vleeschkeurings wet. f 520. 91. Bijdrage keuringsdienst warenwet. f 230. 92. Overdracht rechten warenwet. /130. 93. Kosten verzekering, pensionneering enz. 72,50. 94. Subsidie Het Groene Kruis. f 600. 95. Destructie vee en vleesch. 165. 96. Facht van een slachtplaats. 6. Hoofdstuk VI. Openbare werken. 99. Jaarwedden personeel openbare wer ken. 900. 100. Onderhoud huizen, torens enz. voor den openbaren dienst bestemd. 120. 101. Onderhoud straten en pleinen. 1000. 102. Onderhoud wegen, voetpaden en rij- wielpaden. 500. 103. Onderhoud pompen en riolen. f 300. 104. Kosten havens, vaarten, sluizen enz. 20. 105. Onderhoud en bediening klokken, uur- werken enz. 75. 106. Kosten begraafplaats en begraving. 265. 107. Kosten gemeentereiniging. 1551. 113. Kosten verzekering, pensionneering enz. 233,84. 114. Verzekering tegen brand- en storm- schade. 1,60. 115. Rente geldleeningen. 357,45. 116. Aflossing geldleeningen. f 1355. 117. Kosten leggers en schouw wegen, voetpaden en waterleidingen. Memorie. 118. Advertentien. 10. 119. Uitkeering van ziekengelden. Memorie. 120. Tegemoetkoming aan de weduwe van den oud-gemeente-opzichter J. Robijn. f 100. Hoofdstuk VII. Eigendommen, niet voor den openbaren dienst bestemd. 124. Grondlasten. f 72,31. 125. Dijk- en polderlasten. 11,91. 126. Personeele belasting. 43,50. 127. Erfpachten, grondrenten enz. /6,60. 12.8. Onderhoud en administratie bezittin- gen. 150. 129. Verzekering tegen brand- en storm- scha.de. 2,95. 130. Rente van geldleeningen. 151,20. 131. Aflossing van geldleeningen. /480. Hoofdstuk VIII. Onderwijs, kunsten en wetenschappen. 2. Openbaar gewoon lager onderwijs. 136. Jaarwedden en wedden onderwijzers. 8651.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 7