Sport Gemengde Berichten AXEL. SCHOONDIJKE. OOSTBURG. ONVERWACHTE PAKKETTEN V E R HO O G E N D E SINT NICOLAAS PRET! VOETBAL. KALENDERS. v.t, aoort en een troep er van kan zich met recht met de betiteling ..Familie Neuzenvreugd" tooien. Maar er is nag zooveel meer in deze film. Borneo is een geweldig eilanid een der groots.te ter wereld welks binnenland nog onbekende gedieelten bevat. E!n naar dit on- bekende bebben de Johnsons met bun als een giraffe beschilderd vliegtuig koers gezet. Martin Johnson en zijini vrouw Osa maakten in Afrika verschillende oerwoudfilms, .o.a. Gon- gorilla". .Borneo" is de laatste film van het echtpaar, want mr. Johnson kwam om bij een vlieg tuigongeluk in de Vereenigde Staten, waarbij zijn vrouw zwaar ;gewond werd. Zoo- wel hun films als die boeken, waarin ze hun avonturen in het hartje van Afrika besohre- ven, zijn hier te Lainde wel bekend. -De reputatie, die ze aldus ook ten onzenit genieten, zal door Borneo" ten zeerste wor- den versterkt. Ze bezochten het Engelsche gedeelte van het eilanid en wel in het Noorden. Als geboren jiournalisten hebben de John sons met hun camera's rond.gespeurd. En zoo konden ze o.a. film en de bijna legendarische visschen, die in boomen klimmen, massa's gibbons, vliegende slangen, een Chineeschen tandarts, wiens kiunst een kreunenden Dajak te machtig werd, eein inlandsch feest en ten slotte het vangen Van een volwassen oerang oetan. Door deze bonte afwisseling en tal van bijkomstigheden boette hun film wellicht in aan wetensehappelij.kheid, maar ze werd er des te igemetbaarder door voor alle menschen, die een open gemoed hebben voor de roman- tiek van het oerwoud. En warkelijk, wat be- treft spanning doet ..Borneo" met onder voor een gemiddelde speelfilm. Ze boeit van het begin tot het einde. Het vangen van den oerang oetan is zelfs een opwindend gebeuren. Ook hier vraagt men zich, zooals vaak elders af, hoe de John sons zuike goede opnamen konden maken. Borneo" is voorzien van een dialoog in het Niederlandsch, gesproken door E. Jan Stoffed. Udit het voorgaande is wel zonneklaar ge- bleken, dat we .Borneo" bijzonder waardeeren. UITGELEVERD. Door de Belgische regeering is op verzoek van de Nederlandsche uitgeleverd zekere C., koopman te Middelburg, die destijds naar Ant- werpen was uitgeweken en die zich had1 schul- dig gemaakt aan oplichting ten nadeele van Rotterdamsehe firma's. C. is thans naar het huis van 'bewaring te Middelburg overge- braoht. BESLAG OPGEHEVEN. Het door een deurwaarder uit Middelburg gelegd beslag op het te Vlissingen in die bin- nenhaven liggende Zweedsche moborschip ,,Reguilus" is thans, nadat cautiestelling had plaats gevionden, opgebeven. Het moborschip zou Zondag j.l. wederom naar zee vertrekken. Tooneel. Het tooneelseizoen werd alhier .gisteravond geopend door een opvoerinig door de R.K. Ge- zellenclub, in het Gezellenhuis aan de Wal- straat. Voor het voetlicht werd gebracht een mo dem tooneelspel in 3 bedrijven, getiteld „De Zonen Stendhal", terwijl na de pauze een dolle soldatenklucht in een bedirijf werd opgevoerd, getiteld ,,Een spook op manoeuvre". Beide stukken oogstten zeer veel bijval van het tal- rijk opigekomen publiek. De Commissaris der Koningin heeft be- noemd tot bezol'digd veldwachter in deze ge- meente de heer M. Marinisse, thans mare- chaussee te Hansweert. De afdeeling West Zeeuwsch-Vlaanderen van den Nationalen Bond Landbouw en Maat- schappij, daartoe gemachtigd door haar pro- vinciaal bestuur, heeft aan Z. M. den Koning der Belgen een telegram gezonden waarin de spoedige openstelling van het kantoor ..Stroo- brugge" voor den invoer van aardappelen en uien in Belgie wordt verzocht. Reeds 13 Augustus 1938 is te Brussel bij de onderteekening van de regeling van handelsbetrekkingen tussehen Nederland en Belgie tot openstelling van o.m. Stroobrugge besloten. De wijiziginig van het Koninklijk besluit van 22 Juni 1938, welke de openstelling moet bewerkstelligen, laat echter nog steeds op zich wachten. Speciaal West Zeeuwsch-Vlaanderen onder- vindt van deze maatregelen in groote mate de nadeelige gevolgen, daar het eenigst open- gestelde Belgische douanekantoor langs de geheele Zeeuwsch-Vlaamsche grens „De Paal" is in de omgeving van Hulst. Uit West Zeeuwsch-Vlaanderen moet dan ook regelmatig een omweg gemaakt worden van meer dan 100 km. (Midd. Crt.j PAKKETTEN Vm 3 KG. STEEDS HET VOORDEELIGST MET DE 47 Ingez. Med. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. le klasse afd. I. Blauw-W itKFC SpartaXerxes ADO—iDWIS StormivogelsIHBS HDVSOW le klasse afd. n. DOSVOC D(HC—'VISV FeijenoordRFC AjaxHaarlem 't GooiDFC le klasse afd. HI. Go AheadHeracles ZACHengelo TubantiaEnschede Wageningen-AGOW NECQuick 1—0 afg. 3—1 3—4 1—1 2—3 2—3 4—0 3—2 1—0 0—5 14 1—1 2—1 Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. BKW—Axel 2 8—0 Terneuzen 3SVO afg. Tern. Boys 2Hontenisse afg. Sluiskii 2Philippine 70 Afdeeling IV. le klasse. LON'GA—PSV 0—1 Eindhoven— -MW 4—1 Juliana'Wlllem II 5—1 BVVBleijerheide 6—3 NACRoermond 3—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t, Eindhoven 10 7 2 1 16 26—6 NAC 9 6 1 2 13 16—9 NO AD 8 3 5 11 14—9 Juliana 9 4 2 3 10 20—12 MW 9 3 4 2 10 18—18 BW 9 3 3 3 9 17—15 PSV 9 3 3 3 9 9—10 Wlllem H 9 4 1 4 9 16—21 LONGA 9 3 2 4 8 15—12 Bleijerheide 10 3 7 3 10—30 Roermond 9 2 7 2 9—28 2e klasse A. VlissingenBreda GoesDe Baronie MiddelburgRiCS De ZeeuwenRBC TSCZeelamdiia 2—0 1—2 6—2 1—3 4—0 doelp. KALENDER VAN WAESBERGHE'S WIJNHANDEL. Der traditie getrouw zend de firma Ls. Van Wesbergbe Janssens Wijnhandel ons een eexmplaar van den door haar voor hare clien- teele beschikbaar gestelden maandkalender. Als naar gewoonte is de uitvoerig eenvoudig, net en bovendien zakelijk. Er is een goede ruimte gelaten voor het maken van aanteeke- ningen, zoodat het een goede hulp is, zoowel voor kantoor als voor huis'kamer. Het is een welkome gast. DE AV.R.O.-KALENDER 1939. Wij ontvingen een exemplaar van den kalen- der der A.V.R.O, 1939. Dit nuttige wand- sieraad is ditmaal al bijzonder gelukkig getroffen. De samenstelling berustte weder bij dien schilder Albert Hemelman, die 11 Nederlandsche schilders(essen) uitnoodigde een hunner werken, dat zich daarvoor het best leende, af te staan. Op deze wijze is een keur van schilderijen bijieengebracht, die getuigen zoowel van de Nederlandsche kunst als van de kunst van reproduceeren. Boven dien zijn deze 12 reproducties evenzooveel faoetten van ons mooie kleurrijke land, dat zich in zooveel vormen, tinten en beelden aan ons oog voordoet. Door de zoo verschlllende reproducties heen schouwt men op de diepere eenheid, waaruit deze verscheidenheid opdoemt: Nederland! Het kalendarium geeft een beeld van de omroep-organisatie van de A.V.R.O., terwijl tussehen het kalendarium in de wintermaan- den blaadjes zijn aangebracht waarop ver schlllende spelletjes en puzzles voor de kin- deren worden gegeven. Piet Maree zoeht ze bijeen. De portretfoto's zijn van Godfried de Groot, de techniscbe foto's van d'Oliveira, beiden te Amsterdam. De overige foto's alsmede de opmaak war den toevertrouwd aan Studio Maraboe, Den Haag- Het kalendarium in zijn geheel werd ver- vaardigd door de Ned. Rotogravure Mij te Leiden. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. RBC 10 6 4 16 30—12 TSC 11 6 4 1 16 40—16 Middelburg 10 6 2 2 14 26—10 Vlissingen 10 6 1 3 13 24—19 De Zeeuwen 11 4 4 3 12 29—29 De Baronie 10 3 4 3 10 19—19 Zeelandia 10 4 2 4 10 17—23 RCS 10 3 2 5 8 18'28 Goes 11 1 2 8 4 16—35 Breda 11 1 10 1 1540 3e klasse A. BreskensIJzendijke OostburgHoofdplaat Com BoysTemeuzen AxelBiervliet Tern. BoysSluiskii 4—2 gap. gew. gel. verl. pnt. Breskens 10 9 1 18 Axel 10 8 1 1 17 Terneuzen 8 7 1 14 Sluiskii 9 5 4 10 Oostburg 9 4 2 3 10 Hoofdplaat 10 3 2 5 8 IJzendijke 10 3 1 6 7 Hulst 9 3 6 6 Tern. BOys 8 2 1 5 5 Biervliet 9 2 1 6 5 Corn Boys 10 1 9 2 3e klasse B. Temeuizen' 2Goes 2 BurghDe Zeeuwen 2 Eiland BoysMiddelburg 2 EMMGoesohe Boys Zeelandia 2Vlissingen 2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Hontenisse 7 7 14 36—18 BKW 8 7 1 14 35—11 Sluiskii 2 8 4 -t- 4 8 27—31 Ria 3 3 6 17—4 Axed 2 5 2 3 4 1723 Tern. Boys 2 7 2 5 4 15—24 Temeuzen 3 6 1 1 4 3 8—17 Philippine 8 1 1 6 1 10—'27 SVO 4 4 6—16 Phillippine 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen wedstrijd Sluiskii 2 Philippine d.d. 9 October. 2e klasse B. Sluiskii 3'Hontenisse 3 41 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Hulst 2 7 6 1 13 29—7 Hontenisse 2 8 5 1 2 11 26—13 Terneuzen 4 6 4 2 10 19—8 Com Boys 2 7 3 1 3 7 18—16 Axel 3 4 3 1 6 14—9 BKW 2 7 3 4 6 24—20 SVO 2 5 2 1 2 5 10—12 Hoek 4 2 2 4 14—7 Sluiskii 3 7 2 5 4 22—24 Ria 2 2 2 1—10 Hontenisse 3 9 9 3—54 afg. 5—1 afg. doelp. 47—10 47—20 41—9 18—21 18—24 18—26 17—32 13—21 14—33 13—26 13—33 afg. 4—2 1—1 4—2 i 1—6 doelp. gap- gew. gel. verl. pnt. v.t. Vlissingen 2 8 7 1 15 24—7 Burgh 10 6 2 2 14 21—14 Temeuzen 2 9 5 2 2 12 28—11 Eiland Boys 9 5 2 2 12 2511 Middelburg 2 10 4 3 3 11 23—19 De Zeeuwen 2 9 4 1 4 9 27—23 EMM 11 3 2 6 8 17—39 Goes 2 7 1 2 4 4 12—17 Goesche Boys 8 2 6 2 7—26 Zeelandia 2 8 1 7 1 10—27 le klasse afd V. BSC—GVAV LeeuwardenSneek VeiocitasAchilles VeendamBe Quick 0—1 0—3 5—0 HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. Eerste Klasse. Geen enkele wedstrijd van de Zuidelijke Eerste Klassers is uitgesteld behoeven te wor den, waaruit wel blijkt hoe goed deze velden de geweldige regenbuien kunnen absorbeeren. IHet veriloop van de gespeelde partijen heeft vrijwel geheel beantwoord aan de gestelde verwachtingen, bij LONGAPSV was de laatste de gedukkige, die met 01 won, doch Meruit blijkt toch ook, dat het krachitsver- schil niet bijster :groot is geweest. Eind hoven gaf aan MW geen gelegenheid haar de eerste plaats te ontnemen en met een 41 overwinning handhaaft Eindhoven haar mooie plaats. De uitsdag 51 bij den wedstrijd JulianaWlllem II zal wel een ieder hebben verbaasd en zal bepaald moeten geweten wor den aan een slechten dag van de Tilburgers, die nu vrij scherp in de ranglijst zijn gedaald. BWBleijerheide had tot uitslag 63 en NACRoermond 31, beide dus normale uit- slagen, d.w.z. de overwinning bleef bij de olufbs, die men de sterkste kan noemen. Voor Bleijerheide en Roermond wordt de toestand vooirtdurend dionkerder, want reeds nu kan men in e6n van beide clubs de degradatiecan- didaat zien. Tweede Klasse. Ook in deze Klasse had geen enkele wed strijd een verrassende uitslag; de leiding heb- bende cdubs behaalden de overwinning op de zwakkere clubs, zoodat de spanning er ter dege in blijft. Vlissingen won van Breda met 20, terwijl Goes met 12 voor De Baronie de vl&g moest strijken, hetgeen dus weder een niedierlaag met siechts een punt verschil voor Goes is. Middelburg had blijkbaar niet veel moedte met RCS, dat met 62 naar Souburg kon teirugkeeren. De wedstrijd De Zeeuwen RBC is niet zoo spannend geworden dan wij hadden verm-oed. Het bezoekend elftal was de meerdere en tooinde dit vrijwel den gehee- len wedstrijd door. RBC blijft dus nog de eeinige club, die ongeslagen is in dit seizoen, wel een groot verschil met vorige competities in welk'e juist RBC tot het einde toe worsteien moest om de onderste plaats te ontglippen. TSC blijft RBC cp den voet volgen en nu was het Zeelandia, dat er aan moest gelooven. Met 40 werdien de groen-zwarte Middelbur- gers geklopt. Voor Breda wordt het hoog tijd cm zich te gaan hjerstellen, want siechts een punt uit 11 wedstrijden is bedroevend weiniig. Voor Breda is de eenige hoop nog Goes te kuinnen voorbijstreven, doch de Goese- naren hebben in elk geyal een voorsprong van 3 punten. Derde Klasse BreskensIJzendijke 42. Dat Breskens wel zou oppassen niet achter- op te geraken bij Terneuzen en Axel, was te voorzilen en zelfs een puntenverdeeling zou voor de voetbalenthousiasten een verrassing zijn geweest. Evenwel is het aan IJzendijke ook dat niet gelukt en was het Breskens, dat de meerdere in het veld was en gedurende den eheelen wedstrijd bleef. Toch gelukte het aan Uzendijke om 2 doelpuntem te stellen tegen de 4 door Breskens gemaakt, zoodat het geen grootsche overwinning werd voor de thuiscilwb. OostburgHoofdplaat 41. Ook nu blijkt het overduidelijk, dat Hoofd plaat er hopeloos uit is in dit seizoen, want zij zal deze oampetitie een zeer bescheiden rol spelen. Oostburg daarentegen plaatst zich aanmerkelijk beter en al is zij dan nog verre van kampioenscandidaat, doch zij is op den goeden weg en wie weet wat zij het volgend seizoen zal presteeren. Hoofdplaat kon siechts de eer rediden, terwijl Oostburg 4 doelpunten voor haar rekening nam, zoodat het 41 voor de thuisolub werd. AxelBiervliet. 51. Deze uitslag mag als normaal beschouwd worden, al was het vertoonde spel een groote teleurstelling en in flagrante tegenstelling tot dat van den vorigen Zondag in den strijd tegen Breskens ontwikkeld. De strijd mockt zich in siechts matige be langs telling verheugen, maar de thuisblijvers hebben dan ook weinig gemist. Bij de thuisclub waren de beide backs niet van de partij en waren daarvoor in de plaats een paar halfbacks opgesteld, de igasten versehe- nen voltallig. Als referee fungeert de heer J. Gillissen uit Middelburg, die geen lastige taak had. De gasten voelen dadelijk Dieleman aan den tand, doch deze is op zijn qui vive. Even later weten de backs der gasten nog juist een hoek- schop te voorkomen. Een fraaien pass van Koster kogelt Biegel naast, waarna de gasten meer en meer de overhand nemen en meerdere malen de Axelsehe defensie voorbijglippen, zoodat het na 13 minuten spelens aan den midvoor De Jonge gelukt om Dieleman te passeeren, die zich in een netelig parket be vinidende, verzuimde om uit te loopen, 01. De gastheeren doen hun best om dezen ach- terstand in een voorsprong om te zetten, doch ze hebben buiten den waard i.e. de beide Bier- vlietsche backs gerekend. De Axel-voorhoede geeft af en toe vleugjes van op het oog aardig veldwerk te zien, doch het is te weinig hecht om sterk te zijn. Er wordt verbazend onzuiver gepasseerd, de spelers loopen elkaar dikwijls in den weg en mede door slecht p laat sen. loopt d'it alios uit op erbarmelijk geknoei. Biegel mist een paar mooie voorzetten en kansen van links, maar het beslissende schot bleef achterwege. Het eerste halfuur kreeg de Bier vliet-keeper zelfs geen enkel Axelsch scbot te verwerken! Eindelijk heeft Axel, na een lang- durig overwicht der gasten, suoces met een doelpunit van den voet van Biegel, een sehui- ver in den ud'tersten iinkerhoek. 1-1. Beide partijen doen nog vergeefsche pogingen de leiding te veroveren en Biegel mist nog een prachtvoorzet van Koster onbegrijpelijk, zoo dat half time met een gelijken stand in- treedt. Nauweldjks is andermaal afgetrapt, of na de eersten aanval van de gasten komen de Axe- laars voor keeper v. d. Linde, een scrim mage cmtstaaf en Koster heeft geen moeite na ruim 46n minuut spelens de leiding te ver overen, 21. De Axelaars zijn thans geducht in de meerderheid. Uit een afgemeten voorzet van Biegel verhoogt P. Dobbelaar binnen de tien minuten den voorsprong, door ineens in te kogelen, 31. De gasten laten zich hier- doo.r niet intimideeren en trek'ken even frisch opnieuiw ten aanval. Het Axel-backstel is de kluts gedurig kwijt, maar de palen voor komen een bijna zeker Biervlietsch doelpunt. Een tweetal corners vergrooten het gevaar voor de Axel-veste en' dan gaat de strijd weer meer gelijk en afwisselend op, zonder dat het spelpeil het middelmatige ook maar een mo ment kan beniaderen. De Axeische schoten zijn gedurig slecht gericht en voorts is v. d. Linde op zijn qui viVe in het Biervlietsche doei. Het spel is 35 minuten in de tweede helft oud als Koster een goede voorzet van Biegel weet te benutten, waarmede aan de onzekerheid een eind is gemaakt, 41. Even later wordt Kos ter op harde wijze aangevallen door een' der Biervliet-backs, maar gelukkig blijft hij. in het veld. EVen later ketst zijn schot terug van de lat. De druk op der gasten doei wordt steeds grooter. De Axeische midvoor doelpunt met een goeden kopbal ten vijfden male. Eenige comers leverien groot gevaar, maar vender geen resultiaat op. Een zesde Axelsch doel punt ontstaat, doch Gillissen annuleert dit wegens buitenspei en zoo komt het langver- beide einde. Het was een zeer slechte wed strijd, onder faire verhouiding gespeeld. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste Klasse C. 'Het tweede elftal van Axel moest zeer on- volledig de reis aanvaarden naar Boschkapelle .om aldaar tegen het sterke BKVV te kampen. Zou een volledig uitkomend Axel II al een zwaren dobber hebben gehad, thans was het voor BKW niet zoo heed moeilijk haar meer derheid aan Axel II op te leggen. Dit ge lukte haar dan ook bijzonder. al kwam daarbij het ontbreken van den Axelsohen doelverdedi- ger haar nog een handje helpen. Met niet minder dan 80 moesten de Axeische reser ves huis toe. Het reserve-elf tad van Sluiskii deed meer dan van haar verwacht werd; niet dat wij getwijfedd hebben aan een Sluiski'lsche overwinning, maar de cijfers werden zeer groot, dank zij het goede combinatiespel dat de thuisclub wist te ontwikkelen. Met 70 werd Phillippine geklopt, zoodat het wel te voorzien is, dat Sluiskii 2 haar goede plaats in de ranglijst nog wat zal weten te ver- beteren. Tweede Klasse B. Ook het derde elftal van Sluiskii deed wat van haar werd1 verwacht, want Hontenisse 3 is wel uitgesproken de hekkensluiter van deze klasse. Met 41 bleef de thuisclub in de meerderheid, zoodat zij thans 4 punten hebben vergaard. ONBEMANDE SCHEPEN. In het laatst der vorige week zijn op zee aangetroffen 2 onbemand ronddrijvende sche- pen. Een daarvan is nabij Camperduin ge- strand, het andere is Vrijdagavond door de sleepboot .Holland"' met veel moeite opge- pikt en de haven van Terschelling binnenge- sleept. Het waren Engelsche barges, die vermoedelijk van een sleep zijn losgeslagen, en door de bemanning verlaten. KINDERZEGEN. Het gezin der familie Artsde Swart te Swolgen is dezer dagen verblijd met de ge- boorte van het 17e kind. Er zijn hiervan nog 7 jongens en 7 meisjes in leven. DE MOORD TE BRUNSSUM. Een vierde arrestant legde volledige bekent©nis af. iDe po'litie van Brunssum heeft Vrijdag te Oirsbeek, in verband met den moord op de 23-jarige mevr. Maessen-Schumans, weike op 18 Nov. jJ. aan het licht is gekomen, gear- resteerd zekeren W. v. E., een huisvriend van de familie Maeasen. De man is ter beschik- king gesteud van den officier van justitie te Maastricht. Hij heeft een volieddge bekentenis afgelegd. Hij zeide de vrouw met een bijl op het hoofd te hebben geslagen en haar vervoigens ge- wurgd te hebben. Hij verklaarde verder den moord reeds den Zaterdiag voor de ontdekking te hebben gepleegd. Biji de schouwing van het lijik was daaren tegen vastgesteldi, dat de moord siechts een paar dagen voor de ontdekking bedreven moest zijn. Gelijk bekend waren er reeds drie personen in arrest, t.w. de echtgenoot van de vermoorde vrouw, haar zwager en diens echt- genoote. Alle. vier arrestanten zijn naar het huis van bewaring te Maastricht overge- bracht. Nadier schrijft de ,,Msb.": Op het politiebureau deed de gearresteerde W. v. E. of hij van niets af wist. Donderdagmorgen werd hij naar Maastricht ovengebracht en na een scherp verhoor stapel- den de bewijzen zich zoo tegen hem op, dat hij een .volledige bekentemds aflegde. Zaterdag- morgen 12 November, tussehen 9 uur en 9.20, is hij aan de worning der vrouw gekomen. Op het erf heeft hij woorden gekregen met vrouw J. M., een bijl gegrepen en haar met kracht een drietal sliagen op het hoofd toege- braoht. Om eenig rumoer te voorkomen, heeft hij daarop het slachtoffer met een touw ge- wurgd. De moordenaar verklaarde, dat hij reeds dagen met het plan had rondgeloopen. Na zijn afschuweilijke daad heeft hij het lijk in een zak, welke op het erf lag, gedaan en ach- ter in den tuin begraven. IVmuw v. d. W., die zich ook in arrest be- vindt, heeft hem bij het begraven geholpen. Dat omiwonenden van dit lugubere bedrijf niets gemerkt hebben, valt te verklaren uit het feit, dat de omheining meer dan 2 meter hoog is en de de heg in langen tijd niet was gesohoren. Zondagavond' heeft de moordenaar het lijk vervoerd naar een anderen kuil, precies op de wijze, zooals reeds is gemeld. Maandaigavond d.a.v. heeft hij het lijk ge- borgen in een kuil, waarop het Vrijdag daar op door de politie en het parket gevonden is. 'Vast is komen te staan, dat de beide man- nen, die aanstonds in arrest zijn gesteld, op den' bewusten Zaterdiag op de mijn waren en ook buiten het vembergen van het lijk staan. Behalve in den tuin, is de moordenaar bij het vervoeran en begraven van zijn slachtoffer, all een te work gegaan. De vermoorde vrouw had kennis gekregen van bepaald© handelingen van den moorde naar en hem meer dan eens op het verkeerde gewezen. Hij heeft toen een wrok tegen haar gekregen, is wellicht bevreesd geworden, dat ze teveel wist en heeft toen aan zijn ver- schrikkelijke plannen uitvoering gegeven. KINDJE VERBRAND. Vrijdagmiddag is het e©njarig dochtertje van de familie Oudevoshaar te Ootmarsum tijdens afwezigiheid van de moeder levend ver- brand. Het kindje zat in een hobbelpaard en is met dit speelgoed te dicht bij de kachel ge komen. Hierdoor geraakte het waschgoed, dat daar te drogen hing, in brand, terwijl tegelijikertijd de kleertjes van het kind vlam vatten. Toen een buurvrouw, die de brand- lucht had waargenomen, kwam toeloopen, was de kleine reeds in het vuur omgekomen. Het lijkje was geheel verkoold. EEN HACHEI.I.IK AVONTUUR. „Insulinde" redt twee jongemannen. Vrijdag hebben twee jongemannen van on- geveer 22 en 18 jaar uit Nes, gemeente West- dongeradeel, aan de Friesche kust, een hache- lijk avontuur beleefd. In een sloep waren zij udtgevaren om op de Engelschmanplaat hout te gaan zamelen. Door den harden zuidwes- ten wind direven zij af in de r.icihting van het Friesche zeegat, tussehen Ameianid en Schder- monnikooig. Gelukkig werd hun hachelijke positie bij.tijds op,gemerkt. De reckling-boot ..Insulinde" van de Noord- en Zuid-Holiland- sche Reddingmaatschappij vertrok uit Oost- mahom en de bemanning slaagde er nog juist v66r donker in, valk voor den drempel van het zeegat, dwars van Schiennonnikoog, het tweetal op te pikken. Waren zij verder ge- dreven, dan was het met de jongelui gedaan geweest. De Insulinde" heeft het tweetal behouden te Oostmahom aan wal gezet. KINDJE TENGEVOLGE VAN M IN H A N DELI N G OVERLEDEN. Te Amhem is een 29-jarige werklooze koop man gearresiteerd wegens mishandeling van een kindje van negen maanidien, tengevodge waarvan de kledne is overieden. Eenige weken geleden maakte de koopman kennis met een twintigjarige vrouw, wier man, de vadier van het overieden kind'je, in Veenhuizen vertoeft. Haar nieuwe kennis was zelf ook gehuwd en vader van een doch tertje van vijf jaar. Zijn vrouw was echter van hem weggeloopen. Zaterdag was de dokter ontboden bij de baby van negen maanden. Het kindje bleek ernstig miishandeld te zijn en werd naar het ziekenhuds overgebracht. Dinsdag is de kleine overieden. De koopman J. is gearresteerd en heeft een bekentenis afgelegd. POGING TOT DIEFSTAL. De politie heeft aangehouden de 16-jarige G. C. P. uit 's Gravenzande, die in den goud- smidswinkel van K. in de St. Andriesstraat te Rotterdam eenige gouden ringen te Zien vroeg. Zij kon geen keus maken, maar toen zij wilde weggaan, bemerkte de winkelier, dat zij tussehen de vingers een ring had ach- tergehouden. Op zijn verzoek dezen ring terug te geven, gaf zij voor geen ring te hebben. De winkelier heeft haar toen overgegeven aan de politie van het bureau Sandelingplein, die het meisje op transport heeft gesteld naar haar woonplaats. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. De politie te Schiedam heeft Vrijdag een goeden slag geslagen. Ten huize van C. v. T. aan den Noordvestsingel is zij er n.l. in ge- slaagd een geheime distilleerderij in voile wer- king in beslag te nemen. In deze woning werden aangetroffen een distilleerketel, een koelton, een kooktoestel, twee melkbussen met beslag, drie oliekannen, drie fusten met spoelen en zeven flesschen moutwijn. Alles is in beslag genomen en tegen dezen distillateur is proces-verbaal opgemaakt. GOUDSMIDSWINKEL GEPLUNDERD. Zaterdagnacht hebben inbrekers in een goudsmids- en een horlogewinkel in de Lange Poten 11a te 's Gravenhage een inbraak ge pleegd en een groot aantal gouden horloges ontvreemd ter geschatte waarde van circa f 12.000. Boven dezen winkel Is een kapperszaak ge- vestigd, tot welke zaak de dief of dieven door opensluiting van de straatdeur zich toegang hadden weten te verschaffen. Nadat zij eerst daar 12 uit een ijzeren geldkistje hadden gestolen, zijn zij door een raam aan de ach- terzijde van het bovenhuis via een plat en een lichtkoker langs een ladder naar beneden ge komen, waar zij toen gemakkelijk spel hadden om in den winkel te komen. Een groot aantal horloges hebben de dieven toen uit de etalage en vitrines weggenomen. Ook een brandkast, welke in het kantoor stond in 2en achterkamer, hebben de dieven weten open te breken. Hier was de moeite echter vruchteloos, want de brandkast was leeg. VLIEGTUIG „FREUSSEN" IN VVEST- AFRIKA VERONGELUKT. Een vliegtuig van de Duitsche Lufthansa, dat een proefvlucht van Berlijn maakte met vijf tien passagiers aan boord, is, naar uit Bathurst in Gambia (Britsche kolonie in West Afrika) wordt gemeld, bij Jeshwang in botsing gekomen met een palmboom en ver- ongelukt. Het vliegtuig, dat plaats bood aan veertig passagiers, geraakte in brand. Het' lot van elf passagiers Is onzeker. Het ongeluk gebeurde, nadat de machine van het vliegveld te Bathurst was opgestegen. Vermoedelijk is het verongelukte vliegtuig een geheel nieuw, vier motorig Junkertoestel, het grootste tot dusverre door de Junker- fabrieken vervaardigd, dat bestemd is voor lange afstandsvluchten. Er werden met dit toestel proefvluchten gemaakt om de gedra- gingen in een tropisch klimaat na te gaan. Naar gemeld wordt bevonden zich behalve de vliegers, eenige technici van de Junker- fabrieken en een paar deskundigen van het Duitsche ministerie van luohtvaart aan boord van het vliegtuig, een prototype dat nog in het stadium van beproeving was en waarom- trent nog geen bijzonderheden bekend zijn gemaakt. Bathurst wordt veel gebruikt als tusschenstation voor transatlantische vluchten naar Zuid-Amerika. Het valt wel aan te nemen, dat tenminste elf personen zijn om gekomen bij het ongeluk. Een later bericht geeft het aantal dooden definitief als vijf en dat der gewonden als vijf op. Het vliegtuig droeg den naam ^Preusseni". Drie van de meest vooraanstaan- de Duitsche vliegers Blankenburg, Untucht en Kindermann behooren tot de omgekomenen. Blankenburg bestuurde het toestel toen het verongelukte. De Preussen was Woensdag van Berlijn vertrokken en was via Marseille en Dakar naar Bathurst gevlogen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2