WIE PRIJS STELT OP GOED BROOD, KOOPT HET IN VAN STRIEN'S BAKKERU. NOORDSTRAAT 79 HtiiWit, get west en Wtfiaatt de fuiid. Dam-en Schaakrubriek Sport Gemengde Berichten SCHAKEN. DAMMEN. VOETBAL. LOOP DER BEVOLKING. Zulk een sfeer is voortreffelijk geteekend met de figuren er in van het tweede plan, waarbij men steeds weer lieden tegenkomt, van wie men de gezichten en de talenben kent, doch de namen niet. Het vormt den boeienden adhtergroiud voor de geschiedenis van een jongen en veelbelovenden chirurg, die een door weelde omgeven jongedame trouwt, die door een buikvliesontsteking en eigenlijk bij ver- gissing in dit allemansziekenhuis terecht is gekomen. Het huwelijk wordt een mislukking, want de jonge vrouw kan geen afstand doen van haar luxe en de chining niet van zijn plicht als dokter. Een gave rol van Franchot Tone die zoo sober en menscbelijk een figuur weet'neer te zetten, een goede rol van Mau reen O'Sullivan als verpleegster, een voldoen- de van Virginia Bruce als de rijke jongedame. George B. Seitz voerde de regie en hij deed het op knappe en vaardige wijze en met die pertfectie, welke steeds het kenmerk is van de goede Amerikaansche film. „M'n man is detective". W. S. van Dijke serveert u in deze detective- story een drietal zeer mysterieuze moorden bij twee er van denkt ge wed zoo n beetje te weten wie de dader is en natuurlijk merkt ge aam het slot, dat ge u deerlijk vergist hebt, zoodat ge uw speurderstalenten niet al te hoog kunt aanslaan. Te meer niet, wijl ge ten slotte, wat dien derden moord aangaat, ook nog bekennen moet dat men u, minsbens vijf minuten voor de ontsluiering van al deze mys teries, den sleutel voor de oplossing heeft voorgehouden dien ge natuurlijk niet hebt opgemerkt. En wat dat betreft is het dus met de spanning in deze speurdersgeschiedends alles in den haak men wedt voortdurend op het verkeeide paard, men ziet zeer vele duis- tere en ongure gezichten, men kan zoowat iedereen verdenken en er is derhalve alle reden gespannen het slot af te wacliten. Men geeft u dan bovendien nog een paar fiksche robbertjes vechten te zien en loeren revolvers in duistere hoeken van vooh.ti.gc kelders er vliegen steenen met geheimzinnige briefjes op geheimzinnige wijze door vensters, en er zijn velerlei andere ijselijkheden en wie houdt van de spanning van zoo'n moordgeschiedenis en al wat daarbij hoort komt ruimschoots aan zijn trek. Niettemin schuilt daarin geenszins de ver- dienste van deze film men zou deze ver.- detta-hisitorie gevoeglij.k een onvervalschten draak met zeven koppen en veertien vurige tongen kunnen noemen en zij zou, anders ge- speeld en anders gefilmd, waarschijnlijk een ongenietelijk product worden. Doch bij deze After the tin man" zit men gansch den tijd, ondianks alle overtredingen van het Ameri kaansche wetboek van strafreoht, die men u voorzet er zijn, behalve de reeds genoemde drie moorden, nog enkele andere misdrijven van kleiner kaliber begaan, als daar zijn de vervaardiging van valsche cheques en chan tage ondanks dat alles dan zit men met een geamuseerden glimlach toe te kijken en be- leeft men zijn genoegen aan een dialoog, die dikwijls verrassend van humor is. William Powell, als de detective, wandeit door deze film als een verrukkelijke dwaas, die van alles liever doet, drinken, slapen, roer- eieren maken desnoods, dan drie moorden, valschheid din geschrifte, chantage en wat kleinere misdrijfjes, op te helderen en die het alles dan doet met een zekeren vermake- lijken afkeer van het beroep en met een ge- zicht, dat geen moment nalaat u te amusee- ren, waarbij men met genoegen Myma Doy als een eigenwijs en niettemin een daarom be- koorlijk vrouwtje naast hem ziet. GEMEENTERAAD VAN HOEK. In de gisteren gehouden vergadering was afweziig de heer P. Sdheele. Na vaststelling der notulen deelde de Voorzitter bij de ingekomen stukken mede, dat van den heer P. Scheele was ingekomen een mededeeling dat hij ten gevolge van zijn drukke werkzaamheden ge- noodzaakt was, zijn lidmaatschap van den raad neer te leggen en den leden GOds Zegen toewensohte. Onder dankzegging voor de door hem als wethouder en raadslid aan de ge- meente bewezen diensten, werd hem ontslag verleend. Het taestuur van den Tuiinbouwcursus ver- zodht voor de jaren 1938 en 1939 een subsidie van 12,50. Het betneffende adres weird, als zijnde ongezegeld, ter zijde gelegd. J. de Fouw beklaagde zich over vermeende onrechtmatigheden, van de zijde van Burg, en Weth. ondervonden bij hot inschrijven naar het ophalen van vuilnis en de aanbesteding van kolen, en wees vervolgens den raad op den toestand van den weg in Oud-Vlissingen, die ten gevolge heeft, dat bij regenacbtig weer al het water van den weg op zijn erf stroomt. Hij acbtte zich niet verpldcht, dit te ontvangen. Wethouder Haak deelde mede, dat West-Indisch. Wit: Dr. A. Aljechin. Ziwart: E. Bogoljubow Triberg 1921. 1. d2d4 PdSf6 2. Pgl—f3 e7e6 Hiermee toont Zwart het plan, de witte velden te gaan beheerschen. 3. c2c4 b7b6 4. g2g3 Rc8to7 5. Rfl—ig2 c7—c5 Dit is niet consequent. Wit heeft Pc3 ach terwege gelaten om Zwart niet de gelegen- heid te geven, met Rb4 dit paard onschade- lijk te maken, zoodat hij des te •gemakkelijker op e4 kan komen. Beter is 5.... Re7. 6. 0—0 0 0. 7. Pc3 en Zwart heeft de keuze tusschen Pe4 en d5, welke beide zetten tot moeilijk spel leiden. 6. d4 X c5 Rf8 Xc5 7. 00 o0 o3 d7d5 Dit is hier zeker niet goed wegens de stand van Rg2 en Rb7. 9. Pf3d4 Dit maneuver, waardoor pion d5 gepend naakt is zeer sterk. Echter ware Peo minder goed wegens Dc7 Rf4 Ph5. Op cd5: volgt eerst Td8 en daarna pas ed5: Rc5Xd4 Deze raadsheer wordt gewoonlijk geruild, maar dan tegen Pc3, wat voor de beheer- sching van het centrum grootere beteekenis heeft. Wit raakt op de witte velden in de meerderheid: daarmee is Zwarts opening weerlegd. 10. DdlXd4 Pb8c6 11. Dd4h4 d5Xc4 Zwart heeft handig de penning van d5 op- geheven. 12. Tfldl Dd8c8 Dekt tevens Rb7, wat zeer noodig is. 13. Rcl—g5 Pf6—d5 het in het voomemen lag den weg aldaar te verbeteren. Verder deden Burg, en Weth. me dedeeling van de gedragslijn die inzake de aanbesteding van het ophalen van huisvudl en de aanbesteding [voor levering van kolen ge- voligd was. Met algemeene stemmen werd besloten tot het aangaan eener re-kening-courant-overeen- komst tot 31 December 1939 met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten, ter vervan- ging van de peT 31 December 1938 afloopende overeenkomst. De door het gemeentebestuur van Terneu- zen gevraagde Wjjziging in de gemeenschap- zeggenschap hlerover voornamelijk bij den piolder berustte. De heer De Kr-aker wees als werkverschaf- fingsobjecten op de aanstaande verbetering der tertiaire wegen en de indijking van een polder achter het Mauritsfort. Uit de ter vergade ring gedane mededeelmgen bleek, dat de ver betering der tertiaire wegen, afgezien van de kosten, nog geruimen tijd kan aanloopen, ter- wijl de door Burg, en Weth. in het werk ge- st'elde pogingen voor inpoldering tot resultaat gehad hadden, dat een uitspraak was verkre- gen, dat bedoelde polder voor hedijking n-iet rijp was. om met twee pu-nten achterstand Breskens te acbtervolgen. Een belangrijke wedstrijd mag wel genoemd worden AxelBreskens, daar Axel na haar off-day hij den strijd tegen Temeuzen zich j.l. Zondag van een andere zijde heeft laten zien, zoodat het te verwachten is, dat zij Bres kens krachtig partij zal geven. Nu gelooven wij niet, dat Breskens te Axel een halt zal worden toegeroepen op haar weg der over- winnirigen, maar het zal voor de Bressiaan- ders wel een groote vreugde zijn indien het hun inderdaad gelukt ook nu weer ongeslagen naar huis te kunnen terugkeeren. De kinderen zijn echter eerst Dinsdagavond 8 uur aldaar gearriveerd daar zij van half twee af te Emmerich waren vastgehouden. Van twee kinderen uit een weeshuis waren de papieren niet in orde, zooals uit het zorg- vuldig heen en weer getelefoneer tusschen Zevenaar en Emmerick bleek. De Duitsche beambten hadden dus bezwaar gemaakt om de groep door te laten. Men had uit Naarden twee Duitsche dames gezonden om de kinderen aanstonds wat meer op hun gemak te stellen. Men had echter niet de mogelijkheid voorzien, dat zij niet zouden worden doorgelaten; beide dames wil- pefTjke regeling voor de toelating van leerlin- gen op de openbare ulo-school aldaar, werd evenieens met alg. stemmen vastgesteld. Op het verzoek der afd. Terneuzen van den Ned. Bond van Hotel-, Koffiehujs-, Restau- ranthouders en Slijters om verlating van het sluitingsuur der koffiehuizen, werd in zoo- verre guns tig beschikt, dat het sluitingsuur voor den Zaterdag werd bepaald op 11 uur. De Voorzitter zegde toe, tot de op dit besluit vereischte goedkeuring zou zijn verkregen, disipensatie van het bestaande sluitingsuur te zulien verleenen. Een verzoek van de Geitenfokvereeniging ,,De Eendracht" am een subsidie van 40, werd met alg. stemmen aangenomem. De be- treffende post stond ook reeds op de begroo- ting uitgetroklken. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten van Zee-land, betreffende de aanslui- ting der gemeente bij het dest-ructiebedrijf der N.V. Ge-kro te Overschie, werd, na breedvoe- rige discussie omtrent al of niet toetredin-g, mede in verband met het verhandelde in de jongste raadsverga-dering te Temeuzen, ten- slotte nog geen besluit genomen, daar bij stemming over het voorstel van Burg, en Weth. tot aansluiting te stemmen staakten. Met algemeene stemmen werd vastgesteld een nieuwe verordening op de hefting van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds- belasting. Tot verhuur der onderwijzerswoning, be- woond door den heer Ocke voor den tijd van 2 jaar, werd met alg. stemmen besloten. Een gezamenlijk verzoek van den exploi- tant der radiodistributie tie Sluoskil en te Ter neuzen, om machtiging te verleenen, dat de N.V. Radiodistributie- en Draadomroepbedrijf te Terneuzen het gedeelte van de wij'k Vinger- ling en omstreken, aansluitend aan het be staande radiodlstributienet in de wijk Zeven Huisjes te Temeuzen zal mogen exploit-eeren, werd, met alg. stemmen, ingeiwilldgd. Op voorstel van Burg, en Weth. werd na eenige discussie besloten om aan te koopen de woning, thans bewtoon-d door G. Platteeuw, om de mimte hiervan, na afbraak der bestaande woning, te benutten voor vergrooting en ver- fraaiing van het marktplein. Dit voorstel werd met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Nadat nog opnieuw was vastgesteld een capitulantenverordening en het bedrag per leerling, bedoeld in art. 55 bis der L.O.-wet, werd overgegaan tot de behandeling der be- groOting voor den dienst 1939. Deze passeerde vrijwel zonder op- of aan- merkingen onder den hamer van den Voor zitter, zoodat deze in record-tij-d vastgesteld was. Eenzelfde lot viel ten deel aan de begrooting van het alg. burgerlijk arrpbestuur. Bij de omvraag pleit^e de heer Den Hamer ten sterkste voor de werkloozen die in de ge meente zijn en die thans, nu zij nog niet uit hun bondskas kunnen trekken, en evenmin s-teun genieten kunnen, geruimen tijd reeds zonder eenige u-itkeering zijn. Hij verweet Burg, en Weth. hun naar zijn meening in dezen te slappe houding. Van de zijde van Burg, en Weth. werd geantwoord, dat door het college al het mogelijke gedaan was om de betrokken personen in de werkverschaffing te plaatsen of de steunregeling weer open te stellen en dat ten slotte geantwoord was, dat zoolang er minder dan 10 werkloozen in de ge meente zijn, deze niet naar de werkverschaf fing gezonden kunnen worden, welke maat- regel geldt voor alle plattelandsgemeenten. Dit braeht den heer Den Hamer op het cha piter der werkversahaffingsobjecten, of liever, het gebrek aan werkverschaffingsobjecten, waarop wethouder Haak eenig commentaar gaf. De heer Den Hamer merkte vervolgens op, dat hij van meening was, dat een sloot waar- in overeenkomstig besluit van den raad buizen gelegd zouden worden, niet aanbes-teed was, waarop van de zijde von Burg, en Weth. mede gedeeld werd, dat aanbesteding van dit werk moeilijkheden veroorzaakte en ten slotte de Om geen piOn te verliezen, moet Zwart zijn koningsvleugel verzwakken. 14. Pc3Xd5 e6Xd5 15. TdlXd'5 Schijnt gevaarlijk, maar is de inleiding tot een fraaien aanval. 15. Pc6b4 In de hoop, door mil den toestand te ver- lichten. 16. Rg2—e4 Zwart heeft nu de keus tusschen h6, waarop Rh6: gh6: Dh6:, of Rh6: Rdi5: Rg7: de beslis- sing bren-gt en g7g6, waarna Rf6 benevens Dh6 tot verlies leidt. Daarom offert Zwart iets terug, in de hoop, er levend af te komen. 16f7f5 17. Re4Xf5 Tf8Xf5 18. Td5d8f Dc8 X d8 19. Rg5Xd8 Ta8c8 20. Tal—dl Tf5f7 21. Dh4g4 Pfo4d3 Zwart boopt hierdoor nog eenig tegenspel te krijgen. 22. e2Xd3 Tc8Xd8 23. d3 X c4 Td8f8 24. f2fl4 Tf7e7 25. Kglf2 h7h6 26. Tdl—el Rb7c8 27. Dg4—f3 Te7f7 28. Df3d5 g7g5 29. Tel—e7 g5Xf4 30. g3Xf4 Zwart geeft op. De heele partij is helder en overziohteUjk: Wit krijgt in het centrum een overwicht, Zwart moet den koningsvleugel ontblooten, Wit kan daardoor een combinatie op touw zetten, die hem materieel voordeel (D tegen T R) oplevert en de rest is een- voudig. Burg, en Weth. verklaarden zich nogmaals diligent ten opzichte van het verleenen van steun of uitzending in werkverschaffing der werkloozen, waarna de Voorzitter de verga dering voor gesl-oten verklaarde. 548. Wij zijn onze lezers nag altijd de oplossing verschuldigd van het probleem van Geo van Dam, waarin deze het record van Weiss heeft geevenaard: Zeven maal meerslag! DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. I>^d. Voetbalbond. Afd IV. Eerste Klasse. De wedstrijd RoermondEindhoven is de strijd tusschen nummer een en nummer elf, de eerste met 12 punten uit 8 wedstrijden en de laatste met slechts 2 punten uit 7 wedstrij den, zoodat de uitslag zich wel gemakkelijik te voorspellen laat. Moeilijker is dit het geval bij de kamp tus schen NOAD en BW, want het trekt toch de aan-dacht, dat het puntenve-rschil tusschen nummer 2 en nummer 9 van de ranglijst slechts 2 punten bedraagt, hetgeen ook bij NOAD en BTVV het geval is. Zoodra Eind hoven nag ee-nmaal struikelt krijgen vele clubs een zeer behoorlijke kans. NOAD is een van de gegadigden voor de eerepl-aats en daar om denken wij, dat NOAD zich in den komen- den strijd die kans zich niet zal laten ont- glippen. PSViNAC is ook weer zoo'n kamp, waarbij zich niets te voorspellen laat. NAC heeft de beste papieren, doch PSV speelt op eigen ter- rein en indien zij dezen strijd verliest is haar kans vrijwel uitgeschakeld. BleijerheldeWillem II zal aan de bezoe- kende club naar alle waarschijnlijkheid wel de oveirwinning brengen, terwtjl MW en Juliana met gelijke resultaten, 8 punt-en uit 7 wed strijden, den strijd moeten beginnen, zoodat hier elke grand voor eenige voorspelling ont- breekt, tenzij men een gelijk spel als uitslag het meest waarschijnlijk acht. Tweede klasse A Het falen van TSC vorige week heeft bij vele clubs de moed doen herleven, want nu is de voarsprong van deze club practisch te niet gedaan, daar RBC er thans iets beter voor- staat. De Zeeuwen gaan op bezoek bij TSO en van dezen wedstrijd hangt Voor beide olubs zeer veel af, immers is de achterstand van De Zeeuwen op de Qosterhouters slechts 2 pun ten. Al geloovien wij niet, dat De Zeeuwen er in zulien slagen am TSC op eigen terrein een nederl-aag toe te brengen, zal het er in elk geval warm naar toegaan. De BaronieVlissingen belooft ook een spannende partij te warden, want ook hier kan moeilijk van een zwakken tegenstander gespro-ken wOrden, zij zijn volkomen aan elkaar gewaagd. ZeelandiaGoes zal denkelijk aan de thuis- club de overwinning brengen-, al zal het pun- tenverschil wel minimaal zijn. RBC, de ernstige mededinger voor de eere- plaats, gaat naar Souburg, om aldaar ROS te bekampen en vermoedelijk ook een nederlaag toe te brengen. Derde klasse A. Daar de tweede heift van November is aan- gebroken, vangen alle wedstrijden weer aan am 2 uur, waarmede de sportliefhebbers wel rekening zulien houden. Sluiskil heeft vorige week geen gelukkigen dag gehad, doch blijf-t niettemin bij de kop- ploegen en zal dit ook wel blijven na haar strijd tegen Hulst bij wie zij opbezoek gaat en die zij wel de beide punten zal weten te ont- houden. Temeuzen krijgt op haar terrein tegenover zich Oostburg, dat weliswaar een belangrijk beter seizoen medemaakt dan het vorige, doch toch nog 'niet die kracht kan on-twikkelen, noodig om de leidende clubs een nederlaag toe te brengen, zoodat Temeuzen voort zal gaan In rubriek 542 plaatsten wij de stand op diagram. Zwart: 1, 2, 3, 5, 9, 13, 23, 24, 26, 29, 34 en een dam op 50. Wit: 7, 11, 12, 15, 16, 17, 2-0, 21, 22, 27, 35, 38, 40, 41, 42, 43, 44, 47, 48. 1. 2014! 50X46 meersl. 2. 22—18 13X31 3. 11-6 2X22 4. 4741 26X8 5. 42—37 31X33 6. 3530! 46X35 7. 30X30 35X10 8. 15X2 dam, en wit wint verder ge- makkelijk. Vervolgens een partijstand van bekend genre, waarin de zwartspeler de moeilijkste maar stellig ook de mooiste winstgang koos en een andere eenvoudige winstmogelijkheid overzag. Overigens weer een bewijs voor de cambinatie-rijkdom van het dam-spel. ZWART 1 2 3 4 5 HoofdplaatCorn Boys zal de overwinning brengen aan de thuisclub, die er belangrijk beter voorstaat als Corn Boys, welke ploeg als hekkensluiter fungeert. BiervlietIJzendijke valt lastig te voorspel len, een punt-enverd-eeling iigt wel in de lijn der verwach-ting, maar of IJzendijke hiermede accoord zal gaan is nog de vraag. Derde klasse B. Het tweede elftal van Terneuzen gaat naar Middelburg, om aldaar de Middelburgsehe re serves te bekampen. Hoewel de rserves van Temeuzen een voarsprong van vier punten hebben op hun collega's van Middelburg, is deze strijd voor onze stadgenooten zeer lastig te noemen en zal een overwinning voor hen dan ook duibbel welkom zijn, waardoor zij hun goede kans blijven behouden om bij het einde van deze competitie op een der boven- ste plaatsen te eindigen. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. De reserves van de Terneuzensobe Boys hebben vorige week him eerste overwinning mogen boekien, doch nu zij deze week tegen de reserves van Axel moeten uitkomen, geloo ven wij niet, dat thans voor de tweede maal in successie de beide punten door hen zulien wor den veroverd, al zal Axel 2 het op het ter rein van de Boys niet gemakkelijk krijgen. Philippine ontvangt het sterke BKW, zoo dat het wel te verwachten is, dat het bezoe- kend elftal met de eer zal gaan strijken. Het derde elftal van Terneuzen gaat een buurpraatj!e maken met de Sluiskilsche reser ves, mogelijk dat zij het daar zoo gezellig zul ien vinden, dat zij de koek genoeglijk zulien deelen. 2e klasse B. Sluiskil 3 moet naar het nog ongeslagen Hulst 2 op reis en zij zulien daar ook wel de beide punten achterlaten. BIEVV 2 krijgt ook al een sterken tegen stander op haar uitwedstrijd, want het reserve elftal van Hontenisse blijkt voor haar klasse- genooten een zeer moeilijk te overwinnen hin- derpaal te zijn, vooral op eigen terrein. Wij voorzien dan ook, dat Hontenisse 2 zich op de tweede plaats zal weten te handhaven. Het tweede elftal van de Com Boys zal zich de gelegenheid niet laten ontglippen om haar puntenaantal met 2 te vermeerderen, want in het derde elftal van Hontenisse krijgt zij een tegenstander te bekampen, die, ofschoon reeds 7 wedstrijden achter den rug, nog geen enkel puntje in haar tegoed kon boeken. EEN SCHILDERIJ VAN REMBRANDT VOOR 102.000 NAAR AMERIKA VERKOCHT. Tijdens de veiling van de collectie van wijlen A. W. M. Mensing in de groote veiling- zaal van Fred. Muller en Co. te Amsterdam is Dinsdagmiddag om kwart voor vijf het bekende schilderij van Rembrandt, voorstel- lende het portret van Maarten Loo ten, dat vooral belang inlboezemt in verband met het daarop weergegeven eigenhandig schrift van Rembrandt, voor Amerikaansche particuliere rekening aangekocht voor een bedrag van 102.000. A ANKOMST VAN DUITSCHE KINDEREN IN HET GOOI. Men meldde Ditri'dagavond uit Naarden: De eerste groep kinderen uit Duitschland is Dinsdagavond te Naarden aangekomen. Zij waren Dinsdagochtend 8 uur uit Frankfort vertrokken en hadden met den trein van kwart voor twee te Zevenaar kunnen aan- komen, waar twee dames ze zouden ontvan gen. Zwart had blijkbaar de theorie der Kikke- zetjes aan een grondige studie onderworpen en won tamelijik verrassend aldus: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 26X17 35X24 28X8 42X31 48X39 17—21 24—30 19X89 39X37! 3X43 Kwart won hiermee 2 schijven en de partij. Meer voor de hand liggend was de volgende winst: zwart 1722; 2430 en 19X37, waar na 2328 volgt met de dubbele dreiging 18—22 en 28—32. Tijdens een simultaan-seance te Axel in het begin van October werd de simultaanspeler in ond-erstaand eindspel onberispelijk in de luren gelegd. Kwart: 6, 20, 22, 26, 27. Wit: 16, 30, 37, 38, 43. Met zwart aan zet venliep dit eindspelletje als volgt: 1. 27—31 2. 16—11 Wit 3025 gaf ineens remise. 2- 31X33 3. 11—7 6—11! 4- 7X16 3338! 5. 43X32 2227! 6. 32X21 26X17 en wit kon opgeven. WIT 47 48 49 50 Kampioenschap van Zeeland. Met betrekking tot de a.s. Zeeuwse kam- pioenswedstrijd ontvdngen wij de volgende circulai-re van het bestuur van de Zeeuwse Dam bond, gericht aan de Zeeuwse dammers: ,,Het bestuur van de Zeeuwse Dambomd doet een opr-oe-p aan alle dammers in Zeeland, aangesloten bij een vereniging, om deel te nemen aan de voorronde voor het persoonlijk damkajmpdoenschap van Zeeland. Er zulien bij voldoende inschrijving groepen den niet naar Emmerich gaan, daar zij dan moeilijkheden vreesden. Nederlandsche dames die zich te Zevenaar aanboden, vemamen ech ter uit Emmerich dat niet was te bepalen hoe laat zij terug zouden kunnen komen. Hier door moesten zij erVan af zien de kinderen te halen. De 23 kinderen, alle van 8 tot 12 jaar. onder wie 13 meisjes, zijn des avonds laat te Bus- sum aangekomen. Deden van het comite heb ben ze van het station afgehaald en in auto's naar Naarden gebracht. Zij werden door drie doktoren onderzocht en alle in orde bevonden. Veel kinderen, die klaarblijklijk afschuwe- lijke tooneelen hadden gezien, waren nog erg zenuwachtig: Voordat alien gingen slapen werden zij ont- haald op bavermout, brood en beschuit en melk aan een kinderlijk versierde tafel. De burgemeester en -zijn echtgenoote en leden van het comite hielpen de kleinen op hun ge mak te stellen. EEN VUILNISBELTBEWONER. Het is alweer eenige maanden geleden, dat de olieman Ph. B. in de dorpsmond te 's-Gra- venhage beter bekend als „de lippes", zijn tenten aan den Maasdijk, die hij daar als ge- volg van een proces in letterlijken zin had opgeslagen, moest verlaten en tijdelijk ver- huisde naar de gemeentelijke vuilnisbelt. Het scheen de familie ter plaatse redelijk te be- vallen; langzamerhand verscbenen er een woning, een schuurtje en zelfs een garage voor des oliemans Fordje, vervaardigd van oud bout, het een al bouwvalliger als het andere. Dit bracht B. in conflict met de bouwverordening, doch aanzeggingen noch processen-verbaal hadden invloed, zoodat de politie als laatste termijn den 15en November had aangekondigd, op welken dag alles afge- broken moest -zijn. Dinsdagmorgen stond ech ter alles nog overeind en spoedig verschenen op het terrein de chef-veldwachter, 3 politie- agenten, de gemeente-architect en twee ge- meente-werklieden, om op deskundige wijze de hutjes van „de lippes" te sloopen c.q. te waken voor een ordelijk verloop der werk zaamheden. Dank zij deze respectabele op- komst verliep alles zonder protesten, met bet gevolg, dat de familie B. thans weer in de open lucht op de vuilnisbelt vertoeft. Deze weinig geriefelijke verblijfplaats is overigens vrije verkiezing van den zeer hardnekkigen olieman, omdat bij iedere andere woning wei- gert, sinds hem bij vonnis van den civielen rechter op een woning, welke hij vroeger be- zat, zijn ontzegd. TRAGISOH ONGELUK TE SINTELBEEK. Maandagavond is te Sintelbeek onder de gemeente Wittem (Z.-L.) een tragisch onge- luk gebeurd. De bakker Bendermacher liep op eenige honderden meters van zijn woning op den weg, toen hij plotseling van achteren werd aangereden door een bestelauto, welke zijn eigen wagen bleek te zijn, die bestuurd werd door zijn zoon. De man werd zwaar ge- wond en brak beide foeenen. Op last van den dokter werd hij naar het ziekenhuis te Heer- len gebracht, waar hij Dinsdagnaoht is over- leden. De zoon, die diep onder den indruk was, verklaarde zijn vader niet te hebben ge zien; hij werd door een tegenligger verblind. SAS VAN GENT. Gedurende <36 week Van 6 tot en met 12 November hebben zich in deze gemeente ge- vestigd: J. F. de Potter, chauffeur, van Hontenisse. P. C. van Oteghem en gezin, arbeider, van Avon (V.SA..). Vertrokken J. de Man en gezin, brigadiier-majoor rijks- veldwacht, naar Loenen. gevormd worden, waarvan de deelnemers in de onmiddellijke nabijheid van elkaar wonen. Inschrijfgeld f 1,50 per deelnemer. Voor elke groep wordt een leider aangewezen. Het bestuur van de Zeeuwse Dambond beslist over toelating en de vorming van een groep. De onkosten van de voorronde zijn voor rekening van de spelers. Voorgesteld wordt alle eerstaankomenden in de finale te plaatsen. De kosten van een finalist worden door de Zeeuwse Dambond gedragen. Er wordt op aller medewerking gerekend. Inschrijving v66r 26 November a.s." Tot zover het nondschrijven, dat in alle clubs bespreking verdlent. Indien er in Oost-Zeeuws-Vlaanderen be- langstelling voor bedoelde wedstrijd blijkt te zijn, dan zal het bestuur van de Zeeuws- Vlaamse Dambond ongetwijfeld bereid zijn de regeling der voorronde in onze streek op zich te nemen. De dammers te Axel, Hoek, Hulst, Clinge, Sluiskil, Zaamslag en Terneuzen kunnen zich via hun bestuur aanmelden. De voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse Dambond heeft zich reeds tot de aangesloten clubs gewend. Voordat een beslissing wordt genomen, zal onderling overleg naar onze mening nood- zakelijk zijn. Deelneming aan de wedstrijd om het kampioenschap van Zeeland betekent aansluiting bij de Zeeuwse Dambond, als club of persoonlijk. Een middenweg is er niet! 'Het lijkt ons nodig dit eens vast te leggen. De Zeeuwse Dambond heeft een loffelijke propagaaiida-actie op touw gezet. In dit ver band alleen heeft men de nieuwe regeling van de Zeeuwse kampioenswedstrijd te zien. Wie zich hiervan rekenschap geeft, zal moe ten toegeven, dat deelneming aan die wed strijd comsequenties meebrengt. Men begrijpe ons goed! We oordelen of adviser en niet. Wij constateren slechts. Vast staat, dat vddi' de bewuste wedstrijd het probleem der aansluiting om een oplos sing vraagt. (Het woord is aan de ZeeuWB-Vlaainse dammers

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3