Ter Neuzensche Courant Sport Vrljdag 11 November 1938 Ne. 9836 DERDE BLAD VOETBAL. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. VAN W ED ST HIJD PROGRA MM A VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. le klasse afd. I. ■OWBlauw-W it KFCSparta. XerxesADO. DiWISStormvogels HRSHDV1S. le klasse afd. n. DF1C(DOS. VUC—DHC. VSVjFeijenoord. BtBICAjax Haarlem"1 Gooi. le klasse afd. HI. (HeraclesQuick. m HenigeloGo Ahead. EnschedeZAC. AlGOWTubantia. NECWageningen. Afdeeling IV. le klasse. JulianaNO AD. Willem II—NAG. EindhovenLONGA BWPSV. MVVRoermorid 2e klasse A. MiddelburgTSC GoesVlissingen. RCSDe Baronie. (De ZeeuwenZeelandia. FKBCBreda. 3e klasse A Hoof dpi aatHulst. SluiskilAxel. Uzendijke—[Breskens. Corn Boys—Biervliet. 3e klasse B. EMM—Middelburg 2. Vlissingen 2Goesche Boys. BurghEiland Boys. Zeelandia 2Goes 2. Terneuzen 2(De Zeeuwen 2. le klasse afd. V. Velocitas(HSC. GVIAIVHeenemveen. LeeuwardenBe Quick. SneeklAchilles. Veendam—FVC. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. Terneuzensche Boys 2Philippine. HKWSluiskil 2. Axel 2Hontenisse. le klasse D. Groede 2Breskens 2. AartdenburgHoofdplaat 2. Schoondijke 2—Oostburg 2. le klasse E. Biervliet 2Schoondijke. Breskens 3Aardenburg 2. 2e klasse B. iBKiW 2—Sluiskil 3. Hontenisse 2Terneuzen 4. SVG 2Com Boys 2. Hulst 2Hontenisse 3. »E WEDSTRIJDEN VOOR ZONOAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Afd IV. Eerste Klasse. Een belangrij-ke ontmoeting kan wel ge- noemd worden de komende strijd tusschen Juliana en NOAD, waarby het gaat om het bezetten van de tweede plaats. NOAD heeft op Juliana een voorsprongetje van slechts 64n punt en het zou ons niets venwonderen zoo Juliana op eigen terrein spelend haar tegen- stander het onderspit zou laten delven. (Willem HiNAC staan na 6 gespeelde wed strijden volkomen gelijk met 7 behaalde winst- punten. Hier zou dus als normaal kunnen gelden een gelijk eindigend spel. EindhovenDONGA zal wel als winnaar de thulsclulb te zien geven. PSV, dat dit seizoen wel een eind zal zien gemaakt aan haar opeenvolgende kampioen- schappen, gaat op bezoek bij BW, beiden met het resultaat van 6 punten uit 6 wedstrijden. Ook hier dus twee gelijkwaardige ploegen, zoodat de komende uitslag zeer moeilyk te voorspellen zal zijn. IMJVVRoermond Is een kamp, waarin de beste kansen aan de thuisclub moeten worden toegedacht, want Roermond behoort wel tot een der zwakste ploegen in dit competitiejaar. Tweede klasse A TSC gaat op bezoek bij Middelburg, dat weliswaar de vierde plaats op de ranglyst in- neemt, doch ondanks dit toch nog altijd als een der sterkste ploegen van de Tweede Klasse gerekend wordt. In TSC heeft Mid delburg evenwel de uitgesproken kampioens- club van dit seizoen te bestryden en de Oosterhouters zullen er wel voor zorgen, dat Middelburg geen spaak in het wiel zal steken. GoesVlissingen belooft een spamnenden strijd te worden, want ofschoon Goes de laat- ste plaats op 6dn na inneemt, blijft zy een voortdurend gevaar voor iedere andere club en de Vlissingers zullen heel bly zijn, zoo zij er in slagen de beide punten mee naar huis te kunnen nemen. Een gelijk spel achten wij het meest .voor de hand liggend. RQSDe Baronie lijkt ons een komende overwinning van de bezoekers. De ZeeuwenZeelandia en ook RBCBreda zijn twee ontmoetingen, waarbij de ontvan- gende clubs de meeste kans hebben om als overwinnaar uit het veld te treden. Derde klasse A. Hoofdplaat heeft vorige week een neder- laag geleden, waarop zij wel niet zal hebben gerekend, die bovendien duidelyk heeft doen uitkomen, dat het seizoen 1938/1939 voor haar bepaald slecht is. lin Hulst, dat bij haar op bezoek komt, heeft zij echter een collega, die het zelfde lot treft, zoodat wij uit deze ont moeting verwachten dat de thuisclub de meeste kans op succes heeft. SluiskilAxel belooft een spannenden strijd te worden, waarin wij aan Sluiskil de meeste kans van slagen toedenken, temeer waar Axel het ook ditmaal nog zal moeten doen zonder haar speler Borgt, wiens gemis een handicap voor de bezoekers beteekent. Uajendijke krygt het tot nog toe ongeslagen Breskens op bezoek en dat zal voor de thuis club wel een te lastige taak zijn om aan Bres kens ook maar ddn puntje te ontfutselen. De Com Boys blijven maar onderaan suk- kelen, doch in haar orfmiddellijke nafoijheid verblijft Biervliet. De Boys hebben het geluk niet aan hun zijde, want in drie opvolgende wedstrijden werden zij slechts met doel- punt verschil verslagen. Wij vermoeden ech ter, dat het ditmaal aan de Boys zal gelukken om aan dien tegenslag een eind te maken, waardoor zij dan tevens de onderste plaats aan Biervliet kunnen aanbieden. Derde klasse B. Terneuzen 2 heeft vorige week bepaald pech gehad in den wedstrijd tegen Vlissin gen 2, want een klinkende overwinning van de thuisclub zou meer verdiend zijn geweest dan de puntenverdeeling, die Vlissingen nog I wist te verkrijgen en Vlissingen 2 had nog geen en.kel verliespunt te boeken gehad. Vrij- wel de geheeie tweede helft heeft het Vlis- singsche doel een belegering moeten door- staan, maar het was meermalen verwonder- lijk op welk een gelukkige wijze het Vlissing- sche doel aan een doorboring ontkwam. De actie, die van de Terneuzensche reser ves uitgaat, maakt het aanschcuwen voor de supporters tot een genoegen en de club, die er in zal slagen om op het terrein aan de Westsluis Terneuzen 2 een nederlaag toe te brengen moet nog komen opdagen. Het twee de elftal van De Zeeuwen, dat bij Terneuzen 2 op bezoek komt, mag niet tot de zwakste tegenstanders worden gerekend, doch een komende overwinning voor de thuisspelende ploeg liigt volkomen in de verwachting. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C. De reserves van de Terneuzensche Boys hebben er tot nu toe niet veel van terecht ge- bracht, hetgeen weliswaar geen verwondering wekt, maar te bejammeren is. Ook in de ko mende ontmoeting tegen Philippine vermogen wij hen niet veel hoop te geven. Dat zij den moed echter niet laten zakken en een voor- beeld nemen aan de verrichtingen van hun eerste elftal, dat na een slecht begin er nu toch aarclig begint in te komen. (BKiWSluiskil 2 zal, naar wij verwachten, wel op een overwinning van de thuisclub uit- draaien. Voor de reserves van Axel komt een zeer zware strijd, nu zij op bezoek krijgen het elf tal dat zoo glorieus bovenaan in de ranglyst staat, n.1. Hontenisse. Weliswaar heeft Axel 2 ook een gemiddelde van de voile 2, doch zij heeft tot nu toe slechts 2 wedstrijden ge- speeld, terwijl Hontenisse reeds 6 tegenstan ders in het zand heeft doen bijten. Het is wel te denken, dat Hontenisse de beide punten in de wacbt zal sleepen. 2e klasse B. Het derde elftal van Sluiskil heeft niet zoo'n moeilijke taak als haar tweede elftal, maar ook hierbij verwachten wy, dat de overwin ning bij de thuisclub, zijnde BKVV 2, zal blijven. Een spannende wedstrijd kan verwacht wor den bij de ontmoeting Hontenisse 2Terneu zen 4. Hontenisse 2 heeft 10 punten uit 6 wedstrijden en Terneuzen 4 heeft 9 punten uit 5 wedstrijden verkregen. Practisch staat Ter neuzen 4 dus iets beter genoteerd, maar het scheelt zoo heel weinig, dat de te verwachten uitslag bijzond'er moeilijk te voorspellen is. Een plaatselijke ontmoeting is die tusschen SVO 2 en de Corn Boys reserves, welke laat- ste tot nu toe een beter resultaat hebben be- haald, zoodat aan hen de meeste kans op suc ces moet worden toegedacht, al zou een pun tenverdeeling ons niet vreemd voorkomen. De ontmoeting Hulst 2Hontenisse 3 word't een gedecideerde overwinning voor de thuis club. Hontenisse 3, dat stevig onderaan prijkt zag in 6 wedstrijden niet minder dan 34 maal haar doel dooiboort, terwyl zij er tweemaal in slaagde een doelpunt te scoren. Vergadering van Maandag 24 October 1938, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer S. van Hoeve, Burge- meester. Tegenwoordig de leden A. de Feijter, A. de Koeijer, A. J. de Visser, A. Haak, F. C. Wlsse, C. Maas, D. G. Koopman, M. Florusse, H. de Feijter, K. Hamelink en de Secretaris J. Stolk Lzn. Afwezig de heer C. de Jonge. (2. Slot.) Onderhoud van wegen en voetpaden. wandelplaatsen en van 96. 1350. 97. Onderhoud plantsoenen. f 300. De heer WISSE leest hieromtrent in de memorie van toeliehting: Wandelplaatsen en „plantsoenen verkeeren in goeden staat. De „post is geraamd als ten vorigen jare en in „verband met de uitgaaf in 1937 wel vol- „doende." Er wotdt hier niet van nieuwen aanleg van plantsoenen gesproken. Moet spreker hieruit concludeeren, dat er ook niets asm gedaan zal worden? De VOORZITTER antwoordt, dat, zooals in een vorige vergadering ook reeds is bespro- ken, de bedoeling is, een stukje van het dorps- plein te beplanten, hetgeen een verfraaiing zal geven. Daarom hebben Burgemeester en Wethouders dezen zomer, toen zij op een ge- makkelijke wijze daarOver konden beschik- ken, grond op laten voeren en is de bedoeling, geleidelijk aan iets aan te laten leggen. Hoe dit zal worden, weten Burgemeester en Wet houders thans zelf ook nog niet. De heer W.ISSE vraagt, of het de bedoeling is, dit te bestryden uit dien post van 300. De heer KOOPMAN merkt op, dat een der- gelijk voorstel niet in den raad is geweest. Het betreft hier een gedeelte van den publie- ken weg, en deze zal nu afgezet worden. Dat vindt spreker niet netjes. De VOORZITTER antwoordt, dat er niets afgezet wordt. De heer KQOPMAJN geeft te kennen, van dit plan een tegenstander te zijn. Men on- dervindt hiermede bij het trouwen moeilijk- heden, want tenslotte wordt men op den duur geheel van den weg afgeduwd. (De VOORZITTER merkt op, dat indien een trouwpartij per auto plaats vindt, het'inder- daad voor kan komen, dat de betrokken chauffeurs de auto's onoordeelkundig weg- zetten. Het parkeerterrein is aan de andere zijde dan de heer Koopman bedoelt, dit is een ruim, tamelijk groot, verh^rd terrein en dat is de aangegeven plaats, daar moeten de auto's staan. Wat betreft het terrein, waar Burgemees ter en Wethouders de beplan'ting willen aan- brengen, dit is geen openbare w e g, hoewel het wel openbaar terrein is. De heer KOOPMAN merkt op, dat men er per auto toch komen moet, als men met een trouwpartij rijdt. De heer WISSE meent, dat dit gemakkelijk anders geregeld zou kunnen worden. Het trouwpaar zou tot voor het gemeentehuis ge- braoht kunnen worden, terwijl familie en ge- tuigen op het parkeerterrein zouden kunnen afstappen en den weg oversteken naar het gemeentehuis. De heer KOOPMAN geeft te kennen, dat de een er voor en de ander er tegen is. Spre ker heeft zich altijd als tegenstander van dit plan doen kennen. De heer HAiAlK moet, nu dit punt aan de orde gesteld is, opmerken, dat ook de heer De Jonge er op gewezen heeft, dat de ge- ineente dit terrein slecht kan missen. Uit het oogpunt van de veillgheid, voorai voor de jeugd, heeft spreker er zich tegen verklaard. En hij blijf't er tegen. De heer DE VISSER sluit zirfh hierbij aan. De heer FDORUSSE geeft te kennen, dat, als Burgemeester en Wethouders dit wilden doen, zij feitelijk voor een speelterrein voor de jeugd zouden behooren te zorgen. De VOOiRZITTER geeft in overweging, dit aan Burgemeester en Wethouders over te laten. Hij veronderstelt, dat dit best zal meevallen. De heer WHSISE vraagt, of het de bedoeling van Burgemeester en Wethouders is, dat er tot de stoep van de kerk terrein open blijft. (De heer DE VISSER kan zich niet herinne- ren, dat er een voorstel in den raad is ge- bracht. De VOORZiITTfER wij-st er op, dat de raad de gelden voteert, waarmede Burgemeester en Wethouders naar beste weten, en naar zij meenen tot ieders tevredenheid handelen. De heer DE VISSER acht het jammer, dat het gebeurde is tegen de wenschen van den raad. De heer HAAK wijst er op, dat er nooit een besluit genomen is, om daar ter plaatse een plantsoentje aan te leggen. Verschillende raadsleden hebben zich destijds uitgesproken, dat het een gioede plaats was voor de kinderen om er te spelen. De VOORZITTER leeft in de veronderstel- ling en Burgemeester en Wethouders even- eens dat de verfraaiing van het dorp alle leden ter harte gaat. Thans wordt gevraagd, inidien tot verfraaiing en heplanting overge- gaan wordt, waar dan de kinderen moeten blijven om te spelen. Indien de verfraaiing er is, spreker moet dit toestemmen, kunnen de kinderen er niet meer spelen. Doch vroeger was de toestand aan de achterzyde van het dorpsplein gelijk aan den toestanld, zooals die thans nog aan de voorzijde bestaat. Men mag er thans toch komen, het is er nu fatsoenlijk in orde en spreker meent, dat de leden dit toch ook graag zagen. Aan de Oostzjjde blijft er nog een ruime plaats over, daar kunnen nogal wat jongens spelen. Het betreft hier een klein plekje, dat Burgemeester en Wethouders op een bescheiden manier willen verfraaien, wat het aanzien van het dorp ten zeerste zal ver- hoogen. Er wordt opgemerkt, dat de kinde ren daar spelen, dat is zoo, doch het komt ook nogal eens voor, dat dit plekje gebruikt wordt om kiwaad te doen. En als er beplanting was, zou dat misschien afnemen. Indien de leden er prijs op stellen, dat er een principieele uit- spraak door den raad gedaan wordt, wil spre ker dit graag hooren. Het wordt uit den aard der zaak voor Burgemeester en Wethouders een moeilijke kwestie, indien zij iets opknap- pen, zoodat het aan zekere eischen van ver fraaiing voidest en het blijkt dan, dat zulks door de meerderheid van den raad wordt af- gekeurd. De heer KOOPMlAN geeft te kennen, dat beplanten bescherming eischt en bescherminj eischt beperking. Spreker is er ook voor, dat Burgemeester en Wethouders een principieele uitspraak in hun zak hebben, doch meent, dat deze niet genomen kan worden, waar de heer De Jonge thans niet aanwezig is. De stem- men hefcfben nu al enkele malen gestaakt, waarom hjj in overweging geeft, dit de vol- gende maal te doen. De VQORJZITTER acht dit onderwerp vol- doende besproken. 98. Onderhoud van pompen en riolen. f 350. 99. Kosten van havens. 600. De heer HAMIELfJNK merkt op, dat deze post groot is 600. Hiervan gaat af de jaar- wedde van den havenmeester ad 300, zoodat voor onderhoud /300 o'verblijft. Hierin is natuurlijk geen baggeren begrepen, misschien kunnen Burgemeester en Wethouders over- wegen enkele paadjes te leggen, ooals spreker al gevraagd heeft. De VOORZITTER antwoordt, dat dit niet definitief is voorgesteld, Burgemeester en Wethouders zijn evenwel wel bereid in die rich ting v/erkzaam te zijn. De heer HAMELINK wijst er op, dat er een gedeelte ligt met paadjes. En op het andere gedeelte is dit nog niet het geval. Het springt in het oog, dat het zeer dtoet aan de handen voor ieder die werkt. En als men dan een 400 keer per dag over die schokkende steenen moet passeeren, wordt het een martelwerk. Daarcm vertzoekt spreker, tot het leggen van tegelstrookjes over te gaan. Zoo'n plekje kan misschien een 3 kosten, en hij meent, dat er geen bezwaar is, zoo'n plekje of 5 aan te brengen. De VOOiRZITTER meent dat, gehoord dat er zich niemand tegen verklaart, dit waar- schijnlijk wel voor elkaar zal komen. 100. Onderhoud en bediening van klokken. 200. 101. Kosten algemeene begraafplaats. 750. 102. Kosten gemeentereiniging. 1050. De heer DE VISSER geeft te kennen, dat in de commissie is besproken, dat de vuilriis nu niet op zoo'n nette manier wordt opge- haald. Als er dagen zijn, dat het veel waait is het erg, en spreker heeft zich afgevraagd of er dan achter den reinigingsdienst nog niet eens een reinigingsdienst moest komen om de papieren en den rommel, die van de kar af waait, op te rapen. Er zyn verschillende wijzen om dit op te lessen in de commissie besproken, en deze meende tenslotte, dat de meest economische weg zou zijn, dat een gemeentewagen werd aamgeschaft. Dit zou niet noodig zijn, indien bij de inschrijving voor het ophalen van de Vuilnis den eisch gesteld werd, dat de wagen, waarmede de vuilnis opgehaald wordt, dicht moet zijn. De commissie heeft niet direct gedacht aan een duren wagen, doch wel de wenschelijkheid uitgesproken, dat deze dicht kan gemaakt worden, met luiken of schotten. Dit kan een betrekkelijk goedkoop wagentje zijn, als het maar dicht kan is het euvel ver- holpen. De commissie meent, dit te moeten overlaten aan Burgemeester en Wethouders, doch zou graag zien, dat er een gesloten wa gen voor dit doel kwam. De VOORZITTiER wyst er op, dat er ook een tijd geweest is, dat de gemeente een eigen wag-en had. De ervaring er mee is van dien aard geweest, dat Burgemeester en Wethou ders er von afgestapt zijn en een jaar of 7 terug het ophalen van vuilnis bij inschrijving hebben laten doen, waarbij de inschrijvers hun eigen wagen moesten leveren. De resul- taten zijn van dien aard, dat deze goed ge- noemd mogen worden. Spreker moet werke- lijk zeggen, dat de heer De Visser overdrijft. (De heer DE VIiSSEJR houdt staande, dat als het hard waait, er zeer veel papier van den wagen af waait. De VOORZITTER geeft te* kennen, dat er zeer veel papier bij de burgerij wordt afge- haald. En indien eenigszins medegewerkt werd, zou dit wel anders kunnen, want wat aangeboden wordt ten vervoer is meer dan erg. Als het gaat zooals de voorstellers het zouden willen zou men op den duur moeten gaan in de richting, dat een jaarlijksche con- tributde werd gevraagd voor het ophalen van het huisvuil. Men moet to-ch ook de practische zijde willen zien. Het gaat toch niet aan, dat de betrokken voerlieden hiervoor wagens aan- schaffen, die met kleppen gesloten kunnen worden. De voerlieden die het vervoer uitvoe- ren komen met een wagen met groote schot ten, doch als het hard waait, kan men het er ten slotte ook niet op houden. Dan zou er op den duur elke dag een parte wagen moeten rijden. Het is wer'kelijk niet te doen. Om een andere oplossing voor deze kwestie te vinden is gauw ge'zegd, doch men moet ook de practi sche zijde onder de oogen zien. En werkelijk, spreker zegt het nog eens, ernstige klachten zijn nog niet gehoord. De heer KOOPMAN kan zich heel goed ver- eenigen met het oordeel van Burgemeester en Wethouders, hieraan niet te beginnen. Het blijkt wel aan den modderibak van de ge meente, izoo nu en dan is er eens een wiel van weg. Spreker heeft de gemeenterekening ge- zien en zich geergerd aan de groote reparatie- kosten voor de wagens. Het was misschien echter wel te doen, er voor te zorgen dat de betrok'kenen een beetje ingericht werden, door b.v. de inschrijving voor het ophalen van vuil nis te doen plaats vinden voor 3, 4 of 5 jaar jelijfk, dan konden de betrokkenen er zich beter op fnrichten. Het ig thans echter een groote karwei om als men voor edn jaar het ophalen van vuilnis heeft, er een speciaal wa gentje voor aan te schaffen. Waarom kan men niet als bij het land, het laten verpachten voor 7 jaar igelij'k. Spreker meent, dit in over weging te moigen geven. De heer FLORUSSE geeft te kennen, in de commissie hieraan te hebben medegewerkt, doch dat men huiverig was om dit aan te pak- ken. De beerruiming en het ophalen van vuil nis laten hier zeer veel te wenschen over, er kan hier nooit eens een cent af voor een der- gelijk doel, ondanks de groote batige saldi. Voor de gemeente lag hier iets moois op haar weg. Ten aanzien hiervan is men een beetje achter bij andere gemeenten, ook wat betreft de privaatruiming staat men achter. Bij een Wethouders zoo duidelyk zal zijn. De VOORZITTER antwoordt, dat de bedoe ling overduildelijk is. Spreker acht de redenee- ring van de commissie wel eenigszins overdre- ven. Hij acht dit onderwerp voidoende be sproken. Inkomsten 103. Verhaal pensioenbijdragen. 294,40. 104. Bijdragen Groote Huijssenspolder. 300. vorige gelegenheid heeft spreker al eens ge- zegd, dat er izeer veel het riool in gaat. Tijdens de feesten te Axel informeerde spreker, hoe het daar ging en kreeg ten antwoord, dat het wel geld kostte, doch dat, als de boel versle- ten was, deze ook. weer betaald was. Wat de vuilnis betreft, het is de heele Axel- schestraat door, van de woning van den Se cretaris tot aan het eind toe, hier een doos, daar wat anders. Net als spreker in de com missie zei, als het centen kost, kan men niet op medewerking rekenen. Men kan hier nooit eens iets daadwerkelijks tot stand brengen. Als er iets is, wat een duizend gulden kost, dan is men er huiverig van. Men heeft altijd dergelijke materialen, dat er veel onkosten aan moeten komen. Met het 'giervat kan het niet anders, of men moet groote rekeningen krijgen van den smid. Zulke dingen zal men te Axel niet beleven, daar heeft men eens een enkele maal een rekening voor hoefbeslag Spreker kan niet inzien welke groote reke ning men zou moeten hebben voor het onder houd, als er een behoorlijke vuilniswagen werd aangeschaft. Doch ondanks de prachtige saldi eal men hier nooit iets tot stand kunnen ook mogelijk, dat er een zeil over den wagen gegooid wordt. Zooals het nu is, is het meer dan erg, de straten lig.gen vol Harden papier en dat is toch niet de bedoeling, als de vuil nis weggehaald wordt. Spreker meent, dat de bedoeling der commissie Burgemeester en Uitgaven: 105. Kosten van verzekering. 532,32. 106. Kosten van brandverzekering. 16. 107. Rente van geldleeningen. 622,50. 108. Aflossing van geldleeningen. 1600. 109. Bijdrage aan kapitaaldienst. f 500. 110. Kosten van leggers. f 100. 111. Reis- en verblijfkosten. f 10. Inkomsten: 112. Huur van huizen. 330. 113. Grasverpachtingen. 42. 114. Cijnzen en erfpachten. 307,07. 115. Recognition. 96. 116. Renten van kapitalen. 40. Uitgaven: 117. Grondlasten. 28,75. 118. Polderl'asten. 6. .119. lErfpachten. 63,50. 120. Onderhoud gebouwen. 100. 121. Kosten van verzekering. 10. 122. Bijdrage aan kapitaaldienst. 100. Inkomsten: 123. Scboolgelden. 125. 124. Vergoeding onderwijzerssalarissen. 4392,96. 125. Te weinig genoten vergoeding. Me morie. 126. Te veel betaalde pensioensbijdragen. Memorie. 127. Te weinig verhaalde pensioensbijdra gen. Memorie. Uitgaven 128. Jaarwedden onderwijizers. f 4392,96. 129. Kosten instandhouding schoolgebouw. 100. 130. Aanschaffen schoolmeubelen. 10. 131. Onderhoud van schoolmeubelen. /25. 132. Aanschaffen en onderhouden leermid- delen. f 156. Inkomsten: 133. Verhaal pensioenbijdragen. 411,70. 134. Opbrengst aanmaningen en waarscbu- wingen. 25. Uitgaven 135. Verlichting en verwarming. 300. Kosten oudercommissies. f 39. Kosten vergelijkend onderzoek. Me- Te veel genoten bijdragen. Memorie Te weinig betaalde jaarwedden. Me- 136. 137. morie. 138. 139. morie. 140. Te veel verhaalde pensioensbijdragen. Memorie. 141. Kosten van verzekering. f 413,79. Kosten van brandverzekering. 16. Advertentiekosten. Memorie. Onderzoek van sollicitanten. 25. Kosten invordering schoolgelden. f 25. Teruggaaf van schoolgelden. Me- 142. 143. 144. 145. 146. morie. 147. 148. Toeslag op pensioenen. f 120. Bijdragen inzake openbaar uitgebreid lager onderwijs. Memorie. Inkomsten 149. Schoolgelden. f 1550. 150. Uitkeering art. 86 L. O. wet. 250. 151. Uitkeering art. 104 L. O. wet. 150. 152. Uitkeering art. 205 L. O. wet. 50. 193. Uitkeering art. 205 L. O. wet. Memorie. 154. Opbrengst aanmaningen. f 25. men brengen. De VOORZITTER vindt de redeneering van den heer Florusse mooi en prachtig, doch men moet rekening houden met de omstandig- heden en dan moeten deze diensten zijn zoo als het behoort voor een plattelandsdorp. Voor de heer Florusse inwoner dezer ge meente was, was er een beerruimingsdienst van de gemeente, doch de medewerking van de bevolking was zoo poovertjes, dat het slechts enkele malen per jaar voor'kwam, dat het bedoelde apparaat van stal moest komen. En om daar dan meer dan 1000 voor uit te gaan geven, daartoe achten Burgemeester en Wethouders zich niet verantwoord. Want het is niet alleen, dat men het materiaal zelf moet hebben, er moet ook een bergplaats voor zijn, men heeft er ook personeel voor noodig en indien er dan ten slotte door de burgerij geen gebruik van gemaakt wordt, achten Burge meester en Wethouders zich niet verantwoord om er toe over te gaan. Burgemeester en Wethouders kunnen er dan ook niet aan medewerken, daarvoor gelden te woteeren. Zij zien er meer in, dat de bevolking niet behoeft te zuehten onder zware lasten. Men kan van het standpunt uitgaan, dat men de bevolking er maar voor laat betalen, dat men ze maar exploiteert, doch dat is niet het standpunt van Burgemeester en Wethouders. Indien men zooiets doet, moet men er ook d« verantwoordelijkheid voor du.rven draigen. Wat de wagens betreft, hebben de heeren wel eens nagegaan, wat dat zou kosten? De heer De Visser zegt, dat het niet de bedoeling is, dat een dure wagen aangeschaft zou worden, doch de heer Florusse wil hiervOor al f 1000 gaan ultgeven. En dan moet er nog een berg plaats voor gevonden worden. Bovendien moet men er ook weer rekening mee houden, dat zoo'n wagen niet te zwaar wordt, anders kan men er niet mee op de stortplaats komen. De heer FLORUSSE wijst er op, dat hij er ook in de commissie over gesproken heeft. Wat een beermachine betreft, men kan voor de beerruiming toch iets vragen. In andere plaatsen gebeurt dit ook. Men kan toch voor het ledigen van een put b.v. f 1 vragen. Spreker acht het standpunt van Burge meester en Wethouders in dezen verkeerd. In de eerste plaats moet de bevolking voor die gemakken betalen. Men kan toch bij verorde- ning verbleden de zaak neer te storten. Wat er thans gebeurt is geen werk, dat behoefde niet te gebeuren. Als men 's avonds door het dorp loopt, ruikt men goed genoeg wat er aan den gang is. De VOORZITTER herhaalt, dat het niet alleen de kosten van aanschaffing van be- doeld spul is, doch ook de bediening en de bergplaats, waar mpn rekening mee moet hou den. En als dan de bevolking geen medewer king verleent, waar moet het dan naar toe? De heer KOOPMAN merkt op, dat er al eens een gemeentereiniging geweest is, doch dat men dit ten slotte heeft verworpen. De heer DE VISSER geeft te kennen, in de eerste plaats te hebben gesproken over den janboel die thans ontstaat, als het wat waait. Spreker heeft met belangstelling de besprekin- gen gevolgd. Het voorstel van de commissie had tot bedoeling, dat bekeken zou worden door Burgemeester en Wethouders of het mo gelijk was, een gesloten wagen aan te schaf fen. Dit moet geen dure wagen zijn van een 3000 of 4000 gulden, doch een goedkoop wa gentje, dan wel bij een volgende inschrijving te bepalen, dat de inschrijvers verplicht zijn, de vuilnis op te halen in een gesloten wagen tje. Spreker wil dit graag aan Burgemeester en Wethouders overlaten. Het is misschien 158. 159. 160. 161. 162. 163. 164. 165. 166. •gelden. 167. 130. 168. 169. 500. 170. zuim. 171. 172. 173. 174. 120. waaiborgsommen. 200. Uitgaven: 155. Uitkeering art. 86. Inkomsten 156. Rente belegde f 83,90. iU i t g a v e n 157. Vergoeding art. 101. 3600. Uitkeering art. 104 L. O. wet Vergoeding art. 205. f 680. Uitkeering art. 205. 210. Rente van waarborgsommen. 412,44. Rente van geldleeningen. 956,35. Aflossing van geldleeningen. f 2437,50. Bijdrage aan kapitaaldienst. f 425,82, Teruggaaf van schoolgelden. Memorie. Kosten van invordering van school- 25. Uitkeering art. 104 eerste lid L. O. Uitkeering art. 205 L. O. wet f 1050. Subsidie Christelijike foewaarschool. commissie wering schoolver- Kosten 75. Tegemoetkoming art. 13. 800. Bijdrage Rijks H.B.S. 700. Kosten nijverheidsonderwijs. 1100. Kosten middelbaar nijverheidsonder wijs. Memorie. 175. Subsidie landbouwschool Axel. 112,50. 176. Uitgaven voor volksfeesten. Memorie. De heer WI,S;SE komt met zijn oud stok- paardje. Zooals men weet, is spreker voorzit ter der Oranjevereeniging, die zich steeds met het onganiseeren der feestelijkheden belast. Nu mogen Burgemeester en Wethouders ant- wioorden, dat zij geen feestelijkheden verwach ten in 1939, doch men weet nooit wat er ge beuren kan en als er geen feest is, behoeft men de gelden toch ook niet uit te geven. Burgemeester en Wethouders hebben in dezen steeds het heft in handen, toch ramen zij ieder jaar diezen post voor memorie. Kan hier nu niet zoo vraagt spreker een postje voor uitgetrokken worden? Als het verzoek kemt wordt er altijd welwillend op beschik-t, doch de vorige keer heeft men ook een andere manier dan de gebruikelijke te baat moeten nemen, anders zou er speciaal vergadering voor moeten gehouden zijn. Het is toch gelijk of een gedeelte van den post voor onvoorzien als bijdrage voor volksfeesten staat, of dat die op den post voor onvoorzien staat. Spr#ker stelt voor, op dezen post te plaatsen een bedrag van 300. De laatste keer is f 250 uitgegeven voor de schoolkin- deren en spreker stelt daarom voor, dezen post te ramen op f 300. De ViO'ORiZITTER merkt op, dat de heer Wisse zelf al gezegd heeft, dat de raad wel willend is in dit opzicht. Indien er feest ge houden wor'dt, ondervindt het feestcomitd toch steeds de medewerking van den raad en Burgemeester en Wethouders voor wat de financieele zijde betreft. Spreker veronder stelt, dat daaraan ook voor het vervolg niet getwijfeld behoeft te worden. De heer KOOPMAN ziet nie^ in, wat de heer Wisse op het oog heeft. Indien er reden is om te feesten, ziet men dit te voren toch aankiomen, dat komt niet zoomaar uit de lucht vallen. 'Hij meent, dat de heer Wisse dit beter kan laten zakken. De raad is in dezen niet onwillig. De heer WiISiSE geeft te kennen, dat het dan meer kosten met zich brengt, als men er een aparte vergadering voor moet houden. Het is er spreker om te doen, dat, als er een post voor staat en niet expres een vergadering belegd moet worden om een verzoek om sub sidie voor feestelijkheden te behandelen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 9