ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De algemeene beschouwingen over de begrooting Marion's groote avontuur No. 9833 VRIJDAG 4 NOVEMBER|[1938 78®,Jaargang Feuiiieton MAGGr soepen tZl Tit Thans vers terkt door Codeine BinnenJand EERSTE BLAD De regeering kondigt o.m. verlaging van de personeele belasting aan Maggi's Soepen beheersen ons land Een oud middel in nieuwe samenstelling AKKER S v&isEe/ikte Eenige der 20 geneeskr. kruiden NEUZENSCHE CO U RANT VBONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen rr. per post 1,55 per 3 maanden Bg vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post A bonnem en ten voor het buitenland alleen bjj vooruitbetaling. Cltgeefeter: Flrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KUQINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clicM's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bjj regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrjjgtaar is. Inzending van advertentien liefst e6n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSAHJNT LEPEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de algemeene beschouwin gen zegt de regeering wat het financieele beleid betreft, dat zij ook na kennisneming van de, van haar meening afwijkende indruk- ken, wel'ke bepaalde leden van den.huidigen financieelen toestand hebben gekregen, meent haar inzichten in geen enkel opzicht te mogen en te kunnen herzien. Dat de regeering het jaar 1029 als verge- lijkingsjaar noemde vindt zijn oorzaak hierin, dat in dat jaar de oeconomische inzinking is begonnen. Dat jaar leent zich veel beter voor vergelijking dan het jaar 1923, toen door den grooten oorlog en de daaruit voortgevloeide crisis de schuld hoog was opgeloopen. In de daaropvolgende jaren is de regeering er in geslaa.gd, estra-aflossingen te doen, hetgeen een goede politiek is geweest. Als dat niet geschied was, zou thans de staatsschuld niet ver van de /5 milliard zijn geweest. Daar komt nu nog bij, dat blijkens de cijfers, in de millioenennota verstrekt, de schuld in de eerstvolgende jaren nog aanmer- kelijk stijgen zal. Alleen voor het jaar 1939 zal die stijging naar raming omstreeks /180 millioen bedragen. Daarbij valt de jaarlijk- sche aflossing van f 59 millioen in het niet. En nu wordt door sommige leden in het voor- loopige verslag wel betoogd, dat men die beide cijfers niet met elkander vergelijken mag, omdat het hier zou gaan om toevallige kapi- taalsuitgaven van een jaar, maar zoo staat het toch niet. Vooreerst is getoleken, dat de jaren 1937, 1938 en 1939 een zeer aanmerkelijke stij ging van de kapitaalsuitgaven vertoonen. Eh in de tweede plaats zal het heel wat moeite en inspanning kosten, den kapitaaldienst voor het jaar 1940 omlaag te krijgen, gezien den aandrang, die van verschillende zij den op de regeering wordt uitgeoefend om op groote schaal, door middel van het werkfonds, open- bare werken ter hand te nemen. De in de begrooting voor 1939 vervatte saneering kan derhalve geen grond opleveren voor het gunStiger oordeel, dat verscheidene leden zich omtrent de financieele positie van het land hadden gevormd. De regeering betreurt uiteraard zeer em- stig, dat de toestand niet gunstiger is, doch in de gegeven omstandigheden, nu de werke- lijke toestand na een objectief en nauwkeurig onderzoek niet anders blijkt te zijn, was het haar plicht, de consequenties daarvan volledig te aanvaarden. In haar verdere financieele beschouwingen zegt de regeering, dat de vraag, welke alleen gesteld kan worden, deze is: kan in nog ster- ker mate dan dit reeds is geschied geantici- peerd worden op een toekomstige welvaarts- periode, op inkomsten dus, welke in de toe- komst nog verdiend moeten worden. Naar de meeninig der regeering is dit niet mogelijk. Intusschen merkt zij op, dat, ondanks deze conclusie, gedurende de periode, waarin weder behoorlijke verhoudingen op financieel gebied moeten worden nagestreefd, nog noodgedwon- gen op de toekomst zal moeten worden ge- anticipeerd, doordat nog tal van uitgaven zul- len moeten worden gedaan, waarvoor geen dekking aanwezig is, zooals voor de uitgaven, welke op de begrooting voor 1939 geen dek king nog kunnen vinden, voor nagelaten stor- tingen in de fondsen en voor kapitaalsuit gaven, welke op den gewonen dienst behooren te worden gebracht. Wanneer de regeering uitspreekt, dat het herstellen van het evenwicht in de begrooting noodzakelijk is, mag zij daahbij niet worden misverstaan. Met name mag haar niet wor den tegengeworpen, dat aan dit doel eminente voiiksbelangen ondergeschikt worden gemaakt. Het budgetaire evenwicht is toch geen doel in zich zelf, doch dient immers alleen en uitslui- tend om een grondslag te scheppen, waarop het mogelijk is, de eminente volksbelangen Roman van I. F. J. Groothedde. Nadruk verboden. 21) Vervolg. jHier bij de helling". Joe steeg af, kluisterde eveneens zijn paard en kwam op de helling toe. Hall liep hem tegemoet en spoedig zaten ze in het hoi, waar Hall nu de petroleumlamp ontstak. ,,Ja, waar zit je?" Joe keek verbaasd rond. „Is dit je nieuwe woning? De ranch, die ik bedoel, is heel wat ruimer. Waarom zit je hier? Het lijkt wel, of je je voor de menschheid verbergen wilt lets op je geweten? Jim Pavlick soms neer- geschoten IDat zou een weldaad geweest zijn." Hall glimlachte. ,,Niets gehoord van den brand?" ,,Ja, er gaan praatjes, dat jij die aangesto ken hebt, maar dat geloof je toch zelf niet? Wie het mij in mijn geizicht zou duxven zeg gen zou met mijn knuisten kennis maken Je wilt toch niet zeggen, dat je je verstopt om aan die bakerpraatjes te ontkomen?" lHall verteMe hem, wat hij van Marion ge hoord had. Joe trok zijn voorhoofd in ver vaarlij'ke rimpels. ,,Weer die vermaledijde Jim! Ik denk, dat ik mijn revolver maar weer ga laden, ik heb er een paar jaar voor over, om de wereld van een dergelijk sujet te verlossen." ,,(Bega geen dwaasheden, Joe, we kunnen van overheidswege op de juiste wjjze te be- hartigen. Bij het opstellen van haar saneeringsplannen voor het budget is de regeering tot de over- tuiging gekomen, dat zij noch door bezuini- ging alleen, noch door belastingverhooging alleen, haar doel kan bereiken. Beide midde- len, in combinatie met elkaar, zullen hiervoor noodig zijn. Ook na emstige overweging van de beschouwingen, welke in het voorloopige verslag daaromtrent zijn gemaakt, meent zij haar standpunt met betrekking tot de aan- gegeven saneeringsmaatregelen te moeten handhaven. Met kracht zal de regeering trachten, voor zoover dat in haar vermogen ligt, het oecono mische perspectief te verbeteren. Inmiddels zal, zoaals reeds is opgemerkt, het accres van uitgaven voor de eerstvolgende jaren in elk geval behooren te worden opgevangen. Het denkbeeld, om de departementen op het gebied der uitgaven voor 1940 te contin- genteeren, in dien zin, dat in het algemeen met uitzondering voor bijzondere gevallen dus als maximum wordt toegekend het bedrag, dat hun het vorige jaar is toegevallen, is bij de regeering in onderzoeik. Voorts zullen in het onderzoek, dat de re geering zich thans voorneemt ter verkrijging van een beperking van uitgaven van de vol- gende begrooting, tevens de z.g. perspectief- besparingen worden betrokken. Het belastingbeleid. Na nauwgezette overweging is de regeering tot de overtuiging gekomen, dat de belasting- maatregelen, die zij heeft aangekondigd, het minst bezwaarlijik zullen zijn voor het oecono- misch leven, en dat ook de bevolking langs dezen weg de middelen, die thans noodig zijn, het best kan opbrengen. Bij de beoordeeling van deze belastingplan- nen moet wel in het oog worden gehouden, dat de nationale inkomsten- en winstibelasting be- stemd is om te dienen tot dekking van een tekort, dat in hoofdzaak wordt veroorzaakt door de bijzondere uitgaven ten behoeve van de defensie en ter bestrijding van de werk- loosheid. Deze belangen raken het geheele volk, zoodat het billijk is, dat iedereen in de daartoe noodzakelijke uitgaven naar vermogen bijdraagt. In vehbnd met het systeem der be- staande belastingen is dit alleen te bereiken langs den weg van heffingen bij: de bron. Wat de maatregelen betreft, die in het voor loopige verSlag in de plaats van de nationale inkomsten- en winstibelasting worden aanbe- volen, is de regeering, evenals voorheen, van meening, dat het recht van successie, waarop thans reeds 20 tijdelijke opcenten worden ge- heven, zonder schade voor de volksgemeen- schap, niet voor verdere verhooging vatbaar is. Tot opheffing van het z.g. bankgeheim, kan, met het oog op nadeelige gevolgen van oeconomischen aard, waarop van regeerings- wege reeds herhaaldelijk de aandacht is ge- vestigd, niet worden overgegaan. Het tarief van een winstbelasting die, ter vervanging van de dividend- en tantiemebelasting, het dulbbele van de opbrengst van laatstgenoemde belas ting zou moeten opleveren, zou niet onaan- zienlijk hooger moeten worden gesteld dan 8 pet., waartegen ongetwijfeld bezwaren zou- den rijzen. De regeering blijift dan oak van oordeel, dat het door haar voorgestane stelsel de minste bezwaren heeft. Zij is van meening, dat de nieuwe belasting- verzwaring in emstige mate op het volk zal drukken, maar dat toch het algemeen wel- vaartspeil in Nederland van dien aard is, dat zij kan worden gedragen. Maatregelen tegen te zwaren druk. Onder de maatregelen, welke genomen zul len worden om te zwaren belastingdruk te voorkomen, noemt de regeering behalve de reeds aangekondigde: Afschaffing van den geslachtaccijns, ge- paard gaande met verhooging van omzetbe- lasting van de artikelen waarop de accijns drukt van 4 op 6 pet. Vrijstelling van omzetbelasting van varkens- vleesch, paardenvleesch e.d. Afschaffing van den zoutaccrjns. Verlaging van omzetbelasting op thee en benzine. Herziening van den grondslag dienstboden in de personeele belasting in dien zin, dat e4n dienstbode steeds vrrj zal zijn en verlaging van de tarieven. Verlaging van den druk van de personeele belasting op motorrijtuigen. Naar aanleiding van een in het voorloopig verslag gemaakte opmerking, dat de belasting druk sedert het intreden van de crisis met ongeveer f 200 millioen is gestegen, zij er op gewezen, dat naast het feit van de belasting- verhoogingen staat de mindere opbrengst van andere belastingen en dat het totale bedrag aan belastingen, dat op de bevolking drukt, vergeleken met 1929, afgezien van de crisis- heffingen, niet hooger is geworden. Verschillende van de maatregelen, welke dienen moeten om te zwaren druk te voor komen, hebben tevens de strekking, de werk- gelegenheid te vermeerderen. De regeering stelt zich voor daarnaast nog enkele maat regelen van fiscalen aard te nemen ter sti- muleering van het bedrijfsleven. Zoo zal wor den voorgesteld, geen personeele belasting meer te heffen van winikels, hotels, cafe's en restaurants, van biljarten en van pleiziervaar- tuigen, terwijl ook in overweging is, de per soneele belasting voor motorrijtuigen aanzien lijk te verminderen of deze heffing af te schaf- fen met gelijktijdige invoering van een geringe verhooging van de andere belastingen, welke op het motorrijtuigenverkeer drukken. Daarnaast ligt het in de bedoeling, den ge- distilleerd- en bieraccijns te verlagen. De af schaffing van de zakelijke bedrijfsbelasting is door de regeering buiten het verband van de onderhavige voorstellen in overweging ge nomen. Met betrekking tot het systeem van de aan de gemeenten te verleenen compensatie voor Als U een Maggi's Soep volgens de gebruiks- aanwijzing klaarmaakt en proeft, zult U begrijpen waarom. Maggi's Soepen hebben zo iets fijns. Ze zijn bijzonder smakelijk, voedzaam en geurig. Het is alsof U ze zelf hebt gemaakt. Alleen zijn ze voordeliger. Slechts water en een korte kook- tijd zijn nodig, om een verrukkelijke soep te bereiden. Maggi's Soepen zijn een genot op tafel! MAGGI en de Kruisster 38 (Ingez. Med.) niets bewijzen. Het zou immers nog mogelijk zijn, dat hij er per slot van rekening niets mee te maken heeft, al geloof ik het niet. Maar luister nu naar mijn plan. Heb je papier, pen en inkt meegebracht?" Joe haalde het gevraagde te voorschijn. Hall zette zich aan de wankele tafel, Joe keek niet begrijpend toe. Een oogenhlik was niets anders hoorbaar dan het gekraa van de pen over het papier, da#i zette Hall met een stevige haal zijn handteekening onder het ge- schrevene, hield het bij de olielamp en las dan voor: ,,Bij deze verklaart ondergeteekende, Hall Pennock, dat hij al zijn geld, zijnde honderd- zesduizend dollar, in voile vrijheid aan Joe Blackburn geschonken heeft." Luister, Joe, de bedoeling is deze. Als ik vervolgd mocht worden om dien brand en ik zou veroordeeld worden, wat wel waarschijn- lijk is, dan izal ik natuurlijk de schade moeten betalen. Kunnen ze mij niet vinden, maar hooren ze, dat jij voor mij den ranch hebt ge- kocht, dan zullen ze jou natuurlijk aanspre- ken. Nu heb ik geen zin om iets te betalen, wat ik niet schuldig ben en zoo de verzeke- ringsmaatschapprj een voordeeltje te bezor- gen en daarom krijg jij het geld in eigendom. Later, als het mogelijk geworden is, vraag ik dit papiertje wel van je terug. We zullen het ook nog laten teekenen door Marion en een van de hoys. Hier is het geld. Ik zal zelf een paar duizend houden. Ga nu en koop den ranch. Richt je in met de boys en breng het bedrijf tot bloei. Mijn dank zal zich later in daden omzetten." Ontroerd drukte Joe hem de hand. ,,U moet wel een groot vertrouwen in mij stellen, om zoo te handelen. Maar ik beloof Ui, dat ik dit vertrouwen niet beschamen zal. U kunt op mij rekenen." ,,Nog een paar kleinigheden", izei Hall, „hier, neem jij het papier mee en laat het hetgeen zij als gevolg van de herziening van de personeele belasting verliezen, kunnen thans, daar deze zaak nog in een stadium van voobbereiding verkeert, nog geen mededeelin- gen worden gedaan. Ten slotte wordt medegedeeld, dat de uit- werking van de verschillende belastingont- werpen zich in een zoodanig stadium hevindt, dat de regeering goede hoop koestert, voor het einde van het jaar deze ontwerpen bij den Raad van State aanbangig te kunnen maken. De positie van de ambtenaren. Ten aanzien van de positie der ambtenaren zegt de regeering, dat zij van meening is, dat, zoolang zij zich in verband met den zorgelijken toestand van 's lands financien genoopt ziet een afwijzend standpunt in te nemen tegen- over een verhooging van de salarissen en loonen van het rijkspersoneel, hetzij door een procentisdhe verhooging over de geheele lijn, dan wel door een algeheele herziening van het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtena- ren 1934, partieele herzieningen van sommige ambten of groepen van ambten zooveel moge lijk achterwege dienen te blijven. Het is duidelrjk, dat het, voor het behoud van de op het stuk der salarieering verkregen goede onderlinge verhoudingen, noodig is, dat ten aanzien van de salarieering van het perso- neel der lagere publiekrechtelijke organen een overeenkomstige gedragslijn wordt gevolgd. Zoolang de salarieering van het rijksperso neel op het huidige peil gehandhaafd moet blijven, zal derhalve tegen het ongedaan maken door die organen van plaats gehad hebbende salarisverlagingen in. het algemeen bezwaar moeten worden gemaakt en zullen voorstellen tot partieele positieverbeteringen ook voor het personeel dier organen aan de vorenomschreven criteria dienen te worden getoetst. De uiteenzetting in de millioenennota, dat naar het oordeel der regeering het afzien van wenschen en verlangens in het huidige sta dium onvermijdelijk is, heeft uiteraard mede het oog op den wensch tot herziening van de leerlinigenschaal. Het ambtenarenverbod. Met betrekking tot de in het voorloopige verslag genoemde onder het ambtenarenver bod vallende vereenigingen, nl. de Internatio nale vrouwenbond voor vrede en vrijheid, de Katholieke jongeren vredesactie en Kerk en Vrede, dient te worden geconstateerd, dat zij ter bereiking van haar, op zichzelf veelal toelaatbare ,pacifistische doelstellingen, niet schromen, middelen te bezigen, zooals het samenwerken met, dan wel het zich aanslui- ten bij organisaties, die als extremistisch be- kend staan, waardoor het volsterkt ontoelaat- baar is, dat ambtenaren zich op eenigerlei wijze met de werkzaamheden dier vereeniginr gen inlaten. Het is duidelijk, dat onder deze omstandig heden niet met een individueele toetsing van de betrouwbaarheid der betrokkenen kan wor den volstaan. De regeering wenscht voorts, gezien haar streven naar objectiviteit in dezen, niet over te gaan tot een stelsel, waarbij het systeem van z.g. verboden vereenigingen geheel -moet plaats maken voor dat van individueele toet sing. Zij zou zoodoende immers, ook daar waar toetsing volgens objectieve vaststaande criteria mogelijk is, deze zonder meer prijs geven. Kartels en trusts. Naar aanleiding van de vraag van eenige leden, die de aandacht van de regeering mee- nen te moeten vestigen op de oeconomische gevaren, welke aan de vorming van trusts en kartels in ons land verbonden zijin, zou de re geering will en opmerken, dat het vraagstuk van de kartels en trusts reeds sinds jaren de bijzondere aandacht van de regeering heeft. Voor zooverre haar wettelijke bevoegdheden zulks toelaten, waakt zij tegen een ontwikke- ling op dit gebied, die voor de volkshuishou- ding schadelijk zou kunnen zijn. In het alge meen meent de regeering er echter op te moe- door een paar getuigen teekenen. Ik zal even een volmacht daarvoor schrijven." Hij reikte Joe het bedoelde over en voegde er aan toe: ,;Laat Marion weten, waar de ranch pre- cies ligt. Neem Black Devil mee, het dier zou mijn aanwezigheid verraden. Als ik vluchten moet, kom ik hem op den ranch halen. Vaarwel, ik hoop je spoedig onder betere omstandigheden terug te zien." „Vaarwel", sprak Joe, „tot een spoedig weerzien op den nieuwen ranch." Zij gingen naar buiten en floten hun paar- den. 'Hall klopte Black-Devil op den nek ter wijl Joe hem aan zijn paard koppelde. Joe stak nogmaals zijn hand uit en was spoedig verdwenen in den nacht, Hall met zijn een- zaamheid alleen latend. Deze strekte zich in het hoi op den harden grond uit, maar, ofschoon hij daar wel tegen kon, hielden zijn stormachtige gedachten den slaap ver van hem. Toch sluimerde hij zoo nu en dan in, want toen hij op een gegeven moment de oogen opende, lagen er vlak naast hem eenige dekens en daarop stonden een schaal met brood, boter en v'leesch, een pak boeken en een kan petroleum. Ook was er een brief je hij van den volgenden inhoud: ,,Vader stelt een vervolging tegen je in. Ze zoeken je overal. Blijf dus steeds in je hut. Joe is in alle vroegte met de hoys vertrokken. Ik zal je van alles op de hoogte houden. Veel liefs van JE MARION." Daaronder was bijna onleesbaar gekrab- beld: ,,Hou goeden .moed, beveling, mijn ge dachten zjjn steeds bij jou". ,,Engel", fluisterde Hall, „de gedachte aan jouiw goedheid* geeft me de kracht om alles te dragen." Hij at met smaak en bracht verder den dag De slijmoplossende werking der oude kruiden en hoestbedwingende codeine",maken tezamen AKKER's Abdijsiroop tot ,,'s-Werelds beste Hoestsiroop De beproefde Abdijsi roop zal ook Uw borstbenauwdheden kunnen verlichten, ook voor U de vastzittende en prikkelende slijm losmaken, Uw afmattende hoest- buien, evengoed als't kriebelhoestje in den nacht stoppen. Volg de raad: ,,Neem bij't minste kuchje AKKER's Abdijsiroop die 0 snel zal helpen. DROStRA 5ERPVLLI tegen hoest, ariep.Xaffiy bronchitis, asthma Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar Ingez. Med. ten wijzen, dat men hier niet alleen van soha- delijke gevolgen kan spreken, aangezien deze ontwikkeling in vele gevallen ook bijgedragen heeft en noodzakelijk is voor gezonde toestan- den op industrieel gebied. Hoewel de regeering aan deze vraagstukken haar voortdurende .aandacht blrjft schenken en binnen het kader van haar bevoegdheden eventueele bezwaren zooveel mogelijk zal on- dervangen, zoo overweegt zij toch niet speciale maatregelen op dlit gebied te nemen. door met lezen. Het eerste boek, dat hij pakte, was een verhandeling over het leven van de pelsjagers in het hooge Noorden, met veel teekeningen en afbeeldingen. Hij las het heelemaal door en was toen besloten naar het Noorden te vluchten, als hij tot vluchten ge- dwongen werd. Met spanning wachtte hij op een volgend beridht van Marion, maar de dag ging voor- bij en er kwam niets. Ook de nacht dreigde geen nieuws te brengen, tot even na midder- nacht, de deur onhoorbaar geopend werd en een gestalte naar binnen glipte. .Marion", zei Hail verrukt en drukte haar in zijn armen. Een oogenhlik bet zij haar hoofd op zijn schouder rusten, doch dan maakte zij zich los en keek hem aan. Hall zag tranen in haar oogen glinsteren en vroeg ongerust: ,,Wat is er beveling, slecht nieuws jHeel slecht," snikte ze, ,,je moet weg, Hall. Vader vermoedt, dat ik je schuilplaats weet. Hij is razend en dreigt mij weg te zenden. Ik wordt angstvallig bewaakt en ik kan je geen levensmiddelen meer zenden. Ik ben nu uit mijn raam geklommen, maar dat zal natuurlijk ook spoedig opgemerkt worden. Je moet vluchten, Hall, dezen nacht nog, want morgen zal iedere duim grond in den omtrek onderzocht worden. Ze willen je vinden en dat zullen ze ook, als je niet spoedig vertrekt. Ik heb wat meegebracht. Kom eens hier." Heel handig plakte ze hem snor en baard aan, maakte een bdteeken over zijn rechter- wang met behulp van was, zette hem een pruik op en lachte. „iZelfs ik zou je niet meer herkennen. Bui ten staat mijn merrie, bepakt met alles wat je noodig heht. De ranch van Joe ligt hon- derd mijl van hier. Als je vanaf den popuber recht naar het Noorden rijdt, kan je niet mis- sen. En nu... moet je gaan. Tot... tot weer zien 'Hall, mijn beve, lieve jongen". PRINS BERNHARD OP DE HOOGERE KRIJGSSCHOOL. Men meldt van officieele zijde, dat Prins Bernhard gedurende den nieuwen cursus, en kele lessen zal volgen aan de hoogere krijigs- school. In verlban'd hiermede heeft Z.K.H. Woens- dagm'iddag de openingsbijeenkomst bijge- woon'd, waarin de officieren leeraren, de hur- ger-leeraren en de leerbngen door den dlrec- teur van de hoogere marine krij'gsschool en den directeur van de hoogere krijgsschool aan Z. K. H. zijn voorgesteld. HET VISSOHEN MET EEN SPIERIN GHENGEL. Het Tweede Kamerlid Kievit heeft den Ministers van Oeconomische Zaken en van Financien de volgende vragen gesteld: 1. Is het den ministers bekend, dat de arrondissements-rechtbank te Rotterdam een vonnis heeft gewezen inzake het visschen met een spiermglhenigel 2. Is het den ministers bekend, dat als ge'volg van dit vonnis het visschen op spiering slechts mag worden beoefend door bezitters van een groote vischacte B? 3. Zijn de ministers op de hoogte van de groote bezwaren, die aan bovenlbedoelde be- slissing voor een zeer groot aantal bona fide hengelaars zijn verbonden, en weten zij, dat deze bezwaren speciaal treffen sportVisschers met een zeer laag inkomen en ondersteunde werkloozen Ze barstte in tranen uit en viel in Hall's armen. Lang hield hij haar omklemd, te ont roerd om iets te zeggen. Maar weer maakte zij zich los. ,,Ga nu, Hab, iedere minuut is kostbaar. Vaarwel, mOge de Hemel ons weer tezamen brengen." ,!Vaarwel mijn lief dapper meiske. Ik zal steeds aan je blijven denken. Vaarwel Marion." Ze gingen naar buiten, waar de merrie rustig wachtte. Hall sprong op haar rug, bukte izich nog eens naar Marion over en gal- loppeerde weg. Marion liep met gebogen hoofd naar huis en schreide dien nacht haar kussen nat. Toen de ochtend aanbrak, had Hall onge veer de helft van den weg naar den ranch afgelegd, zonder dat zich eenige stoornis had voorgedaan. (De merrie was bepakt met dekens, voedsel, Marion's geweer en voldoen- de ammunitie. Maar ondanks de bepakking liep het dier uitstekend. Hall ontdekte eenige papieren. Nieuwsgie- rig keek hij ze in. Het was een geboorte- akte ten name van Miles Bedford. Verbaasd keek Hall naar het stuk, maar een begelei- dend schrijven maakte hem alles duidelijk. Het geweer, de dekens en ook de merrie droe- gen de inltialen M B. en daarom had Marion een geboorteakte gefahriceerd voor Miles Bedford. Ze had ook overal aan gedacht en dat het noodig was, bleek even later. Hij passeerde eenig struikgewas en aan het einde daarvan stond hij plotsebng tegenover twee menschen van de Bereden Politie, die hem den weg versperden met het geweer in den aan- slag. Hall hield zijn paard in en vroeg wat ze wenschten. De oudste van de twee kwam naar ^oren en vroeg: ..Wie ben je, waarvandaan, waarheen?" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1