ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Marion's grooteavontuur No. 9825 MAANDAG 17 OCTOBER 1938 78® Jaargang Feuilleton Buitenland Rheumatische pijnen EERSTE BLAD Bescherming tegen Luchtaanvallen. Algemeene Gedragsregels. Ieder is verplicht aan de door of vanwege den Burgemeester in het belang der oefeningen gegeven bevelen of aanwijzingen onmiddellijk gevolg te geven en alle medewerking desgevraagd onmiddellijk te verleenen. OPENBARE RAADSVERGADERING. TERNEUZEN, 17 OCTOBER 1938. GEMEENTERAAD. TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen It. per post f 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. ITitgeefster: Firms P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichAs worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgtaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave. DIT BEAD YERSiAJUNT EEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VKIJDAGAVOND. BEKENDMAKING. De Burgemeester van TERNEXJZEN, over- wegende, dat de op 27 October 1938 te houden oefening in de luchtbescberming bet voor- schrijven van algemeene gedragsregels nood- zakelijk maakt; Gezien de door den Minister van Binnenland- sche Zaken verleende goedkeuring; Gelet op artiikel 12 ider Wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen; Stelt vast de volgende gedragsregels, welke zullen gelden op 27 October 1938, in den namiddag van 2.45 uur4.15 uur. 1. bij het sein ,,Luchtalarm", hetwelk ge- geven zal worden door middel van sirene's en stoomfluiten, welke gediurende twee minuten achtereen zullen loeien, is ieder verplicht onmiddellijk idem openbaren weg te verlaten en berging te zoeken in hui- zen, cafd's, portieken, als anderszins, zoo- mede in de daarvoor bestemde openbare Schuilplaatsen, welke des daags worden aangegeven door een blauwe vlag en 's nachts door een blauw licht gevende lantaarn. Ieder is dan verplicht degene, die zich daartoe aanmeldt, in zijn huis, als anderszins toe ite laten en dekkimg te verschaffen, uitgezonderd ziekenhuizen en woningen met ernstige zieken; 2. motorrijtiuigen en andere voertuigen moe- ten reohts van den weg worden geplaatst. Trekdieren moeten aan boomen e.d. stevig worden vastgebonden en onder toezicht blijven van de geledders; 3. niemand, behalve het luchtbeschermings- personeel en de politie, mag zich buiten noodzaak op den openbaren weg begeven of bevinden; 4. Het is verboden terreinen, gebouwen e.d. te betreden, welke door gifgas zijn besmet of verondersteld worden besmet te zijn zooals door afzetting is kenbaar gemaakt; 5. Het onder 1 t/m 4 gestelde, geldt totdat het sein ,,Luchtalarm" geeindigd, be- staamde in het luiden der klokken van de ft. K. kerkem, is gegeven. In den avond van 810 uur: 1. de straatverlichting wondt gedoofd; 2. het uitstralen van licht uit of op huizen, gebouwen, woonwagens, woonschepen of vaartuigen is verboden; 3. het verbod sub 2 betreft tevens van bui- tenaf zichtbare voorwerpen, als licht- reclames, automaten, benzinepompen, klokken, enz.; 4. bij bet verlaten van huizen of gebouwen is men gehouden er tegen te waken, dat licht door geopende deuren naar buiten kan stralen; 5. bet gebruik buitenshuis van lantaams (behoudens de snb 6 genoemde gevallen), fakkels en andere lichtgevende voorwer pen, zoomede het ontsteken van eenig vuur is verboden; 6. bet verikeer te land is verboden, tenzij bet aan de navolgende eischen voldoet: de licbten van motorrijtuigen en voertui gen moeten bedekt worden met zwart of blauw papier of andere vrijwel ondoor- scbijnende stoffen, waarin een spleet van ten hoogste 5 c.M. breedte en ten hoogste 1 c.M. hoogte onder bet brandpunt van de lamp kan worden vrij gelaten; lidhten van stilstaande motorrijtuigen en voertuigen moeten gedoofd zijn; Rijwielen mogen geen licht voeren. Voldoet de verlichtiag van een motor- rijtiuig of voertuig niet aan deze eiscben, ter beoordeeling van de politie, dan wordt verder gebruik van het motorrijtuig of voertuig verboden. 7. de snelheid van bet toegelaten verkeer moet gering zijn, althans zoodanig, dat gelbt op de voorschriften sub 6 daar- dbor geen gevaar ontstaat; 8. bet verkeer te water wordt gebeel ver boden en gestremd1; bruggen, sluizen enz. worden niet bedienld, nocb verlicbt; 9. het iis voetgangers verboden buiten nood zaak, ter beoordeeling van de politie, op bet voor het rijverkeer bestemde gedeelte van de wegen te loopen of te vertoeven. POLITIE: Hiertoe behooren alle ambte- naren van rijks- en gemeentepolitiie, be- zoldigd of onbezoldigd. HULPPOLmE: Hiertoe behooren alle personen, daartoe door hem, Burgemees ter, aangewezen en voorzien van een legi- mitatiebewijs; zij zullen rond den linker Ibovenarm dragen een witten band met daarop de letter P. in zwarten inkt. Niet-naleving van de boven vermelde gedragsregels is strafbaar en stelt bloot aan veroordeeling tot gevange- nisstraf van ten hoogste twee jaren of geld- boete van ten hoogste duizend gulden, terwijl deze straffen verlaagd worden tot de belft ten aanzien van bem aan wiens schuld te wijten is, dat aan bedoelde verplichtingen niet wordt voldaan. De ambtenaren van politie, naar wier oordeel remand een feit pleegt, waardoor de luchtbeschermingBoefeningen in gevaar worden gebracht, zijn bevoegd, na aanmaning, op kosten van den overtreder de noodige maatregelen te treffen of te doen treffen. Zij zijn in dat geval bevoegd zoo noodig te alien tijde een waning tegen den wil van den bewoner te betreden. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke uit de hierbovenstaande voorschriften mocht voortvloeien. Ieder, die zich gedurende het laatste tijd- vak op straat bevindt, doet zulks geheel voor eigen risico. Temeuzen, 12 October 1938. De Burgemeester voomoemd, P. TELLEGEN. De Burgemeester van TERNEUZEN brengt ter openbare kermis, dat door bem is belegd een openbare vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag 20 October 1938, des namiddags 2 uur. Terneuzen, 15 October 1938. De Burgemeester, P. TELLEGEN. Roman van I. F. J. Groothedde. Nadruk verboden. o 13 Vervolg. Ze geleek een jonkvrouw, zooals ze daar zat, op haar glanzende merrie, een beeld van lieftalligheid en bruischend jong leven, dat uit haar schitterende oogen scheen te komen. Het was of haar verscbijning alle somberbeid uit zijn ziel verdreef. Haar scherp aanziend riep bij: ,,Ik droomde van een schoone jonkvrouw^ die naast mij zetelde in mijn toekomstkasteel." Zij lachte helder en vroolijk, maar sloeg tocb haar oogen neer, toen Hall haar bleef aanzien. Hij dreef zijn merrie naast de hare en vroeg: .Zullen we samen een ritje maken?" Zij knikte slechts en hield nog steeds de oogen neergeslagen. Zwijgend reden ze een tijdlang naast elkaar voort. ,,De baas is dood", verbrak Hall plotseling de stilte. ,,Ik hoorde het vanmorgen", ant- woordde ze, ,,hoe kwaim bet eigenlijk?" Hall vertelde haar hoe alles in zijn werk gegaan was en eenmaal op dreef, verhaalde hij haar ook, wat Pavlicik hem voor zijn sterven bad meegedeeld. Daar ze nog steeds bleef zwijgen, vroeg bij ,»Heb je het vernomen van dien wedstrijd van eergisteren Zij knikte en bloosde diep. ,,Ik hoorde alles van Jef Warwick, die s avonds ook in dat cafe was. Hij was opge- togen over zeker iemand, die Eric Burton aan ANTI-JOODSCHE UITSPATTINGEN TE WEENEN. In de Jodenbuurt van Weenen is Vrijdag- avond een anti-Joodsche betooging gehouden. De betoogers, die voor het meerendeel niet ouder waren dan 18 jaar, vemielden de ruiten van Joodsche woningen. In de voormalige synagoge, waar de Joden bijeen waren gekomen om te bidden, mishan- delden de demonstranten een rabbijn, terwijl zij het verstand bracht, dat bij in het vervolg wat kalmer moest zijn. Ik weet trouwens zoo- wat alles, wat er op Pavlick's Ranch gebeurt, Jef Warwick houdt me steeds van alles op de hoogte enenik maak me wel eens bezorgd"'. Ze keek hem verlegen van terzijde aan. ,,Over zeker iemand?" lachte Hall. Ze bloosde nog dieper, boog zich over den kop van het paard en fluisterde bijna onhoorbaar: ,,Over zeker iemand." Hall stond met een sprong rechtop op zijn paard, wipte handig op bet hare over, bief haar boog op in zijn armen, kwam met een veerkrachtigen sprong in het gras terecbt, struikelde ecbter en viel, docb verdacbt zacht en zoo, dat bij naast haar kwam te zitten, sloeg zijn arm om haar been en fluisterde hartstochtelijk: ,,Zeg dat nog eens, Marion, om wien maak jij je bezorgd?" Ze keek bem met een paar groote, ver- schrikte oogen aan en geheel overrompeld zei ze zacht: ,,Om jou, Hall, omdat ,,Omdat je van mij houdt," vulde hij aan en smoorde haar zwak protest in een innige omhelzing. De twee merries, die nog op dezelfde plaats stonden,, wendien hun kop-pen van dit toon- neeltje af en begonnen te grazen, alsof ze begrepen, dat hun dienst niet noodig was. /De boys, die alien waren meegerweest om hun baas de laatste eer te bewijzen, ver- spreidden zich na de begrafenis in kleine groepjes, om nog even na te praten, voor ze weer aan het werk gingen. Ook Hall wilde zich bij hen aansluiten, maar Jim Pavlick riep hem terug. Zijn gezioht stond strak en onbe- wogen en liet niet gissen, wat er aan verdriet of haat achter spookte. alle ruiten stuksloegen, waarna zij een ge deelte van het gebouw in brand staken. De brandweer wist het vuur snel te blusscben. In officieele kringen wordt verklaard, dat men hier te doen heeft met een eigenmachtig optreden van het gepeupel, en dat de natio- naal-socialistische partij weigert, iets met de oproerkraaiers te maken te hebben. PREDIKANTEN VERDREVEN IN POLEN. De drie Duitsche predikanten, die aan de Evangeliscbe Kerk te Kattowitz in Polen ver- bonden zijn, hebben van de Poolsche autori- teiten bevel gekregen het gebied der grens- zone te verlaten en moeten dus de wojewod- schap Silezie verlaten; wel kunnen zij zich in een ander gebied van Polen vestigen. In dat gedeelte van Silezie, dat vroeger Duitsch was en thans Poolsch is geworden, bestaat een speciale Wet, die de bescherming en veiligheid van den (Poolschen) staat beoogt. Van Duitsch-evangelische zijde zegt men, dat deze drie predikanten geen lid eener politieke partij waren en dat zij zich ook nooit op politiek terrein hebben begeven. Het aantal verban- nen predikanten, die geen Poolsche staatsbur- gers zijn, is dus wederom met drie vermeer- derd. tHet kerkbestuur tracht het besluit der Poolsche autoriteiten ingetrokken te krijgen. DE BRITSCHE LEGIONNAIRES BLIJVEN THUIS. Het bestuur van het Britsche Legioen heeft bericht ontvangen, dat izijn aanbieding van 1000 vrijwilligers voor gebieden in Tsjecho- Slowakije, waar volksstemmingen moesten worden gehouden, niet meer noodig is. Het bestuur van het Britsche legioen is er eindelijk officieel van in kennis gesteld, dat de diensten van het legioen niet noodig zijn, in verband met de te Berlrjn genomen besluiten. Zeventien jaar bestaat thans het Britsche Legioen, dat uit den wereldoorlog is voortge- komen. Gelijk in alle landen, die aan den wereldoorlog hadden deelgenomen, gevoelden de teruggekeerde frontstrijders behoefte bet onderlinge verband te bewaren en elkaar zoo mogelijk te steunen in den strijd om het be- staan in de zoo totaal gewijzigde maatschap- pij. In Engeland werden tal van organisaties opgericbt, die ieder op een beperkt gebied werkzaam waren en veelal hun krachten ver- snipperden. Daarom werd besloten ze alien in een machtige organisatie bijeen te brengen, welke in Juli 1921 in den vorm van het Bri tish Legion" tot stand kwam. Sindsdien is bet Legioen het officieele vertegenwoordigend lichaam van de Britsche oud-strijders. Het Britsche Legioen is de grootste werk- gever van gebrekkige en voor gewonen arbeid ongeschikt geworden oud-strijders in Engeland. Alleen reeds 300 man werken in de fabriek van klaprozen te Richmond. Het Legioen bezit een eigen sanatorium voor tuberculoselijders en tevens een inrichting voor preventieve behandeling van menschen met tuberculeuzen aanleg. In den strijd tegen de werkloosheid staat het Legioen in de eerste gelederen; tal van kleine industrieen heeft het sedert een aantal jaren in het leven geroe- pen ten behoeve der ten deele verminkten. Het heeft ook een eigen emigratie-centrale en het staat in nauw contact met de British Em pire Service League, de organisatie van oud- strijders in de overzeesche gebieden en Domi nions. Het Legioen heeft 51 afdeelingen jn verre gewesten, zelfs in Tokio en in de beide Amerika's. In Engeland, Ierland en Wales werken in totaal 3635 afdeelingen; Schotland heeft zijn eigen organisatie. Het laat zich uit- zenden voor vredelievende doeleindep, Doch het heeft niet mogen zijn. De volks- stemming in het Sudetenduitsche land zal niet worden gehouden, de diensten van het Brit sche Legioen zijn niet noodig en zijn leden kunnen huiswaarts keeren. Keurig uitgedost, voorzien van alle ingre- dienten voor een vredelievende campagne stonden reeds vole dagen de 1250 man van het Britsche Legioen gereed om naar Tsjecho- Slowakije te vertrekken voor het vervullen van pobtiediensten in het aan Duitschland toegewezen gebied. Jim trad de woonkamer binnen en Hall wist niet beter te doen, dan htm te volgen. Nauwelijks binnen begon Jim op harden toon: „Je begrijpt zeker wel, waarvoor ik je ge- roepen heb?" ,,De erfenis?" vroeg Hail. „Juist, ik prijs je begripsvermogen. Ik snap natuurlijk opperbest, dat je popelt van on- geduld, om hier den heer en meester te gaan spelen. Maar zoolang ik leef, zal dat niet ge- beuren, prent dat goed in je geheugen. Ik Jim Pavlick, blijf hier de baas en jij hebt niet anders te doen, dan te gaan en liefst zoo spoedig mogelijk." ,,Dat is niet in overeenstemminig met den laatsten wil van je vader. Ik dacht, dat je die wel eerbiedigen zou." ,,Ik heb met je gedachten niets noodig en bemoei je asjeblieft niet met mijn zaken. Je gaat, dat is alles." ,,En als ik niet wil?" ,,Dan schiet ik je er uit!" „Zooals je al eens geprobeerd hebt!" Jim's oogen begonnen plotseling vonken te schieten en hij riep driftig: ..Pas op je woorden." Doch dadelijk kal- meerde hij weer. ,,Je gaat, ik dwinig je om te gaan. "Kijk eens, als ik wilde, kon ik een proces beginnen, om dat testament ongeidig te verklaren. Ik doe dat niet, omdat ik den naam Pavlick" niet door het slijk gehaald wil zien. Dat ik de helft van mijn bezittingen moet afstaan is voor mij per slot van rekening zoo erg niet, er blijft nog genoeg over. Voor jou is het ecb ter wat anders. Zou je het proces verliezen, wat waarsc'hijnlijk is, dan bleef je straat-arm, terwijl je nu een rijk man kunt zijn, iets, wat met het oog op een toekonistig huwelijk wel aangenaam is. Een raneherdochter huwt niet met een, arbeider". Hij wachtte even, oir de uitwerking van zijn \voorden af te wachten, Weg pet, weg parapluie, weg armband. Niets is meer noodig. Ze waren evenwel niet teneergeslagen. Za- terdag zijn zij weer aan land gegaan, zonder gevaren te hebben. Er was voor hen een brief met een dankbetuiging van minister Halifax, die eindigde met de woorden: De vrede moge te Munchen verzekerd zijn, het zijn vooral mannen als gij, die gereed staan voor vrijwil- lige zelfopoffering, die dezen vrede bewaren. GROOTE IN STEMMING IN DE PERS MET NIEUWE BRITSCHE DEFENSIEPLANNEN De Londenscbe pers juicbt de nieuwe plan- nen betreffende de verdediging tegen lucht aanvallen eenstemmig toe. Volgens de Times zijn de voordeelen van dit schema zeer groot. De ervaring heeft geleerd, dat slechts aanvallen door laag vliegende toe- stellen gevaarlijk zijn voor gebouwen als mu- nitiefabrieken, electrische centrales, petro- leumtanks en chemische fabrieken. De nieuwe dienstplicht van het personeel daarvoor zal een bewonderenswaardig voorbeeld van zelf- verdediging zijn. De Daily Telegraph schrijft: 'Het is goed, dat de regeering een aanvang heeft gemaakt met een uiterst practische nieuwe ontwikke- ling van de defensieplannen, welke voordee len aanstonds in het oog springen. Er is een gezond principe toegepast, doordat een groep burgers belast wordt met de verdediging van wat praetisch hun eigen bezit is. De Daily Mail spreekt van een uitstekend plan en van een populairen vorm van dienst plicht. Het schouwspel van mannen, die hun gereedschap in den steek laten om het afweer- geschut te bedienen, herinnert aan middel- eeuwsche tijden, toen in oogenblikken van ge vaar de mannen de ploeg verlieten om het zwaard te grijpem. Ook de News Chronicle heeft veel lof voo^ het nieuwe plan. GEEN JODEN OP BANKEN EN EFTDCTENBEURZEN IN DUITSCHLAND. In een rede op de jaarvergadering van de afdeeling „bank- en verzekeringsbedrijf" van het Duitsche arbeidsfront heeft Rudolf Len- cer medegedeeld, dat op de Duitsche banken en effectenbeurzen geen Joden meer werk zaam zijn. In deze beide bedrijfstakken zijn 420.000 personen werkzaam. Aan particuliere Joodsche banken was voorgesteld, of te liqui- deeren of de Joodsche direeteuren en bedien- den te ontslaan of hun •zaken aan ..arische" banken over te doen. Ook op de kantoren der verzekeringsmaatschappijen is deze actie gaande. Den minister van economische zaken zijn voorstellen gedaan tot verwijdering van de resteerende tien procent Joden, die nog als verzekeringsagenten werkzaam zijn. IDE RAMP MET HET BELSGISOHE VERKEERSVLIEGTUIG. Het D. N. B. meldt uit Berlijn: Het onderzoek naar het vliegtuigongeluk hij Soest waar, zooals gemeld, op 10 October j.l. een Belgisch verkeersvliegtuig is veronge- lukt en waarbij 20 personen, onder wie drie kinderen om het leven zijn gekomen, heeft thans het volgende opgeleverd: Het ongeluk is veroorzaakt doordat het toestel te sterk belast was, hetgeen tot tril- lingen van de vleugels leidde en tenslotte tot een breuk in een der vleugels. Het onderzoek is, naar bekend, verricht door Duitsche en Belgische deskundigen. Daarmede zijn tevens ook de geruchten weer- legd, als zouden twee met het vliegtuig rei- zende Duitsche scheikundigen chemische stof fen bij zich hebben gehad, welke tot omtplof- fing zouden zijn gekomen. HUISARREST VOOR ALLE BEWONERS VAN SOFIA. De 350.000 inwoners van de Bulgaarsche hoofdstad hebben Vrijdag huisarrest gehad. De straten waren uitgestorven, slechts op de hoeken zag men soldaten staan, den stalen helm op, geweer met bajonet aan den schou- doch Hall vertrok geen spier van zijn gelaat. Jim werd eenigszins onrustig en vervolgde: ,,Er zijn twee mogelijkheiden. Je staat er op, hier te blijven en dan doe ik je een pro ces aan of je neemt het geld en gaat weg. Ik blijf in ieder geval hier. Ik wil hier de baas blijven en ik wil den weg vrij hebben naar Marion, ik zal het je maar ronduit zeggen. Wees niet dwaas en kies het laatste. Wat is je antwoord?" Hall's oogen begonnen gevaarlijk te gloeien. Hij had grooten lust den kerel een flink pak slaag toe te dienen en hem dan toe te bijten: ,,Ik wil geen cent van jullie vuile geld", maar hij was veel te nuchter, om in een vlaag van woede een fortuin weg te gooien. Hij begreep drommels goed, dat hij zonder geld niet bij Marion's vader hoefde aan te komen en daar om antwoordde hij kalm: ,,Ik kies het laatste, het geld." .Natuurlijk", bromde Jim, „een gek die anders gedaan zou hebben". Hij wierp de deur van de aangrenzende kamer open en noodigde Hall uit, binnen te treden. Deze bevond zich plotseling tegenover drie heeren. ,,Hall Fennock", kondigde Jim aan en met een gebaar naar de heeren, „de notaris uit New York, een beeedigd makelaar en taxateur en onze bankier." De drie heeren stonden tegelijk op en maakten een buiging. Jim ver volgde ,,Ik houd er van, miijm zaken vlug af te han- delen. Mag ik den notaris verzoeken het testament te openen en voor te lezen?"" De notaris voldeed aan het verzoek en las met klare, duidelijke stem het testament voor, waarvan Hail en Jim den inhoud reeds kenden. Op de vraag van den notaris of ze de erfenis wenschten te aanvaarden, antwoordden ze beiden bevestigend. Jim vervolgde: ,,Mag ik dan den taxateur verzoeken, zijn rondgang te doen? Misschien der, handgranaten aan den gordel. De groote huiszoeking was begonnen. De regeering had tot dien drastischen maat- regel besloten, naar aanleiding van den moordaanslag op den chef van den generalen staf Pejef en zijn adjudant S'tojanof. Om 1 uur Vrijdagmorgen bezetten de soldaten de stad, alle verbindingen werden verbroken, er reden geen trams en treinen meer, telefoneeren en telegrafeeren was verboden, alleen de radio werkte en dan nog alleen om mede te deelen, dat er huiszoekingen werden verricht. Huis na huis werd doorzocht, iedereen moest zijn papieren toonen en wie daartoe niet in staat was, werd naar het politiebureau overge- bracht. De vangst bedroeg 1300 man, van wie 1000 spoedig in vrijheid konden worden gelaten. De overigen zijn linksche politici, Macedoniers en leden van de boerenpartij. In de op Donderdag 20 October a.s., des namid'dags 2 uur, te houden openbare verga dering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun ten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot wijzi- ging van de rekening-courant-overeen- komst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 'sGravenhage. 4. Idem tot het sluiten van een overeen- komst met de N.V. Gekro Destructie- bedrijf te Overschie. 5. Idem tot het wijzigen van de gemeen- schappelijke regeling omtrent de toe- lating van kinderen uit de buitenge- meenten op de U.L.O.-school alhier. 6. Idem om het iberoep van de Vereeni- ging Protestantsche Ziekenzorg geves- tigd te IJzendijke tegen het besluit van burgemeester en Wethouders tot' weige- ning van een bouwvergunning omge- grond te verklaren. 7. Voorziening in de vacature in het Bur- gerlijk Armbestuur ontstaan door bet bedanken van den heer A. van Aerde te Sluiiskil. Aanbevolen worden: 1. R. de Waal te Sluiskil. 2. H. Meert te Sluiskil. 8. Aanwijzing leden der commissie voor het nazien der gemeente-rekening over 1937. TEOHNISCHE HOOGESCHOOL. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het prop, examen voor civiel ingenieur de heer A. G. Bruggeman alhier. TER NAVOLGING! De buurtvereeniging Axelschestraat besloot in hare slotvergadering het hatig saldo van de straatversiering af te dragen aan het Bur- gerlijk Armbestuur alhier, dat zulks in dank heeft aanvaard. OMHOOGGEV AREN. Bij het binnenkomen der ■middelhaven te Terneuzen is het te Kloetinge thuisbehoorende ledige tjalkschip Luc tor et Em ergo", op den Oosthavendam omhooggevaren en blijven zitten. Enkele uren later is het schip op eigen kracht vlotgekomen. SYOOMSCHIP „JAUNJELGAVA". Zaterdagmorgen passeerde alhier het Let- landsche stoomschip „Jaunjelgava". De kapi- tein rapporteerde dat tengevolge van de zware Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. (Ingez. Med.) he!bben de andere heeren er niets op tegen, eveneens daar bij tegenwoordig te zijn? Wil ik dan maar voorgaan?" Met hun vijven doorliepien ze het geheele gebouwencomplex, dat door den taxateur op 8000 dollar geschat werd. Buiten stond een auto klaar en daanmee reden ze tot aan het einde van Pavlick's bezittingen. „Tiendui- zend", verklaarde de taxateur kortaf. De enorme massa vee leverde het bedrag van 240.000 dollar op. De taak van den schatter was hiermee af- geloopen. Teruggekeerd op de ranch vroeg Jim den bankier: ,,Wilt u dan zoo vriendelijk zijn, dezen heer het bedrag uit te betalen?" De heele zaak scheen al in kannen en krui- ken te zijn, wat betreft rente en aflossing, want zonder aarzelen trok de gevraagde een bundel banknoten te voorsclfijm en begon deze op tafel uit te tellen. ,,Ziet u, een honderd negen en twintigdui- zend dollar! Wilt u maar zoo goed zijn voor ontvangst te teekenen?" Hall duizeldle van al het bankpapier, maar zonder een trilling kraste hij zijn naam forsch onder het ontvangstbewijs. ,,Wie betaalt de kosten en de successie- rechten?", vroeg hij dan. „Is in orde", wuifde de notaris, ,,daar was al een bedrag voor uitgetrokken, namelijk dat, wat nog op de Bank stond. Het was juist vol- doende". De bankier toonde hem de bank rekening en het bleek in orde te zq;n. ,,Dan rest mij verder niets meer, dan de heeren dank te zeggen voor h«n bereidvaardig- heid", zei Jim, met steeds deizelfde kalmte. Hij deed ze uitgeleide en oogde hen na, tot ze in hun auto over de helling verdiwenen waren. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1