Ter Neuzensche Courant Sport Gemengde Berichten Woensdag 5 October 1938 No. 9820 TWtEDE BLAD VOETBAL. GEMEENTERAAD VAN AXEL. A'AN WEDSTBIJDPKOGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse afd. I. D(W|S—Xerxes. UBSKjFiC. IHDIVSBlauw-Wit. Storm vo.gelsSparta. AiDOOW, le klasse afd. n. RFC—(VSV. [HaarlemVUC. 't GooiDOS. AjaxDHC. Feijenoord(DFC. le klasse afd. HI. HengeloEnschedd HeraclesAQOW. Go AheadiNIEC. ZACWageningen. QuickTubantia. Afdeeling IV. le klasse. NiACJuliana. BleijerheideRoermond. DON GANOAD. PSV—MW. BW—(Eindhoven 2e klasse A. TSCROS. VlissingenZeelandia. Goes(Breda. (MiddelburgDe Baronie. RlBCDe Zeeuwen. 3e klasse A. TerneuzenBreskens. Corn BoysIJzendijke. BiervlietSluiskil. OostburgTern. Boys. Axel\Hulst. 3e klasse B. BurghGoessche Boys. Zeelandia 2Middelburg 2. Eiland BoysTerneuzen 2. De Zeeuwen 2EMM. le klasse afd V. GVAIVAchilles. VeendamBe Quick. iHISC—Sneek. HeerenveenVelocitas. FVCDeeuwarden. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse C, Ria|SVO. Sluiskil 2'Philippine. HontenisseBKjVV. i le klasse D. Breskens 2Groede 2. Hoofdplaat 2Oostburg 2. le klasse E. IJzendijke 2-iSehoondijke. Aardenburg 2Breskens 3. GroedeBiervliet 2. 2e klasse B. Terneuizen 4SVO 2. BKW 2!Hulst 2. Hontenisse 3|Com Boys 2. Sluiskil 3(Hontenisse 2. HoekAxel 3 (terrein Axel). ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Eerste klasse C. Het reserve-elftad van Sluiskil heeft net precies op het kantje af gewonnen van de reserves van de Terneuzensche Boys, die met een 21 nederlaag naar huis moesten terug- keeren, weliswaar dus een verlies van twee punten, doch eervoller te noemen dan de 16 nederlaag, die het derde elftal van Terneuzen te slikken kreeg van het eerste elftal van Hontenisse. Dat Terneuzen 3 het onderspit zou moeten delven lag wel in de verwachting, doch de wijze waarop de thuisclub partij gaf is meer te betreuren dan de beide verliespun- ten. Weliswaar deed de felle wind zeer veel afbreuk aan het spel, waardoor men zelfs te zien kreeg, dat de bal bij een uittrap van den doelverdediger van Hontenisse weer over de lijn terecht kwam en zoodoende een hoekschop veroorzaakte, doch ook Hontenisse had met hetzelfde euvel te kampen. Training lijkt ons voor dit elftal van Terneuzen een gebiedende eisch te zijn. Dat spelers van het vertegen- woordigend elftal van Hontenisse in drieerlei tenue-combinaties uitkwamen, bevreemdt ons en lijkt ons toch heusch niet noodig. Philip pine had in Ria een te sterken tegenstander, hetgeen ook in onze voorbeschouwing tot uiting kwam, en zij verloor dan ook met 03. De wedstrijd SVOBKW had geen doorgang. De stand is deze afdeeling is momenteel: doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Ria 3 3 6 17—4 BKW 2 2 4 6—1 Hontenisse 2 2 4 10—2 Axel 2 1 1 2 6—3 Philippine 3 1 2 2 4—9 Sluiskil 2 3 1—2 2 7—16 Tern. Boys 2 2 2 3—7 SVO 2 2 3—7 Terneuzen 3 2 2 1—8 Tweede klasse B. In deze klasse hadden 2 wedstrijden geen doorgang, nl. Hulst 2Terneuzen 4 en SVO 2BKW 2. Hontenisse 2 heeft blijkbaar met het reserve-elftal van de Corn Boys niet veel moeite gehad, want de thuisclub won met flinke cijfers, 51. Nog beter deed het eerste elftal van Hoek van zich spreken, dat bij Hontenisse 3 op bezoek was en er in slaagde om, zonder dat de ontvangende ploeg ook maar edn doelpuntje kon maken, een spre- kende 06 overwinning in de wacht te slee- pen. Dat is dus al de tweede overwinning van deze jonge 2e klasser, waaruit wel blijkt, dat zij zich hierin volkomen thuis gevoelt. Hier is de stand aldus: doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.t. Terneuzen 4 2 2 4 103 Hontenisse 2 2 2 4 9—3 Hoek 3 2 1 4 12—4 Hulst 2 1 1 2 62 BKW 2 2 1 1 2 6—6 SVO 2 1 1 - 24 Hontenisse 3 1 1 0—6 Com Boys 2 2 2 3—11 Ria 2 2 2 1—10 Axel 3 Sluiskil 3 vie- DE KINDERVERLAMMING. Twee nieuwe gevallen te Gouda. In de afgeloopen week zijn er te Gouda twee gevallen van kinderverlamming geconsta- steerd, waardoor het totaal aantal aangegeven gevallen thans 23 bed'raagt. Te Werkendam is een geval van kinderver lamming geconstateerd bij een jongetje van elf maanden. Het patientje is naar het zie- kenhuis te Breda overgebracht. JONGETJE STRUIKELDE EN WERD OVERREDEN. In de le Looiersdwarsstraat te Amsterdam is Donderdagmidddag een tragisch ongeluk gebeurd, waar een 4-jarig jongetje den dood heeft gevonden. Het kind liep met een dienstmeisje in deze straat toen het plotseling struikelde. Op dat oogenblik passeerde een auto, waardoor het kind weird overreden. Het werd volgens de „Tel." zod ernstig gewond, dat het later, toen het per ambulance-auto van den Geneeskundi- gen Dienst naar het Binnen-Gasthuis werd vervoerd, orverleed. Het jeugdige slachtoffer is een zoontje van de familie Vinken van de Leidschegracht aldaar. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Vrijid'agmiddag fietste de 29-jarige echtge- noote van den landbouwer P. Verberne uit Leende met enkele melkbussen over den voor- rangsweg. Zij liet eerst enkele auto's pas- seeren en toen zij meende dat de weg vrij was stak zij over. Op dat oogenblik naderde ech- ter uit de bocht een auto uit Noord-Holland, die de vrouw greep en haar over den weg slingende. Elen spoedig aanwezig geneesheer constateerde een schedelbreuk en een gebro- ken been alsmede verschillende inwendige kneuzingen. Per ziekenauto is de vrouw naar het binnenziekenhuis te Eindhoven vervoerd, waar zij is overleden. MISLUKT VOLKSGERICHT. Niet steeds is de liefde bestendig van duur. Dat ondervond ook Grietien, een Ruiner schoone, die haar hart had verpand aan Jan, met wien zij verkeecing had, zelfs een heel stevige verkeering. Grietien meende op een gegeven oogenblik, dat er alle aanleiding was om een bezoek te brengen aan den Burgerlij- ken Stand, waar Jan evenwel zoodanige be- zwaren tegen had, dat hij zelfs de verkeering af maakte. Jan toch -beweerde, dat Grietien er meer aanbidders op na hield, wat Grietien krachtig ontkende. Toen bleef haar niets an- ders over dan haar familie, vrienden en ken- nissen van het gebeurde op de hoogte te stellen. Deze lieten haar niet in den steek en zou- den dat varkentje wel even wasschen. Hoe? Wel, er bestond nog zoo iets als een oud ge- bruik, vroeger veel toegepast en altijd met succes. Volgens deze traditie wordt de on- trouwe jongeman op een wagen gebond^n en dan, gevolgd door alle jongelui uit den om- trek, in optocht naar het huis zijner vroegere geliefde gebracht. In een plechtige zitting op de ,,deel" van de boerderij moeten de geliefden elkaar dan eeuwige trouw zweren en het paartje wordt dan eenigen tijd gelegenheid gegeven zich wettelijk door het huwelijk te verbinden. Gebeurde dit niet, ja, dan waren vroeger de gevolgen niet te overzien. De maatregelen waren dan zoo drastisch, dat het huwelijk al tijd volgde. Zoo zou de familie en de schare kennissen er nu ook mee aan. Een laatste waarschuwing aan het adres van Jan werd gegeven, maar Jan bleef onverbiddelijk. Hij wou Grietien niet meer hebben. En dus zou, Jan op den wagen naar Grietien toegebracht worden. De waar schuwing kwam echter in handen van den burgemeester, die zijn maatregelen nam. Enkele dagen geleden zou dan deze Drent- sche ,,rechtspraak" ten uitvoer worden ge bracht. Iemand, die iets dergelijks nooit mee- maakte, kan er zich geen voorstelling van maken, hoeveel inwoners uit de gemeente er zelfs uit andere gemeenten, zich met een der- lijk iets bemoeien. Dit moge blijken uit het feit, dat er op den bewusten avond ongeveer 350 jongeren en ook ouderen op de been waren om de rechtspraak bij te wonen. Uit alle omliggende plaatsen waren zij samen gekomen. Zelfs getrouwden hadden zich er mede bemoeid. En zoo trok men in optocht naar het huis van Jan, en werden daar ontvangen doorde politie, rijks- en gemeenteveldwacht, alsmede eenige marechaussees. Jammer voor Grietien, maar de voorstelling ging niet door. De politie strooide roet in het eten. Een verbod van samenscholing was af- gekondigd en aangezien dit nog al eens over- treden werd, werden vele rake klappen door de politie uitgedeeld. Het slot, neen, nog niet, want den volgen- den avond zou een nieuwe poging worden ge- daan, doch ook nu. was de politie ter plaatse en kwam er weer niets van terecht. Of Grietien haar Jan nog krijgt? De tijd zal het moeten leeren. Vergadering van Dinsdag 20 September 1938, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden J. M. Oggel, P. J. van Bendegem, A. Th. 't Gilde, A. van 't Hoff, P. de Jonge, A. P. de Ruijter, B. Seghers, C. van Bendegem, C. Th. van de Bilt, F. Diele- n'.an, A. P. Esselbrugge, J. Fanoy en de Secretaris J. L. J. Maris. (3. Slot.) 9. Ongegrond verklaren beroep inzake niet-goedkeuring gemeentebegrooting 1938. Een schrijven van den heer Commissaris der Koningin in Zeeland, luidende: Bij dezen zend ik u spoedshalve namens Gedeputeerde Staten een afschrift van het Koninklijk besluit van 12 Augustus j.l., no 30, waarbij het beroep van den gemeenteraad tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van 11 Maart 1938, no. 180 H, le afd., tot onthouding van goedkeuring aan de gemeente begrooting voor 1938 is ongegrond verklaard, met verzoek thans on/verwijld te bevorderen dat de door Gedeputeerde Staten blijkens hun brief van 7 Januari 1.1., no. 330 III, verlangde maatregelen ten spoedigste worden getroffer.. De verordening tot heffing van opcenten op de personeele belasting vastgesteld bij raads- besluit van 22 Fehruari 1.1., gaat in vijfvoud hierbij terug. WIJ WIDHEDMINA, bij de Gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau ezn., enz., enz. Beschikkende op het beroep, ingesteld door den raad der gemeente Axel, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 11 Maart 1S38, No. 180 II, le afdeeling, waarbij goedkeuring is onfchouden aan de gemeente begrooting van 1938; Den Raad van State, Afdeeling voor Ge- schillen van Bestuur, gehoord. advies van 13 Juli 1938, No. 324; Op voordracht van Onzen Minister van Binnenlandsche Zaken van 9 Augustus 1938, No. 20608, Afdeeling Binnenlandsch Bestuur; Overwegende: dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 11 Maart 1938, No. 180 II, le Afdeeling, aan de begroo- ting der gemeente Axel voor 1938 hun goed keuring hebben onthouden, uit overweging, dat niet is voldaan aan bij hun brief van 7 Januari 1938, onder No. 330 III gedaan ver zoek om het getal der opcenten op de perso neele belasting met ingang van het belasting- jaar 1938 te verhoogen van 180 tot 200, de subsidie voor het bewaarschoolonderwijs te verlagen van 12,50 tot 11,25 per kind, de begrafenisrechten te verhoogen en de alge- meene reserve ad f 9500, zoowel in verband met den dreigenden teruggang van de Rijks- uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds als om de niet herstelde waarborgsommen van de bijzondere schoolbesturen ad f 8968 te zijner tijd te kunnen restitueeren, in stand te houden, welke maatregelen in veriband met den financieelen toestand der gemeente volstrekt noodig zijn; dat van dit besluit de raad van Axel bij Ons in beroep is gekomen, aanvoerende, dat naar 's raads oordeel de gemeentefinancien niet dermate verkeeren in een toestand, dat het noodzakelijk is, om de opcenten van de perso neele'belasting van 190 tot 200 op te voeren, dat naar aanleiding van het schrijven van Gedeputeerde Staten d.d. 7 Januari 1938 de opcenten van de personeele belasting van 180 op 190 zijn teruggebraeht, bij besluit van den raad van 22 Februari 1938; dat voorts naar het gevoelen van den gemeenteraad het col lege van Gedeputeerde Staten te sterk door- tast in de aan de gemeente toegekende auto nomic, ten opzichte van de verlaging van de subsidie van het bewaarschoolonderwijs van 12,50 op 11,25 en de verhooging van de begrafenisrechten; dat in de vergadering van den raad de vraag werd gesteld, waarom deze eene subsidie voor verlaging in aanmerking moet komen; dat in een schrijven aan Gede puteerde Staten is medegedeeld, dat de hef fing van begrafenisrechten allerminst zou aan- passen aan de geaardheid van de bevolking; dat ten slotte naar het oordeel van den raad een te onverwachte beslaglegging plaats heeft op de gekweekte algemeene reserve ad 9500 ten einde te zijner tijd respectievelijk in de jaren 1942, 1946 en 1950, de waarborgsommen, zijnde respectievelijk /1270, /2177 en /5521, aan de bijzondere schoolbesturen te kunnen restitueeren; dat deze beslaglegging des te meer wordt gevoeld, daar nimmer te voren een waar- ■schuwend woord is gegeven, ook niet toen deze sommen werden benut om de beschikbaar te stellen bouwkosten daarmed'e te verminderen; overwegende, dat blijkens de ingewonnen ambtsberichten de financieele toestand der gemeente Axel zeer zorgwekkend is en in het jaar 1936 ruim f 1400 op de middelen van vorige jaren is ingeteerd; dat deze inteering des te bedenkeler is, daar het financieele perspectief voor de gemeente ongunstig wordt beinvloed door den geleide- lijken teruggang in de Rijksuitkeering per inwoner uit het gemeentefonds, als gevolg van de werking van de garantiebepaling van de wet van 4 Maart 1935 (iStaatsblad no. 74), waardoor bij gelijkblijvende omstandigheden de uitkeering uiteindelijk met ruim 6000 per jaar zal verminderen, alsmede door den bouw van een nieuw gemeentehuis, waarvoor een geldleening is gesloten, tengevolge waarvan de uitgaven in de volgende jaren met 1657,50 zullen stijgen. en door het noodzakelijk herstel van de in de jaren 1923, 1927 en 1931 door bijzondere schoolbesturen gestorte waarborg sommen, groot onderscheidenlijk f 1270, 2177 en f 5621, welke in de jaren 1943, 1947 en 1951 moeten worden teruggegeven, doch verbruikt zijn voor kapitaalsuitgaven, die betrekking hehben op aan slrjitage onderhevige objecten, zoodat het met een gezond financieel beleid in strijd zou zijn het bedrag der restitutie uit de kapitaalsmiddelen, met name uit de op- brengst van een geldleening te dekken; dat onder deze omstandigheden de door Gedeputeerde Staten verlangde maatregelen, welke een bedrag van 3135 meer aan midde len zullen afwerpen, dringend noodzakelijk moet worden geacht; dat hetgeen de gemeenteraad daartegen heeft aangevoerd door Ons niet kan worden gedeeld; dat njpt name hier een te sterk ingrijpen in de gemeentelijke autonomic bezwaarlijk kan worden gesproken, te minder, daar de bedoelde maatregelen juist beoogen te waken voor het behoud van de financieele zelfstandigheid der gemeente; dat, wat de verlaging van de subsidie aan het bewaarschoolonderwijs betreft: deze ver laging mede naar het oordeel van den geraad- pleegden Inspecteur van het Dager Onderwijs in de Inspectie Goes kan gesohieden zonder voor dit onderwijs schadelijke gevolgen; dat voorts niet aannemelijk is gemaakt, dat de geaardheid' van de bevolking dezer ge meente verhooging van de begrafenisrechten niet zou gedoogen; dat de geaardheid van deze bevolking over- eenstemt met die van het meerendeel der Zeeuwsche gemeenten, waar van verzet tegen de heffing van zoodanige reehten nimmer is gebleken; dat ten slotte ongegrond is de klacht van den gemeenteraad, dat te onverwachts beslag zou worden gelegd op de algemeene reserve,* ten einde te zijner tijd de verschillende waar borgsommen aan de bijzondere schoolbesturen te kunnen restitueeren, aangezien blijkens de stukken, het gemeentebestuur reeds het vorige jaar heeft toegezegd te zullen bevorderen, dat de algemeene reserve ad 9500 voor het her stel van waarborgsommen zou worden aan- gewend; dat Gedeputeerde Staten mitsdien terecht aan de begrooting hun goedkeuring hebben onthouden; gezien de Gemeentewet; hebben goedgevonden en verstaan: het beroep ongegrond te verklaren. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit. Soestdijk, den 12 Augustus 1938. (get.) WILHEDMINA. De Minister van Binnenlandsche Zaken, (get.) VAN BOEUEN. Burgemeester en Wethouders berichten hierbij Bij de stukken zult U aantreffen het Koninklijk besluit van 12 Augustus 1938, No. 30, waarbij het beroep van Uwen Raad tegen het besluit van Gedeputeerde Staten tot onthouding van goedkeuring aan de gemeente begrooting 1938 ongegrond is verklaard. Er rest ons thans niets anders, dan de verordening op de heffing van opcenten op de Personeele Belasting zoodanig te wijzigen, dat er inplaats van 190 opcenten zullen worden geheven 200 opcenten; dat een verordening tot heffing van begra fenisrechten wordt vastgesteld. Daar deze verordening bezwaarlijk zonder behoorlijke voorbereiding kan worden vastgesteld, stellen wij ons voor, in de eerstvolgende raadsverga- d'ering met een voorstel hiertoe te komen; dat de subsidie aan de bijzondere bewaar- scholen wordt verminderd van 12,50 tot 11,25 per leerling; overigens, dat de daarop betrekking heb- bende posten van de gemeentebegrooting 1938 worden gewijzigd, zooals deze in het ontwerp- besluit tot wijziging der gemeentebegrooting zijn verwerkt. De VOORZITTER deelt mede, dat, waar het beroep op de Kroon ongegrond is verklaard, door den raad de besluiten moeten worden genomen, die thans zijn voorgeschreven. Hier- aan kan spreker nog toevoegen, dat Burge meester en Wethouders voornemens zijn een verordening op de reehten van begraven in het leven te roepen. Een voorstel daartoe was niet bij de stukken, omdat Burgemeester en Wethouders het niet zoover konden krijgen, dat dit voor deze vergadering gereed kon zijn. Spreker stelt voor, de opcenten op de per soneele belasting te brengen van 190 op 200. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De VOORZITTER deelt mede, dat een ver ordening begrafenisrechten in de eerstvolgende vergadering zal worden behandeld. De heer FANOY wijst er op, dat hij in een vorige vergadering deze aangelegenheid heeft besproken. Hij verzoekt bij de voorstellen van Burgemeester en Wethouders daarmede rekening te houden. De VOORZITTER stelt voor, de bijdrage aan de bewaarscholen te brengen van f 12,50 op f 11,25 per kind. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 10. Voorloopige vaststelling rekeningen over den dienst ,1937. Burgemeester en Wethouders stellen voor, in afwaehting van hetgeen door de betrokken commissies van onderzoek zal worden gerap- porteerd, de gemeenterekening over den dienst 1937, voorloopig vast te stellen als volgt: Gewone dienst: inkomsten f 243.870,25; uit gaven 242.244,77; batig slot 1.625,48. Kapitaaldienst: inkomsten 732.885,15; uit gaven 733.067,73; nadeelig slot f 182,58. De rekening van het Gasbedrijf dienst 1937. Afdeeling I. Baten f 84.880,30; lasten f 84.880,30; sluitende quitte. Afdeeling II. Kap. inkomsten 330.593,63; kap. uitgaven 325.849,84; voordeelig saldo f 4.743,79. De rekening van het Vleeschkeuringsbedrijf dienst 1937. Afdeeling I. Inkomsten 4.857,06; uit gaven 4.857,06; sluitende quitte. Afdeeling II. Kap. inkomsten 1.177,26; kap. uitgaven 1.177,26; sluitende quitte. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Totaal ontvangsten 14.120,76; totaal uitgaven 14.120,76; sluitende quitte. De heer C. VAN BENDEGEM rapporteert, dat de commissie tot nazien der gemeente rekening, bestaande uit de heeren De Ruijter, De Jonge en spreker de rekening over 1937 heeft nagezien. Verschillende steekproeven zijn genomen en de commissie heeft geen aan- merkingen. De VOORZITTER: Dus u adviseert, deze voorloopig vast te stellen. De heer C. VAN BENDEGEM antwoordt bevestigend. De heer VAN 't HOFF heeft over deze zelfde rekening iets te zeggen. Toen de stuk ken ter inzage lagen, heeft spreker daarvan gebruik gemaakt, en deze doorgekeken. En nu zien de heeren allemaal, dat er een batig slot is van 1625. Het had spreker een beetje verwonderd, dat dit batig slot zoo naar bene- den was bij andere jaren, doch in de rekening is te zien, dat een postje van 400 voor aan- koop van grond in den Buthpolder voor het nieuwe woonwagenkamp en ook nog een ander stukje grond, ten laste der gewone rekening was gebracht, terwijl het feitelijk bij den kapitaaldienst zou behooren. De VOORZITTER: U bedoelt, dat hier- voor geleend had moeten worden. Burge meester en Wethouders waren ook van die meening, doch dit is niet toegestaan. Er is genoeg over gevochten. De heer VAN 't HOFF vervolgt, dat boven- dien twee bedragen van f 6000 en 3500, samen f 9500, wel in deq kapitaaldienst zijn verwerkt, terwijl die er niet behoorden. Indien men dus deze posten op de goede plaats zou boeken zou men komen tot een batig slot van f 11.500, gezien dit bedrag van f 9500 en het batig slot van f 1625, zoodoende is het geen wonder, dat het batig saldo zoodanig naar beneden is. Spreker neemt -aan, dat die 9500 ten on- rechte in den kapitaaldienst zit. Als men ziet, wat men van Gedeputeerde Staten krijgt, is het eindelrjk zoo, dat de gemeente die bezit, doch er niettemin af moet blijven. Gezien het schrijven van Gedeputeerde Staten in de vorige vergadering maakt spreker op, dat dit bedrag bestemd is voor de aflossing aan de scholen. De VOORZITTER merkt op, dat deze kwes- tie in de vorige* vergadering in den breede is besproken. Dat was ook een der gronden waarop de raad in beroep is gegaan. De heer VAN 't HOFF wijst er op, dat men daarvoor niet in beroep is gegaan, doch om de kwestie van de personeele belasting, be grafenisrechten en de subsidie aan de be waarscholen. De VOORZITTER antwoordt, dat dit bedrag gereserveerd was, en men dit wilde aanspre- ken, hetgeen niet werd goedgekeurd, waarop de raad in beroep is gegaan. De heer VAN 't HOFF stemt toe, dat de raad voornemens was een gedeelte van die 9500 te nemen voor dekking van de mindere opcenten op de personeele belasting. Nu is het zoover, dat het geheele bedrag in den kapitaaldienst is overgeschreven. De heer FANOY merkt op, dat er toch een besluit is, waarbij dit bedrag is gereserveerd. Dit is een stommiteit, die begaan is, en die naar spreker hoopt, niet meer begaan zal worden. De VOORZITTER wijst er op, dat de reke ning is opgemaakt aan de hand van de be staande voorschriften en besluiten. De heer FANOY herhaalt, dat deze kwestie een fout van den raad zelf is. Daar is nu niet aan te ontkomen. Er is nu eenmaal te ge- makkelijk gereserveerd. Met algemeene stemmen wordt besloten de gemeenterekening dienst 1937 voorloopig vast te stellen. Gasbedrijf. De heer VAN DE BILT deelt mede, dat de commissie, bestaande uit de heeren Essel brugge, Seghers en spreker, een onderzoek heeft ingesteld naar de rekening van het Gas bedrijf, verschillende steekproeven heeft ge nomen en deze in orde heeft bevonden, waarom de commissie adviseert, deze rekening voorloopig vast te stellen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Vleeschkeuringsbedrijf. De heer ESSELBRUGGE deelt mede, dat de commissie, bestaande uit den heer Seghers en spreker de heer Van de Bilt was niet aanwezig de rekening van dezen dienst heeft nagezien, waarbij ook het hoofd van den Vleeschkeuringsdienst aanwezig was voor het geven van inlichtingen. De commissie heeft verschillende steekproeven genomen en adviseert de rekening voorloopig vast te stellen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Burgerlijk Armbestuur. De heer VAN DE BILT deelt mede, dat de commissie, bestaande uit voornoemde heeren, de rekening van het Burgerlijk Armbestuur zeer nauwgezet heeft onderzocht, en ook daar voor kan adViseeren, de rekening voorloopig vast te stellen, hoewel deze rekening wel een beetje tegenvalt. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 11. Wijziging begrooting iddenst 1938. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de begrooting voor den dienst 1938 te wijzigen als volgt: onder de inkomsten te verhoogen de posten: achterstallige inkomsten van vorige dienst- jaren f 30; reehten ingevolge de Warenwet 80; opbrengst van aanmaningen en dwang- bevelen 3; vergoeding van het rijk krachtens art. 56 der L. O.-wet 1920 S 1000; terugont- vangst van teveel genoten steun f 2; terug- ontvangst van bij voorschot verstrekt reisgeld' aan werkloozen 300200 opcenten van de hoofdsom der personeele belasting /1900; storting van kasgeld door de vereeniging tot verbetering van de Volkshuisvesting /5000; verrekening traverse uit het Prov. Wegen- fonds 675; bijdrage van hoofdstuk VII van den kapitaaldienst /5325; opbrengst van den verkoop van gemeente-eigendommen f 5327 onder de uitgaven te verhoogen de posten: achterstallige uitgaven van vorige dienst- jaren 605; reis en verblijfkosten 75; kosten van buitengewone tijdelijke politiediensten /40; onderhoud brandweerkazeme en brand- spuithuizen f 25kosten van brandkranen enz. 30; overdracht van ontvangen reehten Warenwet 80; kosten van destructie vee en vleesch /HO; kosten invordering retributie Warenwet 3; kosten ligger en schouw van wegen en voetpad'en /125; onderhoud van wegen en voetpaden f 125; jaarwedden en wedden der onderwijzers f 1000; restitutie teveel verhaalde pensioenbijdrage onderwijzers 1kosten van schoolfeesten en schoolreisjes f 350; tegemoetkoming of vergoeding krach tens art. 13 der L. O. wet 1920 500; uit gaven voor volksfeesten /200; kosten van werkverschaffing door of van wege de ge meente ondernomen f 300; opneming van kasgeld door de vereeniging tot verbetering der Volkshuisvesting 5000; buitengewone aflossing van geldleening ten laste van hoofd stuk VI f 6000, bijdrage aan hoofdstuk VI van den kapitaaldienst 5325; en te verlagen de posten subsidie aan of ten behoeve van bijzondere bewaarscholen 200; onvoorziene uitgaven 54 Onder de inkomsten te verhoogen de posten: terugontvangst van voor het rijk uitge- keerden steun aan kleine boeren 450; onder de inkomsten te verlagen de posten: uitkeering uit het Werkloosheidssubsidie- fonds wegens gewone bijdrage 16.497,30; idem ingevolge spaarregeling B-steun 125,90; onder de uitgaven te verhoogen de posten: kosten van werkverschaffing door derden ondernomen f 14.150; steunverleening aan kleine boeren /1150; onvoorziene uitgaven f 140,80; onder de uitgaven te verlagen de posten: kosten van werkverschaffing door of van wege de gemeente ondernomen f 19.000; steun aan werkloozen 12.500; extra-steun inge volge spaarregeling B-steun f 114. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 12. Aanbieding begrootingen dienst 1939. Burgemeester en Wethouders bieden aan de diverse begrootingen voor den dienst 1939. Zij deelen mede, dat deze den leden zooveel mogelijk zullen worden toegezonden, teneinde deze in de te vormen afdeelingen te behan- delen. Alsnu wordt overgegaan tot het trekken der afdeelingen, en blijkt dat zijn aange- wezen in: Afdeeling I de heeren 't Gilde, Hamelink, Van 't Hoff, Oggel, C. van Bendegem, Van de Bilt en Esselbrugge; Afdeeling II de heeren De Jonge, De Ruijter, Seghers, P. J. van Bendegem, Dieleman en Fanoy. 13. Aangaan rekening - courant - overeen- komst met Ide 'N.V. Bank voor Neder- landsche gemeenten. Burgemeester en Wethouders deelen mede: Op 15 dezer kregen wij van de Directie van die Bank bericht om voor 15 October a.s. een nieuw besluit te nemen, betreffende de reke- ningcourant overeenkomst. Aangezien niet te verwachten is dat bin- nen een maand (buitengewone oorzaken uit- gesloten) de Raad bij elkaar komt, stellen wij U voor dit punt alsnog in behandeling te nemen. Bij Raadsbesluit d.d. 23 December 1928 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten den 11 Januari 1929 onder No. 53, le Afdeeling is eenzelfde besluit genomen, met dien verstande dat de Directie van die Bank verzocht art. 1 te laten luiden als volgt; zulks met ingang van 1 Januari 1939. ,,De Bank bepaalt de rente voor de saldi in debet en credit. De rente over het debetsaldo ,,zal nooit meer mogen bedragen dan 1 'i ,,boven het promesse-disconto der Nederland- ,,sche Bank. „Bij den aanvang van deze overeenkomst „bedraagt de debetrente per jaar en de ,,creditrente per jaar. ,,Van iedere wijziging der rente percentages ,,zal de Bank ten minste een maand te voren, ,,bij algemeen rondschrijven aan de rekening- ,,houders kennisgeven." Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 14. Wijziging en aanvulling verordening gemeentepolitie. Burgemeester en Wethouders berichten den raad Van den Commissaris der Koningin is een verzoek ingekomen om voor den 15 October a.s. de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 5