Gestoomde MAKREEL Gemengae Berichien Laatste Berichten Advertentien huishoudelijken Inboedel het Woonhuis GROOTE VERDIENSTEN. SLUISKIL. ZELZATE. Van onze Adverteerders RECHTSZAKEN. VERDRONKEN. WEERVERWACHTING. AUTO TEGEN EEN BOOM GEKEDEN. SCHEEPVAARTBEWEGiNG. JAN JOHANNES JANSEN, JAN JOHANNES JANSEN, DANKBETUIGING. Zaterdag 15 October 1938, den geheelen DIELEMAN-VAN UK. NOORDSTRAAT 84. DE GRENSCONTRoLEMAATREGELEN VOOR GRAAN. Op 23 September zijn de grenscontrole- maatregelen voor graan weder ingevoerd. Dientengevolge is voor Ihet vervoer van graan in hoeveelbeden van meer dan 2^4 K§(* in de daartoe aangewezen grensstrooken op een afstand van uiterlijk 5% K.M. van het vreemde grondgebted, een vervoerdocument VGrsisclit. Voor het vervoer van rogge is voorts de voorwaarde gesteld, dat, voor zoover dit ver voer aansluit op uitslag uit panden van land- bouwers, de in totaal per jaar uitgeslagen hoeveelheid rogge niet mogen overschrijden de som van de hoeveelheid, die redelijkerwijze uit- maakt de jaarlijksche oogstopbrengst van de gronden, wel/te die betreffende landbouwer met rogge heeft beteeld en de hoeveelheden op andere rechtmatige wijze door hem ver- kregen en opgeslagen. Het vervoer van rogge ter denaturatie moet naar edn handelaar, ter keuze van den betref- fenden landbouwer, plaats vinden, mits deze keuze door den landbouwer schriftelijk ter kennis van de landbouwcrisisorganisatie in zijn provincieis gebradht en deze daaraan haar goedkeuring heeft gehecht- Ons dorpaspect is veranderd. Er is een be- zienswaardigheid meer. We meenen hiermee niet het aanzien van een dorp in oorlogstijd. Dit is gelukkig maar van korten duur geweest. Immers werd Maandag in Hotel Jacobs, een militair afscheidsbal gegeven, waarbiji vrou- wen en verloofden van de hier gelegerde mili- tairen aanwezig waren, om de verheugende wending in de int'ernationale toestand op vroolijke wijze te vieren. Dit wijst op een spoedige huiskeer der militairen. Evenwel is ons dorp verrijkt met een zwaan. Een exemplaar, die de wijde wereld in wilde, of een verstootene uit de zwanensamenleving We weten het niet. Van bekijks heeft het dier niet te klagen, wat niet hinderlijk is. Ook zal het aan de noodige mondstof geen gebrek lijden. Maar enkelen der dorpsjeugd laten zich niet onbetuigd om de argelooze zwerver met stee- nen te bekogelen, liefst van groot formaat. Naar onze meening kan dit wel aangeduid woiden met „dierenmishandeling". We dden dan ook van onze zijde een beroep op de ouders der Sluiskilsche jeugd, om hen te ver- manen het dier met rust te laten. Ook een siereendje heeft haar verblijf hier gekozen en wel in 't kanaal. Het is prachtig van teekening, een waar genot voor een die- renvriend om er een kijikje naar te nemen. De storm. Door de hevige herfststorm is in vele boomgaarden veel fruit vroegtijdig van d'e boomen gewaaid. Vele dakpannen hebben het reeds moeten ontgelden. Hier en daar zijn boomen ontworteld. Ongeval in een bosch. Bij het braambessen trekken in het Lange- lede-bosch is de 10-jarige zoon van den por- tier der rijksmiddelbare school, die daar met eenige vriendjes naar die vruchten zocht, met zijn buik zoodanig op een boomtronk geval- len, dat hij deerlijk gewond naar huis moest worden gebracht, waar den knaap heelkun- dige verzorging moest worden verleend. Stormweer. Het stormweer dat in de laatste dagen en nachten. woedde, heeft vele fruitboomen, struiken en bloemen vemield. In de Leegstraat werd een boom ontworteld. Gelukkig heeft alles zich tot stoffelijke schade beperkt. ALBERT HEIJN. Het bekende filiaal van de firma Albert Heijn, in de Noordstraat op den hoek van de Havenstraat, heeft een belangrijke verande- ring ondergaan. Het ruime perceel waarover de firma daar beschikt, is thans gelijkvloers geheel als winkel ingericht. Op korten tijd is daar door den aannemer J. A. Meertens uit- gebroken en gebouwd en het resultaat daar- van is, dat de Noordstraat weer is verrijkt met een bijzonder fraai winkelpand. De win- kelpui is een sieraad, die het oog aangenaam aandoet, doch bij het betreden van den win kel, die, ondanks de groote ruimte gezellig aandoet, door het interieur en de inrichting met boorden, laden, kasten, marmeren toon- banken en wat dies meer zij, blijkt voor de winkelzaak zelve een groote verbetering. Het is nu mogelijk geworden de talrijke artikelen die er te koop zijn veel ruimer dan vroeger het geval was overzichtelijk voor het publiek uit te stallen. Het spreekt wel van zelf, dat bij de inrichting van dezen winkel ook reke- ning is gehouden met de nieuwste eischen van hygiene en comfort. Zoo zijn de bakken waar- in de onverpakte artikelen voorhanden wor den gehouden alle stofvrij afsluitbaar en dit is ook het geval met verschillende vitrines. In het bijzonder trok de aandacht de groote glazen vitrine voor berging van de vleesch- waren. Deze vitrine is te gelijk electrische koelkast, zoodat deze waren daarin steeds in verschen toestand kunnen worden bewaard. Ongetwijfeld zal deze nieuwe winkel mede- werken tot verhooging van het succes der onderneming. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt de winkel morgen her- opend en wordt bij die gelegenheid een bij zonder cadeau ter beschikking der clientele gesteld. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 4 Oct. 1938. M. L. H., huisvr. J. C., 35 j., te Bosch- kapelle, verdacht van beleediging van L. Crombeen te Boschkapelle op 25 Mei 1.1. (Eisch: 5 boete of 2 dagen hecht. Uitspraak". idem. I. A. de P., huisvr. P. J. P., 31 j., zonder beroep te IJzendijke, verdacht van beleediging van M. L. de Jaeger te IJzendijke op 13 Augustus 1.1. Eisch: /10 boete of 5 dagen hecht. Uitspraak: idem. I. A. S., 41 j-. werkman te Groede, verdacht van verduistering van een duif ten nadeele van F. J. de Rooij te Groede in Augustus 1.1. (De verdere behandeling werd aangehouden tot 14 October a.s. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 5 October 1988. De volgende uitspraken werden gedaan: J. P., ouid 73 j-, smid te Middelburg, is wegens het plegen van abortus veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De medeplichtigen J. D., oud 42 j., kraan- drijver te Vlissingen en P. M. N., oud 38 j., cafdhouder te Oost- en West Souburg, wer den beiden veroordeeld tot 5 maanden gevan genisstraf. C. de B., oud 35 j., landbouwer te Eede, is wegens overtrading jachtwet, met bevestiging van het vonnis in hooger beroep, veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. W. B., oud 44 j., werkmeester te Aarden- bu.rg, beklaagd van alsvoren, is, met bevesti ging van het vonnis in hooger beroep, vrijge- sproken. DE HEVIGE ZUIDWESTERSTORM. De Zuidwesterstorm, die reeds Maandag over ons land gierde, nam steeds in kracht toe en groeide tot een orkaan. De barometer daalde zeer snel en de regenvlagen zwiepten over het land. Het was wel te verwachten, dat dit stormweer schade zou veroorzaken en te vreezen, dat het ook menschenoffers zou eischen. De afsluitdijik heeft voor de eerste maal een ernstigen aanval van uit het IJsselmeer te doorstaan gehad en daaraan is emstdge schade aangericht. Vrijwel over de geheele lengte van den dijk werden er gaten ingeslagen. De groote, zware granietblokken, waarmede de glooiing was bekleed, zijn door het opgezweep- te water gewoon weggeslagen. De beneden het monument gelegen lunch room is totaal vemield. De glasplaten zijn uit de sponningen geslagen en de inventaris is grondig vemield, hetgeen voor den pachter, die niet verzekerd is, een groote schadepost be- teekent. Dinsdagmorgen zijn terstond maatregelen genomen voor beveiliging van den dijk met zeilen en zandzakken, om beter weer voor grondig herstel af te wachten. Ook de visschers op het Usselmeer leden groote schade, omdat hun aan stokken gespan- nen netten voor een groot deel vemield zijn. Ofschoon 8 M. lange stokken 3 M. ti'iep in den bodem van het Usselmeer waren geplant, zijn vele losgerukt en met de verscheurde netten op en over den afsluitdijk geworpen. Motorboot gezonken. Op het Brasemermeer is de motorboot Maria, geladen met stukgoederen op weg van Rotterdam naar Zaandam gezonken. Van den 35-jarigen kapitein I. Klein en den 40- jarigen knecht A. Bil heeft men tot nu toe niets vernomen, zoodat men vreest, dat beiden verdronken zijn. De politieboot, die op nach- telijke surveillance was, zag dat de 70 ton groote boot omsloeg, doch kon geen hulp ver- leenen. Brandende motorboot opgepikt. Dinsdagoohtend omstreeks half vijf heeft de ,,Groningen 4", kapitein Vogelenzang, nabij Urk, de motorboot ..Amstel 10", kapitein Jongsma, opgepikt, aangezien deze noodseinen gaf. Toen de „iGroningen 4" bij het in nood ver- keerende schip was gekomen, bleek, dat de kajuit in brand stond. Door den hevigen storm was de kachel omgevallen, waardoor brand was ontstaan. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De Amstel 10" is op sleeptouw genomen en om negen uur te Amsterdam binnengebracht. De kajuit is geheel vernield. De boot is eigen- dom van de reederij Van Swieten te Amster dam. Schipper De Haas van Bergen op Zoom heeft te Enkhuizen aangebracht den inventaris van een jacht, dat tusschen Marken en Pampus is gezonken, en waarvan de mast nog boven water uitsteekt. Het jacht zelf kon den schipper niet bergen. Nader is gebleken, dat het scheepje reeds Zondagavond was gezonken. Er zaten vier leerlingen in van de Zeevaartschool; twee hunner zijn spoedig opgepikt door een ander vaartuig, de beide anderen wisten zwemmend de kust te bereiken. Bij de Zuiderzeewerken zijn een heischkraan en een zandzuiger gezonken. De bemanning kon zich tijdig in veiligheid begeven. Er is veel materieele schade bij de Zuiderzeewerken. Met zware slagzij kwamen de naohtbooten te Lemmer binnen. Een deel van de ladling ging door overzetten verloren. Het stoomschip ,,Friesland" Maandagavond van Lemmer ver- trokken, liep door den storm op den haven- dam en kwam eerst Dinsdagmorgen weer vlot. Maandagavond laat is het sleepschip ,,Wil- lem Adri", schipper Jiskoot, met slakken op weg van Alsem (Duitschland), onder Ooster- leek gezonken. De ,,Willem Adri" werd ge- sleept door de sleepboot „Res Nova". Door de vele overkomende zeeen, braken echter telkens de trossen en tegen 10 uur zag de bemanning van de ,Res Nova" het sleepschip plotseling in de diepte verdwijnen. De opvarenden, be- staand'e uit den schipper, vrouw en knecht en twee kinderen wisten in de roeiboot te springen, welke na ongeveer een uur op het IJsselmeer te hebben rondgedobberd door de ,,Res Nova" werd opgepikt en te Enkhuizen binnengebracht. Het motorzeiljadht ,,Der Zugvogel", thuis- behoorende te Hamburg, schipper Forstea, dat eenige dagen geleden een reis van Ame- rika over den Atlantischen Oceaan heeft vol- bracht, thans komende van Amsterdam met bestemming Stavanger, is Dinsdagnacht door Enkhuizer vletterslieden te Enkhuizen binnen- gehracht. Het zal bij verbetering van de weersgesteldheid de reis naar Stavanger voortzetten. GRONDVERSGHUIVING OP EEN TERREIN BIJ AMSTERDAM. Een grondverschuiving, die een klein ter- rein tusschen Plaatijzerweg en het U te Am sterdam heeft herschapen in een gebied, waar een aardbeving schijnt te hebben gewoed, heeft Zondagnacht het optreden van br£ind- weer en politie geeischt. Tusschen Plaatijzerweg en het U liggen etablissement, fabrieksgebouwen en opslag- plaatsen van de N.V. Koninklijke Zwavel- zuurfabrieken v.h. Ketjen. Dicht bij den IJ- oever bevindt zich een zeer groote loods, on geveer 90 M. lang, 30 M. breed en 16 M. hoog. De loods is aan drie kanten open en bestaat eigenlijk slechts uit een groote driekantige overkapping, die op met asphalt geprepareer- de pilaster rust. In de nok van deze loods loopt over de geheele lengte een transport- band, waarliangs karretjes kunnen rijden, die uit de schepen voor den wal het kopererts los- sen, dat in de loods, die als opslagplaats voor deze grondstof bedoeld is, wordt neergegooid. De constnictie is gewoon op het grasland neergezet en aangezien uitsluitend ertsen hier worden opgeslagen was het niet noodig een vloer onder de overkapping aan te brengen en ligt het erts gewoon op den grond. In deize loods, die pas kort geleden was op- gesteld, was ©en hoeveelheid van 15.000 ton zwavelerts geborgen. In verband met de moei- lijkheden, die de afgeloopen twee jaar bij den aanvoer van pyriet worden ondervonden, was de voorraad van de fabriek wat grooter dan normaal. Het terrein in de omgeving en ook de bodem van de loods bestaan uit opgespoten grond. Waarschijnlijk is nu onder den zwaren dnik van het materiaal het slappe veen van de kleilaag afgegleden. Zaterdagavond deden zich de eerste verschijnselen voor, die er op wezen, dat de veengrond dezen druk niet kon weerstaan. Langzaam zakte de grond die den bodem van de loods vormde en drukte daardoor den grond in de onmiddellijke nabijheid omhoog, j daar waar deze den minsten weerstand bood. Dit was voomamelijk aan den kant waar de terreinen zijn gelegien van de scheepsbouw- werf Verschure. In den loop van den nacht en Zondagochtend werd de grond steeds verder omhoog gedrukt, zoodat in den loop van Zon- dagmorgen een gedeelte van het terrein van de scheepsbouwwerf zeker vier meter omhoog gedrukt was, met het gevolg, dat verschillen de kleine loodsjes, werkplaatsen en toiletten mee omhoog werden gedrukt en geheel ont- wricht werden. Ook op het terrein van de zwavelzuurfabrie- ken ontstond het verschijnsel, dat zoo sterk aan aardsc'heuren doet denken en waarmede men rondom de hoofdstad reeds eerder heeft kennis gemaakt bij den aanleg der dijklicha- men op de nieuwe spoorwegverbindingen, welke door hun zwaarte eveneens de omrin- gende veengronden omhoog drukten. Nadat de oorzaak van de verschuiving was gevonden, begon men bij de zwavelzuurfabrie- ken onmiddellijk kopererts uit de loods te ha- len. De loods zelf toonde echter eveneens de getvolgen van de verzakking. De ijzeren span- ten begonnen door te buigen, de achtermuur scheurde en het dak boog geleidelijk onder den druk der spanten uiteen. (Politie en brandweer kwamen ter plaatse om zoo noodig assistentie te verleenen, waar- bij de brandweer tot de conclusie kwam, dat het niet verantwoord was de arbeiders, die met het verplaatsen van het kopererts bezig wiaren, langer aan het werk te laten in de loods, waarvan de overkapping bij verdere verzakking zou kunnen instorten. Op last van de brandweer werd het werk gestaakt. Ook op het terrein van de scheepsbouw werf Verschure moesten maatregelen ge nomen worden. In het dok dezer firma, dat voor den wal ligt, lag een schip, dat in den loop van Zondagochtend bij wijze van voor- zorgsmaatregel uit het dok is gehaald, waar- na men het dok heeft laten rijzen. Een onder- zoek moest uitmaken of ook de bodem onder 't wateroppervlak langs den oever niet zooda nig omhoog is gedrukt, dat 't dok niet meer kan zakken. In dat geval zou't verhaald moe ten worden. Bovendien zou men niet normaal hebben kunnen doorwerken, aangezien door het optreden van den grond verschillende electrische en andere geleidingen zijn verbro- ken. Doordat Zondagmiddag niet verder gewerkt mocht worden aan het lossen van het koper erts, bleef de grond nog voortdurend werken. De zachte veenbodem onder de terreinen is thans tot stilstand gekomen. Sinds Maandag- ochtend werkt de bodem niet meer en blijkens een nauwgezet ondenzoek, dat in den loop van dien morgen door den gemeentelijken dienst van bouw- en woningtoezicht is ingesteld, be staat er geen direct gevaar meer voor ver dere verzakkingen. Men heeft dan ook toege- staan, dat er weer in de loods, waar het in den bodem weggezakte pyriet ligt opgeslagen, gewerkt wordt. De hoeveelheden pyriet worden niet ver- plaatst. Het zal nog wel eenige maanden du- ren, alvorens de voorraden geheel in de fa briek zullen zijn verwerkt. Eerst dan zal de loods weer worden rechtgetrokken en, voor zoover noodig, gerepareerd. lOmtrent de schade valt nog niets met zekerheid te zeggen, omdat nog niet vastge- steld kon worden, welke hoeveelheden pyriet in den grond zijn weggezakt, of door water zijn bedorven. In hoeverre de dokput, waarin zich het dok bevindt van de firma Verschure op het aangrenzende terrein, is volgestuwd met de weggedrukte modder, kon Maandag nog niets worden gezegd, omdat nog geen me- tingen waren verricht. Wel is gebleken, dat de grondkabel tusschen het dok en de werf onder den zwaren druk van den bodem is be- zweken en gebroken is. In ieder geval is het dok voorloopig niet te gebruiken. GERSTSILO INGESTORT. 'Omstreeks twee uur Maandagmiddag is te Swaknen door tot nu toe onbekende oorzaak bij de mouterij van de firma J. Hendrickx Crys een gerstsilo ingestort. Eh waren twee arbeiders in het gebouw aanwezig. De 32-jarige arbeider 'H. Geerlings, die op de benedenverdieping werkzaam was, werd onder het puin bedolven. Hij is na twee uur zwaar verminkt onder de puinhoopen van- daan gehaald. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij des avonds is overleden. De arbeider Wlalenbuxg, die op den zolder aan het werk was, kon zich tijdens de instor- ting aan een neervallenden balk vastgrrjpen. Hij bleef daardoor ongedeerd. OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagavond circa half tien is de 33jarige cafehouder A. M. Jeha te Klimmen door een auto, bestuurd door zekeren B. uit Beek, aan- gereden en vrijwel op slag gedood. J. was ge- huwd en vader van yer kinderen. TWEE VOETGANGERS GEDOOD. Zondagmiddag om half vijf is op den rijks- weg BredajRoosendaal, onder de gemeente Etten, op de wegkruising nabij de hoeve St. Wiilibrord een ernstige aanrijding geschied, welke aan twee personen het'leven heeft ge- kost. De gebroeders J. en M. Koevoet, uit St. Wiilibrord, resp. 24 en 28 jaar, wilden den weg oversteken om bij een familielid een kaartje te gaan leggen. Uit de richting Roo- sendaal naderde tezelfdertijd een Zuid-Hol- landsche auto. Beiden werden door den linker- kant van den auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Ze waren vrijwel op slag dood. Ze waren gehuwd en beiden vader van een kind. De heer J. Koevoet droeg zijn ednjarig kindje op den arm. De kleine werd een eind- weegs weggeslingerd, doch liep slechts lichte kwetsuren op. DRIE MEISJES LOOPEN BIJ EEN ONTPLOFFING BRANDWONDEN OP. Maandagmiddag werden de voorbijgangers op de Schiekade te Rotterdam opgeschrikt door een hevigen knal, welke werd veroor- zaakt door een ontploffing in pand 172, waar gelijkvloers is gevestigd de N.V. Eerste Ne- derlandsche ^narenfabriek van den heer Jacq. W. Hakkert. Ofschoon de politie tot nog toe in het duis- ter tast omtrent de oorzaak, schijnt men te moeten aannemen, dat een of twee meisjes van het uit acht personen bestaande perso- neel van de fabriek zich met een mandflesch benzine in den kelder ophielden. Drie meisjes bleken min of meer ernstig met brandwonden overdekt te zijn. De 15jarige mej. G. Busse rende, hevig geschrokken, het huis uit en sprong luid 'gillend in de Schie. Met vereende krachten bracht men het meisje op het droge. Het bleek brandwonden aan ar- men en gelaat te hebben opgeloopen, evenals de 17jarige mej. F. van Rooyen. Beide meis jes werden naar het ziekenhuis aan den Berg- weg overgebracht. Het derde slachtoffer de 26jarige mej. A. Kros was er ernstiger aan toe. Haar geheele lichaam was overdekt met brandwonden. Mej. K. werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De ravage, die in het oorspronkelijk als heerenhuis gebouwde pand werd aangericht, was aanzienlijk. Te Workum is Dinsdagmorgen vroeg de 22- jarige H. Bootsman bij de havenkom ver dronken. Men vond zijn wagentje met melk- kannen en emmers onbeheerd op den dijk. De klompen dreven in de haven. B. was gewend iederen morgen vroeg de koeien op het strand bij Workum te gaan melken. EEN BALCON INGESTORT. Te Lodz is een balcon ingestort, waarop zich negen personen bevonden. Twee hunner werden gedood en de anderen ernstig gewond. De eigenaar en beheerder van het huis zijn in hechtenis genomen. 3iS! TRAWLER VERGAAN. Volgens een te Tromso ontvangen bericht, is de trawler ,,San Sebastian" op het Beren- eiland gestrand. De vijftien leden der beman- ming worden als verloren besehouwd. Reeds zijn verscheiden lijken gevonden. DE STORM IN ENGELAND. Maandag heeft er in geheel Engeland een storm gewoed, die gepaard ging met over- vloedigen regenval, vooral in de Oostelijke graafschappen. De stoombootdiensten tus schen Wight en Engeland moesten gestaakt worden. In Zuid Engeland zijn tal van telegraaf- en telefoonlijnen beschadigd en boomen ontwor teld. De wind bereikte een snelheid van 130 km per uur. In de Londensche voorstad Norwood is een boom op een autobus terecht gekomen. Twee menschen waren op slag dood, een derde is kort daarop bezweken. Er zijn 9 gewonden. Elders te Londen werden vijf menschen ern stig gewond, van wie twee aan hun wonden zijn bezweken. De materieele schade is belang- rijk. Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, zwaar tot half bewolkt, regenbuien, iets kouder. BLIJK VAN TROUW EN AANHANKELIJKHEID. DIEREN. Vanochtend heeft een deputatie uit de Nederlandsche Orchideeen vereeniging een groote mand met bloemen afgegeven aan het iPaleis Het Loo, bestemd voor H. M. de Koningin. In een begeleidenden brief wordt gezegd, dat de Vereeniging evenals vele anderen behoefte heeft, uiting te geven aan haar innige dankbaarheid, voor de ontspan- ning welke op internationaal gebied is inge- treden. Overtuigd dat van ons volk H. M. de Koningin meer dan iemand anders den druk van hooge verantwoordelijkheid heeft ge- voeld, biedt zij deze bloemen aan als een be- wijs van trouw en aanhankelijkheid. MAARSSEN. Dezen voormiddag te half 11 uur is op den Amsterdamschen straatweg nabij Maarssen een huurauto uit Tilburg tegen een boom gereden en vrijwel geheel vemield. De 5 inzittende dames werden alien min of meer ernstig gewond. Zij zijn naar het zieken huis te Utrecht overgebracht. De bestuurder kreeg onbeteekenend letsel. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. GRONINGEN. Vannacht te ongeveer 1 uur is op den Heerenweg alhier ter hoogte van de kazerne een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Uit de richting van .de stad reed in snelle vaart een auto waarin vier studenten zaten. Tengevolge van de gladheid van den weg slipte de auto en zwenkte naar het linker gedeelte, waar het voertuig tegen een lichtpaal botste waarvan de lantaarn afknapte, en reed daarna tegen enkele boomen. Van de vier inzittenden kreeg de heer Wiersma uit Groningen een schedelbasisfrac- tuur en ernstige verwondingen. De 27-jarige heer Dijkveld Stol uit Haren, die naast hem zat, kreeg verwondingen aan het gelaat. Beiden werden naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd, waar die heer Dijkveld Stol vanoch tend om vijf uur is overleden. De gebroeders K., die voor in de auto hadden plaats genomen kwamen er met lichte verwondingen af. VRACHTAUTO GESLIPT. TERHEIJDEN. Vanochtend is alhier een uit Limburg komende vrachtauto tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en op twee meisjes ingereden. De meisjes waren op weg naar haar werk te Breda. De 22-jarige mej. Van Loen uit Lage Zwaluwe kreeg ver- scheidene verwondingen en is naar het zie kenhuis te Breda vervoerd. Het andere slachtoffer werd aan haar enkel gewond. Zij is per auto naar haar woning te Made vervoerd. De fietsen werden vemield. NEDERLANDSCH—BELGISCHE BIJEENKOMST. BRUSSEL. De NederlandschBelgische bijeenkomst, ter gelegenheid der tot stand koming van de directe treinverbinding Eind hovenBrussel, welke op j.l. Maandag was bepaald, doch die in verband met den inter- natiohalen politieken toestand werd uitgesteld, is thans vastgesteld op Zondag 9 October a.s. DE REST VAN DE 3e ZoNE BEZET. BERLIJN. Het opperbevel van de weer- macht maakt bekendi: De troepen van gene- raal Reichenau zijn vanochtend te 8 uur aan- getreden om de rest van de 3e zone te bezetten. DE ONDERHANDELINGEN VLOTTEN NIET. BERjLUN. Naar verluidt zijn er moeilijk- heden gerezen bij de onderhandelingen over de afbakening van het Sudeten-Duitsche gebied, dat op 10 October aan Duitschland moet zijn overgedragen. BERiLUN. Te 13 uur betraden de ambas- sadeurs van Engeland, Frankrijk en Italie het ministerie van buitenlandsche zaken, om de besprekingen in de Internationale Com- missie waarvan zij deel uitmaken te hervatten. Op weg naar het ministerie waren zij in dmk gesprek gewikkeld. Men vemeemt, dat het tot dusver niet mogelijk is geweest tot overeenstemming te komen. Men gelooft, dat Duitschland zijn voorstellen op zoo'n krachtige wijze heeft gedaan, dat de onderhandelingen uiterst moeilijtk zijn geworden. AFTREDEN VAN BENESJ ■PRAAG. De geruchten volgens welke de staatspresident Benesj zou aftreden, worden van uur tot uur sterker. De positie van den president is door de gebeurtenissen der laatste dagen emstig geschokt, en men zou zich over zijin aftreden niet verwonderen. DE FRANSOHE MINISTER-PRESIDENT DALADIER VERKREEG EEN GROOTE MEERDERHEID. Nadat Minister-President Daladier Dinsdag- middag in de Fransche Kamer zgn aangekon- digde verklaring over de jongste gebeurte nissen had voorgelezen (Chautemps, vice- voorzitter van het kabinet, deed het in den Senaat) vroeg de regeering de verdaging der interpellaties over de buitenlandsche politiek voor onbepaalden tijd en stelde hierbij de kwestie van vertrouwen. Met 535 tegen 75 stemmen en drie onthoudingen sprak de Kamer haar vertrouwen uit. De door de Franscfhe Regeering verleende volmachten zijn na uitvoerige bespreking ver leend met 531 tegen 78 stemmen. Voor Temeuzen: 3 Oct. Noorsch s.s. JERN- LAND, 756, mangaanerts, Sauda. 4 Oct. (als bijlegger)Nederl. m.s. WIEGA, 109, stukg., Antwerpen; Duitsch m.s. VAD- DER GBRRIT, 105, zand, Antwerpen. Van Sluiskil: 3 Oct. Duitsch s.s. LIVADIA, 1824, kunstmest, Vlissingen. Voor Gent: 3 Oct. Poolsch m.s. OKSYWIE, 342, stukg., Hamburg; Ital. s.s. SAN PIETRO, 3109, erts, Bona. 5 Oct. Noorsch s.s. KUL, 796, ledig, Ant werpen; Belg. s.s. ANVERSVILLE, 5092, led., Antwerpen. Van Gent: 3 Oct. Ital. s.s. DELFIN, 3233, ledig, R'dam; Zweedsch s.s. ASLOG, 943, ijzer, Stockholm; Eng. s.s. WHrmrOFT, 442, ijzer, Londen. 4 Oct. Deensch s.s. ABSALON, 1352, cokes, Geffle; Eng. s.s. HEBBLE, 425, stukg., Ant werpen; Eng. s.s. OHARLWOOD, 600, ijzer, Cardiff; Eng. s.s. RUBMORE, 573, ijzer, Londen. 5 Oct. Nederl. m.s. GRIETJE, 279, sulfaat, Karskov; Poolsch m.s. OKSYWIE, 342, ledig, Hamburg. Heden overleed plotseling, na een noodlottig ongeval, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echt- genoot en zorgzame Vader, in den ouderdom van bijna39jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en Dochtertje, Wed. J. JANSEN—Verlinde. MARIETJE. Breda, 4 October 1938. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 7 October a.s. te Ter- neuzen, des nam. 2 uur. Heden overleed plotseling te Breda, na een noodlottig ongeval, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, in den ouderdom van bijna39jaar. Familie JANSEN. Familie VERLINDE. Temeuzen, 4 October 1938. Het dekkingsdetachement Terneuzen, betuigt langs dezen weg aan de bewoners van de Westsluis en Hoeksche brug, nogmaals zijn hartelijken dank voor de genoten gastvrijheid, gedurende de dagen der inkwartiering. Terneuzen, 5 Oct. 1938. Het grenswachtdetachement Sluiskil, betuigt langs dezen weg zijn hartelijken dank voor de sympathieke samenwerking met zijn detachementscommandant de res. 2e luitenant G. VAN DER STRAATEN. Het grenswachtdetachement Sluiskil, zegt namens alle manschappen harteiijk dank voor de sympathieke houding der burgerbevol- king, in het bijzonder de kwartieren. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middel burg, van 13 Juli 1938, is CAROLUS LUDOVICUS BURNS, wonende te Vogel- waarde terzake van onnoozelheid ge steld onder curateele. Mr. A. H. KUIPERS, procureur. Notaris VAN VOLLENHOVEN te Terneuzen, zal op te Zaamslag (Reuzenhoek) aan het sterf- huis van den heer J. SCHIEMAN, ten verzoeke van diens erven, publiek ver- koopen A. des namiddags om half twee, tegen contante betaling: bestaande uit; tafels, stoelen, kasten, kachels, ledikanten, bedden, lampen, trapnaaimachine, klokken, fiets, for- nuis, vleeschblok en kuip, tobben, brandhout, glas- en aardewerk, enz. Te bezichtigen 's morgens voor den verkoop van 10—12 uur. B. Onmiddellijk daarna; met Schuur en Tuln te Zaamslag, Reuzenhoek, groot 3 are 58 centiare. Te aanvaarden bij de betaling. Betaling der kooppenningen binnen 30 dagen en der onkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Inlichtingen ten kantore van genoem- den notaris. Deftige en flinke wederverkoopers(sters) demonstrateurs gevraagd. Uitsluitend: Terneuzen-Axel-Hulst. Inslaand, eenig, nieuw en onmisbaar Artikel. Brieven onder no. 230, Bureau van dit Blad. Gerookte PALING ROLMOPS - BOKKING Nieuwe gebeukte STOKV1SCH

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3