ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN m n ABDIJSIROOP Marion's groote avontuur No. 9815 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1938 78e Jaargang FeuiSleton Uw kind zal morgen niet meer hoesten AKKER's versierkle Binnenland EERSTE BLAD - 111 >«*>umwk>i NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen rr. per post 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Citgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitibetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrrjgtaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave. DIX BLAD VERSC1HJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VKIJDAGAVOND. DE ABONNfi'S VAN HET GE1LLUSTBEEBD ZOND AGSBLA D die, het blad per post ontvangen, worden ver- zocht, hun abonnementsgeld vddr 1 Oct. a.s. in te zenden, daar er anders over bescbikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEIEFS TER H.H. KANTOORHGUDERS worden verzocht het abonnementsgeld over het 3e kwartaal 1938 van de Ter Neuzensche Courant v66r 1 Oct. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonnd's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddellijk de toezending van het blad zullen staken. DE UITGBEFSTER. ONZE ABONNfi'S IN HET BUITENI4AND worden dringend venzocht, het verschuldigde abonnementsgeld vddr 15 Oct. a.s. in te zenden. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruitbetaling. DE UITGEEFSTER. INSCHRIJVING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat in October 1938 voor den dienst- plicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1920. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter ge- meentesecretarie op Maandag 3, Dinsdag 4 en Woensdag 5 October a.s. Omtrent deze inschrijving en omtrent de in schrijving, die in sommige gevallen binnen een anderen termijn moet plaats hebben, gelden de volgende bepalingen van de dienstplichtwet en van het dienstplichtbesluit. Wie wel en wie niet ingeschreven moeten worden. 1. Behoudens de onder 2 vermelde uitzon- dering wordt voor den dienstplicht ingeschre ven: a. de mannelijke Nederlander, die op 1 October van het jaar, waarin hij 18 jaar oud wordt, in Nederland woonplaats heeft, of wiens wettelijke vertegenwoordiger op dat tijdstip aldaar woonplaats heeft; b. de mannelijke niet-Nederlander, die op dat tijdstip ingezetene is. 2. Voor den dienstplicht wordt niet inge schreven de ingezetene, niet-Nederlander, die: a. is geboren in Nederlandsch-Indie, Suri- name of Curasao; b. blijkt te behooren tot een staat, waar de Nederlanders niet aan verplichten krijgs- dienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van weder- keerigheid is aangenomen. (Roman van I. F. J. Groothedde. Nadruk verboden. 4) (Vervolg.) Met die woorden verdween hij in de stallen, waaruit hij eenige oogenblikken later te voor- schijn kwam op Sheila, den jongen, vurigen hengst. Het beest steigerde hoog op, maar Jim zat stevig in het zadel en dwong het dier het veld in. Even nog stribbelde het tegen, maar dan schoot het vooruit in davende vaart, klei- en graskluiten hoogopwerpend. Pavlick schudde zijn hoofd en liep langzaam den heuvel op, om een bezoek aan Marion's Ranch te brengen. Daar vernam hij tot zijn verbazing, dat Buecorn reeds lang het veld was ingegaan. Jim had naar Marion ge- vraagd, maar 00k deze was het veld in voor een rijtoertje. „Net wat ik dacht", bromde Pavlick en keerde, in gedachten verdiept, naar huis terug. Inmiddels had Hall, wien de matige gang van de oude merrie maar weinig beviel, het punt bereikt, waar de heuvels aan weerszijden van de vallei plotseling eindigden en nu strekte zich aan alle kanten de wijde gras- prairie uit, zoover het oog reikte. Zooals Jim gezegd had, ging hij nu naar het Zuiden en keek scherp uit of hij de cowboys en het vee ergens kon ontdekken. Ze schenen ver afge- dwaald te zijn, want geen levend wezen ver- toonde zich aan den verren horizont. Hij scheen nog een flinke rit voor den boeg te hebben en dat speet hem heelemaal niet. Het was heerlijk, zoo door den prillen morgen te rrjden. De zon klom al hooger en spreidde haar glanzen hier en overal. Onzichtbare leeuwerikken kwinkeleerden hoog in de lucht. Telkens en telkens vlogen koppels patrijzen vlak voor de pooten van de merrie op en scheerden met luid vleugelgeraas vlak over den bodem, om een stuk verder weer even plotseling te verdwijnen. Eenmaal verrastte hem een troep ganzen, die luid snaterend hun heil in een overhaaste vlucht zochten, waarop een paar prairiehazen hun lange lepels boven het gras uitstaken en niets beters wisten te doen, dan 00k maar te vluchten. De merrie stapte tusschen dit alles droomerig voort, zonder een enkele maal den kop op te heffen, als of ze peinsde over een ver verleden, toen ze, jong en sterk, haar berijder door een Snel len galop uit de handen der bloeddorstige Dat geldt 00k voor jams. De yerrukkelijke vruchtensmaak van Zwanenberg's jams is een vreug- de voor hen. die juist de vruchten zelf willen proeven. Frisch komt het fruit uit den boomgaard. Frisch wordt't door Zwanenberg verwerkt. Frisch komt het als Zwanenberg's jams op tafel. Probeert ook eens deze jams aardbeien, kersen. frambozen bessen. frambozen en bessen. 82 (Ingez. Med.) In welke gemeente de inschrijving moet geschicden. De inschrijving voor den dienstplicht ge- schiedt: a. indien de wettelijke vertegenwoordiger in Nederland woonplaats heeft, in de gemeen te, waarin deze woonplaats is gelegen; b. indien de in te schrijven persoon in Nederland woonplaats heeft, in de gemeente, waarin deze woonplaats is gelegen, tenzij hij een wettelijken vertegenwoordiger heeft, die in een andere gemeente in Nederland woon plaats heeft. Als woonplaats geldt hierbij de woonplaats op 1 October van het jaar, waarin de in te schrijven persoon 18 jaar oud wordt. Aangifte ter inschrijving. Behoudens de hieronder vermelde uitzonde- ringen geschiedt de inschrijving voor den dienstplicht op aangifte bij den burgemeester der hierboven vermelde gemeente. De aangifte geschiedt door den in te schrij ven persoon zelf, bij verhindering door zijn wettelijken vertegenwoordiger. Is een rechts- persoonlijkheid bezittende vereeniging, een Indianen redde. Hall genoot en liet het eene Broadway-liedje na het andere in de klare lucht weerklinken. Zijn oogen namen alles in zich op en in zijn hart kwam een blij gevoel van tevredenheid en geluk. Dan was het, of lucht en gras vervaagden en voor den staren- den blik de blauwe oogen van Marion kwamen dansen. „Je blijft van haar af", zei hij plotseling. Met zijn vlakke hand sloeg hij op den nek van het paard, zoodat het dier verschrikt op- sprong en in een draf overging. ,,Ja, oude tante, ik moet van haar afblijven. Ik ben maar een knecht en Jimmy is de heer en meester. Hij kan het hart van een meisje dwingen, hij is de rijke baas en ik maar een arme schooier, ha, ha!" Zijn luide schaterlach klonk ver in het rond en opnieuw spleet zijn schel gefluit de morgen- lucht. Zijn hart borrelde over van vreugde over de schoonheid van het grasland, over de rust der verten en over de blauwe oogen van Marion. Dan hield hij de merrie in, omdat hij het geluid van stemmen en geloei van vee meende te hooren, ofschoon er niets te zien was. Maar toen hij scherp vooruit tuurde, zag hij, dat de bodem plotseling daalde. Er moest dus een dal zijn, waarin de herders met het vee zich bevonden. Dit bleek inderdaad het ge- val te zijn. De cowboys stonden bij elkander gegroept, zijn kant opstarend. Klaarblijke- lijk hadden ze zijn gefluit gehoord en waren ze benieuwd wien ze op bezoek zouden krijgen. Het vee en de paarden graasden rustig. Hall schatte hun aantal wel op een paar duizend. Hij kwam langzaam de helling af en reed tot vlak voor de boys, die hem zwijgend op- wachtten. Dan richtte hij zich hoog in de stijgbeugels op, liet zich achterover vallen, maakte een pracht-salto en stond onbeweeg- lijk. De boys klapten spontaan in de handen. Hall salueerde en riep: „Hallo boys, ik ben Hall Pennock, sinds drie dagen op Pavlick's Ranch. Ik hoop, dat we kameraden zullen worden. Als mijn eerste salaris hoog genoeg is, zullen we de nieuwe vriendschap met bier bezegelen." Weer klapten de boys en stuk voor stuk drukten ze hem de hand. Door zijn eigen- aardige manier van optreden had hij het ijs direct gebroken. „Joe Blackburn?" vroeg Hall en keek den kring rond. Een lange, magere kerel kwam naar voren. ,,Dat ben ik! Wat moet je van me „Jim zegt, dat er tien ossen naar de stad moeten. U moet ze maar vast naar de ranch brengen." Blackburn kwam meteen in actie. Hallo boys", riep hij, ,,houdt ze van Bleucorn s grenzen, Bill, George, Ton, Jack, Charlie, Ed Peter, Jim, John, Joe, ieder een os, de rest drijven." stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust de ver- plichting tot aangifte bij verhindering op de bestuurders. De aangifte kan geschieden door tusschen- komst van een daartoe schriftelijk gemach- tigde. De aangifte geschi°dt in October van het jaar, waarin de in te schrijven personen 18 jaar oud worden. Ten aanzien van personen, die na den gewonen tijd voor inschrijving in aanmerking komen (zie hierna), geschiedt de aangifte binnen dertig dagen. Zonder aangifte wordt voor den dienst plicht ingeschreven: a. hij, die is opgenomen in een krankzin- nigen-, idioten-, doofstommen- of blinden- gesticht, een rijksopvoedingsgesticht, een tuchtschool, een gevangenis of een rijkswerk- inrichting; b. hij, die ingevolge art. 39 van het wet- boek van strafrecht ter beschikking van de regeering is gesteld en niet in een rijksopvoe dingsgesticht is opgenomen; c. hij, die als vrijwilliger behoort tot de landmacht uitgezonderd den vrijwilligen De mannen zochten snel hun paarden op en naderden behoedzaam de grazende kudde. Een scherp bevel van Blackburn en de lasso's suisden door de lucht. Vier, vijf ossen schud- den hun koppen, om los te komen, de rest door het rumoer opgeschrikt stoof voorwaarts, duwend en dringend, met stampende heven, die den grond deden dreunen. Hall stuurde zijn merrie met de drijvers mee. Het dier scheen ineens met nieuw leven bezield te zijn. Het brieschte en snoof en galoppeerde onstuimig vooruit, zoo snel, dat hij ongemerkt bij de voorste ruiters kwam. Het vee draafde links van hen voort en ze joelden en schreeuwden, om 't daar te houden, want naar rechts lag het grondgebied van Bluecom en het gaf altijd onaangenaamheden, als de dieren daar belandden. Hall genoot. Dit was nog wat anders dan het ritje van zoojuist. Zonder een bepaalde reden wikkelde hij de lasso los, bond het uiteinde aan de zadelknop en hield de lussen tot slingeren gereed, ofschoon hem dit niet opgedragen was. Ver naar voren maakte zich plotseling een zware os los van de troep en week af naar rechts. Hall zag het en plantte zijn hielen tegen de zijden van de merrie. Het dier spande nu al zijn krachten in en schoot voor waarts. Achter zich hoorde hij Blackburn als een razende te keer gaan. „Kijk uit, lummels, daar gaat er een! Rij als de duivel, of hij ontsnapt ons." Zijn metgezellen zagen nu ook het dreigende gevaar en zetten hun paarden tot grooteren spoed aan. Hall keek vluchtig om en zag tot zijn verbazing dat hij reeds een voorsprong had. Maar hij zag ook, dat de os hoogstwaar- schijnlijk ontsnappen zou. Hoe hij ook reed, het leek een onmogelijkheid, om het dier den pas te kunnen afsnijden, al was hij den vluch- teling al tamelijk dicht genaderd. Blackburn scheen dat ook in te zien, want zijn tierende stem kwam steeds dichterbij: ,,Als ik ook alles zelf niet doe! Zijn jullie kerels? Rij dan toch!" Hall bedacht zich niet langer. Op het kri- tieke moment, toen de os nog meer naar rechts zwenkte en zeker ontsnappen zou, richtte hij zich hoog op, cirkelde zijn lasso boven zijn hoofd en slingerde hem weg- met alle kracht, die in hem was. Het touw schoot gierend door de lucht. Hall hield zijn adem inde lus legde zich prachtig op den kop van den hollenden os. Op dat moment hield hij zijn paard in, een vreeselijke schok volgde, het touw vloog strak met luid gekraak en, terwijl de merrie op haar achterbeenen doorzakte, sprong de os hoog op en stond dan roerloos stil, als wist hij, dat verder verzet nutteloos zou zijn. Op dat oogenblik hield Blackburn naast hem stil, sloeg hem op de schouders en brulde: Bravo, bravo! Op mijn woord van eer, landstorm tot de zeemacht of tot de over- zeesche weermacht. Inschrijving na den gewonen tijd. Voor den dienstplicht wordt ook of wordt opnieuw ingeschreven voor zoover hij niet reeds om een andere reden is ingeschreven a. de Nederlander, die na 1 October van het jaar, waarin hij 18 jaar oud wordt, en v66r 1 Januari van het jaar, waarin hij 25 jaar oud wordt, zijn woonplaats in Nederland heeft gevestigd of wiens wettelijke vertegen woordiger in dat tijdvak zijn woonplaats al daar heeft gevestigd; b. hij, die in bedoeld tijdvak Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, indien hij of zijn wettelijke vertegenwoordiger in Nederland woonplaats heeft; c. de niet-Nederlander, die in bedoeld tijd vak ingezetene of opnieuw ingezetene is ge worden d. de ingezetene, niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak ophoudt te behooren tot een vreemden staat, als hiervddr bedoeld. De inschrijving van den onder c bedoelden niet-Nederlander blijft echter achterwege in de gevallen, hiervddr bedoeld onder 2a en b. Met betrekking tot degenen, die na den ge wonen tijd moeten worden ingeschreven, geldt als woonplaats de woonplaats op den dag, waarop zij voor .inschrijving in aanmerking zijn gekomen. Straf bepalingen. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden wordt gestraft: ,a. hij, die niet voldoet aan een op hem rustende verplichting tot aangifte ter inschrij ving voor den dienstplicht; b. degene, die de in verband met de dienst plichtwet van hem gevraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes- honderd gulden wordt gestraft hij, die opzette- lijk een van deze feiten pleegt. Vrijstelling van den Dienstplicht. Hij, die vrijstelling wenscht wegens broe- derdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig-menschlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt, behoort daartoe, voor zoover mogelrjk, aanvraag te doen bij de inschrijving voor den dienstplicht of binnen 10 dagen daarna. Bij de aangifte bestaat tevens gelegenheid om, indien de in te schrijven persoon vermoedelijk een andere reden van vrijstelling zal kunnen doen gelden, ook hiervan opgaaf te doen. lieteckenis van de uitdrukking „wettelijke vertegenwoordiger". Waar met betrekking tot den ^dienstplicht wordt gebezigd de uitdrukking .wettelijke vertegenwoordiger", wordt daaronder ver- staan degeen, die de ouderlijke macht, de voogdij of de curateele uitoefent. Terneuzen, 23 September 1938. De Burgemeester voomoemd, P. TELLBGEN. dat was een sterk staaltje. Je kunt wel zien, dat je van je leven meer ossen hebt gevangen, dan al onze lummels tezamen." Hall veegde glimlachend het zweet van zijn hoofd en zei: ,,U vergist zich toch, dit is de allereerste." Blackburn staarde hem verbaasd aan en opende zijn mond, om iets te zeggen, toen een licht handgeklap, reeds achter hen, ze tegelijk deed omzien. „Bluecom's dochter", lachte Blackburn. Marion", prevelde Hall. Marion kwam snel aanrijden, keek hem met schitterende oogen aan en juichte: ,,'Goed gedaan,, mijnheer Pennock, waarlijk goed gedaan. Heeft u dat in de onderwereld geleerd?" Voor hij kon antwoorden, klonk een dave- rende hoefslag achter hen. Als een wervel- wind kwam Jim Pavlick aangestoven. In voile ren sprong-hij uit het zadel, greep den steigerenden jongen hengst vlak onder de bek, boog naar Marion en bulderde: ,,Opschieten, de ossen moeten weg. Het is geen tijd, om buurpraatjes te houden." Blackburn knikte zwijgend, draaide zich in het zadel, telde snel de reeds gevangen ossen in de verte, joeg zijn paard achter de ande ren aan en schreeuwde: .Genoeg, genoeg! Drijf ze van de grens af en kom terug!'1' Hall Pennock was afgestegen, palmde de lijn in en trok de os, die nu gewillig gehoor- zaamde, langzaam naar zich toe. Dan sprong hij weer in het zadel en reed kalm langs Jim en Marion terug. Jim keek hem norsch aan en bromde: ,,iSchiet op, de anderen wachten op je." Marion keek glimlachend toe en spreidde ach.t vingers op de kop van haar merrie, bijna onmerkbaar haar oogwimpels bewegend. Hall keek om, of de os hem goed volgde en mom- pelde half luid: „Voor mij klapte ze, voor hem niet", juichte het in zijn hart. Zijn vreugde werd nog groo- ter, toen hij haar even later zag weggalop- peeren met wapperende haren. „Je blijft van haar af", mompelde hij, ,,ze schijnt echter op zijn gezelschap niet erg ge steld te zijn." Op de plaats, waar hij de mannen voor het eerst aangetroffen had, werden de ossen aan elkaar gekoppeld, onder het geraas en getier van den jongen Pavlick, die in een al- leronaangenaamste stemming scheen te ver- keeren. Dan ging hij langzaam naar huis terug. De meeste cowboys reden mee tot aan de gras- vallei en keerden daar terug. Hall echter bleef bij de geleiders, want hij had nog niet gegeten en de opwindende jachtpartij had hem een geduchten honger taezorgd. Hij reed aan het hoofd van de stoet, floot zijn schelle cabaret-songs met veel kracht en als U het vandaag nog de nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmatt^nde hoestbuien tot staan komen en de benauwende slijm loskomen. Akker's Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtiger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwingende Stof codeine, werkt als een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tal kruiden, zooals de Aconiet en de Dro- sera, die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestriding van de ademhalings-stoornissen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhalings-organen, lost de slijm op, stopt den hoest, neemt de benauwdheid weg en ge- neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen. ,,'s Werelds b£ste Hoest-siroop", zoo noemt men: Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. (Ingez. Med.) DE DEFERRING VAN ONZEN IJITVOER NAAR BELGIE. Een medewerker in Noord-Brabant sehrijft aan de N. R. Crt. Nieuwe, door de Belgische regeering ge- troffen maatregelen ter be perking van den invoer uit Nederland dreigen bepaalde groe- pen te zullen treffen. De laatste dagen is door deze maatregelen de drukte aan Belgische grensstations aanzienlijk afgenomem. Zoo mist men bijv. te Strijbeek al eenige dagen de vrachtauto's van eenige Nederlandsche vischexporteurs, die dagelijks visch naar Belgie vervoerden en van kaasexporteurs, die om de twee of drie dagen kaas in Belgie in- voerden. iSinds 16 September is n.l. voor den invoer van kaas, levende, versche of bevroren visch, versche of gekookte gamalen, gedroogde, gerookte of gezouten haring een consent ver- eischt, afgegeven door de Belgisch-Luxem- burgsche administratieve commissie. Deze consenten worden alleen afgegeven aan Bel- energie, tot Jim het hem verbood met een nijdig: ,JHou op, je maakt de beesten dol". Toen zweeg hij wijselijk, maar in zijn hart bleef de vreugde borrelen, de vreugde om het landleven, de vreugde om de blauwe oogen van Marion. 1 Het gesprek bij den Populier. Na een stevig ontbijt, bestaande uit zwart, grof brood, dik belegd met spek, keerde Hall naar het veld terug. De zon stond hoog aan den hemel en verspreidde een weldadige warmte, juist genoeg om hem in een aange- name stemming te brengen. Hij wist, dat, als het jaar vorderde, diezelfde zon onbarmhar- tig branden kon op de onbeschermde vlakte en de ergste vijand worden zou van de cow boy's; maar nu was daar nog geen sprake van, nu was ze nog zijn vriendin. die alles vroolijk en kleurig maakte en die hem de toe- komst licht deed inzien. Dat hij veel last zou krijgen van Jim Pa vlick, stond bij -hem vast, doch daar maakte hij zich nu geen zorgen over. Wat er ook zou gebeuren, hij zou tenslotte als overwinnaar uit den strijd treden. Ineens verbrak hij zijn gedachtengang, door hardop te mompelen: ,,'Hoe zit het eigenlijk, ouwe jongen? Waar denk je aan? Ben je verliefd op een meisje, dat je vandaag voor het eerst en heel toeval- lig hebt gezden En denk je, dat zij jou zal willen hebben? Wees verstandig en zet de heele zaak uit je hoofd. Denk er niet meer aan en ga niet naar den populier. Bederf nu niet een toekomst, die je nog geheel en al maken moet." Hij zweeg en staarde voor zich uit. Het was hem, of alles veel minder glansde dan voor- heen. Hij concentreerde al zijn gedachten op het werfc, dat hem wachtte, op de boys, op het vee en de paarden. Hij zou zuinig moeten zijn, maandenlang, om zich een eigen paard te kunnen koopen. En dan verder sparen voor meer en betere kleeding, voor eigen wapenen. En dan? Sparen weer, om eens een huishou- den te kunnen stichten. Natuurlijk zou hij trouwen met een van de meiden. Stuk voor stuk liet hij degenen, die op Pavlicks Ranch dienden, de revue passeeren. Allen goedhar- tige, vroolijke meisjes, maar niet bijster aan- trekkelijk. Enfin, na verloop van tijd vond hij ze misschien wel knap. Onwillekeurig doem- de het beeld van Marion weer voor hem op, zag hij haar glanzende haren, haar lichtende blauwe oogen, haar soepele, buigzame ge- stalte en in zijn ooren tintelde haar klateren- de lach. Kerel, je bent verliefd, beken het maar eerlijk", gromde hij eensklaps. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1