MEUBELEN EN HUISRAAD B. Het Huis met Garage en Erf A. de Villa 99lris" Aanbesteding, Landbouwberichten Gemengde Berichten Marktberichten Laatste BericSiten Advertentien OPENBARE VERKOOPING Openbare Verkooping. A. Het Pakhuis en Erf Openbare Verkooping. B. het Fabrieksgebouw FAILLISSEMENTEN. ZAAMSLAG. AXEL HONTENISSE. RECHTSZAKEN. WEER VER W ACHTING. SCHEEPV AARTBE WEGIN G. te SLUISKIL. Bouwkundig Bureau FRAANJE Het bouwen van een WOON HUIS aan het Wilhelminaplant- soen te Terneuzen. leerlingenschaal een der voomaamste factoren is De deer Esselbrugge sloot zich hierbij 'aan. De deer De Ruijter wees er op, dat hij, hoewel voorstander zijnde van goed onderwijs, het betoog van den deer C. van Bendegem niet kon onderscdrijven. Zijns inziens is dit een aangelegendeid, die geregeld wordt door de Staten-Generaal, die ook overtuigd zijn van de noo d zakelijkdeid hienvan. Doch de finan- cieele omstandigheden laten dit niet toe. De deer C. van Bendegem gaf bierop te kennen dat de gemeenten voor een voomaam deel de kosten van det onderwijs dragen, en dus ook wel eenigen aandrang tot yerbetermg mo-en uitoefenen. De deer Van t Hoff gaf in overweging, in dezen det oordeel van de Vereeniging voor Nederl. gemeenten te vra- sen en indien deze zou meenen, dat deze aan- gelegendeid door daar geentameerd moest worden, kan van een dergelijke actie, ge- steund door de daarin aangesloten gemeente- besturen meer uitgaan dan van een afzonder- liike actie van dier en daar een enkele ge- meente. De Voorzitter gaf ten slotte te ken nen dat deze aangelegendeid wel degelijk rijkszaak was, daar de honoraria der onder- wijzers door det rijk worden betaald en de gemeente door addaesiebetuiging zich zou plaatsen op den stoei van de Tweede en Eer- ete Kamer en den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenscbappen. De heer C. van Bendegem bandbaafde zijn voorstel, waarop ten slotte det voorstel van Burg, en Wetb., geen addaesie te betuigen, met 8 tegen 5 stemmen werd aanvaard. Tegen stemden de heeren Hamelink, Van 't Hoff, Segbers, C. van Bendegem en Esselbrugge. Het gemeentebestuur van Vogelwaarde dad bericbt, met ingang van 1 Januari 1939 de buidige regeling voor den Vleescdkeurings- dienst op te zeggen. Bij de mededeeling van dit besluit maakten Burg, en Wetb. de op- merking, dat dit zonider meer niet ging, docd dat de gang van zaken in dezen beboorde te zijn, dat een gemeente, die bij een kring voor den Vleescbkeuringsdienst is aangesloten, betreffende de uittreding overleg pleegt met de centrumgemeente, die de daartoe noodige besluiten neemt, en deze ter goedkeuring aan Ged. Staten inzendt. Na goedkeuring van bet ibesluit tot afscbeiding kan pas de uittreding als een feit worden aangemerkt. In een vol- gende vergadering zullen over deze zaak nadere mededeelingen worden gedaan. Naar aanleiding van een vraag van den beer Van 't Hoff betreffende de aflossing eener geldleening, aangegaan voor den bouw van een nieuw stadhuis in 1939, badden Burg, en Wetb. zicb met Ged. Staten in verbinding gesteld. Dit college was van meening, dat de aflossing, waartoe besloten was, inderdaad voor de eerste maal beboorde plaats te beb- iben in 1939, en niet behoorde te worden ver- scboven tot 1940, zooals de beer Van 't Hoff wenscbte. Burg, en Wetb. deelen nader mede, dat zij geen voorstellen zullen doen om de loonen van losse werklieden in dienst der gemeente, te torengen van 26 op 30 cent per uur. Er bleek, dat bierover een misverstand bestond. De beer C. van Bendegem, die deze aangelegen deid in een der vorige raadszittingen had aangesneden, gaf als zijn meening te kennen, een voorstel daartoe te hebben ingediend. Hij bandbaafde dit voorstel, doch trok dit, naar aanleiding van de opmerking van enkele leden, dat zij de financieele consequenties daarvan behoorden te kunnen overzien, en daarom meenden, dat dit bij de behandeling der be- grooting beter ter sprake kon worden ge- bracbt, in, en nam er genoegen mede, dat deze aangelegenheid zal worden verwezen naar de begrooting voor 1939. Tot leden der bouwcommissie werden her- benoemd de heeren De Ruijter, Hamelink en *t Gilde, tot plaatvervangende leden de heeren Van 't Hoff en Seghers, en tot adviseerende lid de beer P. le Feber. Als leden der gascommissie werden de af- tredende leden de heeren Dieleman, Van 't Hoff en t Gilde berbenoemd. Zij namen alle deze benoeming aan. Een voorstel van Burg, en Wetb. tot bet verleenen van vergunning voor bet plaatsen eener benzinepomp werd na eenige discussie aangenomen. Burg, en Wetb. kondigden bierbij aan, dat bet in de toekomst wellicht noodzakelijk zal worden, een verordening op de plaatsing van dergelijke inrichtingen in het leven te roepen. Een verzoek van M. Mleras tot aankoop van bouwgrond, aan de Wilhelminastraat, met ontheffing van de verplichting tot bebouwing voor een prijs, die afwijkend was van dien door den raad vastgesteld, bracht de tongen in beroering. De meerderbeid van Burg, en Wetb. was er voor, dit verzoek af te wijzen. Ten slotte werd met 4 tegen 9 stemmen be sloten, deze kwestie nog niet af te handelen, doch deze eerst te onderwerpen aan bet ad- vies der bouwcommissie. Een ander verzoek van G. van Fraaijenhove, werd, eveneens na ampele beraadslaging, in- gewilligd. Dit verzoek was in zooverre ana- loog aan dat van den beer Mieras, dat ook bier ontheffing van de verplichting tot bebou wing werd verzocbt, doch bet verzoek van laatstgenoemd bad de strekking, dat de aan te koopen grond zou worden bestemd voor verfraaiing van de woning van aanvrager, terwijl dat van den heer Mieras zou moeten idienen voor tuingrond. Een voorstel van Burg, en Weth., om gedu- rende den zomertijd het sluitingsuur der cafe's e» restaurants te verlaten met een uur, werd met de stem van den heer Van de Bilt tegen aangenomen. De heer Hamelink gaf hierbij in overweging voor wat betreft de wijk Sluis- kil een andere regeling te treffen, zoodanig, dat de sluitingsuren gelijk zouden loopen met die, welke golden voor bet gedeelte van Sluis- kil, dat in de gemeente Temeuzen is gelegen. H. P. Dieleman(Koole verzocht verminde- ring van de buur van bet door hem van de gemeente in gebruik ontvangen ,,Bireka"- apparaat. Burg, en Wetb. waren hiervoor niet te vinden en stelden voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken. Aldus geschiedde. Vastgesteld werden de kosten per leerling van het 1. o. over 1936, de tegemoetkoming aan de bijzondere scholen hierin en de verre- kening der ontvangen verschotten. De mededeeling van Burg, en Wetb., dat het beroep op de Kroon inzake de gemeente- begrooting voor 1938 ongegrond was ver- klaard, werd zonder eenig commentaar ont vangen. Klaarblijkelrjk bleek dit geen ver- rassing voor de raadsleden te zijn. In ver- band hiermede werden zonder verdere bespre- kingen de destijds door Ged. Staten geeischte besluiten genomen, te weten een verhooging der opcenten op de personeele belasting tot 200, en verlaging der subsidie voor het be- waarschoolonderwijs van f 12,50 tot f 11,25 per kind. Een verordening op de begrafenis rechten was nog in bewerking en zal den raad in een der volgende vergaderingen worden aangeboden. Overgegaan werd tot voorloopige vaststel- ling der gemeenterekening over 1937, foene- vens die van het Gasbedrijf, Vleeschkeurings- bedrijf en het Burgerlijk Armbestuur over dit jaar, nadat de commissie tot nazien dezer rekeningen hieromtrent rapport badden uit- gebracbt. De heer Van 't Hoff betoogde nog, dat de resultaten der gemeenterekening waren gedrukt door bet feit, dat een bedrag van j 9500 bestemd voor reserveering, in den kapi- taaldienst was overgeschreven, betgeen daar eigenlijk niet beboorde, terwijl enkele postjes voor aankoop van grond e.d., feitelijk in den kapitaaldienst behoorden te worden gebracht, ten laste van den gewonen dienst gebracht waren. Ware zulks niet het geval dan zou de gemeenterekening met een beduidend hooger batig saldo kunnen sluiten. De heer Fanoy gaf te kennen, dat dit bet gevolg is van de door den raad gemaakte fout, die niet meer gemaakt zal worden, dat te gemakkelijk tot reserveering is overgegaan. Vastgesteld werd een wijziging der gemeen- tebegrooting voor 1938 en aangeboden werden de begrootingen voor den dienst 1939, waarna tot bet trekken der afdeelingen werd over- Het faillissement van H. Ch. J. Verwilghen, koopman te Hulst is geeindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Curator: Mr. R. J. J- Lambooy, advocaat te Hulst. gegaan. Nadat nog een besluit was genomen tot het aangaan eener nieuwe rekening-courant-over- eenkomst met de N.V. Bank voor Nederland- scbe gemeenten en een wijziging der veror dening op de gemeentepolitie tot stand was gekomen, werd een kleine omvraag gehouden, waarna de Voorzitter de openbare zitting sloot. Na afloop der besloten vergadermg werd door den raad bet in aambouw zijnde gemeente- huis in oogenschouw genomen. Diamanten bruiloft. Onder zeer veel belangstelling vierde bet ecbtpaar F. HamelinkVan Drongelen, wo- nende in de buurtscbap Griete, j.l. Maandag zijn 60-jarig huwelijksfeest. Naast de talrijke schriftelijke gelukwenschen en de medeleving der buurtbewoners met dit heuglijke feit, kwam ook de Edelacbtb. beer burgemeester S. van Hoeve, in den loop van den dag de ecbtelieden complimenteeren, waarbij bij een in het kader van dit feest passend cadeau overbandigde. Des avonds bracht het muziek- gezelscbap „De Volbarding" een serenade, betgeen in deze anders zoo rustige buurt veel volk op de been bracht. De muzikanten lieten zicb niet onbetuigd en gaven verschillende populaire nummers ten beste, welke door de oudjes, die nog een goede gezondheid genieten, gezeten temidden van bun kinderen, klein- en achterkleinkincTeren voor de deur van bun kwistig en smaakvol versierde woning, werd aangehoord, terwijl de jeugd rondedansen uit- voerde. In welgekozen bewoordingen richtte de voorzitter van „De Volharding", de heer F. C. Jansen Verplanke zicb daarna tot de beide krasse ecbtelieden om zijn welgemeende geluk wenschen met dit zeldzame feit namens zijn gezelscbap over te brengen, waarbij bet ,,Fransje en Martha" was aan te zien, dat zij de komst van de muziek ten zeerste op prijs stelden. Vervolgens marcheerde het gezelschap onder bet spelen van een vroolijke marscb en om- stuwd door een hossende menigte naar bet cafe van den heer E. Frederiks, alwaar zij goed werden onthaald en nog 'n extra-nummer ten beste werd gegeven, waarna per autobus en enkele luxe auto's de terugreis naar bet dorp werd aanvaard. Hierna was de rust op de Griete weergekeerd, doch in den familie- kring werd bet feest op gepaste wijze voort- gezet. Slotvergadering feestcOmmissie. Onder presidium van den beer J. M. Oggel, hield de feestcommissie hare eindvergadering die hoofdzakelijk gewijd was aan het finan- cieel verslag van den peeningmeester, de heer F. C. Schauwaert, die uitvoerig en ge- documenteerd rapport uitbracht van de ont- vangsten. welke in t^>taal f 1380,07 en de uit- gaven, die f 1355,98 bedroegen, zoodat er een j batig saldo was van 24,09, hetwelk gereser- j veerd wordt voor een volgende feestviering. j Inzonderheid werd door den voorzitter dank j gebracht aan de heeren- A. B. van Maale en DEN AT URATIE VAN ROGGE. Van bevoegde zijde vememen wij, dat met ingang van heden (Wpensdag) 21 September de gelegenheid wordt opengesteld tot denatu- ratie van rogge. Nadere bijzonderheden wor den per publicatie b'ekend gemaakt. EEN SERUM TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. Een Duitsch hoogleeraar, prof. Waldmann, heeft op bet congres van de Duitsche natuur- en geneeskundigen te Stuttgart mededeelin gen gedaan over zijn proeven voor het vinden van een middel tegen mond- en klauwzeer. Be-in April deed hij, na tien jaar het vraag- stuk te hebben bestudeerd, in Silezie proeven met 45.000 stuks vee. Deze werden tegen de ziekte ingeent en bet succes was vrijwel abso- luut gunstig. Van de ingeente dieren werd slecht3 0.14 pet. ziek en de beesten, die de ziekte kregen, ondervonden baar in zeer lich- ten vorm. De ziektewerende werking van bet inientingsmiddel is niet, zooals verwacht was, twee maanden, doch totnutoe, 'd-W-Z. meer dan vijf maanden, van kracbt gebleven. De pro- ductie van het serum, waarvan aanvankelijk per week 200 liter kon worden beschikbaar gesteld, bedraagt thans 1200 liter per week. Prof. Waldmann is van oordeel, dat het door intemationaal overleg hetwelk bij noodig acptmogelijk zal zijn de ziekte overal daar aan te pakken en te stuiten, waar zij zich het eerst vertoond. GESTOOMDE AARDAPPELEN ALS VEEVOER. Men schrijft aan de Midd. Crt.: Gestoomde, ingekuilde aardappelen vormen een uitstekend voeder, niet alleen voor rimd- vee, doch ook voor varkens. Zij kunnen, zon der dat noemenswaardige verliezen optreden, vele jaren worden bewaard en leenen zicb der- halve uitstekend voor vorming van een reserve aan veevoeder. Teneinde het stoomen van aardappelen voor dit doel te bevorderen, is het van belang, dat daartoe gesebikte aardappelstoomers in de practijk ingang vinden. Voor den aankoop van een beperkt aantal toestellen kon van Rijkswege voor 1938 een bijdrage worden ver- leend. BESLAG OP RECETTE DER LUNA- PARKEN TE AMSTERDAM. Namens het Buma is beslag gelegd op de recette van Zaterdag van de beide lunaparken, op het Jan van Galenplein en het Paleis voor Volksvlijtterrein, te Amsterdam. In totaal is een bedrag van circa vierdui- zend gulden in beslag genomen, daar bet Buma op bet standpunt staat, dat in de ver schillende vermaak-inricbtingen in de luna parken muziek ten gehoore is gebracht, waar- voor .geen auteursrechten aan bet Buma zijn betaald. De exploitant van de lunaparken heeft bet Buma thans gedagvaard in kort geding, waar- in Mr. Dr. P. Witteman, optredende voor den exploitant opheffing van het beslag vordert. Dit kort geding zal Vrij'dag, tien uur, worden gehouden. DOODELIJK ONGELUK BIJ GILZE EN RIJEN. rauii aan Op den beruchten onbewaakten overweg bij F.'ca Schauwaert, resp. secretaris en penning- de Vijf Eiken op de spoorlijn Tilburg-hBreda in den straatweg Gilze en RijenOosterhout is Dinsdagmorgen de 76-jarige G. Willems, verpleegde uit het R.-K. gastbuis te Breda door den om 10.28 uit Breda vertrokken trein gegrepen en vermorzeld. Het ongeval werd eerst bemerkt toen de trein te Gilze en Rijen aankwam en een stationsbeambte bloe'd aan de voorzijde van de locomotief bemerkte. Op 150 M. afstand van den overweg werd bet vreselijk verminkte lijk van den ouden man gevonden, dat eerst later ge'identificeerd werd. Het stoffelijke overschot is naar bet St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht. meester, voot den onverpoosden ijver door hen betoond om bet Axelsche feest tot in omder- deelen te doen slagen. Daamaast ook aan de overige leden der feestcommissie, de dames- en heeren-leden der sub-commissies, mitsga- ders de gansche brugerij, die wedorm op zoo ondubbelzinnige wijze van hare gerechtvaar- digde feestvreugde en Oranjegezindheid blijk heeft gegeven. De verschillende bescheiden zullen als archief worden bewaard. Mond- en klauwzeer. Sedert Maart 1938 werden geen aangiften meer gedaan van mond- en klauwzeer. Thans doet die besmettelijke ziekte zicb weer voor in den Mitspad albier. POLITIEREOHTER TE MIDDEEBURG. Zitting van Dinsdag 20 September 1938. E. B., oud 21 j., arbeider te Sint-Jansteen, verdacht van misbandeling van J. M. VLassen- rood te Sint-Jansteen op 31 Juli 1.1. Eiscb 20 boete of 10 dagen hecbtenis. Uitspraak idem. A. W. v. W., oud 32 j., arbeider te Graauw en Langendam, verdacht van beleediging van A. C. Leeraert te Graauw en Langendam op 7 Augustus 1.1. Eiscb /10 boete of 5 dagen hecbtenis. Uitspraak idem. P. A. K., oud 24 j., transportarbeider te Temeuzen, verdacht van diefstal van eenige staven ijzer te Temeuzen op 23 Maart 1.1. Eiscb 10 boete of 5 dagen hecbtenis en 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk. Uit spraak idem. P. K., werkman te Middelburg, verdacht van diefstal van eenige staven ijzer te Temeuzen, op 23 Maart 1.1. Eisch 25 boete of 14 dagen hechtenis. Uitspraak 20 boete of 10 dagen hecbtenis. S .M .D., oud 43 j., zonder beroep te Aar- denburg, verdacht van misbandeling en belee diging van S. P. Wage te Aaxdenburg op 7 Augustus 1.1. Eiscb 10 boete of 5 dagen hecbtenis. Uitspraak idem. G. W. Z., oud 18 j., arbeider te Clinge, ver dacht van beleediging van M. de Bruijcker te Nieuw-Namen op 7 Augustus 1.1. Eiscb /10 boete of 5 dagen hecbtenis. Uitspraak idem. A. V., oud 54 j., kooibaas te Westdorpe, verdacht van misbandeling van J. M. Riteco te Westdorpe op 2 Augustus 1.1. Eiscb /10 boete of 5 dagen hecbtenis. Uitspraak idem. A. J. V., oud 31 werkman en M. M. d. M„ oud 45 j., zonder beroep, beiden wonende te Zelzate (B.), verdacht van diefstal van een hoeveelheid te veld staande erwten ten na- deele van O. G. J. Kerckhaert te Westdorpe op 1 Augustus 1.1. Eisch ieder f 10 boete of 5 dagen hecbtenis. Uitspraak idem. werd een onderzoek ingesteld en werd bet slacbtoffer in bewusteloozen toestand en em- stige verwondingen op de spoorbaan gevon den. Zij is naar bet ziekenbuis te Hoogeveen overgebracht. Vanochtend was baar toestand naar omstandigheden redelijk. DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. ZWAMMERDAM. Vanochtend was de 40- jarige telegraafwerker H. Mulder uit Hatte- merbroek met eenige andere spoorwegarbei- j ders bezig met bet spannen van draden, nabij J bet voormalige station Zwammerdam. Tijdens die werkzaamheden bemerkte bij niet, dat de sneltrein uit Woerden in aantocbt was. M. S werd door den trein gegrepen en ongeveer 100 M. meegesleurd. Hij was op slag dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen acbter. FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM. SCHIEDAM. Vanmorgen omstreeks 5 uur werd brand ontdekt in de fabriekspanden albier van N. J. Bouvet's en Bovaa s fabrie- ken. De brand is ontstaan in dat gedeelte waar een flinken voorraad materiaal is opge- slagen aan den kant van de straatweg. Het vuur greep snel om zicb been en in een mini mum van tijd was de fabriek een vuurzee. Aan redden viel niet meer te denken. Om ongeveer 6 uur stortte een zijgevel gedeeltelijk in. Het dak van de in de nabijbeid staande fabriek „Metallicus" bad ook reeds vlam gevat. Gelukkig kon de brandweer door nathouden dit pand rediden. Om ongeveer 7 uur was men den brand volkomen meester. De panden die bet eigendom waren van den heer Bouvet brandden gebeel af. De schade wordt door verzekering gedekt en bedraagt ongeveer 40.000 tot 56.000. In deze fabriek werkten 20 menscben. De fabriek was tegen bedrijfs- schade verzekerd. BRAND IN M AN U FACT U REN MA G AZIJ N RAARN. Door tot nog toe onbekende oor- zaak is vannacht een felle brand uitgebroken in het manufacturenmagazijn van den heer A. J. Hertogb albier, op de le verdieping waar een groote hoeveelheid manufacturen en bed- den was opgeslagen. Verzekering dekt de schade. DE SCHRIFTELIJKE BESLISSING OVERHANDIGD. FRAAG. De gezant van Frankrijk heeft zicb vanmorgen naar Benesj begeven, om uit diens banden bet op scbrift gestelde antwoord der regeering van Tsjecho-Slowakije te ont vangen. RESULTATEN DER BESPREKINGEN. PiRAAG. Een gezaghebbende persoonlijk- heid zeide na de vergadering van den minister- raad tegen den correspondent van Reuter, dat bet onjuist zou zijn, te zeggen, dat geen be- slissing is bereikt, doch dat bet gevaarlijk zou zijn bespiegelingen te bouden over bet resul- taat der besprekingen. Een half uur na af loop der vergadering van den ministerraad is de commissie van 20 bijeengeroepen, welke laatste den politieken toestand heeft bespro- ken, in het licbt van het door bet kabinet overgelegde verslag. De toestand wordt steeds als gespannen bescbouwd en bet feit, dat de basis van de verantwoordelijkheid voortduremd wordt verbreed, toont aan, dat de regeering vast besloten is, een zoo groot mogelijk aantal volksrvertegenwoordigers te raadplegen. De openbare meening, zooals deze in een groot deel der pers wordt weerspiegeld, is nog steeds sterk gekant tegen een toegeven. LONDEN. Leden van het kabinet Van Sittand' zijn reeds in Downingstreet aange- komen. Vermoedelijk zullen zij de jongste ontwikkeling van den intemationalen toestand daar verder onder de oogen zien. NAAR EEN BEVREDIGENDE OPLOSSING iFARUS. Minister Bonnet heeft tot kwart voor 1 in dezen nacbt met zijn medewerkers vergaderd. De chef van zijn kabinet, Henny, verklaarde tegenover de vertegenwoordigers der pers „De laatste berichten uit Praag doen ons hopen, dat wij den kant uitgaan van een bevredigende oplossing." OVERLEG TE PRAAG. PRAAG. Naar wordt gemeld heeft presi- Goes, 20 Sept. (Nieuwe rogge 7,50, zomergest 88,25, haver 66,50; schokkers 1213,50, 1 paardeboonem 9 (niet gedenatureerd), maan- j zaad f 25, karwijzaad f 20. Aanvoer gering. i Zeeuwsche bonte en blauwe aardappelen f 2 1 2,10 per hi. S Eieren per 100 stuks 4,40f 4,80, middan- f prijs per 25 f 1,15, winkelprijs 5,80; eenden- I eieren 3,90; poelje-eieren 2,90f 3,60; kleine eieren 4if 4,30 per 100 stuks. Boter per kilo 1,45, middenprijs per pond 72V2 ct., winkelprijs per pond 82% cent, 2e soort boerenboter 67% ct., afwijkende boter 50 ct. per pond, fabrieksboter verkocht ad 85 ct. Noteering van boter- en eierbandelaren boter 70 ct., eieren 4, poelje-eieren f 3 per 100 stuks. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. Afd. Centrale Veibng van Dinsdag 20 Sept. Kip- eieren groote f 4,40f 4,80, kleine 4f 4,30, kuikeneieren f 2,90f 3,60; eendeneieren 3,90, kalkoeneieren f 5 per 100 stuks. Aanvoer 45.000 stuks. (De Z.) DOODELIJK ONGELUK TE OUDE PEKEIA. Maandagavond reed de landbouwer J. Geert- sema met zijn vierjarig zoontje op een wipkar naar het land om aardappelen te halen. Op den terugweg viel het kind van de kar en kreeg de wielen over bet licbaam. In ernstigen toestand werd de kleine naar bet R.K. zieken buis te Winsohoten overgebracht, waar bij Dinsdagmorgen aan zijn verwondingen is over- leden. Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, later betrokken, tijdelijk regen vooral in-bet Wes- ten, aanvankelijk weinig verandering in tem- peratuur, later iets koeler. dent Benesj vannacht opnieuw de Britsche en Fransche gezant ontvangen. Laatstge- noemde drong er bij Benesj op aan, het Brit sche plan, zooals het thans is geformuleerd, aanvaarden, daar de tijd dringt. Na bet vertrek der gezanten is de ministerraad op nieuw bijeengeroepen. PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD NAAR SOESTDIJK. AMSTERDAM. Van morgen zijn Prinses Juliana en Prins Bembard in een gesloten auto van hier naar Soestdijk vertrokken. H. M. DE KONINGIN EVENEENS NAAR SOESTDIJK. 's-GRAVENHAGE. H. M. de Koningin is heden om kwart over een uit Amsterdam ver trokken om zicb eveneens naar Soestdijk te begeven. VOORZITTER TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. Bij Kon. besluit van 20 September 1938 is benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het tijdvak der tegenwoordige zitting Mr. J. R. H. van Scbaik. VROUW UIT DEN TREIN GEVALLENf HOOGEVEENGisteravond is de ongeveer 65-jarige echtgenoote van den heer Hidding uit Dalen van het balkon van den trein uit Coevorden gevallen. De vrouw was ongeveer 100 M. voor bet station, toen zij, zicb evenals andere dames, naar het balkon had begeven, Door tot nu toe onbekende oorzaak is zij ge vallen en op de spoorbaan terecbtgekomen, Nadat de trein tot stilstand was gebracht, DE TSJECHO-SLOWAAKSCHE REGEERING AANVAARDT DE VOOR STELLEN. PARIJS. Havas meldt, dat de Tsjecho- Slowaaksche regeering na den gebeelen nacbt te hebben beraadslaagd, hedenmorgen de in Londen opgestelde Fransche- en Engelsche voorstellen heeft aanvaard. DE NOTA NOG NIET OVERHANDIGD. PRAAG. Officieel wordt .gemeld, dat de nota der regeering van Tsjecho-Slowakije, waarin wordt geantwoord op den stap der diplomatieke vertegenwoordigers van Enge land en Frankrijk, te Praag bij de regeering van Tsjecho-Slowakije, nog niet werd over- handigd, daar de beraadslagingen der regee ring en van politieke factoren nog niet ge eindigd zijn. ZULLEN DE PARTIJEN TOETREDEN TOT DE REGEERING? iPRAAjG. De vertegenwoordiger der Slo- waaksche volkspartij, onderscheidenlijk vice- voorzititer, siecretaris generaal, werd door den president en minister-president ontvangen. Na hun bespreking nam de vertegenwoordiger der volkspartij den treip naar Pressburg, waar vandaag een vergadermg van de partij-ver- tegenwoordigers zal worden gehouden. Lidove Noviny is van mieening, dat deze gelijk zal zijn aan de vraag of de partij eventueel tot de regeering zal toetreden. Van Temeuzen: 20 Sept. Noorsch s.s. FOINA, 999, kunstmest, Antwerpen. Voor Zelzate: 20 Sept. Grieksch s.s. NIOO- LAAS MARIA, 3285, ledig, Amsterdam. Voor Riemen: 20 Sept. Zweedsch s.s. TOM, 1181, ledig, R'dam. Voor Gent: 19 Sept. Belg. s.s. ZINNIA. 124, politiekruiser, Oostende; Noorsch s.s. SPES, 657, pyriet, Drammen. 20 Sept. Zweedsch s.s. INGER, 897, kali- zout, Leningrad; Eng. s.s. BRITISH ENDEA VOUR, 2641, benzine, Abadan; Ital. s.s. POZ- ZUOLJ, 3349, erts, Bona; Finsch s.s. NOTRA- CO, 559, hout, Wiborg; Noorsch s.s. HALL- BJORG, 1701, fosfaat, Antwerpen. 21 Sept. Letl. s.s. AMATA, 696, hout, Riga. Van Gent: 19 Sept. Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Leith; Eng. s.s. ESTON, 806, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. OSLEiBSHAU- SEN, 2696, ledig, Narvik; Eng. s,s. WAL LACE ROSE, 277, ledig, Antwerpen. 20 Sept. Fransch s.s. NANTAISE, 961, led., Immingham; Eng. s.s. TEES WOOD, 446, ledig, Goole; Port. s.s. PINKEL, 1993, ledig, Sunder land; Eng. s.s. AIRE, 445, stukg., Antwerpen; Fransch s.s. HONFLEURAISE, 955, ledig, New-Castle; Zweedsch m.s. RIGEL, 525, ledig, Immingham; Noorsch s.s. GUN, 351, ledig, Port Brule; Eng. s.s. GRANGETOFT, 495, ijzer, Middlesbrough. Notaris HOV1NQ te Temeuzen, zal op DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1938 des nam. 2 uur, ten verzoeke van Mej. de Wed. H. STOKS, voor en in het huis aan de Nieuwe Kerkstraat 46 te Sluiskil, in het openbaar verkoopen: als: Ledikanten, Ressorts, Bedden, Dekens, Tafels, Stoelen, Kachel, Spiegels, Matten, Kleeden, Doofpot, Vlaggenstok, Strijkplank, Kapstok, Schilderijen, Keuken- en Schuur- gerief, Tuin- en Timmergereedschap enz. enz. Betaling contant. Notaris HOVING te Terneuzen zal op Donderdag 6 October 1938, des nam. half drie, krachtens art. 1223 B.W., bij den heer H. C. de Vrieze aan de Markt te Terneuzen, in het openbaar verkoopen aan de Donze-Visserstraat 30/32, groot 1.19 Are. Verhuurd. aan de Tholensstraat 35, groot 93 c.A. Verhuurd. Te veilen in 2 perceelen (woonhuis en garage). Alles eigendom van den heer Herm. Wouters. Betaling: Koopsom 5 November 1938, onkosten 6 dagen. Lasten vanaf 1 No vember 1938. Aanvaarding in genot der huur 1 November 1938. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris voornoemd. HITLER NAAR GODESBERG VERTROKKEN. MiiNCHEN. Hitler en Von Ribbentrop zijn gisteravond naar Godesberg a.d. Rijn vertrok ken. Inzake het uitstel tot Donderdag van de ontmoeting tusschen Hitler en Chamberlain zijn Duitsche politieke kringen van meening, dat de Britsche minister-president den datum van hervatting van de op zijn initiatief te Berchtesgaden begonnen besprekingen moet vaststellen. JAPAN WIJST UITNOODIGING VAN DEN VOLKENBOND AF. TOKIO. Het Japansche kabinet heeft be sloten de uitnoodiging van 'den Volkenbond, tot toepassing van art. 17 van het Handvest, van den Volkenbond, dat door China is ge- eischt, van de hand te wijzen. Notaris HOVING te Terneuzen, zal op DONDERDAG 6 OCT. 1938, des nam. half drie, ten verzoeke van den heer J. J. VAN LEEUWE, bij den heer H. C. de Vrieze aan de Markt te Terneuzen, in het openbaar verkoopen: aan de Axelschestraat 39 te Ter neuzen, met erfpachtsrecht van den grond, groot 3,24 Are. Onverhuurd. Aanvaarding bij de betaling. aan de Verl. van Steenbergenlaan, hoek Bastioiistraat, groot 3,56 Are. Verhuurd tot 31 December 1938. Aanvaarding in genot der huur 1 November 1938. BetalingKoopsom 5 November 1938, onkosten 6 dagen. Lasten vanaf 1 November 1938. Nadere inlichtingen ten kantore van den notaris voornoemd. alhier, zal namens zijn opdrachtgever op Woensdag 28 Sep tember a.s., in 5 perceelen en in combinatie van de perceelen 1 en 2 trachten aan te besteden Bestek en teekening verkrijgbaar h f 1,— en 5e perceel 50 cent. Inschrijvers moeten bestekhouders zijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3