ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9810 MAANDAG 12 SEPTEMBER 1938 78e Jaargang DE FEESTEN TE TERNEUZEN DE FEESTEN TE ZAAMSLAG EERSTE BLAD Turzmitm.<mewit: j au »&ws vstmcaujuestak-*. NEUZENSCHE ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen rr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,avenge landen 2,35 per 3 maanden fr. per post ioonnementen voor het buitenland alleen bjj vooruitbetaling. Ult»«ef8ter: TPirma P. VAN DE SANDE GIRO 38150 TEIJEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0,20. KLEXNE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCSHUNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Van hossen en zingen kan de jeugd blijk- baar niet genoeg krijgen in deze dagen. Op initiatief van enkele jongeren werd j.l. Vrijdag weer een optocht gehouden, waarin ook or j uiomen een groep leden van bet plaat- seVjk muziekgezeLschap, die steeds weer maar Teid biijken om te helpen ,,den moed erin nouden". Een flinke groep gecostumeerden verscheen aan den start gewapend met trommen en als volgde men het voorbeeld der Gentsche politie- barmonie, er was ook een tamboer-majoor. Deze groep bracbt op dezen ,,stillen" dag van de feestweek, heel wat leven in de brouwerij. In de Lange Kerkstraat had het wijkcomite, met behulp van den heer Borghstrjn die gratis en de balonnen en het gas en de prijzen beschikbaar stelde, een bal- lonnenwedstrijd georganiseerd. Vroolrjk zingend trokkein de kinderen met ballons gewapend door de straat en even later kozen alle ballons het luchtruim. Slechts een enkele explodeerde te vroeg. Een luid gejuich volgde de ballonnen, en de kinderen daar wachten nu in spanning op „tante Post" uit welke streken de kaarten zullen terugkeeren. De Kerkhoflaan. Naar we vernemen organiseerde de buurt- vereeiniging Kerkhoflaan op dezen avond volksspelen. Er was veel belangstelling en een en ander verwekte veel hilariteit. Opval- lend was wel, dat de jeugd zich danig weerde bij het mastklimmen, waarmede de rijpere jeugd Veel ameer moeite had. Zaterdag. De groote dag van de watersport. Het was een groote vraag wat deze dag ons brengen zou. tmmers het weer was van zoo'n grooten invloed, dat met ongeschikte weersoihstan- digheden dit festijn een mislukking zou kun nen geworden zijn. Het weer was echter zoo mooi als het maar zijn kon. Er woei een straffe bries uit Noord-Oostelijke richtingen, en „de jachtmannen" (zoo noemen zij zich zelf) verzekerden ons dat het ideaal weer was voor de zeilsport. Reeds vroeg in den morgen heerschte er aan de Westsluis een gezellige drukte; omstreeks 9 uur begaven velen zich op pad om een kijkje te nemen aan boord van het Belgische schoolschip ,,Mercator"', waartoe de kapitein welwillend de gelegenhedd aan het publiek gaf. Wij werden aan boord rondgeleid door een der cadetten, die ons op aangename wijize en in zuiver Nederlandsch de verschillende kajuiten, messrooms, enz. toonde en de wer- king verklaarde van diverse voor de navigatie dienende instrumienten. Verder arriveerden in den loop van den morgen de diverse deelnemers aan de wed strijden, diie ook heel wat supporters mee naar Temeuzen brachten. Velen der jachten en ook de ,,Mercator" waren geheej gepavoiseerd, wat een vroolijken aanblik opleverde. Het Zeeuwsch Provinciaal Bestupr toonde haar belangstelling door het zenden van een der motorbooten ,van den Provincialen Stoom- fcootdienst, n.l. de „Prinses Juliana" Zeil- en motorwedxt rijden. Het was des namiddags langs den westelij- ken kanaalarm een ongekende drukte, en langs de boorden ervan hadden zich duizenden op gesteld om het verloop der wedstrijden te volgen. Verreweg het grootste deel van het publiek had zich opgesteld aan de startplaats ongetwijfeld in de hoop daar iets meer van de deelnemers en hun vaartuigen te zien. Het muziekgezelschap „De vereenigde werMieden'1' luisterde aan boord van de ,,Prinses Juliana" het waterfeest op. Het was een ongekend gezicht zoovele zeilbooten tegelijk in het kanaal te zien nanoeuvreeren en door medewerking van zon en wind werd dit onderdeel van den wedstrijd een lust voor het oog. Het was een hier nooit gezien en ook nooit te vergeten schouwspei. Tegelijkertijd werd buiten, op de Wester- Schelde, gezeild en ook dat leverde een fraai tafereel op. De deelnemende Olympia's, Plat- bodems en Zeesloepen staken him neusi diep in de witgekuifde golven en stevenden door den wind voortgedreven tamelijk snel Oostwaarts. Hoe snel blijkt wel uit het feit, dat de Altoa- tros van de Zeeverkenners alhier slechts 58 mam. en 30 see. noodig had om de baan af te leggen. De Zeeverkenners legdten hier- mede beslag op den eersten prijs in hun af- deeling en de waarde der prestatie stijgt nog wanneer men weet dat de wedstrijd door de jongens zelf gezeild werd. Als stuurman fungeerde J. Fransen. Tweede werd „De Zeemeeuw" van onzen stadgenoot A. de Feii- ter in den fraaien tijd van 58 minuten 59 seconden. Een meer gedetailleerde uitslag vindt U elders in dit blad. Otver deizen wedstrijd deelt men ons nog mede: De Allbatros was met het begin van den wedstrijd op de 3e plaats en wist zich na een vinnigen strij(d met de voor haar liggende booten de Zeemeeuw en de X in de eerste ronde voor het eerst de gasboei te ronden en in de laatste 2 romden heeft zij haar plaats kumnen verdedigen, door haar hoogere Jig ging aan den wind dan haar tegenstanders en aan het goede doorzicht van den stuur man. (Hier komt niet alleen de zeilkumst, maar ook de schipperskumst naar voren. Het traject was gasboei no. 10boeitje ibij den strekdam van het Westhavenhoofd Oost haiveniboeiitje voor het Oosthavenboofd van de WesthaVen. Dit traject zou driemaal ge zeild worden, doch het laatste rak boeitje Oostbave nhoofdGasboei is vervallen in ver- bamd imet de sterke ete die er ging loopen. De start was eigenllijk om 3.05 uur, doch deze werd verlaat, doordat de beide boeitjes onder water zaten door den zwaren vloed en waarvan er ,,een bij den strekdam niet meer is (boven getoomen. De wind was N.O.N.N.O. en het attentie- sein hing op. Alle sloepen hadden gereefd. De prijisuitreilking had plaats op de veer- boot „Primses Juliana", door den burgemees- ter, waarbij alle schippers met hum beman- ning aanwezig waren. Omder de zeilers was van te vorem afge- sproken, dat de winnaar een blauiwe wimpel zou imlogen .voeren, welke zij volgend jaar moet verdedigen. Aan boord van ide X waren nog 2 dames. Het was een scbitlterende dag voor de zei lers. Het verloop van den wedstrijd was zeer goed te volgen, daar deze driehoeksbaan van de beide havenhoofdem goed overzichtelijk is." Aan boord van het m.s. ,,Prinses Juliana" bevonden zich veel genoodigden van 't feest- comitd, terwijl ook het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" van daar zijn vroolijke klanken over het water zond. Toen alle ge noodigden een plaatsje hadden gevonden werd het schip ook voor het overige publiek open- gesteld. De wedstrijden met de „Outboards" en .Runabouts" trokken veel belangstelling en het was dan ook een interessant gezicht de snelle buitenboordmotbren meer over het water te zien glijden en springen dan er door varen. Jammer was het dat door onwillige motoren deze race wat onregelmatig verliep, terwijl t nog meer te betreuren was, dat door technische moeilijkheden de beloofde uitleg- ging per luidspreker acbterwege moest blij- ven. Het was echter de eerste maal dat het comite alhier dergelijke wedstrijden organi seerde en daardoor is het begrijpelijk dat nog niet alles precies in kannen en kruiken was. Het lijdt geen twijfel of een volgende maal zal hlerin voorzien zijn. Water-ski. Daarna was de beurt aan de skiers te water. Dit nummer werd met veel spanning tegemoet gezien. Een zeilboot en een motor- boot zijn den Terneuzenaar niet zoo vreemd, maar skisport te water was voor Temeuzen iets geheel nieuws. De wijze waarop wij alien met deze pracktige sport kennis maakten was overbluffend en het was dan ook een weer- galoos gezicht de ranke figuren achter de motorbooten over het water te zien scheren, en dat het niet zoo eenvoudig is als in het begin wel scheen bleek al spoedig toen een der deelnemers die in smoking aan den start verscheen poogde zich van zijn jas te ontdoen en een duik in het kanaalwater maakte, wat trouwens bijna alle deelnemers eenige keeren overkwamen. Zoo was dan ook weer het einde van deze wedstrijden daar en keerde de menigte zeer dankbaar en voldaan over het genotene huis- waarts Des avonds vereenigden zich het comite en de deelnemers aan de wedstrijden benevens enkele genoodigden aan een souper in het Luxor Theater. Al dadelijk bij den .start" (om in sporttermen te blijven) kregen de heer Standaert en zijn personeel een lastige opgaaf te verwerken. Er was gerekend op 150 deel nemers, terwijl, toen alien gezeten waren bleek, dat er 220 hadden plaats genomen. Deze moeilijkheid kwamen zij echter glansrijk te boven. De heer Lambrechtsen van Ritthem, als Voorzitter van 't comitd voor de watersport, opende deze bijeenkomst en gaf al spoedig het woord aan den burgemeester, Mr. P. Tellegen, die zich speciaal richtte tot de wedstrijddeel- nemers en verschillende genoodigden waar- onder wij o.m. opmerkten de heeren J. A. van Rompu, lid van Gedeputeerde Staten van Zee- land, kolonel Van der Stadt, commandant der marine in Vlissingen en diens adjudant, Mr. G. Tichelman, plv. kantonrechter, H. van Cantfort, consul van Belgie, Van de Sande, kapitein der ,,Mercator", en Van de Putte, directeur der haven te Gent. De burgemeester dankte de deelnemers aan de wedstrijden voor de bijzondere wijze waar op zij' aan de Terneuzensche feesten ter eere van het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin luister hadden bijgezet. Hij stelde een dronk in op H. M. waarop door alien staande het Wilhelmus werd ge- zongen. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken der speciaal voor deze gelegenheid gebakken jubileumtegels aan alle deelnemers aan den wedstrijd. poor dat meer deelnemers waren opgekomen dan aanvankelijk waren inge- schreven, zal aan enkele deelnemers de tegel later worden toegezonden. Hiema verkreeg het woord de heer Van Cantfort, consul van Belgie, tot het uitspreken van de volgende rede: Mijnheer de Burgemeester, ,,'In imijn hoedanigheid van Consul van Belgie is het voor mij een groot genoegen de feeste- lijkheden van vandaag bij te wonen en het geeft mij tevens de aangename taak mede uit naam van mijn hier aanwezige landgenooten, de gevoelens van medeleven te vertolken die in deie gelukkige omstandigheden hen bezie- len, nu uw medeburgers en het geheele Neder- landsche volk een 40-jarig regeeringsjubileum met een ongekende vreugde herdenken van hun zeer beminde Vorstin. De organisatie van' zeilwedstrijden door verschillende belangrijke Belgische clubs, het bezoek van het Belgisch schoolschip ,,Merca- tor", hetwelk nog meer luister bijzet aan de feesten, en de tegenwoordigheid van Belgische persoonlijkheden bewijst voldoende het ge- wicht van deze herdenking; ik geloof dan ook te kunnen bevestigen dat mijn landge nooten van harte uw vreugde in deze gedenk- waardige dagen deelen. Hoe zou het anders kunnen zijn als wij ons met ontroering in herinnering brengen van welk een bereidvaardigheid en welke liefde- rijke zorgen de autoriteiten en de Nederland- sche bevolking' een oprechte gastvrijheid heb- ben doen blijken gedurende de oorlogsjaren aan de Belgische vluchtelingen die hun haard- steden hadden ontvlucht. Bezield met gevoelens van dankbaarheid neem ik de vrijheid om de gasten uit te noo- digen, en in 't bizonder mijn landgenooten, om een driewerf ,,Leve Koningin Wilhelmina" uit te brengten." Deze woorden werden met algemeene in- stemlming begroet. Inmiddels had door den burgemeester ook de prij.suitreiking plaats gehad, welke telkens door luid applaus werden onderstreept. Verder werd nog het woord gevoerd door den' heer De Clerck, eigenaar van het jacht ,,Pantouflar", die dankte voor de wijze waar op de Belgische gasten werden ontvangen en verzekerde dat weer vele vriendschapsbanden tusschen de Belgische .jachtmannen" en Ter- neuzen waren aangeknoopt, en de reeds be- staande verstevigd. Hij deelde mede, dat voor hem Terneuzen niet nieuw was, daar hij; al meer dan 50 jaar te Temeuzen komt, door de sluizen vaart en inkoopen doet, en hij zeide vol lof te zijn voor de hartelijkheid waarmede hij gedurende al dien tijid in Temeuzen werd ontvangen. Hij verzekerde dan ook dat alien gaame een volgend jaar zullen terugkomen voor een dergelijken wedstrijd. Hierop riep de burgemeester voor het front de heeren Pauwaert en Standaert, de stille krachten achter de schermen voor dezen wed strijd. Hij reikte aan beiden een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd wandbord uit. Het was toen zoo zoetjes aan tijd geworden om te gaan kijken naar het vuurwerk waartoe deze bijeenkomst werd onderbrok'en. Toen wij buiten kwamen had zich op de Schel'dekade en op den weg naar de Prov. boot en verdere omgeving een duizendenkoppige menigte opgesteld in afwachting van de din- gen die komen zouden. Het vuurwerk liet niet lang op zich wach ten en het bleek al spoedig dat de commissie met het kiezen van het programma een goede keus had gedaan. Het viel algemeen in den smaak, en overtrof de vroeger hier afgestoken ver. Aan de fabrikanten dan ook alle hulde. Het was ook in de dansgelegenheden in de stad zeer druk en wij1 nemen aan, dat vele neringdoenden goede zaken maakten. De deelnemers aan het soiree in het Duxor- theater venmaakten zich uitstekend. Er kwam al spoedig een opgewekte stemming en het was al diep in de kleine uurtjes toen het ge- zelschap uiterst voldaan uiteen ging. Zoo behooren ook deze feesten weer tot het verleden, en wij voor ons meenen dat het organiseerende comite met de keuze van de programmanummers t.w. Gentsche politiehar- monie, Watersportfeest en Vuurwerk een goede greep heeft gedaan. Uitslag der wedstrijden. Oympiajollen. R.S.C., Royal Sailing Club, Gent, R.Y.CJ3, Royal Yachtcluib de Belgique, Antwerpen. S.R.N.A., Societe Royal Nautique Anver- soise, Antwerpen. C.R.V., Cercle Royal de la Voile, Brussel. Y.C.N., Yachtclub de Nieuwport. B.R.Y.C., Brussels Royal Yachtclub. le prijs Quick, G. Lelubre, R.S.C., tijd 36.40 min. 2e prijs Fretslop, A. Feycheyr, R.S.C, tijd 36.40% min. Scheldejollen. le prijs Leontine, V. van Cauwenberghe, S.R.N.A., tijd 37.40 min. Twaalfvoetsjollen. Niet uigezeild. Papillons en 6 M. International. le prijs Castar, J. Rotchlisberger, R.S.C., tijd 33.15 min. 2e prijs Good Luck, A. Vercruysse, R.S.C., tijd 33.20 min. 3e prijs Chantemelle, J. de Hemptinne, R.S.C., tijd 35 min. Handicap klasse. le prijs Rob, L. Smets, R.Y.C.B., tijd 28.30 min. 2e prijs Ivan H, C. Goossens, R.Y.C.B., tijd 33 min. 3e prijs MhalattA,, M. Demol, C.R.V., tijd 34.30 min. De beer L. Smets verwierf tevens den beker beschikbaar gesteld door de Internationale Tentoonstelling te Luik 1939. Platibodem jachten. le prijs Jetty, L. Huybrechts, R.Y.C.B., tijd 1 uur 15 min. 15 sec. 2e prijs Thistle E. Sasse, R.Y.C.B., tijd 1 uur, 18 min. 3e prijs Tenace Rensy, R.Y.C.B., tijd 1 uur 18 min. 40 sec. Outboards. De eerste prijs werd gewonnen door de ploeg van de Internationale Tentoonstelling Luik 1939 bestaande uit de heeren J. Feldman, R. Serwier en A. Gerard. Tweede was O. Ha- moir, en 3e V. Vossaert. Runabouts. le prijs M. van Haezebrouck, 7 K.M. in 8 min. 35 sec. 2e prijs Callebout, in 9 min. 36 sec. 3e prijs A. Buijsse, in 9 min. 53' sec. De wisselbeker uitgeloofd door den heer Standaert viel ten deel aan den heer Van Haezebrouck. Zeesloepen. le prijs Allbatros, Ned. Pad'v. Ver. Gr. I Z.V., Temeuzen, tijd 58 min. 30 sec. 2e prijs Zeemeeuw, A. de Feijter, Temeuzen, tijd 58 min. 50 sec. 3e prijs X, J. J. Lansen, Temeuzen, tijd 1 uur 2 min. Chats. le prijs Chablis, Mechelijnck, R.S.C. Ski te water. De eerste prijs werd gewonnen door den heer en mevrouw Libeert, die tevens in het bezit kwam van den wisselbeker, tot dusverre in het bezit van den beer Buijsse. Wij twijfe- lem niet of het pulbliek zal in 't algemeen in- stemmen met de toekenning van den eersten prijs en wisselbeker. 2e prijs de heer V. Vossaert evenals de eerste prijsiwimiaars behoorende tot de Y.C.N, en A. Buijsse, 3e prijs van de B.R.Y.C. Het comitd verzekerde ons nog, dat de wed strijd als zeer geslaagd mag worden beschouwd zoowel uit oogpunt van de deelname als uit sportief oogpunt. De jaarlijks in Belgie en Holland gehouden wedstrijden kunnen zich niet beroemen op een zoo groot aantal deelnemers als bij deze race's betrokken. Ware het niet dat de vrij sterke wind eenige deelnemers in de haven van Zeebrugge opgesloten gehouden had, het aantal zou nog grooter zijn geweest. Te betreuren blijft nog, dat de grilligheid der 'buitenboordmOtoren een der interessant- ste nummers n.l. de race, waarbij alien tege- lijktljdig zouden starten, deed mislukken. Vandaar ook, dat het programma iets vroeger beeindigd werd dan oorspronkelijk was aan- gegeven. Wij hopen t.z.t. omtrent dergelijke wedstrij den den lezers eenige technische voorlichting te geven, opdat men gemakkelijker en met eenig inzicht het verloop zal kunnen vplgen. (De rust is odk in het kanaal weergekeerd. Gisteren heblben de motormenschen en de ski- loopers nog velen die aan het kanaal een kijtoje kwamen nemen, op hunne demonstra tes vergast. Alles overziende, heeft de feestcomtmissie met haar pogingen tot nu toe zeer veel suc- ces geoogst. Vooral Zaterdag is het druik ge weest en overtreft het bezoeik van de vreem- deilingen verre d'at van vroegere gelegenheden. Dat dit van groote beteekenis is, behoeven we niet te Ibetoogen. En de gasten die ons he/bben helpen feesten zijn alien zeer voldaan over de ontvangst. Ze wiffien allemaal graag terugkomen. Nu nog het feest der H.B.S. op a.s. Woens- dag. Begunstigd door fraai zomerweer werd het feest Vrijdagmorgen aangevangen met klok- gedlui, waarna de Edelachtlbare Heer burge meester S. van Hoeve, geflankeerd door het best uur der Oranje'vereeniging op het pui van het raadbuis verscheen en zich ongeveer als vol'gt tot de vele belangstellenden richtte: Feestgenooten, Dames en Heeren! Na den nationalen feestdag ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin heeft ook Zaaimslag zich opgemaakt om op iwaardige wijZe het heuglijlk feit te her denken, warop H.M. 40 jaren geleden den troon van Nederland beklom. Het aanzoek der Oranjevereeniging omi een kort woord tot U te richten, heb ik volgaarne aanvaard. Mijn dank wii ik uitspreken aan het bestuur der Oranjevereeniging, de verschillende buurtcom- missies en alien die op de een of andere wijze hunne medewerking hebben Verleend voor de voortivarendheid en de voorbeeldige wijze waarop men ons dorp allerwege in feestdos bad gestoken. Tevens dank aan het bestuiur en leden van het plaatselijk muziekgezelschap ,,De Volharding", dat de verre reis naar Am sterdam heeft ondemomen om deel te nemen aan het huldebetoon op den Dam aldaar, waraan alien,, naar ik vertrouw, de aange- naamste berinneringen hebben ibehouden. Het is een onuitsprekelijk groot voonrecht, dat het H.M. gegeven is het land 40 jaren te regeeren en te besturen, iwaarvoor God alleen den dank en de eere toekomt. Ik moge besluiten met de bede, dat God Haar nog vele jaren voor land en volk moge sparen. Met een ,,Leve de Koningin" en een driewerf hoera, waarna ge- zamenlijlk gezongen werd de bekende zegen- bede uit Psalm 134, iwerd deze toespraak be- sloten. Te half tien werd in het rudme gelbouw der Ned. Hervormde Kerk een druk bezochte dienst igehouden. Als eerste spreker betrad den kansel de Weleerw. heer Ds. G. H. Kore- vaar, die na het zingen van Psalm 100 vers 1 en 4 voorlezing deed van. den 116en Psalm, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens sprak zijn eerwaarde naar aanleiding van Psallm 116 vers 12 en 13 en besloot zijn aan- dachtig gevolgde rede met den iwensch, dat we de dagen die komen zullen mogen zien in het Licht der Genade. Ter afwisseling werden door de plaatsei'ijke zangvereeniging „Zingt den Heere een nieuw lied", onder leiding van den heer H. Wisse, enkele toepasselijke llede- ren gezongen. De volgende spreker de Wel- eerwaarde heer Ds. A B. W Kok wees op het groote tvoorrecht, dat onze Yorstin haar 40-jarig regeeringsjubileum mag gedenken, hetwelk ook Koning Wiliem HI en Haar Door- luchten voorzaat Prins Maurits was gegeven. Hij meende dat er alleszins reden was tot gepaste feestviering, waarbij hij, wees op de landen rondom ons, waar het allerwege gist en kookt, rweshalve wij op een dag als deze dankbaar Imogen terugzien op wat God de Heere ons land en volk reeds izoovele jaren in het Huis van Oranje heeft igeschoniken. Spr. eindigde met de woorden van Isaac da Costa: ,,Zij zullen het niet bebfben". Nadat de zang- vereeniging was opgetreden, werd het sliot- woord uitgespnoken door den Weleerw. Heer Ds. J. Tolsma, die wees op het woord van den aposbel Paulus, voortoomende in Corinthen 15 vers 10: ,,Door de genade Gods Iben ik, dat ik ben". Na het uitspreken van het dankgebed werd staande gemeenschappeiijk gezongen een tweetal coupletten van het Wilhelmus. In den voormiddag werd op het dorpsplein muiziek met volkszang gehouden, waarna te edn ure een hdstorische en allegorische optocht werd gehouden, op welk tijidstip reeds zeer veel volk op de been was. De opstelling dezer lange stoet op de weide van den1 heer Anth. Dekker in de Polderstraat vorderde zeer veel tijd en trok allerwege de aandacht. Eenige ruiters te paard, in- sdhilderachtige kleedij1 ge stoken, vormden de eerewacht, gevolgd door de feestcommissie, die in een luxe auto en een open landauer hadden plaats genomen, vervolgens het dagelijksch bestuur der ge- meente, eveneens in een luxe auto gezeten, met daaradhter het muziekgezelschap ,,De Volharding", waarna een praaJtwagen volgde, waarop de koningin was gezeten, omringd door haar elf provincien, vborts het gevolg der koningin. Daarna volgden dames te paard: de Nederlandscbe vlag, Amazonen, dames te paard: geloof, hoop en iliefde, met vredes- engel, praalwagen van de Terneuzensche straat met groep paarden, praalwagen Axel- sche straat: Nederlandscbe maagid imet de elf provincien en gevolg, praalwagen Polder straat met huldebetoon, een afvaardiging der geitenvereeniging, praalwagen afd. Roode Kruis, een afvaardiging van de vereeniging ,,In 't belang der landibouwers", de sultan van Lankat met zijn (beide dochters gezeten in een open landauer, een autofiets van de Riemensstraat, praaliwagen' Veerstraat: bloe- menhulde, een groep der Rozemarijnstraat, Nieuiw Zaamslag met wagen, Koepoortsstraat met 'wagen, waarna een eerewacht volgde. Een en ander iwas good verzorgd en hood een keurigen aanblik, waarmede de medewer- kers alle eer hebben ingelegd. Gedurende de zen toch werden in verschillende straten bloe- men een1 de koningin aangeboden, terwijl voor het getmeentehuis werd halt gehouden, waar na H.M. het hordes ibesteeg en vervolgens door de vroede vaderen werd ontvangen. Nadat men door alle straten was getrok- ken, werd de stoet ontibonden, waarna een aianvang werd gemaakt met de ringrijderrj te paard op de weide van den heer Jac. de Klerk. Niet minder dan 24 deelnemers hadden zich hierVoor aangemeld. In onderstaande volg- orde werden de geldpriyzen bemaclhtigd: 1. iS. de Ktark Jacz., 2. Antlh. Guiljam, 3. Jac. van de Ree Jr., 4. F. Bakker, 5. P. Rie- mens, 6. W. van der Hage, 7. F. Wieland, 8. J. Dees Czn. De heeren P. Bakker en P. Dees Wlzn. ontvingen' als troostprijs reap, een ont- bijtkoek en een poliepel. Te 7 ure werd wederom ten gehoore van een talrijlke menigte muziek, zang en volks zang gehoudens waarna te 8 ure de feestver- liicMing van het dorpsplein, gemeentehuis en alle straten werd ontstoken. iDe liohtstoet, die daarna iwerd opgesteld op de weide van den heer Jac. de Klerk, begedeid door het muziek gezelschap ,,De Volharding", was van gerin- gen omivang en beantwoordde daardoor naar onze meening niet aan het vooropgestelde doel. Den geheelen avond bleef het druk, er heerschte een echt gezellige stemming, die door geen enkelen wanklank werd verstoord. Des Zaterdags werd in den voormiddag een autostepwedstrijd gehpuden, waarvan wij de prijswinnaars hieronder laten volgen. 1. Jan Verplanke, '2. Annie Wisse, 3. Tonny Wiliemsen, 4. D. Dees, 5. F. Stoffels, 6. L. de Koeijer, 7. Joh. Wisse, 8. Ieneke Verplanke, 9. P. Geelhoedt en 10. F. van Vessem. Des middags waren op het Dorpsplein de kinderen van alle scholen verzameld, die onder leiding van onderwij'zers en onderwijZe- ressen enkele ivaderlandsche liederen ten ge hoore (brachten, waarna te 2 ure kinderspelen werden gehouden en een aanvang werd ge maakt met schaartje kniippen, waaraan circa 170 kinderen deelnemen, die alien een prijsje bemaehtigden. Vervolgens had een wedloop met hindermissen plaats, waarvoor zich 50 deelnemers aanmeldden. De namen der prijs winnaars luiden als volgt: 1. Gillies van de Vrede, 2. Chr. de Vos, 3. P. Florussen, 4. C. Maas, 5. Abr. de Zeeuw, 6. Jan de Koeijer, 7. P. van Maelsaeke, 8. Joh. Almekinders, 9. C. de Putter, 10. A. Plad- det, 11. P. de Vos, 12. C. van Drongelen, 13. P. van Drongelen, 14. A. Hamelink, 15. Gerrit de Zeeuw, 16. K. Hagema, 17. Mels iScheele, 18. A. de Ridder, 19. A. Willelmse en 20. L. van de Wege. Aan het tonrijden voor jongens namen 42 deelnemers deel, waarivan de prijswinnaars als volgt werden aangewezen: 1. P. van Drongelen, 2. J. de Koeijer, 3. C. van Fraaijenhove, 4. H. van de Voorde, 5. H. Kok, 6. L. Riemens, 7. Gillies van de Vrede, 8. J. Wiliemsen, 9. J. 'Hamelink, 10. Rinus de Feijter, 11. Jac. de Vos, 12. C. van Drongelen, 13. P. Florussen, 14. A. Wiliemsen, 15. A. de Putter, 16. A. de Putter, 17. C. Wisse, 18. A. iHamelink, 19. A. de Ridder en 20. S. van Hoeve. De uitslag van het eieren slaan voor meis- jes luidt als -volgt: PL Marie de Pooter, 2. Sien de Jonge, 3. Jaantje Schoonakker, 4. Tannie Dieieman, 5. Anna Simons en 6. Suus Wisse. Des avonds werd muziek, zang en volkszang gehouden, waarna de feestverlichting weer werd ontstdken, hietgeen een bekoorlijken aanblik opleverde. Tot slot van de feestelijkheden werd op de weide van den heer Anth. Dekker in de Pol derstraat een' vuurwerk afgestoken, hetgeen zeer veel belangstellenden daarbeen lokte. Den geheelen atvond bleef het druk, terwijl het in de verschillende amusementslokalen overal vol was. We mogen met voldoening constateeren, dat ons dorp der traditie getrouiw op waardige wij|ze het hare heeft bijgedragen tot het wel- slagen van de feestelijkheden. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1