ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANDEREN A t ABDIJSIROOP LICHTZINNIGE JEUGD No. 9809 VRIJDAG 9 SEPTEMBERS!938 78e Jaargang Dankbetuiging van H. M, de Koningin. Buitenland Feuilleton SLECHTS 5ct. PER PAK Hebl Gij hei telkens op de luchlpijpen? AKKER's versterkte EERSTE BLAD In opdracht van H. M. de Koningin heb ik hierbij de eer Hoogstderzelver zeer hartelijken dank over te brengen aan alle Zeeuwsche deelnemers aan de Nationale Huldebetooging op den Dam te Amsterdam op Dinsdag 6 September j.l. Hare Majesteit heeft het bijzonder op prijs gesteld, dat zoovele Zeeuwen uit alle deelen der Provincie een iange en vermoeiende reis hebben willen maken om uiting te geven aan hunne gevoelens van liefde en aanhankelijkheid jegens het Vorstelijk Huis. Hare Majesteit heeft mij verzekerd, dat het ddfilS Harer trouwe Zeeuwen onvergetelijke oogenblikken voor haar zullen blijven. Van deze gelegenheid moge ik tevens gebruik maken om mijnerzijds mijne groote erkentelijkheid uit te spreken jegens alien, die zich met de voorbereiding van de reis naar Amsterdam hebben belast, voor hunne goede zorgen en inspanning, zulks in het bijzonder jegens den Voorzitter en den Secretaris van het Zeeuwsche Comitg de heeren mr. dr. R. W. Graaf Van Lynden en A. W. Zandee. De Commissaris der Koningin in Zeeland, QUARLES VAN UFFORD, TERNEUZEN, 9 SEPTEMBER 1938. as uw—imMBSTiwj: w*»b NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen rr. per post 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Ftrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIiiNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgtaar is. Inzending van advertentien liefst den dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSOHLJNT IEPEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. MINISTER \1ARCK AANGERAND. De heer Marck, minister van verkeerswezen werd Dinsdagmiddag om een uur aangerand op het oogenblik, dat hij in gezelschap van zijn familieleden zijn departement verliet. Den minister werden twee slagen in het aan- gezicht toegebracht, zoodat hem hoed en bril van het gezicht werden geslagen. De auto- bestuurder van den heer Marck sloeg onmid- delijk toe en liet den aanrander door de politie arresteeren. Deze constateerde, dat men te doen had met een zekeren Pulinckx, oud- kolonel van het Belgische leger en directeur van het Office Belgo-Luxembourgeois de Tourisme (Oblut). De heer Pulinckx had des morgens vruchteloos gepoogd door den heer Marck, die bezet was, in gehoor te worden ontvangen. Ondervraaga door een medewer- ker van „La Libre Belgique" merkte de heer Marck op, dat een gerechtelijk onderzoek is ingesteld naar de onregelmatigheden, die in het beheer van de Oblut werden geconsta- teerd. Een ambtenaar werd afgezet, terwijl verscheidene anderen en onder wie de heer Pulinckx, in streng verhoor werden genomen. Ik neem aan, verklaarde de heer Marck, dat dit onderzoek den heer Pulinckx, die beweert dat ik hem in de gevangenis zou krijgen, ver- bitterd heeft. DE DUUR VAN EEN VOLGENDEN OORLOG. In de Figaro de Duitsche en Italiaansche theorieen aangaande een bliksemsnellen oorlog bestudeerend, komt generaal Dufieux tot de gevolgtrekking, dat het een veelvuldig voorkomende vergissing is, de ontwikkeling van dit of dat wapen ten koste van de andere voor te staan, een tactische formule of strate- gisch plan aan te nemen, den tegenstander te onderschatten of zelfs te vergeten, dat deze dezelfde troeven in zijn spel kan brengen, waardoor de superioriteit, waarop men prat gaat, althans ten deele wordt geneutraliseerd. De groote oorlog en die, welke in Spanje woedt, toonen aan, dat tusschen legers, waar- van de elementen vergelijkbaar zijn, wegens de moorddadige werking van het hedendaag- sche geschut de strijd lang moet duren, daar zelfs de vurigste strijdlust daardoor vertraagd wordt. OORLOGSMOEHEID VAN FRANCO? Volgens den politieken redacteur van de Financial Times loopen er geruchten, welke niet heelemaal ongegrond schijnen, dat Franco in de naaste toekomst zou kunnen plaats maken voor een gematigd politicus, die voor bemiddeling gevoelt. In de nationa- listische gelederen zou, zich een zekere on- tevredenheid hebben kenbaar gemaakt en over en weer zou in beide kampen het vooruitzicht van een nieuwe wintercampagne het denk- beeld van bemiddeling ingang hebben doen vinden. Als bewijs daarvoor wordt gewezen op de verbroederingsverschijnselen, welke zich den laatsten tijd hebben voorgedaan op fron- ten, waar weinig activiteit heerscht. HET CONFLICT IN DE HAVEN VAN MARSEILLE. Havas meldt uit Marseille: De requisitie van de haven van Marseille zal van Donderdag af effectief zijn. De haven- arbeiders zullen worden opgeroepen en hun zal worden medegedeeld dat de wet nopens de organisatie des lands in tijd van oorlog op hen van toepassing is. 800 Fransche havenarbeiders zullen onder- worpen zijn aan individueele maatregelen. Er is een commissie gevormd, samenge- steld uit den directeur van de haven, een ver- tegenwoordiger van de prefectuur van de Bouchers du Rhone, admiraal Museher en generaal Michel. Een communique van het ministerie van openhare werken deelt mee, dat het regime, dat van Donderdag af op de dokwerkers van toepassing zal zijn, dat is, hetwelk bij decreet van de regeering is vastgesteld. Het loon be- draagt 61 francs. Nader meldt Havas uit Marseille, dat de requisitie van de haven van Marseille Donder dag om twee uur in zou gaan. Woensdagavond hebben de dokwerkers ver- klaard de door den minister bepaalde voor- waarden te accepteeren. LUXOR THEATER. .Heidi". Wij dachten zoo, toen wij de nieuwe Shirley Temple-film Heidi" hadden ge/.iendie scenarioschrijvers weten toch maar drommels goed, waar zij hun stof moeten zoeken als de kleine ster de hoofdrol speelt. Maar toen wisten wij nog niet dat het een rolprent is naar den beroemden roman van Johanna Spyri, welken roman wij trouwens, we moeten het deemoedig bekennen, niet gelezen hehlben Enfin, hoe dan ook, alle elementen zijn aanwezig om Shirley gelegenheid te geven te demonstreeren alle aanvalligheid en bevallig- heid waarmede zij de harten van duizenden heeft veroverd en haar inderdaad merkwaar- dig talent te ontplooien. Wij hebben hier weer den barsch, norschen grootvader in zijn Alpenhut, den man die al jaren geen woord met de dorpelingen heeft gewisseld, maar in no time volkomen wordt ingepalmd door zijn kleinkind, dat plotseling zijn eenzaamheid komt breken. Wij krijgen Shirley ook hier als tegenstel- ling te zien'in een rijke omgeving als alleen de film kan vertoonen en zoowaar ontbreekt ook de statige buttler niet. Hoeveel statige buttlers hebben al een rol gespeeld in Shirley's korte bestaan. Natuurlijk verlangt, ondanks alien rijkdom, de kleine Heidi voortdurend naar haar groot vader, zooals deze naar haar. Heidi is eigenlijk in dat rijke huis gekomen om speelgenootje te zijn van het verlamde dochtertje dat gruwelijk bewaakt en geplaagd wordt door een strenge huishoudster en Shir ley Heidi, die het klappen van de zweep ook in dit opzieht kent, weet pittig en raak haar charme, eenvoud en af en toe brutaliteit tegen- over de strengheid te stellen. Het filmverhaal vertelt dan hoe door haar invloed het verlamde meisje weer loopen leert en deze genezing is het Kerstgeschenk voor haar vader. De oude grootvader is dan ook juist op Kerstmis te Frankfort tckhgekomen en na een reeks van spannende avonturen, waarbij een verblijf van den ouden man in het arrestan- tenlokaal te pas komt en een wilde vlucht en achtervolging gaat alles naar het blijde einde en aan het slot zien wij grootvader en klein kind in de Alpenhut met den rijken heer uit Frankfort en het dochtertje, dat nu nog vlug- ger loopt dan Heidi zelf. Mien zal bemerkt hehlben dat dit een echte Shirley Temple-film is met tal van motieven die herinneren aan zooveel vorige. Dit moet op zichzelf voor de bewonderaars van dd kleine filmster reeds een attractie zijn. Alles wat boeit in optreden en spe van Shir ley vindt men hier terug, wij zouden zeggen nog meer geperfectionneerd. Men ziet Shir- I door ARTHUR APPLEN. 54) (Vervolg.) Hij stond op. Morgenochtend kan dit in orde gemaakt worden. Ik zal de concierge hiervoor nemen,. In ieder geval moeten we den boot- trein van 10 uur hebben. Ruby voutwde de verklaring van Despard op. Ik moet naar huis om m'n koffers te pak- ken, zei ze lachend. Bovendien, Iris Colyer, met wie ik thans samen woon, zal zich afvra- gen, waar ik zoolang ben gebleven. Dat zal wel in orde zijn. Je kunt van uit Parijs wel de noodige bijzonderheden schrij- ven. En wat kleeren betreft, ik zal voor je in Parijs 'n uitzet koopen 'n koningin waardig. Ze stopte Despard's verklaring in haar blouse. Tot morgen, riep ze koortsachtig gejaagd haar mantel dichtknoopend. Door angst gedreven speelde ze de comedie verkeerd. Wantrouwen sprak uit de blikken van Despard. Ik vertrouw je niet. Ik vertrouw geen enikele vnouiw, tenzdj ze dood en toegraven is. Mongen denk je er misscbien weer anders over. Despard verloor ziijn katmte. Goed dan als je me zweert, dat je morgenadhtend hier benit dim negen uur, precies negen uur. Ja! ik ziweer het! schreeuwde ze terug, op angstigen toon. En igeef me die door mij geteekende ver klaring teruig, Als ik ze hier houldi, weet ik, dat het je gemakkelijiker izaT val'len je woord te Ihlouden. Ruby vroeg: Bob, vertrouw je me dan niet? Neengrinnikte hiji, terwijil hij, trachtte haar het dokument te ontfutselen. i Rulby week aelhteruit. Ze ballde hiaar vuisten en sloeg hem in het gelaat. Haar wan gen wa- I ren rood von schaamte en verontiwaardiging. Lafaard, die je bent! Lafaard! Ik haat je! Ze deed een paar stappen naar Ide deur. Ik korni mjorgenodhtemd niet, doch ik brenig het document direct naar m'n raads- lieden, die het aan de poliitie zullen doorgeven. Dacht je dian, dat ik mezelf aan jou wild® ver- koapen jij, het laagste individu dat op de wereld nondloopt! Ze gooide de deur open en rende door de hall1. Vtoor ze kon ontkiomen, had Despard ech- ter haar linkerarm gegrepen, zoodat ze tegen wil en dank hem weer in het gelaat keek. Ze had evenwell snel uit den zak van haar man tel een Meinen revolver gegrepen, dien ze op Despard richtte Daat Ime gaan, of ik sdhiet je neer! Instinctmatiig liep hij achteruit. Hij wist zichtzeif eehter v-lug te Ibeheerschen en begon te lachen,. Jij .kleine duivelin! Ben je uit ziulk (hiout gesneden! Nou, daar bond ik van. Doe dat speelgoed weg en kiom dadelijk hier terug. Zoo niet, dan zal je me die verklaring geven. Raak me niet aan, of ik schiet je neer als 'n hionid! siste ze, met opeengeperste lippen. Te,riwijll ze sprak, sproinig Despard op haar toe en omikltemde met ijzeren greep haar hand. De revolver liet ze eehter niet los. Er volgde een worsteling. Laat (me los, of ik schiet! 'dreigde ze. Ik waarsohiiw je. Ik schiet je neer! Geen van beiden hoorden de voetstappen, die buiten weerklonken, noch een ongeduUdig be 11 en aan de voordeur. Despard braoht met krachtigen greep, de hand, die het wapen vasthield, naar omlaag. Ruby kreunde van pijn. Plotseling knalde er een schot. Het wapen ■vie! pp Iden igrondi. Ruby staarde even... 'in venwilderden.anigstigen blik... Ze vie! be- wustelaos neer aan Despard's voeten... Weer werd er hard, ongeduldig gebeld. Bui ten bonsde men op de deur. Despard stond, verstijfd van sehrik, en staarde naar de be- wustelooze massa, die voor jS'n voeten lag. Hij (Ingez. Med.) knielde, nam Ruby's handen in de zijne, en wilde wat zeggen... Hij trachtte haar klee- ding aan den hals los te maken... iz'n v'ingers voelden iets> Vodhtigs en warms. Buiten werd men ongeduldig. Mien som- meerde de deur te icpenen. Hij stond op en keek oim Ziah iheen... hij opende de deur. Vlug, er is een ongeluk geheurd'! Z'n stem klink schor. 'Hij stond plotseling van aangezicht tot aangezicht tegenover een persoon, wiens baardiig gelaat door de zon ge- bruind was. H3j, herkende den man niet, doch bij het 'zien van diens lichaamiSlbewegingen maakte een ongekende vrees zich van hem meester. 'n Ongeluk! trachtte hij er uit te bren gen. Ben jij,... wie ben jij? De man met het gebruinde gelaat duwde hem tere,jjide en knielde naast Ruby. Ik ben Rupert Dale. Despard duiizelde als d'oor 'n onzichtbare hand getroflfen. De concierge hield hem tegen. Ruby Strode opende de ooigen en keek naar den man met het gebruinde gelaat, die zich over haar heen boog. Haar blik scheen te her- leven bij het zien van de oogen, die haar zoo innig aamzagen. Ik... hij sclhloot me neer... 'n ongeluk ge- loof ,ik... doch hij, wilde me berooven. Ze bevochtigde haar lippen en wilde over- eindi gaan zitten. Haar oogen schitterden. Wie bent mi?... filuisterde 'ze. Ruby... Ruby... ken je me dan niet meer? vroeg Rupert getroffen. In ben je jongen, Ruby. Ik ben teruggekomen om je met me mee te nemen... naar ons huis... ons huis in Indie... Rulby Ruby! Ze deed 'n haast bovenmenschelijke krachts- inspanning en sloeg haar anmen om z'n hals. Goddank, dat je gekomen bent! Haar stem was zwak. Geloof niet, wat Despard je zal ver- tellen. Hier, -ilk m'n blouse zit 'n document, dat hlij zelf heeft onderteekend. Je onschuld komt daardoor wetteiijk vast te staan... Het stulk ibevat de waarheid, die door Despard tij- dens de recbtszitting werd verzwegen. Luis- ter Rupert, je bent nu weer vrij... 't Is ein- ley in de soort rol, die steeds haar grootste succes was. De geschiedenis zelf is boeiend en spannend genoeg en van de ensceneering is veel werk gemaakt, zoodat men een groot aantal fraaie beelden krijgt, o.a. in het bergland, van slede- tochten in de sneeuW en een paar mooie fan- tastische danssc^nes. Speciaal moet nog de aandacht gevestigd worden op de prachtereatie, die Jean Hers- holt heeft gemaakt van den grootvader en het voorrtreffelijk spel van Mary Nash als de strenge huishoudster. „Charlie Chan op de Olympiade". Goed beschouwd, vormt Warner Oland als filmacteur een klasse op zichzelf. Zonder dezen goedmoedigen Zweed met zijn typisch- Aziatisch uiterlijk en optreden zouden de ,,Chan-trillers"' vrijwel alle spanning missen. Warner Oland als Charlie Chan, detective, beheerscht de film, waarin hij optreedt, vol komen en zulks is ook nu weer 't geval met 't nieuwste exemplaar uit de Chan-serie „Charlie op de Olympiade". Evenals .Charlie Chan in de Opera" is ook deze film geregisseerd door M. Bruce Hum- berstone, die wederom toont, dat hij van de bijzondere eigenschappen van Warner Oland ten voile partij weet te trekken. De taak van Charlie Chan is ditmaal een intemationale. Het Amerikaansche departe ment van oorlog neemt te Honoloeloe proeven met een nieuwe uitvinding, om vliegtuigen geheel automatisch te besturen. De proeven slagen boven verwachting, doch nemen een onverwachte wending. Het viegtuig wordt plotseling aan de controle op den grond ont- trokken en verdwijnt aan den horizon. Char lie Chan, die met vacantie is, vindt de ma chine, als hij gaat visschen, toevallig aan het strand. De piloot blijkt vermoord en de uit- vinding is verdwenen. Dit is het begin van een geweldige jacht, welke met behulp van een Clipper'" en het toen nog in voile glorie het luchtruim doorklievende luchtschip ,,Hin- denburg" naar Berlijn leidt, waar de Olym- pische spelen worden gehouden. Met deze spelen als sportieven achtergrond zet Char lie Chan, geassisteerd door zijn oudsten zoon, Lee (Key Luke), die zich ontpopt als een kampioen-zwemmer, zijn speurtocht voort en ontmaskert na vele moeilijkheden met behulp van de Berlijnsche politie die, hoewel het tegemdeel telkens blijkt, van meening schijnt te zijn, dat er bepaalde dingen zijn, „die in Berlijn niet gebeuren", de misdadigers. De mooie maar gevaarlijke avonturierster- op-den-achtergrond is ditmaal Katherine de Mille, terwijl Pauline Moore als Betty Adams en Allen Lane als Richard Masters, het paar vormen, dat indirect zijn levensgeluk aan Charlie Chan heeft te danken. .Charlie Chan op de Olympiade" wordt deze week vertoond in Luxor, en personen die houden van een goed vertelde detective story kunnen er het jongste spannende avontuur van Charlie Chan meebeleven. HET HULPKANTOOR DER P.T.T. TE WALSOORDEN WORDT VERVANGEN DOOR EEN STATION. Het hulpkantoor der P.T.T. te Walsoorden wordt met ingang van 16 'September a.s. ver- vangen door een post-, telegraaf- en telefoon- station. De postbestelling zal van dit station uit geschieden. In de postverbindingen en in de verkeersafwikkeling van den telegraaf- en telefoondienst wordt geen wijziging gebracht. HET JUBILEUMFEEST TE IJZENDIJKE. Maandagavond om kwart over aeht ver- trok, meldt de Vliss. Crt., het muziekgezel- dielijk tadh gelukt je onschuld te bewijzen. Zeg dat je tne alles vergeeft. 't Was slecht die ver- vaischling, maar ik deed het uit liefde voor jou, ze... vergeef je me? Haar hoofd matte in zijn hand. Hij kuste haar eeribiedig. Ik kwam teruig naar Engeland am je met me mee te nemen naar Indie. M'n ons nieuiwe vaderlandi... Ik heb je adres weten te aehterhalen. Miss Colyer zei me, dat je hierheen waart geigaan. St... zeg nu maar nie.tS'.alles komt wel in orde. Ze schudde haar hoofd. Ik voel dat het met me gedaan is. Doch neem je me toch mee, Ru pert? Z'n lippen beefden. De wloorden foleven hem in de Ikeel steken. Voor jou ben ik weer naar Engeland gekomen. Ik zal je meenemen, Ruby, liieveHing.ik zal je meenemen. Ze glimlachte,. Ze sloot de oogen... het leek of ze iruoe was en in slaap viel. Toen viel haar hoofd; krachteUO'Os opizij, Rupert legde haar zacht neer. Hij stond top. Hij, hield in z'n hand een ver- froinimelld stuik papier. Zich omkeerend zag hij Despard staan in het midden der 'zitkamer: tusschen twee ptolitie-agenten. Een inspecteur deed 'n paar stappen in Rupert's richting, fluisterde deizen wat in het oor, doch Rupert yerstond het nauwelijk. Hij oniwouwde het document en overhandigde het aan den inspecteur. Ik heb dit stuk juist gevonden bij de ge- troffene, zeide hij, terwijl hij moeite deed z'n stem gewoon te dben Minken. Ze vertelde me... dat hierdoor wellichl eenig licht zou schijnen op... op de bewuste klwestie. Kent u haar dan sir? vroeg de inspec teur. Rupert boog z'n hoofd. Hij zweeg 'n oogen blik. Tranen rolden over z'n door de zon ge- bruind gelaat. HOOFDSTUK XXVIH. Laatste gebeurtenissen. Robert Despard werd', eenige weken later, veroordeeld, wegens meineed en paging tot neem dan bij het eerste verschrjnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U h&t aangewezen mtddel is. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde ..genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm- vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe versterkte Abdijsjroop de krachtig hoest-bedwingende stof ttcode'inewelke snel Uw verkoudheid doet ,,rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en jong ,,'s Werelds b£ste Hoest-siroop". tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Flacon 90 ct., f 1.50, f ?.40, f 4 20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruilo (Ingez. Med.) schap met de schoolkinderen voorop om aan de Nederlandsch-Belgische grens het vreugde- vuur te ontsteken. Vele Belgische naburen stonden reeds bij den brandstapel. De heer Comelis sprak eenige toepasselijke woorden en eindigde met een driewerf hoera voor onze Koningin. Hiema ontstaken drie verkenners van Ter- neuzen het vreugdevuur en werd plechtig het Wilhelmus ingezet. Hiema sprak burgemeester von Bonning- hausen een kort dankwoord, waarop de jeugd een rondedans bij het vreugdevuur maakte. Dinsdag werden in beide kerken dank- diensten gehouden. Om kwart over acht des morgens werd voor het gemeentehuis de jeugddeputatie de ge- meentevlag overhandigd. Met begeleiding van het muziekgezelschap werd vervolgens nog het Wilhelmus gezongen. Des middags werden de kinderen in de scholen getracteerd en tus schen de regenbuien door hadden de diverse kinderspelen plaats. Na den lampionoptocht, welke des avonds werd gehouden, werd gelegenheid gegeven tot een dansje. Tot in de kleine uurtjes heerschte er een gezellige drukte en een uit- gelate stemming. WEERSVERWACHTING VOOR DEN HERFST De verwachting van het Kon. Ned. Meteoro- logisch Instituut te De Bilt voor de 3 herfst- maanden September, October en November luidt: De herfst zal waarschijnlijk te koud zijn. Een voorspelling voor de afzonderlijke maand kan niet worden gegeven. Wat den neerslag betreft, moeten nog enkele gegevens afgewacht worden. moord, dit laatste in venband met de gebeurte nissen te zijnen huize. Intusschen had een panische schrik de aan- deelhouders van de radium-mijn aangegrepen. Ieder, die een ajandeel bezat, wilde het 'zoo vlug mogeldjk kiwdjt zijn. Zij,, die in Lonlden woon- den en uiteraard beter cp de hiooigte waren met de beursberichiten, konden zich, ofschoon toch met belangrijk verlies, tot op een zekere hoogte nog sclhadeloos stellen; de anderen ver- loren alles. Er liepen geruchten, dat hier en daar in Devonshire velen hun laatste spaarcenten haldden verloren. De grdote verliezers, die eehter niets zei- den waren John Dale en sir Reginald Crich- ton. Ze waren op niets voorbereid; bovendien eischte het drama, dat zich ten huize van Ro bert Despard had afgespeelld, hun voile aan dacht op. Ze waren te veel uit 't lood geslagen om aan zichzelf te kunnen denken; zelfs toen ze op de hlO'Ogte 'kwamen van de gebeurtenissen aan de ■beurs en iziagen, dat de aandeelen practisch waardeloos waren gerworden, deden ze geen enkele ploging om zi'ch neig eenigszins scha'de- loos te stellen. De gedachte aan een finaneiee- lien ondergang ikiwam niet op bij John Dale. Toen hij langzameihand den toestand ibe'gon in te zien, haalde hij nauWelijks de schouders top en zei geen woord. De terugkeer van zijn zoon, dien hij dood had gewaand, beheerschte alles. Niettegenstaande Rupert weer werd gear- resteerd, was het den ouden Dale toch toege- staan z'n zoon even te spreken. (Oridaniks de omstanldig'heid, dat Rupert op grond ivan de wetten van het land nog steeds als een veroiordeeld'e werd beschouwd, smaa-k- te John Dale een igroote voldoening te weten, dat Z'n zoon onschuldig was. Hij 'dan'kte God, dat Hij hem had gespaard. Innig smeekte hij, om vergeving, omdat hij Rupert's onschuld grootelijks in twijfeU had getroikken, alhloewel anderen hem dikwijls de zaken geheel anders hadden voorgesteld. (Slot vo'lgt.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1