Sport Predikbeurten Laatste Berichten Estafette 4 X 25 M. TERNEUZEN, 2 SEPTEMBER 1938. ALBERT DE BOOIJ ALS CONFERENCIER OP DE T.O.N. HOEK. AXEL. ZAAMSLAG. ff Neem 'n AKKERTJE VOETBAL WEERVERWACHTING. 9.30 uur: vervolg der uitvoering van het muziekgezel- schap. 7. R. O. N. O. Huldigimgsmarsch met clairons A. Schirris. 8. Wilt heden nu treden Valerius. 9. Keizerwals J. Strauss. 10. Beatrix-marsch, met clairons Van Leest. REIDANSEN onder leiding van den heer A. Schirris. a. Reidans. b. Rondedans, c. Boerendans. 11. Volkslied Willems. DINSDAG 6 SEPTEMBER. Zang der schoolkinderen. Te kwart over 9 uur, marcheert het muziek gezelschap ,,De vereenigde werklieden" naar school C, dm de kinderen aldaar af te halen en te begeleiden naar de Markt. Dit begin van den stoet neemt zijn weg langs de School- weg waar de leerlingen der Herv. school zich aansluiten, vervolgens naar de Grenulaan, waar zich aansluiten de leerlingen van de Chr. school, door de Jozinastraat en de Tholens- straat naar de le Verbindingsstraat om daar op te nemen de leerlingen der R.K. scholen, verder door de Nieuwediepstraat, Korte Kerk- straat, Nieuwstraat, Arsenaalstraat, Burg. Geillstraat, Walstraat naar school A, waar de leerlingen dier school zich zullen aansluiten en dan naar de Markt, waar te ongeveer 10,30 uur de zanguitvoering zal kunnen aanvangen. Het programma der te zingen liederen is als voligt: 1. Zeeuwsch Volkslied J. Morks. 2. Zeeuwsch-Vlaamsch Volkslied A. Lijssen. 3. Kroningslied J. A. Scholte. 4. Hollandsch Vlag J. P. J. Wierts. 5. Wij willen Holland houen Am. Spoel. 6. Naar zee J. J. Viotta. 7. De Reddingsboot W. H. de Groot. 8. Naar buiten Stienz. 9. Holland's zee Dans de Lang. 10. Wilhelmus Mamdx van St. Aldegonde. Na afloop van de zanguitvoering ontvangen de kinderen op het H. B. S.-terrein hunne tractatie. Indien mogelijk en gewenscht, zal dan een herhaling der Reidansen worden gegeven. Vervolgens zal op de Markt worden ge- houden de Wedstryd met autosteps. Die wedstrrjd zal bestaan in: 1. D6file. 2. Behendiigheidswedstrijden. 3. iSchoonrrjden. 4. Snelheidswedstrijden. Hierbij' worden de deelnemers naar leeftijd in groepen verdeeld en er worden aardige prijsjes uitgeloofd. Deize wedstrrjd is voor Terneuzen iets nieuws, doch wij stellen ons voor, dat ze interessant kan zijn. Volksspelen, nam. 2 uur. Des namiddags worden op het sportterrein der R. H. B. S. Volksspelen gehouden, die voor het publiek toegankelijk zijn tegen een entree van 10 cent. Zij zullen worden opgeluisterd door de hiema verder te vermel'den Gentsche Politieharmonie, die tijdens de spelen op het terrein zal komen, na een marsch door enkele straten der stad. Het programma der spelen is als volgt: Jongens en meisjes 67 jaar. Wedstrijd met hindernissen. 1. kikkeren 10 M. 2. hardloopen 5 M. 3. hindemisspringen, 4. vlaggetjes in flesschen plaatsen (3 st.), 5. hardloopen (terug naar startlijn). Jongens 1015 jaar. Snelheidsweas-trijd haasje over, 50 M. Meisjes 1012 jaar. Estafette 4 X 25 M. Jongens 1012 jaar. Jongens 1315 jaar. Estafette 4 X 25 M. Jongens 1315 jaar. Hindemisloopen. 1. 15 M. hooiwagenloopen, 2. onder door dekzeil, 3. zakloopen 10 M., 4. 5 M. loopen, 5. door ton kruipen, 6 5 M. loopen, 7. hindemisspringen, 8. 10 M. sprinkhaanloop, 9. hardloopen (terug naar startlijn). Jongens 812 jaar. Hoed doorgeven. Jongens 1315 jaar. Rangeeren. Meisjes 1012 jaar. Hindemis wedstrijd 1. 10 M. zakloopen, 2. kleedjes kloppen, 3. bloempotloopen, 4. 5 M. hardloopen, 5. toffee happen, 6. hardloopen (terug naar startlijn). Meisjes 89 jaar. Hinderniswedstrijd 1. 10 M. kikkeren, 2. bloempotloopen, 3. 10 M. eierloopen, 4. ballen en vlaggen op flesschen ver- plaatsen (3 st.) en terug naar startlijn. Hardloopen 60 M. le groep jongens en meisjes 89 jaar. 2e groep jongens 1012 jaar. 3e groep jongens 1315 jaar. Voor deze spelen zijn tal van aardige prijs jes uitgeloofd. Des avonds 8 uur: Groot concert op de Markt, te geven door de Koninklijke Politieharmonie der stad Gent, onder voorzitterschap van den heer E. Bocque, hoofdcommissaris van politie, en onder directie van den heer Leon Pynnaert, die een belangwekkend programma zal uit- voeren. Het luidt als volgt: 1. Wilhelmus Valerius 2. Huldegroet aan Nederland (met Thebaansche trompetten) L. Pynnaert. 3. 125ste Verjaring L. Pynnaert. (marsch met trommels en klaroenen) 4. Les adieux du Chasseur, ouverture Kastner. 5. Fantasie sur 1'opera la Traviata De Verdi. 6. Une fete a Nanterre, fantasie Andriea. Pauze. 7. Militaire fantasie van Belgische Regi- mentsmarschen en refreinen A. Jomaux. 8. l'Africaine, fantasie Meijerbeer. 9. Judex De Gounod. 10. Bluette pour flute, (solist Van Haute) L. Pynnaert. 11. Koningin Wilhelmina Jubelmarsch (met trommels en klaroenen), eer,biedig opgedragen aan H. M. Koningin Wilhelmina, ter ge- legenheid harer 40-jarige troons- bestijging L. Pynnaert. 12. Wien Neerlands^Bloed Wilms. 13. Brabangonne Van Campenhout. WOENSDAG 7 SEPTEMBER. Des avonds 7 uur: Rondgang door de versierde straten der stad, van de feestcommissie en met begelei- ding van het muziekgezelschap ,,De vereenig- de werklieden, ein waaraan ook andere ver- eenigingen en groepen worden verzocht deel te nemen. Dien avond zal het zijn: hoe meer zielen, hoe meer vreugd! ZATERDAG 10 SEPTEMBER. Waterfeest en schitterend vuurwerk. Wij komen in het volgend nummer op deze nummers van het programma terug, doch kunnen thans reeds melden, dat de deel- neming aan de wedstrijden van wege de Bel gische watersportliefhebbers buitengewoon groot is. Men deelt ens mede, dat zelden een zoo groote deelnemin. worden geboekt. Ook komen tal van j. ter opluistering, evenals een waterskivereeniging uit Luik, voor het geven van denaonstraties. Zooals reeds is meegedeeld is ook de komst aange- kondigd van "net Belgische schoolschip ,jMer- cator". Hieromtrent dus later meer! Daze Nederlandsdhe zanger is hier in de onjgeving geen ontoekende, want de vereend- gingen, die dezen govierden radiozanger en- gageerden, konden steeds verzekerd zijn van een uitverkochte zaal. Zoo ook zijn de populaire liedjes en leivens- liederen van dezen humorist voor tallooze luisteraars een attractie in de radio-program- ma's. TOen de Directie van de T.O.N, vernam dat deze radiozanger nog enkele dagen beschik- toaar kon stellen, heeft ;zij niet geaarzeid hem als conferencier te engageeren, waardoor de bezoekers van een uiterst verzorgd pro- graimma verzekerd kunnen zijn en hen een bij uitstek vroolijken avond wacM. HET KLIMOP- BEHENDIGHEIDSWERPSPEL. Hoewel het lang zoo druk niet was als de vorige keer bij de opening van het werpspel, toen er oogenblikken waren, dat men handen tekort had, bleken er toch velen, de groote waarde te ;beseffen van de Werpbonnen, die bij de leden van .Klimop" gedurende deze feestldagen worden verstrekt bij aankoop van sledhfts 25 cent of een veelvoud daarvan. 10 van doze bonnen geven recht een worp van 4 pijlen te doen naar de in het vereenigings- lokaal bij den heer O. de Vries-Adriaansen opgestelde vpgelpikken. Wij waren WoenSdag j.l. een oogenblik ge- tuige van vroolijk gestemde bezoekers, en dus koopers, die in het bezit waren van ettelijke Werpbonnen en hoe met vaardige hand de pijltjes naar de Vogelpik werden geworpen. Zeker zal men hun namen bij de prijswin- naars aantreflfen. Zoo was er b.v. een beaoekster uit Groede, die gebruik had ,gemaakt van de dubbeltjes- tram om Terneuzen te bezoeken en haar in- koopen te doen. Met de noodige Werpbonnen toog zij naar het werplokaal en zal nu dezer dagen verrast worden met de toezending van f 29,door haar venworven bij het werpspel. Eveneens had iemand uit Philippine het ge- luk f 10 aan prijizen te winnen en een be- zoeker uit LJizendijke 9, Hieruit blijkt dus, dat met het inzamelen van werpbonnen flinke geldprijzen zijn te be- halen. Iedere .werpdag wordt f 80 aan geldprijzen beschikbaar gesteld. De werpdagen zijn thans nog Zaterdag 3 September en de daarop vol- gende WoenSdag 7 Sept. Wie dus een buiten kansje wil hebben en een extra feestdag in deze feesftw6ek, zorge er voor bij de Klimop- winkels de werpbonnen aan te vragen. Concert. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin werd Woensdagavond te 8 uur door de plaatselijke muzdebvereeniginig ,,Elk naar zijn krachten" op de muziektent een goed geslaagd concert gegeven. De uitvoe ring der verschillende nummers viel ten zeer- ste in den smaak v'an het talrijik samenge- stroomde publiek. Na afloop werd, onder het spelen van enkele pittige marschen, nog een rondiwanideling gemaakt over het dorp. Muztek- en zanguitvoering. Het muziekgezelschap „Elk naar zijn krach ten" en de Gem. Zangvereeniging- .Crescendo", beiden onder leiding van den heer A. Schirris, zullen Dinsdagavond van 6,30 tot 8 uur het volgende programma uitvoeren: ,,Elk naar zijn krachten". 1. Wilhelmus Mamix van St. Aldegonde. 2. Zeeuwsch-Vlaamsch Volkslied A. Lijssen. 3. Operetten muziek H. Kliment. 4. In naam van Oranje A. J. Schooleman. 5. Wilt heden nu treden Valerius. 6. Holland jubelt A. Maas. Gemengde Zangvereeniging Crescendo". 1. Domine, salvam fac Reginam nostram, (Heer, beseherm onze Koningin) A. Giesen. 2. Santa Lucia Th. Cattrau. 3. De duif S. de Yradui. 4. Kermisvrijers Joh. Brands. 6. Elk naar zijn krachten marsch ,,Elk naar zijn krachten". 7. Les Cadets de Brabant V. Turini. 8. Pinson d'Ardenne (picolo-solo) Gadenne. 9. Feestmarsch J. R. v. d. Glas. 10. Violetta Ottmarklose. 11. Volkslied Wilms. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeente-veldwadhter aJhier is als gevonden gedeponeerd: een paar kinder- kousen. Recfhthebbende vervoege zich aldaar. Herstellingswerken Langestraat. Hedenmprgen te 9 uur werd door Burg, en Weth. aanbesteed de herstellingswerken aan de Langestraat alhier. Inigeschreven werd door M. W. Nieuwelink en R. de Fouiw voor f 85; F. de Blaeij voor f 110. Het werk is gegund aan de iaagste inschrrjvers. i De tweede feestdag. Evenals de dag van 31 Augustus, de ver- jaardag onzer jubileerende Landsvrouwe, werd ook de eerste Septem'berdag begunstigd doo» stralend weer en een vriendelijik lachend Oranjezonnetje. Ook deze dag stond feitelijk in het teeken vaii'1 ,,het kind". Was het de vorige dag professor Ali Bibi die de op het terrein van den heer D. F. van Cadsand ver- zamelde menigte van meer dan 1200 kinderen met de hlonderden belangstellende ouders aan- genaam wist ibezig te houden met zijn wonder- bare goocheltoeren en dolle grappen, nu was het de iSprookjesoptocht, waarbij zooals van- zelf spreekt qok het kinderlijk element het sterkst op den voorgrond trad. Des namiddags te 2 ure had aan de Zee- straat de opstelling plaats van den langen en met zeer veel zorg samengestelden stoet. Het welislagen van dezen optocht is voornamelijk toe te schrijVen aan het lid der feestcommis sie den heer F. C. Schauwaert, met zijn staf van dames- en heerenmedewerkers. Iedere groep is volkomen tot zijn recht gekomen, dank tz.ij de sfeer die door vaardige schilders- hand geschapen werd am de verschillende, als het ware legendarische kinderverhalen, die zelfs in de verbeelding van ouders en groot- ouders blrjfven voortleven. Te ver zou het voe ren om bij elk der uitgebeelde groepen uit te weiden over samenstelling, aankleeding en decoratief. Wij vermelden dan ook uitsluitend de hoofd- nummers, die bestonden uit: Klein Duimpje, Hans en Grietje, Sneeuwwitje, Doomroosje, Roodkapje, Asschepoester, Kleermaker en Kabouters, en Gelaarsde Kat. Groote, door stevige paarden voortgetrokken wagens vervoerden de met bijzonderen tact en gevoel samengestelde groepen, die vanaf den simpelen zakdoek om den hals van een hout- hakker, tot den hermelijnen koningsmantel en den troon en van een eenvoudig kleermaker tot den Markies van Carobas, zoo izorgvuldig en getrouw waren uitgebeeld, dat er slechts 6dn roep ibestond over deze welgeslaagde voor- stellingen, die vooral door de vaardige hand van den schilder zoo prachtig tot zijn recht kwamen. Een met riet gedekte hut en een met goud en brocaat versierde troon wisselden elkaar af en het hoeft geen verder betoog, dat deze optocht de geweidige belangstelling, die op den ongieveer 3 uur langen tockt door vrijwel alle straten der stad betoond werd, volop waard was. Ook het bloelmencofso was prachtig, al was de deelname niet zoo buitengewoon groot. Schitterend mooie groepen merkten wij hierbij op en de commissie, met de toewijzing der prijizen belast, stond dan ook voor een tamelijk delicate taak, doch wist met een- parige meerderheid niets beters te doen dan den eersten prijs toe te kennen aan mej. Ida Oggel, met een door haar ontworpen en met kwistige smaak opgetooide arreSlede. Deze dame verkoos evenwel buiten mededinging te blijven, zoodat daarop in onderstaande volg- orde de premie's zijn toegekend2e prijs f 7,50 in Axelsdhe kleederdracht uitkomende groep: S. Wijna; 3e pr. 5 buurtgroep ,,het Fort", C. Wiemes; 4e pr. /4 de heer W. v. d. Berg; 5e pr. 3,50 fa. E. C. Oggel en Zn; 6e pr. f 3,50 ,,De Verzamelclub"7e pr. /2,50 de heer Fanoy; 8e pr. 2 mevr. Van Acker; 9e pr. f 2 jonigeheer J. Heijnsdij'k. Gezien de groote belangstelling is de Sprookjesoptocht hedenmiddag andermaal als aanvulling van de Historische optocht en als onderdeel van den feeststoet ten tweeden male mee uitgereden. GiS ter avond concerteerden achtereenvolgens de Ohr. zangvereeniging ,,Asaf" met haar kin- derkoor, terwijl het aangekondigde concert van „Ooncordia" volgens programma werd uitlgevoerd. Zeer veel belangstelling wend daarbij van de zijde der burgerq betoond. De dichtbezette Markt gaf door hare instemming en applaus gedurende de concerten blijk van hare waar- deering, zoodat het een prachtige laat-zomer- feestavdnd is geworden. In d'en vooravond hadden nog tumoefenin- gen plaats gehaid door de Chr. gymnastiek- vereeniging .Excelsior" alhier, op het terrein Van den heer D. F. van Cadsand, waarvoor veel belangstelling bestOnd. Na dit concert had rConcordia" nog een als plicht aangevoelde 'mhk te volbrengen, be- staande in het hretngen van een serenade aan den heer A. van Maale, als voorzitter der V.V.V., met het oog op zijn met V.V.V.'s jubi- leum samenvallende koperen herdenkingsfeest als zoodanig. Ofschoon het reeds laat op den avond was gewobden, bestond hiervoor meer dan gewone belangstelling. Namens de harmonie werd de jubilaris toegesproken door den heer A. Th. 't iGilde, als waarnemend voorzitter, die wees op de bijzondere beteekenis van dit feit, het- welk verre van een unieke gebeurtenis te zijn, toch een aiansporing voor de harmonie was geweest hem op dezen bijzonder beteekenis- vollen dag te huldigen. Met de heer Van Maale jubileerden ook de beide andere leden van het Dag. Bestuur van V.V.V. Zij zijn als het ware de rechterhand van den praeses en hetzelfde kan ook gezegd worden van den heer G. Koevoets, de vice-voorzitter, die even eens tot de oprichters behoort en vanaf de stichting in het bestuur zitting heeft. Doch, om hot feit dat hij, den heer Van Maale, ge durende al dezen tijd steeds initiatief en lei ding wist te geven, kon het niet anders of in hem moest het gehee'le bes'tuur en zijn staf van eerste medewerkers worden gehuldigd. Over miskenning en teleursteiling diende, vol gens den heer 't Glide, op dezen avond niet gesproken te worden, daar de heer Van Maale het dichterlijke woord heeft verdstaan en be- grepen: ,,Neem met de rozen de doornen aan, Opdat de rozen U niet ontgaan!" De heer Van Maale was ook op dezien avond voor de hem bij vernieuwing gebrachte hulde ten zeerste getroffen en beloofde in de hem nog gegeven jaren op dezelfde manier voor de V.V.V. en de belangen van Axel op de bres te folijven staan. Na afloop van deze serenade, die met de gebruikelijke tractatie werd gevolgd, trok Concordia" nog door enkele straten. In de meer dan schitterend verlichte stad heerschte ook op dezen avond weer een ge- zellige drukte. Honderden bewogen zich door de op ..boulevards" lijkende breede Axelsche straten en de keurig verlichte etalages, zoo- piede anldere electrische verlich'tings-attractie hie I'd en de groote belangstelling levendig, die verhoogd werd door vele kijlkers van elders, die per auto of andere wijze naar onze feest- vierende stad waren gekomen om mede van de bezienswaardigheden en pret te genieten. Hedenavond zal, na het concert te geven door de bekende harmonie van Schoondijke, deze ibelangistelling nog grooter zijn. In den vooravond zal door .Ooncordia" door de meeste straten der versierde stad een muzi- kale omwandeding woidan gemaakt. De voortzetting der fees ten. Zoo zonnig en luiaterrijk Moeder Natuur de beide eerste feestdagen had begunstigd, zoo somber em dreigend begon de derde feestdag, de allervoornaamste nog wel, waar- op imimters de prachtige en flonkerenide histo rische optocht zou plaats hebben. Met angst in het hart zagen de Axelaars den middag tegemoelt; want af en toe druilde een mot- regenbui en maakte veel van het mooie en teere versiersel nat en flenserig. Doch ge- lukkig verbeterde het tegen den middag en al was het onder geen stralende zomerzon, de opstelling van den stoet in de Beoosten- blijsche straat geschiedde onder heel wat gun- stiiger vooruitzd'abten dan men 's morgens had durven droomen. Het was na den middag aanstands waar te nemen aan de drukte en beweginig in de stra ten, dat Axel zich weer in een groot bezoek van elders zou mogen verheugen. In alle straten stonden de nieuwsgierigen ,bij honder den op onze breede en veel plaats biedende trottoirs opgesteld, toen het moment was aangebroken, dat de kleurige en fleurige stoet de stad zou binnenschrijden. Eindelijk ibrak dit moment aan en nu bleek, dat de hooggespannen verwachtingen werden overtroflfen. De stoet werd vooraflgegaan door beurte- lings signalen en marschen blazende klaroen- blazers. Vooral de allegorische groepen ,,De over wintering op Nova Zemhla", waarbij Barentz en Heemskerk met de bemanning op hun daartoe fraai gepavoiseerde schip plaats had den gemomen, maakte veel indruk. tHetzeUCde kan ook gezegd worden van „De Zil'vervloot", een „Hiee-visite einde 18e eeuw" en de prachtige igemonteerde Hoorn des over- vloeds, met maagden in een korenvetd en de groep van Prinses Juliana jn Axelsch costuum omrinigd door Axelsche boerenmeisjes. De stoet oogstte in alle straten enorme be- lanigstellimg. HET CENTRUM gaat weer haar deuren openen voor het a.s. winterseizoen en zij doet zulks op de van haar bekend'e wijze met een programma, dat haars gelijke niet keat, zoodat, vooral in deze dagen van feestvreulgde, de zaal te klein zou moeten zijn, want het is een feest direct bij den aan- vang de zoo gevierde komieiken Stan Laurel en Oliver Hardy in Een stad op stelten op het doek te zien verschijnen en direct zit de stemming er in. Ge zult zien, dat de zaal inlderdaad op stelten zal staan, want het wordt een orkaan van den lach, die telkens en telkens zal klinken om de dolle avonturen, die dit eenige komiekenpaar te aanschouwen zullen geven. Het is daarom onbegrijpelijk te vememem, dat dit tweetal gescheiden wordt en voortaan een anderen partner zullen krij- gen. Zij hooren bij elkaar, zooals b.v. ook de Deensche artisten Watt en Watt bij elkaar behooren. Eerlang zullen dus geen films meer vervaarigd iworden, waarin beide sterren op- treden, hetgeen door het bioscooplievenld publiek betreurd zal iworden, aangezien men weet dat Oliver Hardy en Stan Laurel in staat zijn van het meest simpele geval een avomtuur te maken, waar men nog wekenlang pret om heeft. Wie dus een eeht dolle klucht wil zien en hartelijk wil lachen, zal wel zor- gen present te zijn bij deze openingsvoorstel- ling. Maar deze film, die een waar suoces werd in alle steden, was blijkbaar de directie van ,,Het Centrum" nog niet voldoende en het is daarom iat zij als tweede hoofdnummer con- tracteerde Broadway Melody 1938. Telken jare maakt de bekende flilmmaat- scihappij Metro-Goldwyn-Mayer een grootsche revuefilm, en steeds zet zij er met haar staf van groote filmsterrem er alles op om die van het vorig jaar te overtreffen. Zij spaart daar- voor geen kostein, want het Amerikaansche publiek is als overal in de wereld veel eischend en het zou een gevoelige ttngenslag zijn zoo de jaarlijksche Broadway Melody niet aan de hoog gestelde verwachtingen beantwoordlde. Nieuwe vondsten op filmgebied worden in revuefilms verwerkt m kom >n jonige artisten plots op den voorgrond. Alles wordt er op ge- zet om een dergelijke amusementfilm tot een sprookje te maken van jeugd en gratie, een kijkspel met een slot-apotheose, die z66 gran- dioos is, dat men haar niet gemakkelijk zal vergeten. Inderdaad een programma dat klinkt als een klok. De a.s. feestviering, Zooals wij in ons vorig nummer reeds den, maakt men zich in deze gemeente wege geredd am het dorp op 9 en 10je uj^ een zoo feestelijk en fleuriig mogelijk te geven. Naar we vememen bestaat er voor ^.s Vrijdag te houden historischen en f PaU)rl-- schen optocht zed veel andmo. Oc - er' sprake van een lichtatoet. Betreffen" Aje td houden volksspelen zij vermeld, dat dt- zul len bestaan uit schaartje knippen voor sthoolL gaande meisjes, wedloop voor schoolgiandi6 jongens, tonnetje rijden voor jongens, eiei*- slaan voor jongens en meisjes van 14 jaaf en ouder, terwijl tevens een wedstrijl met autopeds zal worden gehouden. Op Mtanciag 5 September zal in de Ned. Herv. ke-k een*> bid- en dankstand ter gelegenheid van \et 40- jarig julbdleum van H.M. de Koninigin worded gehouden. De laatste dag der feestviering' zal, zooals gebruikelijik, worden besloten met een vuurwerk, dat zal worden afgestoken op de weide van den heer Anth. Dekker in de Polderstraat. bli Vrouwenpijn, Onbehaaglijkhaid enz. (Ingez. Med.) TerneuzenBreda. Vorige week had Terneuzen uitgenoodigd de Tweede Klasser R.C.S. en is deze strijd feitelijk een teleurstelling geworden, want het leek wel of Terneuzen de Tweede Klasser en R.C.S. een Derde Klas-club was. Wij voor- zien dan ook voor R.C.S. een extra zwaar seizoen en haar eindstand zal wel in de on- derste regionen zijn. Het is daarom dat Terneuzen thans hooger gegrepen heeft en Breda" heeft uitgenoodigd hier nog eens het veld te betreden zooals voorheen het geval was bij eompetitie-wed- strijden. Breda behoort in elk geval tot de clubs die een woordje medespreken en steeds behoort zij tot de hoogst geplaatste vereenigingen. Wij hopen dus, dat Terneuzen aan deze Tweede Klasser waardige tegenstand zal weten te bidden, want indien dit het geval mocht zijn, kunnen onze stadgenooten met vertrouwen de schoenen aanbinden bij de komemde competitie. Vooraf wordt nog een vr'iendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen het derde elftal van Terneuzen en het tweede van de Temeu- zensche Boys, een plaatselijike ontanoeting dus. ZONDAG 4 SEPTEMBER 1938. Ned. Hervormde Kerk. TERNEJUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLIHSiKIL. 9.30 u. en 2.30 u., de heer A. J. van Oost, van Tholen. HOEK. 9.30 u., Ds. E. Raams; 2.30 u., Ds. E. Raaons, bed. H. Doop. AXEL. 9.30 u., leesdienst; 2 u., Ds. Van Oeveren. ZAAMSLAG9.30 u. en 2.30 u., Ds. Korevaar. KLOOSTERZANDE. 10 u.Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Van Oeveren, van Axel. HH1T.TiIPlPINE. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. TE1KNEIUZEN. 9.30 u., Ds. G. W. van Houte; 2.30 u., cand. De Rurjter, van Axel. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. Vink. AXEL. 9.30 u. cand. De Ruijter; 2.30 u., Ds. G. W. van Houte, van Terneuzen. ZAAMISLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kdk. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMISLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Toisma. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholleke Kerk. TERNEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. HERDENKINGSDIENSTEN REGEERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. Maandag 5 September 1938. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 7 u., Dr. L. J. Cazemier. HOEK. 7,30 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 7.30 u., Ds. Korevaar. KLOOSTERZANDE. 7 u., Ds. A. Dronkers. Gereformeerde Kerk. TERNEUZEN. 7 u., Ds. G. W. van Houte. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 7 u., leesdienst. Dinsdag 6 September 1938. Ned. Hervormde Kerk. SLUI5KIL. 10 u., Dr. L. J. Cazemier. Zwakke tot matige Westelijke tot Noord- Westelijike wind,, gedeeltelrjk bewolkt, weinig of geen regen, koele nacht, weinig verande- ring in temperatuur overdag. VERLICHTING STRAF. s-GRAVENHAGENaar wij vememen wordt in verband met het Regeerings-jubileum van H. M. de Koningin aan een aantal yer- oordeelden vermindering, verwisseling of kwijtschelding van straf verleend. HET SCHOOLSCHIP .KONINGIN WILHELMINA" IN DIENST GENOMEN. AMSTERDAM. In tegenwoo rdigheid van vele autoriteiten heeft heden de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine het school schip „Koningin Wilhelmina" van het Onder- wijsfonds van de Scheepvaart te Amsterdam, waarop de nijverheidsschool Oranje Nassau zal worden gehouden, officieel in gebruik gesteld. DE INBESLAGNEMING VAN DE ..GARBI". 's-GRAVENHAGE. De Belgische tijdelijk zaakgelastigde heeft heden een bezoek ge- bracbt aan den Minister van Buitenlandscbe Zaken, tfineinde mondeling de bedenkingen in het licht te stellen die van Belgische zijde in verband met de belangen van Antwerpen wor den gekoesterd tegen de inbeslagneming van de „Garbi" op de Wester-Schelde.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 6