Landbouwberichten. Sport Laatste Berichten ZEELAND OOK OP 10 SEPTEMBER TE AMSTERDAM VERTEGENWOORDIGD. BOERENKNECHT VERONGEEUKT. HOEK. SAS VAN GENT VOETBAL. CRiSIS-PUBLICATIEN AXEL. ZWEMMEN. WEERVERWACHTING. PRINSELIJK PAAR HEDEN NAAR NEDERLAND TERUG. BRAND DOOR BLIKSEMINSLAG. der rente en aflossing van een doorha". te ft axe geldleening maximum groot 200.000 bii het Werkfonds te 's-Gravenhage tegen een rente van IV2, °Ic voor den bouw van een meuw ziekenhuis overwe-gende, dat de stichting van een modem ziekenihuis door de Vereeniging to Ziekenverzorging als een groot gemeent lang kan beschouiwd worden: b e s 1 u i t te waarborgen, daarlbij tevens afstand doen- de van het recht van uitwinning, de jaarlijk- sche aflossing van ten hoogste 2% van een kapitaal van maximum 200.000 k pari; de iaarlijksche rentebetaling tot ten hoogste 2% van het niet afgeloste gedeelte van dat kapitaal, o,p te nemen door het Bestuur der Vereeniging tot Ziekenverzorging alhier bij het Werkfonds te 's-Gravenhage, voor den bouw van een nieuw ziekenihuis, en zulks on der de navolgende voorwaarden: a. de begrooting en rekening is onderwor- pien aan de goedkeuring van den ge meenteraad; b. Burgemeester en Wethouders hebben te allien tij-de het recht inzage te nemen van de boeken en kas van den administrateur van de vereeniging; c. wanneer de gemeente rente en aflossing meet betalen, zullen de gelden als schuld op de Vereeniging drukken verhoogd met een rente van 2% d. wijst de rekening over eenig jaar een voordeelig saldo aan, dan zal dat in de eerste plaats strekken tot delging van de schuld onder c. genoemd! e. zonder goedkeuring van den gemeente- raad mogen geen uitgaven worden ge- daan, waardoor op de begrooting de ge- raamde bedragen worden overschreden; f. een besluit betreffende het koopen, ruHen, vervreemden en het bezwaren van onroe- rende goederen, van inschrijvingen op het' grootboek der Nationale Schuld, het aan- gaan van geldleeningen en het sluiten van andere credietovereenkomsten zijn onderwonpen aan de goedkeuring van den gemeenteraad; g. izoolang de garantie loopt, heeft een door den raad aan te wijzen persoon zitting in het bestuur van het ziekenhuis. EXAMEN FRANSOH L. O. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Fransch 1. o., de heer J. F. de Pauw te Bres- kens. VERFRAAHNGSFLAN IN UITVOERING. Hedenmorgen is een aanvang gemaakt met de uitvoering van het eerste verfraai'ings- plan uitgaande van de paatselijke vereeniging „Mooi Terneuzen". Tot dit doel waren de bestuursleden van genoemde vereeniging des morgens bij de Middensluis te samen gekomen om den aanvang der werkzaamheden in oogenschouw te nemen. Een en ander werd op de gevoelige plant vastgelegd. SLAGERSVAKOPLEIDING. De aandacht van de slagers en van hen die in de toekomst voomemens zijn als patroon of als beheerder van een slagersbedrijf op te treden. en in verband daarmede zullen hebben te voldoen aan de eischen der Vestigingswet, wordt gevestigd op de in dit nummer voor- komende advertentie van de Vereeniging tot Bevordering van Slagersvakonderwijs betref fende het houden van een vakcursus, o.m. te Terneuzen. Het volgen van dezen cursus tot het ver- krijgen van een voor de Vestigingswet geldig vakdiploma is voor alien die bij het vak be- trokken zijn. Wij wijzen er daarbij op, dat naar wij ver- namen, in den laatsten tijd zelfs aan de oude- ren, die op grond van bepaalde omstandig- heden in aanmerking kunnen komen voor het indienen van een verzoek om een Ministerieele verklaring voor vakbekwaamheid de vraag wordt gesteld of zij bereid zijn zich aan een eenvoudige proef waaruit blijkt hoever hun kennis strekt te onderwerpen. Vermeer- dering hunner vakkennis zal dus 00k zelfs voor de oudere leiders van bedrijven in de toekomst nog van beteekenis kunnen zijn. Zij nemen dus de gelegenheid die hen thans in Zeeuwsch-Vlaanderen, dus dicht bij huis, wordt geboden, waar. Zooals reeds gemeld is zal op Zaterdag 10 September in het stadion een optocht langs de Koningin trekken, waaraan zoowel alle deelen van het vaderland, als die der kolonien zullen deelnemen en waarbij o.a. een beeld zal worden gegeven van de belangrijkste tak- ken van volksbestaan in de verschillende pro- vincien. Zeeland zal daarbij 00k niet ontbreken. Zoowel de landbouw, als de oesterteelt en mosselvisscherij zullen gedemonstreerd wor den. Een 15-tal personen in Provinciaal cos- tuum zullen onze provincie vertegenwoordigen en de landbouwers zullen op een draagbaar de producten van den Zeeuwschen bodem mede dragen. VRIJSTELLING VAN STEMPELEN EN VRIJLATING VAN INKOMSTEN OP DEN NATIONAEEN FEESTDAG. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden betreffende vrijstelling van stempelen en vrij- lating van inkomsten op den nationalen feest- dag. In deze circulaire keurt de minister goed, dat op genoemd en dag vrijstelling van stem pelen wordt gegeven. Voorts mogen alle in komsten, zoowel van den ondersteunde zelf als van zijn gezinsleden, op 6 September, hetzij uit arbeid, hetzij uit anderen hoofde verkre- gen, biji de bepaling van het steunbedrag over de week van 5 tot en met 10 September bui- ten beschouiwing worden gelaten. Dit geldt dus zoowel voor verdiensten verkregen uit arbeid op genoemden dag verricht, als ih gevallen, dat een werkgever vrijaf geeft met doorbeta- ling van loon. Indien de vrije dag op een an deren dag of gedeelte van dagen moet worden ingehaald, dan zijn de verdiensten eveneens vrij van aftrek. VERGOEDING AAN GEMEENTEN DOOR RADIOCENTRALES. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een commissie ingesteld, welke tot taak heeft den directeur-generaal der P. T. T., op zijn verzoek, van advies te dienen bij beoor- deeling van de vraag of de vergoedingen door de gemeenten van de radio-distribuanten ge- heven, de levensvatbaarheid van hun bedrijven in gevaar brengen, deze vergoedingen in ver band beschouwd met andere overheidshefftn- gen en met de exploitatie-uitkomsten van de bedrijven. Zaterdagoohtend is aan de Postbrug onder Wemeklinge een ongeluk gebeurd, dat aan den 22jarigen ongehuwden boerenzoon H. Brouwer uit Wemeldinge het leven heeft ge- kost. Brouwer, die in dienst van zjjn vader was, zou een ijzeren vat, inhoudende 600 liter water, naar de weide brengen. Het vat lag op een kar waarvoor een paard was gespannen. Op den oprit bij de Postibrug schijnen de dis- selboomen te zijn gebroken, waardoor de kar vooroversloeg. Brouwer is daarbij komen te vallen. Het vat kwam op het hoofd van den jongeman terecht en verpletterde het. AUTO VEIEGT IN BRAND. Donderdagavond laat reed de heer B. van Damme uit 's Gravenpolder met zijn Fiat op den weg tusschen Nisse en Heinkenszand, toen onder laatstgenoemde gemeente plotse- ling de vlammten uit den motor sloegen, meldt het Dbl. v. N.-Br. en Z. Met groote tegen- woordigheid van geest wist de chauffeur, die zich alleen in het voertuig bevond, den wagen tot stilstand te brengen, waarna hij in een sprong op de straat was. De heer v. D. holde naar de naastbijgelegen boerderij om een emmer water, waarmee hij het vuur hoopte te blusschen, doch toen hij met dit primitieve middel terugkwam stond de geheele auto reeds in lichterlaaie en is dan 00k totaal verbrand. De auto was ten deele verzekerd. (Het ongewone verschijnsel trok nog heel wat belangstelling. HET REGEERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. De belangstelling der Nederlanders te Gent. Blijkens ..Holland", maandblad van de Ver eeniging van Nederlanders te Gent, is door een speciaal daarvoor uit die vereeniging ge- vormd comite een oorkonde opgesteld getui- gende van oprechte hulde, belangstelling en gelukiwensch in het 40jarig regeeringsjubi- leum van H.M. de Koningin en van trouiw en verknochtheid aan Haar Huis. Op Dinsdag 6 September a.s. zullen alle in Oost-Vlaanderen wonende Nederlanders in de gelegenheid worden gesteld die oorkonde op het Nederlandsch Consulaat, Tweebruggen- straat 11 te Gent, te onderteekenen. Aldaar zal in de feestzaal van het Consu laat des avonds te 8 uur de fakkel worden ontstoken, die door een estafette met de oor konde te voet naar Amsterdam zal worden overgebracht. De estafette bestaat uit leden van de sport- club „Neerlandia", de heeren Louise Haeck, Albert Verbruggen, Johan Frederiks en Wil- lem Wfensma. Voor de verzorging en regel- matige aflossing volgen per auto welwillend beschikbaar gesteld door Eten P. Plasman de heeren Dr. O. Th. E. Polanen, L. P. Schief- fer en H. Wiensma. De estafette zal Woensdag 7 September, des morgens 6 uur van het Consulaat vertrek- ken, om fakkel en oorkonde via Sas van Gent, Terneuzen, Hoedekenskerke, Bergen op Zoom, Breda, Gorinchem, Utrecht, Abcoude naar Amsterdam over te brengen, waar men Vrij- dag 9 September, omstreeks 9 uur des mor gens, verwacht zijn intrede te kunnen doen en zich dan naar het paleis op den Dam zal begeven om te ongeveer 10 uur de oorkonde aan H.M. de Koningin aan te bieden. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Schietwedstrijd. Op 20 Aug. werd te Axel de schietwed strijd die op 15 dezer begonnen was voort- gezet en beeindigd. Het weer dat zich heel den dag donker liet aanzien bleef tamelijk goed, althans toch droog. De opkomst was goed. 120 schutters hebben aan dezen wed- strijd deelgenomen. Op dezen laatsten dag waren mede aan- wezig Overste Bruins, le luit. Eckart, Burge meester Blok van Axel, de heer J. Dregmans, gemeente-secretaris van Hoek, res.-kapt. P. A. Geelhoed van Vlissingen, wethouder J. D. Haak en res. le luit. de Feijter van Hoek, alien leden van het eere-comitd. Om 6 uur werden door Overste Bruins op de bovenzaal van hotel ,,'s Lands Welvaren" bij de wed. Gilijamse, na een kemachtige toe- spraak tot de landstormers die in grooten getale aanwezig waren, de prijzen uitgereikt. Als korpsprijs werden de volgende prijzen uit gereikt aan de afdeelingen: Axel, plaquette, beschikbaar gesteld door Overste Bierman; Hoek, idem, door J. Dregmans te Hoek; Ter neuzen, idem, door L. J. Geelhoedt te Terneu zen; Zaamslag, med., door Faberij de Jonge te Goes; Graauw, plaquette, door G. Goossens te iSas van Gent; iSluiskil, idem, door H. v. d. Eijk te Terneuzen; Clinge, idem, door Burge meester J. P. Vercauteren te Clinge; Overslag, med., door v. d. Broek te Nieuw-Namen; Wal- soorden, idem, door Gemeenbestuur van Axel; St. Jansteen, plaquette, door C. Plasschaert; Nieuw-Namen, med. door A. P. Esselbrugge te Axel; Zuiddorpe, idem, door notaris Fanoy te Axel; Westdorpe, idem, door kapt. Persant Snoep. Hoogste korpsschutters waren J. v. Meurs te Axel en J. Dieleman te Zaamslag, beide met 98 punten. Eerstgenoemde verwierf de medaille beschikbaar gesteld door Z. Exc. Generaal .Duymaer van Twist en laatstge noemde de med. van den Inspecteur van den Landstorm, Generaal de Iongh. Hoogste schutter van de Clinge was Jos. de Block, met 97 punten, prijs med. Dr. Mes van Heinkenszand. Van Sluiskil; J. Casteleijn, met 97 pt., med. Gemeentebestuur Axel. Van Hoek: C. F. Dieleman met 92 pt. (bij loting), med. Mr. P. Dieleman te Middelburg. Van Terneuzen: G. de Vriendt met 92 pt. (bij loting), med. A. v. d. Have te Kapelle bij Gees. Van Graauw: P. Bogaerd met 89 pt., med. nctaris Verbist te Hulst. Van St. Jansteen: C. L. Scfcout, met 94 pt., barometer, Overste Bruins te Bergen op Z. Van Nieuw-Namen: Hon. van Ecken, 93 pt., klok van luit. Eckart te Goes. Van Zuiddoipe: F. de Pauw, met 94 pt., med. van notaris Pijls te Hulst. Als korps had Axel een gemiddelde van 89.1 punt, Hoek 85, Terneuzen 88, Sluiskil 90, Zaamslag 89.2, Clinge 88.8, Overslag 86.7, Walsoorden 86, Graauw 86, St. Jansteen 82, Nieuw-Namen 87.3, Zuiddorpe 89.1, Westdorpe 86 punten, zoodat het hoogste gemiddelde werd bereikt door Sluiskil. Deze wedstrijd is goed geslaagd en het woord van dank dat gesproken werd door Burgemeester Blok en Overste Bruins tot alien die aan het welslagen hadden meege- werkt, was zeer op zijn plaats en ten voile verdiend. Tot een volgende maal landstormers, was de uit- en onuitgesproken gedachte der schut ters die elkaar, zooals de Overste zei, open vizier hadden bekampt". Gemeenteraad. In de op Dinsdag a.s., des voormiddags 9 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. ilngekomen stukken. 3. Verzoek van de gewestelijke landstorm- commissie „Zeeland" om een jaarlijk- sche suibsidie. 4. Verzoek van de vereeniging tot stieh- ting en instandhouding eener Christe- lijke school aan den Molendijk, om gel den beschikbaar te stellen -voor veran- dering van inrichting van het school- gebouw. 5. Verzoek van de vereeniging voor Chris- telijk onderwijs (Knol) voor de aan- schaffing van nieuwe schoolbanken. 6. Verzoek van de samenwerkende organi- saties van onderwij'zend personeel om adhaesie te betuigen aan een door hen gericht adres aan den Minister van Algemeene Zaken tot verlaging van de leerlingenschaal. 7. Voorstel van Burg, en Weth. tot ver laging van de rentevoet der leeningen 1910, 1931 en 1936. 8. Aanlbieding: a. gemeenterekening 1937, b. rekening algemeen burgerlijk armbe- stuur over 1937. Aanbiedinga. gemeentebegrooting 1939, b. begrooting voor het algemeen burgerlijk armbestuur voor 1939. 10. Voorstel tot wijziging der begrooting voor 1938. 11. Voorstel van Burg, en Weth. tot on- inibaarverklaring van schoolgeld en hondenbelasting over 1936. 12. Voorstel van Burg, en Weth. tot reor- ganisatie van het secretariepersoneel. Onweer. Zondagvoormiddag barstte eensklaps een hevige donderbui boven ons dorp los, gepaard met zeer hevige hagelslag. De groote hagel- steenen hebben naar wij vernemen tamelijk schade aangericht vooral in de moestuintjes. Bij den landbouwer F. D. sloeg de bliksem 2 maal op de telefoonleiding, terwijl talrijke gevallen voor kwamen, dat van verschillende woningen de stroomvoorziening defect raakte. Persoonlij.ke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Concert. Zaterdagavond heeft de plaatselijke muziek- vereeniging „Elk naar zijn krachten", een con cert gegeven op de markt. De verschillende muziekstukken werden zeer verdienstelijk uit- gevoerd en het talrijke publiek applaudiseerde dan 00k hartelijk. Verdronken. Door onbekende oorzaak is j.l. Zaterdag- middag het 5-jarig zoontje van den heer Engelen in het z.g. Poldersche kanaal alhier geraa'kt en verdronken. Eerst enkele uren later werd het lijkje in het riet gevonden. Waarschijnlijk is het kind tijdens het spelen te water geraakt. De Oranjefeesten, Deze week ontvingen wij een uitvoerig organisatieplan van het Oranjecomite, waar uit wel zeer duidelijk de activiteit van dit comite blijkt, gezien den korten tijd van voor bereiding en dat Sas van Gent een feest be- looft, waar grootere plaatsen jaloersch op zou- den zijn. Het programma der feeStelijkheden behoe ven wij hier niet te vermelden, daar ieder Sassenaar in de loop van Maandag door de zorgen van het OomitC een uitvoerig pro gramma zal thuisgezonden krijgen. Maar wel zijn wij in staat ten gerieve onzer lezers de plannen voor versiering en verlich- ting onzer gemeente te onthullen. Langs Oostkade en Westkade wordt langs de kademuur een strak-ke lijnverlichting en versiering aangebracht in groene kleuren, ter wijl tegen de boomen een smallere lijnverlich ting wordt aangebracht in rood. De brug wordt in banen van drie meter aan weerszij-den verlicht in oranje. Op de Groote Markt worden de boomen op dezelfde wijze versierd, terwijl vanaf de pomp naar iedere boom een staalkabel wordt gespannen, waar aan om beurten lampions en oranjedoek wordt bevestigd. Op deze wijze wordt 00k de Oost- straat versierd, terwijl op de kleine Markt 10 vlaggen voor de feestelijke sfeer zullen zorgen. De versiering van de Stationstraat zal be- staan uit kelken, die aan iedere boom worden bevestigd en van waaruit licht in diverse kleu ren het loover in een fantastische gloed zal zetten. Maar het Park spant wel de kroon als cen trum der festiviteiten. Dit wordt geheel ver licht met gekleurde electrische lampjes, z.g. gazonverlichting. De vier hoeken van het park worden beschenen door zoeklichten in diverse kleuren. Langs de weg in het park, waar de volksspelen worden gehouden, komen 10 vlaggen aan iedere zijde, waarvoor de witte palen reeds zijn geplaatst. Tevens worden de vier toegangswegen van de gemeente, n.l. aan de derde brug, Staakje, Zelzate en Terneuzen door vlaggen en lolly's geflankeerd. Voor wat de rest der gemeente betreft, de versiering hiervan zal in handen moeten wor den genomen door buurtcommissies, waarvan er reeds verscheidene zijn gevormd. Ook voor de gevelversiering, waarvoor prij zen worden beschi(fbaqjvgesteld, blijkt de animo groot te zijn, zoodat wij met behulp van het Oranje-comite Sas van Gent een feest zullen kunnen bereiden, dat er wezen mag. De belangstelling van de zijde van het pu bliek was, vermoedelijk door het ongunstige weer, niet zeer groot, doch de wegblijvers heb ben ongelijk gehad, want hetgeen door de vier deelnemende zeventallen, in de voor dergelijke doeleinden zoo bij uitstek geschikte zwem- inrichting bij1 de Westsluis, werd vertoond, was alleszins de moeite waard. Er werden 6 wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen waren: T. Z. en P. C.De Schelde 25 De Zeehond-De Bruinvisch 03 De BruinvischT. Z. en P. C. 71 De ScheldeDe Zeehond 27 De BruinvischDe Schelde 80 De ZeehondT. Z. en P. C. 50 De Sasssche Zwem- en Poloclub ,,De Bruin visch werd dus eerste in dit toumooi en legde hiermede beslag op den fraaien wisselbeker, uitgeloofd door de T. Z. en P. C., terwijl zij door deze wedstrijden tevens kampioen in de Zeeuwsche Waterpolo-competitie werd. De 2e en 3e prijs, bestaande uit zilveren plaquettes, werden gewonnen door resp. de Vlissingsche Zwem- en Poloclub „De Zeehond" en de Zwem- en Poloclub ,,-De Schelde" van Terneuzen. De wedstrijden vielen bij het publiek zeer in den smaak, en de T. Z. en P. C. kan dan ook met voldoening op haar eerste polo-toumooi terugzien. TERN. BOYS—BIERVLIET. 1—0. De gister alhier gespeelde voet'balwedstrijd tusschen de Terneuzensche Boys en Biervliet, eindigde met een 10 overwinning voor de Boys, welke stand reeds v66r de rust werd verkregen. met BESTRIJDIN G VAN DEN OOLORADO-KEVER. De nationaal-socialistische Boerenbond heeft te Heidelberg een stafkwartier opgericht voor de bestrijding van den* Coloradokever, welke via Frankrijk, Duitschland is binnengekomen en thans de boeren van Wurtemburg, Baden, Hessen, de Pfaltz en het Rijnland terroriseert Van Constanz tot de Nederlandsche grens is in bijna ieder dorp een station opgericht met bestrijdingsmiddelen, o.a. auto's met pompen voor het bespuiten van besmette vel- den met chemicalien. ..met ZEEUWSCHE VOETBALBOND. De Zeeuwsche Voetbalbond hield Zaterdag zijn jaarvergadering in de bovenzaal van de ,,Vergenoeging" te Middelburg. De waarnemend voorzitter, de heer A. Imanse, secretaris-competitieleider, herdacht in de eerste plaats het over-lijden van den voorzitter, wijlen den heer J. P. van Bel, wiens portret naast de bestuurstafel was opgesteld. Spr. wees er op, dat het optreden van Jan van Bel een nieuwe frissche geest in de ver eeniging bracht, welke veel voor de toekomst deed verwachten. Men zal dezen vriend van alle voetballers zeer blijven missen, want Jan van Bel was een eerlijk en oprecht mensch. De aanwezigen voldeden daarop aan het verzoek van den voorzitter om door opstaan en stilte te betrachten de nagedachtenis van den overledene te herdenken De voorzitter complimienteerde daama de kampioenen der verschillende afdeelingen, doch sprak zijn spijt uit, dat er nog niet vol- doende belangstelling bestaat voor de beker- competitie. Het is jammer, dat er nog zoo- veel strafzaken voorkomen, en daarom dringt spr. er op aan zooveel mogelijk te werken in de richting van het faire voetbal en daarin de scheidsrechters te steunen. Het bestuur overweegt de instelling van een technische commissie. Het schoolvoetbal had een aardig resultaat en men hoopt daarom op dien weg voort te gaan. Spr. wekte alien op pal te staan voor de belangen van den Zeeuwschen Voetbalbond. Nadat namens Terneuzen dank was ge- bracht voor het goede verslag, werd dit zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Naar aanleiding van het financieele verslag vroeg de afgevaardigde van Zierikzee of het niet mogelijk is een deel van de winst voor de competitie-indeeling van de eerste klasse A, dus Schouwen en Duiveland en Zuid-Beveland, beschikbaar te stellen, als de KNVB geen sub- sidie daarvoor verleent. De voorzitter zeide, dat dit zeer moeilij-k is, omdat er meer districten met moeilijkheden te kampen hebben en men moet oppassen voor het scheppen van precedenten. In de eerste plaats moet men nu wachten op het antwoord van den KNVB. Met dank aan den penningmeester werd diens beheer goedgekeurd. De vereenigingen Middelburg en Vlissingen verklaarden zich tegen den post administra- tiekosten van de begrooting. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren J. F. van Heukelom, J. A. Montaan en Jac. Kole, niettegenstaande den heer Hame- link bezwaar maakte tegen laatstgenoemde, die z.i. te weinig belong stelt in de zaken van den ZIVB. Thans kwam aan de orde de voorziening in de vacature van voorzitter, waarvoor het be stuur candidaat had gesteld den heer Ir. J. Ph. van Dalsum, directeur der RiHBS te Mid delburg, terwijl Terneuzen gesteld had Mr. P. C. Adriaanse, voorzitter van de v.v. Mid delburg. De vertegenwoordiger van Terneuzen wees er op, dat den heer Van Dalsum een onbe kende is, doch Mr. Adriaanse een rasechte Zeeuwsche sportman, hetgeen de afgevaar digde van Biervliet onderschreef. De voorzitter merkte daarentegen op, dat Ir. Van Dalsum een -boven de partijen staand persoon is, die veel belong stelt in de voetbol- sport. Gekozen werd doorop Ir. Van Dolsum met 138 stemmen, tegen 70 op Mr. Adriaanse. Verschillende wenschen inzake de competi tie-indeeling werden naar voren gebracht, maar er kwam niet veel wijziging in. Er ontspon zich een uitvoerige discussie over een voorstel van Biervliet om 15 terug te betalen aan een speler, die bij een wedstrijd ten bate van het contributiefonds een blessure opliep en toen voor dokterskosten kwam te staan. O.a. werd den raad gegeven te trachten een verzekering te sluiten voor zulke gevallen. Het voorstel werd met 112 tegen 87 stemmen verworpen. Hierop volgde de uitreiking van de diplo ma's aan de kampioenen en van den beker voor de Zaterdagcompetitie aan Vlissingen Bij de zeer uitvoerige rondvraag was het de heer De Vuijst uit Oostburg, die op wekelijk- sche publicati-e der ranglijsten aandrong en die daarop de candidaatstelling voor bestuurs lid van Afd. IV van den KNVB. ter sprake bracht. Dit laatste werd aanleiding tot ver schillende opmerkingen van andere afgevaar- digden en verwijten aan het adres van het bestuur van den ZVB. De voorzitter zeide, dat de ZVB niet anders heeft gedaan dan op verzoek de candidatuur van den heer Meijler steunen. Men was het er alien over eens, dat het jammer is, dat Zeeland zoo verdeeld was, want zonder die verdeeldheid was de kans op verkiezing van een Zeeuwschen candidaat groot geweest. Op een opmerking van Hontenisse over hooge declaraties van scheidsrechters, zeide Dezelfde vereeniging maakte nog een aan merking over het oproepen van niet-leden van Waleheren -voor een bestuursvergadering dier vereeniging. Ook zeide de woordvoerder, dat Vlissingen na de beslissing over het voor stel van Biervliet geen spelers meer beschik baar zal stellen voor wedstrijden ten bate van het contributiefonds. De vertegenwoordiger van Waleheren ziet in de actie van Vlissingen een revanche, omdat een persoon, die zich eerst aanmeldde voor Vlissingen, even later naar Waleheren kwam. Toegezagd werd, dat de scheidsrechters en consuls in de toekomst niet alleen op de ter- reinen, maar ook op het weer zullen letten bij het beslissen over al of niet doorgaan van wedstrijden. De heer Imanse heeft in zijn slotwoord aan- gedirongen op herstel van de eenheid, opdat Zeeland in de toekomst als een geheel zal op- trekken. Spr. riep de steun der vereeniging in om onder leidin-g van den nieuwen voor zitter een tijdperk van bloei mogelijk te doen zijn. AFLE VERIN GSBEWIJS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zee- land vesti'gt er de aandacht van de vlastelers op, dat zij 3 dagen voor de aflevering van vlas, bij den Districtssecretaris een afleve- ringsbewijs moeten vragen. Dit afleverings- bewijs komt in de plaats van het vroegere herkomstbewijs. Van dit afleveringsbewijs ontvangt ook de teler een exemplaar. Hij mag dit echter niet aan zijn kooper doorgeven met het her komstbewijs was dit wel het geval doch hij dient dit bewijs, door hem afgeteekend, binnen 5 dagen na de aflevering aan den Districtssecretaris op te zenden. Muzikaal uitstapje. Het jaarljjksche uitstapje naar het Zoute Spui door de harmonie Concordia is weer gunstig vert00pen. De buurtbewoners werden vergast op een reeks pittige marschen en op de terugtocht werd het traditioneele „halt" geblazen voor de woning van den bakker in de Magrette, waar de gebruikelijke tractatie plaats vond. WATERPOLO-TOURNOOI. Zaterdagmiddag j.l. had de dit jaar opge- richte Terneuzensche Zwem- en Poloclub haar eerste waterpolo-tournooi georganiseerd waiaraan door de volgende vereeniging werd deelgenomen: „De Bruinvisch" van Sas van Gent, ,,De Zeehond" van Vlissingen en ,,De Schelde" en de „T. Z. en P. C.", beide van Terneuizen. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, 's nachts tijdelijk toenemende bewolking met kans op eenige regen, in het Noorden overdag meest half bewolkt, warmer. DE1N HAAG. Men meldt ons van officieele zijde, dat H.H. K.K. H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard heden Venetie hebben verlaten en de terugreis naar Nederland hebben aan- vaard. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Vanmiddag is de 38-jarige arbeider J. Hoving, werkzaam op de boerderij van mevr. de wed. Schutter te Achterdiep door den blik sem getroffen en gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. DE „KARIMATA" OPNIEUW IN BEDRI JF. TERiSOHELLING. Nadat de „Karimata" gisteren weer naar de plaats boven het Lutinewrak was teruggebracht, heeft de molen het baggerwerk weer hervat. KAPELLE. Vannacht sloeg tijdens een kort, doch hevig onweer de bliksem in de landbouwschuur van den heer D. M. Boot te (Kapelle op Duiveland. In een minimum van tijd stond de schuur in lichte laaie. Met moeite wist de zoon van den landbouwer een op stal staand paard te redden. De pas bin- nengehaalde oogst werd een prooi der vlam- men. Dank zij de gunstige windrichting kon het woonhuis, dat veel waterschade kreeg, behouden blijven. De verzekering dekt de schade, die op ongeveer 15.000 wordt ge- schat. AUTO DOOR TRAM GEGREPEN. DE LIER. Vanochtend omstreeks 9 uur is een personenauto door nog niet bekende oor zaak in de Burgemeester Creeselaan alhier tegen een tram gebotst. De auto werd be- stuurd door den bloemehkoopman J. H. Horst- man uit Delft. Naast den bestuurder zat diens knecht. De botsing was hevig. De wagen werd 30 meter meegesleurd. Kort na het or- geval is de bestuurder, die een schedelbasis- fractuur had opgeloopen, overleden. De knecht kreeg ernstige verwondingen en is naar het ziekenhuis te Delft overgebracht. Zijn toe- stand is niet levensgevaarlijk. De auto werd zwaar beschadigd. ONGEVAL MET ZWEEFVLIEGTUIG. EINDHOVEN. Gisteren is op het vliegveld Welschap tijdens oefeningen met zweefvlieg- tuigen een emstig ongeval gebeurd. De 21- jarige leerlinge mej. J. Sanders uit Eindhoven was met een zw^efvliegtuig tot een hoogte van 20 d 25 meter opgestegen. Het toestel maakte toen plotseling een duik en stortte nagenoeg loodrecht naar beneden. Het toestel „De Sprinkhaan" is geheel vemield. Mej. S. bekwam ernstige verwondingen aan hoofd, armen en beenen, en moest naar het Binnen- gasthuis vervoerd worden. Aanvankelijk liet haar toestand zich niet ernstig aanzien, doch in het ziekenhuis ge- raakte zij buiten -bewustzijn. Vanochtend was zij nog steeds bewusteloos. Men vreest voor haar leven. DE BOTSING TE HEEMSTEDE. HEEMSTEDE. De 22-jarige motorrijder B. uit Haarlem, die gistermiddag alhier tegen een tram botste, is in het ziekenhuis te Haar lem aan zijn verwondingen overleden. DE REGEERINGSMAATREGELEN BETREFFENDE DEN GRAANHANDEL. ROTTERDAM. De vereeniging van de ge- zamenlijke graanhandelaren heeft uit protest tegen de nieuwe regeeringsmaatregelen be- sloten heden, morgen en overmorgen de graanbeurzen niet te bezoeken. VERHOOGING DER PRIJZEN VAN TARWE EN ROGGE. AMSTERDAM. De Nederlandsche Maal- industrie deelt mede, dat de tarwe- en rogge- afvallen welke 21 Aug. nog te leveren zijn op grond van contracten afgesloten vddr dezen datum, tengevolge van de verhooging met 50 dent per 100 Kg. van het monopolieprijsver- schil op tarwe- en roggeafvallen verhoogd zullen worden met eveneens 50 cent per 100 Kg. TWEE MINISTERS AFGETREDEN. PAjRU'S. Naar aanleiding van de radio- rede van den minister-president Daladier, heb ben de Minister van Onderwijs, Kunsten en de voorzitter, dat men altijd bij het bestuur I Wetenschappen Frossard en de Minister van Arbeid Ramadier hun ontslag ingediend. kan reclameeren. Uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen kwam een opmerking over spelers van een der vereeni gingen, die onder aangenomen namen in Bel- gie spelen tegen elftallen, die niet georgani seerd zijn. Vlissingen meende, dat een boete van f 5 voor een speler, die in een schoolwedstrijd mede speelde, veel te zwaar is, doch de voor zitter merkte op, dat de reglementen er zijn om te worden opgevolgd. Ramadier hun Beide ministers zijn lid- van de Union Socia- liste Republicaine. De Minister-President Daladier heeft het ontslag van den Minister van Arbeid en den Minister van Openbare Werken aanvaard. Naar verluidt, is het aftreden van den Minis ter van Arbeid veroorzaakt door de rede welke de Minister-President gisteren voor de radio heeft gehouden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3