Laatste Berichten DEKEN VAN CANTERBURY HERTROUWT. EEN AARDBEVING IN ECUADOR. WEER VER WACHTIN G. MEDEDEELING VOOR DEN LANDBOUW. SCHEEPV A ARTBE WEGING. GEVAARLIJK FLEZJERRIJEN. De zakkenstopper A. V., wonande te Hoofd- diorp, was Woensdagavonid! met een vriend', de melkbezorger V., eveneens woniende te Hoofd- dorp, in een huurauto naar Amsterdam ge- reden. Toen zij diep in den nacht in een vroo- lijke .stemming per auto huiswaarts keerden, raakte de bestuurder A. V. op den Rijksweg nabij den Spaarnwouderweg, terwijl bij met groote snelbeid reed1, de macht over het stuur ikwijt, met bet gevolg, dat de auto eenige ma- len over den kop sloeg en ten slotte in de wegsloot terecht kwam. De auto werd gebeel vemield. A .V. kreeg eenige lichte wonden, maar zijn vriend was er erger aan toe. Toen deze uit zijn benarde positie bevrijd was, bleek bij een zware bersenscbudding te heb ben opgeloopen en emstige kneuzingen aan het bekken. Per ziekenauto is bij; naar een ziekenbuis te Amsterdam overgebracht. De politie heeft tegen ibeiide inzittendten proces- verbaal opgemaakt, mede omdat zij niet in het Ibeizit waren van een geldig rijtoewijs. KNAAPJE VERDRONKEN TE HAARLEM. Donderdagmidldag is de 7-jarige F. de Vries, wonende Zocherstraat te Haarlem, die met zijn broertje aan het spelen was, ter hoogte van de Transvaalstraat in het Spaame geval- len en verdronken. Een paar arbeiders, die in de nabijheid werkten, hebben zich dadelijk te water begeven en gepoogd het knaapje te redden. Dit mocbt hun echter niet gelukken. Na een half uur dreggen heeft men bet lijkje opgebaald. Pogingen om door kunstmatige adembaling en met toepassing van zuurstof de levensgeesten weer op te wekken mocbten niet baten. BOTSING MET BOERENWAGEN. Op den rijksstraatweg 's-Hertogenboscb Nijmegen onlder ide gemeente Sdhaytk is Don- derdagavond omstreeks half 10 de automo- bilist S. uit TiLburg in botsing gekomen met een boerenwagen van den lanalbouwer Bens uit Scbayk. De botsing was zoo bevig, dat de atuo aan de voonzijdle gebeel werd inge- drukt en vervolgens van den weg werd ge- scboven, waar bij een twintig meters verder op een veld tot stilstand kwam. De lanldbou- wer B. werd van den wagen gesingerd. Met inwendige kneuzingen en verwondingen aan beide beenen is bet slaebtoffer opgenomen en naar een ziekenbuis te Nijmegen vervoerd. De auto moest worden weggesleept. De be- stuurder was ongedeerd. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. In den namiddag waren vijf jongens, die verpleegd werden in de Van den Bergstich- ting te Noordwijk aan Zee op bet Noonder- strandi aan bet baden. Plotseling kwamen twee bunner in verdrinkingsgevaar te verkee- ren. De eene jongen ikon worden gered, doch de andierq, de ongeveer achttienjarige Van U., verdween in de diepte. EEN URNENVELD ONTDEKT. Te Barlo, gem. Aalten, heeft men sporen eener oude nederzetting ontdekt, n.l. ver- brande beenderen en urnenscherven. Bij bet onderzoek dat Vol'gde, kwam vast te staani, dat een belangrijk aantal urnen daar was be- graven. Jammer genoeg zijn er bij bet om- ploegen enkele vernield. In bet niet geploegde deel van den heuvel vindt men niets anders dan bijna gebeel vergane urnemresten. De oorzaak biervan is, dat de beuvel met dennen- wortels is doorgegroeid, waardoor de urnen werden gebroken. ,Uit de scberven viel af te leiden, dat men bier vermoedelijk heeft te doen met een nederzettinig uit de zoogenaam- de La Tdne-eultuur. Belangrijk was de vondst van enkele scberven van fraai versierde urnen welken van de andere gevonden overblijfselen belamlgrijk verscbillen. Men ontdekte er gaten van butpalen, waar- in de resten van bet veitmolmde bout aanwezig waren en tot d'iep in bet grint kond'en wor den gevolgd. Met uitgebreide bulpmiddelen zal een nauwkeurig onderzoek in het besfcaan- de gedeelte van bet bergje tot niet onbelang- rijlke ontdekkingen voor de prae-bistoriscbe wetenschap leiden. ONWEER BOVEN DE RESIDENTIE. Tijldens een onweer, dat zicb Woensdagmid- dag omstreeks d'rie uur boven de residentie ontlastte, is, vermoe'deijk door blikseminslag, een gedeelte van een balcon van bet perceel Haverschmidtstraat, op straat, gestort. Een 27-jarige vrouw sabrok op den Paral- lelwdg dermate van een donderslag, dat zij bet bewuistizijn verl'oor en door den G. G. D. naar de centrale post moest worden vervoerd. Een- zelfde geval deed zicb voor in de duinen longs het Stille Strand, waar een 28-jarige vrouw van scbrik flauw viel, zo&dat zij eveneens be- banideld moest worden. JV1ERKWAARDIGE ATTRACTIE IN „ARTIS". donder in de verte, docb het bleef hier bij een beetje regen. Elders in het land liep het, blijkens de ver- schillende bericbten, weer niet zoo kalm af. Er wordt gemeld van storm, onweer, wolk- breuken, hagel, blikseminslag, overstroomin- gen, brandende huizen enz. enz. De toestand wordt geschetst in de volgende samenvatting van de „Telegraaf" EindhovenZware hagelbui verbrijzelt o.a. ruiten van Van Abbe-museum. Blikseminslag in watertoren van textielfabriek. Toren afge- brand fabriek behouden. Delft: Blikseminslag in bovenleiding van den electrischen trein. Draad gebroken en aanzienlijke vertraging. Huisseling: Landbouwer Stoots getr«ffen en bewusteloos geraakt. Niet levensgevaar- lijk gewond. iHerpen. Blikseminslag in vier boerderijen, waarvan er 6en, die van N. van Santen, met inboedel, oogst en machines, door het vuur ten onder ging. Deursen (Ravestein)Boerderij van Jac. Peeters getroffen en een prooi der vlammen geworden. Oogst en gereedschappen gingen verloren. De Wilp: Boerderij door hemelvuur getrof fen. Brand gebluscht, doch groote schade. iFriesche Palen: Huis van R. Boonstra na inslag terstond in lichterlaaie. Oldemarkt: Groote boerderij, bewoond door en eigendom van W. van Beek, gebeel afge- brand. Bewoner bij reddingspoging gewond en later naar ziekenbuis te Heerenveen ver voerd. Twello: Boerderijtje van de wed. Veldhoen getroffen en met den oogst door het vuur verwoest. Stokkum: Groote schuur van Krebber met den geheelen oogst vemield. "s-Heerenberg: Enkele gevallen van blik seminslag. Begin van brand kon worden ge bluscht. Hagel richtte groote schade aan. (Beek (bij Didam)Groote boerderij van den landbouwer B. Verhoeven in vlammen op- gegaan. Tien varkens omgekomen. Groenekan: Perceel aan Kastanjelaan 21 door bliksem getroffen, bovenverdieping uilt- gebrand. Appelscha: Boerderij van Hiemstra tot den grond toe afgetarand. Steenderen: Boerderij en inboedel van de familie Hissink verbrand. Overasselt: Boerderij van C. van Uden in asch gelegd. Wjjchen: Woning van wed. Toonen afge- brand; geit en aantal kippen gedood. Ambem: Donderbuien en plasregens onder- mijnen tramrails, zoodat lijn II niet kon rij- den, trottoirs weggespoeld, bezoekers van grot in Sonsbeek tot de knieen in 't water. Loenersloot: Koe door bliksem getroffen en gedood. Te Ambem deed zich het merkwaardige feit voor, dat, terwijl in bet eene deel slechts een verfrisschend regenbuitje viel, in een an- der deel een wolkbreuk verwoestingen en over- stroomingen veroorzaakte. Het aantal malen dat de bliksem in de ver- scbillende geteisterde gebieden insloeg, is on- telbaar. In enkele dorpen stonden als gevolg daarvan verscbillende perceelen tegelijk in brand. Te Groenekan werd een brandweeronder- comman'dant ernstig gewond, toen bij op bet dak van een brandend huis tengevolge van een vollen waterstraal dien hij tegen bet hoofd kreeg het evenwicht verloor en naar beneden viel. lOok in 's Hertogenboscb heeft bet erg ge- spookt. Er viel veel regen, gepaard met zwa- ren hagelslag. Op sommige groote verkeers- wegen stond bet water 30 c.M. hoog, zoodat vele kelders onder stroomden. HELMBRAND OP AMELAND. Op bet oogenlblik beschikt „Artis de Amsterdamsche dierentuin, over een zeer groote attractie voor zijn bezoekers. Men heeft er ml. een geit en zes jonge leeuwen, waarvan er drie .geboren werden den 28en Mel en drie 'den 28en Juli j-L, aan elkaars loijzijn gewend en het zelfs zoover gebracbt, d'at de jongste drie leeuwen geregeld door de geit gezoogd worden. Van dit zeer bijzonder scbouwspel kunnen bezoekers dagelijks, es morgens om 10 uur en des namiddags om en 5 uur, getuiige zijn. Daar een geit haar jongen staande zoogt, terwijl een leauwin bij bet zoogen ligt, heeft men een „Artis" een soort veldbedje vervaar- digd, waarop de jonge leeuwen liggen, wan- neer ze bij1 de geit zuigen. De waarde van dit scbouwspel voor bet pu- bliek is in de eerste plaats hierin gelagen, dat de toescbouwers er uit leereni, hoe eevn roof- dier volstrekt niet van huis uit bloeddorstig en verscbeurend is tegenover elk dier, dat hem later als prooi zou kunnen dienen. Hrijgt een roofdier (geregeld voldoende eten, dan is er geen sprake van, dat bet steeds zal aanvallen op een dier, dat als prooi zou kunnen dienen, vooral niet wanneer dit dier van jongs af aan tot de omgeving van het roofdier behoord heeft en wanneer zicb op grond van het zoo gen en drinken een zekere 'band tusschen de dieren gevormd heeft. Het' is zelfs mogelijk dat de geit ook later, wanneer de welpen tot leeuwen opg eg roe v.: zullen zijn, in bet gezel- schap der leeuwen zal kunnen blijven vertoe- ven, zonder dat zulks gevaar voor baar op- levert. De oudste drie van bedroelde zes leeuwen loopen op bepaallde uren van den dag ook vrij rond tusschen kippen, eenden, kalkoenen, scbapen en varkens, menschenkimderen niet te vergeten en al wat er verder doorheen krioelt in .den kinderdierentuin van ,,Artis". OPNIEUW NOODWEER IN ANDERE DEELEN VAN HET LAND. 't Was gisteren eer herbaling van de vorige dagen. Reeds gisternamiddag kwamen dreigende buien opzetten en rommelde de Door bet acbteloos wegwerpen van een brandende sigaret heeft een jongen op bet thans oveiibevolkte Ameland1 WOensdagtmid- daJg een duirlbrand veroorzaakt, die in een oogwenk, gesteubd door de straffe wind en de groote droogte van bet helmgras, een ont- zettenden omvang aannam. Bijna een uur helbbem driebon.derd manmen moeten zwoegen om bet vuur, dat een verstikkenden rook ont- wikkelde, te bedwingen. Het z.g.n. Dudt'sche kamp, waarin een 170 Duitschers verblijven, heett een oogembik groot gevaar geloopen. Omstreeks twee uur werd de duinwachter gewaarscbuiwd door den gemeente-secretaris. den beer D. J. Visscher, uit wiens buis men een uitstekend geiziobt over bet duinlandscbap heeft en wiens woning zeer goede diensten verricht als brandpost. De duinwachter liet onmiddellijk de noodige maatregeien nemen en ai spoedig waren en drielhonderd personen, onlder wie talrijike badgasten en bijna alle be- woners van het puntscbe kamp, met bezems bezig bet vuur, dat woedde in 'de Bramerdui- nen acbter bet Protestantscbe kerkhof aan de weg NesBuren, te bestrijden. Ma(ar de sterke wind joeg .de vlammen met groote snellheid door de uiiterst droge dulbbe- panting, waanbij een verstikkende rook werd ontwikkeleid. Het vuur naderde onbeilspellend dicbt bet kamp. Met insipanning van alle kraohtten wist men tenslotte bet gevaar op nog geen hondlard meter van bet kamp tot staan te breogen. Een oppervlakte van onge veer vijf hectare is kaal gebrand. De duin- beplanting, 'die in de Bramerduinen gebeel uit helmgras bestoat, is vernield. (Het Volk.) DE KARIMATA IN DE ZoNE DER ONZEKERHEID. Een medewebker der N. R. Crt., rrfeldde Donderdaginiddag van Terschelling. De Karimata baggert in de zone der onze- kerbeid en over 'een eventueel resultaat haalt men op Terschelling de scblouders op. Dat is alles wat er van te zeggen valt. Zoo'n goud- delverij op de kust van Tersctoelling valt tocb w.aarlijk niet mee. Men vangt aan op de plek, die gesllacibten van gouddeivers alge- meen als de juiste hebben andervouden en aangewezen, men graaft vervolgens deze plaats af, woelt vele vierkante meters op een diepte van 30 voet om envindt niets. Wat te doen? Men herinnerde zicb de theorie van bet achterscbip, dat ebgens ver der moet zijn neergekomen. De sleepboot Teelx wor|Q't idaarbeen gezoniden, men pulst ook dit gebied af en hloopt De Karimata is nu op weg naar dit nieuwe terrein. iZal zij daar meer succes hebben dan op belt voorsehip De zeebeden op Terschel ling zeggen: bet goud moet er zijn, maar waar bet is, dat is de vraag Deze vraag heeft Woenadag, naar wij van terlzijide vernemen, ook het overleg babeerscht, dat de ddrectie met de ingenieurs heeft ge- hbuden. Naar Donderdagmorgen op Ter schelling verliuidt, was de 'direcitie van mee- ning„ dat bet graafkariwei moest worden stop- gezet, wegens bet onbbreken van eenig voor- uitizicbt op succes. ,Twee van de ingenieurs zouden de meening van de directie hebben gedeelld; alleen de leider van de werkzaam- beden, de heer Bol, zou voor voortzetting heb ben gepledt. Tenslotte is ook de directie naar de meeninig van den beer Bol gaan overhellen en zoo is dan bet besluit gevallen, dat de Karimata baar werkizaamheden zal voort- zetten. Voor de waarheid van deize reUeneering kunnen Wij uiiteraard niet instaan. Zij heeft eabter de verdiensite bet kritielke stadium in bet licbt te stellen, waarin de zaak Woens- dagavond was aangeland. Donderdagmorgen is er weer eens wat nieuiws in den cribleur terecbtgekomen; een enorm sbuk wirakbout kl.vam met de ladders mee naar iboven en ook een paar Spaianscbe matten kwamen mee. De goudkoorts op bet eiland beeft uitge- woed. De badgasten bekijtoen de foto van bet goudstaafje, die bij den boekhandeiaar, voor bet venster hjangtt; sommigen koopen de foto, al® vbelden zij ope em duidelijk, dat zij zoo'n staafje in natufa" nooit zullen zien. Het ,,broer.tje", waarom inidertijid de Spreekkoren hebben geroepen zal missabien nooit komen. Maar bet wonder kan nog altijd gescbieden. De jofnlangs opgebaggerde staatf te Londlen tentoongesteld. De staaf goud van de Lutine, welke de Karimata 29 Juli heeft opgeibaggerd, is thans in het gebouw van Lloyd's te Londen te be- zidbtigen in de bibil'Otheak, tusschen 's ocb- tend 10 en 's middags 5 uur,, met een van de Spaansche gouden miunten. De staaf gouid en de munt zijn tentoonge steld op een tafel, welke gemaakt is van bet roer van de Lutine^ dat in 1859 is opgebaald. WERKLOOZE WILDE WRAAK NEMEN. Donderdagmorgen is te Amsterdam een 32- jarige wefkooze gearresteerd, die in de Wijt- teubacbstraat een amibtenaar van maat- scbappelijiken steun bad opgewacbt en hem enkele stompen had gegeven. Den man was handelsgeld geweigerd en hdj weet dat aan den ambtenaar, op wien bij nu wraak wilde nemen. De politie dacbt er echter anders over en nam den man mee naar bet bureau Lin- naeusstraat. Hiji stond niet als lasitig bekend. EEN DORP VERDROOGT. Men schrijift aan de N. R. Crt.: De werkzaamlheden aan den sluisbouw tus- sohen Ravenswaay en Rijswij'k (Geld.) van bet zjg. Betuiwe"pand van bet Amsterdam- Rijnkanaal in de gemeente Maurik, vorderen uitstelkend. Er heSft zicb tot nu toe geen staignatie van beteekenis voorgedaan en zelfs konden de werkzaambeden in den afgeloopen winter, dank zij bet gunstige weer, onafge- ;broken worden voortgezet, betgeen voor den aannemer ongetiwijfeld een groot voordeel Jbeteekent. Ook de gemeente Maurik en de zakenmenischen in bet dorp Rijkswijik profi- teerem van deze kanaalwefken. De gemeente, omdat zij geen wenklooeen meer beeft; de zakenmenischen te RijSwijk, omdat zij een tijd meamaken, waarin extra-verdiensten worden gemaakt. Er zijn echter voor de inwonens van Rijs- wij'k ook beiawaren en nadeelen aan dit werk verbonden. Zooals bCkeud, is er een zeer diepe werkput geigraven voor bet maken van de sluizen en van een torug in den weg Mau rikOulemborg. Alleen, wanneer deze put vrij van grondwater is, kan er gewerkt wor den. Nu is bet merkwaardig, dat, sedert deze pomp-insitallaties zoo kracb'tig werken, ook bet water buiteni den ibou'wput is verdwenen en .zelfs versdbeidene pomipen te Rijiswijlk geen water meer geven, zoodat men er reeds geruimen tijd gebrek beeft aan drinkwater. Men schrijift di't toe aan bet feit, dat de stanid van bet grondwater in de naaste omgeving van het kanaal door dit voortdurende pompen aanmerkeijk ,is verlaagd. De gevolgen zijn Van dien aard, dat men genoodzaakt is, voor de wasch en andere 'werkizaamheden water uit den Rijn te balen. Daamaaist lijlden sommigen ernstige sdhade, dooridat de huiizem beginnen te scheuren. pit wordt eveneens toegeschreven aan verlaging van den stanid van het grond/water, waardoor venzakkingen zouden ontstaan. Het ergste blijikt de o. L school er aan toe te zijn,, maar ook verscbillende andere geibouwen, waar- onider de Ned. Herv. kerk vertoonen meer of minder emstige scheuren. Het gemeente- bestuur beeft, voor zoover bet de school be- treft, besloten maatregeien te nemen, om erger te vtoorkomen. Zoo worden de muren verankebd en de plafonds in de verscbillende tlokalen vemieuwd, in de boop dat deze maat regeien afdoonde zullen1 zijn. Naar wij vernemen, stel't de rijkswaterstaat fiaar deze aangelegenlhaden een onderzoek in. De bewoners van Rijswij'k ho,pen ernstig, dat deze dienst de verantwoordelijkheid voor de yerzakkingen op zich zal nemen, in welke rictoting dok het gemeentebestuur reeds stap- pen heeft gedaan, docb dit staat nog geens- ,zlns vast. Aangenomen mag in ieder geval .worden, dat bet peil van het grondwater automatisdh zal jstijgen, wanneer de werk zaambeden aan sluis en kianaal zoo ver zullen ,zijn gevonderd, dat de grondtemaling in den iwefkput kan worlden stopgezet, zoodat aan het wabergebrek een ein'de zal komen. DRIEHONDERD DOODEN BIJ WATERSNOOD IN BRITSCH-INDIfi. :Door de .gewelldige overstrooming in de Oostelijke proVincies \an Allahabad zijn paar schatting dtriehOnderid personen verdronken. Bijna tienldiuiizend dorpen staan onider water of zijn door bet water van de buitenwereld afgesneden. Het verkeer in <de straten wordt met bootjes onderhoulden en duizenden dak- looze en uitgebongerde boeren drommen nen in id'e vractatloodsen en wagons der spoorwegen, wier Idiensten gebeel zijn ont- wricbt, alsmede in openibare gebouw,en. MOTORSOHIP IN BRAND VOOR BLANKENBERGE. iEen ongeval, dat tragische gevolgen had kunnen bebben, deed zicb voor vlak bij Blan- kenberge. Tiidens een pleziertochtje in zee vatte het snelvarebde motorschip „De Rapid", schipper D., plots vuur en wel in de volgende omstan- De reis verliep in de beste omstandigheden, tot dat men terug de haven van Blankenberge zou binnenvaren. De motor viel plots stil. De schipper trachtte hem terug op gang te zet- ten maar er deed zich een ontploffing voor en de vlammen sloegen uit. De schipper trachtte door middel van een vlammendoover het ge vaar meester te worden, maar zulks gelukte niet en de brand kreeg meer en meer uitbrei- ding. Al de passagiers werden naar voren van het vaartuig gebracht en voorzien van red- dingsgordels. Gelukkig dat juist op dat oogenblik het kleine jacht van Wittevrongel ter plaatse kwam. Een vrouw, die over boord gesprongen was, kon opgepikt worden, alsmede vijf passa giers en Degraeve. Elen andere vrouw verkeerde m moeilrjk- heden, toen zij opgemerkt werd door twee Gentenaars, die zonder aarzelen in 't water sprongen om de vrouw te redden. E£n dezer kon de vrouw bereiken en haar ophouden, tot- dat hulp opdaagde. Inmiddels was een pleziervaartuig opge- daagd en gelukte het, het brandend vaartuig op sleeptouw te nemen en het te doen loopen ten westen van de havengeul. Al de passagiers l geraakten met den schrik vrij. De 64jarige deken van Canterbury, dr. Hew lett Johnson, heeft weer eens de aandacht op zich gevestigd. De geestelijke heeft namelijk besloten, voor de tweede maal in het huwelijk te treden en wel met een vrouw, die 30 jaar jonger is dan hij, zijn achternichtje miss No- well Mary Edwards. Zijn aanstaande bruid is een bekende schilderes, die verscheiden ma len in de Royal Academy heeft mogen expo- seeren. De officieele aankondiging van dit hu welijk komt uit Spanje, waar de deken en zijn aanstaande vrouw zich op het oogenblik be- vinden, om ter plaatse na te gaan hoe de Spaansche oorlogsweesjes het best naar veili- ger oorden kunnen worden overgebracht. Toen China zes jaar geleden door overstroo- mingen geteisterd werd, trok hij er op uit om in het land zelf een hulpactie te organiseeren. De Spaansche burgeroorlog heeft zijn voile aJandacht. Aan het hoofd van een aantal gees- telijken trok hij naar Spanje om er een enquete te houden en Jiet deerde hem niet, dat de Britsche regeering hem daarvoor niet de benoodigde visa wilde geven. Eenigen tijd ge leden ging hij naar Straasburg om er een felle redie tegen generaal Franco te houden. De deken is ook een kleedinghervormer en zou het liefst beginnen met zijn antieke knie- broek af te schaffen. Dat de 64jarige, die zich nog heelemaal geen oude man. gevoelt, zeven jaar na het overlijden van zijn eerste vrouw besloten heeft, niet langer alleen door het leven te gaan, heeft nergens verrassing ge- wekt. STORM IN NIEUW-ZEELAND. Een storm, welke af en toe cycloonkracht had, heeft de beide eilanden van Nieuw-Zee- land geteisterd. Er is ontzaglijk veel regen en hagel gevallen, waardoor groote schade is aangericht, ook in de hoofdstad Wellington. Menig dak moest het ontgeldem. Te Eltham stortte een gebouw van gewapend beton in. Ook Canterbury had veel te lijden. Duizenden boomen zijn ontworteld, schuren zijn in- en weggewaaid en de electriciteitsvoorziening werd gestoord. Te Pickton werden verscheide- ne booten op het strand geworpen en wrakge- slagen. Ook Marlborough had van den storm te lijden en te Aniseed moesten ongeveer 100 menschen een toevlucht zoeken in het gebouw der Young Men's Christian Association, om dat de daken van hun hutten waren wegge waaid. Doordat ook de telefonische en telegra- fische gemeensehap verstoord werd, heeft men nog van tal van plaatsen geen bericht. Om het contact tusschen de beide eilanden in stand te houden, was men gedwongen gebruik te maken van de radio. SMOKKELAAR GEARRESTEERD. In Noo'rd-Italie is een bekend smokkelaar, die reeds verscheidene malen veroordeeld is, na een wilde achtervolging in een auto gear resteerd. De smokkelaar, die een zeer Snellen wagen bestuurde, reed in voile vaart door het dorp Bergamo, tot schrik van de bevolking. Hij kon eerst gegrepen worden toen zijn wagen bij een spoorwegovergang van den weg gleed en in een sloot terecht kwam. Hij werd achtervolgd over een weg van ongeveer vierhonderd kilo meter. PERSONEEL ZONDER ZIJDEN KOUSEN EN LIPPEIN STIFT. De gemeenteraad van Sofia heeft verordend, dat het damespersoneel in gemeentedienst ge- durende de kantooruren geen zijden kousen mag dragen. Het dragen van zijden jurken in kantoortijd is ook strikt verboden. In plaats daarvan moet elke ambtenares gedurende dien tijd een zwarte katoenen stofjas dragen. Ook mogen de dames geen lippenstiften of dergelijke kunstmiddelen gebruiken, terwijl zij in den omgang met bet publiek van goede ma- nieren moeten blijk geven. lOvertreding van dit reglement heeft ontslag tengevolge. KRANKZINNIGE WEDUWE KLOM TEGEN VOORGEVEL OP. Des avonds deed zich aan de Broekstraat te Brussel een eigenaardig ongeval voor. De de- duwe Dupuis trachtte er langs den voorgevel het venster van de eerste verdieping te berei ken. De ongelukkige zwakzinnige verloor echter het evenwicht en viel naar beneden. Ernstig aan het hoofd gewond en de beide beenen ge broken, werd zij naar een ziekenbuis overge bracht, waar haar toestand zich zeer ernstig liet aanzien. ONGELUK TE ANTWERPEN AAN BOORD VAN NEDERLANDSCH SOHIP. Aan boord van het Nederlandsche schip Jacoba, dat in de Kempische vaart te Ant- werpen ligt, heeft de 18jarige C. Zeeman ten gevolge van een terugslag van den motor beide beenen gebroken. iHij is opgenomen in het ziekenbuis. Zijn toestand is bedenkelijk, meldt het A. N. P. MUGGEN. In het dal van de Medway, met name te Rochester en Chatham, heeft men den laat- sten tijd veel last van muggen, terwijl dat vroeger niet het geval was. Bij een onderzoek is gebleken, dat de gaten door luchtbommen gestagen in Holmes Marsh bij Rochester bij militaire oefeningen, vol geloopen zijn met rivierwater en een gunstige broedplaats vor- mSn voor de muggen. EEN INBRAAK BIJ EEN TANTE VAN DE KOMNGIN VAN ENGELAND. Er is Woensdag ingebroken op de Cedars te Horton bij Slough, het huis van de Hon. Isso- bel Bowes-Lyon, een tante van de koningm van Engeland. Er zijn juweelen en zilver ge- stolen. De dieven hebben vermoelijk gebruik gemaakt van een auto. Dbnderdagnacht is Quito, de hoofdstad van Ecuador, verschrikt door elf aardschokken. 'Het dak van het bisschoppelijk paleis is inge- Nader meldt men nog uit Quito: Donderdagochtend is een hevige aardbevmg waargenomen in het gebied der warme pjon" nen bij El Tingo en San Golqui. Verscheidene huizen werden vemield. EEN KOOPMAN UIT BRAZILJE VERBANNEN. Alexander Hiergue, die in de afgeloopen jaren als groot koopban en vertegenwoordi- er van het Turksche invoermonopolie van koffie een groote rol heeft gespeeld in het maatschappelijke leven van Rio de Janeiro, en die na den opstand van 1.1 Mei werd gearres teerd, wegens het onderhouden van betrekkm- aen met de voomaamste schuldigen, is bij de creet van den president uit Brazilie verbannen als schadelijk voor de openbare orde en de be- langen van bet land. Hiergue wordt een agent van het komintem genoemd. Zwakke tot matige Noord-Westelijke wind, meest zwaar bewolkt met waarschijnlijk eeni ge regen of onweer, later iets koeler. KONINKLIJK BEZOEK AAN ROTTERDAM. 's GRAVE3NHAGE. Men meldt ons van offi cieele zijde, dat het in het voornemen ligt van H.M. de Koningin om op Vrijdag 2 Septem ber a.s., des avonds, een bezoek te brengen aan de gemeente Rotterdam. LTVINUS VAN ANDEL. f MHDDEI .BURG. Op 68-jarigen leeftijld is heden alhier overleden de heer Bivinus van Anidei, ouid-rechiter tog de rechtlbanlk aldaar, en oud I'd van den gemeenlteraad. Op 17 October 1869 gaboren, promoveerde hij op 13 Junli 1894 te Amsterdam, vestigde zich als ad'vocaat te Mildidel'burg in 1906, kwam in October 1909 (bij de redbtJbank, docb moest am gezondheidsrddenen, reeds in 1910 ontslag nemen. De overledene was van 1909EL919 en van 19311934 lid ivan den gemeenteraad; hij was eeni vurig strijjder voor de anti-revolutio- naire beiginselen. GEVALLEN VAN DYSENTERLE TE EMMEN. EMIMjEN. Naar wij vernemen heeft het; onderzoek aan het laboratorium van den; rij|ksdienst der Volksgezondheid te Utrecht uitgewezen, dat men bij de ziektegevallen te Bmmer Comjpascum inderdaaJd te doen heeft, met dysenteric. De plaatselijke geneesheeren hopen, daar zich Voor het eerst heden geen, nieuwe patienfen hebben aangemeld1, dat de uitlbreidin'g der ziekte tot staan is gektomen., RESULTATEN VAN DE „KARIMATA". TERSCHESLiLING. Aan boord van de .Ka rimata" is men over de .resultaten van den af geloopen nacht best tevreden. Nog steeds stoot de baggermolen op bet stuk wrak, dat gister- ochitend bij de grens van het afgepaalde ge bied is aangetroffen. Vannacht werden opge baald pl.m. 100 koperen spijkers, 8 Spaansche matten, een aantal koperen muntjes, eenige ballastbrooden, een koperen plaat en dan na- tuurlijk veel wrakhout. In het etmaal van's avonJds 10 tot's avonds 11 Augustus is in Zeeland de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aard- appelziekte. DOODEUJK MIJN ON GEVAL. HLhlblRJLEN. Hedenvoormididag is de afdee- lingsopzichter J. Haalders op de 548 M. ver dieping der Staatsmijn Maurits, nabij de schacht, beklemd geraakt tusschen beladen wagens. H. liep emstige inwendige kneuzingen op en is naar het ziekenbuis te Sittard over gebracht, waar hij korten tijd later is overle den. De heer H. is woonachtig te Geleen, was 43 jaar, gebuwd en vader van 2 kinderen. TREINBOTSING. ILHIDISCHSENDAM. Van ochtend te half 10 uur heeft op de spoorlijn Den HaagRotter dam Hofplein, nabij de remise van de Zuid- (Hollandsche EHectrische Spoorwegmaatschap- pij te Leidschendam, een botsing plaats ge- had tusschen een personentrein uit Den Haag en een ledig treinstel, dat uit Rotterdam terugkeerde naar de remise alhier. De botsing kwam buitengewoon hevig aan en het mag een wonder heeten, dat slechts de wagenbestuur- der van den personentrein lichte kwetsuren opliep. Nader wondt gemeid: De trein uit Den Haag is hoogstwaar< schijnlijik door dien onveiligen signaalstandl, gereden en ikwam derhalVe op het linkerspoor^ waarop de tredn uit Rotterdam naderde. Dq treinen vlqgen op het linlkerspoor Den Haag-- (RotterdamHofplein, met een hevigen Slag, tegen elkaar. De bestuurderscabines van beide wagenstellen zijn zwaar beschadigid. De be- stuurder van den trein) uit Den Haag, de 1 eerlingJbestuurder Worps, aldaar wonerude, bekwam niet emstige kwetsuren aan een zijneir voeten. DE WABENSTILSTAND TUSSCHEN RUSLAND EN JAPAN. YiUKI. De militaire bepalingen van den wa- penstilstand, welke vanochtend zijn ondertee- kend, beheizen dat beide partijen in hun stel- lingen moeten blijven welke zij bij het staken van het vuur bezet hielden, alsmede een rege- ling tot het uitwisselen van de gesneuvelden. Voor Terneuzen: 11 Aug. Noorsch s.s. DEL- FINUS, 751, ledilg, Lorient. 12 Aug. Belg. m.s. MARIE FLORE, 266, rails, Duinkerken. Van Terneuzen: 10 Aug. Ned. m.s. ROEL- F1NA, 94, slakken, Londen; Belg. m.s. MARIE FLORE, 266, rails, Duinkerken. 11 Auig. Eng. s.s. THE MONARCH, 405, ledig, Southshields. Van Slulskil: 10 Aug. Noorsch s.s. ELLA- VORE, 740, cokes, Aarhus. Van Ertvelde: 10 Aug. Belg s.s. MAHAGI, 2212, stukg., Antwerpen. Voor Riemen: 10 Aug. Zweedsch s.s. MAN- GEN, 680, ledig, Antwerpen. H Aug. Noorsch m.s. SOMMERSTAD, 3381, gasolie, Port Arthur. Van Riemen: 12 Aug. Noorsch s.s. LE- DAAiL, 1886, ledig, Moermansk via Vliesingen. Van GentTerneuzen: 11 Aug. Eng. s.s. ALOUE7TTE, 93, stukg., Londen. Voor Gent: 11 Aug. Zweedsch s.s. SKARA- BORG, 849, ledig, Antwerpen; Fransch s.s. OSTREVENT, 916, ledig, Cherbourg; Eng. s.s. BALTOY, 732, kolen, Boston. 12 Aug. Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Goole; Poolsch m.s. OKSYWIE, 342, stukg., Gdynia; Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Ant werpen; Eng. s.s. SERUiLA, 785, stukg., An werpen; Zweedsch s.s. RUBFRED, 408, ledig, Antwerpen. Van Gent: 11 Aug. Fransch s.s. SAINT ENGGAT, 1271, kolen, La Pallice; Eng. s.s. RUDMiORE, 574, ijzer, Londen; Fransch s.s. S.N.A. 8, 1546, kolen, Rouaan; Zweedsch s.s. MAGNA, 1014, cokes, Stockholm. 12 Aug. Poolsch s.s. TORUN, 1122, fosfaat, Gdynia.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2