Feuilleton - verieilingen Laatste Berichten Burgerlijke Stand EEN ONTPEOFFING TE BALTIMORE. VLIEGTUIG BRENGT DEN NACHT BUITENGAATS DOOR. ZWARE AARDBEVING IN GRIEKENLAND BRABANTSCHE BRIEVEN. WEERVERWACHTING, IN GEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. ning begaf, op den rijksstraatweg door een auto, bestuurd door den heer v. d. S. uit Doe- tinchem, gegrep-en en ernstig verwond. De man is met een schedelbasisfractuur in bet ziekenhuis in Terborg opgenomen. Zijn toe- stand was hopeloos. IX EMMER HEET WATER GEVALLEN. (De 3jarige A. Wijnand, is Woensdag in de ouderlijke woning aan de Blokmakerstraat te Rotterdam, bij het spelen in een emmer heet water gevallen. Per auto van den geneeskun- digen dienst is bet kind naar bet ziekenhuis aan den Coolsingel gebraeht, waar het met vrij emstige brandwonden over het geheele lichaam is opgenomen. DURE UITVERKOOP. Een inwoonster van Zeist heeft bij de poli tic aangifte gedaan van het feit, dat haar in De Bijenkorf een tasch, waarin onder meer zestig gulden was geborgen, in het gedrang om koopjes is ontstolen. De politie onderzoekt wie de dame het koopje geleverd heeft. BEJAARD FIETSER AANGEREDEN EN GEDOOD. Dinsdag fietste de bejaarde S., gewoond hebbende te Assum, gem. Uitgeest, in gezel- schap zijner vrouw op den Tolweg onder Heemskerk naar huis. Op een gegeven mo ment kwamen beide rijwielen met elkaar in aanraking, waardoor S. een zwenkmg naar links maakte en in botsing kwam met een achterop rijdenden auto. De wielrijder kwam met zijn hoofd in aanraking met de bumper, wat vrijwel onmiddellijk het intreden van den dood tengevolge had. S. was hardhoorend en heeft vermoedelijke de achteroprijdende auto niet gehoord. KOELINSTALLATIE GESPRONGEN. Dinsdagmiddag was de heer S., eigenaar van een handel in electrische artikelen aan de Oude Gracht te Utrecht, in zijn werkplaats bezig met het repareeren van een electrische koelkast. Daarbij is op onverklaarbare wijze de installatie uit elkaar gesprongen, met het gevolg, dat de heer S. ammoniak in het ge- laat kneeg. Hij werd aan beide oogen gewond en is in vrij emstigen toestand per auto van den G. G. D. naar het stads- efl academisch ziekenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. DE SLEEPBOOT ZEELAND GEKAPSEISD. Naar gemeld wordt, is de sleepboot Zeeland, die onlangs naar Frankrijk verkocht was en op weg iwas naar Portugal, in de Golf van Biscaye gekapseisd. De uit zes man bestaande Nederlandsche equipage is gered en bevindt zich aan boord van ket Fransche stoomschip Cap Cantin, dat op weg is van Casablanca naar Duinkerken. De Zeeland was 17 dezer van Falmouth vertrokken naar Oporto. DE OORZAAK VAN HET ERNSTIGE AUTO-ONGELUK IN BELGIE. Omtrent het auto-ongeluk, dat zich heeft voorgedaan op den weg van Brussel naar Mau- beuge in het bosch van Salmon-Sart, wordt gemeld, dat de oorzaak moet worden gezocht in het springen van een band van een der ach- terwielen van de auto, waarna de auto kan- telde. De lijken van mevr. v. d. BerghMeer- loo en mevr. Joels zijn geheel verkoold uit den wagen gehaald. 'Het stoffelijk overschot der slachtoffers is naar 's Gravenhage overge bracht. De verongelukten waren Maandag uit den Haag vertrokken naar Parijs om later naar Chamonix te gaan. In een der tunnels die worden gebouwd voor de nieuwe waterleiding te Baltimore heeft Woensdag door onbekende oorzaak een hevige ontploffing plaats gevonden, door welke elf werklieden ,gedood' en negen gewond zijn. Een deel van de tunnel is ingestort. DIEFSTAL UIT DE R.K. KERK TE ELSLOO. Woensdagmiddag omstreeks drie uur is in de R.K. kerk te Elsloo (L.) een diefstal ge- pleegd. Een verdacht individiu was reeds in den loop van den dag in de buurt van de kerk gesignaleerd. Toen de echtgenoote van den koster zich naar het kerkgebouw begaf, kwam zij den man, die juist de kerk verliet, tegen. In de kerk bracht de vrouw een bezoek aan de kapel van O.L. Vrouw van altij ddurenden bijstand; zij bemerkte dat gouden en zilveren sieraden, welke afkomstig en geschonken wa ren door familie van gestorvenen en hier uit devotie waren neergelegd, waren verdiwenen. Terstond stelde zij den pastoor van haar be- vindingen op de hoogte. Weldra waren ge- meente- en rijkspolitie verwittigd en ving het onderzoek aan. De politie slaagde erin onder Mechelen in Belgisch Limburg den dader, een 35jarigen inwoner van Maastricht, aan te houden. Hij werd naar Elsloo overgebracht en in het politiebureau opgesloten. Hij was nog in het bezit van een aantal kettingen, ringen e.d. Wpl was hij er in geslaagd reeds voor honderd1 francs aan sieraden te verkoopen. Het ontvreemde vertegenwoordigde een han- delswaarde van pl.m. f 300. (Zie verder laatste berichten.) BRAND IN EEN MAGAZIJN TE ROTTERDAM. Omstreeks vijf uur Woensdagmiddag is brand uitgebroken in het achter den winkel in het sousterrain gelegen magazijn van de N.V. Schalkwijk's Handelsmaatschappij aan de Van Oldenbarneveltstraat te Rotterdam. Het vuur, dat onzaglijk shel om zich heen greep, ging met een enorme rookontwikkeling gepaard, waardoor de brand zich aanvankelijk emstig liet aanzien. De brandweer was dan ook spoed'ig met zeer veel materiaal ter plaatse. Het is tenslo.tte nogal losgeloopen, met vijf stralen op de waterleiding had men het vuur spoedig bedwongen. BRUTAAL. (Woensdagnacht is ingebroken te Wezep in een villa, gelegen tegenover de marechaussee- kazeme en bewoond door de wed. Enga en haar dochter. Toen een der dames Donder- dagmorgen beneden kwam, vond zij alles over- hoop gehaald. Een bedrag van 10, dat in een klein kistje zat, is gestolen; verschillende sieraden, die voor het grijpen lagen, hadden die dieven laten liggen. Na hun bezoek aan de villa hebben de in- brekers een bezoek aan de school gebraeht. Het is opgevallen, dat de methode in niets afweek van die, welke tot nu toe bij verschil lende op de Veluwe gepleegde inbraken ge- volgd werd. HET IN ZEE VERDWENEN VLIEGTUIG. Woensdag werd later in den middag nog uit Umuiden gemeld: Behalve de reddingboot ,,Neeltje Jacoba" is ook dte sleepboot „Hector" van de firma Wijs- muller op onderzoek uitgegaan naar een vliegtuig, dat op ongeveer 25 mijl uit de kust van Umuiden in zee zou zijn gedaald. De O 11, die zich Woensdagmorgen in zee bevond, heeft op 52 graden 40 min. n. b. en 4 graden 20 min. o. 1. lichtsignalen waarge nomen en is onmiddellijk naar dit punt ver trokken. Daar was echter niets te ontdekken. Na eenigen tijd de buurt te hebben afgezocht, is de O 11 teruggekeerd. De marine beschouwt het onderzoek als ge- eindigd. Men vermoedt, dat het een Engelsch marine-vliegtuig is geweest, dat op zee is ge daald, doch daarna weer is opgestegen. iDaar er een dichte nevel op zee hing, waar door het zicht zeer slecht was, dacht men aan vankelijk, dat het vliegtuig in zee terecht ge komen en verongelukt was. Nader wordt nog gemeld, dat ook de „Neel- tje Jacoba" van de N. Z. H. R. M. zonder resultant van haar onderzoekingstocht is teruggekeerd. SPELENDE JONGEN BRENGT ZIJN EIGEN LEVEN EN DAT VAN TWEE ANDERE MENSCHEN IN GEVAAR. De ongelukken aan den waterkant nemen den laatsten tijd te Rotterdam onrustbarend toe en het voorbeeld van eenige verdronken kinderen in de afgeloopen weken schijnt de jeugd niet den minsten schrik in te boezemen. Woensdagmiddag is het de 11-jarige J. Knop, wonende aan het Prins Frederikplein te Rot terdam, geweest, die, dank zij de vastberaden- heid van een paar voorbij gangers, die het on- geluk zagen gebeuren, nog net een wissen dood is ontgaan. De jongen liep te spel-q/i op de glooiing on der de Koninginnebrug, toen hij plotseling van den schuinen kant afgleed en in het water terecht kwam. Er stond juist een sterke eb- stroom en het kind werd hierdoor meege- sleurd. De jongen dreef ondter de brug door en raakte daarbij steeds verder uit den kant. De 37-jarige C. Stip, wonende aan den Hille- dijk en de 2i8-jarige W. van der Sluis, wonen de in de Paul Krugerstraat, zagen het onge- luk gebeuren en begaven zich gekleed te water. Aangezien zij echter ook gevaar lie- pen door den stroom meegesleurd te worden, werd er inderhaast een touw gerequireerd, dat de 45-jarige J. Roelofs, die aan de Maas- kade woont, op den wal vasthield. De beide mannen namen het andere eind en zwommen zoo naar den jongen toe. Stip slaagde er in, het kind, dat reeds in bewuste- loozen toestand verkeerde, te grijpen en op het droge te brengen. De jongen is op de Maaskade binnengedragen bij Dr. M. Bergs- ma, die den knaap weer heeft bijgebracht. Oogenschijnlijk had hij geen letsel gekregen, zoodat hij weer naar de ouderlijke woning is overgebracht. Het marine-vliegtuig T. 23, dat deelneemt aan de marine-oefeningen op de Noordzee, vond Woensdagavond, toen het even na mid- dernacht op zijn basis terugkwam, de reede van Texel in een dichten mist gehuld. De commandant van het vliegtuig, die een landing bij mist te riskant achtte, vloog terug naar zee en daalde op de Noordzee, ter hoogte van Petten, waar hij wachtte tot het zicht voldoende was opgeklaard. Het vliegtuig is Donderdagmorgen op zijn station terugge keerd. Naar het A.N J3, meldt, hebben de oefenin- gen op de Noordlzee, waaraan 25 oorlogs- schepen en vliegtuigen deelnemen en die Maandag j.l. zijn begonnen, tot nu toe een zeer vlot en bevredigend verloop. De marine- leiding, die deze oefeningen ditmaal minder geschikt achtte voor bij woning door de pers, is bijzonder tevreden over de prestaties van het personeel der vliegtuigen, onderzeebooten en bovenwaterschepen. Het hoofddoel der oefeningen is de oplossing in de praktijk der tactische problemen, die zich voordoen bij de bescherming van onze handelsscheepvaart in geval van oorlog. Door de wisselende om- standigheden van weer, gesteldheid der zee en zicht in de afgeloopen dagen hebben de oefeningen groot nut afgeworpen. De vaar- en vliegtuigen keeren Vrijdag (heden) naar hun vredesstandplaats terug. NAAR SPANJE. De wervingsactie voor vrijwilligers voor de intemationale brigade der Spaansche regee- ringstroepen heeft thans ook in de Drentsche veenstreek succes gehad. Zondagochtend ver- dwenen uit Emmer-Arfscheidenveen de jonge arbeiders Haak, Wolters en De Jong, nadat zij him ouders hadlden gezegd, dat zij in Gro- ningen een vergadering wilden bijwonen. Toen zij des avonds niet weerkeerden en familie- leden een onderzoek instelden, bleek, dat zij niet in Groningen waren geweest. Maandag kreeg een der gezinnen een kaart uit Amster dam en Dinsdag kwam er een brief uit Ant- werpen met de mededeeling, dat de jongeman- nen op weg waren naar Spanje. „As je dezen brief ontvangt, zitten wij waarschijnlijk al in Spanje", zoo stond er in. De politie werd van een en ander in kennis gesteld, maar het on derzoek leverde tot dusverre geen enkele aan- wijzing op, door wier bemiddeling de avon- tuurijke jongens zich hadden laten aanwerven. Zij zijn de communistische richting toegedaan. EEN DROOM, WELKE EEN VERLOREN ZOON TERUGBRENGT. De Ehgelsche bladen ontvangen van Reuter uit Stuttgart de volgende sentimenteele ge- schiedenis In Maart 1914 verliet de 14-jarige zoon van iemand te Saarbriicken de ouderlijke woning en verdween over de Fransche grens. De vader nam de politie in den arm en de Duit- sche ambassade te Parijs deed o.a. navraag bij het vreemdelingenlegioen, doch toen de oorlog uitbrak was de jongen nog niet opge- spoord. Na den oorlog hervatte de vader het onderzoek, maar weer zonder resultaat, tot- dat hij nu, door een droom geleid, zijn zoon heeft weergevonden. Enkele weken geleden droomde de vader, die nu te Heindenheim woont, dat hij zijn zoon zag» als volwassen man. De zoom stapte uit den sneltrein van Parijs op het station te Stuttgart, vergezeld van zijn vrouw en twee kinderen. De man omhelsde met groote vreug- de zijn zoon, en ontwaakte. De droom liet den vader niet los. Indien mijn zoon getrouwd is, zoo zeide hij bij zich zelf, dan moet hij ook de noodige papieren van den burgerlijken stand uit zijn geboorte- plaats gekregen hebben. De vader schreef on- middelijk naar het gemeentehuis te Schiltig- heim (Elzas-Lotharingen), waar de zoon ge- boren was. Kort daarop kreeg hij ten ant- woord, dat in 1925 de noodige papieren aan zijn zoon waren gezonden, die toen in het dorp Bizots in het departement Saone-et-Loire woonde. Nu schreef de vader naar den burgemees- ter van Bizots, die hem mededeelde, dat zijn kind verhuisd was naar het mijnstadje Mont- ceau-les-Mines. Een derde brief bereikte den zoon. Vader en zoon schrijven elkaar nu geregeld, maar hebben elkaar nog niet teruggezien. Wei heeft de zoon zijn vader een familieportret gezonden en bij het aanschouwen riep de man verbaasd uit: ,,Dat zijn zij; de moeder en de twee kinderen, die ik in mijn droom gezien heb". Binnen enkele dagen hoopt de vader een bezoek aan zijn zoon te brengen. In Griekenland is Woensdagmorgen om 2.15 een aardbeving waargenomen, waarvan het centrum op 60 K.M. ten Noordoosten van Athene in het district Oropo (Attika) was ge legen. De beving duurde twintig minuten en heeft aan een groot aantal personen het leven gekost, daar in 20 minuten drie dorpen, met totaal 5000 inwoners, met den grond gelijk ge- maakt werden. Zij die onlangs den korten aardschok in ons land hebben waargenomen, kunnen zich de ge- volgen wel indenken, wanneer die 20 minuten aanhouden. Begrijpelijk dat er dan gebouwen instorten. Naar United Press meldt, heeft vooral At tika zwaar van de aardbeving te lijden gehad. Zoodra de eerste stooten werden gevoeld, viuchitten de menschen naar buiten de bergen in en hoewel later geen schokken meer wer den gevoeld en de aarde tot rust scheen te zijn gekomen, waren zij niet te bewegen naar hun huizen terug te keeren. Het is daardoor ook moeilijk het aantal slachtoffers vast te stellen. Het is echter zeker, dat bij het instorten der huizen velen onder vallende balken en steenen zijn terechtgekomen. Zeer zwaar is vooral het door vluchtelingen bewoonde dorp Palatia ge- teisterd. Ook de gevangenis te Oropo is geheel ver- nield. De 500 gevangenen wilden hiervan ge- bruik maken om te vluchten, maar de cipiers wisten dit te beletten door waarschuwings- schoten te lossen. Men vermoedt, dat een aantal gevangenen bedolven is. Vast staat, dat totaal vijf tig per sonen in Attika zijn omgekottien, o.d. vijf agenten, terwijl ook vijf agenten zwaar ge wond werden. Te Athene heeft de aardbeving geen schade aangerieht. Wel heerschte er onder de bevol- king een paniekstemming en zijn velen in nachtgewaad de straat opgevlucht, om op de pleinen te kampeeren. Volgens de laatste be«iehten zijn bij de aard beving te Scala, Oropos,, Malacassa, Tatoi, Tanagra, Kapandriti en te Kakossalessi bij elkaar een twintig menschen om het leven ge komen en honderd gewond. Te Athene zijn geen slachtoffers gevallen en is ook geen ern- stige schade aangerieht. Het dorpje Halcoussie is tengevolge van de aardbeving, die Attica heeft getroffen, geheel verdwenen. DE MOORD TE WIMBLEDON. Scotland Yard heeft meegedeeld, dat het slachtoffer van den moord te Wimbledon een getrouwde vrouw is, Rosaline Patricia Mul- lins geheeten, die gescheiden leefde van haar man en twee kinderen. Volgens de Star woonde zij de laatste jaren te Clapham. Haar vriendinnen en kennissen beschrijven haar als een rustige vrouw, die veel van kinderen en dieren hield. Men heeft den auto, waarin de moord ge- pleegd moet zijn, gevonden, doch zoekt nu nog den moordenaar en het wapen, waarmee de moord gepleegd is, vermoedelijk een schroe- vendraaier. Uit getuigenverklaringen is vrijwel komen vast te staan, dat de vrouw om half twaalf 's avonds, d.w.z. drie kwartier voordat haar lijk gevonden is, nog in leven was. ALS DE SCHAPEN VAN PANURGE! Men schrijft uit Cannes: In het eenzame bergland ten Noorden van onze stad houdt gedurende de zomermaanden een reeds bejaarde herder met zijn kudde van ongeveer 700 schapen verblijf op het grasrijke plateau van Audiberghe. Dezer dagen bevond de troep zich in het vroege morgenuur nabij een terreinholte, die op korten afstand naar den rand van een 200 meter diepen afgrond leidt, toen plotseling uit het naburige bosch een vreemde hond luid blaffend op de kudde kwam toehollen. Door een panischen schrik bevangen, stoven de dieren in wilde verwar- ring uit elkaar. Een gedeelte vluchtte naar links, een ander maakte zich naar de tegen- overgestelde zijde uit de voeten, terwijl een derde partrj van 125 schapen den middenweg koos, naar het ravijn toe. Tevergeefs trachtte de herder dezen laatsten groep, door zich schreeuwend en met een stok zwaaiend v66r hen te paatsen, tegen te houden. Zich met alle macht aan een struik vastklemmend ge- lukte het hem temauwemood te voorkomen, dat hij ook zelf in hun dolle vaart werd mee gesleurd. Aan den rand van den afgrond ge komen, stortte't eene schaap na't andere zich in blinde angst naar omlaag, om beneden in de diepte op de rotsen te pletter te slaan. Men kan zich eenigszins voorstellen, welk een af- grijselijk bloederige massa deze 126 totaal uiteengereten schapenlijken daar op den bodem van het ravijn vormden. Ulvenhout, 21 Juli 1938. Amico, iDen kastanje staat al in 't brons. In den eik beiert hier en daar 'n oranje 1am- pionneke en langs de wegels ritselt al zachtekens den ko- menden Herfst. De bruine blaaikes flie- ren daar langs de wortelteenen van 't ruischend, kleurend geboomt. 't Kleurend geboomt ja! Waarin nou en dan de „waterzon" van deuzen Zomer Septembertinten toovert. De veugeltjes krijgen al minder ,,praat" en in de bosschen plekken de Herfstgeuren soms koel aan oew voorhoofd vast. Neee, deuzen Zomer wordt nie oud. Herfstdraden schichten al vroeg om den blee- ken kop, waarvan den bloei veul gewee- ken is. Den klammen avond valt kil over de Schep- ping. En uit den deemster, die alien dag alweer iets vroeger over de velden kroelt, fliert koel den nacht over den stillen buiten en teugen de gesloten huizekens. Zoo is 't hier, ja! t Is eigenlijk 'n goei tij, amcio, om bij mal- kaar te kruipen in gezellige vergadering. 'n Propke te leggen dan, of feestelijke bespre- kingen te houwen teugen beter tijen. In ieder geval: om 't izegrimmig weer zoo weinig mogelijk in z'n facie te kijken, wat altij nog 't beste mic^del is teugen iederen izegrim, dien ge maar 't liefst in z'n eigen sop mot laten gaarstoven. Want: ,,6enen rotten appel in de mand, maakt al't g&eve fruit ten schand". En een stuk chagrijn in't besfuur, maakt alle lejen zuur! Wij vergaderen dus maar zonder Mr. Cha grijn en laten de leut nie schiften. We sluiten vroeg de blinden, rooken 't werm, deelen de kaarten of laten den Fielp aan 't woord. Dat leste is altij de moeite weerd, omdat ie altij 'n bietje meer wil, dan ge docht. En omdat ie 'n vergadering leien kdn! Vorige week b.v. 't Was veul kwaai weer. Koud, nat, don- ker. M'nen notenleer stond z'nen zwaren, verregenden kruin over ons dak te vegen, of ons huis- temidden van de bosschen stond. Dr4 ni was mee den Eeker na den eten dalijk op pad gegaan; den Eeker zoo trotsch als 'nen pot-mee-zeuven-ooren. Want hij had vandaag veur 't eerst van zijn leven 'n costumeke aan, dat aan z'n eigen lijf gekocht wa3. En heel den dag stond ie mee z'n lin- kerhand in den broekzak, z'n jaske opzij- gedouwen, zoodat iedereen kost zien, dat ie 'nen horloge en ketting op zak droeg. En nou wilde 't manneke zoo geren z'n eigen 'ns laten zien aan z'n ouwers, daar aan den achterkant van de stad in 't woonwagelkamp. Mee de perepluie van Trui boven z'n hoofd trok ie er dus op uit. En Drd HI gong mee om 'n oogs- ke in 't zeil te houwen. Drd IH stadt z'n manneke, daar kan 'k op verrouwen en dus had ik'm in z'n ooren gefluisterd: ,,Drd, laat den Eeker nie alleen gaan,, want ze zouwen 'm daar ineen® veur vol kunnen aanzien en 'm z'nen horloge, z'nen gulden en misschien ook wel z'n costumeke afnemen! Ik ben daar al 'ns gewist en afijn! Gade gij maar mee!" Amico, 'nen jongkearel die peerdenraces winnen kan, kunde zo'n boodschap laten dioen! Mee zo'nen tiep gaan ze nie aan den kuier! En da'k 't geval goed aangekeken had daarover misschien nog 'ns later. Maar den Eeker is sjuust zoo thuisgekomen als ie van huis was gegaan, die geruststelling kan 'k oe geven! Maar naar 't woonwagelkamp gaat ie veurloopig nie verom. Nou witte genogt! Zoo waren die twee kleine mannen dus bij- tijds weg, Trui stond in 't achterhuis de bor- den af te wasschen, en ik viel toen in den dut, achter de smeulende plattebuis, onder de schouwkap en in de kleffe wermte van 't ver- trek waarin gekookt en gesmookt was en 't water weerszijen van de ramen droop. Op 'nen oogenblik, hoe lang ik geslapen had wist ik nie, wierd de buitendeur mee veul lawijt opengegooid en kwam, gelijk mee 't ge- rucht van sturm en regen, Nolleke Gommers binnengestoven. Ik schrok er wakker van. Trui ook! Die was onderwijle gereed gekomen mee heur werk en was aan den overkant van de platte buis gaan zitten, heur Zondagmiddagsche gewoonte, mee de Zondagsblajen. Om dan al rap, mee den bril op den punt van d'r neus, de kranten op den grond geschoven, op den stagen tik van de steertklok in den dut te gaan. En Nolleke stond in 't deungat, z'nen grooten kop blinkend van den regen, allebei z'n handen in de zakken, sjuust 'nen grooten vent, mee den buik vooruit. Ochja sjuust 'nen grooten vent". Hij is dan wel zestig jaren omtrent, maar hij komt nie wijd boven de tafel uit, deus rentenierend vrijgezelleke. En dan kunt ge'r maar nooit aan wennen, 'dat ie, op zijn manier, dan toch „volwassen" is, 't kleine Nolleke mee de „groote" woorden. ,,Zeg, hoe denkte gij erover", vroeg ie bru- taal: mot ik jou 's mididags" (en hij drukte sjuust op ,,ik", of hij den generaal en ik zijnen oppasser was)„mot i k jou 's middags om drie uur nog uit oew nest komen slfeepen Nou, zoo iets motte nooit beginnen mee mij, amico, als Trui er bij is Ze stond op, liep op Nolleke af, vragende: ,,zeeegwa Maar toen dook Nol onder de tafel 'deur naar mij en zee: „allee, Dre, alle gekheid op 'n stokske, komde nou naar de Gouwen Koei, ja of ja? Dien Fielp is er veul lastig onder, dat gij en nog zo'n paar slappelingen wegblijven veur zo'n bietje regen!" Trui sloot onderwijl de dieur en als ze terug 't vertrek in kwam, naar 't achterhuis wou gaan om koffiewater op te zetten - Nolleke begreep dat nie dan schoot ie weer tus- schen de tafelpooten deur, rende naar de -deur, riep dan: ,,Drd, kom nou naar den over- kaant, luiwammes" en naar Trui riep ie, mee de klink in d'hand: „gij moest de mijne zijn, dan zou 'k oe wel temmen!" Zijde weg!" riep Trui: ,,of ik stook oe op, in de plattebuis. Daar hoorde thuis. Trui was woeiend. Ze trok d'ren klomp en gooide 'mteugen de deur! Want Nolleke stond al buiten! Tien minuten later was ik in „de Gouwen". M'nen entree zal ik maar nie beschrijven, want Nol had de boontjes solied te weeken gezet, veur me en den Fielp schapte ze royaal Ochja, 't is 'nen goeien, goeien ouwen kameraad en dan kunde aan malkaar zoo nog al iets kwijt! Da's tenminste veul verschil mee deftiger kringer, waar ze malkaar mee elk lief woordeke 'n drupke vergif ingieten. Wij ,,werken" nie mee drupkes! Wij doen 't ineens mee 'nen emmer. En da's gek, daar blijven gin andere gevolgen van, dan... goeie, trouwe kameraadschap. Daar wierd nie gepropt, daar wierd ver- gaderd. Den Fielp had de leiding, vaneigens, maar tdch was 't 'n bezonder geval, vandenmiddag. Want den Fielp had de leiding losgelaten de leste maanden. Dat was van, ja hoe zal ik dat zeggen van „hoogerh.and" geeischt. Anderen kosten 't beter, dan den eenvou- digen Fielp. Maare...... ze maakten niks klaar! Niks! Alleen wierd ons Vereeniging opgeheven, ons potje centen leeggehaald, afijn, net als teugen 'n gedresseerd hondje wierd teugen ons gezeed: ,,dood". En wij hielden ons efkens ,,dood". Maar 'nen Brabantschen mensch mag van nature nederig en meegaand zijn, op 't end is ie toch te levendig, om lang „dood" te blijven. En zoo hebben wij eigens weer 'n feest op touw gezet, dat ons groote feest van verlejen jaar gaat evenaaren! In 't begin van 't voorjaar schreef ik oe in deuzen geest: ,,Ze willen den ouwen, poli- tieken snoek, den Fielp, aan den haak slaan Daar waren zddveul visschers, amico, da'k efkens bang was, veur den ouwen snoek. Al schreef ik oe dan ook, dat er wel veul ouwe schoenen en rommel aan den haak zou komen, maar ginnen Fielp, die in den politieken vijver veul te goed thuis is. 't Is uitgekomen. Dus zat ie daar weer, mee z'nen eigen prive-hamer te voorzitteren en onze a.s. Zomerfeesten staan vast! Als 'nen muur! 't Programma hee al in de kranten gestaan. En de woorden „Hulvenout mot Hexselsior", dreu- nen ndg in m'n ooren Van nou af aan zal ik oe elke week precies op de hoogte stellen van onze a.s. feesten, en bij voorbaat zijde 'r bij „huitgehinviteerd" moest ik van den Fielp zeggen. Later zal ik oe alles nog wel 'ns uit de doekskes doen, die vischpartij op Fielp Beeckers" is 'nen roman op z'n eigen. Maar nou mot ik er afscheien, anders zit dalijk Nolleke Gommers weer onder m'n tEfd Veul groeten van Trui, Drd III en als altij gin horke minder van oewen tA.v. 6 DRfi. Meest matige uiteenloopende en verander- lijke wind, lichte mist en plaatselijk betrok- ken met dauw tijdens den nacht, overdag licht tot half bewolkt, droog en waarschijnlijk warm weer. MILITAIR VERONGELUKT. AMERSFOORT. In de kazerne van de be- reden wapens alhier, is de 23-jarige korporaal van het le reg. huzaren A. S. uit Amsterdam, met zijn paard bij het uitvoeren van spring- oefeningen neergestort. Het paard viel op hem, waardoor hem de borstkas werd inge- drukt. Hij is kort na het ongeval overleden. AANVARING VAN SCHEPEN. VLISSINGEN. In den afgeloopen nacht heeft bij het vuurschip iSandetti een aan- varing plaats gehad tusschen het Noorsche motortankschip „Belita" en het nieuwe Nederlandsche motortankschip „Barendrecht". Dit schip maakte zijn eerste reis van Schie- diam naar Abadan. De „Belita" had schade aan den voorsteven. De trummen van het schip heeft men boven water kunnen krijgen. De „Barendrecht" is in den Nieuwen Water- weg teruggekeerd. SOHIP GMHOOG. VLISSINGEN. Volgens rapport zit een onbekend stoomschip omhoog op de Wester- Schelde op Belgisch gebied, bij de zwarte boei 49. KIND DOOR AUTO OVERREDEN. NUM1ANSDORP. Vanmiddlag is het 3-jarig zoontje van de familie Huismans, door een vrachtauto, bestuurd door zijn vader, over- reden en vrijwel onmiddellijk gedood. Het kind stond op zijn vader te wachten en toen deze het kind niet zag staan en achteruit reed, is het onder den \vagen geloopan, waar door de kleine het zware voertuig over het lichaam kreeg. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. DENEKA'MjP. Gistermiddag geraakte het dochtertje van den landbouwer Kienhuis, toen het van de school te Tilligter, gemeente Dene- kamp, huiswaarts' keerde, niet ver van de ouderlijke woning, onder een personenauto. Ernstig gewond werd de kleine naar het zie kenhuis vervoerd', waar zij korten tijd na aankomst is overleden. KERKDIEFSTAL TE ELSLOO. 's HERTOGENBOSOH. De gisteren in ver- band met den te Elsloo gepleegden kerkdief- stal gearresteerden 34jarigen H. J. D., alhier gedomicilieerd, is een beruoht type, die reeds verscheidene kerkdiefstallen op zijn geweten heeft. Slechts enkele weken geleden is hij uit de gevangenis ontslagen. Hij is thans naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. LEERLING-VLIEGER GEVONDEN. BANGKOK. De leerling-vlieger Deen, die, zooals gemeld, sindis eenige dagen werd ver- mist, is gevonden. De heer Deen en zijn toe- stel waren verbrand. HET ENGELSCHE KONINGSPAA R UIT PARIJS VERTROKKEN. PARIJS. Van ochtend te 10.28 verliet het Britsche Koningspaar het Ministerie van Buitenlandsche Zaken om zich naar het sta tion te begeven van Villers Bretonnieux, om het monument der in den oorlog gevallen Australiers te onthullen. Op het station wer den zij uitgeleide gedaan door vooraanstaande personen. Voor het station bleef de krachtige bewakingsdienst gehandhaafd. Achter de af- zetting juichte de bevolking het Koningspaar toe. President Lebrun verklaarde aan1 H. M. de Koningin, dat Zij het hart van de geheele Parijsche bevolking had gewonnen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) (Mijnheer de Redacteur. PHet Comitd van Actie tot regeling van feestelijkheden te Sluiskil, verzoekt U beleefd opname van het volgende, waarvoor bij voor baat hartelijk dank. Om allerlei, allicht verkeerde, en zeker on- gewenste gevolgtrekkingen of conclusdes te voorkomen, acht het Comitd van Actie het gewenst, langs deze weg ter algemene kennis te brengen, dat genoemd Oomitd geheel staat buiten het ingezonden stuk van den heer Colsen in de Ter Neuzensche Courant van 18 Juli 1938. Het Cornite van Actie tot regeling van feestelijkheden te Sluiskil, 'C. J. NOBELS Czn, Voorzitter. J. L. DE COCK, Secretaris. Sluiskil, 20 Juli 1938. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 6 Juli. Jan Fr. Aug. Schillemans (van Rotterdam), oud 29 j. en Irrna Freijser, oud 25 j. 14 Juli. Augustus Herwegh (van Graauw), oud 27 j. en Elisa M. de Tender, oud 24 j. Huwelijks-voltrekkimgen 17 Juni. Petrus van Puijvelde, oud 31 j., en Marie Ros. van Troost, oud. 24 j. 28 Juni. Josephus Ant. M. Kuster, (van Dordrecht), oud 31 j. en Anna M. Baart, oud 29 j. Geboorten. 23 Juni. Johannes Francdscus Marie, z. van Petrus Lev. Everaert en van Irfene EX. M. Herreman. 26 Juni. Johan Al bert, z. van Petrus Joh. Baart en van Mathilda van Geersdaele. 29 Juni. Franpois, z. van Mels Deij en van Rachel Donze. 30 Juni. Jan Paul, z. van Victor M. de Theije en van Maria Ros. Fruijtier. 8 Juli. Theophilus Marie, z. van Henricus Joh. M. van de Velde en van Martha Krieckaart. 10 Juli. Anna Desirde, d. van Eduard Alf. Wagenaar en vim Martha Corn. Boudewijn. Overlijden. 16 Juni. Judocus Borm, oud 72 j., echtg. van Henrica Ant. de Moor. 20 Juni. Petrus Jac. Sponselee, oud 45 j., echtg. van Melanie de Kerf (won. te Oost- burg). 22 Juni. Annie Steph. P. Mejjs, oud 12 j., d. van Isedoor Alph. en van Amelia M. Ferket (won. te Lovendegem (B.). 29 Juni. Petrus van Goethem, oud 81 j., echtg. van Maria C. de Roeck. Voor Terneuzen: 21 Juli. Belg. m.s. MARIE FLORE, 266, rails, Duinkerken. Voor Sluiskil: 21 Juli. Finsch s.s. BJOR- NEBORG, 1400, ledig, Garston; Zweedsch s.s. SAXEN, 531, ledig, Emden. Van Riemen: 20 Juli. Noorsch s.s. IBIS, 800, ledig, R'dam. Voor Gent: 20 Juli. Eng. s.s. MOORTOFT, 473, ijzerslakken, Immingham; Eng. m.s. BRITISH ENDEAVOUR, 2641, benzine, Aba- dan; Eng. s.s. TADORNA, 984, tukg., Ant- werpen. 21 Juli. Zweedsch s.s. WILTON, 1144, hout, Tomed; Finsch s.s. ELSE, 749, hout, Archangel; Fransch s.s. OSTREVENT, 916, ledig, Tounay Charents; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Antwerpen; Deensch s.s. SOPHIE, 524, ledig, London. Van Gent: 20 Juli. Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Zweedsch m.s. MURJEK, 2870, ledig, Narvik; Duitsch s.s. KURZESEE, 333, fosfaat, Koningsberg; Eng. m.s. REGEM, 112, zand, Londen. 21 Juli. Duitsch s.s. FRIELINGHAUS, 2356, ledig, Bilbao; Belg. s.s. LONDON IN- STANBAL, 656, ledig, Oostende.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2