Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten SCHAKEN. PRO VIN CI ALE STATEN VAN ZEELAND. HONTENISSE. RECHTSZAKEN. WEER VER WACHTIN G. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. In een onderhoud met onzen burgemeester, Mr. De Kerf, duidde deze op de wenschelijk- heid, om een permanente feestcommissie in jiet leven te roepen. Deze commissie dient in nauw contact te treden met de organisaties, die bun medewerking willen geven. Zoodoende kunnen op basis van samenwer- king alle plannen in de goede banen worden geleid. De feestelijkheden dienen, aldus de burge- meester, in de eerste plaats een particulier karakter te dragen. Plannen zoowel als geld- middelen moeten in eerste instantie voort- vloeien uit de spontaniteit van de Sassche bevolking. Mocbten voor de plannen de geld- middelen niet toereikend blijken te zijn, dan zal bet comitd zeker niet tevergeefs bij den raad aankloppen. Wij als gemeetntebest'uur ■dienen slecbts de stimulans tot de feestelijk heden te geven. Aldus de burgemeester. Dat wil dus zeggen: Laat de Sassche bevol king nu de vreugdeklokken luiden, waar haar van officieele zijde bet klokketouw wordt toe- geworpen. Organisatie, samenwerkmg en spontaniteit. Ziedaar de tooverformule voor een feest, Sas van Gent waardig! Qntbreekt het ons aan uitstekende organi- satoren Dat weten zij, die de fancy-fair van de Vereenigde Vrienden" op Zaterdag en Zon- dag j.l. bezocbten, wel beter! Nee, aan organisatie zal bet ons niet ont- breken. Ook aan samenwerking zal het met ont- breken! Is bet dan laksheid, een idee van laut- maar-waaien", die de Sassenaar weeThoudt van spontane uiting geven aan zijn nationaal gevoel Laat die „laat-maar-waaien-propagandisten" dan bedenken, dat niet alleen bet nationaal gevoel de stimulans is om hun medewerking te verleenen. Naast het nationaal belang staat bij deze feestelijkheden het zakelijk belang. En alleen reeds uit dit oogpunt is het bun plicbt, paraat te zijn. Dat de R.K. Middenstandsvereeniging dit heeft begrepen, moge blijken uit bun schrijven aan den raad, waarin ze o.m. mededeelde, dat ze bereid was, baar volledige medewerking aan een eventueel feestprogramma te geven. Want het beteekent voor winkelier en cafd- houder een groot verlies, wanneer bet Sasscbe publiek naar elders gaat, om er de feest- vreugde te zoeken, die bij in eigen plaats moet missen. Maar we vertrouwen er op, dat dit niet noodig zal zijn! Want bezitten we geen keur van vereenigingen, die alien bereid zijn, een programmanumtner te verzorgen? We bebben een wakkere padvindersscbaar met 60 leden! Reeds zien we hen zitten rond een reusacbtig kampvuur op de Molenberg, bet Sassche publiek in dichte drommen ach- ter ben. Romantiek en padvindersjool! Is ook dit niet een programmanummer in de geest van Haar, die op de Jamboree zich zoozeer voor de padvindersbeweging interes- seerde Rezit Sas van Gent niet een 15-tal cano's? Dat de canovaarders elkaar eens praaien en binnen een uur is bet beklonken. Een ver- licbte canovaart met op de kade bet muziek! We denken aan de Zwem- en Poloclub en aan onze gymnastiekvereeniging. Zijn sport-demonstraties te veel gevergd voor hen, die gewend zijn, hun beste been voor te zetten? We bezitten een drietal tooneelvereenigin- gen, die een cabaret-avond Maar genoeg! Ieder Sassenaar heeft immers plannen! En ieder Sassenaar is wel lid van een ver- eeniging! Zoo niet, dan woont men toch nog altijd in een buurt, waar een buurtvereeniging haar heilzaam werk kan verrichten. Heeft U desondanks toch geen plannen? Dan heeft IT allicht een bamer en enkele spijkers om een eereboog in elkaar te zetten en uw gevel te versieren! Nee, geen enkele Sassenaar kan bet excuus aanvoeren, dat bij er buiten moet blijven. Zelfs de vrouwenvereenigingen niet. Want wat is gezelliger, dan het maken van roosjes en guirlandes? En wie dan zijn banden niet uit de mouwen wil steken, omdat bij van een rustig leven houdt, weldie stort een extra bijdrage, want ook klinkende munt beboort tot de vreugdeklanken. Nee werkelijk, geen enkele Sassenaar mag de gelegenheid laten voorbijgaan, om zijn plaats een feest te bereiden, baar waardig;. Van officieele zijde wijst men ons de omlijn- de schaduwen, die de groote gebeurtenis vooruitgaan. Het initiatief is geboren! Door de viruchtbaarheid van organisatie, samenwerking en spontaniteit zal dit initia tief uitgroeien tot een nationale gedacbte: jHulde aan onze Vorstin!" Lest, best. Boven verwacbting is de Maandagavond voor de fancy-fair van de Vereenigde Vrien den een ongekend succes geworden. Aangetrokken door bet tamelijk goede weer waren rond 10 uur 's avonds een duizendtal bezoekers op het terrein van de Molenberg. De opbrengst was dan ook naar evenredig- heid. Een pop, die op zijn Amerikaansch werd verkocht, bracht bovendien nog 23,70 op. In bet slotwoord werd door verschiUende spreikers bulde gebracht aan de organisator, den beer !H. Gras, aan het cabaret-groepje en aan alle medewerkers in bet algemeen. Voor de medewerkers wogen dan ook bij deze duizendkoppige menigte de laatste lood- jes bet zwaarst en beduidde bet voor de kas. lest, best. De Vereenigde Vrienden mogen dan ook met voldoening op deze fancy-fair terug zien. ten en Accijnzen en leider van de ambulanten- dienst, dat een strafbaar feit gepleegd was en wel, dat bij zekeren Sterk (verdachte) te Ierseke, Molenpolderweg 13, een partijtje cocaine zat en dat deze cocaine dien avond naar Belgie zou worden vervoerd, terwijl hij wist, dat dit strafbare feit niet was gepleegd. Verdachte was niet verscbenen. Conform de eisch van den officier van justitie, volgde een veroordeeling tot 2 maanden gevangenis- straf voorwaardelijk en f 25 boete of 10 dagen hechtenis. DR. ECWE KAMPIOEN VAN NED1KLAM). Dr. M. Buwe heeft aan alle spanning, die er in den strijd om bet schaakkampioenschap van Nederland heerschte, een einde geimaakt, door in de laatste ronde van Landau in 40 zetten te winnen. Daarmede heeft Euiwe de eerste plaats met 9 punten uit 11 ronden veroverd. De Coloradokever. Op een perceel aaxdappelen nabij den Tas- dijk is de Coloradokever geconstateerd en werd een blad met een honderdtal eitjes gevonden. POLnTEREOHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 12 Juli 1938. Wegens bet doen van een valscbe aangifte bij de politie, had zich te verantwoorden E. S., oud 29 j., pannenhandelaar, wonende te Ierseke. Op 30 April 1.1. was S. bij den Rijks- veldwachter G. Melse gekomen, en had bij dezem aangifte gedaan dat hij verdachte in zijn woning 2 fleschjes cocaine heeft bezeten en aanwezig gehad, terwijl hij wist dat dit strafbare feit niet was gepleegd. Vervolgens had E. iS., oud 29 j., van beroep correspondent, wonende te Ierseke, zich te verantwoorden terzake, dat bij op 30 April 1.1. per telefoan vanuit Kruiningen aangifte heeft gedaan te Roosendaal bij M. J. Jeroense, assistent der Directe Belastingen, Invoerrech- Bqdrage handelsonderwijs te Vlissingen. Bij het voorstel om aan de gemeente Vlis- singen voor de avondschool voor Handelson derwijs een bijdrage toe te kennen van ten hoogste 1035, doch zonder de voorwaarde, dat ook bet Rijk bijdraagt, is in een der afdee- lingen van de Prov. Staten de vraag gesteld of deze bijdrage voor Vlissingen wel eenige beteekemis heeft, daar de gemeente toch een bijdrage ontvangt van het Rijk voor de tekor- ten. Een ander lid zeide, dat deze Rijks- ibijdrage toch, naar hij hoopt, niet blijvend zal zijn en meende dit lid, dat een bijdrage van de Provineie, welke thans geheel gederfd wordt, ongetiwijfeld toch ten goede zal komen aan de onderwdjs-inrichting. Weer een ander lid vroeg, hoe bet mogelijk is, dat de onder- wijsinricbting, die toch blijkbaar aan de ge- stelde eischen voldoet, izonder meer geen Rijks- bijdrage kan ontvangen. Is de Minister wel bevoegd aldus te handelen? Nog een ander lid merkte op, dat in dezen tijd veel geoor- loofdi is; er worden meer beslissingen geno- men, die niet onmiddellijk duidelijk zijn. In een amdere afdeeling vroeg een lid, waar de gemeente tot nu toe geen subsidie heeft ge- kregen, hoe zij dan met de financien uitkwam. Van de zijde van Ged. Staten wordt hierop geantwoord, dat, waar de Handelsavondschool aan alle voorwaarden voldoet, die door den Minister worden gesteld, terwijl er om finan- cieele redenen afwijizend op bet venzoek is be- slist, uit billijkheidsstandpunt dit subsidie als- nog dient te worden toegekend. In de nog resteerende afdeeling vroeg een lid, of, als de omstandigheden het Rijk ver- bieden subsidie voor de handelsavondschool te geven, het dan wel juist is, dat de IProvincie dit gaat doen en of daardoor dan eigenlijk niet door de Provineie een subsidie via de gemeente aan het Rijk wordt gegeven. Een ander lid dezer afdeeling zette udteen wat een misere Vlissingen heeft meegemaakt bij de talrijke pogingen, die gedaan zijn om subsidie van het Rijk te verkrijgen, het laatste nog in 1934, toen de regeling voor het verkrijigen van sub sidie voor handelsscholen gewijzigd werd; de school voldeed aan de gestelde voorwaarden, maar ook ditmaaJl werd het venzoek door bet Rijk afgewezen, niet omdat de school niet aan de voorwaarde zou vol doen, want daarover werd niets gezegd. Het Rijk schreef alleen: ■voor 1935 is de aanvraag te laat en voor 1936 weten we het nog ndet. Het had er alien schijn van, of Vlissingen telkens met een kluitje in het riet werd gestuurd. Deze han- delsschool, die van groot nut is voor tail van Vlissingsche jongelui en als een goede onder- wijsinrichting bekend staat, verdient zeker het voorgestelde financieele subsidie. Nog een lid bracht Ged. Staten dank voor het nieuwe onderzoek in deze zaak en voor het voorstel, dat hiervan het resultaat is. Subsidie stoombootverbinding StavenisseZijpeAnna Jacobapolder. Het voorstel tot intrekking van het besluit tot toekenning van een jaarlijksch subsidie tot ten hoogste f 2000 aan de R.T.M. voor den stoomlbootdienst van Zijpe en Anna Jacoba polder naar Stavenisse, deed1 een lid van de Prov. Staten in zijn afdeeling de voldoening uitspreken, dat de band tusscben de R.T.M. en de Provineie verbroken zal worden en een betere regeling van het verkeer tegemoet ge- zien mag worden. Een ander lid acihtte het zeer goed, dat Ged. Staten bij nader inzien,, voorstellen de intrekkinig te verschuiven van 1 Juli 1938 tot 1 Januari 1939, omdat de ver- hetering van den weg St. MaartensdijkSta venisse dan voltooid zal zijn, wat voor de groentenkweekers van veel belang is. Van die zijde van Ged. Staten werd er op gewezen, dat er naar gestreefd zal worden, ongeaicbt de opvattingen van de commissie- Van Rijckevorsel, met den Minister van Waterstaat tot volledige overeenstemming te komen betreffende een geschikte verkeers- regeling via den dienst Anna Jacoba Zijpe. In een andere afdeeling betuigde een lid ook zijn tevredenbeid, dat de intrekking nader op 1 Januari is voorgesteld, omdat zooals de toe- standen der wegen thans nog zijn, het fruit met de boot naar de veilingen kan worden ge bracht, waarbij zich nog een lid aansloot. Reglement van politie voor de pold,ers of waterschappen. Bij de behandeling van het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het reglement van politie voor de polders of waterschappen in Zeeland, vereenigden zich in een der afdee- lingen der Prov. Staten alle leden met het voorstel, doch in een andere afdeeling vroeg een lid of de woorden: „voor de helft of zoo- veel minder" er ook toe kunnen leiden, dat in het geheel geen delfgrond op het dijksbe- loop wordt ge'legd, een vraag, waarop van de zijde van Ged. Staten bevestigend werd ge antwoord. Een ander lid in die afdeeling vroeg nog of door publiekrec'htelijke bepalin- gen hier niet te veel lasten op het privaat be- zit worden gelegd. In de nog niet genoemde afdeeling werd ge- vraagd of het niet beter ware, een dwingende bepaling op te nemen waardoor de nalatige partij tot nakoming kan worden verplicht, ter wijl door een ander lid in diezelfde afdeeling de wenschelijkheid wordt betoogd van een ver- bod met strafbepaling ten aanzien van bet verontreinigen van watergangen en slooten, omdat doartegen, naar het oordeel van den spreker, niet altijd met voldoende kracht kan worden opgetreden. Nog een ander lid meende echter, dat het voorstel logisch is, daarbij er op wijzende, dat teigen verontreiniging onder- scheidene bepalingen bestaan. In de gedacbte omstandigheden kan, naar sprekers oordeel, de voorgestelde bepaling evenwel niet worden gemist, een zienswijize, welke door een lid van Ged. Staten werd onderschreven. Wijziging Provinciaal wegenplan. Bij de behandeling van het voorstel tot wijziging van het Provinciaa'l wegenplan in de afdeelingen der Prov. Staten, werd de vraag gesteld of de verbetering van den dijk, van den spoorwegovergang af in de richting Yerseke, welke reeds op het Provinciaal wegenplan voorkomt, spoedig zal kunnen wor den uitgevoerd, en verder, of de weg van dat dorp naar den bedoelden dijk nog niet in aan- merking komt voor opneming in het wegen plan. Van de zijde van Ged. Staten werd het eerste toegezegd, doch de laatste vraag ont- kennend beantwoord. Bij een tweede voorstel betreffende een wij- ing in dat reglement blcck een lid niet goed te begrijpen welk wegvak in Terneuzen wordt bedoeld. Na een gedachteniwisseling blijkt het, dat, als men in het voorstel leest, ter oostzijde van den oostelijken arm van bet kanaal Gent—Terneuzen, langs de oostzijde..."' de moeilijkheid is opgelost. Restauratie toren Stavenisse. Bij het voorstel tot verhooging van de sub sidie -voor de restauratie van den toren te Stavenisse is in een der afdeelingen van de Prov. Staten de vraag gesteld of de meerdere uitgaven voor deze restauratie nu inderdaad ontstaan zijn door stijging der prijzen van bouwmaterialen, waarop een ander lid op- merkte, dat niet alleen de prijsverhooging de oorzaak is, doch dat men al brekend en bou- wend voortdurend voor nieuwe uitgaven kwam te staan, welke bij de opmaking van de be- grooting niet te voorzien waren. Een lid van Ged. Staten beaamde deze opmerking. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDSWINKEL TE .AMSTERDAM. Dinsdagnacht omstreeks half drie werd de eigenaar van De goud- en ailvervloot, geves- tigd in het perceel Nieuwendijk 148 te Am sterdam, in zijn slaap gewekt door het alarm- signaal, dat hij ter beveiliging van zijn goe- deren in zijn zaak in gouden en zilveren voorwerpen had doen aanbrengen. De heer Sehipper, wiens slaapkamer gelijkvloers gelegen is, spoedde zich onmid dellijk naar den winkel en ontwaarde, dat de etalageruit verbrijzeld was. In de etalage lag een groote steen in kranten gewikkeld en uit een vluchtig onderzoek bleek, dat een aan- tal gouden kettingen en andere voorwerpen verdwenen waren. Vo6r de zaak stonden reeds tal van menschen, die eveneens op bet geloei van de sirene waren komen aanloopen. De sirene was evenwel ook gehoord door in de nabijheid surveilleerende agenten van politie. Een hunner zag nog juist een man wegvluch- ten door de Dirk van Hasseltsteeg. Hij zette den vluchteling na en sommeerde hem tot s til staan. Toen de man hieraan geen gevolg gaf, lostte de agent eenige schoten in zijn richting. Op den N.Z. Voorburgwal bleef de achtervolgde staan en toen kon bij worden in- gerekend. Men bracht hem over naar het bureau Warmoesstraat waar bleek, dat men te doen had met een 55-jarigen zwerver, die hoewel bij de politie bekend zijnde, niet tot het gilde der beroepsinbrekers beboort. De man was in het bezit van eenige gouden ket tingen en andere sieraden, die door den in- middels ontboden beer Sehipper werden her- kend. Na verhoor beeft men den man in ver- zekerde bewaring gesteld. weg heeft de man te Remkum bij een slager een bankbiljet van f 25 gewisseld, teneinde den chauffeur met klein geld te kunnen betalen. Inmiddels was de politie hem op het spoor gekomen. Zij had van den garage- houder vemomen, dat een onbekende een taxi voor Wagenin^en bad gerequireerd; het signalement van dezen man klopte met dat van den gezochte. Met groote snelheid ver- trokken de politie-auto's naar Wageningen. Nabij den Wageningschen berg kregen de politiemannen de taxi in zicht en haalden deze vervolgens in. Zij sommeerden den chauffeur, die volkomen te goeder trouw en zich van geen kwaad bewust was, te stoppen, waaraan deze dadelijk voldeed. Hierop lieten zij, terwijl zij hun revolvers in de band hielden, den dader van den overval uit den wagen stappen. De revolver bleek hij niet meer in zijn bezit te bebben. Hij beweerde deze te Heelsum te hebben weggeworpen. Op hem werden nog alle bankbiljetten van f 25 gevonden, welke bij in bet postkantoor te Bennekom bad geroofd, behalve dan het eene biljet dat hij bij den slager te Renkum had gewisseld. De man werd naar het politiebureau te Oosterbeek overgebracht. Het bleek te zijn de 25-jarige C. B„ te Wageningen, een werk- looze. Hij legde een volledige bekentenis af. B. zal ter beschikking worden gesteld van den commissaris van politie te Eede. De revolver heeft men nog niet terug- gevonden. TEKORTEN BIJ EEN NOTARIS ONTDEKT. Bij den T5-jarigen notaris tv. H. te Hoorn is dezer dagen een emstige zaak aan het licht gekomen. Het is namelijk gebleken, dat aan de geldswaarden uit een boedel, welke ge noemde notaris ond'er zijn beheer had, een be- drag van ongeveer f 21.000 onbbrak. lOver de afwikkeling van den ibetrokken boedel is sedert eenige jaren een proces tus- schen de familieleden onderling aanhangig. De notaris deed geregeld rekening en verant- woording, waarbij de administratie steeds in orde bleek. Toten echter dezer dagen de advocaten der beide procedeerende partijen zich er van wenschten te overtuigen of de aanwezige geldswaarden in overeenstemming waren met de administratie, werd bovengenoemde ont- dekking gedaan. Hierop is de justitie in de zaak gemengd en naar gemeld wordt is de betrokkene thans in het huis van 'bewaring te Alkmaar opgesloten. DOODELIJKE VAL. Dinsdagavond half zeven is een 50jarige be- woner van de Vinkenstraat te Amsterdam, die duiven op het duivenplat wilde voederen, ver- moedelijk tengevolge van een misstap naar beneden gevallen. De benedenbewoners vonden hean in deemiswekkenden toestand op de bin- nenplaats. Per auto van den G. G. en G. D. is hij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Meest matige westelijke tot zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera- tuur. dat gelegen is op 640 K.M. ten Oosten van Omsk. Een later bericht meldt, dat Hughes te 9.08 Greemwichtijd te Jakoetsk is geland. BOMBARD EM ENT VAN VALENCIA. VALENCIA. De rechtsche lucbtmacht heeft Dinsdagavond bij verrassing het gebied van Grao en de omstreken van Valencia gebom- bardeerd. Men weet nog niet, boe groot de aangerichte schade is. LUCHTAANVAL OP BARCELONA AFGEWEERD. BAROELONA. Vannacht bebben acht bom- menwerpers getracht boven Barcelona te komen. Zij werden hierin verhinderd door het afweergeschut. Zij bombardeerden de voor- steden ten Noorden en ten Zuiden van de stad. Eenige bommen vielen in de nabijheid van de haven. Ook werd Palamos, op ruim 100 K M. ten Noorden van Barcelona gebombardeerd. Hier zouden eenige gewonden zijn gevallen. ERNSTIG AUTOMOBIELONGELUK TE AKEN. AKEN. Ter hoogte van de gemeente Haren, naibij Aken, is een ernstig automobielongeluk gebeurd, waarbij 6 personen het leven bebben verloren en 20 personen ernstige verwondin- gen bekwamen. Het ongeluk ontstond, omdat de autobus op de hellende straat voor dien in- gang van het do.rp voor een wielrijdster moest uitwijken en daardoor tegen een buis botste. De autobus werd aan de rechterzijde geheel opengescheurd. Vijf der inzittenden waren op slag dood en ook de wielrijdster. De Inzitten den behoorden tot een groep oudstrijders met familie, die een tocht naar de slagvelden in Belgie wilden maken. Door de botsing is het huis zoodanig fbeschadigd, dat het moest wor den gestut. De chauffeur van de autobus be- kwam slechts een lichte verwonding aan het hoofd. Volgens zijn verklaring weigerden de remmen. UIT HET VERRE OOSTEN. TOKEO. Vliegtudgen, die een verkennings- vlucht over het Zuiden van Sjansi maakten, melden dat ibelangrijke Chineesche troepen- afdeelingen zich naar het Zuiden terugtrek- ken over de Gele rivder, bij Singloe Toeng- kwang. GRAM REVENTLOW. LONDEN. Het proces tegen graaf Revent- low zal geen voortgang hebben. Hij is van alle rechtsvervolging ontslagen. DE TERREUR IN PALESTINA DUURT VOORT. HAIFA. Terroristen hebben een Joodsche autobus naJbij deze stad doorschoten. De reizi- gers slaagden er in te ontsnappen. Eer deta- chement mariniers is naar de plaats van den aanslag gezonden en kwam in gevecht met de plegers van den aanslag. Alhier zijn voorts in verschillende wijken 4 bommen geworpen. Ook is een gevecht ont staan. tusschen mariniers en terroristen, waar bij 6 terroristen werden gedood en verschei- dene andere gewond. ge- '■t Zieken- AUTO MET VIJF MENSCHEN TE WATER. Op den nieuwen provincialen weg te Mont- foort, den zoogenaamden Willeskopperdijk, heeft nabij de woning van den veehouder A. van Leeuwen een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat gezien de omstandigheden nog goed is afgeloopen. Een personenauto, bestuurd door een dame en komende van de richting Oudewater, kwam in tamelijk snelle vaart aanrijden. Plotseling slingerde de wagen eenige malen links en rechts over den weg, om tenslotte over het rijwielpad in een langs den dijk loopende mod- dersloot terecht te komen. Op het hulpgeroep, dat uit den auto op- steeg, snelden onverwijld een aantal omwonen- den toe, wien het mocht gelukken alien, een vijftal, uit den wagen te halen. Zij werden bij den heer A. van Leeuwen binnengebracht, die zich over hen ontfermde. De jongste uit het gezelschap, een jongetje, bleek bewuste- loos te zijn, doch het bewustzijn keerde, nadat de noodige maatregelen waren getroffen, weer vrij spoedig terug. Een tweede passagier was er erger aan toe. Diens bovenlip was geheel ingescheurd en een inmiddels ontboden neesheer achtte overbrenging naar huis te Oudewater noodzakelijk. De overigen kwamen er met den schrik en een nat pak af. Volgens verklaring van de bestuurster was bet ongeluk te wijten aan het feit, dat een zich in den wagen bevindend bondje was op- gesprongen, waardoor zij de macht over het stuur bad verloren. Het knaapje werd met een particuliere auto naar de ouderlijke woning te 's-Gravenhage vervoerd, terwijl de overige leden van het ge zelschap, met uitzondering van den gewonde, later eveneens de terugreis aanvaardden. Voor het hondje, de eigenlijke oorzaak van het ongeval, moest de hulp van den dieren- arts worden ingeroepen, doch bet dier heeft zooveel geleden, dat het vermoedelijk aan de gevolgen van zijn onvoorzichtigheid zal be- zwijken. OVERVAL IN POSTKANTOOR TE BENNEKOM. Dinsdagmiddag ruim drie uur vervoegde zich aan het postkantoor te Bennekom een on bekende man, die een biljet van duizend gul den wilde wisselen. Terwijl de directeur. de heer S hem het geld wilde uitbetalen, greep de man plotseling het biljet en het geld, haalde een revolver te Voorschijn en loste een schot op den directeur, dat echter miste. Hij ging er met het geld vandoor. Hij liep het postkan toor uit en ging naar een garagehouder, schuin tegenover het kantoor, waar een auto klaai stond met een chauffeur erin. Hij nam plaats naast den chauffeur en bedreigde dezen. De chauffeur sprong uit den wagen, waarop de onbekende snel wegreed. In bet dorp stond een d'ame, die, toen zij' niet spoedig uitweek, een schot op haar gelost zag. Uit schot miste even eens. De man is in de richting Renkum ver dwenen. Het gebeurde heeft in het geheele dorp groote consternatie verwekt. De politie tracht den man op te sporen. Nader meldt men: Omstreeks half vier kreeg de politie van Oosterbeek bericht van den overval met roof te Bennekom en van het feit, dat de dader per auto in de richting Heelsum was ver dwenen. Terstond begaven zich twee met politiemannen bezette auto's naar Heelsum, Daar zag men den auto waarmede de dader was gevlucht, in een zijlaantje staan. Voorbij- gangers badden gezien, dat de man in de richting van de kom van Heelsum was ver dwenen. Naar later bieek had de man vervolgens in Heelsum bij een garage een taxi genomen. Hij vroeg den chauffeur hem zoo spoedig mogelijk naar Wageningen te rijden. Onder- HAAR KIND GEDOOD. DORDRECHT. Door de rechtbank alhier is N. K. P., wonende te Oud-Beierland, wegens moord op haar kindje van 8 maanden, veroor- deeld tot 7 jaar gevangenisstraf. De eisch was 10 jaar. DE PIET HEJN NAAR DE OOSTZEE, DHLF1ZIJL. Het Prinselijk jacht Piet Hein is gisteravond van Groningen te Delfzijl ge- arriveerd en nam ligplaats in het Eemskanaal. Het werd den geheelen nacht door de mare- chaussee bewaakt. Het is vanmorgen 8 uur afgeschut, waarna de heer Korstanje, inspec- teur van de scheepvaart, aan boord ging. Even later arriveerde bepakt en bezakt de beer Ernst Crone, de voorzitter van het com it d voor aanbieding van het huldeblijk, aan boord. Te 10 uur verliet het jacht de haven van Delf zijl om in Noordwestelijke richting, langs de Groningsche kust uit het gezicht te verdwij- nen. MEDEDEELING VOOR DEN LANDBOUW. In het etmaal van's avonds Id tot's avonds 12 Juli is in FrieSland en Groningen de weers- gesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LANGiGEZOCHTE INBREKER GEARRESTEERD. HOENSBROEK. Sinds eenigen tijd zocht de politie te Hoensbroek wegens verdenking van inbraak een 38-jarigen te Kerkrade ge- domicileerden meubelmaker. De man werd ook gezocht voor een inbraak te Son (bij Eindhoven). Toen in den nacht van Zaterdag op Zondag opnieuw twee inbraken te Eind hoven werden gepleegd, kreeg de politie een spoor dat geleid heeft tot arrestatie van den langgezochten inbreker. Hij zal op transport worden gesteld naar Hoensbroek. ARBEIDSON GEV AL MET DOODELIJKEN AFLOOP. VORDEN. Vanmiddag was (»p de hout- zagerij van Groot Bramel alhier, .de ongeveer 40-jraige H. Sessink bezig met het smeeren van een zaagmachine. Eenige arbeiders hoor- den plotseling S. gillen en toen zij te bulp snelden vonden zij S. in stervenden toestand onder het zaagraam liggen. Vermoedelijk is het zaagraam, met de zich daarin bevindende zagen in den nek van het slachtoffer geval len. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon slecbts den dood constateeren. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 kinderen acbter. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN ENGELSCHEN KONING. LOiNDEN. Men meent te weten, dat de ge- zondheidstoestand van den Koning op bevredi- gende wijze vooruitgaat. LONDEN. De laatste berichten omtrent den vooruitgang in den gezondheidstoestand van den Koning luiden z6o gunstig, dat de dagbladen thans vrijwel zeker achten, dat hij in staat zal zijn Dinsdag a.s. zijn bezoek aan Frankrijk te brengen. „ALLES GAAT GOED" SEINT HUGHES. NEW YORK. De Amerikaansche vliegenier Hughes bevindt zich nog op weg naar Ja koetsk. Dat de tocht voorspoedig verloopt, blijkt uit een radiogram, dat meldt dat het aan boord van het vliegtuig goed gaat en dat de gemiddelde snelheid 336 K.M. per uur be- draagt. Het vliegtuig vloog vannacht om 12 uur 42 (Eng. tijd) nog boven Nowosibirsk, MIDDELBURG. De Hoofd-Ingenieur van den Rijks Water staat heeft heden aanbesteed het uitvoeren van baggerwerk in het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen, en in de West- en Oostbuitenhaven. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: N.V. Nijmeegsche Bagger- en Aannemers Mij te Nijmegen voor 39 cent per M3 in het kanaal en voor 12,4 cent per M3 in de buiten- havens. B. van Noordenne Eiz. te Sliedrecht voor 34,9 en 12,9 cent. N.V. Baggermaatschappij Holland te Har- dinxveld voor 31,5 en 12,5 cent. De Hoofd-Ingenieur van den Provincialen Waterstaat beeft namens Gedeputeerde Staten aanbesteed bet uitvoeren van verbeteringen aan den weg St. Maartensdijk-Stavenisse. Hiervoor werd o.a. ingeschreven door de beeren: P. F. Voet te Hontenisse voor 53.200 P. F. de Waal te Hontenisse voor 53.140 J. de Maagd te Hontenisse voor 47.790 l. Warrens te Ossenisse voor 45.550 Minste inscbrijver waren Gebr. Kievit te Colijnsplaat voor f 42.288. iDe Hoofd-Ingenieur van den Provincialen Waterstaat beeft verder nog aanbesteed bet uitvoeren van verbeteringen in twee gedeelten van den weg Ierseke naar GoesRilland. Hiervoor werd o.a. ingeschreven door de heeren J. Kindt P. A. Warrens te Ossenisse voor J. de Maagd te Hontenisse voor P. de Regt te Terneuzen voor 36.299 34.729 34.450 34.090 34.050 34.000 Gebrs. v. d. Poel te Hontenisse voor W. de Bokx te Hoek voor Dees te Terneuzen voor M .Voet te Hontenisse A. Warrens te Ossenisse 32.540 Minste inschrijvers waren de heeren M. W. Knulst te Goes Joh. Knulst te 's-Heer- Arendskerke voor 30.140. Van Sluiskil: 13 Juli. Zweedsch s.s. MAN- GEN, 680, cokes, Otterbacken. Voor Sas van Gent: 12 Juli. Eng. s.s. NEATH ABBEY, 1456, fosfaat, Sfax. Voor Zelzate: 12 Juli. Noorscb m.s. LIND, 186, creosootolie, Londen; Duitsch s.s. OST- SEE, 157, koolteer, Londen. Van Zelzate: 13 Juli. Noorsch m.s. LIND, 186, ledig, Londen. Voor Ertvelde: 12 Juli. Noorscb m.s. GYLFE, 3565, gasolie, Port Arthur. Van Langerbrugge: 12 Juli. Estl. s.s. KA- LEV, 1103, ledig, Archangel. Voor Gent: 11 Juli. Deensch s.s. MARIA TOFT, 1152, erts, San Juan; Eng. s.s. KING FISHER, 93, stukg., Duinkerken; Eng. s.s. OHARLWOOD, 600, erts, Cardiff. 12 Juli. Zweedsch s.s. BORE, 700, ledig, Hudiksval; Grieksch s.s. PF7TROIL, 2637, ruwe olie, Constanza; Flnsch s.s. SALLY, 1462, hout, Makslatbi; Nederl. m.s. HEBE NOBEiL, 90, ledig, Ipswich. 13 Juli. Duitsch s,s. ARTUSHOF, 866, stukg., Antwerpen. Van Gent: 11 Juli. Russ. s.s. VOLKHOV, 1315, stukg., Antwerpen. 12 Juli. Noorsch m.s. BATAVIA, 497, led., Rotterdam; Eng. s.s. RAVONIA, 377, ledig, Antwerpen; Flng. s.s. RUDMORE573, ledig, Londen; Noorscb s.s. LYiSLAND, 727, ledig, Methil; Eng. s.s. JELLICOE ROSE, 609, led., Blytb; Deensch s.s. GUDRUN, 875, ledig, Grimsby; Duitsch s.s. QUERSEE, 560, fosfaat, Stettin; FJng. s.s. AIRE, 445, stukg., Goole. 13 Juli. Deensch s.s. MARIA TOFT, 1152, ledig, Zeebrugge.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3