ZUIVELFABRIEK DOOR BRAND VERNIELD. TWEE OUDE DAMES ONDER DE TRAM GERAAKT. RELLETJES VAN HARINGVISSCHERS TE SOHEVENINGEN. Scheveningen is Maandagavond in zijm vol- len omvang, van Gevers Deynootweg tot Wtestduinweg en Duindorp het terrein ge- weest van vrij ernstige on ge regeldheden waarbij de politie herhaaldelijk van den Wan- ken sabel ien van de gummistok gebruik heeft moeten maken, om ernstige botsingen tusschen twee partijen, betrokken bij het vis- scherijconflict be voorkomen. De aanleiding tot dit alles was een ver- gadering welke de Christelijke schippersver- eeniging Maan dagavond in het wijkgebouw ..Maranatha" aan den Gevers Deynootweg had ibelegd. Voor deze vergadering was de cud-minister van Wiater,staat, Ir. Bongaertis, verzocht en bereid gevonden te spreken. De be'doeling hiervan was, dat de heer Bongaerts eventueel als bemiddelaar in het conflict, spe- ciaal wat betreft Scheveningen, zou optreden, nu de rij ksbemiddelaar tot dusverre geen suc- ces heeft weben te behalen. In zijn functie van voorzitter van de afdee- ling Den Haag van den bijzonderen vrijwilli- geai landstorm, hoewel deze functie geheel buiten "t geval staat, is de heer Bangaerts te Scheveningen een bekende en zeer geziene figuur, en als zoodanig had men van christe lijke zijde eenige hoop op hem gevestigd, welke door de reedersvereeniging gedeeld werd. In de vergadering, waar verschillende spre- kers het woord voerden, o.a. het oud-gemeente- raadslid de heer A. Vink, en de voorzitter van de christelijke schippersvereeniging L. A. Dijkhuizen, werden spijkers met koppen ge- slagen, en toen men uiteen ging, was het be- sluit gevallen, dat de christelijke schippers Woensdag nog eens alles in het werk zullen stellen am hun bemanningen tot toegeven in het conflict aan be sporen, en dat in ieder ge val de schippers zelf Woensdagmorgen aan het werk zullen gaan. Zoo noodig zal hierbij ondenlinge samenwerkimg worden verleend, teneinde de schepen zoo spoedig mogelijk zeil- ree te maken'. Men hoopt en verwacht, dat zich reeds Woensdag, maar stellig op de vol- gende dagen werkwillige visschiers zullen aan- melden. Reeds bij den aanvang van de vergadering had zich buiten het wijkgebouw een menigte van honderden, hoofdzakelijik leden van diverse bemanningen, doch ook veel opgeschoten Scheveningsche jeugd, bedust op een relletje, verzaimeld. Dit was natuuirlijk al spoedig bij de politie bekend en te ruim acht uur rukte een overval- wagen en een. aantal motoren met zijspan uit om zoo noodig de orde te handhaven. Dat dit noodig was, bleek reeds v6or de politiemannen ter plaatse waren, toen het publiek poogde een wat laat naar de vergadering gaande schipper te beletten het gebouw te betreden. Toen de man het wijkgebouw naJderde, drong het publiek op en slechts het kordaat optre den van een der gestationeerde agenten wist te voorkomen, dat de man gemolesteerd werd. Tegen het eimde der vergadering had zich een groote politiemacht in de buurt van het wijkgebouw verzameld. We zagen niet min der dan vijf motoren met zijspan, alle bemand met drde agenten, voorts vele agenten te voet of per fiets en een aantal rechercheurs in burger. Het geheel stand onder commando van twee inspecteurs. Dat deze moatregel niet overbodig of over- vloedig waren, zou maar al te snel blijken. De bedoelimg was, de schippers, die de vergade ring haidden bijgewoomd, door de Maswijksche- sfcraat te laten aftrekken en deze straat aan de zijde van den Gevers Deynootweg af te sluiten. Die opzet gelukte vrijwel, doch niet dan naJdat de politie op den Gevers Deynootweg eenige charges met de blanken sabel en den gummistok had moeten uitvoeren, om het op- dringesnide publiek op eenigen afstand te hou- den. Een oogenblik dreigde zelfs even een doorbraak, doch de politie wist de situatie meester te blijven. Van de Maaswijksche- straat ginig het n'aar de Dirk Hoogenraad- straat, welke op den hoek van de havenkade eveneens was afgezet. De menschenmassa was echter lanjgs de anidere zijde naar de Harimgkade getrokken en van hier werden de schippers luide uibgejouwd. Ook op de haven kade was nog een charge noodig, om het publiek op een afstand te houden. Zooals steeds bij dergelijke gelegenheden, waren het ook nu de op een relletje beluste opgeschoten jongens, die door de politie den meesten last veroorzaakten. iBij het begin van de Badhuisstraat, welke gedeeltelijk was afgezet, kwamen beide par tijen weer in elkanders onmiddellijke nabij- beid, en het kon wel niet uitfolijven, of ook hier moest de blanke sabel, zoowel als de gummistok er weer aan te pas komen. Zoo bleef het een lrjdensweg via Badhuisstraat, Diuinstraat, waar opnieuw gechargeerd werd, Ndeuwen Duinweg, waar het ook al niet rustig was, tot aan Duindorp toe. Den geheelen avond bleef het in deze buurt udterst rumoe- rig en de politie had voortdurend handen vol werk om de orde te handhaven. Voor zoover is gebleken, is er bij de ver schillende charges niemand ernstig gewond. Wel zullen er een massa schrammen en blauwe plekken te constateeren zijn. Zooals steeds werden ook nu natuurlijk enkele per- sonen getroffen, die met het geheele geval niets te maken hadden, doch betrekkelijk is dat eigen schuld. Op de meeste pl'aatsen was door de afzettiingen lang genoeg van te voren merkbaar, dat er iets kon gebeuren. DUL'R HOOIGRAS. Bij de in de gemeente Andel (N.-Br.) ge- houden hooigrasverpachtingen vanwege de ge meente werd 75 procent meer voor het hooi- gras besteed dan het vorige jaar. V ERGIFTIGIN GSGEV AL. Zaterdagmiddag, na het gebruiken van het middagmaal, werd het gezin van den heer C. Verburg Cz. te Kamperland, volgens de Midd. Crt., onwel. Hoewel men er aanvankelijk minder acht op sloeg, openbaarden zich de ziekteverschijnselen steeds sterker, men kon het zelfs niet meer op de been houden. Man, vrouw en twee der kinderen waren genood- zaakt zich te bed te begeven. Vooral de oudste der twee kinderen bleek er erg aan toe te zijn. Alleen bet derde zoontje deerde niets. De ontboden geneesheer, dokter Bruijnzeel, die spoedig ter plaatse was, constateerde ver- giftiging. Men neemt aan, dat de soep, welke men als middagmaal gebruikt had, ondeugde- lijik was, waarvan alien, behalve het derde zoontje, gegeten hadden. De toestand der patienten is thans redelijk wel. Naar de oorzaak stelt men een nader onderzoek in. BRAND OP DE KERMIS TE OSS. In den nacht van Zaterdag op Zondag, is eenige uren na sluiting brand uitgebroken in een der vermakelijkhieden op de kermis in de Kromstraat te Oss. Het vuur was ontstaan in een z.g. paddenstoelenmolen en weldra brandde de houten vloer als een fakkel. In allerijl waren de eigenaars van de diverse tenten toegesneld en met vereende krachten, werd het blusschingswerk aangevangen. Men kon evenwel niet verhinderen, dat ook het zeildoek van de tent vlam vatte. Men is er in geslaagd, het vuur te bedwingen, alvorens het zich kon voortplanten naar de andere tenten, welke ernstig gevaar hebben geloopen. Om- trent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Niets was verzekerd. BUKSEM INGESLAGEN TE BLARICUM. Tijdens een hevig onweder, dat zich Zondag- middag, gepaard gaande met zwaren regenval en hagelbuien boven Blaricum ontlastte, is de bliksem ingeslagen in een perceel, staande aan bet Franscbe pad en bewoond door den heer F. H. Gude. Verschillende dakpannen, alsmede de lichtleiding werden stukgeslagen. Tengevolge van den zwaren regenval gedu- rende dit onweder, kwamen verschillende wegen blank te staan, terwijl de rioleering een dusdanige toevloed van het water op ver schillende plaatsen van het dorp niet kon verwerken. Het water werd zelfs op de Brinklaan, alsook nabij de Schoolstraat uit de rioleering omhooggestuwd en zocht zich een uitweg naar de tuinen van de belendende perceelen, die eveneens onder water kwamen te staan. Bij een perceel aan de Brinklaan drong het water uit de rioleering een woning binnen, waarbij de politie er aan te pas moest komen, om het perceel van het water te bevrijden. BOERDERIJ DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens een onweer is Zondagmiddag de bliksem geslagen in het achterhuis van de boerderij van den heer Duif, te Haalderen, gemeente Bemmel. In korten tijd stand net achterhuis in lichter laaie. De brandweer, die met een motorspuit ter plaatse verscheen, slaagde erin het voorhuis te behouden, of- schoon dat aanzienlijk waterschade kreeg. Het achterhuis werd geheel verwoest. Eenige jaren geleden is deze boerderij eveneens door den bliksem getroffen en toen geheel afge- brand. De schade wordt door verzekering gedekt. AANRIJDING TE RIJSWIJK. Zondagavond omstreeks 10 uur heeft op den rijksweg nabij Ypenburg te Rijswijk een aan- rijding plaats gehad. Een auto, bestuurd door L. C. Li., uit Den Haag, geraakte zonder benzine. De auto werd opgeduwd door hen, die er in gezeten hadden. Vermoedelijk heeft het achterlicht van den wagen niet gebrand. Twee motorrijders uit de richting Delft be- merkten den auto te laat, zoodat zij er tegen aan reden. De motorrijder, H. J. C. ten K. uit Den Haag, kreeg een gebroken neusbeen en liep schaafwonden op. Hij is in het verband- lokaal behaiwield. De echtgenoote van den anderen motor rijder, J. D.S., die op de duo-zitting was gezeten, bekwam een kaakfractuur en een wonde aan den voet. Zij werd op advies van den geneesheer naar het St. Anthoniuszieken- huis te Voorburg vervoerd. HET DRAMA TE ECHTELD. Nader wordt gemeldt, dat het verhoor van den verdachte, dat Zondag den geheelen dag tot des avonds laat heeft geduurd, ertoe heeft geleid, dat een tweede verdachte is gear- resteerd, een orgeldraaier, een zekere van B., eveneens wonende te Echteld. De man, die vader is van een groot gezin, ontkent hard- nekkig medeplichtig te zijn aan het misdrijf. Evenwel kan hij geen alibi geven van zijn doen en laten op Donderdagmiddag 23 Juni. Ook deze man is in het gemeentehuis te Lien- den opgesloten. Door vuur en inuizen aangevreten bankbiljetten gevonden. De verdachte van het misdrijf te Echteld, de 27-jarige A. J. v. T., is Maandagmiddag onder strenge bewaking van het gemeentehuis te Lienden naar het huis van bewaring te Arnhem overgebracht. Na door den rechter- commissaris te zijn verhoord, is hij in voor- loopige hechtenis gesteld. Tijdens een huis- zoeking, heeft men een merkwaardige ontdek- king gedaan. Men vond er eenige gedeeltelijk verbrande bankbiljetten van 25 gulden; voorts werden snippers aangetroffen van andere bankbiljetten, waaraan muizen geknabbeld hadden. Zooals men weet, heeft de verdachte verklaard, dat hij een deel van het gestolen geld verbrand bad. Ook heeft men een stuk touw gevonden, dat overeenkomst vertoont met het touw waarmee het lijk van mej. van Hattum aan de deurknop bevestigd was. On- omstootelijk is de overeenkomst niet vast te stellen, want de broer vein mej. v. Hattum heeft het lijk losgesneden en het touw in een brandende kached gegooid voor de .politie het in beslag kon nemen. Ais een bezwarende omstandigheid is echter kunnen worden vastgesteld, dat de lus van het touw in den nek van de vrouw was be vestigd. Daardoor wint de overtuiging, dat de vrouw vermoord is, sterk aan waarschijnlijk- heid. De tweede verdachte zit nog steeds in het gemeentehuis van Lienden opgesloten. Het is een ongeveer 50-jarige man, die geen bijster gunstige reputatie geniet. In de streek is hij algemeen bekend onder zijn bijnaam: de Krul. Tot nu toe blijft hij hardnekkig ontkennen hij het misdrijf betrokken te zijn. De termijn van gevangenhouding is met twee dagen verlengd. DRONKEN MAN SLAAT EEN AGENT NEER. In de nacbt van Zaterdag op Zondag heeft de 22-jarige W. B., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, in een baldadige bui een ruit van een leegstaande woning aan ae Rosestraat te Rotterdam ingeworpen. Een agent van politie, die dat zag, noodigde den man uit met hem mee te gaan naar het politiebureau, maar B. verzette zich daar- tegen. Toen de agent hem nogmaals som- meerde mee te gaan gaf B. den agent zoo'n klap, dat deze tegen de straat sloeg en eenige oogenblikken versuft bleef liggen. De man was evenwel zoo dronken, dat hij niet weg- liep, maar rustig bleef staan kijken. Inmid- dels was assistentie gekomen en aangezien de agent zich duizelig voelde en de man een vrij ernstige wond had opgeloopen aan de rechterhand bij het inslaan van de ruit, zijn arrestant en agent per auto van den genees- kundigen dienst overgebracht naar het zie- kenhuis aan den COolsingel, waar de agent, de 44-jarige T. van A., moest worden opge- nomen aangezien hij een lichte hersenschud- ding bleek te hebben opgeloopen. De arres tant is verbonden, waarna bij op het politie bureau aan de Nassaukade is opgesloten wegens verzet tegen de politie. MODER.NE HOLBEWONERS. Toevalligerwijze heeft men te Wyhe (in Overijssel) in den zwaren dijk, welke den grooten polder Salland moet beschermen tegen hooge IJsselvloeden, een diep in den dijk uit- gegraven holwoning ontdekt. Houten ruiten beschermden dit hoi voor instorting, een ge vaar .dat niet denkbeeldig was, omdat over den dijk geregeld zwaar verkeer gaat. Het hoi bevatte een tafel, stoel met kus- sens, een proviandkast, gemaakt van een kano enz. Er stonden sigaretten gereed. Wellicht hebben hengelaars hier een tijde- lijke verblijfplaats ingericht. Dat was voor den polder buitengewoon gevaarlijk, omdat de diepe ingraving het begin van een dijkbreuk had kunnen veroorzaken. KWARTJESVINDERS PER AUT6 OP TOURNEE. De eigenaar van een consumptiewagen, staande aan den Rijksweg te Muiden tegen- over de terreinen van de fabriek van ontplof- bare stoffen, is Zaterdagavond het slachtoffer geworden van drie personen, die klaarblijke- lijk kwartjesvinders waren en van wie er ddn in slaagde hem van tien gulden te berooven. De mannen zijn daarbij op hoogst geraffineer- de wijze te werk gegaan. Van de richting Amsterdam is het drietal per auto naar Muiden gekomen. Een paar honderd meter v6or het punt, waar de con sumptiewagen staat, is een hunner uitge- stapt. De andere twee personen zijn nog een klein eindje doorgereden, waarop zij voor den consumptiewagen stilhielden. Een der inzit- tenden vroeg aan G., hem een rolletje zoute drop te verkoopen, omdat hij pijn in de keel had. Inmiddels was ook degenen naderbij ge komen, die eerder uit den auto was gestapt. Laatstgenoemde bood een armbandhorloge te koop aan, dat 3,50 zou moeten kosten en toen de beide anderen die zoogenaamd vreemden voor hem waren niet bereid ble- ken, dit te koopen, zei de eerstgenoemde ,,Dan zal ik u een aardig spelletje leeren". Daarop kwam het bekende attribuut van kwartjesvinders te voorschijn, nl. drie note- dopjes met erwten er in. SDe man goochelde hier wat mee en, om het den eigenaar van den consumptiewagen nog duidelijker te maken, begaf hij zich eenigszins naar den ingang van de verkoopgelegenheid en gaf zijn demonstra- tie op de ijskist. Door deze manoeuvre kwam de kwartjes- vinder in de onmiddellijke nabijheid te staan van den koopman, terwijl de twee medeplich- tigen een paar pas achterwaarts stonden. Op een gegeven oogenblik deed de kwartjesvin- der eensklaps een greep in het jasje van den koopman en haalde daar een bedrag aan geld uit, waarmee hij zich ijlings uit de voeten maakte. Later kon de beroofde nagaan, dat de dief er met ongeveer 10 vandoor moest zijn gegaan. Onmiddellijk wilde hij den be- roover achterna, maar de beide andere „hee- ren" hielden hem daarvan terug en zeiden: ,,,Laat dat maar wij zullen hem met den auto wel achterna rij den en hem aan de politie overleveren". Toch vertrouwde S. G. het zaakje niet al te best en hij leende dan ook een fiets van een daggelder, waarop hij in de richting Am sterdam reed. Dat zijn wantrouwen wel ge- grond was, bleek hem, toen hij op eenigen afstand zag, dat de auto met de beide Am- sterdammers stilhield bij den kwartjesvinder en deze, ongevraagd, vlug in den wagen sprong, waarna de auto met de drie compag- nons er met groote snelheid vandoor ging. Daarna heeft de gedupeerde limonadeverkoo- per nog aan een automobilist verzocht te mogen meerijden en heeft men getracht, den wagen, waarin de drie mannen in de richting Amsterdam waren weggereden, te achter- halen. In Diemen was dit echter nog niet ge- lukt en toen heeft men de achtervolging maar opgegeven. Later is gebleken, dat het verdachte drie tal zich ook opgehouden heeft bij het benzine- laadstation nabij de Vechtbrug, docb daar ging de true niet op, want de bediende had spoedig in de gaten, dat de mannen niets goeds in den zin hadden, waarom hij hun verzocht, zich te verwijderen. SMOKKELAAR ALS DOUANE-BEAMBTE VERKLEED. Dezer dagen is de douane op het spoor ge komen van een nieuwe smokkeltruc. Het was reeds verschillende malen opge- vallen, dat iemand als douane-beambte ge- kleed het traject EssenRoosendaal bereed, de grens passeerde en vervolgens tot Dor drecht meereisde, om daar plotseling te ver- dwijnen. Aanvankelijk had men de gedragingen van den man niet zoo nauwkeurig nagegaEin, daar hij de reizigers, die uit Belgie kwamen ge- woon controleerde. Toen de reizigers echter bemerkten, dat de man nooit in Roosendaal uitstapte, werd de idouane en de politie hier van in kennis gesteld. De douane wist van zoodanigen beambte niets af. Naar thans uit het ingestelde onderzoek bleek, is de als douane-beambte verkleede persoon, een be kend smokkelaar, die op deze wijze zijn smok- kelpractijken reeds geruimen tijd beeft weten uit te voeren. iHet is nog niet gelukt hem te arresteeren. MEISJE MET VEEL FANTASIE. Op uiterst geraffineerde wijze heeft, meldt de Telegraaf, dezer diagen een elegant ge- kleede jonge dame gepoogd een pensionhouder op den Stationsweg te Rotterdam, op te lich- ten. Het bedrag, dat zij los wist te krijgen was nu wel niet erg groot, maar de politie heeft redenen aan te nemen, dat de jonge dame haar pogingen bij andere pensionhouders zal herhalen. De verhalen, welke het meisje doet, zijn uiterst fantastisch: dure auto's, vliegtuigen en een rijke papa spelen er een groote rol in. Zondag 26 Juni kreeg de pensionhouder bezoek van een elegante jonge vrouw, die ver- telde, dat zij in Utrecht in de rechten stu- deerde. Met ingang van 1 Juli zou zij acht maanden „practisch kunnen werken" aan de Rotterdamsche rechtbank en daarna zou zij nog vier maanden te Rotterdam blijven. Met den pensionprijs ging zij dadelijk accoord en zij verbaasde zich er over, dat deze prijs zoo laag was. ,,Veel lager dan in Utrecht". Het meisje teekende een verklaring en ook vulde zij een kaart in, welke een pensionhouder bij de politie moet inleveren. Zij huurde de kamer voor een jaar. Dinsdagavond ver scheen het meisje opnieuw om nog eens te praten over de plaatsing van het meubilair. Zij had een schrijfbureau, een piano, een radio-toestel en heel veel kleeren. ,,Want", zoo verteide zij, „ik ga ieder jaar naar de wintersport. Ook bezoek ik heel wat bal- masqud' s en daarvoor zijn nogal kleeren noodig". Ook verzocht het meisje den pensionhouder om ailvast voor een jaar een genage te willen huren, waar zij haar kostbaren auto wilde stallen. Zij had zoo juist met dezen auto in Delft een ongelukje gehad: ze was tegen een lantaampaal opgereden en de auto stand nu in een garage in Delft". ,,Ik zal nu met den trein terug moeten gaan", aldus de jonge dlame, „maar ik hefb geen geld bij mij. Wiilt u mij zoo lang wat leenen t U kunt mij ge- rust vijf gulden geven, want mijn papa komt morgenochtend met het vliegtuig uit Grieken- land. Hij zal het dan wel even in orde ma ken". Ten overvloede informeerde het meisje nog eens of zij den pensionprijs per. week of per maand zou betalen. De pensionhouder was geheel overrompeld door het zelfbewuste optreden van het meisje. Bovendien toonde de jonge dame zich zoo vol hartelijke belang- stelling voor den toestand van zijn echtge noote, die te bed lag. Met een gerust hart gaf de pensionhouder het meisje dan ook vijf gulden. Toen het meisje deze in ontvangst had ge- nomen, meende zij verplicht te zijn, nog wat inlichtingen omtrent haar persoon te geven, ,,Ik ben een dochter van een Nederlandschen vader en van een Grieksche moeder", zoo ver teide zij. ,,Ik heb dus gemengd bloed. Dat is wel vervelend, want nu moet ik voortdurend naar den dokter en een streng dieet volgen. Vanmorgen ben ik nog bij den dokter ge- weest". Het meisje noemde daarop den naam van een zeer bekend medicus. Het meisje verdween en sindsdien werd er taal nock teeken van haar meer vernomen. De brief, dien de pensionhouder schreef aan het opgegeven adres en waarin hij het onder- houd bevestigde, kwam onbestelbaar terug. De straat bestond zefs niet. De Rotterdam sche dokter wist van niets en bij informatie te Delft was geen spoor -van 'n auito te beken- men, terwijl de Delftische politie bovendien niets vernomen bad van een letsel aan een gemeentelijk eigendom, in casu den lantaam paal. Men neemt dan ook aan, dat de jongedame haar geheele verhaal verzonnen heeft en dat de auto, de rijke papa en de lantaampaal, slechts in haar verbeelding bestonden. Het meisje noemde zich G. M. M. Zij zegt 22 jaar aud te zijn. Zij was gekteed in een grijs- blauwe japon en was van een opvallend lang type. Zij had gitzwart haar (misschien in verband met haar Grieksche afkomst?) Het meisje heeft een frisch uiterlijk en maakt blijkbaar geen gebruik van poederkwast en lippenstift. Men zij gewaarschuwd. IN GASSEERDER VAN GEM. WATER- LEIDING TE REEUWIJK GEARRESTEERD Zaterdagochtend heeft de politie van de gemeente Reeuwijk den 53-jarigen incasseer- der van de gemeentelijke waterleiding J. M. de K. aldaar wegens' verduistering gearres- teerd. Bij onderzoek is gebleken, dat deze man de incasso's, waarmede hij belast was, niet regel- matig afdroeg. Een steekproef bracht aan het licht, dat aan hem afgedragen gelden niet waren verantwoord. Het verduisterde bedrag beloopt, voor zoo ver tot nu toe kon worden geconstateerd, zes- honderd gulden. De K. zal ter besohikking van den officier van justitie worden gesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de cooperatieve zuivelfabriek ,,De Goede Ver- wachting" te Schoorl, grootendeels vemield' door een brand, die door nog onbekende oor zaak was uitgebroken. De hoofdwerwerk er van de zuiivel, die in de fabriek woont, ontdekte den brand, welke ontstaan was in de afdeeling boterbereiding aan de achterzijde van de fabriek. De brandweer kon door gebrek aan water weinig tegen het vuur uitrichten, met het ge- volg, dat de fabriek vrijwel geheel uitbrandde. Verzekering dekt de brand- en waterschade; de fabriek is echter niet verzekerd tegen be- drijfsschade. Vier arbeiders komen ten ge- volge van den brand tijdelijk zonder werk. AUTO OP DEN WEG VERBRAND. iZlaterdagnacht, ongeveer twaalf uur, heeft op den Haarweg, bij Assen, een auto-ongeluk plaats gehajd. Met groote snelheid vloog op gemoemd tijdstip een auto, bestuurd door den 25-jari|gen J. W. H., te Assen, ter hoogte van het Israelietdsche kerklhof, uit de bocht, siloeg over den kop en belandde, na nog tegen een boom te zijn geraakt, in een sloot. Door den geweldigen schok explodeerde de benzine in het reservoir, met het gevolg, dat de wagen vlam vatte en spoedig in Iiohte laaie stand. Aan blusschen viel niet te denken, zoodat de geheele wagen totaal uitbrandde. De bestuunder en de medapassagiere, zijn venloofde, mej. G., wisten zich bijtijds in vei- ligheid te stellen. Zij kwamen er met enkele vepwondingen aan hoofd en beenen af. Bij het onderzoek van de gemeentepolitie, die spoedig na het ongeval ter plaatse was, verklaarde de bestuurder de boeht niet tijdig te hebben be- merkt. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Er is proces-verbaal opgemaakt. Mlaandagocbtend is ter hoogte van de tram- halte in de Vijzeistraat hoek Keiizersgracht te Amsterdam een ernstig ongeluk gabeurd. Twee oude dames, zusters van resp. 74 en 78 jaar, waren op dat punt van het achterbalcon van een motorwagen van l(jn 25 gestapt. Op het moment dat de wagen zich weer in bawe- ging zette, bemerkte een van haar, dat zij was blijven haken aan de steunstang. Zij greep zich aan den rijdemden wagen vast, evenals haar zuster, die haar wilde helpen ,,d'en wagen tegen te houden". Beidien stmikelden bij deze fatale pogirag en kwatn|en onder den baanschuiver van den bij- wagen terecht. De G. D. vervoerde de zusters naar het Binnengasthuis, waar de eene met een hoofd- w'onide en een breuk van den omderarm, de andere met een gebroken been is opgenomen. TEGEN EEN TRAM GEREDEN. De 33jarige R. van B. te Rotterdam, die met zijn echtgenoote op den motor den Zwaanshals kwam uitrijden, is, daar hij. daeht, dat een naderemde motorwagen van lijn 10 eou stoppen, hetgeen niet gebeurde, tegen de tram gered'en. Bestuurder en duo-passagier moesten per auto van den geneeskundigen dienst worden overgebracht naar het zieken- huis aan den Bergweg, waar de bestuurder met een gebroken linkeFbeen is opgenomen. Zijn echtgenoote, die slechts eenige lichte ver- iwondingen aan de hand had gekregen, kon na verbonden' te zijn weer huiswaarts keeren. SPORTIEVE POOLSOHE STUDENTEN TE AMSTERDAM. Acht Poolsche studenten zeven leerlingen van de techndsche hoogeschool te Lemberg en 66n jurist, zijn 10 Juni met een klein pleizier- jadht van nauwelijks 15 meter lengte uit de Poolsche havenstad Gdynia vertrokken. Zij kruisten geruimen tijd op de Oostzee, bezoch- ten o.m. de Regatta te Kiel en na een bezoek aan het Duitsche eiland Helgoland, arriveer- den zij Zondag in de Amsterdamsche haven. Het jacht, waarmede zij den tocbt maken, is igenoemd naar den Poolschen admiraal Krys'z- tof AriszeWskd. In d'e dagen van de West- Indische compagnie streed deze Ariszewski onder beveilen van Jo:han Maurits en dus onder Nederlandsche vlag aan de kusten van Bra- zilie. Dinsdagochtend vertrokken ,de studenten naar Schotland, waarna zij nog een bezoek zullen brengen aan Noorwegen.. Het ligt in hun bedoeling omstreeks half Augustus in Gdynia terug te keeren. De Krysztof Ariszewski is het eigendom van de zeilvereeniging der Technische Hooge- school fee Lemberg. Wanneer het jacht in de haven van Lemberg is teruggekeard, zullen weer anderen gereed staan om enkele weken aan boond van het ranke jacht door te bren gen.. De studlenten waren Maandag o.m. de gasten van de Amsterdamsche studentenroei- vereeniging Nereus. Zij hefbben hun gastheeren voor een .bezoek aan Lemberg in het volgende jaar uitgenooddigd. NO PAPA - NO MAMA - NO NAME - NOMADE. Een vreemdeling die zijn ge- zelsehap niet waard was. Dezer dagen is met het Nederlandsche stoomschip ..Willemsplein" als verstekeling naar New Foundland meegegaan een jonge- man die voorgaf Mexicaan te zijn, maar die verder over slechts zeven woorden beschikte, namelijk: Jozef, no Mama, no Papa en no Police. Aangezien men hem in New Found- land niet kwijt kon, is hij met hetzelfde schip weer naar Rotterdam teruggekomen en daar ter beschikking gesteld van den Rotterdam- schen vreemdelingendienst, waar de versteke ling niet erg lang deze bouding heeft kunnen handhaven. Het eerste wat men met hem deed, was hem naar den Mexicaanschen consul brengen. Het wanneer men verre reizen doet" enz. scheen op den jongeman niet toepasselijk. Wat hij over Mexico kon meedeelen, was on geveer evenveel als de Mexicaansche bond kan, want op het verzoek om zijn volkslied te zingen zweeg bij in alle levende en doode talen en van Spaansch had hij ook geen benul. Meer dan de genoemde zeven woorden wilde hij niet zeggen. Daar wist de vreemdelingen dienst een probaat middel op: net zoolang op gesloten houden tot er w61 iets wordt gezegd. Toen men uit den jongeman duidelijk merkte, onder gelijktijdige vermelding, dat men zijn foto's over de geheele wereld zou verspreiden, haalde hij bakzeil. Dat was maar beter ook, want dit bespaarde de politie heel wat werk. Overigens zou men het niet zoo heel moeilijk gehad hebben, want de verstekeling bad on- dergoed aan, dat kennelijk van militairen oor- sprong was, netjes voorzien van nummers e.d. Toen hij eieren voor zijn geld koos, kwam vast te staan, dat de verstekeling een bewo- ner van een Zuid-Europeeschen staat was. Hij was vandaar vertrokken en bad een beetje door Europa gezworven en was eindelijk te Rotterdam gearriveerd. Daar bad hij langen tijd lanigs de havens gedoold en tenslotte was hij liefdevol opgenomen in het tentenkamp aan de Waalhaven, waar hij geruimen tijd had gekampeerd. Vanzelfsprekend vroeg de politie hem ook, waar zijn identiteitsbewijzen waren gebleven. Die had hij verstopt onder een wilgenboschje aan de Waalhaven, verteide hij. Dus werd de vreemdeliinig in een auto gezet en naar Waal haven gereden, waar hij de plaats moest aan- wijzen. Na eenig graven trof men inderdaad de identiteitsbefwijzen daar aan. Daaruit bleek ten overvloede, dat zes van de zeven woorden welke de jongeman gesproken had, leugens hadden geformuleerd. Hij zal thans worden teruggebracht naar het land, waar hij gedomicilieerd' is. INTERNATIONALE HAVENDIEF GEARRESTEERD. De Rotterdamsche rivierpolitie is er in ge slaagd den 33-jarigen V. N., Letlander van origine, thans zonder nationaliteit, een be kende internationale havendief, die zoowel hier in Nederland als in Zweden, Duitschland, Bel gie en Letland verschillende straffen heeft uitgezeten, aan te houden. Vorige week Maanidag vervoegde zich bij de Rotterdamsche havenpolitie de kapitein van het in de Waalhaven te Rotterdam lig- gende schip „Gabriel Guist'hao" die aangifte kwam doen dat op z(jn schip was ingebroken en dat er uit een lade in z(jn hut 8700 Fran- sche francs, 50 Belga's, 11 Emgelsche ponden en 30 Nederlandsche guldens ontvreemd waren. De omstandigheden waaronder deze diefstal was gepleegd deed de rivierpolitie direct den ken aan V. N., van wien men wist dat hij sedert eenigen tijd weer te Rotterdam ver- bljjf hield. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat N. in den nacht van Maandag op Dinsdag ver- blijf had gehouden in een logement in de bin- nenstad en dat hij daarna met een taxi naar Amsterdam was gereden. De rivierpolitie Slaagde er spoedig in den chauffeur van de taxi op te sporen. Deze was Maandagavond door V. N. ontboden. Eerst had hij via de Merwehaven te Rotter dam gereden waar N., tusschen eenige boom- stammen wat geld bad weggebaald. Daarna is hij met zijn klant naar Amsterdam gereden en heeft hem op het Rembrandtplein afgezet. De klant had het verschuldigde bedrag vol- idaan in Engelsche munt. Naar aanleiding van de verklaringen van den chauffeur is de rivierpolitie te Amster dam op onderzoek uitgegaan en reeds Dins dagavond kon N. in een cato aan de Regu- liersbreestraat worden aangehouden. Hij werd naar Rotterdam op transport gesteld, waar men hem een verhoor afnam. N. ontkende iets met den diefstal aan boord van bet schip uitstaande te hebben gehad. Het merkwaar dige was evenwel dat op hem 50 frs. biljetten werden gevonden, terwijl de kapitein die aan gifte heeft gedaan ook 50 frs. biljetten miste. Nadat N. nog allerlei fantastische verbalen omtrent de herkomst van het geld had gedaan is hij in verzekerde bewaring gesteld. VERKEER IN DE VER. STATEN EISOHT 106-000 DOODEN. In, 1937 zijn in de Vereenigde Staten 106.000 menschen tengevolge van verkeersomgeluk- ken om het leven gekomen, ruim tweemaal zoo"veel als het aantal AJmenikanen, dat in den wenel'doorlog sneuveilde. Gewond werden in hetzelfde jaar niet min der dan 9.900.000 personen, dat wil zeggen, dat op viler gezinnen minstens 6en persoon verwondiingen opliep bij een verkeersongeval. De schade, door al die ongelukken aangericht, bedroeg voor zoover zij te berekenen is, 3% milliard dollar. EEN VLUCHT OM DE WERELD. De heer Howard Hughes, een Amerikaan- sche millionnair, die vlieger en filmfabrikant is, is Zondag, vengezeld van zijn beide navuga- toren, Connor en Thurlow, luitenant Lund en den ra'dioteleigrafi'Sit Stoddaert, vertrokken van het vliegveld Burbank bij Los Angeles naar Wichita (Kansas). Dit is de eerste etap- pe van een refc om de wereld, welke Hughes wil ondememen. Zijn bedoeling is de etappes niet al te groot te maken en o.a. verschillen de Europeesche hoofdsteden aan te doen. Hi) denkt voor den tocht over den A-tlantischen Oceaan 24 uur noodig te zullen hebben.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 6