Huisvlijttentoonstelling. DE 1 KLOKl 4Bakkerij M KLOK"K G. WIELAND, Havenstr. 4 Brood-, annex Koekbakkerij. Ontbijtspek ^■asa ■v Laatste Bericnten Burgerlijke Stand Adverientien Perceelen BQUWLAND, 172 pond Knijpwafeltjes Fa E. A. IJSEBAERT. '/a pond KOEKJES ;r,v.sie3 SNEEUWWIT ZEEPPOEDER EZEEPFA HERREBOUT Allcrhanilc prima LIMQNADESIROOP GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. WEERVERWACHTING. BRUTALE INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. DE „NIEUW AMSTERDAM" VERLEENT HULP. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. DIRK SCHEELE Azn, i< t Stccloivnc X Rozijnenbroodjes 25 en 30 ct. Y BAKKERIJ LEENHOUTS t Nieuwstraat 50 - Tel. 347 y A I1/2 ons voor 14 cent Tijdelijk tellen de voor- zijden van Sneeuwwit- Zeeppoeder voor 11/2 GESCHENKENBON Koopt dus gauw waar Uw wasch wer- kelijk sneeuwwit van wordt. VhJ.L.VAN APELDOORN Hi* /HEERDE\ LANGE KERKSTRAAT 14 - TEL. 31 GEDIPL. MASSEUR VOETKUNDIGE W. v. d. LINDE-ROOFACK Axelschestraat 18 - Tel. 251 WIJ LEVEREN U vanaf heden t/m 9 Juli bij aankoop van 1 gulden winkelwaren (suiker en boter uitgezonderd) EEN GROOTE FLESCH Te half zeven opent de Voorzitter de ver gadering. Afwezig de heer G. Goossens. ■De Voorzitter verzoekt de Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Tijdens de voorlezing verschijnt de heer Goossens ter vergadering, zoodat de raad vol- tallig aanwezig is. Dajar niemand over de notulen het woord wenscht, worden ze aldus vastgesteld en wordt overgegaan tot de orde van de dag. Ingekomen is een schrijven van de R. K. Middens tandsvereeniging te Sas van Gent, waarbij zij de Raad verzoekt, maatregelen te willen trefften voor de plannen op de komende feestdagen ter gelegenheid van het ambtsjubi- leum van H.M. de Koningin. Zij wil door het organiseeren van verschillende feestelijkheden voorkomen, dat de bevolking naar elders gaat, hetgeen voor den plaatselijken middenstand steeds een groot verlies beteekent. iDe Voorzitter zegt, dat, afgezien van het verzoek van de Middenstandsvereeniging, daaromtrent reeds plannen waren bij Burg, en Weth. en dat zij er te zijner tijd in een spe- ciale Raadsvergadering op zullen terugkotmen. Daarom stelt hij; voor, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen en dankt hij de vereenigingvoor haar bereidwilligheid, haar voile medewerking aan de feestelijkheden te willen geven. Daar verder geen ingekomen stukken zijn ingekomen, wordt overgegaan tot punt 2 van de agenda, de aanbieding der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1937. lin verband met volgende punt, de benoe ming van een commissie voor het nazien der rekeningen en begrootingen in 1938, stelt de voorzitter voor, dit punt te behandelen met de benoeming der commissie. Na herhaalde stemmingen worden tot leden der commissie benoemd de heeren de Groffe, Kaas en Neeteson, die alien de benoeming aanvaarden. Ben voorstel tot vaststelling der overeen- komst met het destructiebedrijf de N.V. ,,Gekro" te Overschie tot het opruimen van alle cadavers en afvaldeelen van slachtdieren wordt door de voorzitter ter aanneming aan- bevolen. Na een kort commentaar wordt dit punt zonder stemming aangenomen. Als punt 5 van de agenda is een verzoek- schrift ingekomen van het bestuur der woningbouwvereeniging ,,Sas van Gent" cm verhooging van de uit de gemeentekas toege- kende voorschotten voor verbetering van de electrische installatie. De secretaris leest het verzoekschrift voor, waarbij blijkt, dat de woningbouwvereeniging het wenschelijk acht, om de 42 woningen, die onder haar beheer vallen, een electrische in stallatie te geven op de bovenverdieping, Burg, en Weth. stellen voor, hierover gun- stig te beslissen. De heeren de Maayer en de Leux vreezen, dat dan de huurprijzen wel omhoog zullen gaan. De heer de Leux voert aan, dat dit met den aanleg van de waterleiding ook zoo is gegaan en de huurprijs met 2 cent per week is verhoogd. De Voorzitter meent, dat dit een kwestie is, die de bouwvereeniging zelf aan gaat. Het voorstel wordt dan aangenomen. Ben aanvraag van het bestuur der bijzondere lagere meisjesschool om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager- Onderwijswet van 1920 voor vernieuwing en aanvulling van schoolbanken, wordt toege- staan, nadat de voorzitter nog meedeelde, dat de kosten hiervan 365 zullen bedragen. Nu komt punt 7 aan de orde. Een voorstel omtrent uitbreiding der schoolartsendienst tot de bijzondere lagere scholen. Het voorstel, dat afkomstig is van de R.K. Jongensscholen in de Kloosterlaan en in de Zandstraat, behelst, dat zij schoolartsen wil len aanstellen uit de plaatselijke artsen, zoo- lang nog geen districtsarts is aangesteld. Ook de RiK. Meisjesschool aan de Klooster laan dient een dergelijk voorstel in, dat iden- tdek is met dat der R.K. Jongensscholen. De Voorzitter kan er zich mee vereenigen, maar* acht het niet wenschelijk, dat op 1 school 2 artsen worden aangesteld. Hij stelt dan voor, om op 1 school den gemeente-arts te benoemen, terwijl de beide andere* scholen zouden worden toevertrouwd aan den anderen arts. De kosten komen op f 1,per kind per jaar. De heer Goossens vraagt, of Burg, en Weth. kunnen bepalen, welke artsen worden aange steld, waarop de voorzitter antwoordt, dat zij daartoe de bevoegdheid missen en dat hij een vasten schoolarts den idealen toestand acht. De heer de Leux merkt nog op, dat het Openbaar Onderwijs geen vrije keuze heeft in zake de arts, terwijl de bijzondere scholen die wel hebben. [Hij zal zijn stem dan ook slechts geven aan het voorstel, indien dit wordt voor- gesteld op de wijize, zooals de voorzitter zich dit denkt, n.l. door pp een school den ge- meentearts te benoemen en op de beide andere scholen den anderen arts, daar dan beideir artsen een gelijk aantal scholen is toe- gewezen. Als zoodanig wordt het voorstel voorge- dragen en zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Ben verzoekschrift van den heer A. J. van Walle, om verlagtng van rente van de hypotheek op zijn woning achten Burg, en Weth. billijk, daar dit ook vroeger is toege- staan, waarop de rente wordt gebracht van 4% op 3% iNu komt aan de orde een voorstel tot het bouiwen van een brandspuithuis aan de Kerk- hoflaan. iDe Voorzitter deelt mede, dat zij een be- grooting van de kosten hebben laten opmaken door den gemeentearchitect in samenwerking met den toenmaligen commandant van de brandweer, de heer Huysman, waarbij de kosten geraamd werden op J 3005, IBurg. en Weth. stellen den Raad voor, op dit voorstel in te gaan. De heer de Leux vraagt, of Burg, en Weth. dit gebouw zullen laten aanbesteden, of dat zij het in eigen beheer zal laten zetten. De Voorzitter meent, dat het moet worden aanbesteed. De heer de Leux: Laat er dan menschen uit Sas van Gent voor worden gezet. De Voorzitter acht dit niet wenschelijk en haalt in verband hienmede aan, dat ook in Axel bij den bouw van het nieuwe raadhuis voorkeursbepalingen werden gemaakt, die echter in Middelburg niet werden goedge- keurd, terwijl er zich tevens moeilijkheden zouden kunnen voordoen, wanneer dit gebouw in de campagne wordt gezet door gebrek aan werkkrachten. De heer de Leux: Men kan er toch na de campagne aan beginnen We hebben het oude brandspuithuis gehuurd tot 1 Mei en in 4 maanden tijds kian een dergelijk gebouw toch wel gereed zijn De Voorzitter beaamt dit, terwijl de heer Goossens zich wat betreft de voorkeurselau- sule voor de inwonenden van Sas van Gent, bij de heer de Leux kan aansluiten. De heer Renique wil het oude brandspuit huis nog aankoopen en laten ombouwen, maar stuit daarbij op zooveel gegronde bezwaren, dat dit voorstel niet tot stemlming komt. (Na een uiteenzetting door den heer Goos sens betreffende de voorkeursbepalingen kun nen Burg, en Weth. er zich ook mee vereeni gen, om een clausule op te nemen, dat de Sassche aannemers de voorkeur hebben. De heer de Leux wil dan nog een bepaling zien opgenomen, dat er tegen contracloon zal worden gewerkt. De heer Goossens vraagt nog in verband met dit punt, of het in de bedoeling ligt van Burg, en Weth., om in de Zandstraat ook een brandspuithuis te plaatsen, aangezien het daar meer brand dan in Sas van Gent. De Voorzitter moet hem op dit punt echter teleurstellen. De heer Goossens vraagt dan nog, of er in het brandspuithuis geen bomvrije kelder komt. De Voorzitter zegt, dat de kosten hiervan veel te hoog zijn, terwijl dit absoluut niet noodzakelijk is voor een plaats als Sas van Gent. Dar niemand nog het woord wenscht, wordt aldus besloten tot het bouwen van een brand spuithuis aan de Kerkhoflaan ten Oosten van dien Molenberg naast de woning van den heer Dhooge. Het volgende punt staat in onmiddellijk verband met het voorgaande en behelst een voorstel van de Handboogmaatschappij ,,San Sebastiaan" tot terugname van een gedeelte erfpachtsgrond, n.l. het perceel, waar het brandspuithuis zal worden gebouwd. De Voorzitter stelt voor, aan dit verzoek te voldoen en het perceel sectie C no. 3031, groot 190 centiare terug te nemen en dankt de Handboogmaatschappij voor haar bereidwillig heid, dit te willien afstaan. Aldus wordt besloten. Aan de orde is een voorstel tot aankoop van meubelen voor het gemeentehuis tot een bedrag van f 1000, De Voorzitter licht hieromtrent toe, dat er van de textielfabriek van den heer Meert een aanbod is gedaan tot het schenken van een tapijt aan de gemeente tegen inkoopsprijs. Dit tapijt is bestemd voor de Raadizaal en zou op 730,komen, terwijl nog een specdaal tapijt zou worden bijgeleverd voor onder de tafel van Burg, en Weth. De resteerende gelden zouden dan moeten worden gevoteerd om enkele etsen van Sas van Gent aan te schaffen voor het gemeente huis, alsmede een kast voor in de burge- meesterskamer, daar de bestaande kast veel te klein is. De heer Goossens voert aan, dat een derge lijk karpet door de Nederlandsche industrie kan worden geleverd voor /825,terwijl het betreffende tapijt uit Belgie zou worden be- trokken, iHij geeft echter toe, dat het Nederlandsche fabrikaatsysteem hier niet in zijn geheel op- gaat, aangezien de heer Meert hier ook een fabriek heeft. Hij brengt dan een offerte van Gebr. van Goethem ter tafel, waarin zij een dergelijk karpet ter grootte van 30 m2 voor de som van 825 kunnen leveren. Na verschillende besprekingen blijken er drie meeningen te bestaan. (Burg, en Weth. willen het aanbod van den heer Meert aanvaarden. De heer Goossens wil nadere informaties inwinnen in Holland, terwijl de heeren de Leux en Renique het heele karpet te duur vinden en overbodig. Het voorstel tot voteering der gelden wordt dan gesplitst in een post van 750,voor aankoop van een tapijt, terwijl de overige gelden voor de aankoop van enkele noodzake- lijkheden zullen worden aanbesteed en apart in stemming zal worden gebracht. Het voorstel tot aankoop van een tapijt wordt dan met 8 stemmen tegen 3 verworpen, terwijl een bedrag van f 250,werd gevoteerd voor den aankoop van verder meubilair met algemeene stemmen wordt aangenomen. De voorstellen tot wijiziging der gemeente- begrooting voor 1938 met een bedrag van 3005,voor den bouw van een brandspuit huis en 250,voor aankoop van meubelen, worden dan zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Bij de rondvraag neemt allereerst de heer Goossens het woord. Hij vraagt aan Burg, en Weth., of de zaak van het alarmsignaal voor de brandweer reeds geregeld is, aangezien dit een zeer belangrijk punt is in geval van brand. De Voorzitter verklaart, dat na bespre kingen met P.T.T. is gebleken, dat de kosten voor eersten aanleg f 300,zouden bedragen, terwijl een bedrag van 300,aan huur per jaar zou zijn verschuldigd. Over de kosten van eersten aanleg zouden Burg, en Weth. wel kunnen heenstappen, maar de telkens terugkeerende huur achtten zij bezwaarlijk. De centraalpost zou dan komen in de mare- chausseekazeme, waarvoor de commandant der marechaussee reeds zijn toestemming had verleend. Hij verzoekt den Raad echter, dit punt nog even te mogen aanhouden om naar goedkoopere middelen te kunnen uitzien. Vervblgens vraagt de heer Goossens, of er geen verandering kan worden gebracht in den toestand van de Gentschestraat, door de oude bouwvallige huizen af te breken en te doen vervangen door nieuwere woningen. De Voorzitter erkent, dat de toestand in de Gentschestraat veel te wenschen overlaat, maar zegt, dat er achtef de huizen geen vol- doende grond aanwezig is, om er een behoor- lijk huis op te zetten. De heer Goossens: Maar als ik me niet ver- gis, loopt er achter die huizen een tuin van het hotel Rotterdam- Kan daar geen grond van worden verkregen. De Voorzitter zegt toe, de zaak te zullen onderzoeken. Hierna vraagt de heer Goossens, of er reeds maatregelen zijn genomen tegen het parkeeren van auto's en dergelijke voertuigen op de Westkade. De Voorzitter zegt, dat er een redelijke kans bestaat, om beslag te leggen op een terrein aan de Westsluis, om daar een officieel par- keerterrein voor auto's aan te leggen. Na enkele maanden kan hieromtrent een voorstel worden afgewacht. De heer de Deux wil nog even terugkomen op de toestand in de Gentschestraat. Hij zegt, dat de edgenaar van het hotel Rotterdam waarschijnlijk wel genegen zal zijn, een stuk van dien tuin te verkoopen, daar deze toch niet meer wordt gebruikt, daar zij eigenijk was ingericht voor de stalling van paarden en wiagens. De Voorzitter: Wij willen dit gaame onder de oogen zien, maar aangezien er met ver schillende eigenaars moet worden onderhan- deld, kan dit niet ineens in kannen en kruiken zijn. De heer de Leux: Maar de tijd is nu toch wel gekomien, om die huizen onbewoonbaar te verklaren! De Voorzitter: Er staan ook nog andere ge- bouwen, die voor andere doeleinden worden gebruikt. De heer de Leux: Ja, daar is het te laat voor. Maar als die huizen onbewoonbaar werden verklaard, zouden we een stap in de goede richting zijn. De Voorzitter zegt toe, de zaak te onder zoeken. ■De heer de Leux, vraagt of er in de Zand straat toch brandkranen zijn op de water leiding. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer de Leux zegt, bij de brandmeester in de Zandstraat te zijn geweest, maar nie mand weet, waar de brandslangen zijn. De Voorzitter zegt, dat er een nieuwe brandweerman in de Zandstraat moet worden benoemd, die dan tevens het beheer over de brandslangen krijgt. De heer Kaas zegt, dat er maar 50 meter brandslang in de Zandstraat is, wat hij te weinig vindt. De Voorzitter: Zeer zeker is dit voor de bestrijding van een brand te weinig, maar deze slang is ook slechts aanwezig, om de eerste hulp te geven, terwijl intusschen de brandspuit komt. Nadat de heer Kaas er nog over is inge- licht, dat er om de 100 meter een brandkraan aanwezig is in de Zandstraat, wordt het debat over dit punt gesloten. De heer Renique wil, nu er in het park een mooie kiosk staat, er ook banken geplaatst zien ten behoeve van de iuisteraars. De heer Goossens: Er zijn toch banken in het park De heer Renique: Ja, voor de vrijers! De voorzitter meent, dat vaste banken daar absoluut niet mooi zijn, maar hij gaat verder op een voorstel tot het plaatsen van klap- stoelen en vraagt of dit niet iets is voor parti- culier initiatief, om de stoelen te verhuren. De heer MarquinieJa, klapstoelen zijn veel beter. De heer Goossens: Of anders badstoelen! De heer Neeteson: Misschien kan het muziek wel een verzoek indienen ter verkrij- ging van het alleenrecht om stoelen te ver huren. Na nog verschillende besprekingen wordt op het voorstel om banken te plaatsen, niet ingegaan. De heer de Maayer vraagt nog naar den toestand op de St. Anthoniekade, de Tram- straat en de vuilnisbelt in de Zandstraat. Hij vraagt of deze vuilnisbelt verplaatst is en zoo ja, of dan de oude belt is geslecht, zoodat de omwonenden er geen last van hebben. De Voorzitter zegt, dat de St. Anthoniekade geen gemeenteweg is, maar dat B. en W. niet ongenegen zijn, hier iets aan te doen om de bewoners ter wille te zijn. Ten opzichte van de Tramstraat is nog geen bevredigende oplossing met de directie van de tram getroffen. De heer de Maayer vraagt, wanneer men een aanvang maakt met de verbetering van de Stationstraat, waarop de voorzitter mede- deelt, dat in den loop van de volgende week met het werk een aanvang kan worden ge maakt. Het steensiag van de Stationstraat zou de heer de Maayer dan gaame gebruikt zien ter verbetering van de Tramstraat, waarop de voorzitter zegt, dat hierover nog geen beslds- sing is getroffen. De heer de Groff wil de aandacht van B. en W. nog vestigen op de alg. begraafplaats, om aldaar een pad door te trekken, waarop de Voorzitter toezegt, dit te zullen onderzoeken. Via de alg. begraafplaats komt de heer Goossens nog eens op zijn bomvrije kelder terug. Hij memoreert, dat van rijkswege hier- voor een belangrijke subsidie wordt gegeven. De Voorzitter verklaart, dat dergelijke bom vrije kelders wel worden aanbevolen voor plaatsen in de eerste en tweede gevarenklasse, maar dat het hoofdbestanddeel voor plaatsen in de derde gevarenklasse, waaronder ook Sas van Gent valt, inzake de te nemen maatrege len beperkt kunnen blijven tot verduisterings- maatregelen en het ombrandbaar maken van zolders, door deze te bedekken met een laagje zand, daar op steden in onze gevarenklasse geen georganiseerde bomaanvallen te ver- wachten zijn. De bevolking kan dan in smalle loopgraven worden overgebracht. De heer GoossensIk voel er niets voor, om in een loopgraaf te zitten. Na deze sombere bespiegeling sluit de Voor zitter te kwart voor negen de vergadering. Meest zwakke veranderlijke wind, later uit Oostelijke richtingen, meest zwaar bewolkt met eenige regen, in't Oosten en in 't Westen weinig of geen regen, iets warmer. H. D. STREEFKERK MET PENSIOEN. VLISSfNGENVandaag heeft de heer H. D. Streefkerk, loodsschipper 3e klasse, bij het Nederlandsche loodswezen te Vlissingen, den dienst met pensioen verlaten. De heer Streef kerk maakte sedert 1905 deel uit van de be- manning der te Vlissingen gestationneerde reddingsboot, de laatste acht jaar als schip- per. Hij genoot wegens zijn groote bekwaam- heid en moed, een algeheele waardeering bij de Noord- en Zuid-Hollandsche reddings- maatschappij. ONGELUK BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. URK. Vanmorgen is bij de Zuiderzeewerken een bak, g'eladen met bazalt, gekanteld. Onder het afglijdende bazalt viel de arbeider J. Epel uit Werkendam. Hij verdween in zee en is vermoedelijk terecht gekomen onder het afglijdende bazalt. ROOFMOORD TE ECHTELD. TIEL. De politie houd't zich bezig met een eigenaardig geval, dat aanvankelijk werd be- schouwd als een geval van zelfmoord, maar dat een geval van roofmoord is. Vorige week Donderdag werd aan de Medelschestraat te Echteld op de grens der gemeente Tiel, de 43-jarige ongehuwde mej. Van H. door een van haar twee broers dood aangetroffen. De vrouw had een stuk touw om den hals, dat aan de deurknop bevestigd was. Hoewel er wel een en ander vermist werd, dacht men aanvankelijk aan zelfmoord, doch op grond van een ingesteld onderzoek bleek men met roofmoord te doen te hebben. In verband hiermede is een 30-jarige werkman, afkom stig uit Echteld, gearresteerd. De aangehou- dene ontkent echter iets met de zaak te maken te hebben. Hij is opgesloten in het gemeente huis te Lienden. BUDEL. Vannacht is een brutale inbraak gepleegd in het postkantoor te Budel. Om in het kantoor te kunnen komen hebben de dieven eerst de sleutel van de slaapkamer van den kantoorhouder ~ehaald, waarna zij de brandkast hebben 0—pend. Een groot bedrag aan geld en eenige aangeteekende brieven zijn meegenomen. Eenige geldtrommels zijn ledig in den tuin van den kantoorhouder teruggevonden. De politie heeft een onder zoek ingesteld. Een speurhond van de rijks- veldwacht is hiervoor inmiddels ter plaatse aangekomen. NE2W-YORK. De ,,Nieuw Amsterdam" heeft op voile zee, ongeveer 130 K.M. uit de kust, hulp verleend aan een der opvarenden van het Britsche schip ,,Canford Chine", die een dijbeen had gebroken en verdere kneuzin- gen had bekomen bij een val. RAOUL AUERNHEIM OVERLEDEN. PARUS. „Le Journal" vemeemt uit Ber- lijn, dat de Oostenrijksche schrijver Raoul Auemheim, de laatste president van de Oostenrijksche Penclub, die bij de Anschluss werd gearresteerd, is overleden. DE ZAAK SANDYS. LONDEN. In het Lagerhuis is de motie- Chamberlain, strekkende tot vorming van een speciale commissie van onderzoek naar de zaak-Sandys en naar de algemeene kwestie van de positie der parlementsleden ten aan- zien van de wet op de officieele geheimen met algemeene stemmen aangenomen. STRIJD IN SPANJE. VALENCIA. Negen rechtsche vliegtuigen hebben een vlucht ondernomen in de omgeving van Valencia. Zij werden door jachtvlieg- tuigen der regeering verjaagd en lieten hun bommenlast vallen. Er vielen geen slacht- offers. DE APOSTOLISCHE NUNTIUS TE TOKIO. TOKIO. De apostolische nuntius te Tokio, Mgr. Marella, heeft een bezoek gebracht aan het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken en er namens Z. H. den Paus op aan- gedrongen, dat het bombardeeren van open steden in China zal worden nagelaten. SAS VAN GENT. Geboorten. 25 Juni. Maria, d. van Arthur Cerillus Obrie en van Madeleine Louisa Joos. Overlijden. 21 Juni. Louise Maria de Groff, oud 62 j., wed. van Joannes Jacobus Geemaert. SAS VAN GENT. In de week van 19 tot en met 25 Juni heb ben zich in deze gemeente gevestigd: C. M. Obrie, zonder beroep, van Zelzate. H. H. Marbaix en gezin, zonder beroep, van Houdeng-Goegnies B. G. J. M. Zwaard, zonder beroep, van Vught. J. Verheezen, landbouwersknecht, van Prim cenhage. Vertrokken: A. Mel, dienstbode, naar 's Gravenhage. G. Ranschaert, bakkersknecht, naar Gent. A. Ranschaert, bakkersknecht, naar Gent. B. Wlllems, landb. knecht, naar Zelzate. Voor Ter Neuzen; 1 Juli. Eng. s.s. HAR- RATON, 1586, kolen, New-Castle on Tyne. Voor Sluiskil: 1 Juli. Grieksch s.s. ORO- POS, 2657, stukg., Antwerpen. Voor Riemen: 30 Juni. Noorsch s.s. ATLE JARL, 671, led., Antwerpen; Eng. s.s. BARON TWEEDMOUTH, 2023, pyriet, Huelva. 1 Juli. Duitsch s.s. VESTA, 883, ledig, Antwerpen. Voor Langerbrugge: 30 Juni. Eng. s.s. ANDELLA, 992, kolen, Boston. Voor Gent: 30 Juni. Duitsch sjs. GEIER, 614, stukg., Antwerpen; Ned. m.s. CORNE LIA B, 263, ledig, Londen; Eng. m.s. MAL LARD, 166, stukg., Duinkerken; Noorsch s.s. BOR, 552, keien, Frederikstad; Ned. m.s. TTJKO, 136, ledig, Oosterhout; Zweedsch s.s. GARM, 940, ledig, R'dam; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, ledig, Shoreham. 1 Juli. Belg. s.s. MAYUiMBE, 2277, stukg., Matadi; Eng. s.s. MOORTOFT, 473, ijzer- slakken, Immingham; Ned. m.s. EUSA, 3593, ruwe petroleum, Curacao. Van Gent: 30 Juni. Duitsch s.s. FRIE- LINGHAUS, 2356, ledig, R'dam; Finsch s.s. BRITANNIE, 1278, ledig, Blyth; Fransch s.s. GABRIEL GUIST'HAU, 1306, kolen, Bor deaux; Letl. s.s. ASTRA, 1808, ledig, Win- dau; Ned. m.s. WOCANA, 114, ledig, Nieuw- poort; Eng. s.s. PERELLE, 265, ijzer, Car diff; Estl. s.s. MAI, 916, ledig, Sunderland; Duitsch s.s. GEIER, 614, stukg., R'dam. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer (Weduwnaar van E. S. Leenhouts) in leven Wethouder der gemeente Terneuzen, betuigen wij U onzen hartelijken dank. Oosterend (Fr.) A. OKKEMA—SCHEELE. Tj. OKKEMA en Kinderen. Terneuzen W SCHFFI F IJ.'SCHEELE-Wiersma en Kind. Terneuzen, 1 Juli 1938. Brouwerijstraat 5. Zij die iets verschuldigd zijn aan, te vorderen hebben van, of borgtochten hebben ten Iaste van wijlen den heer D. SCHEELE, in leven te Terneuzen, gelieve hiervan opgave te doen vddr 8 Juli 1938 ten kantore van Notaris VAN DER VEEN te Terneuzen, of ten kantore van onder- geteekende te Axel. Notaris FANOY. Notaris VAN DER SCHR1ECK t« Aardenburg, zal krachtens art. 1223 B. W., in het openbaar ver koopen in ££ne zitting op Vrljdag 15 Juli 1938, des middags 3 uur (N. Tijd), in het cafe van den heer A. Wiskerke te Philippine gelegen te Philippine, Sectie A Nos. 555, 556, te samen groot 1.39.45 H.A., eigendom van de heeren P. en E. Vermast te Philippine. Betaling voor of op 15 Augustus 1938. Aanvaarding terstond na betaling. Lasten voor rekening van den kooper vanaf 15 Juli 1938. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, Telef. 12. Zij, die willen medewerken aan een huisvlijttentoonstelling gedurende de feestweek alhier, gelieven binnen 14dagen opgaaf te doen aan ondergeteekende met vermelding van in te zenden werk. JOH. VAN DE REE, Nieuwstraat 14. V voor 25 cent V Wegens plotseling sterfgeval ter over- name te Schiedam, Winkel, Bakkerij, compleet geinstalleerd, voor slechts /1500,—voor vakman ruim bestaan, controle toegestaan. In iedere branche gezonde zaken ter overname. Vraagt kosteloos inlichtingen en pros pectus aan DIJKHUIS VAN ERKELS INFORMATIEBUREAU, Essenburg- singel 35, R'dam en Beeklaan 238, Den Haag. - Deze week als reclame Tevens heerlijke Slatjes en Croquetten Profiteert van onze wekelijksche reclame in de etalage. Aanbevelend, AUG. ACKE, Dijkstraat 6. S.152-3 25 cent per K' pond voor 25 cent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 7