jS&r Pa middenwagf" Sport Landbouwberichten. Gemengde Berichten Laatste Berichten VOETBAL. FOUT VAN DE POST REDDE DRIE MENSGHENLEVENS. groote brand Vv. ZEEUWSOHE VOETBAEBOND. Prograimhia voor Zondag. le Masse B. Tern. Boys—Philippine. 2e klasse B. Axel 3BKW 2. Hulst 3Philippine 2. Ria 2Com Boys 3. Oompetitiestand le Masse B. doelp gesp gew. gel. verl. pnt. v.t. Tern. Boys 18 13 4 1 30 77—31 Ria 18 10 3 2 27 78—44 Hontenisse 18 12 2 4 26 80—45 BKW 17 11 2 4 24 82—36 Axed 2 18 9 2 7 20 80—66 Philii)pine 17 5 3 9 13 27—56 Temeuzen 3 18 5 2 11 12 51—61 SVO 18 2 7 9 11 26—49 Hulst 2 18 4 1 13 9 22—78 Corn Boys 2 18 2 2 14 6 23—69 le klasse C. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Schoondijke 1 19 15 2 2 32 104—36 Breskens 18 15 1 2 31 7932 Groede 1 19 13 1 5 27 75—32 Hoofdplaat 2 19 12 1 6 25 68—36 Biervliet 2 19 9 3 7 21 6355 Schoondijke 2 20 10 10 20 54—63 Breskens 3 19 8 1 10 17 61—70 Uzendijke 2 20 6 3 11 15 40—48 Oostburg 2 20 5 15 10 3388 SCD 19 3 1 15 5 43—87 Groede 2 16 1 1 14 3 20—84 wegens niet opkomen tegen Biervliet 2. 2e klasse B. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Sluiskil 2 20 18 2 36 131—20 Tern. Boys 2 20 17 3 34 118—37 Axel 3 19 11 1 7 23 70—54 BKW 2 17 9 3 5 21 60—57 Hontenisse 2 19 10 1 8 21 77—48 Philippine 2 18 7 3 8 17 56—55 Temeuzen 4 19 7 3 9 17 48—68 Hulst 3 18 6 1 11 13 49—99 Ria 2 19 4 3 10 11 35—76 SVO 2 18 2 4 12 8 25—75 Com Boys 3 17 1 1 15 3 28—100 WANDELSPORT. Ter gelegenheid der Markiezaatfeesten te Bergen op Zoom, gehouden op 12 Juni, werd door de paatselijke wandelvereenigingen ,,Op Stap" en ,,-De Vrije Wandelaar" aldaar, een geslaagde afstandsmarsch georganiseerd over een afstand van pl.m. 30 km. Hieraan namen ongeveer 600 personen deel, waaronder ver- scheidene militaire groepen, o.m. de Koloniale Reserve uit Nijmegen. De lste prijs, zijnde een fraaie beker met groepeftnedaille, ibeschikibaar gesteld voor niet- militaire groepen, werd, evenals te Goes, wederom hehaald door onze stadgenooten ,,De Trekvogels" als meest indrukmakende groep. Aangezien deze cluib begin Augustus even- eens een afstandsmarsch denkt te organisee- ren, hoopt de Sportclub „De Trekvogels" op aller medewerking te mogen rekenen. DE RICHTPRIJS VOOR TARWE. Is er kans op verhooging? In een te Roermond gehouden vergadering van de Gewestelijke Tarwe-Organisatie voor Limburg deelde de voorzitter, Ir. Dr. W. Droessen, een en ander mede over den alge- meenen toestand. Het Ibestuur acht den tarwerichtprrjs over 't algemeen te laag, voor- al voor deze streken, waar de tarweteelt toch niet die oogsten oplevert als op de zware kleigronden. Aangezien Minister Steenberghe heeft medegedeeld, niet van plan te zijn den richt- prijs hooger te stellen dan noodig is om de productiekosten be dekken, kan van een loonende teelt geen sprake zijn. Wei schijnt de Regeering deze regeling te willen wjjzigen, als de iboerenorganisaties bereid Iblijken, zelf de crisisregeling ter hand te nemen. En daar schijnt kans op te zijn. In de organisaties wordt over de voonbereiding daarvan druk ge- contfereerd. De insteiling van een bedrijfs- schap voor de boeren is wellicht zoo ver niet meer af. Wat overigens de prijzen betreft, was Dr. Droessen van meening, dat deze nog wel niet hard zullen stijgen. Men kan voors- hands nog niet buiten de crisismaatregelen; datizelfde geldt voor den tuinlbouw, de vee- teelt, granen, eniz. VEOHTPARTIJ TE SCHIEDAM. Naar aanleiding van een famdliekwestie is op de Broersvest te Schiedam een vechtpartij ontstaan tussdhen den 22jarigen J. S. en den 28jarigen J. H v. d. G. beiden wonende aldaar. Hierbiji is S. door v. d. G. zoodanig geslagen, dat hij bewusteloos geraakte. Op last van dr. de Bruin is hij per auto naar het gemeentelijk ziekenhuis gebracht; v. d. G. is later gearres- teerd en opgesloten. ERNSTIG ONGELUK OP DE KERMIS TE BRUNSSUM. De drukke zomerkermis te Brunssum werd Maandagavond verstoord door een emstig on geluk. in voile vaart geraaJkte een schuitje van een z.g. trekschuitmolen los, met het ge- volg. dat de vier personen, die zich daarin be- vonden, op den grond vielen. Hoewel onmid- deliijk met voile kracht geremd werd, kon niet worden verhindeid, dat de andere sdhultjes over de menschen heen vlogen. Van hen wer den twee emstig en twee licht gewond. Sur- vedleerende leden van de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis verleenden de eerste hulp. Van de slachtoffers had de heer D. uit Heer- len ibehalve verschillende vleeschwonden een hersenschudding opgeloopen; mej. H even- eens uit Heerlen, brak een knieschijf en kreeg ernstige beenkneuzingen. De beide anderen hadden hoofdzakelijk schaafwonden opgeloopen. Een geneesheer uit Heerlen heeft de gewonden behandeld, waar- na de twee eerstgenoemden naar het zieken huis zijn venvoerd. Het ongeluk Imoet worden toegeschreven aan het losraken van een kabel. UIT EEN NOG RIJDENDEN TREIN GESTAPT. Maandagavond stapte de ongeveer 50jarige mevrouw A_, wonende aan de Zandvoortsche laan te Heemstede, uit den trein van Umui- den, die om 11 uur op het station Haarlem aan komt. Zij deed dit terwijl de trein nog reed en stapte in de verkeerde richting uit, wajardoor ziji struikelde en viel. Een medepas- sagier deed nog moeite haar te grijpen, doch slaagde daar niet in. De dame viel tusschen 't perron en den nog rijdenden trein. Zij werd gegrepen door den volgenden wagen, die haar over het linkeifbeen reed. Zij kwam onder het onderstel terecht en kon eerst na drie kwar- tier toevrijd worden, wat tenslotte slechts kon gesohieden door den trein even terug te rij- den, waardoor het linkeribeen finaal van het liehaam gescheiden werd. De dame, die nog volkomen Ihij bewustizijn was, werd ter plaatse verzorgd door dr. Wie- berdink en daama naar het Diaconessenhuls vervoerd. POSTWISSELVERVALSCHER GEARRESTEERD. Na een uitgebreid onderzoek is de politie te Assen er in samenwerking met de mare- chaussee te Nieuwe Pekela in geslaagd den man, die de vorige week aan het postkantoor te Assen een postwissel heeft ge'incasseerd, waarop hij een bedrag van 9 had veranderd in f 90, te arresteeren, toen hij in het post kantoor te Nieuwe-Pekela dezelfde true wilde uithalen. Het was de politie ter oore gekomen, dat Maandag iemand in het postkantoor te Wil- dervank een postwissel van 9 had aange- boden op dezelfde wijze als de vorige week te Gieten. Deze keer was de postwissel geadres- seerd aan iemand te Nieuwe Pekela. Toen de man Dinsdagochtend probeerde de postwissel te verzilveren, werd hij gearresteerd. Deze keer had hij het bedrag niet veranderd, omdat het hem wel gebleken was, dat het bedrog ontdekt zou worden. De postbeambte te Wildervank n.l. had knoeierijen door verschillende strepen op de postwissel aan te ibrengen, onmogelijk ge- maakt. De vervalscher is een 37-jarige landarbeider uit Ter Apel. Hij is opgesloten. JEUGDIGE MINNAAR OP HET DAK. Op de daken van de huizen in de Water- straat te Zutfen, heeft zich, meldt De Tele- graaf, Dinsdagnacht de tragedie afgespeeld van den jongen, die zijn meisje zoo graag wil de zien, haar niet zag en ten slotte voor een inbreker werd aangezien. Een jongeman van zestien jaar had een flirtation met een jonge- dame uit de Waterstraat van ongeveer den- zelfden leeftijd. Brandend van verlangen zijn meisje te zien, of zelfs maar haar stem te hooren, doolde hij rond het huis, wachtend tot zij zou komen. Argwanende menschen zijn er altijd, en zoo kon het niet anders of het „rondhangen" van de jongen moest iemand verdacht voorkomen. Hetgeen ook prompt gabeurde. Een gediens- tige buurvrouw waarschuwde de familie van het meisje. De jongeman, zich plotseling ont dekt ziende, beging in zijn verwarring een groote fout. Hij snelde een leegstaand huis binnen naast de woning van zijn meisje. Nu was het zeker. Het was een inbreker, die daar dat huis was binnengevlucht. De vader en de ibroer van het meisje posteerden zich in al hun breedte voor de deur en daar zat de jonge aanbidder. De politie werd ge- waarschuwd en nadat bij een woningbureau een sleutel was gehaald de jongeman was nog wel zoo verstandig geweest de deur ach- ter zich te sluiten werd het leegstaande perceel onderzoeht. Zonder resultaat. De jongeman scheen lucht geworden. Intusschen was de belangstelting van het publiek enorm gegroeid. Rijk aan fantasie als men is, sprak men reeds over dieven en in- brekers, alsof het niets was. De politie klom op de daken, klauterde langs schoorsteenen en luchtkokers, zonder een spoor van den jongen te vinden. Zij (besloot evenwel niet op te geven. Zoowel op straat als boven op het dak werden politiemannen geposteerd, die gingen wachten. Het kwam er nu maar op aan wie over het grootste geduld zou beschikken, de politie of de jongen. De wedstrijd werd, zooals gebrui- kelijk in dergelijke gevallen, gewonnen door de politie, maar het duurde tot halftwee. Toen werd het den jongen blrjkibaar te bar. „Of hij nu misschien naar beneden mocht", vroeg hij aan den politieman, die het dichtst onder het bereik van zijn stem was. De politieman was ten slotte niet zoo wreed om dit verzoek niet toe te staan. De historie eindigde met een bezoek van vader aan het politiebureau SCHADELIJK HAARWATER. ,,Geen grijze haren meer" z66 luidde, schrijft de Telegraaf, de kop van een advertentie die dezer dagen in een buurtlblad te Amsterdam voorkwam. ,,Geen grijtze haren meer" en dat voor ne- gentig cent! Want de flacon „haarwater" of haarhersteller, zooals het in de advertentie heette, kostte slechts negentig cent. En wat zou men daanmede bereiken? „Met ons haarwater brengen wij U een tien- tal jaren lang beproefd preparaat in den han- del, hetwelk eigenschappen bezit grijze en ver- Meurde haren hun oorspronkelijke kleur en glans terug te geVen met de wetenschap, dat het albsoluut onschadelijk is voor Uw gezond- heid en geheel vrij van schadelijke bestand- deelen", aldus de circulaire die iederen kooper bij zoo'n flacon haarwater kreeg en waarin ook nog de getbruiksaanwijzinig werd gevoegd. lEen dame, die etvenals zoovele andere re- flecteerde op de advertentie en terecht kwam bij iemand op de Bloemgracht vertrouwde het flaconnetje haarhersteller niet en liep er mede naar de politie van het bureau aan de Mamix- straat, waar men de zaak interessant genoeg wond om haar te onderzoeken. De politie gaf het fleschje haarhersteller in onderzoek bij den politiedeskundige, den heer Van Ledden Hulsabosch, die tot de ontdekMng kwam, dat het fleschje bervatte: Een hoeveel- heid ammonialk, een weinig gedistilleerd wa ter, alsmede een hoeveelheid ziilvernitraat... dat wel degelijk schadelijk moest worden ge- acht voor de gazondheid. Tegen den verkooper werd proces-verbaal opigemaakt. De man had nog een aantal fles- schen in voorraad, die direct in besiag werden genomen. Hij deelde mede, het .haarwater" te betrekken van een juffrouw wonende in de Sarphatihistraat. Inderdaad bleek dit de fabri- kante van het haarwater te zijn. Bij haar wer den verschillende ingredienten in besiag ge nomen, terwijl ook tegen haar proces-verbaal werd opgemaakt. Het is intusschen zeer te waardeeren, dat de politie heeft ingegrepen. Het is natuurlrjk niet meer na te gaan hoeveel menschen zich heb- ben laten verleiden het schadelijke haarwater te koopen. Zij zullen helbiben ondervonden dat niet alleen het hoofdhaar bruin en vervolgens zwart werd, doch ook de hoofdhuid OP DE FIETS NAAR INDIis. Een 24-jarige Rotterdamsche jongeman, die zich in het hoofd had gezet, dat hij naar Indie wilde gaan om werk te zoeken is per fiets te Singapore aangekomen. Deze Rotterdamsche jongen is de 24-jarige Marinus van Mastrigt. Hij is geen avontu- rier en geen zwerver-van-den-bloede. Hij is een vakman, dis practisch en theoretisch grondig onderlegd is. Toen hij nog overdag op een karwei werkte en 's avonds in zijn vrijen tijd voor het M.T.S.-diploma blokte, zei hij tegen zijn makkers: Als ik het diploma heb, ga ik weg, want hier blijf Ik zonder vast werk. Zes jaar" duurde het voor Marinus zijn eind- diploma haalde en toen hij het had, ging hij weg. Maarhij had geen geld. Hij had alleen zijn fiets, die al eenige jaren mee ging. Geen bezwaar. Marinus ging op de fiets. Dat was op Hemelvaartsdag precies een jaar geleden. Zoo nam hrj 's morgens afscheid van zijn ouders, die een kruidenierszaak aan de Zwart Janstraat te Rotterdam helbben en van zijn meisje. Met spanning wachtte men af, hoe de tocht zou verloopen. Marinus fietste en fietste en de brieven, die menl van hem kreeg, waren steeds uit verder oorden. Overal ondervond hij hulp en medewerking. Zoo arriveerde hrj tenslotte na een fietstocht van een half jaar, te Singapore, het voorloo- pige eindpunt. Singapore leverde een teleurstelling op. Marinus werd ziek. De tropen deden hun in- vloed gelden en met een malaria-aanval onder de leden, kwam de toerist in een hospitaal terecht. Maar ook dit zou zich ten goede keeren. In het ziekenhuis moest hij zijn avon- turen vertellen en de dokter, die hem behan- delde, vond het verhaal zo6 interessant, dat hij zich met den Nederlandschen consul in ver- binding stelde, die op zijn beurt den Neder landschen zendeling Ds, Breeman naar Mari nus van Mastrigt zond. Deze laatste berichten luiden gunstig. De zieke heeft inspuitingen gehad, die goede ge- volgen hadden en de genezing inluidden. Ds. Breeman heeft intusschen aan de ouders van Marinus geschreven, dat hij zich bijzonder voor den ondememenden landgenoot interes- seert en dat er wel mogelijkheden voor hem zijn om aan den slag te komen. ER GLINSTERDE IETS IN DE GOOT.... Donderdagavond pikte een arme, oude zwer- ver, die in de buurt van Covent Garden te Ixmden zijn dagelijksche onderdaik poogt te verdienen door taxi's voor de opera-bezoekers aan te roepen, een glinsterend voorwerp uit de goot op, Hij had een massieven, vierkant ge- sneden smaragd gevonden, gevat in diaman- ten, maar voor hem was het ding slechts ..rdmmel". Hij stak het in zijn zak, ging naar zijn logement en dacht er verder niet aan. 'Intusschen werd het geheele opera-gebouw afgezocht, want het kleinood was een pen dant, behoorende aan de gravin van Munster, die zich dit verlies emstig aantrok, daar het sieraad ruim 7000 gulden waard was. Zondag zag de man een advertentie, waarin de sma ragd als verloren vermeld werd, in een krant. Toen begreep hij pas hoeveel waarde het door hem gevonden voorwerp bezat. Hij bracht het naar het politiebureau en ging weer rustig naar zijn standplaats om taxi's voor het operapulbliek op te scharrelen. EEN AMERIKAANSCHE ERFENIS. Twee jaar geleden is de uit Polen naar Amerika geemigreerde 'Henlyk Duszynsiki orverleden. Hij was toen eigenaar van groote slachthuiizen te Chicago en liet 86 millioen dollar na. Er zijn thans te Torun 500 personen ibijeengekomen, die meenen recht op de erfe- nis te helbben en die hebben besproken, wat zij gemeenschappelijk kunnen doen, om in het be zit van de millioenen te komen. IWanneer er v6or 1940 geen wettige erfge- namen opdagen, vervalt de erfenis aan de schatkist der V. S. iBesloten werd de rechten aan de Poolsche ragcermg af te staan en deze te verzoeken, de mlillioenen onder de rechtbabtoenden te ver- deelen. Vijf procent zal dienen voor het fonds der nation ale verdediging. VIEREING GEBOREN. De 29jarige mevrouw Esther Taylor te Man chester, reeds moeder van vier kinderen, heeft Maandag het leven geschonken aan een vier- ling, drie meisjes en een jongen. Volgens de eerste berichten hopen de dokters de babies in het leven te kunnen hoorden. Het postkantoor te Aarhus in Denemarken heeft, meldt het Handelsblad, Zaterdag een fout gemaakt bij de bestelling, waardoor drie menschenlevens zijn gered. De fout werd be- gaan met een brief, waarop aan het adres was toegevoegd: „niet te besteillen v66r Za- ter'dagmiddag". Het postkantoor zag deze aaniwijizing over het hoofd en bestelde den brief reeds des morgens. De geadresseerde las hem met groote ont- steltenis. Hij was afkomstig van een hem goed bekende dame, die mededeelde, dat zij uit wan- hoop had besloten een einde te maken aan haar leven en dat van haar twee kinderen. De man huurde dadelijk een auto en reed zoo snel mogelijk naar de woning van de ongelukkige vrouw. De deur was op slot, doch hij forceer- de die en trof de jonge vrouw aan, bezig een afscheidsbrief te schrijven. Zij had de ramen met papier dichtgeplakt en het was haar plan als zij den brief af had uitvoering te geven aan haar noodlottig voornemen. Dit werd haar thans belet en zij kwam nu ook tot het in- zieht, dat het 't beste was den strijd om het bestaan voort te zetten met het oog op de toe- komst van haar kinderen. Dezen werden naar famiiie gestuurd en zelf werd haar gelegen heid geboden haar zenuwen tot rust te doen komen. 'Op het postkantoor te Aarhus verklaarde men bij uitzondering dankbaar te zijn dat er een fout in den dienst was voorgekomen... RESTEN VAN VERMIST VERKEERSVUIEGTUIG GEVONDEN. In het nationale park van Yosemite in Cali fornia, heeft een houtvester op den 3000 meter hoogen top der Buenavista, de resten gevon den van een sinds 1 Maart verdwenen passa- giersvliegtuig van de Transcontinental Western Air, dat met 9 passagiers is zoek- geraakt bij de reis van iSan Francisco naar Los Angeles. De resten van het toestel waren tot dusver in de sneeuw hegraven ge- bleven. DE ONTVOERING VAN PETER EEVINE. De politie heeft Zondag getracht den eige naar te vinden van een schrijfmachine welke te Bridgeport (Connecticut) gevonden is en waarop, naar men meent, de losprijsbriefjes getypt zijn bij de ontvoering van den 12-jari- gen Peter Levine uit New Rochelle. IN EEN LETLANDSOH DORP. Het stadje Ludsen, in Oost Letland, niet ver van de Russische grens gelegen, is Zater dag geteisterd door een brand, zooals Letland nog niet gekend heeft. Ongeveer een derde van het stadje, 212 huizen, is vemield, waaronder 17 openbare ge- foouwen, twee kerken, de kazeme van een regiment infanterie, bestuurs- en politie- gebouwen. Meer dan honderd menschen heb ben verwondingen opgeloopen, sommigen zijn emstig gewond. Het aantal dakloozen be- draagt meer dan 2000. In de verwoeste roomsch-katholieke kerk zgn vele kostbare schilderijen en andere voorwerpen verloren gegaan. De brand schijnt in een bakkerij ontstaan te zijn. OVERSTROOMINGEN IN ZWEDEN. Honderden gezinnen in Noord-Zweden worden met den ondergang bedreigd door rampzalige overstroomingen, tengevolge waar- van reeds uitgestrekte gebieden onder water staan en thans ook steden en dorpen bedreigd worden. Militairen en vliegtuigen werken mede bij het verleenen van hulp aan de bewo- ners van de geteisterde gebieden. De schade wordt op tien millioen kronen gescbat. Een nieuw gevaar vormen de millioenen boomstammen, die door het water uit de opslagplaatsen zijn gespoeld, en die door de rivieren Umea en Vendel in razende vaart worden meegevoerd, zoodat de bruggen ge vaar loopen, onder den druk der voortsnellende stammen te bezwijken. OP EEN WETENSCHAPPELIJKEN VLIEGTOCHT VERONGELUKT. Uit Nairobi meldt HavasA. N. P.: Dp vijftig mijl van Singida in Tanganyik, is een vliegtuig verongelukt. De drie inzitten- den kwamen om het leven. Een der drie in- zittenden was directeur van het tsetse-onder- zoek in Tanganyika, Swynnerton. De ma chine was door het bestuur van Tanganyika gehuurd en werd sinds Woensdag j.l. vermist. Eerst Zaterdag slaagden vliegtuigen der Royal Air Force na uitgebreide onderzoekingen er in het vliegtuig te ontdekken. De beide andere inzittenden waren een botanicus en de bestuurder. OPTIMISTISCHE STUDENT UIT STOCKHOLM. Een optimistische student uit Stockholm, die op de fiets de wijde wereld ingetrokken is en Zaterdag j.l. te Amsterdam arriveerde, heeft in ons land een desillusie opgedaan. Hij had zooveel goeds over ons land gehoord, dat hij meende, in een luilekkerland terecht te komen. Daarom vond hij het geenszins be- zwaarlijk, dat hij hier met een leege porte- monnaie en een defect rijwiel arriveerde. Prompt bracht hij zijn fiets naar een repara- teur en de rest leek hem zoo eenvoudig als maar mogelijk was. Even iemand op straat aanspreken om hem een deel van den over- vloed te vragen. Op het Stationsplein in de hoofdstad wendde hij zich tot een politie- agent en zeide langs zijn neus weg: Octh, leent u mij even vijf van uw Hol- landsche guldens. Ik ben een Zweedsch stu dent en wil verre reizen doen. De agent hield, zoo lezen we in de „Crt.", de hand op zijn portemonnaie, doch toonde overigens wel belangstelling voor het lot van den Zweed. U kunt wel bij ons logeeren luidde de uitnoodiging van den agent en de avontuur- lijke student was wijs genoeg om het politie bureau te verkiezen boven de openlucht. Trou- wens de politieman zou hem toch niet hebben laten gaan, want de jongeman mag hier zon der middelen van bestaan niet vertoeven. Hij onderbrak dus zijn wereldreis en bracbt den nacht op het bureau aan de Warmoesstraat door, waar hij op een kop koffie en wat brood werd onthaald, toen bleek, dat hij nog hongee had ook. De vreemdelingendienst zal zich verder met hem bezighouden, welke zorg vermoed.elijk zal bestaan uit den gebruikelrjken maatregel: zoo spoedig mogelijk over de grens. TWEE TON AAN JUWEELEN GESTOLEN. Uit een muursafe in een klein appartement van de Parijsche flat van Lady Davis, de weduwe van de Canadeeschen tabaksmagnaat sir Mortimer Davis, zijn eenige juweelen eer armiband en drie ringen gestolen, waar- van de totale waarde wordt geschat op bijna tweehonderdduizend gulden. Twee envelop- pen met ongeveer vjjfhonderd gulden aan Fransche bankbiljetten behooren eveneens tot het gestolene. Wonderlijk is evenwel, dat de dieven een aantal andere juweelen, tot een waarde van naar schatting 350.000, onaan- geroerd hebben gelaten. Lady Davis had de muursafe, na er wat uit- gehaald te hebben, gesloten en den sleutel, zooals gebruikelijk, onder haar hoofdkussen gedeponeerd. Hier moet de dief hem hebben gevonden, want de safe vertoont geen enkel teeken van braak. Het is mogelijk, dat hij heeft geweten, waar Lady Davis den sleutel borg, en dit neemt de politie ook voorloopig aan, doch hij kan den sleutel ook gevonden hebben na eenig zoeken. Men heeft het perso- neel van de flat en twee werklieden, die er in aan het werk waren, ondervraagd, doch tot nu toe zonder resultaat. BOEREN IN DEN STAAT IDAHO KRIJGEN HULP VAN BEVERS. De regeering der Vereenigde Staten heeft volgens het Handelshlad, 600 bevers aange- steld als openbare amfotenaren. Zij zullen worden losgelaten in de rivieren van den staat Idaho, waar de constructie van dammen drin- gend noodzakelijk is, teneinde erosie van den bodem te voorkomen. Het zou 200.000 dollar kosten om deze dammen door arbeiders te laten aanleggen, maar de bevers zullen dit werk heel wat goedkooper tot stand brengen. Bovendien zal de beverbevolking binnen een jaar tijds verdubbeld zijn. Reeds eerder werd een proef genomen met 200 bevers, zeer tot tevredenheid van de boeren. ST. PAUL'S KATHEDRAAL EN DE AARDTRILLINGEN. Ofschoon in een deel van Engeland de aardbeving van Zaterdag wel degelijk is ge- voeld, zoo ook te Londen, heeft de seismische storing geen schade toegebracht aan de St. Paul's kathedraal. Men weet, dat de be- roemde kathedraal van Wren een aantal con- structiefouten bezit, die vermoedelijk te wijten zijn aan gebrekkig toezicht op de materialen en de werkwijze, bij den bouw toegepast. Zeer krachtige versteviging van enkele pilaren en verankering van zwakke gedeelben van het bouwwerk waren noodig geworden en zijn, wat de hoofdzaken betreft, ook met goed gevolg uitgevoerd. Maar er zitten hier en daar nog scheuren, al baren fleze geen zorg. Men was echter benieuwd, hoe de invloed zou zijn geweest van de aardbeving. Het bouw- kundig toezicht op de kerk heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Op 50 punten zijn de scheuren gemeten, maar nergens kon ver- andering worden geconstateerd. Degenen, die verantwoordelijk zijn voor de instandhouding van de kathedraal, zijn dan ook tevreden over den algemeenen staat van zaken. GIGLI ALS BRANDWEERMAN. De groote Italiaansche lyrische tenor Benja- mino Gigli zong Maandagavond in Covent Garden, te Londen, de Rodolfo-partij in de Bohfeme. Hij moet dan in het eerste bedrijf NlttlW Onderweg Is 't mid den van den weg niet de gulden midden- weg, maar juist de „foute middenweg"! (Op wegen met vier rijbanen moet men steeds zooveel moge lijk rechts houden en alleen op de midden- baan komen bij het Inhalen. En op de lin- kerweghelft? Daar... nooit!) enkele van zijn groote litteraire ontboezemin- gen kapot scheuren en in de kachel verbrand- den, omdat bij en zijn vrienden het zoo koud hebben en er voor hout of steenkool geen geld of crediet meer is. Natuurlijk is het verbran- den van het papier in de opera maar namaak. Het electrisch licht gaat in de kachel aan en de velletjes papier bljjven ongedeerd liggen; tenminste zoo hoort het. Gigli echter was Maandagavond onvoorzichtig met zijn lucifer en stak werkelpk den brand er in. Dadelijk werd de electrische stroom uitgeschakeld en mannen van de brandweer gaven Gigli een emmer met water, waarmee hij het brandje bluschte. Inmiddels werd de voorstelling voortgezet en ofschoon er nog al rookontwik- keling was, ontstond er geen paniek. Na afloop verklaarde Gigli, dat hij eerst erg ge- schrokken was. In zijn operapraktijk van 25 jaar was iets dergelijks hem nooit gebeurd. Maar toen alles voorbij was, maakten de acteurs er een grapje van. Gigli was nog het meest verrukt er over, dat hij van de brand- weerlieden een pluimpje had gekregen over zijn kordaatheid, maar misschien heeft hij van iemand anders wel een standje in ontvangst moeten nemen. GIFT VAN DE KONINGIN. DEN HAAG. Naar van officieele zijde wordt meegedeeld, heeft H. M. de Koningin een bedrag van 1000 ter beschikking ge steld van den Gouvemeur-Generaal van Neder- landsch-Indie, ten bate der slachtoffers van de aardbeving in Midden-Celebes. VEOHTPARTIJ TUSSCHEN KERMISBEZOEKERS EN POLITIE. HITT iVARENBHEK. Omstreeks half elf arri- veerden glister in het cafd van den heer Goes te Hilvarenibeek een viertal jongelui uit Til- Iburg, die naar Hilvarenibeek waren gekomen om kermis te vieren. Het bleek noodig, dat de cafehouder, wegens hun gedrag, de hulp der politie dnriep. Kort hierop verscheen assistentie. De poli tiemannen, onder wie zich de opperwacht- meester bevond, poogden de feestvierenden naar ibuiten te krijgen. Plotseling echter gaf een der mannen den opperwachtmeester een kiap Sn het Igeizicht. Hier bij ontstond een vecht- partij buiten het cafd, waarbij de marechaus- see de sabel trok. Edn der beschonken man nen zag kans den der wapens af te nemen en sloeg daarmede naar de marechaussees, die daardoor genoodzaakt waren him revolver te trekken. Door de schoten die gelost werden werd1 ddn der mannen, een zekere Verhagen, onmiddellijk gedood, een vrouw zwaar gewond, terwijl edn der politiemannen en 4 andere be- zoekers door de schoten werden getrofffen. Toen de geneesheer ter plaatse verscheen, kon hij ibij den heer V. slechts den dood con- stateeren. De vrouw, waarschijnlijk de vrouw van V., was stervende, terwijl de marechaus- see zwaar gewond was. Beide zwaar gewon den en het stoffelijk overschot zijn per zieken- auto naar het ziekenhuis te Tillburg overge- bracht. De averigen, alien inwoners van Hil varenibeek, zijn ter plaatse verbonden en kon- den naar hun woning terugkeeren. TlLBUiRG. De toestand van de beide slacht offers van de schietpartij te Hilvarenbeek, die in het ziekenhuis te Tillburg worden verpleegd, was vanochtend goed. De gewonden iblflken te zijn mej. Verhagen, echtgenoote van den ge- dooden man, en de marechaussee VIemingh uit Hilvarenbeek. De opperwachtmeester was niet gewond. Uit het onderzoek bleek, dat de marechaussee uit zelfverdediging hebben ge- handeld. Eenige mannen zijn van hun bed ge- licht. Het slachtoffer was vader van acht kin deren. VONDST IN EEN BOUWVALLIG HUIS. WDLVEGA. Gistermiddag is alhier bij het afbreken van een ibouiwvallig huis, in een kel- der, in een ou'de bus, een bedrag van 3700, hoofdzakelijk ibestaande uit briefjes van 10, gevonden. Het waren allemaal nieuwe bank- briefjes, zoodat hieruit kan worden opge maakt, dat de eigenaar regelmatig zijn schat heeft nagezien. Tegen mot had hij toamfer aan- gebracht. Het laatst was het huis hewoond door W. van der Molen, die oogenschijnlijk al gemeen in behoeftige omstandigheden ver keerde, maar zich steeds zelf heeft gered. In Maart is hij overleden en toen men na de be- grafenis zijn woning onderzoeht, vonden de erfgenamen reeds een bedrag van 525, be- nevens een spaarbankboekje van ongeveer f 1000. Toen gisteren eenige werklieden bezig waren met het afbreken van het huis, vonden zij eerstgenoemden schat in den kelder, welke de rechtmatige erfgenamen, die het .bedrag best kunnen gebruiken, ter hand zal worden gesteld. SCHXPPER VERDRONKEN. SAJP1PIEMIBE1R. Tengevolge van het broken van het roer waartegen hrj geleund stond, is gisteren de 26jarige ongehuwde E. H. in het Winschoterdiep gevallen. EJen passeerende melkrijder, die het ongeluk zag gefoeuren, kwam den drenlkeling met een bootje te hulp. Ofschoon het hem gelukte den schipper spoe dig op het droge te ibrengen, waren de levens- geesten reeds geweken. IN EEN STUKJE VLEESCH GESTIKT. ROTTERDAM. De 50jarige C. van Vliet alhier kreeg bij het eten een stuk vleesch in het keelgat, waardoor hij is gestikt. De on middellijk te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3