Predikbeurten Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand rechtszaken. VOETBAL. RON. NEDERL. VOETBALBOND. WIELRENNEN. AUTOBUS DOOR EEN TREIN GEGREPEN. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GERESDEN. MOTORFIETS TEGEN EEN HUIS GEREDEN. WEER VERWACHTING. DONDERDAG 9 JUNI 1938. Nederduitsch Gcreformeerde Gekneente. TERNEUZEN. 3.15 u., Ds. Baaij, van Tholen; huwelij ksinizegiemmg SMOKELAARS VEROORDEELD. Door de rechtfoank te Gent is wegens sluik- invoer van een auto met koffie J. van, E., uit Terneuzen, veroordeeld tot 4 maanden gevan- genisstraf en tot liet betalen, met zrjn 2 mede- plichtige Belgen, van een bedrag van 364.833 fr. De te Moerbeke-Waes in beslag genomen auto en de koffie werden verbeurd verklaard. Voorts werd een tweede Nederlander, A. de B., te Boschkapelle, die in de maand Januari 1.1. geen gehoor bad gegeven aan de somma- ties van de Belgische kommiezen en er in geslaagd was terug naar Nederland te ont- vlucbten, bij verstek veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf en fr. 439.200 .boete. Tevens werd zijn onmiddellijke aanhouding bevolen. DUIZEND KUIKENS GESMOKKELD. Voor den kantonrechter te Breda badden zich Vrijdag te verantwoorden de chauffeur G. D. uit Nijmegen en de bankwerker C. S. uit Groesbeek, wegens het frauduleus vervoeren van 1026 kuikens, afkomstig uit Belgie. Verdachten waren onder Chaam met bun vrachtauto aangehouden. De kuikens waren bestemd voor een poelier te Nijmegen, doch de kommiezen namen het pluimvee voor het rijk in beslag. De verkoop van de kuikens leverde /61 op. De eisch luidde tegen iederen verdachte f 150 boete of bonderd dagen bechtenis, met verbeurdverklaring van de kuikens. De kantonrechter oordeelde, dat verdachte D. scbuldiger was dan zijn kameraad, waarom bij D. strafte met 150 boete of twee maan den bechtenis. S. werd veroordeeld tot f 100 boete of een maand hechtenis. De kuikens werden verbeurd verklaard. De vrachtauto, die van zekeren B. te Nijmegen was gehuurd, werd aan den eigenaar terug- gegeven, daar deze gebeel onkundig van de smokkelarij bleek te zijn. Maand&g bad voor de promotiecompetitie zuidelijke 2e klasse de ontmoeting plaats tus- sdben Bleijerheide en Miranda, welke van geen belang meer was, daar de Ibeslissing reeds vorige week is gevallen. Miranda won met 13, vvaardoor de eindstand is geworden: doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Bleijertoeide 6 4 11 9 19--9 Miranda 6 3 2 1 8 1713 De Valk 6 2 1 3 5 11—12 Hero 6 2 4 2 5—18 Zeeuwsche Voetbalbond. De in de Eerste Klasse uitgeschreven slot- wedstrijd PhilippineBKW had geen door- gang, terwijl ook twee wedstrijden voor de Tweede Klasse niet gespeeld zijn geworden. De wedstrijd Temeuizen 4Axel 3 einddgde met een 02 averwinning voor de bezoekers, nadat de rust met (bianco stand was imgegaam. Het tweede elftal van de Terneuizensche Boys heeft de competitie afigesloten met een fiksche 60 overwinning op die deide ploeg van de Oom Boys. WALOHERENTERN. BOYS. Op den tweedien Pinksterdag waren de Ter- neuzensehe Boys te gast bij de vereeniging Walcheren te Vlissingen. Vooraf bad plaats de wedstrijd, tusschen de reserves, waarbjj die van de Boys met 14 wonnen. De ontmoeting tusscben de eerste elftallen iiep uit op een ddblacle voor de Boys. Zij verloren met niet minder dan 101. Opgemenkt dient ecbter te worden, dat hun eerste elftal zeer incampleet was. Het grootste deel der spelers moest ge- recruteerd worden uit het elftal, dat reeds den voorwedstrijd bad gespeeld. DE PINKSTERSPORTFEESTEN TE AXEL. Sindis weken dreinde Moeder Natuur oniver- poosd met wisselvallig, guur of onbereiken- toaar weer en ware het niet, dat de dagklap- per bet onloocbenlbaar bewijs had geleverd', wij izouden ons tegen deze late (Pinksteren in bet najaar of vroegste voorjaar gewaand hab- toen. Doch ziet, Pinkstertwee, de traditioneele Axelsche feest- en gloriedag, is een keerpunt geworden en ofscboon er nag tamelijk wat wind bleef, meenen wij nu waariijk de ,,zonne- wende" in de natuur te hebfben waargenomen. De grootste attractie vormde dit jaar bet aangekondigde Internationale treffen tusschen de Mechelsche voetbalclub „Malinois" en bet Tiiburgsche „Longa". Reeds vanaf 1 uur was de toeloop begomnen en al vormde de opgebroken Kinderdijk een venkeersofbstakel, ddt was Igeen beletsel voor het sportmdimende pulbliek en de attracties, bestaandte in ikrachts- en Ibehendiigheid-pres- taties en clownerie, die bet een paar uur moes- ten bezig bouden, vielen goed in den smaak, zoodat de door muziek begeleide voorstellin- gen deze period® zeer ibekortte. Ruim 3000 toesdhouiwers waren aanwezig, toen eerst de Belgiscb en daama de Holland- scbe gasten het prachtig in orde gemaakte speelvedd. ibetraden. De Axel-juniores badden zich opgesteld en Concordia, dat tevoren reeds een omgang over het terrein had ge- maakt, speelde de Braibaneonne en venvolgens het Wilhelmus. Scheidsrechter Groffen, geassisteerd door de grensrechters Lensen en Oppeneer, geeft het sein voor dlen toss, die door den ex-interaa- tionaal Pelliikaan voor Donga werd gewonnen. iVaor bet moment van aanvang worden door eendge officials en den burgemeester van Axel welike aanwezig was om den aftrap te ver- richten nog enikele hartelijke begroetingswoor- den gesproken en stieilen zich venvolgens de (beide ploegen op als volgt: Donga: doel: Luijtelaar; achter: Achteiiberg en v. d. Haven; midden: H. (Pellikaan, Bakker en v. Oers; voor: v. d. Waels, Mies, Brocken, Backx, Cruijsen. In de Belgische ploeg, waarin o.a. ibehaive de ex-intemationaal en aanvoerder Hellemans ook de eminente doelwachter niet van de partij bleek, is nogal eenige wijiziging geko- men en deize verschijnt van links naar rechts in de volgende opstelling: Doel: Smits; achter: v. d. Driessche en Mar tens; midden: Patteet, Rits en Verstraeten; voor: v. Campemhout, Bertulens, de Cleijn, Ooppens en Noeth. De burgemeester verrichtte dlen aftrap en direct ontwikkelt zich een aantrekkeiijke strrjd, waarin al dadelijik het werk van Pelli kaan opvalt. Een der eerste Longa-uitvallen levert haren reohtervleugel een comer op, doch de Belgen ontpoppen zich niet aileen als vastberaden en krachtige verdedigers, doch blrjken ook in aanvalskracht niet voor de Til- iburgers onder te doen. Smits is reeds aan den tand igevoeld en de naar links gekomen rechtsbinnen Mes ontgaat een fraaie kans, als vervolgens tot tweemaal toe de BeLgen en daama Longa-aanval in de (buitenspelval loo- pen. Tot welk een snel tempo de eerste fclas- sers het spel weten op te voeren, valt duide- dijk op. De ibeide verdedigingslinie's weten de aantvallen telkens af te slaan en een paar maal habben wij den indruk, dat de Belgen voor doel niet zeer gevaarlijik zijn, als de Mechelsche midwoor de Cleijn, na een keurige drilbble, uit een afgemeten through-pass op listige wijze, na een 24 minuten spelens, de uitloopende Dudjitelaar verrast en daarmede de score is geopend, 01. Dit doelpunt belooft ide spanning aanvanke- lijk te verhoogen, althans Donga stelt eenige pogingen in het werk door de Belgische def en- sie been te dringen, doch van den Driesch, op de linikstoackplaats en zijn partner Rits, die de spilplaats heeft Ibazet, zijn de struikeiiblok- ken voor de Tilburgers. Eenmaal speelt de Tillburgsche doelwachter buiten de strafschop- lijnen het ieder met de handen, doch de arbiter en grensrechter ontgaat deze overtreding. De wedstrijd hlijft nog steeds aantrekkelijk. Aan weerszijden wordt de strijd wegens buitenspel onderlbroken. Een bijna zeker doelpunt schijnt gemaakt te zullen worden, als de roodgele Mechelsche linksbinnen voor Duijtelaar komt te staan, doch het vliegemde sehot gaat rake- lings naast. Voor de rust iblijft er spanning en teekening in den strijd. Vallende lost de Donga-limkslbinnen een fraai Schot, in een uiterst lastige positie, doch Smits stopt val lende, zij het ten koste van een hoekschop. De iaatste phase van dte eerste helft vermindert het tempo zienderoogen en bij Donga is het Pellikaan en de zwoegende Backx in de voor- hoede, ibij die: Belgen zijn het Van den Driesch en De Cleijn, die als het ware een klasse apart speien en de rust breekt aan met een ver- diende Belgische 10 voorsprong. De pauze wordt ibekort door een muizikale rondgang over het terrein van Concordia en wij verwachten In de tweede helft algemeen een nog spannender kamp om den palm der averwinning. Deze verwachting blijkt echter al spoedig niet te zullen iworden vervuld, want reeds aanstondis zijn het onize Belgische gasten, die den toon met een kanonskogel van De Cleijn aangeven, hetweik ten koste van een hoekschop door de vallende Djiijtelaar wordt gestopt. Het blyft hier niet bij, daar even later de rechtsbinnen Duijtelaar opnieuw aan den tand voelt. De eerste Donga-aanval loopt uit op buitenspel. De tweede levert ech ter een comer op, doch hiervan weet men ook nu igeen profit te trekken. Als 6en der Bel gische halfbacks het leder met de hand stopt, krijgt (Pellikaan een vrijie schop te nemen, Backx krijgt den ibal toegespeeld, maar zijn keurig schot wordt fraai door den Belgischen reserve-doelmon gekeerd. Opnieuw krijgen de Tilburgers een hoekschop te nemen, doch de kans wordt andermaal igemist. Als De Cleijn uit een verwoede Mechelsche aanval rakelings heeft overgeschoten, slaat by een daarop vol gende schermu tseling een der Tilburgers den bal met de hand uit het doel en Groffen foe- straft deze overtreding met een strafschop, die door De Cleijn keuriig en laag in den lin- kerbenedenhoek van het doel wordt geplaatst, 0—2. Vanaf dit oogeniblik is de spanning als het ware geheel geweken. Op sprekende wijize weten de Miechelaars na een vergeefschen buitenspel aanval na eenige minuten door hun linksuiterst opnieuw te scoren als Duijtelaar over den bal been is gevallen, 03. De Bel gen iblijven met grooter enthousiasme den strijd voortzetten, die daardoor een zeer een- zijdig karakter krijgt. Als na 27 minuten spelens de Cleijm. uit een fraaie doorfbraaik vry voor Duijtelaar komt te staan vergroot hij den voorsprong zelfs tot 04. Als een corner is genomen door den Mechelsen reohtervleugel gaat de wedstrijd als een nachtkaars uit en in grooten getale verlaat het publiek reeds het terrein. Als even later het einde komt van dezen vrijwel spanninglooze strijd heeft ,,,Mal- linois'" welverdiend met 04 gewonnen. IDe beer Groffen leidde deze faire ontmoe ting op zijn bekende energieke wijze. Als een lawine verspreidden zich na afloop die drie en en een half diuizend toescbouwers over het feestvierende Axel, waar de Pinkster- vreugde tot het middernachteiijik uur hoog op bleef laaien, zander dat 66n wankiank is ver- nomen. De baankoers. Op den derden Pinksterdag werd stipt om 1 uur het vertrek gegeven aan een dertiental beginnelingen, die er onmiddellijk een hevig tempo inzetten. Reeds bij den eersten door- tocht kwam de plaatselijke renner R. Blan- kert met voorsprong voorbij. In de groep werd hardnekkig gejaagd om den weglooper te krij gen, doch bij den tweeden doortocht, was zijn voorsprong nog vergroot. Dooms, Van Gelde- ren en Van den Acker alien van Ter Neuzen, werden door kettingbreuk en bandenpech uit- geschakeld. Toen Hermans van Boschkapelle tijdens de Iaatste ronde nog van rijwiel moest verwisselen, was niemand meer in staat den voorsprong van Blankert te verkleinen. Hij kwam dan ook met meer dan 2 minuten voor sprong dezen wedstrijd te winnen. Tevens werden door hem 4 premies gewonnen. De prijswinnaars van de wedstrijd voor beginne lingen zijn de navolgende: 1. R. Blankert te Axel; 2. A. Hermans te Boschkapelle; 3. Fonteyne te Zelzate; 4. Freyser te Terhole; 5. Van Overloop te Clinge; 6. Struyvaert te Bouchaute; 7. K. Jansen te Axel; 8. A. Jan- sen te Ter Neuzen; 9. K. Vink te Clinge en 10. Ch. Sijs te Axel. Na afloop van de koers voor beginnelingen, werd appel gehouden voor de amateurs en onafhankelijken, die zich intusschen naar het vertrekpunt haddien Ibegeven. Precies om half drie werden 39 amateurs en onafhankelijken, de baan, opgestuurd. Reeds van af het begin werd een vlot tempo aangenomen en zoodoen- de lag de groep dan ook als een lange sliert uit elkaar. Toch werden er steeds maar ont- vluchtingspogingen gedaan, waarbij het aan een viertal renners gelukte een voorsprong te behalen. Van deze vier werden er drie wegens pech uit geschakeld, zoodat alleen de kampioen Theuns overbleef. Deze haalde het stoute stukje uit, reeds de 5e rond alleen weg te loopen, en hoe de achterliggende groep zich ook inspande, zij kon er niet in slagen hem in te halen. Gedurende de Iaatste ronden werd de voorsprong van Theuns nog steeds grooter, en hij bereikte dan ook als eerste de finish, met meer dan 5 minuten voorsprong. Door de overige renners werd om de andere plaat- sen hardnekkig gestreden. De uitslag was als volgt: 1. Theuns (N. 2. de Schepper (B.); 3. Slos (B.4. Reyn- ders (N.); 5. v. d. Zande (N.); 6 Deenknegt (N.); 7. Strobbe (IN.); 8. Franken (N.9. Moreels (B.); 10. van Herzele (B.); 11. Ter- mondt (B.) en 12. D'Olieslagers (B.). De prijzen hiervoor waren als volgt: 1. fr. 600; 2. fr. 500; 3. fr. 400 (beneivens 1,80 aan behaaildie premies); 4. fr. 300; 5. fr. 250; 6. fr. 225 7. fr. 200 8. fr. 175; 9. fr. 150 (ibe- nevens 1 premie); 10. fr. 100; 11. fr. 50 en 12. fr. 50. Aian de renners Willems en Slabbekoorn vielen verscheidene premies van fr. 40 en min der ten deel. In het cafe van den heer SchellemanBoel werden door den burgemeester alsnu met een toepasselijk woord van gelukwensch, door den burgemeester de prijzen uitgereikt, waarmede hij wederom het bewijs leverde, dat hij met den koers medeleeft. Ook in ander opzicht kwam dit tot uiting, daar ditmaal het ver trekpunt in de Stationstraat was gelegen en de aankomst bij die marechausseekazerne. Ook de politic mag een woord van dank niet ont- houden iworden, die door haar ibekwame lei- dinig had gezorgd, dat de afzetting perfect in orde was, zoowel voor het geheele parcours als Ibij1 de aankomst. Behalve de le prijs van 100 Belgische francs, mocht de jeugddge R. Blankert ooik nog 50 francs aan prijzen incasseeren. Bij: de uitreiking van de prijzen behaald in de 113 K.M. (dus niet 100 K.M.) werd een bij- zonder woord1 van lof gebracht aan den eer sten prijsiwirmer, de heer Theunis uit Princen- hage, die behalve de 600 francs ook nog be slag wist te leggen op een premie van 5, en een van fr. 40, een kistje sigaren en een zil- veren Ibeker aanigeboden door de V.G. Citron- fabriek te Hulst. Nadat de heer Baart, als leider van deze koers, zijn dank betuigd had over de vele medewerking hier ondervonden, sprak de heer Van Maale, als voorzitter van V. V. V., het slotiwoord uit, die met genoegen kon consta- teeren, dat ook dit siportfeest zoo uitstekend geslaagd is, al is het ook, dat behalve sympa- thieke steun en medewerking, teleurstelling niet uitbleef. De offers, die V. V. V. zich ge- troost, zijn waariijk van dien aard, dat zij in waardeering hooger dienen te worden aan- geslagen. Zoo mag het bestuur van V. V. V. met ge noegen ooik op dezen prachtig geslaagde baan koers terugzien, alleen nog dezen raad een volgend maal de route niet leiden over een gedeelte waar pas grint of macadam is ge- strooidi! Slot der Pinksterfeestelijkheden. Gisteravond te 8 ure had onder zeer groote belangs telling het aangekondigde Marsch- concert plaats door de harmonie Concordia". Profiteerend van het keurig weder stonden vele honderden rondom de muziektent op de markt geschaard om de prestatie's van Con cordia" te aanhooren. Niet alleen was het programma welverzorgd en werden een keur van de allerbeste en nieuwste marschen ten gehoore gebracht, doch tevens dient gezegd dat Concordia" op dit gebied zoo'n soort reputatie begint te krijgen, hetgeen dan ook de speciale vraag en belang- stelling, nu weer van V. V. V.'s zijde betoond, kan verklaren. Tot laat in den avond bleef er veel volk op de been en de gezellige sfeer ontbrak alzoo ook niet op den Derden Pinksterdag. In het Centrum" had de Directie van het Centrum" de R.K. Gezellenclub alhier bereid gevonaen voor hem een tooneeluitvoering te geven. Niettegenstaande het seizoen eigenlijk achter den rug is, was er nog een flinke be- langstelling voor de eerste opvoering die deze dilettanten hier publiek in Axel gaven. Opgevoerd werd een tooneelspel in 3 bedrij- ven, getiteld ,,Haat". Dit moraalvolle stuk, waarvan zich de beide eerste bedrijven af- spelen op het bureau van een gevangenis- directeur werd buitengewoon goed en vlot ge speeld. Een woord van hijzonderen lof komt zeker toe aan den vertolker van de hoofdrol gevangene no. 83", de heer A. van der Dindien. Deze speler ontpopte zich, naar wij algemeen hoorden niet voor de eerste maal als een eerste dramatische kracht die zijn rol doorvoelt. Een gezellig bal onder leiding van den Band van de Gezellenclub besloot dezen avond. WEGWEDSTRIJD TE HOEK. Te Hoek werd op 2en Pinksterdag, onder groote belangstelling, de wegwedstrijd voor begiinnelinigen, bestaande uit 10 rondea van elk pljm. 7% K.M., verreden. Van de 17 aan de start verschenen renners ibereilkten 10 de eindstreep. De uitslag was als volgt: i. iSonike, Sas van Gent; 2. Emans, West- diorpe; 3. Jean Tange, Gent; 4. J. van Gelderen, Temeuizen; 5. D. Freijser, Terhole; 6. Dooms, Temeuzen; 7. C. Steijaert; 8. A. Hermans, Boschkapelle; 9. A. van Overloop; 10. N. Quelery, Temeuzen. HENGELSPORT. Het zal wel nog nimmer zijn voorgekomen, dat een vereeniging eenige uren nadat zij het lervfenslicht aanschouwde reeds in het Ibezit is van een trophee, als ibewijs van de door haar leden bereikte prestaties. Dit overkwam n.l. de hengelsportvereeniging „De Kanaalvrien- den" te Sluiskil, die des morgens opgericht zijnde, uittrok naar Overslag om aldaar deel te nemen aan den hengelwedstrijd uitgeschre ven door de hengelclub „De Palingvrienden", ter gelagenheid van haar 52-jarig bestaan. (De naam Palingvrienden, lijkt ons wel min der juist gekozen, want evenmin als de jagers de vrienden van de hazen kunnen zijn, zijn de ■hengelaars de vrienden van de palingen. De led en van de ,,Kanaalvrienden" gooiden dus hun simmetje uit in het vischwater aan de Roode iSluis, en wisten behalve de gevan- gen visch nog aan den haak te slaan d'e beker, uitgeloofd voor de club wier leden de meeste visch had gevangen. EEN ROTT ERDAMSCH EOHTPAAR TE AERDENHOUT OMGEKOATEN Zondagmiddag te ongeveer half 2 is een luxe auto komende uit de richting Zandvoort aan Zee op het kruispunt Mr. Enscheddweg Zandivoortschelaan te Aerdtnhout door een eveneens uit de richting Zandvoort komenden tramtrein van ide Noprd-ZuidnHollandsche in de linkerflank gegrepen en een eind meege- sleurd. De wagen is daama over den kop ge- slagen. In den auto waren gezeten de oljarige heer A. Wlagner, van den Beuikelsdijk te Rotter dam, diens 50jarige echtgenoote, een vriend uit Indie, de heer Barbaraska en de 36jarige chauffeur van Helden uit Rotterdam. De heer W. Iiep een emstige schedelbasds- fractuur op en is reeds onderweg naar het ziekenhuis overleden. Mevrouw W. Iiep een hersenschudding en inwendige venwondingen op en is te ongeveer half acht overleden. De heer uit Indie kreeg eveneens een her senschudding, maar diens toestand is niet fljpensgavaarlijk. De chauffeur had sdechts eenige lichte venwondingen aan het hoofd en kon na verbonden te zijn het zieikenhuis ver- laten. iHij werd door de politie te Bloemendaal verhoond, waar hij verklaarde met de familie W. een tochtje naar den Afsluitdijk te zijn gaan maken; hij was ter plaatse volkomen on- bekenid en heeft het kloksignaal bij den spoor- wegovergang gehoord noch gezien. Ook heeft hij den tramtrein niet zden aankomen. Dichtbij den overgang is een scherpe bocht, welke het uitzicht belemmert. De zwaar beschadigde auto is door de poli tie van Bloemendaal in beslag genomen. EEN BEJAARDE DUOPASSAGIER VERONGELUKT. Op den lsten Pinksterdag is de 67jarige heer S. Wever uit Utrecht in de Prlns Hen- driikstraat te Alphen a. d. Rijn het slachtoffer geiworden van een motorongeluk. De heer Wever keerde's middags als duapassagier van zijn zoon, van een motortochtje naar Utrecht terug. In de booht van de iPrins Hendrikstraat nalbij de Visserstraat te Alphen slipte de mo tor, met het gevolg, dat (beiden ikwamen te vallen. De heer Wever jr. kwam er vrijwel zonder letsel af, doch izijm bejaarde vader die enkele meters over den grond werd geslin- gerd., bleek er zeer ernsti'g aan toe te zijn. Hij had hoofdwonden en een iborstfractuur opge- loopen. Na bij omwonenden te zijn ibinnenge- dragen, werd hem door een geneesheer de eerste hulp verleend. Daama is hij naar het St. Anfchoniusiziekenhuis te Utrecht overge- bracht, doch Ibij zijn aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. ONGELUKKTG HENGELTOCHTJE. Zondagochtend omstreeks vier uur reden drie Amsterdamsche motorrijders, ieder met duo-passagier, komende van Rustenburg, in de nalbijheid van Heeihugowaard, naast elkaar den Kruiswag op, met het doel, in Nieuwe Nie- dorp te gaan visschen. Bij den hoek Kruisweg- Middeniweg slipte de middelste motorrijder, met het gevolg, dat hij met zijn voertuig tegen een langs den weg staanden boom reed. Het motorrijwiel sloeg over den kop, waarbij de he- rijder lichte verwondiingen kreeg. De duopas- sagier, de heer J. C. van Tinteren uit Amster dam, kwam er minder goed af. iHij sloeg met het hoofd tegen dlen boom en bleef in bewuste- loozen toestand liggen. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, werd het slachtoffer een fooerderij ibinnenge- dragen en daama naar het Centraal zieken huis te Alkmaar vervoerd. Zijn toestand was hopeloos. In de nabijheid van Fussen (Allgau) is een reiswagen met 35 passagiers uit Stutgart op een onbewaakten overweg door een trein ge grepen. Zeven personen vonden daarbij den dood, acht werden zwaar gewond in een zie kenhuis opgenomen. Dicht bij Halle is Zondag een reiswagen uit Berlijn met 32 inzittenden tegen een boom ge- botst en vervolgens in den sloot langs den weg gevallen. Zeventien personen werden daarbij gewond. HOTEL CONTINENTAL TE AMSTERDAM UITGEBRAND. In de ochtenduren van den 2en Pinksterdag heeft een zware hrand gewoed in hotel-restau rant Continental, Amstel 314 te Amsterdam, waardoor het gebouw vrijwel geheel is uitge- brand. Door het flihke optreden van den agent J. Slingerling, die een vrouw en een kreupelen man naar buiten heeft gebracht, zijn geen slaehtoffers bij dezen fellen brand te be- treuren. In de Oharitasstraat te Roosendaal is Zon dagmiddag omstreeks half zes een emstig ver- keersongeluk getoeurd, waarbij een per soon gedood en een ander licht gewond werd. De heer Joh. Berwaard uit Bergen op Zoom reed op zijn motorfiets, met zijn zoon op de duo, achter een autobus van de Brabantsche buurtspoorwegen ATO en is, waarschijnjijk door het verkeerd begrijpen van een signaal van den autobuschautffeur, tegen een huis op- gereden. De bestuurder van het imotorrijiwiel werd hierbij zeer ernstig gewond en is in het ziekenhuis Charitas enkele minuten na aan komst overleden. De duorijder werd licht ge wond en kon, na ter plaatse behandeld te zijn, naar huis terugkeeren. JIMMY CASH' ONTVOERDER GEARRESTEERD. De ontvoerder van den 5jarigen Jimmy Cash is gearresteerd. Men was hem op het spoor gekomen door een anoniemen brief. De aan- gehoudene beeft bekend, den jonigen te hebben vermoord. Het is een ikroegbaas uit Miami. MINISTER ROMME IN GRONINGEN. GRONINGEN. De Minister van Sociale Zaken, de heer Mr. C. P. M. Romme, heeft een bezoek gebracht aan Groningen. Hij was ver- gezeld van het hoofd van de werkverschaffing en s'teunregeling, den heer Meyer de Vries. Minister Romme is te 8,35 per vliegtulg op het vliegveld te Eelde aangekomen, waarna ten provinciehuize met Gedeputeerde Staten en de rijkscommissie van advies voor de werkver schaffing in de provincie Groningen werd ge- confereerd. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de buurthuizen van het Opbouw- werk te Aalter Veer. Voorts werd een be zoek gebracht aan werkkampen van de N.V. Vereenigde Groningsche gemeenten. Ten slotte reed het gezelschap naar Den Dollard, waar planmen voor landwinning werden besproken. De Minister zou in den loop van den namid- dag per vliegtuig weer van het vliegveld te Eelde vertrekken. DE ZAAK VAN 'T SANT. DEN HAAG. De rechter-commissaris, be- last met het onderzoek van strafzaken, heeft thans het gerechtelijk onderzoek in de bekende zaak Van 't Sant, oud-hoofdeommissaris van politie te E>en Haag, beeindigd en gesloten. Zooals men zich zal herinneren, is omtrent hetgeen waarvan de heer Van 't Sant werd verdacht en welke ffeiten in den loop van 1927 zouden zijn gepleegd, eerst door den procu- reur-generaal als fungeerend directeur van politie te Den Haag en als chef van den plaatselijken hoofd-commissaris een admini- Stratief onderzoek ingesteld. Ook werd door partijen, zijnde de familie die door den heer Van't Sant meent benadeeld te zijn als eischer, en den heer Van 't Sant als gedaagde, een arbitrale procedure gevoerd in het jaar 1935, welke eindigde met onltzegging van den eisch tot teruglbetaldnig van de aan den heer Van "t Sant ter hand gestelde bedragen. Daar het genoemd administratief onderzoek niet de gewenschte opheldering bracht, is op lhst van den vorigen Minister van Justitie door den Officier van Justitie gevorderd, dat de Rechter-Commissaris een gerechtelijk on derzoek zou instellen, welk onderzoek van toen af tot heden heeft plaats gehad. Het onderzoek is z66 omvangrijk geweest, dat het in 5 verschillende landen werd ingesteld. Ook zijn nadere hufezoekingen gedaan. Iedere vingerwijzing is gevolgd en nagespeurd. Het dossier vermeld meer dan 300 namen. Bijna 200 personen zijn gehoord. Ondanks al deze onderzoekingen is het de justitie niet mogen gelukken, op de vraag, of de verdachte de feiten heeft gepleegd waarvan hij wordt beticht, een positief ant- woord te geven. Van daar dan ook, dat aan verdachte nadat de sluiting van het gerechte lijk vooronderzoek onherroepelijk is gewor den, een kienniggeving van niet-verdere ver- volging is beteekend. PIANO OP HET LICHAAM GEKREGEN. WINSGHOTEN. Gisterenmiddag was J. Wiers, expeditieknecht van de firma Neder- voet alhier, met 2 andere mannen bezig met het afladen van een in een kist verpakte piano van een wagen. W. kwam te struikelen en kreeg de kist op het lichaam, waardoor hem de heide armen en heenen braken en hij in ernstigen toestand naar het R.K. ziekenhuis is overgebracht. BLJKSEM INSLAG. UTREOHT. Tijdens bet onweer dat van morgen vroeg over de stad woedde, sloeg de bliksem in in een huis aan de Vredestraat. Er werd een groot gat in het dak geslagen, terwijl de schoorsteen en vele pannen werden afgerukt. Er bevonden zich verscheidene per sonen in het huis, doch geen hunner werd verwond. Wel schrokken alien erg, vooral zij die onder het dak sliepen. Een begin van brand dat ontstond kon spoedig door de brandweer worden geblusch't. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. LITOOIBN. Van morgen is de 56-jarige landbouwer G. Tiemissen alhier, toen hij zich op weg naar het land bevond, tijdens het on weer door den bliksem getroffen en op slag gedood. De man is gehuwd en vader van 8 kinderen. ALLEEN WONENDE VROUW VERMOORD. BRUSS'EL. Dinsdagmorgen bemerkten de buren van mej. Lecognay, een 37-jarige vrouw, wonende in een huisje te Micheroux, aan den spoorweg Luik-Plombieres, tot hun verwon- dering, dat alles stil bleef. Zij idrongen daar op het huis binnen en vonden op een zolder- kamer, waar de vrouw gewoon was te slapen, het gruwelijk verminkte lijk. De politie heeft een Nederlandsch onderdaan, zekere U. ge arresteerd. Ten huize van den man werd een rok en een hemd met bloed hevlekt aangetrof- fen. Het onderzoek wordt voortgezet. GOEDERENDIENST STOPGEZET. ZEIST. De Ned. Buurtspoorweg Mrj., die kantoor houdt te Zeist, heeft besloten de goe- derendienst binnen enkele maanden geheel stop te zetten. Dit ingevolge de concurrence der vrachtauto's, waardoor de verliezen steeds grooter worden. Aan ruim dertig man tram- personeel is ingevolge het genomen besluit ontslag aangeizegd. LNBREKERS AANGEHOUDEN. ZEIST. Dezer dagen is ingebroken te Huis Teiheiden en te Zeist. Geld en gouden sie- raden voor een waarde van ongeveer f 300 werden meegenomen. Gister heeft men de dadens aangehouden, n.l. twee gebroeders v. L. uit Leiden en Cen persoon uit Utrecht. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. De gouden sieraden zrjn waarschijnlijk nog te Leiden te achterhalen. KANTON OPNIEUW GEBOMBARDEERD KANTON. Vanmorgen hebben weer 31 Japansche vliegtuigen Kanton gedurende een half uur gebombardeerd. Japansche vliegtui gen hebben ook pamfletten omlaag geworpen boven Awatau, waarin wordt meegedeeld, dat de oorlogszone thans naar Zuid-China wordt verplaatst. De burgers werden aangeraden de stad onmiddellijk te verlaten. De vliegtuigen keerden later terug en wierpen bommen naar de forten. OPLICHTER GEARRESTEERD. NUMBOEN. Op verzoek van den coramis- saris van politie alhier is te Zutfen gearres teerd de 32-jarlge B., oud-korporaal van het Indische leger. B. zou te Nijmegen verschil lende oplichtingen hebben gepleegd en zich ook aan rijwieldiefstallen hebben schuldig ge- maakt, evenals te Arnhem. B. is gevankelijk naar Nijmegen overgebracht. ERNSTIG GEVAL VAN BENZINEDAMP- VERGDFTIGING. LE3IDEN. Een emstig geval van benzine- dampvergiftiging heeft zich vanochtend in de garage van den heer O., aan de 4e Binnen- graeht te Leiden voorgedaan. Omstreeks half elf hoorden omwoners van het plantsoen in de nabij gelegen garage een motor aanslaan. Daar de deur gesloten was vermoedde men dat hier iets niet in orde was. Men waar- schuwde de politie en mevr. O. Toen men de deur opende vond men de beide zoontjes resp. 9 en 10 jaar oud, in bewusteloozen toe stand. Een van de jongens lag In de cabine van de aldaar staande auto, de andere lag op den grond. Door middel van een zuurstof- apparaat en door kunstmatige ademhaling slaagde men er in de levensgeesten weer op te wekken. Uit het onderzoek is gebleken, dat de jongens in de garage waren gaan speien en toen de motor op gang hebben gebracht. Door de uitstroomende benzinedampen zijn zij bewusteloos geworden. Slechts door die op- lettendheid der omwonenden is een emstig ongeluk voorkomen. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, gedeeltelij'k bewolkt, waarschijnlijk regen- of onweersbuien, veel koeler in het Oosten, in het Westen weinig of geen regen, iets koeler. TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 28 Mei. Pierre Jean Baptiste de Doelder, oud 29 j., jm. en Elisa beth Adriana CovC, oud 30 j., jd. 2 Juni. Karel Ludovicus Geers, oud 26 j., jm. en Janneke Rouw, oud 20 j.„ jd. 3 Juni. Jan Schippers, oud 22 j., jm. en Pieternella Jansen, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juni. Jan van Drongelen, oud 32 j., jm. en Susanna Cornelia Loof, oud 26 j., jd. Govert Simons, oud 29 j., jm. en Cornelia Anna Dees, oud 21 j., jd. Geboorten. 27 Mei. Pieternella Hendrika, d. van Jacobus Cornells Geensen en van Helena Cornelia van der Hooft. Francoise, d. van Joris Bareman en van Maria Adriana de Ridder. 30 Mei. Christina Elisabeth, d. van Anthonie Jan Nieuwelink en van Rachel Dieleman. Anna Elisabeth Maria Charlotta, d. van Willem Henri Francois Joseph van Son en van Catharina Christina van den Hurk (wonende te Vogelwaarde.) 31 Mei. Nelly Louise Remi Maria, d. van Antonius Adria- nus Kavelaars en van Alice Louise Hendrika

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3