SCHUDT UW LEVER WAKKER Landfbouwberichten Predikbeurten Gemengde Berichten Laatste Berichten en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. RECHTSZAKEN. WEER VER WACHTIN G. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN Iederen dag moet Uw lever ralnstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom fan gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het lederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw Mehaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el- iendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U Hoet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een Iter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel lit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroften >ui de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever- pilletjes bij apothekers en drogisten. f. 0.75. Ingez. Med. 3-jarige merries groote maat). le prijs Truida, van K. van Hoeve vnd.; 2e pr. Dora van Zorvliet, van L. W. de Regt te Zaamslag; 3e pr. Hermine van Vogelschor, van Anth. Deesde Jonge vnd. 4-jarige merries (kieine maat). le prijs Ida, van P. J. Dielemande Klerk te Zaamslag; 2e pr. Esdra van Luntershoek, van A. de Krakerde Feijter vnd.; 3e pr. Oda, van K. van Arenthals te Zaamslag; 4e pr. Albionne de Wattripont, van A. Dees de Jonge vnd.; 5e pr. Sulma, van A. Tollenaar Gz. te Hoek. 4-jarige merries (groote maat). le prijs Prudentia, van J. de RegtDiele man vnd.; 2e pr. Julma, van Jan van Hoeve te Sluiskil; 3e pr. Dora van Reuzenhoek, van J. A. Maris te Zaamslag; 4e pr. Mona, van M. Dieleman Mz. te Zaamslag; 5e pr. Martha, van H. de Regt(Huijssen vnd. 510-jarige merries (kieine maat). le prijs Claironne van Hoek, van A. B. W. Kindt te Hoek; 2e pr. Caline van Othene, van H. Dekker Jz. te Zaamslag; 3e pr. Rosa van Vogelschor, van A. Deesde Jonge vnd.; 4e pr. Annie Hoek, van A. B. W. Kindt vnd.; 5e pr. Flora, van K. de Koeijerde Feijter te Zaamslag; 6e pr. Cerise, van A. Deesde Jonge vnd.; 7e pr. Elza, van W. de Feijter Cz. te Hoek; 8e pr. Hertha de Laboureur, van A. H. Dekker Jz. vnd; 9e pr. Eliza van Paulus- polder, van P. Dieleman Mz. te Hoek; lOfe pr. Croquette van Mars, van A. Tollenaar te Hoek. 510-jarige merries (groote maat). le pr. Cora, van J. de Regt—Dielerpan vnd. 2e pr. Cuba, van Jan van Hoeve vnd; 3e pr. Treeze van Vogelschor, van A. Deesde Jonge vnd.; 4e pr. Blessina, van F. P. de Rubberde Kraker te Zaamslag; 5e pr. Ema, van A. ScheeleVan Hoeve te Terneuzen; 6e pr. Annie, van J. J. Huijssende Bruijne te Terneuzen. BUITENLANDSCHE DIENSTBODE ZONDEK WEKKVEKGUNNING. Een echtpaar had zich Donderdag voor den kantonrechter te Amsterdam te verantwoor- den, omdat het een Oostenrijksche dienst- bode zonder arbeidsvergunning in dienst had gehouden. Het meisje was reeds geruimen tijd in dienst, toen de bepalingen betreffende de arbeidsvergunning van kracht werden. De werkgevers hielden, in weerwil van de waar- schuwingen, het meisje in dienst. Doeh zij verkeerde aldus het echtpaar niet lan- ger als dienstbode, doch als huisgenoote in de woning. Het dienstmeisje, dat inmiddels is ontslagen, verklaarde tegenover de politie, dat zij in het geheel niet als huisgenoote werd behandeld, doch als dienstbode. Aanvankelijk hielden zoowel de man als de vrouw vol, dat hier geen sprake was van een wetsovertreding daar het hier een huisgenoote betrof. Ten- slotte kwamen de verdachten op hun verkla- ringen terug. De ambtenaar van het O.M. was van mee- niing, dat beide verdachten aansprakelijk waren; z.i. was echter de vrouw strafbaarder dan de man. Spr. vorderde hooge straffen, tegen de vrouw 1100 boete en tegen den man 550. De verdediger was van meening, dat uitslui- tend de man, als hoofd van het gezin, aan sprakelijk was, zoodat mevrouw zal moeten worden vrijgesproken. Ten aanzien van den man bepleitte spr. ontslag van rechtsvervol- ging, subs, een clemente boete. De kantonrechter wees onmiddellyk vonnis. De reden, dat een hooge boete moet worden opgelegd aan de vrouw, is naar het oordeel van den kantonrechter, gelegen aan haar hou- ding. Hij legde haar 22 geldboeten van 75 op, dus in totaal f 1050. De man veroordeelde hij tot 22 boeten van j 1, dus in totaal tot 22. GEEN MEiDEWERKING VERLEEND BIJ LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. Voor den politierechter te Assen werden Donderdag elf zaken behandeld tegen personen die tijdens de op 4 April j.l. gehouden lucht- beschermingsoefening niet hadden meegewerkt tot het slagen van deze oefening. Het meerendeel der verdachten had uit on- verschilligheid tegen de bepalingen van de luchtbeschermingsoefening gehandeld en werd door den politierechter tot geringe geldboete veroordeeld, varieerende tusschen 5 en 15 subs, evenzooveel dagen hechtenis. Een fabri- kant uit Tilburg die met zijn auto op den openbaren weg onder Vries had gereden, zon der dat de lichten voldoende waren afge- schermd, werd tot 50 boete subs. 50 dagen hechtenis veroordeeld. Aan den landbouwer K. te Zuidlaren, die zich tijdens de oefening met een kar op den openbaran weg bevond, hetgeen bij verorde- ning was verboden, doch die zich tegenover de politie bovendien ontoelaatbaar had uitge- laten, werd 1 maand gevangenisstraf opgelegd. Een andere verdachte J. K. uit Schuilingsoord (Zuidlaren) die zich per rrjwiel op den open baren weg bevond en zich eveneens tegen het gezag had gekeerd werd tot 14 dagen gevan genisstraf veroordeeld. klaarde zij, dat het kind zoo juist gestorven vas. Dit kwam cie poutie met juist voor, aan- jezien het kind reeds geheel van andeie xleeren was voorzien. Ook de dokter ver- .tlaarde, dat het ten minste 5 uur geleden was gestorven. Het lijkje is in beslag genomen en overge- bracht naar Dordrecht, waar de sectie werd verricht. Ook daar bleek, dat het kind aan ondervoeding was gestorven. Na eerst ontkend te hebben, iets met de zaak uitstaande te hebben, bekende tenslotte de vrouw, dat zij het kind met opzet steeds minder voedsel had verstrekt, teneinde zich er van te ontdoen. Zij verklaarde voorts, dat het kind reeds om 1 uur's nachts was gestorven. Zij had het toen van schoone kleertjes voorzien, teneinde te verbergen, dat het gewond was, hetgeen was ontstaan, doordat het zeer mager was ge- worden en zich op die manier had doorge- legen. De vrouw is in bewaring gesteld en over- gebracht naar Dordrecht. DE MOORD TE ALMELO. zenuw-instorting, welke deze confrontatie bjj aem heett teweeg georacht, te boven was ge nomen, is hij gaan vertellen en toen is de ge- schiedeniis voor den dag gekomen, omtrent de ware identiteit van Komovalec, de gere- gelde geschenken, welke deze van zekeren Waloek gedurende anderhalf jaar heeft ont- vangen, ten dienste van de contra-revolutio- naire beweging in Oekraine, den strijd, welken de Gepeoe tegen dezen tegenstander van de Sowjet heeft gevoerd en het ernstige vermoe- den ,dat Waloek een agent van de Gepeoe zou zijn, die in opdracht van de geheime Russische politie den aanslag had voorbereid en uitge- voerd. HET ONGEL.UK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE GILZE. De slachtoffers van het ongeluk op den onbewaakten overweg te Gilze, hetwelk Woensdagavond is gebeurd, zijn, naar nader wordt gemeld, de 22-jarige A. Rombouts uit Middelburg (N.-B.) en diens verloofde, de 22- jarige mejuffrouw C. Eskens uit Tilburg. DE COLORADOKEVER. Het tijdstip, waarop het optreden van den Colo radokever in de aardappelvelden veriwacht kan wor den, is wederoan aamg©broken. Als het warmer wordt, verlaat de kever den grond, waarin hij den winter heeft doongebracht en begeeft hij zich naar aardappeilplanten am zich daarmede te voeden en daarop eieren te leggen. Bij flinik warm en zonnig weer en bij wind uit Zuidelijke rich ting, kunnen ook kevers uit Belgie aanvliegen en in onze aardappel velden terecht kamen. Daarom moet in alle aardappelvelden, in de kieine zoowel als in de groote, van nu af aan weer nauw- keurig op de aanweizigheid van het insect gelet worden en als sporen ervan gevonden worden, moet daarvan onmiddellijk mededeeling worden gedaan, opdat alle maatregelen voor een volledige uitvoe- ring genomen kunnen worden. Het vorige jaar is de Coloradokever op drie plaat- sen in ons land gevonden. Door den Plantenziekten kundigen Dienst zijn toen alle maatregelen geno men. die in verband met het tijdstip van ontdekking genomen konden worden, om deze haarden volledig uit te roeien. De 'kever is dus niet meer een bedred- ging op een afstand, maar is een werkelijik gevaar voor onize aardappelcultuur en voor -onizen uitvoer- handel geworden. Wij zmllen echter met alle beschikbare middelen daartegen vechten en wij kunnen zonder twijfel daarin ved bereiken, als wij de medewerking van alle verbouwers van aardappelen in de provincien Limburg, Noord-BraJbant en Zealand vertkrijgen. Van rijkswege zal zeer veel gedaan worden, om de gevaren voor versipreidinig van den kever, die aan het optreden in het vorige jaar verbonden zijn, tegen te gaan, zoowel door bespuiting van de velden in de omigewing van de drie haarden met lood- arsenaat, als door het organiseeren van een zoek dienst in het meest bedreigde deel van ons land. Maar het zijn ook de aardappelverbouwers zelf, die daarbij moeten medewerken en die voortdurend met aandacht hiun gewas, plant voor plant, moeten gadeslaan en van elke vondst of van een verden- kinig van de aanweizigheid van het insect melding moeten maken. Wij moeten met de mogelijkheid, dat het insect op meerdere plaatsen optreedt, reke- ning houden en er Is zooveel aan gelegen, dat de uitroeiingsmaatregelen met de grootste nauwkeu- righeid worden genomen, dat zij alleen onder toe- zicht van den Plantenziektenkundigen Dienst mogen worden uitgevoerd. Laat dus elke aardappelverbouwer in de provin cien Limbung, Noord-Brabant en Zeeland, of hij vele hectaren dan wel een klein hoekje in zijn tuin verbouwt, van nu af aan regelmatig zijn gewas onderzoeken op de aanweizigheid van kevers of larven en van de door dezen veroorzaakte vreterij aan de bladeren. In de andere provincien is waakzaamheid wel gewenscht, maar de kans op optreden nog zeer gering. De kever is 1 cm lang, in den vorm van een groot lievenheersbeestje, met gele dekschilden, waarop 10 zwarte strepen in de lengteriohting. De larven zijn rood van kleur, zacht van huid en met sterk gezwollen achterlijf. Zoowel de kever als de larven vreten gaten in de bladeren der aardappelplanten. Het is vooral op deze aanduidingen van vreterij, dat moet worden gelet. Volgens de bepalingen van de Ooloradokeverwet is ieder, die een kever of larven vindt, verplicht, daarvan ommiddellijk aangifte te doen bij den Bur- gemeester zijner gemeente, terwijl het ook wensche- lijk is, dat ten spoedigste mededeeling gedaan wordt aan een ambtenaar van den Plantenziektenkundi gen Dienst. 'Het is zoowel voor onze aardappelcultuur als voor onzen uitvoehhandel in aardappelen em andere land- en tuinbouwproducten, van het grootste belang, dat alles gedaan wordt om een verspreiding van den Coloradokever over ons land tegen te gaan, maar daarvoor is een krachtige en eensgeizinide samen- werking tusschen de aardappelverbouwers en den Plantenziektenkundigen Dienst noodig. Wij rekenen dan ook op aller mederwerking. Let op den Coloradokever. ZONDAG 5 JUNI 1938. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Caaemier; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 9.30 u. n 2.30 u., de heer F. H. J. Bik. HOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. AXEL. 9.30 u., Ds. Van Oeveren; 2 u., lees- dienst. ZlAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kore- vaar. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. A. Dronikers. 1-HILIPPINE. 2 u., Ds. Van Oeveren. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. AXEL. 9.30 u., Ds. Post; 2.30 u., eand. De Ruijter. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u„ Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Woensdagavond, juist een week na den moord op Tijtje Hof, het woonwagenkind te Almelo, kan deze misdaad als geheel opge- helderd worden beschouwd. De 24-jarige J. F. v. d. W. heeft n.l. bekend, den moord te hebben gepleegd. Deze bekentenis is niet in de laatste plaats losgekomen door het vimden van het mes, waarmee de misdaad is begaan. Eerst is ge meld, dat het' kind met een hamer zou zijn vermoord, dat haar de schedel zou zijn inge- slagen. Bij de sectie op het lijk door dr J. P. L. Hulst is dit onrjuist gebleken. Wel lag de veronderstelling voor de hand, daar een hamer bij het lijk werd gevonden, en het hoofd geheel bebloed was, maar ten slotte bleek de schedel onbeschadigd te zijn. De hamer lag ter plaatse, aangezien daar ook, steenen worden geklopt. Het was dan ook, zooals men zich zal herinneren, een steenklop- per, die het slachtoffer vond. Dr. Hulst stelde vast, dat het meisje met een mes was gedood en wel op een meer dan beestachtige manier. Het hoofd was nage- noeg van den romp gescheiden. Sinds dit vaststond, heeft de politie niets onbeproefd gelaten om het mes te vinden. Zij had hier nog een reden voor. Op grond van andere aanwijzingen, n.l. bebloede kleeren, het ont- breken van een alibi en tegenstrijdige verkla- ringen had men de hand gelegd op v. d. W. De man ontkende echter een mes te hebben bezeten en er werd ook geen mes op hem gevonden. Een onderzoek wees uit, dat de man Dinsdag 24 Mei, dus een dag voor den moord, te Assen uit de gevangenis was ont slagen, waar hij een straf van acht maanden had ondergaan wegens rijwieldiefstallen. Een telefoontje naar Assen verschafte de zeker- heid, dat v. d. W. bij zijn ontslag in het bezit was geweest van een dolkmes in scheede. De politie begon de Haven geheel af te dreggen en toen dat geen resultaat opleverde is men gaan zoeken in beerputten enz. Ten slote zijn in de binnenstad een groot aantal riolen en rioolputten geleegd en deze ijver werd beloond want in een putje aan de Boompjes vond men het mes. Bloed en haar kleefden er nog aan. Toen v. d. W. daarna nog eens aan den tand werd gevoeld, bekende hij de misdaad. De dader staat brj de politie in Twente on- gunstig bekend. Herhaaldelijk is hij veroor deeld wegens diefstal en ook was hij er van verdacht, betrokken te zijn in eendge zeden- misdrijven. Hij is te Haaksbergen geboren, maar bet laatst kwam hij te Almelo uit Win- terswijk. In den korten tijd van zijn verblijf te Almelo is hij gehuwd, maar zijn vrouw had hem al na korten tijd verlaten wegens zijn gedrag. Vastgesteld is voorts, dat elke relatie tus schen dader en slachtoffer ontbrak. In dit verband kan worden opgemerkt, dat 't meisje vermoedelijk ook niet vrijwillig met den man is meegegaan, maar half of geheel tegen haar zin is meegesleept, naar men denkt over het hek aan den Kloosterweg. Dit zou kloppen met de verklaring van een wielrijder, die om- streeks half elf Woensdagavond gezien heeft, dat iemand met een pak op zijn nig de Haven Z.Z. overstak. Dit geschiedde juist tegenover den hoofdingang van de opslagplaats van ge- meentewerken en de onbekende is toen snel met het pak gaan staan in een hoek bij het gebouw. Misschien is hij door een klein poortje naar binnengegaan (het komt wel eens voor, dat dit poortje bij den ingang niet ge- sloten is), maar waarschijnlijker is toch, dat de dader over het hek aan de Kloosterweg is geklauterd. In het keetje op de opslagplaats zou dan de misdaad zijn geschied. DE KWESTIE VAN DE FOTO VAN WALOEK. NA TERECHTZITTING GEARRESTEERD. Een inwoner van Hilversum, die zich Don- derdagochtend voor het kantongereeht te Amersfoort had te verantwoorden wegens strooperij, voegde na afloop van de behan- deling van zijn zaak den verbalisant, een jacbtopziener uit Woudenberg, een in hooge mate beleedigende uitdrukking toe. In verband daarmee gaf de ambteniaar van het O. M. Mr. A. Klein, eenigen politieman- nen opdracht den man onmiddellijk te arresteeren. Per auto van de rijksveldwacht is hij naar het politiebureau gebracht. RONSELARIJ. De politie te Enschede heeft tegen G. aldaar proces-verbaal opgemaakt wegens ronselarij. Het kwam de politie ter oore, dat twee jonge- mannen, 20 en 25 jaar oud, op het punt ston- den naar Spanje te vertrekken. Bij onderzoek bleek, dat zij door G. waren geronseld voor het linksche leger. Uit het onderzoek is niet komen vast te staan, dat G. zich ook in andere gevallen aan ronselarij zou hebben schuldig gemaakt. TREINSMID BEKNELD GERAAKT EN GEDOOD. Donderdagochtend is op het stationsempla- cement te Zutphen de treinsxnid E. tusschen twee treinstellen beklemd geraakt. E. werd zwaar gewond opgenomen en is eenige uren later in het ziekenhuis aan de gevolgen over- leden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagochtend is te Olst de 55jarige on- gehiuiwde D. v. d. Noort, die per fiets den weg overstak zonder riehting aan te geven, door een auto geigrepen en op slag gedood. De auto, hestuurd door A. R. T., reed van den hoogen dijk af. De bestuurder kreeig geen letsel. Woensdagavond is op den rijksstraatweg 's 'Hertogenibosch-Cuilemborgnabrj het via duct te Waardenlburg, het 8-jarig zoontje van de famiiie Kliip uit Den Haag, die met zijn moeder daar logeerde, door een vrachtauto uit Lieshout aangeredien en op slag gedood. STEBKPARTI.J TE HILLEGERSBERG. Hij heeft aan de recherche belkend een zes- tal inbraken te Hilrversum, welke alle in de laatste maanden zijn geschied, te hebben ge pleegd. Op de Vondellaan te Hi'lversuim werd eeni gen tijd geleden de bejaarde mevnouw v. d. L., die op het posttoantoor een cheque van 140 had geind, van haar tasdh toeroofd. Het was midden op den dag en de (brutale roover had zich op de fiets met zijn buit uit de voe- ten gemaakt, de ontstelde dame 1/uid roepend achterlatend. Het vage signalement was niet voldoende om den dief op te sporen, maar oak deze misdaad is door N. gepleegd en hij heeft een volledige bekentenis hierover aifge- llegd. Aangezien in de omliggende gemeenten, spe- ciaal Bussum, ook herhaaldelijk van dit soort beroovinigen hebben plaats gevonden, zal de jongeman ook hierover worden gehoord, daar hij ook van deze misdaden wordt verdacht. Verschillen'de der gestolen igoederen had N. te Utrecht en Amsterdam van de hand ge daan. Hij zal ook over inbraken in andere plaatsen worden gehoord. IHij heeft zich boivendlen nog schuldig ge maakt aan oplichting, te Amsterdam ge- pleeigd. Daar had hij bij een firma enkele costumes, een ragenjas en andere kleeding- stukken gekocht en onder valschen naam en adres meegenomen. Ook deze daad heeft hij bekend. De jonigeman heeft over al zijn misdaden, voor zoover hij hierover gehoord is, reeds een volledige bekentenis onder tranen afgelegd. Nadat N. op het politiebureau verhoord is, is hij naar Amsterdam overgebracht en daar in voorarrest ter beschikking blijven van den Officier van Justitie. EEN TROUWLUSTIGE AVONTURIERSTER De politie heeft eeni jonge vrouw, Janina Dambska, gearresteerd, die er in geslaagd is, steeds onder een anderen naam, zestien maal achtereen in verschillende Poolsche steden in het huwelijk te treden. Slechts drie dier huwe- huwelijken waren wettig ontbonden. De jonge vrouw placht na eenige weken echtelijk geluk te verdwijnen met de juweelen en de spaardui- ten van den ontroostbaren echtgenoot. Matige, tijdelijk weliicht krachtige, Zuide lijke tot Zuid-Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of hetroklken, weliicht eenige regen, des nachts iets zachter, overdag dezelfde temperatuur. Nedprduitsch Gereformeerde Gemeente. TERiNEUZEiN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. 6.30 u. Evangelisatiegebouw Othene. Ds. A. Dronkers, van Kloosterzande. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. HOEK. MAANDASG 6 JUNI 1938. Ned. Hervormde Kerk. 9.30 u., Ds. E. Raams. Te Hililegersbeng is de 17jarige A. Dullaert, door een messteek in den rug getroffen. De dader, de 52jarige J. U., is in hechte nis genomen. Deze verkeerde op het oogen- blik van de misdaad sterk onder den invloed van sterken drank. De aanleiding tot het gelbeurde was het volgende D. had geruimen tijd omgang met den 17- jarigen zoon van J. U. Beide jongens haalden nog al eens kattekwaad uit en werden o.m. be- trapt bij het plunderen vain een automaat. Dit feit hinderde den ouden U., zoodat de verhou- dinig ongunstig werd. Tijdens een familiefeestje ten hiuize van D. was ook de 17jarige A. D. tegenwoordig. Op den terugweg naar huis ontmoette D. den ouden heer U., die terstond ruzie zocht en den jongen dreigend voigde. De jongen vertrouwde U. niet en riep om assistentie aan zijn vader. De vader verscheen en wisselde eenige scheld- woorden met U., waarna hij van U. een klap onbving. De oude heer D. beval daarna zijn zoon om toinnen te komen, doch terwijil deze zich om- keerde om aan het bevel te voldoen, trok de oude U. een mes en bracht den jongen een stee'k toe in den rug. De jongen kon thuds worden verpleegd. J. U. is kort na het gebeurde gearresteerd en op- gesloten. Gereformeerde Gemeente. TERNiEUZEflST. 9.30 u„ leesdienst; 2.15 u., Ds. Van de Benge, van KraJbbendijike. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. ONTAARDE MOEDER. Woensdagmorgen omstreeks 9 uur kwam de huisvrouw van A. K., te Oud-Beijerland, uit haar woning geloopen, ondersteund door een buurvrouw. Een voorbyganger, die vermoedde, dat er iets was gebeurd, begaf zich naar binnen en ontdekte, dat het vijf maanden oude kind dood in den wieg lag. Ulings werden een dok ter en de politie daarvan in kennis gesteld, die zich naar het huis van K. begaven. De dokter constateerde ondervoeding. Aangezien het vermoeden rees, dat er een misdrijf in het spel was, werd de vrouw van K. overgebracht naar het gemeentehuis en voor den waarnemenden burgemeester, den heer K. Visser geleid. Bij het verhoor ver- De N. R. Crt. schrijft: Naar aanleiding van het bericht, als zou de in de dagbladen van Dinsdagavond gepu- bliceerde foto van den zoogenaamden Waloek in werkelijkheid een portret zijn geweest van den rechercheur Kuntkes uit Maassluis, heb ben wij ons tot den commissaris van politie den heer P. Roszbach gewend, die met het onderzoek in deze zaak is belast. Deze deelde ons het volgende mede: De desbetreffende foto is geen portret van genoemden rechercheur. Weliswaar bestaat er zulk een frappante gelijkenis tusschen hem en Waloek, dat Baranowsky den rechercheur indefdaad voor Waloel^ heeft kunnen aanzien. Het is mij onmogelijk mee te deelen, aldus de heer Roszbach, op welke wijze de gepubliceer- de foto in mijn bezit ib gekomen. Wel kan ik verklaren, dat ik in deze zaak gebruik zal maken van alle middelen, mits niet illigaal of immoraal. Er zijn immers voor Nederland en heel West-Europa te groote belangen mq^ deze zaak gemoeid. Tot zoover de verklaring van den commis saris. In deze ingewikkelde en geheimzinnige zaak zijn nog steeds tal van vragen onbeantwoord gebleven en vermoedeljrjk zullen velen eenigs- zins sceptisch hebben gestaan tegenover de mededeeling van Baranowsky (den zooge naamden Bora), dat hij aianvankelijk heeft geweigerd eenige inlichting te geven omdat hij meende in handen van de Gepeoe te zijn gevallen. Zooals men weet is de moord op Maandagmiddag omstreeks kwart over twaalf gebeurd; enkele uren later is een vreemde- ling, die eerst opgaf Bora te heeten, maar die achteraf Baranowsky bleek te zijn, die hier op een valschen pas vertoefde, aan hotel Cen- traal aan de Kruiskade, waar Konovalec zijn intrek had genomen, onder den naam van Novack, komen informeeren naar dezen No- vack. Hij is toen door rechercheurs aange- houden en per auto naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Tot Dinsdagavond laat heeft hij geweigerd iets meer te vertellen, dan dat hij Bora heette dat hij uit Weenen hierheen was gekomen per vliegtuig, in opdracht van Novack, omdat men hier ter stede een belangrijk bedrag aan geld zou ontvangen. Pas Dinsdagavond, nadat hij met het lijk van Konovalec, alias Novack, was geconfronteerd en hij de gevolgen van de INBRAAK te ROTTERDAM. Wtoensdagmongen is ingebroken in het kan- toor van de N.V. Netam, Nederlandsche tanik-, apparaten- en machinefaibriek, gevestigd aan de Galrvanistraat te Rotterdam. Uit een in het kantoor staande ibrandkast is e-:n ijzeren geld'kistje, inhoudende 4000 aan bankfoiljetten en zilvergeld. gestolen. Er zijn geen sporen van geweld te vinden. De brandkast moet dus of niet afgesloten zijn geweest, of de inbrekers heblben beschikt over de sieutels. Een naiuwgeizet onderzoek wordt ingesteld. CONSUMPTIETENT VAN HET ZWEMBAD TE WEESP INGESTORT. Op het terrein van de bijna voltooide ge- meentelijike ziweminrichting aan de UtTec'ht- scheweg te Weesp is Woensdag de in aanihouw zijnde consumptietent tengevolge van het weg- nemen van eenige schoren inigestort, waardoor de zwemmeester, de heer G. BaJkker, onder een massa planiken en riet, waanmede het daik gedekt was, bedolven werd. B. had een hloe- dende verwortdinig aan het gelaat bekomem; voorts waren zijn enkeils ontveld en ook had hij schrammen aan de armen opgeiloopen. In vebband met doze instortinig zal het waar- schijnlijik niet mogelijk zijn de ndeuwe zwem- inrichting, zooals in de ibedoelig lag, a.s. Zaterdagmiddag te openen. GEARRESTEERDE INBREKER REKENT MISDADEN. De arrestatie van den 28-jarigen Hilver- sumschen inbreker F. N., die onder^zoo sen- sat ioneele omstandigheden geschiedde, blijkt thans een zeer goede vangst te zijn. De jon geman heeft (verschillende misdaden van den laatsten tijd op zijn geweten. De wonde door den revolverkogel veroor- izaakt, blijkt nog al te zijn meegevallen, want reeds Woensdagmid'dag om 3 uur is N. uit de R.K. zielkeiwerpleging ontslagen en naar het bureau van politie overgebracht. Inmid dels, heeft hij reeds onder den indruik van de omstaridiigheden, vol berouw een aantal zijner misdaden aan de politie bekend. De jongeman, een werkloos ondenwijzer, die Zich niet tegen de moeilijikheden van het leven opgewassen achtte, was langzamerhand op het slechte pad geraakt. DE MOORD TE ROTTERDAM. ROTTERDAM. Naar aanleiding van ver schillende pulblicaties in de bladen heeft de po litic aihier een nauwgezet onderzoek inge- stclld naar de verklaringen van een chauffeur te Aimsterdam, die in Hotel Centraal te Rot terdam in April 1935 een pakje in ont/vanigst zou hebben genomen, dat bestemd was voor Konovalec, die te Rotterdam om het leven is gekomen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat dit heelemaal niets te maken heeft met de ont- hul'lingen over Wlaluck. In April 1)935 heeft in het Hotel Gentraal een Italiaansche beeldhou- wer vertoefd, Maroolli genaamd, die toen in financieele moeilijkheden verkeerde. De hotel- houder heeft hem toen geholpen en in onder- pand genomen het in zijn bezit zijnde groot- kruis, dat de Paus den beeldhouwer had ge- schonken. Hij had daarop bij de directie van het Hotel Centraal een bedrag van f 50 ge- leend. Ongeveer 4 weken later is de chauf feur van wege den beeldhouwer met een brief naar het Hotel Centraal te Rotterdam gegaan. Bij de opening van de envelop, kwamen daar- uit 2 bankbiijetten van 25 te voorschijn. De hotelier heeft daarop het in onderpand zijnde grootkruis verpakt meegegerven met den chauffeur. Er blijft dus van de sensationeele onthuMing omtrent het pakje (een bom) niets over, daar dit slechts het grootkruis bevatte. DOOR TREIN OVERREDEN. DE1N HAAG. Gisteravond had de 38jarige werklooze P. Akerbouw te Leddschendam zich achter het wachthuis van de Nederlandsche spoorwegen langs de lijn naar Den Haag- Rotterdam op dit baanvak begeven. Op dat moment naderde de electrische trein. A. werd door deze gegrepen en kwam midden op den weg tusschen de rails tercht. Toen de trein tot stilstand was gebracht, bleek, dat hem de ibeide beenen waren venbrijzeld. Het treinver- keer ondervond rudm 15 minuten vertraiging. De man is overgebracht naar het St. Antho- niusgasthiuis te Voonburg, waar terstond met aimputatie der beiide beenen boven de knie is begonnen. WAPENSMOKKELARIJ. AMERSFOORT. De politie aihier heeft den 32jarigen D. uit Den Haag aangehoudem, ver dacht van wapensmokkelarij. Hij bevond1 zich onder deze gemeente met een auto, waarin 30 repeteerpistolen werden gevonden. Hij heeft bekend, dat de auto zijn eigendom is. Er is tegen hem proces-veibaal opgemaakt wegens overtreding der Wiapenwet. Eenigen tijd geleden ontving iemand in deze gemeente bericht, van een Amsterdammer, waaibij deze mededeelde, dat hij een groote partij revolvers te koop aanlbood. Zoo noodig kon hij er 3000 leveren. Gisteren verscheen de Amsterdammer pGiotselinig met een auto en een tweeden persoon, de aangehouden D. Toen de auto door de politie werd aangehouden, wist de Amsterdammer te ontkomen, doch D. werd aangehouden. DE ONTVOERING VAN HET 5-JARIG JONGETJE. PRiINQETOWINDe grootste jacht welke Florida ooit heeft gezien heeft thans plaats. Een groote meniigte is hier in de weer om de ontivoerders van het 5-jarig zoontje van den petroleummagnaat John Cash te vinden. Vliegtiuigen van de marine en van particulie- rcn nemen aan de nasporinigen deel. Vijf en zestig- vaartuigen zoeken langs de kust over een lengte van 280 K.M. Duikers zoeken in kanalen en in met water gevulde groeven. De stad waar de ontvoering plaats vond, heeft het aanzien van een soldatenkamp. Het aantal deelnemers is zoo groot, dat het Roode Kruis poster heeft geplaatst om hen te voeden. BOTSINGEN TUSSCHEN EQUADOR EN PERU. BOGOTA. Berichten uit Equador bevesti- gen de geruchten over botsinigen van troepen van Equador en Peru. De bladen melden, dat diplomatiieke stappen zijn ondernomen te Lima, de hoofdstad van Peru. STAAT VAN RELEG IN 't SANDSJAK. ANTIOCHIfi. De incidenten, welke zich in de afgelooipen welken, in de onugeving van An- tiochie hebben afgespeeld, hebben in Turksche kringen te Alkara een beweging teweeg ge bracht, die hebben geleid tot maatregels voor veihooging van de veiligbeid der Turksche bevolking. Daartoe is de staat van beleg in het Sandsjak afgekonidigd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2