ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN ABDIJSIROOP Stop dien hoest No. 9768 VRIJDAG 3 JUNI 1938 78e Jaargang Sinkstcrlccsl Buitenland Paardenfokkerij AKKER's versterkte EERSTE BLAD TER NEUZEN, 3 Juni 1938. AXEL. tlHi BI Ml i-mBMH Ml NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Biimen Ter Neuzen 1,25 pqr 3 maanden Buiten Ter Neuzen ir. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Arnerika 2,overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post ADonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Finna P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor eiken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de ultgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. WBGENS HET PINKSTERFEEST ZAE A.S. MAANDAG GEEN NUMMER VAN DIT BEAD VERSCHIJNEN. DE MISDAAD VAN GRANOLLERS. 'Het stadje Granollers, dioht by Barcelona, aan de spoorlgm naar Puigcerda, is door vlieg- tuigen van Franco aan een moorddadiig bom- bandememt onderworpen. Dit bombardement m/oet met dat van Guernica, Barcelona en Alicante gerekend worden tot de verschrik- keiykste van den SpaansChen bungeroonlog. Granollers is een nyiver falbrieks- en markt- plaatsje, welks inwonertal omgeveer 10.000 den laatsten tijd nog venmeerderd is door vele vludhtelimgen uit de oorlogsizone van Ca- talonie, die hier meemden veildig te eyn. In de morgenuren is Granollers het drukst. Dan wordt er markt gehouden. Uit de dorpen in de omgeving trekken velen naar het stadje am er banded te drgiven. Franco's vliegers schgnen het steeds op voile marktipleinen gemunt te helblben. Guernica en Alicante hebben het reeds bewezen. Otm 9 uur, Wloensdaganorgenverschenen vgf vlieigtuigen boven het open stadje Granollers. Zg kiwamen van groote: hoogte omlaagschie- ten. De aanval geschiedde 7.60 snel, z6o onver- wadht, dat niemand tijd had, dekking te zoe- ken in de speciale schuiilplaatsen, die het ge- meentefbestuur kort geleden heeft laten aan- leggen. Daar vielen de bommen, twintig in getal. Zij vielen op het centrum van het stadj'e, op de overvolle visefhmarkt. Een der bommen traf de visohihal. Eden donderslag weerklonk, de visdhhal was een ruine. Het dak stortte in op de honderden menschen, meest vrouwen en kinderen. Andere bommen vemietigd'en de hoofldstraat met al haar verkeer en haar fleurige winkels. IHet was een ooigenlblik doodstil in de stad. Men hoorde alleen het geronk der vliegtuig- motoren, Na dit eerste moment van ontzetting werd onmlddellijik de hulpverleening georgani- seerd. Gniophcmdelijik werden gewonden in het zie- kenihuiis aumgevoend. De doodenzaal was ech- ter veel te klein voor het groote aantal slacht- offers, zoodat men de meeste lijken langs den muur van het kenkhof neerlegde. lOp vragen van den Havas-correspondent verklaarde de burgemeester, dat geen emkel militair doel getroffen is. Men heeft de bom men uitsluitend op het centrum der stad ge- richt. Des miidlclags omstre'eks twee unr waren te Granollers 430 dooden gelbongen, hiermede waren evenwel nog niet alle slacihtoffers van het botmibardement goborgen. Men raamt het totaal aantal dooden op meer dan 500. Edn bom heeft een scholencomplex getrof fen, waar geluk'kig nog niet alle kinderen naar binnen waren gegaan. (Men heeft vastgesteld, dat er op eilke zes dooden vijf vrouiwen of kiindtren waren. Dit kan men ,,de misdaad van Granollers" noemen. Des middaigs helblben Franco's vliegtuigen nog eenige bommen op Barcelona laten vallen. Hier werden drie personen gedood en 68 ge- wond. Onder de puinhoopen van Alicante worden nog steeds dooden gevonden. 'Het aantal doo den bedraagt tihans al 327; het aantal gewon den 1050. Udt Valencia wordt gemeld, dat de reigee- ringsludhtmadht 14 Fiat-vliegtuigen van Fran co he ft neengesdhoten, zijzelf verloor 3 toe- stellen. iDe regeerinigsluchtmacht heeft voorts de haven van Palma de Majorco gebomtoardeerd eonder slachtoffers te maken. Drie nationalis- tisdhe schepen geraaikten in brand. In de haiven van Valencia is het Engelsche ss. „Penthemes" by een luchtaanval getrof fen en gezonken, evenals een Sipaansch schip. iDe linksche fracties van de Fransche Kamer helblben een communique gepujbdiceerd, waarin met verontiwaardiging wordt geprotesteerd tegen het herhaalde bomibardeeren van de open Spaansche steden Alicante, Valencia, Barce lona e.a., waanbij honderden onschuldige slacihtofifers den dood hebben gevonden. DE KWESTIE VAN DEN DIENSTPLICHT IN ENGEEAND. Minister-president dhamiberlain zal in het DaigeTfhuis een verklaring afleggen over het vraaigstuik van dienstplicht in tyd van oorlog. In veriband met een man of m'eer vage aan- duiding van minister Inskil in een rede in het Lagerhuis op Maandag, meende men, dat de regeering van plan was de dienstplicht in te 611 een wetsontwerp daartoe ge- reed lag. Het schtjnt, dat Inskip's verklaring •met het oog had op een dienstplicht in den klassieken zin van het woord, maar op mobi- lisatie van alle hulpforonnen des land. Ver- scheldene oppositieleden zyn voomemens een -»°Ter- kwestie aan te vragen, indlen LV^ nng T\n C^bcrlain niet voidoende opheQdermg zal brengen. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN. Verbetering. De heer J. de Vos deelt ons mede, dat in het verslag der jongste raadszittinig opgeno- men in ons vorig nummer, het door hem ge- sprokene over uitlbreiding der pdlitie onjuist is weergegeven. Wij helblben hem laten zeggen: „De heer De Vos kan zich vereenigen met de woorden, die zijn fractiegenoot, de heer 't Gillde gesproken heeft. Indien het hoofd van politic, dat is de voorzitter, op goede gronden meent, dat uit- breiding der politiemacht noodizakeiyk is, zal hij er zijn stem aan geven. Overigens is er notg ten financieele noodizakeiyiklheid, en die is: bezuiniginig.'* iDit is ongeveer juist het tegenovergestelde van hetigeen door hem is geizegd. Dit moet als voilgt worden gelezen „Ik kan mij vrijwel vereenigen met wat de heer 't Gilde heeft geizegd. Echter zal dan de voorzitter als hoofd der politie, toch wed op zeer deugd'elijke gronden moeten aan- toonen, dat uitbreiding van het politiecorps noodzakeiyk is. Dan zullen wij ook nog moeten overwegen of het financieel wel mogeiyk is. Wij leven nog altijd in een tijd van beizuini- ging, terwijd aanneming van het voorstel toch uiteindellijk een 3500 per jaar zal kosten en ik ben nog bij lange na niet ,bereid, daaraan mijn stem te geven. Ik kan de noodzakelyik- heid van uatlbreiddnig van het politiecorps niet EEN ONGEVAL. By het schoonmaken van den voorgevel van het perceel van den coiffeur Vink in de Vloos- wijkstraat alhier, had de werkster, de weduwe M. VerlindeKlaassen, het ongeluk van de trap, die zij daarbij gebruikte, te vallen. In bewusteloozen toestand werd zy met een hoofdwonde by den heer Vink binnengebracht. Na ingeroepen geneeskundige bulp van Dr. Van Breda Vriesman werd zij later per zie- kenauto naar haar woning in de Nieuwediep- straat vervoerd. COLLECTE DORUS RIJKERSFONDS. De alhier gehouden collecte heeft opge- toracht f 79,20. WAS WAEOEK TE DOMBURG OF TE ZAANDAM? In verband met het Ibericht, als zoude Wlaloek te Domiburg gesignaleerd zijn, meldt men aan de Mlidd. Grt. nog 'een merikiwaardige bijizondehheid. Zooals hieronder vermcld zal worden, heeft de politie waarschijnlij'k in het belanig van het on'derzoek, zich een klein trucj'e veroorloofd, en een foto van een Neder- landschen rechercheur, die sprekend op den moordenaar gelijkt, als de foto van Waloek gepulbliceerd. De Ibijizonderheid is nu deze, dat, naar men nad'.r uiit Domiburg meldt, het echtpaar Bostma, toen het deize foto vertoond werd, verklaard moet helblben: ,,hij lijkt het sprekend, maar op deze foto vertoont de man meer 'een boikserstyipe, terwijl de man, die in den ochtend na den moord, zich te onzent ver- voegde, beslist het type van een heer ha'd." Overigens moeten wij wel opmerken, dat h'ct in gevallen als het onderlhavige een veel voorkomemd verschijnsel is, dat de moorde naar op tal van plaatsen tegelijk gesiignaleerd heet te eijn. Diikwijls zal hierbij te goeder trouw van vergissing sprake moeten zqn, maar in emstiige geivailen als detze pleeigt de recherche elk spoor zeer zorgvuldig na te gaan totdat eventueel de onjuistheid of de in het oog val'lende onwaarschijniykheid is komen vast te staan. En wy h'.lbben wel den indruk gekregen, diat het Domiburgsohe Waloek-geval de emstige aandacht van politie en recherche heeft. 'Van andere zijde meldt men nog aan d'e Mid'd. Crt., dat bij de politie te Domiburg o.a. nog een beriicht is binnengekomen, dat Waloek na het ibezoek aan Domiburg, naar Oostkapelle geiwanideild zou zijn, alwaar hy om 10 uur is tegengekomen door iemand, die hem in den vroegen morg'en te Domburg had geizien. Nu past een wandeling DomburgOostkapelle weinig in het plan van de vfluciht van een moordenaar, doch van al deze mededeelingen is dc Rotterdamsche politie op de hoogte gestelid. Verklaringen van winkelier en bootwerkers bij de politie te Zaandam afgelegd. De politie van geheel Europa zoekt naar den dader van den ibomaanslag te Rotterdam. Signalement en portret zijn door lederen po- litleman grondig in het geheugen geprent, doch ook d'e leek op politiiegelbied komt met vele en velerlei aanwijzingen en gegevens op de politielbureaux, gegevens, die alle nauwken- rig moeten worden onderzocht en nagegaan. Wiaren het in Domiburg een kapper en zijn vrouw, die den gazochten Waloek van het por tret, dat in alle kranten is verspreid, meenen te herkennen, in Zaandam zijn het bootwer kers en een siigarcniwimkelier, die zich aan het hoofdlbureau van politie hefbben gemeld met de mededeeling, dat zij nadat zij een krant zagen, waarin het portret van Waloek voor- komt hen aan het eind van deze week in Zaandam in een sloep, die naar het Russische houtsehip „KuilbisheV" voer, hebben geizien. De eerste was zeer pertinent in zjjn mede deelingen. Aan het eind van de vorige week, op een avond te ruim half acht, Donderdag of Vrijdaig, stond hy aan den havenkant te Zaan dam, waar het Russische houtsehip, dat 20 Mei was binnengekomen, voor anker lag. (Met een sloep begoven zich drie personen aan boord, waarvan de een niet het uitenlyk van den zeeman had. Door zijn lange, fdrsche gestalte en zqn goede kileedinig had hy de aan dacht vein den Zaanidammer getrokken, die hem goed had opgenomen. Toen hy Woensdiagmorgen een krant in handen kreeg, waarin het portret van Wa loek voorkomt, herkende hij hem, zoo ver klaarde hij het voor de politie, onmidd' llijk. 'Het was de man, diie in de sloep naar het Rus sische schip was geroeid in gezeJsc'hap van 2 zeelieden. Direct na deze ontdekking was hij naar het politiebureau gegaan om van zyn be- vmdimgen kennis te geven. Een winkelier, die in de buurt van de haven woont, krwam met een dergelijik verhaal. De man van het portret, zooals hy zeide, had by hem sigaren gekocht. Ook hem was de figuur van zijn Mant opgevallen, evenals zgn welverzorgde kleeding. De kooper sprak geibrekkig Duitsch en deed, naar het oordecl van den winkelier, vreemd en eenuwachtig. 2hjn verhaal werd bevestigd door een man, die ook in den winkel was geweest op dat tijd- stip. Een bootwerker meent Waloek op het schip te helblben geizien. Het was volgens hem een goed gekleede vreemdeling, die sprekend op de foto leek. De „Kiuilbi^hev" is Zaterdag 28 Mei uit de Zaandamsche haven vertrokken, met best'em- ming Leningrad. Commissaris C. Roscher heeft de politie te Rotterdam van deze afgelegde verklaringen op de hoogte gesteld. Verstoord bruiloftsgenoegen. Donderdagmiddag reed de landibouwer P. D. Jz. per luxe aiuto met eenige inzittende passa- giers naar een bruiloftspartij op het gehucht Steenovens. In de z.g. „Lange Dreef" is de be- stuurder in den bocht van den weg terechtge- komen in een sloot, met het gevolg, dat de moeder van den bruidegam voor ziekenhuis- verpleging naar Terneuzen moest worden ver voerd. Haar toestand is niet verontrustend. Vereeniging van erkende rywiel- handelai'en opgericht. Onder presidium van den heer H. Zeegers had alhier in het Centrum een vergadering plaats van erkende rijwielhandeilaren uit Axel en omgeving, met het doel de belangen van den bonafdden rijiwielhandelaar, zoowel als die van het wielrijdend publiek, te behartigen en beivorderen en met alle geoorloofde middelen den strijd tegen den knoeihandel te voeren. De voorzitter drong er in zijn openingswoord krachtig op aan, zich alien bij deze vereeni ging aan te sluiten. Mededeeling werd gedaan van de reeds gevoerde correspondentie en de bereikte resultaten. Daama werd tot defini- tieve oprichting van' de vereeniging besloten, die den naam zal dragen van V.E.R.A.O. In het bestuur werden gekozen de heeren H. Zee gers, Axel, P. Heijman, Westdoipe, W. E. I. de Jager, Axel, L. Mangold, Axel, A. F. Man- naert, Terneuzen, T. Codsen, Hulst en J. C. Herman, Koewacht. Met 24 leden werd de ver eeniging geconstitueerd, tenwijl de niet aan- wazigen alsnog per circulaire zullen worden aamgespoord zich als lid op te geven. Protestvergadering. Een zeer mati'g bezochte protestvergade ring, op initiatief van den Axeledhen Bestuur- derslbond uitgeschreven, had Woensdagavond in het Centrum plaats. Een veertigtal aanwe- ziigen, waaronder circa 30 werkloozen, had aan den oproep gehioor gegeven, zoodat de op- komst, niettegenstaande de aJgemeen heer- schend'e ontstemming over de aangekonditgde stopzetting van steunverleening en werkver- schaffing, miniem was. In den breede besprak de voorzitter de aan deze vergadering voorafgegane corresponden tie en het in den gemeenteraad omtrent deze materie verhandelde, hetigeen den lezers uit het raadsverslag voMoende bekend is. O.a. werd door den voorzitter protest aangetee- kend tegen de door den Burgemeester in den raad gegeven voorstelling van zaken i.e. de goedkeuring die door de anbeidersafgevaardig- den in de conferentie met Burg, en Weth. aan deze stopzetting zou zijn betuigd. In de plaatselijke pers is daartegen door de A. B. B. op'gekomen. Voorts noemde spr. Axel geen „landtoouwende" gemeente in de geest van de opvatting der hoogere instanties, maar een „industriestad". Spr. prees voorts uitvoerig datgene wat in dozen door den A. B. B. en de modeme arbeidersbeweging in den londe in dit opzicht reeds is en nog wordt gedaan en giispte de onwetendheid die bij het C. N. V. o.a. bleek te bestaan tx).v. deze maatregelen en bepleitte met kracht en klem de belangen van de modeme" vaklboniden, waar men voor eenige centen per wpek hooger contributie, ook betere ,,waax'J .voor zgn geld krjjgt. De A. B. B. en de moderne beiweging blijven ten deze diligent en na de beantwoording van ver- schillende vragestellers werden tal van for- mulieren aan de aanwezriigen verstrekt, die straiks ten dienste gesteld zullen worden van d^prov. commissie voor werkloozenzorg. De voorzitter achtte het o.a. niet uitgesloten, dat op deze manier de stopzetting van de werk- verschaffing zal kunnen worden voorkomen. De vergadering had een kalm en ordeiyk verloop. PREMIEKEURING VOOR MERRIES. Te Axel. Gisteren had te 'Axel vanwege de Z. L. M. en de Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerq in Zeeland een Merriekeuring plaats, waarvan het resultaat hieronder volgt: Tweejari'ge merries (geb. 1936). le prys Ema van Dragon, van Gebr. J. Daelman te Westdorpe; 2e pr. Blanka, van Jac. de Putter te Axel; 3e pr. Dragonne van Zuiddorpe, van A. C. van Waes te Zuiddorpe; 4e pr. Oda van Kykuit, van P. Moortliamer te Axel (Kykuit); 5e pr. Stella van Coegors, van P. A. P. Dieleman te Zaamslag; 6e pr. Ella, van Aug. Baecke te Westdorpe; 7e pr. Sirene van Coegors, van P. A. P. Dieleman vnd.8e pr. Gazelle, van S. van Hoeve Fz. te Axel; 9e pr. Gonny, van C. van Hoevede Feyter te Axel; 19 pr. Bouture de Doel, van Alph. Mangnus te Boschkapelle; lie pr. Vera van Elza, van H. Goethals te Westdorpe; 12e pr. Bertha, van S. de Klerk Pz. te Axel; 13e pr. Kitty, van Iz. de Feijter Hiz. te Axel. 3-jarige merries (kleine maat). le prijs Donna van Avenir, van Gebrs. Daelman Jzn. te Westdorpe; 2e pr. Bandola, van Jac. de Jonge te Axel; 3e pr. Hersa, van H. Plasschaert te Koewacht; 4e pr. Helena II, van Alph. Mangnus vnd.; 5e pr. Ruda van Coegors van P. A. P. Dieleman, vnd.; 6e pr. Annie van den Zeedijk, van Kind. H. Daelman te Westdorpe; 7e pr. Helena, van S. van Hoeve Fz., vnd.; 8e pr. Marie van Rondeputten, van M. van Fraaijenhove te Axel; 9e pr. Bet van Herseur, van Gebr. Daelman, vnd.; lOe pr. Jacinthe d'Ophain, van C. de Putter te Axel; lie pr. Kora, van Aug. Baecke te Westdorpe; 12e pr. Braca, van A. Ph. Buijsse te Zuiddorpe; 13e pr. Monna, van Iz. de Feijter, vnd. 3-jarige merries (groote maat). 2e prijs Marie, van Jac. de Putter, vnd.; 3e pr. Nelly de Fumes, van Kind. H. Daelman Jzn's, vnd. 4-jarige merries (kleine maat). le prijs Elza, van J. W. Scheele te Vogel- waarde; 2e pr. Glorieuse van Loose's Hof, van C. dc Putter, vnd.; 3e pr. Bonne Augure, van Jac. Huijssen te Axel; 4e pr. Lys van Clairon, van C. H. van Waes te Westdorpe; 5e pr. Hdlene, van Jae. de Putter, vnd.; 6e pr. Mina, van Eug. Verhelst te Westdorpe; 7e pr. Monna, van C. van Hoevede Feijter vnd. 4-jarige merries (groote maat). le prijs Roem van Freule, van Gebrs. Dael man Jzn. vnd.; 2e pr. Delia van Luntershoek, van C. de Feijter te Vogelwaarde; 3e pr. Mona van Duboishoeve, van W. L. den Hamer te Axel; 4e pr. Elegante de Bouveloo, van Jac. Huijssen, vnd.; 5e pr. Betsy de la Berbere, van dezelfde. 510-jarige merries (kleine maat). le prys Martha, van Jac. de Putter, vnd.; 2e pr. Ideale van Willy, van Gebr. Daelman Jzn., vnd.; 3e pr. Polka de Tieghem, van Kind. Daelman, vnd.; 4e pr. Hermine van Herseur, van A. de Feijter Cz., vnd.; 5e pr. Schoon- heid de Wemmel, van A. de Putter Az. te Zaamslag; 6e pr. Wagonette du Majeur, van C. H. van Waes te Westdorpe; 7e pr. Reine Claude de Wielsbeke, van Kinderen Daelman vn.; 8e pr. Clara de Zandvoorde, van Kinderen H. Daelman vnd.; 9e pr. Mimi de la Lys van 't Veer, van A. de Putter Mz„ vnd.; lOe pr. Blondine, van Alph. Mangnus vnd.; lie pr. Juultje, van C. de Putter vnd.; 12e pr. Orpha de l'Escolle, van Kinderen F. de Jonge te Zaamslag; 13e pr. Mimonie, van M. A. B. Puijlaert te Zuiddorpe. 510-jarige merries (groote maat). le prys Jeanne van Batailleuse, van Gebr. Daelman vnd.; 2e pr. Kate, van K. de Koeijer te Terneuzen; 3e pr. Jeanne de Kieldrecht, van Jac. Huijssen vnd.; 4e pr. Sardi van Herseur, van Gebr. Daelman Jzs, vnd.; 5e pr. Cola, van A. Ph. Buijsse vnd.; 6e pr. Lilie de Cha teau, van A. de Putter Mz. vnd.; 7e pr. Aurore de Cambron, van C. de Munck te Zuiddorpe; 8e pr. Celesta, van P. Moorthamer vnd.; 9e pr. Clara de Hasselt, van A. Haak te Zaam slag; lOe pr. Epacha van Helena, van Gebr. Daelman Jzns vnd.; lie pr. Vitesse, van C. A. Dekker te Axel. In weerwil van het minder gunstige weder bestond er groote belangstelling. Na afloop van de keuring had in intiemen kring in de bestuurstent de heer C. van Ben- degem van bestuurszijde in verband met zijn 30-jarig dienstverband de reeds in den onzer vorige nummers aangekondigde hulde in ont- vangst te nemen. Bij afwezigheid van den voorzitter felici- teerde de heer Iz. de Feijter Wz. den jubilaris in eenvoudige en hartelijke bewoordingen met zijn 30-jarig jubile. Zijn getrouwe plichts- betrachting, en dienstijver stelt het bestuur op den allerboogsten prijs en namens hetzelve bood hij hem op dezen voor hem gedenkwaar- digen dag een enveloppe met inhoud aan. Als voorzitter van de keuringscommissie sloot de heer C. A. de Bruyckere uit Oostburg zich als ,,nestor" op dit gebied bij deze goede wenschen aan en offreerde ,,Kees" eveneens een enveloppe. Hij deed dit namens de heer H. A. Hanken persoonlijk, terwijl hij namens de Z. L. M. een derde enveloppe aanbood aan den in zijn dienst vergrijsden jubilaris, die zeer geroerd dankte voor de groote blijken van erkentelijkheid hem op dezen dag betoond. Te Hulst Na de in den voormiddag te Axel gehouden keuring had des namiddags te 2 ure alhier deze premiekeuring plaats van dezelfde klas- sen van diverse merries met de volgende resultaten 2-jarige merries (geboren in 1936). le prgs Marie, van Gebr. van Campen te Graauw; 2e pr. Irma, van B. de Bruijcker, Ossenisse; 3e pr. Rozet, van H. Schelfhout te Hengstdijk; 4e pr. Lena van Solon, van wed. E. Verschueren te Hengstdijk; 5e pr. Olga van Alstein, van Gebr. Staal te Lamswaarde; 6e pr. Flora, van wed. D. Hiel te Walsoorden; 7e pr. Oca van de Louisa, van Gebr. Kerck- haert te Nieuw-Namen; 8e pr. Flora, van H. van Gassen te Ossenisse; 9e pr. Flora, van P. L. Mangnus te Stoppeldijk; lOe pr. Suzanne de Celles, van J. B. van Acker en G. Plas schaert te St. Jansteen; lie pr. Flora van Melo, van Gebr. Verstraaten te Graauw; 12e pr. Anna, van W. P. J. Kuijpers te Klooster- zande; 13e pr. Fanny, van wed. C. A. A_ntho- nisse te Hontenisse (Rustwat)14e pr. Cora, van P ,L. Mangnus te Stoppeldyk; 15e pr. Girolda, van P ,L. Mangnus vnd. welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maar bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen worden verdreven door een krachtig en doeltreffend werkend mid- delde nieuwe verstfcrkte Abdysiroop. Abdijsiroop is vanouds een natuurlijk kruiden- middel, bereid uit oude beproefde geneeskruiden. welker verrassende werking op aandoenlngen der ademhalings-organen wordt erkend en geroemd. Bovendien echter is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtigste hoest-bedwingen- de stof welke er bestaat, namelijk de codeine". Te nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop ver- eenigt dus nu in zich de zachte maar grondige werking der geneeskruiden en de snelle zeer krachtige werking der codeine en daarom noemt men Abdijsiroop: ,,'s Wereldsb£ste Hoest-siroop". Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flagon, hoe voordeeliger het gebruik. (Ingez. Med,) 3-jarige merries (kleine maat). le prijs Hersa van Alstein, van H. J. de Waal te Graauw; 2e pr. Fanie, van Aug. van Duy.se te Nieuw-Namen; 3e pr. Rosa van Kloosterzande, van P. A. Stallaert te Kloos- terzande; 4e pr. Dora van Zeedorp, van Ed. G. M. de Waal te Ossenisse; 5e pr. Soline, van H. Morres te Stoppeldijk; 6e pr. Julienne, van R. Cornelissens te Hontenisse; 7e pr. Solonne, van P. de MaatCammaert te Kruispolder; 8e pr. Dorina, van Kinderen J. B. Steijaert te Graauw 9e pr. Coquette, van Th. van Looy, Absdale. 3-jarige merries (groote maat). le prijs Mimie van Alstein, van H. J. de Waal te Graauw; 2e pr. van A. D. H. Ver schueren te Hengstdijk; 3e pr. Esperance de Belles, van J. B. van Acker en C. Plasschaert vnd.; 4e pr. Alice van Solon, van wed. Ed. Verschueren te Hengstdijk; 5e pr. Racina van Cambron, van A. van Hove te Stoppeldyk; 6e pr. Irma, van Jac. Verhagen te Terhole; 7e pr. Stella, van Kinderen J. B. Stey'aert vnd. 4-jarige merries (kleine maat). le prijs Minza, van G. de Wael te Ossenisse; 2e pr. Suzanne van Clinge, van E. Cleiren te Clinge; 4e pr. Clara, van Kinderen J. B. Steijaert vnd. 4-jarige merries (groote maat). le prqs Honda van Melo, van Gebr. Ver- straeten te Graauw; 2e pr. Suzet van Graauw, van Gebr. van Mol te Graauw; 3e pr. Clara, van wed. E. VerschuerenRosseel te Hengst dijk; 4e pr. Niska, van A. de Maat, Stop peldijk. 510-jarige merries (kleine maat). le prijs Elza, van P. J. J. van de Voorde te Walsoorden; 2e pr. Irena, van R. O. Bugsse te Graauw; 3e pr. Cora, van H. van Gassen te Ossenisse; 4e pr. Gloutine van Clinge, van E. Cleiren vnd.; 5e pr. Belle du Melo, van C. SteijaertPlasschaert te Graauw; 6e pr. Flavia d'Alstein van H. J. de Waal te Graauw; 7e pr. Bertha van Clinge, van E. Cleiren vnd.; 8e pr. Hermine, van L. Bruggeman, Graauw; 9e pr. Irma, van R. O. Buijsse te Graauw; lOe pr. Nora, van P. Bruggeman te Graauw; lie pr. Parfleurine de Louisa, van Gebr. Kerck- haert te Nieuw-Namen; 12e pr. Dora van Alstein, van H. J. de Waal te Graauw. 510-jarige merries (groote maat). le prijs Julma, van A. D. H. Verschueren vnd.; 2e pr. Emma, van H. Schelfhout te Hengstdijk; 3e pr. Ida, van P. J. J. van de Voorde vnd.; 4e pr. Suze, van A. C. J. de Deckere te Nieuw-Namen. 5e pr. Lena van Clinge, van E. Cleiren vnd.; 6e pr. Flora, van A. C. J. de Deckere vnd.; 7e pr. Mirza, van Hengstdijk, van wed. E. Verschueren vnd.; 8e prijs Bertha van Hengstdijk en 9e" pr. Alma beiden van P. Th. de Rockde Bruijne te Kloosterzande. Ook te Hulst bestond, evenals te Axel on- danks het gure en winderige weer zoo groote belangstelling. Te Terneuzen. 2-jarige merries. le prgs Olga van Joubertine, van A. H. Dekker Jz. te Zaamslag; 2e pr. Hera van Vogelschor, van A. Deesde Jonge te Sluiskil; 3e pr. Marie, van Adr. de Koeger te Zaam slag; 4e pr. Edith van Dora, van J. de Regt Dieleman te Zaamslag; 5e pr. Cuba, van W. Scheelevan Hoeve te Terneuzen; 6e pr. Liza van Avenir, van A. E. de Moor te Sluiskil; 7e pr. Mora van de Zwaan, van H. de Regt- Huijssen te Terneuzen; 8e pr. Vesta, van M. Dieleman te Zaamslag; 9e pr. Charlotte van Zwana, van K. van Hoeve te Terneuzen; lOe pr. Sanny, van P. C. Verhelst, Westdorpe. 3-jarige merries (kleine maat). le prijs Emma, van A. Kindt te Hoek; 2e pr. Hermine, van J. de RegtDieleman te Zaamslag; 3e pr. Vera van de Zwaan, 4e pr. Mirza v. de Zwaan beiden van H. de Regt- Huijssen vnd.; 5e pr. Juliana, van P. Dieleman Mz. te Hoek; 6e pr. Elza van Othene, van A. de Krakerde Fegter te Zaamslag

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1