Landbouwberichten. r ikbeurten Gemengae oenciiieii Laatste Berichten ZAAMSLAG. AXEL. WALSOORDEN. RECHTSZAKEN. WEER VERWACHTING. 4 DE MERRIEKEURINGEN der Zeeuwsche Lanidibouw Mij en der Prov. Reg. Commissie voor de Paardenfoklkerij in Zee Land zullen op de ruajvolgende plaatsen wor- den gehouden Midldelt'burgMaandag 30 Mei, 8 uiur v.m. Kruininigen: Ma and ag 30 Mei, 11.30 u. v.m. Goes: Maanidag 30 Mei, 3 uur n.tm. Ktortgene: Dinsidag 31 Mei, 8.30 uur v.m. Zieriikizee: Dinsidag 31 Mei, 1.30 uur n.m. St. Philipslanld: Woensdag 1 Juni, 8.30 u. v.m. St. Maartensdijik, Woensdag 1 Juni, 1.30 uur n.m. Axel: Donderdag 2 Juni, 8 uur v.m. HulstDonderdag 2 Juni, 2 uur nun. Ter Neuzen: Vrijdag 3 Juni, 8 uur v.m. IJzenldijike: Vrijldag 3 Juni, 1 uur n.m. OostfbungZa ter dag 4 Juni, 8.30 uur vm. Aille uren zijm in wettelijken tijd aangegeven. BEHULPZAME SPOORWEGEN. Donderdagmorgen zouden een aantal markt- kooplieden, die van af het station Weesper- poort vertrokken om via Utrecht naar de markten te Bergen op Zoom en Middelburg reizen. Te Utrecht was de trein naar Den Bosicih vertrokiken, orridat volgens de nieuwe bepalingen niet op aansluiting kan worden gewacht. Een 80-ital kooplieden zouden daar- door een paar uur te laat op hun plants van bestemming aankomen. De spoorwegen kwa- men de2e vaste klanten tegemoet en zorgden voor een extra-trein, waardoor het verlet tot de helft werd beperkt. De toezegging is verder verkregen, dat als voldoende kooplieden op Donderdag gebruik wtenschen te maken van den trein, die 17.29 van Middelburg vertrekt, de stationchef zal trachten een speciale wagon in den trein ge- plaatst te krijgen. WELKOM VREEMDELING. Het bezoek aan Walcheren, dat ieder jaar toeneemt, is ook nu weer reeds enkele weken goed merkbaar en zou zeker nog grooter zijn als het Meiweer dit jaar niet zoo verre beneden de verwachting bleef. (Donderdag waren er alleen uit Belgie 'n 12- tal bussen met een 300-tal Walen, landbou- wers met hun familie. DE WEGVERBINDING ZEELAND VLAANDEREN. Ten gemeenWhuize te Sluis is 'n bijeenkomist gehouden, welke voor de wegweiibinding Zee- landVlaanderen van groct belang kan worden. Ter bestudeering von den omverharden weg iangs het kanaal van Brugge naar Sluis ont- moetten elkaar daar de vertegenwoordigers van het gewest Zeeland en het bestuur van de proviincie West-Vlaanderen. Van Belgische zijde waren o.a. aanwezig de gouvemeur van West-Vlaanderen, de heer Baelis, de griffier deizer provincie Lommez, de hoofldingenieur van de provincie Oloet, en die arrondiissements- ingenieur Dervy. Nederland werd vertegenwoordigd door den Oomimiasaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, de leden van Ged. Staten van Zeelamd, den griffier van de staten van Zeeland, dr. B. D. H. Tellegen Aizn, den hoofldingenieur van den prov. watersitaat in Zeelamd ir. J. J. van Leeu- wen, den ingenieur van den rijlkswaterstaat in de direetie Zeeland ir. J. Volkers, burgeimees- ter A. P. J. Aernoudlts van Sluis, den secre- taris van Sluis, den heer P. F. van Hootegem en de beiide wetlhiouders. De Oomimissaris der Konimgin opende de toijeenkomst met een woord van welkom tot de gasten. Ir. Levy gaf vervolgcrns een uiteen- zebting van het Belgische standpunt. Langs het kanaal Brugge-Sluis loopt op het oogen- iblik een weg tusschen Brugge en Damme. Tusschen Damme en Sluis, een afstand van tien kilometer, gaat sleehts een onrvehharde weg aan de oostizijide van het kanaal. De vraag was nu, of, indien de provincie West- Vlaamderen voor de verlbetening het noodige zou ondememen, de weg op Nederlandsch ge- hied aansluiting zou kunnen vinden aan den weg Breskens-OostburgSluis. Van de zijde van de provincie Zeeland werd genntwoord, dat voor aansluiting op dezen rijksiweg men zich in verbimding zou stellen met het m'inisterie van waterstaat en met het oog op de douane, m)ct het miinisterie van fi- nancien. In beginsel was men gaame bereid zijn medewerking te verleenen aan het tot stand komen van deize weg'veilbetering, welke voor het verkeer tusschen Zeelamd en Holland eenerzijdjs en Weat-Belgie en Nioord-Frankrijk anderzijds een belangrijke schakel zou betee- kemtn. Vooral voor Brugge en Sluis is zulk een ver- hinidinig van belang. Ir. Volkers verklaarde, dat zich geen enikel tectonisch bezwaar tegen aanleg op Nederlandsch gefbied verzet. De weg zou komen te lotopen beooeten Sluis, met be- houd van de oude wallen en zou ter boogie van het gesticht „St. Joiseph" op den weg naar Oostlburg aansluiten. De eindlbeslisslimg over deze zaak berust bij de rcgeering. Na afloop van de besprekimgen heeft net geizelschap de stadjes Sluis en Damme bezich- tigjd. Tot besluit van de ontimoeUng begaf men zich maar Knooke, waar gezamenlijk de maal- tijd werd geibruikt. Daar helbiben de Gouver- neurs van West-Vlaanderen en Zeeland nog eenige hartelijke woorden getwisseld. Gemeenteraad. In de op Maamdag 30 Mei ajs., des namid- dags 2 uur, te houden openlbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeling: 1. Opening. Notulen. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Benoeming leden algemeen burgerlijk anmlbestuur. Voorstel van burg, en weth. tot be- schikbaarst'clling van een bedrag in 1938 voor extra hulp aan werkloozen, steun B. iBehandel'ing van verzoeken om tege- mioeitikomingen, bedoeld in art. 13 der IL. O. wet. Vaststelling regeling omtrent verzeke- ring van de gemeentegelden tegen be- nadeelinig door plaatselijke ambtenaren en bediienden of door amderen. iBelegging overtollig kasgeld. Wijziging beigrooting. Omvraag. Aanrijdlng. Nabij het gehucht Zaamslag Veer is de koopman A. M. uit Ter Neuzen, aangereden door een auto en daarbrj zeer ernstig gewond. Hij werd tegen den grond geslingerd en be- kwam een lichte hersenschudding en een been- breuk. In bewusteloozen toestand werd hij een naburige woning binnengedragen, waar een inmiddels ontboden geneesheer hem de eerste hulp verleende. Later is hij per ziekenauto naar het ziekenhuis te Ter Neuzen overge- bracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. HET CENTRUM. Als eerste hoofdnummer staat in het pro- gramma van deze week vermeld de film Ten Westen van Shanghai een gedeelte van onzen aardbol waarop thans veler oogen zijn gevestigd vanwege de gewel- dige strijd, die China heeft te doorstaan door het voortdurend verder binnendringen in dit enorme rijk door Japan, dat zijn gebied wil uitbreiden ten koste van China. Het wordt echter voor Japan steeds moeilijker om China verder in te palmen daar ook het Chineesche Rijk een evolutie doormaakt en wellicht is de tijid niet ver meer, dat China zijn kracht be- wust wordt en Japan weer terugdringt. In deze film gaat het echter om het bezit van olievelden en waar China en Japan bijna voortdurend in oorlogstoestand verkeeren heeft de filmregiseur hiervan gebruik ge- maakt om er tegelijk een spionnagegeval bij te betrekken. Het is zoodoende geworden een bijzonder spannend filmwerk, die de be- zoekers tevens een blik doen slaan op de kalme berusting waarmede het gele ras zich overgeeft in de grootste gevechten en voor zijn land weet te lijden. Voor de pauze gaat de vroolijke film Wat heb je nou gedaan? Reeds de titel verraadt dat men hier te doen heeft met een komische film en dit is zij ook want de cowboy die in voile uitrusting te New-York uit de trein stapt is het stads- leven geheel vreemd en hij verwekt sensatie daar waar hij komt om zijn eigenaardig op- treden. Maar hij heeft een vollen geldbuidel en hierop hebben een paar „vrienden" het voorzien, die in den cow boy een welkome prooi zien. Het blijkt evenwel dat al loopt hij werkelijk in de hem gestelde val, hij toch nog niet zoo onnoozel is en verder de wapens arommels goed weet te hanteeren. Het geluk heeft soms wonderlijke wegen en zoo gebeurt het dat Jones weer zijn verloren of afhandig gemaakt geld weet terug te krijgen en tevens een levensgezellin waarmede hij de terugreis aanvaardt naar zijn geliefd Texas. In het journaal komt voor de filmreportage van De Doopplechtigheid van Prinses Beatrix,, terwijl voorts heden, Zaterdag en Maandag speciale voorstellingen hiervan worden ge- geven met verdere opnamen van ons Vorstelijk Huis. Over de grens gezet. Alhier werden aangehouden de twee Chinee- zen, Wang Chen Kwiai en Wong Sze Jawo. Daar ze niet in het bezit waren van de ver- eischte papieren, werden ze teruggebracht over de Belgische grens. Een streng voorbeeld moet worden gesteld, temeer, daar nog steeds wordt doorgegaan met geheime radio-uitzendingen in Twente, hetgeen Zondag weer is gebleken. Verdachte werd daarom opnieuw veroordeel'd tot acht maanden hechtenis. DE BELASTINGFRAUDE TE SCHAGENi De rechtbank te Alkmaar veroordeelde de Schager accountant en oud-wethouder S., wegens belastingfraude tot 8 maanden gevan- nilsstraf. Zijn client, de winikelier B., werld tot 3 maanden veroordeeld. ZAAK VAN ZWANENBERG KOMT 9 JUNI VOOR. Naar het Handelsblad meidt zal de zaak tegen den Osschen industrieel M. van Zwanen- berg op Donderdag 9 Juni voor de Bossche rechtbank worden behandeld. Verdediger is Mr. E. van Zinnicq Bergmann, advocaat en procureur te Den Bosch. De zaak zal met gesloten deuren worden behandeld. ZONDAG 22 MEI 1938. Ned. Hervormde Kerk. Bik; TER NEUZiEiN. 9.30 u., de heer F. H. J 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. SLUISKIEL. 9.30 u., Dr. L. J. Oajzemier, bed. H. A.; 2.30 u., de heer F. H. J. Bik, dankz. H. A. H)OEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. ZAAiMSiLAG. 9.30 u., de heer K. P. van der Graaf, ,camd. tjd. 'H. D.; 2.30 u., Ds. Kore- vaar. KLOOSTERZANDE. 10 u„ Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u„ Ds. Korevaar, van Zaamslag. PHILIPPINE. Geen dienist. KORT VERSLAG van de vergadering van het Dagelijksch Bestuui van de Zeeuwische Lamdbouw Maabschappij, gehouden op Maandag 16 Mei 1938, te Goes. Gereformeerde Kerk. TER NiEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., cand. Rjook, van Middelburg. HOHK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vimk. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u„ Ds. Kok. J. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Evangelisatiegebouw Othene. 6.30 u., de heer J. Rook, camd. te Middelburg. Roomsch-Katholieke Kerk. T'BR NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensfen; 2.30 u., Lof. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. ARR.ONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. De rechtbank heeft in hare zitting van 20 Mei de volgende vonnissen uitgesproken A. P. C., oud 37 j., notarisklerk te Hulst, is wegens verduistering en valschheid in ge- schrifte veroordeeld tot 3 maanden gevange- nisstraf. J. d. B., o,ud 35 j., kolenhandelaar te Ter- neuzen, is wegens het doen van een valsche aangifte, veroordeeld tot 3 weken gevangenis- straf. DE GEHEIME RADIOZENDER. Eenige weken geleden zijn de exploitanten van den geheimen radiozender Nachtegaal, door den kantonrechter te Enschede tot zware straffen veroordeeld. Een van hen, de Duit- sche schoenmaker W. uit Hengelo, was niet verschenen. Hij werd bij verstek tot acht maanden hechtenis veroordeeld. Tegen dit vonnis was W. in verzet gekomen en Donderdagmorgen werd zijn zaak behan deld voor den waamemenden kantonrechter te Enschede, mr. P. S. Noyon. Verdachte ontkende met klem, aan de uitzending te heb ben deelgenomen, doch zijn vroegere compag- non, de raaiohandelaar J. P. uit Hengelo, legde zeer bezwarende verklaringen voor hem af. De verdachte, die het zakelijk deel van de uibzendingen verzorgde, zou geruimen tijd f 40 per week er aan hehben verdiend. De ambtenaar van het O. M. betoogde, dat uit deze zaak is gebleken, dat deze verdachte een minderwaardig individu is, die, om zich zelf vrij te pleiten, de zaak heeft verraden. Spr. eischte bevestiging van het vonnis. De kantonrechter wees er op, dat verdachte als Duitscher in emstige mate misbruik heeft gemaakt van de hem verleende gastvrijheid. Bij ontstentenis van den Voorzitter werd de ver gadering geleid door den hleer W. Kaketoeeke, Vice- Voonzitter der Z. L. M. 0,m. kwamen de volgende onderwerpen in besprekinig Organisatie voor den spekexport. In verband met de mogelijkheid am wellicht te komen tot een regeling, volgens welke niet langer de Nederlanidsche Veetoouderij Centrale, doch de belanighabbenden zelf den export van spek zullen venzorgen, acht het Daigelijksch Bestuur het wen- schelijfc, dat van te voren de zekerheid wordt ver kregen, dat op den duur ook de overige hemoeiin- gen op het gdbied der varkenshoudierij aan helang- habfoenden zeK kunnen worden overgelaten. Besloten werd mede te werken aan de samenstel- ling van een cammissie, welke zal worden gevormd om het geheele complex van crisismaatregelen voor de vankemshouderij te bezien. Vleesohkeuringswet. In versehillende gemeenten van ons land worden groote winsten gemaakt op die keuringsheffing in- gevolge de Vleeschkeuringswet en op de slacht- tarieVen. De Kath. Nederl. Boeren- en Tuindersbond heeft zich te dezer zake tot de 3 centrale landlbouworga- nisaties geiwend met het verzoek hieraan paal en perk te willen stellen. Het is een groot belang dat ondeugdelijk vleesch geweerd wordt, doch het is een even groot belang, dat het vleesch niet alleen goed, maar ook zoo goedkoop mogolijk verkrijigbaar is. Besloten werd bij het Lanidbouw-Comite aan te drimgen op verlaiging en uniforme invoerinig van keairloonen, welke inigevolge de Vleeschkeuringswet worden geheven. Ordening in den landbouw. Een der by het Landhouw-Comdte aangesloten organisaties heeft er de aandacht op gevestigd, dat het geleidelgk overnemen van bestaande crisismaat regelen door den georganiseerden landlbouiw sleehts kan plaats vinden in het kader van die Landbouw- crisisiwet 1933, iwelke geen blijvenlde, doch een tydeiyke instandto ouding van het landlbouwbedrtjf beoogt. Genoemde organisatie is van meening, dat de georganiseebde landlbouw de versehillende crisis maatregelen niet zonder meer van de Overheid kan overnemen en acht het voor het verkrijgen van nader vruchtbaar overleg, zeer gewenscht, dat de Minister aan de Landbouworganisaties een schema voorlegt, volgens hetwelk het landbouwbedryf in de toekomst meer blijvend geordemd kan worden met medewerking van het bedryfsleven zelf. Het Dogeiykisch Bestuur heeft zich met dit stand punt geheel vereenigd. Het rapport over de orde- ninlg in den landlbouw, dat dOor het Landlbouw Oomite zal worden samengesteld, wordt met belang- stelling tegemoet gezien. Landbouwraad. De Minister van Economische Zaken heeft eer- tijds aan de 3 centrale landlbouworganisaties mede- gedeeld, beredd te zijn te bevorderen, dat een zelf- stanidige instelling, door den georganiseerden land bouw in het leven genoepen, in den arbeid van den Economijschen Raad kan worden ingeschakeld. Daarbij is de gedachte geuit, dat een eventueele Landbouwraad zou kunnen bestaan uit de ledien der Dag. Besturen der 3 C. L. O. Deze Raad zou dan ££n lid in den Economischen Raad kunnen aan- wijzen. Het Dagelijksch Bestuur besloot zijn in de vorige vergadering genomen besluit te handihaven, daar de urgentie van de instelling van een Landibouwraad geenszins aaniwezig wordt geacht. Landbouwhulshouidkundig Congres 1938. Besloten werd het Bestuur van het Nederlandsch Landlbouwhuislhouidcongres te verzoeken het onder- werp ,,Ovememinig van die lanidlbouiwcrisismaatrege- len door den georganiseerden landlbouw" op zijn dit jaar te houden bijeenkamst te doen inleiden door tiwee sprelkers, pro en contra. Inleiding Algemeene Vergadering Z. L. M. Medegedeeld werd, dat de heer Ir. S. L. Louwes, Regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij op de algemeene vergadering der Z. L. M., te houden op 15 Juni elk. te Goes een inlei- ding zal hiouden over de huidige positie van den Nederlandischen lanidbouiw. Schade woudduiven. Versehillende klachten werden geuit over de schade en overlast, welke dit jaar in onderscheidene streken van Zeeland worden ondervonden van de woudduiven. Besloten werd bij de Direetie van den Landbouw krachtig aan te dringen op een veelvulddiger afgifte tot vergunninig van het sdhieten van dit schadelijk gevogielte. Voorts wend geaJdviseeiid voor gevallen, dat met tijidig een vergunning wordt vePkregen, een jager of jachtopziener te verzoeken medewerking te ver leenen tot het schieten van deze voor den landbouw achadelijke vogels. Veerdienst HansweertWalsoorden. Met inistemtming werd kentnis genomen van een schrijven van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, waarin werd medegedeeld, dat met ingang van 1 Mei 1938 de tarieven voor het vervoer van per- sonen op den dienist HansweertWalsoorden met 0,10 per persoon voor £Cn overtocht zijn verlaagd. Voorts werd besloten poigingen in het werk te stellen een tariefsverlaging op de veren der Wester- en Gosterschelde te verkrijgen voor het vervoer van paarden, vee en landlbouwwerktuigen, daar deze vol gens de meening van het Dagelijksch Bestuur in geen juiste verlhouding staan tot de andene tarieven. Vla-sstcun. Besloten werd het Landbouw OomitC te verzoe ken pogingen in het werk te stellen tot het opnieuw imvoeren van een repelpremie voor onbewerkt vlas. Wordt een zoodanige pr.mie weer ingeisteld, dan zal dit tenigcvolige hebben, dat veel meer vlas in het eigen land zal worden bewerkt, waardoor de werk- loosheidcijfers gunstig zull.in worden beinvloed. DRIE SOLDATEN REDDEN EEN 3IEISJE. Drie soldaten van het nieuwe garnizoen te Roermond hebben Maandagavond omstreeks zeven uur het zevenjarig dochtertje van de familie v. d. Vliet uit de Deemselstraat van een zekeren dood gered. Het kind, dat goed kan fietsen, reed op het rijwiel van een vriendinnetje de straat af die recht op de Roer aanloopt. Zij nam den draai niet goed, kwam dicht bij de noodkazerne iangs de steile helling in de Roer terecht en schoot, zittende op de fiets tot aan haar hals in de modder. Zij zakte steeds dieper weg, doch drie soldaten, v. d. Berg, Kersten en Rosmalen, die juist voorbijkwamen, snelden ter hulp en brachten het hevig geschrokken meisje, dat dik onder de modder zat, door de brandnetelstruiken aan den kant. Vrienidinnetjes, die het ongeluk zagen ge- beuren, waren, bevangen door den schrik, naar huis gehold. Het rijwiel is later opge- haald. TRAILER DOOR DIESELTREIN GEGREPEN. D» Dieseltrein, die te 16.07 uur uit de rich- ting Barneveld te Lunteren moet aankomen, heeft Donderdagmiddag op den onbewaakten overweg aan den Engweg even voor het sta tion, een zware treiler gegrepen en vrijwel geheel vernield. Ook de Diesel werd zwaar beschadigd, doch de trein kon de reis met eenige vertraging op eigen kracht voort- zetten. De chauffeur van de auto, de 30-jarige J. Nab uit Ederveen, werd door de botsing uit de cabine geslingerd. De man bleek eenige bloedende wonden te hebben opgeloopen, doch was wonder boven wonder niet levensgevaar- lijk gewond. Dit is vermoedelijk te danken aan het feit, dat de trein de auto juist achter de calbine heeft gegrepen. Bovendien had de Diesel op het oogenblik van de aanrijding geen groote snelheid, daar de bestuurder reads sterk hod geremid. (Hlanidelsblaid.) EEN VERSTEKELING. De Velsensche scholier De R. was door den directeur van zijn school voor den tijd van een week van school weggestuurd. Bevreesd om het nieuws dezer straf thuis mee te dee- len. heeft hij zich verborgen aan boord van de Russische houtboot Postishev, die voor de papierfabriek te IJmuiden gemeerd lag, doch Donderdagmiddag vertrok met bestemming Sunderland. Toen het schip 10 mijl uit de kust was werd de verstekeling ontdekt en hoewel de jongen vertelde mee naar Rusland wilde, begreep de kapitein dat aan wal ongeruste ouders wach- tent. Hij stelde zich daarom draadloos in ver- binding met de kustwacht die hij verzocht maatregelen te nemen om den jongen buiten- gaats van boord te halen. De Postishev was genoodzaakt terug te stoomen tot zij de loodsboot ontmoette, welke de jongen ovemam, om hem aan de politic over te leveren. EEN ZALM MET DE HAND GEVANGEN. Hoewel gedurende de laatste dagen de zalm- visschery, zoowel met de galg- als met de kantzegenvisscherijzeer povere resultaten op- levert en zeer weinig zalmen worden ge- vangen, kan als een bijzonderheid worden ge meld, dat door A. Borg te Woudrichem in de rivier de Maas aldaar met de hand een zalm werd gevangen. Gemelde persoon ontdekte de zalm op een kleinen afstand van den oever en begaf zich direct te water. Hij wist den visch toen met de hand te grijpen en op den oever te brengen. De zalm was gebeten en had een gewicht van ruim 20 pond. Aan de visch- markt te Woudrichem bracht hij ongeveer 25 op. JONGETJE IN BRAND GERAAKT. Donderdagmiddag stak het driejarig zoontje van de familie Romijn te Barneveld een spijker in een stopcontact, hetgeen kortsluiting ver- oonzaakte. Er ontstond plotseling een groote vlam, waarna de kleertjes van het kind in brand geraakten. Onmiddellijk kwamen de ouders toesnellen. Zij wisten het vuur na weinige minuten te dooven, het ventje was evenwel geheel met brandwonden overdekt en is in levensgevaar- lijken toestand naar het diaconessenhuis te Amhem vervoerd. AANNEMER VAN STEIGER GEVALLEN. De aannemer A. van der Beek is van een in afbraak zijnden zes meter hoogen steiger te Hattum gestort. De man kreeg een her senschudding en liep verder inwendige kneu- zingen op. In zorgwekkenden toestand is hij naar het R. K. ziekenhuis te Zwolle overge- bracht. de auto in het water lag, door het openen van de portieren, uit het vehikel werken. Voorby- gangers hebben hen op den wal geholpen. Zy zijn ongedeerd gebleven. De auto is later door een takelwagen uit het water gehaald. STIJGENDE EIERiPRIJZEN. iO|p de Veluwisdhe eierimarkiten zijn de prij- zen der eiieren de laatste weken vrij beduiidend gestagen, wat gezien moet worden als een ge- volg van het Japansoh-Ghineesahe conflict, waardbor de uitvoer van Ohineeschie eieren wordt belemimerd. Opimenkelijk is, dat de koelhuiizen, die anders om dezen tijd na de hoogste produotie reads geheel vol zijn, nu nog leeg zijn. De h/oogste productiie was dirt jaar vroeger dan ooit, mede een gevolg van de langdurige droogte. Het opslana in de koellhuizen heeft tot dusver gewacht op een sterke dialing der eierprijzen, weike uitlbleef. POGING TOT VERGIFTIGING. Maandag tegen den middag heeft zich, meidt De Telagraaf, in de Heiligenstraat te Tiel een eigenaardig drama afgespeeld tus schen de ongeveer 60-jarige mej. B. en haar 16-jarig dienstmeisje Nelly Nijhof, dat weiger- de sterken drank voor haar meesteres te gaan halen. Mej. B. was zoo verbolgen over deze weige- ring, dat ze trachtte het dienstmeisje te ver- geven door zoutzuur in haar thee te doen. Toen deze opzet mislukte, doordat het dienst meisje bemerkte, dat er iets in haar thee niet in orde was, greep de vrouw twee messen en ging daarmede het meisje te lijf, nadat zij het vertrek eerst zorgvuldig afgesloten had, zoo- dat ontvluchten uitgesloten was. Onder de bedreiging der messen beloofde het meisje alsnog den gevraagden drank te zullen halen, maar toen de vrouw even weg was om geld te halen, wist zij door een raam te ontkomen en zoodoende ook dit booze plan te verijtdelen. Het meisje waarschuwde de politie, die spoe- dig ter plaatse was. Zooals te begrijpen was, wekte 't gebeurde groot opzien in deze anders zoo rustige buitenwijk. Mej. B. schijnt zich den iaatsten tijd her- haaldelijk aan misbruik van sterken drank te hebben schuldig gemaakt. EEN BANKRILJET VAN 1000 TE VEEL GEGEVEN. Een bankinstelling aan de Diergaardelaan te Rotterdam heeft aangifte gedaan, dat er bij het uitbetalen een bankbiljet van 1000 te veel is gegeven. Dengene, die het biljet te veel heeft ontvangen, heeft dit tot dusver niet teruggebracht. DOODELIJK ONGELUK BIJ ZALTBOMMEL. Terwijl Donderdagochtend zes personen de spoorbrug over de Waal bij Zaltbommel aan het schilderen waren, is een van hen, de 29- jarige ongehuwde G. v. Geenen, uit Zalt- Bommel, door een dieseltrein gegrepen en van ,de brug geslingerd. Het ongeluk is gebeurd op dat gedeelte van de brug dat boven het weiland ligt. De brug is daar ter plaatse on geveer 12 meter hoog. De ongelukkige kwam op de bazaltglooiing terecht en was onmiddel lijk dood. Een andere schilder kon nog juist wegspringen en werd sleehts licht gewond. Het lijk is naar het Groote Bommelsche gast- huis vervoerd. KIND VERDRONKEN. Terwijl te Enkhuizen eenige kinderen op een zolderschuit aan het spelen waren, ge- raakte het 3-jarige zoontje van den heer G. Buis te water. Toen het jongetje kort daama op het droge werd gebracht, bleken de levens- geesten reeds te zijn geweken. AUTO TE WATER GEREDEN. Omstreeks drie uur Woensdagmiddag is te Rotterdam een auto, bestuurd door den 59- iarigen W. Jonkheer uit Hillegom, in de Schie gereden. De wagen ging in de riehting Rot terdam met een snelheid van ongeveer 70 K.M. In de bocht verloor de bestuurder de macht over het stuur, waardoor hij van den weg geraakte en pardoes in de Schie reed. Bestuurder en de naast hem zittende H. v Zonneveld uit Sassenheim konden zich Aaiwankelijik nog uiteenloopemde wind, later matige tot ziwakke Noord-Gostelijke tot Oos- telijke wind, overdag gedeeltelijik bewolikt, nog kans op eenige reigen, lichte nachtvorst, over dag weiniig verandening in temperatuur. A UTOMATISEERING VAN DEN TELEFOON IN DEN AOHTERHOEK. 's Grajvenlhaige. Op 24 Mei a.s., tie 13 uur, zullen de automatische telefooncentralen te Ratum, Kotten, IJizerloo, Aalten, Blijdevoort, Medldioo en Winterswijk in dienst worden ge steld. Van dat tijldistip af zullen de telefonische verbindiingen met de aangeslotenen gedurende korten tijld niet steeds mogelijk zijn. DE „KARIMATA" NAAR TERSOHELLXNG. 's GRAVEJNIHiAiGEDe ,,Karimata", de grootste tiinlbaggenmolen ter wereld, zal, wan- neer de weersomstanidiglhedd gunstig is, de sleepreiis naar Terschelling, om een paging te waigen om heit gond van de ..Lutine" op te baiggeren, op Ziondag 29 Mei a.s. aanvangen. De tocht naar Terschelling zal 2 dagen duren. CONFLICT IN DE HARIMGVISSOHERIJ. 'S GRiAVENIHlAGE. Hedenochtend heeft de Rijikslbemiiddelaar drie conferenties gehouden t.w. met de reeders, de Ohr. Transportartiei- derslbond en met de Centralen- en R.K. Trans- poirtarlbeiderslbond. De reeders verklaarden, onder de huidige omstandiigheden, tot geen verdere concessies welke reeds gedaan zqn, bereid te zijn. Hoewel het vanochtend rondom de Scheve- ningsche haven zeer druk was van betrakke- nen en be 1 angstel 1 endm by het conflict in het vdsscherslbedrijf, dat vrijwel tot een algemeene staking heeft igeleid, is het toch rustig gelble- ven. Visscheris toepaaiden zich er toe in gnoep- jes te patrouilleeren en den toestand van het conflict druik bepratend. ARRESTATIE VAN 'N ZWA RT-FRONTER. (BREDA. Vanmorgen te ongeveer kwart voor zes bevond zich voor het bureau van het Dagfblad van Noord-Brabant en Zeeland al hier een 23jarig jongmensch, genaamd P., die in opgewonden toestand verkeerde. Onder her- haling van de uitroep ,,leve Arnold Meijer" en ,,leve het Zwart-<Front", sloeg het jong- mensch mlet een groote ibaksteen de ruiten van vijf fotakasten en vier bulletinkasten in gruze- lementSn. Tot dat de meesterknecht, die boven de adiministratiegelbouiwen woont, naar buiten snelde en den man tot Jbedaren wist te bren gen. Mien ibelide de politie op die den jongeman arresteerde en naar het politielbureau over- bracht. Dit ging niet gemakkelijk, daar ge noemde P. heviige tegenstanid baad en sleehts met behulp van een passeerende postlbode ge- lukte het den man tot bedaren te brengen. Toen men hem naar het motief vroeg, ver klaarde hij, dat hij op deze manier wilde pro- testeeren tjEigen de wijtze van berichtgeving van genoemid hlad. toen MOND- EN KLAUWZEER. UDEN. Onider het vee in de gemeenteweide alhier zijn tiwee gevallen van mond- en klauw- zeer geconstateerd, in een kudlde van ongeveer 259 stuks vee. De noodige voorzorgsmaatrege- len zijn reeds genomen. EEN KINDJE VERDRONKEN. tmOOGWOUD. Gistermiidldag is het ander- halfjarig dochtertje van de familie J. Wever alhier in een achter de woning loopend'e sloot geraakt en verdronken. DE STRIJD IN SPANJE. MAIDRJD. Volgens een be rich t helbiben de opstandelinigen Castlclla hevlig gelbomibardeerd. Het ziekenhuis werd1 getroffen, waarlbij vier personen werden gedood. Een vijfitigtal huizen werd vernield. Ook Villa Real werd gebomlbar- deerd. DE ONLUSTEN IN MEXICO. MEXICO. Naar verluidt zijn 10.900 man troepen samengetrokiken in de staat San Luis Potozie, daar hier gevaar voor opstand be- staat. In politieke kringen verluidt, dat m San Luis Potozie een aantal kleine opstand'ige be- wepingen van aanhangers van generaal Ce- dille zijn ontstaan, die echter gemakkelijk kon den worden ondeildrukt. )Een later berlchlt meidt Federate troepen, behoorende tot alle wa-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 6