Witte tanden, gezond tandwleesch, schoone tong en frissche mond, Een matte of gebrulnde feint staat altijd charmant Dam-en Sehaakrubriek Sport Paardenfokkerij Burgerlijke Stand AXEL. SCHAKEN. ZAAMSLAG. WESTDORPE. VOETBAL. LOOP DER BEVOLKING. DAMMEN. OVRFDE NIET ETEN l>OOR INDIGESTIE. Nu geen oogenblik meer rick. ,,Jarenlamg leefd ik aan indiigestie en bij tijden durfde i!k zeltfs niets eten. Ik probe erde verschillende miiddelen, dock geen van alle hielp mij, tot dk een flacon Kruschen Salts kocht. Ik nam de ,,dagelijksehe dosis" als voorgesdhrevenNa tiwee of drie dagen voelde ik mij reeds veel beter worden en vanaf dden tijd ben ik geen moment meer ziek geweest. Hoeiwel ik reeds ruiim 75 jaar ben, voel ik mij steeds zoo opgewekt en actief, als ieder ander die 25 of 30 jaar jonger is." H. A. L. Wordt ook Uw leven vergald door indiges- tie? Probeer dan direct Kruschen Salts. U zult weer kunnen eten wat U wilt, zonder on- aangename gcvolgen. Kruschen Salts betvor- dert Uiw spijsivertering en spoort de afvoer- organen aan tot actievare werking. U zult zich zoo goed voelen, dat U, gelijk vede ande- ren, met pleizier Uw dagelijksdhe dosis neemt. Kruseihen Salts is uitsluitend verkrijigbaar bij alle apothekers en erkende dnogistien. Adv. recept). Deize get ft een ware monidwassching. Heerlijk selhuimend. Friscih van smaak en... zeer zurnig. Tube 60, 40 ct. Poos 20 ct. indien U poeitst met Ivorol (volgens nieuw Tenslotte zij er op gewezen, dat deze uitge- breide registratie alleen bedoeld is om een zoo zuiver mogelijken indruk te hebben omtrent de beteekenis van de fruitteelt in de verschil- lende gebieden en de verwachtingen voor de toekomst, maar dat hier van plannen tot be- perking van de fruitteelt in het minst geen sprake is. Benoemd. Tot 2den amibtenaar ,ter seerebatrie te Oost- burg werd benoemd onze stadgenoot de heer Joh. van de Sande Pz., thans tijdelijk werk- zaam als ambtenaar bij den dienst der Ar- beidsbemiddeling te Ter Neuzen. was een historische blunder een nuttelooze massacre, ontstaan door een verkeerd geln- terpreteerd bevel van den staf - doch de film doet die blunder een opzettelijke zijn, een be- veivervalsching door majoor Vickers, die weet, dat Soerat Khan zich bevindt achter de ver- sterkingen, die hij zich voorstelt met de brigade te bestormen. Zoo komt dan de onbeschrijfelijke climax van de film een doodenrit van zeshonderd ruiters over oneffen bodem, terwijl de batte- rflen vuur schieten en rondom paarden en menschen in doodsnood zich over den grond wentelen. Het is een fantastisch tafreel, waarbij men ieder oogenblik een detail van houding en gebaar bewonderen moet, in een schijnbaar verward gebeuren van dood en geweld. En fantastisch is ook het einde van Soerat Khan en zijn ontverzoenlijken vijand, majoor Geoffrey Vickers een Britsch- Indische veete, uitgevochten op het barre Krim schiereiland. REGISTRATIE FRUITTEELT. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en West-Brabant schrijft: Evenals andere jaren wordt ook thans in de maand Mei door de L.C.O. de registratie van de bedrijven der aangeslotenen gehouden. Voor de fruitteelt is hierin nu een belangrijke verandering gekomen; deze registratie is veel uitvoeriger geworden. Men heeft zich niet meer bepaald tot de totaal-oppervlakte met pit- en steenvruchten beplant, maar vraagt thans ook voor elk dezer gewassen het opper- vlak afzonderlijk; en niet alleen het opper- vlak, maar tevens het aantal boomen. De bedoeling van een splitsing van het oppervlak naar appels, peren, pruimen en kersen is duidelijk. Men krijgt inzicht omtrent de verhouding van deze soorten in een bepaald gebied, terwijl thans daaromtrent weinig of niets bekend is. Een registratie van de aantallen boomen lijkt eenigszins bewerkelijk voor de aange- slotene, maar met eenigen goeden wil is dit spoedig genoeg voor elkaar te brengen. Vooral deze aantallen hebben onze belangstelling. Het is van meer beteekenis de aantallen te ken- nen, vooral als men tevens de oppervlakte tegelijk opneemt, dan dat men alleen weet, dat in Zeeland b.v. 4000 H.A. boomgaard is en in Gelderland b.v. 12000 H.A. Een hoogstam-boomgaard met boomen op afstanden van 1012 meter zal nooit die opbrengsten geven welke een intensief be- plante boomgaard met 600800 boomen per H.A. geeft. Om de beteekenis van de fruit teelt in de verschillende provincies op de juiste wijze te doen uitkomen, is daarom naast een registratie van het oppervlak voor al ook een registratie van het aantal boomen noodig. Dit is trouwens iets dat in het bui- tenland algemeen toegepast is. Zoowel Duitschland, als Engeland en ook Australie en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika beschikken over vrij nauwkeurige gegevens hieromtrent. Nu in ons land de fruitteelt hoe langer hoe meer een vooraanstaande plaats gaat innemen, is eenige registratie hieromtrent niet alleen gewenscht, maar zelfs noodzakelijk. En tenslotte de leeftijd der boomen, deze laatste geeft een aanwijzing over de nieuw- aanplant in de laatste jaren. Hierover is veel gesproken, vele schattingen zijn gemaakt, maar aan juiste gegevens ontbreekt het. Wanneer de vragen hieromtrent door de betrokkenen zoo juist mogelijk worden inge- vuld, en zooveel mogelijk voordat de tellers de bedrijven bezoeken, dan bevordert dit een vlotte afwikkeling van de registratie. Aljechin-opening. Wit: R. S'pielman. Zwart: S. Landau. Amsterdam 1933. 1. e2e4 Pg8—f6 2: Pblc3 d7d5 Dit is het gewone antwoord. Natuurlijk kan ook 2. e5 gebeuren, maar dan noemen we het maar liever Weensch (1. e4 e5. 2. Pc3 Pf6). 3. e4e5 Dit is de meest energieke voortzetting. Wit kan ook eenvoudig 3. ed5: Pd5: 4. Rc4 spelen, wat wij meermalen aanbevolen hebben. Er zijn dan geen valstrikken te duchten. 3 Pf6—d7 Zwart kan ook kiezen 3. d4. 4. ef6: (Spielmann houdt Pce2 voor sterker) dc3: 5. bc3: gf6: of 5. fg7: cd2:t- 6. Rd2: Rg7: en Zwart staat zeer goed. Wit heeft nu de keus tusschen 4. Pd5: Pe5: 5. Pe3 met gelijk spel en 4. d4 e6 benevens c5, waardoor Fransch ontstaat (1. e4 e3. 2. d4 d5. 3. Pc3 Pf6. 4. e5 Pfd7. 5. f4 c5; deze variant geldt voor Zwart als gunstig) of ook 4. d4 :5. 5. Pc5: cd4: 6. Dd4: (sterker wel Pf3) Pc6 en daarna PXe5- e5e6! Een offer, dat de zwarte ontwikkeling voor langen tjjd moet belemmeren. Zwart moet nemen, daar anders ef7:t zonder plonverlies het zwarte spel in wanorde brengt. 4 f7Xe6 5. d2d4 Pd7—f6? Verkeerde strategie. Wit gaat met Pf3 en Rf4 het oprukken van den pion e6 verhinde- ren. Zwart moet hem daarom zoo gauw mo gelijk opspelen, al verliest hij den pion terug. Bijv. 5. e5. 6. Pd5:? ed4: 7. Dd4:? (beter Pf3, maar Zwart staat dan ook iets beter) Pb6 en c6, waarmee Wit een stuk verliest. Of 5.... e5. 6. de5: (dreigt P of Dd5:) e6 benevens c5 met eenig overwicht in het cen trum als vergoeding voor de zwakke positie op den koningsvleugel. 6. Pgl—f3 c7c5? Vergadering Ziekenhuisverpleging. Zaterdagavond kwam de plaatselijke afdee- ling van de vereeniging Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen in jaarlijksche ver gadering bijeen. Het jaarverslag van den secretaris-penning- meester vermeldde, dat het ledental met 113 personen toenam en 642 bedroeg. Voor 21 gevallen werd vergoeding betaald met een aantal verpleegdagen van 325. Hiervoor is betaald in totaal 1413,20. Naar de te hou- den vergadering van de vereeniging op 21 Mei werden afgevaardigd de heeren J. C. Eijke, J. C. de Vos en G. de Leeuw. Een mooie prestatie. Naar wij vernemen heeft de alhier geves- tigde Beiersch Bierbrouwerij van Waes Boodts wederom een mooi succes geboekt. Op de onlangs te Amsterdam gehouden Internationale Tentoonstelling voor dranken, behaalde deze brouwerij in alle afdeelingen de hoogste onderscheidingen en was de eenige van alle inzenders die de gelukwenschen der jury mocht ontrvangen. Deze onderscheidingen Sn die welke het vorig jaar te Brussel en te Parijs zijn be- haald, getuigen toch, dat deze producten een vergelijking met de beste kunnen doorstaan. Door de heeren van WaesBoodts zijn ook geen kosten en moeite gespaard om de kwa- liteit van hun bieren steeds op te voeren. Wij feliciteeren hen dan ook met de fraaie wijze waarop hun streven werd bekroond en de wijze waarop het hun gelukt is de Zeeuwsch- Vlaamsche industrie op den voorgrond te plaats en. ninig van de thudiscluib, doch het kwam anders uit en De Valik wend met 2—5 geklopt. Indien inderdaad het bezoekenld elftal wint, wortdt die positie van Bleijierheide nog sterker, want dan is het al uitgesloton, dat een van haar concurnenten haar nog kan voorbij- streven. Promotieeompetitie 3c kliissc. Edamd Boys krijgt haar stadgenooten De Zeeuwen te toestrijidein, die vorige week het beboud in de 2lde klasse helblben bezegeld door hun overwinning op Terneuzen. Bij. de eerste ontmoeting hebben de Eiland Boys zich kra- nig geweerd, al was het overWichit van De Zeeuwen voor een ieder duidelijk. Mogelijk dat De Zeeuwen, nu zij toch behouden zijn, het iets kalmer opvatten, doch indien dit niet hot geival is, dan zullen de Eiland Boys het ook ditmaal met een nederlaag moeten doen. Zeeuwsche Voetbalbond le klasse. Ook hier islechtis den weidstrijd, BKW Com Boys 2, waama niog over'blijft Philippine Bkw en dan is ook voor deze klasse het programma afgewerkt. De reserves van de Corn Boys heibiben reeds "beslag gelegd op de laatste plaats en zullen ook in haar laatsten wedstrijd de eer der ov;rwinning wel aan hun tegenpartiji oiverlaten. 2e klasse. Het zal wel een eind in Juml zijn vodr ook in deze klaisse een stneep onder de competitie kan worden geeet, hoewel Sluiskil 2 reeds het kaimpdoenschap heeft vbroverid. Niet min der dan 4 wedstrijden staan dan ook geno- teend, n.l. BKW 2Corn Boys 3, hetgeen een ovenwinning voor de tlhuiscluh wordt, Hulst 3 Axel 3 is voor de bezoelkers te noteeren, gezien het groote verschil in de ranglijst tus schen beide lelftallen, alhoewel het te Axel maar een povere overwinning was met 32. Philippine 2 onbvangt het reserve-elftal van Ria en krijgt dus een zeer goede kans haar puntental op 17 te brengen. Tenslotte staat venmeld de ontenoetinig Terneuzen 4SVO 2 en ook in dezen wedstrijd verwuchten wij een overwinning van het ontvangend elftal, dit te meer waar het viende elf tal van Terneuzen op eigen terrein al een zeer lastigen tegenstander is voor de cluhs, die bij haar op bezoek komen en slechts aan twee van hen mocht het ge- lukiken met een overwinnimg naar huis te gaan, n.l. de reserves van Sluiskil en die van dei Ter Neuzensche Boys, welke beiden op een bij zander mooi seizoen kunnen terugzien, waar zij als no. 1 en 2 in de ranglijst ein- digden. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederlahd. Slechts een weidstrijd wondt door de Afdee- lingsfcampioenen geispeeld en dait nog wel een wedstrijd zonder eenig belang, n.l. tusschen PSV en Be Quick. Te Groningen wisten de Noordelijken van de Zuiderlingen te winnen met 20. Het is echter de eenige kans voor PSV om tenminste met 66n gewonnen wed strijd uit deze eereronde te komen en daar het tevens de laatste tihuiswedstrijd is, bestaat er wel een klein kansje, dat inderdaad de beide punten voor PSV genoteend zullen kun nen worden. Be Quick heeft tenminste geen emkele uiitwedstrijd1 kunnen winnen. Afdeeling IV. Promotieeompetitie 2e klasse. Hero ontvangt Bleijerheide en wij zien in deze ontmoeting niet veel penspectief voor de thuisclulb, want Bleijerheide klopte Hero reeds met 61 en zoo Bleijerheide ook ditmaal wint, is haar behoud in de Eerste Klasse wel als venzekerd te heschouwen. Er hangt dus veel voor haar af en daarom zullen de hezoekers zich wel tot het uit erste weren. Miranda krijigt De Valk op bezoek en is er dus een mooie gelegenheid voor de club uit Valkenswaard om de nederlaag haar door Miranda toegebracht te wreken, want alge meen achtte men De Valk sterlker dan Miran da en rekende men toen ook op een overwin- STAMBOEK-MERRIEKEUR1NGEN 1938. Vanwege de Vereeniging voor het Neder- landsch Trekpaard (B. T.), hadden deze week te Axel, Zaamslag, Ter Neuzen, Hulst en Kloosterzande merriekeuringen plaats voor opname in het keurstamboek. Allerwege bestond hiervoor in onze Oost. Z.-Vlaamsche gemeenten groote belangstelling en er was ook veel animo tot koopen. De resultaten der onderscheidene keuringen volgen hieronder: Axel: 17 Mei. Goedgekeurd: Cora van iStelle en Caroia, van de wed. W, Koster; Norma, van Herm. de Putter; Nora II, van J. K. de Putter; Clara en Nelly, van dezelfde; Helena, van F .Dieleman Fz.; Aga tha van Driesprong, van dezelfde; Dora van Loose'3, van M. J. Brandes; Mirza en Minda Roza, van J. P. van Cadsand; Mina, van H. den Hamer; Lena van Coegors, van wed. J. Dieleman Pz.; Marie van Rondeputten, van M. van Fraaijenhove; Dina Oranje en Caro lina Oranje, van J. K. de Putter; Dalia, .van J. M. de Maat; Bertha, van D. Dekker; Wal- lona, van A. Scheele; Sbnja, van wed. C. Haak; Johanna, van Jac. Dekker; Ethel, van Lev. v. Hoeve Jz.; Erna, van P. Moorthamer; Helena, van S. van Hoeve; Marie, van Jac. de Putter; Kitty, van Jac. de Putter; Morma, van Iz. de Feijter Hz.; Elza van Loose'shof, Olga van Loose'shof en Jacinthe d'Ophain, van C. de Putter; Sulma, van Jac. de Kraker; Alma, Jose en "Clara, van J. J. Michielsen; Rosia, van C. A. Dekker Cz.; Marjorine, van G. Weijns; Sonny, van George Govaert, West- dorpe; Anny van den Zeedijk, van de Kin- deren H. Daelman te Westdorpe; Nelly de Furnes, van dezelfde; Kora, van Aug. Baecke te Westdorpe; Carla van Zwartenhoek, van E. B. van Acker; Clara, van A. A. van Waes te Westdorpe; Ida van Herseur, van H. Goethals te Westdorpe; Gonda, van M. J. R. van Hecke te Westdorpe; Blondine van Clinge, van C. J. Staal en Zonen en Marie, van dezelfde te Westdorpe; Dorma van Avenlr, Bet van Herseur, Lisette van Her seur, Lydia van Herseur, van Gebr. Daelman Jzn. te Westdorpe; Ida, van P. Samijn te Zuiddorpe; Miersa, van A. G. Cerpentier te Zuiddorpe; Meta, van Alb. Ph. Buijsse te Zuid dorpe; Braca, van dezelfde; Miza, van M. A. B. Puijlaert te Zuiddorpe; Olgine, van Th. de Rechter te Koewacht; Juliana en Simla, van H. Bonte te Koewacht; Hersa, van H. Plas- schaert te Koewacht; Wijnanda, van V. de la Ruelle te Overslag; Mariette, van J. F. de Cock te Overslag; Frida, van A. A. de Clerck te Overslag; Diana van Driesprong en Janny, van J. Koster te Boschkapelle; Bella van Loose's Hof, van L. Verdurmen te St. Jan- steen; Bandola, van Jac. de Jonge te Biervliet. Daar waar geen plaatsnaam is vermeld is" Axel bedoeld. Hulst: 17 Mei. Goedgekeurd: Racina van Cambron, van Al. van Hove van Vooren te iStoppeldijk; Hermina, van C. de Cock te StQppeldijk; Alida, van Gebrs. Sponselee te Stoppelidijk; Lot, van Cyr. Ver- schueren te Stoppeldijk; Jacqueline de Cam bron en Minerva de Cambron, van W. Staal SWagemakers te Stoppeldijk; Soline, van H. Morres te Stoppeldijk; Clara, van F. Morres te Stoppeldijk; Hedwig, van Chr. de Wit te Stoppeldijk; Norma van de Zuiddijk en Nana de Glabais, van E. F. Volleman te Stoppeldijk; Alerta, van E. Th. Serrarens te Stoppeldijk; Ora, van H. Breijaert te Hontenisse; Enta, en Dora, van Jac. Wolfert te Lamswaarde; Filippa, van Gebrs. Apers te Kuitaart; Albine van Koel, van C. Dobbelaar te Hulst; Marie en Irma, van J. Verhaegen te Terhole; Clara van de Molenberg, van J. L. L. Boel te Hulst; Madam, Stella en Dor'ien, van Kinderen J. B. Steijaert te Graauw; Diana d'Alstein, Julma, Clarina en Clarisse, van E. L. van de Vijver te Graauw; Marina, van Pr. Bruggeman te Graauw; Rena en Clara, van Wed. Al. D. Boenne te Graauw; Mimi van Alstein en Herza van Alstein, van H. J. de Waal te Graauw; Mieken, van P. Mahu te Graauw; Bertha en Clara, van H. Bruggeman te Graauw; Blanca, van L. Bruggeman te Graauw; Mondine en Clarine, van R. O. Buijsse te Graauw; Kora en Margriet, van Gebrs. van Campen te Graauw; Ena van Graauw, van Gebr. van Mol te Graauw (post Hulst); Truus, van Al. van Acker te St. Jansteen; Elza van Absdale, van Wed. Th. Pauwels te St. Jansteen; Loth, van Cam. Inghels te St. Jansteen; Coquette, van Th. van Looy te St. Jansteen; Erna en Esperance de Celles, van J. B. van Acker te St. Jansteen; Noria du Rizoy, van H. A. Suij te St. Jan steen; Clara en Gilda, van G. J. M. Vael te St. Jansteen; Mercia, van C. L. Martinet te St. Jansteen; Doka, van H. van Looy te St. Jansteen; Erna en Suzanna, van A. C. J. de Deckere te Clinge; Clara Clinge, van A. d'Haens te Clinge; Juliette van Clinge, van P. Bruggeman te Clinge; Panic, van Aug. van Duijsse te Clinge; Flora, van A. D. Ferket te Clinge; Olga en Orpha, van L. J. Smet te Clinge; Markiezin en Romea, van Alf. Borm te Koewacht; Orga en Otteline, van G. Vael Dierick te Koewacht; Nora, van A. J. M. van DammeIJsebaert te Koewacht. Kloosterzande: 18 Mei. Goedgekeurd: Martha, van J. F. de Bruijn te Ossenisse; Osnia, van P. de Maat te Ossenisse; Dora van Zeedorp, van E. G. M. de Waal te Ossenisse; Isabella en Tollina van Hengstdijk, van A. D. H. Verschueren te Hengstdijk; Alice van Solon, van wed. E. H. Verschueren te Hengst dijk; Greta van Hengstdijk, van Th. van Riet te Hengstdijk; Florine du Melo, Irene du Melo en H<§lene d'Alstein, van Cyr. Steijaert te Graauw; Liza, van Jos. Adriaansens te Stop peldijk; Bianca van Jules, van Th. A. Cor- nelissens te Stoppeldijk; Martha, van wed. Joh. v. Esbroeck; te Stoppeldijk; Marie van Kijkuit, van P. A. de Vree te Stoppeldijk; Maria van het Waterhof, van A. J. Verdur menLouwers te Hontenisse; Rosa van Klaosterzanide, van P. A. StallaertHiel te Kloosterzande; Titania en Elvira, van A. J. de Nijs te Kloosterzande; Mona, van A. F. Menu te Kloosterzande; Mirette, van E. C. M. Roelans te Kloosterzande; Cora, van Cyr. Cor- nelissen be Kloosterzande; Nelly, van P. F. Leenknecht te Kloosterzande; Sola, Lena en Julienne, van R. Cornelissen te Hontenisse; Hersa van Astride, van R. A. Vereecken te Hontenisse; Jeanne en Gilda, van C. Th. M. Vereecken te Hontenisse; Eva, van P. Neve te 'HontenisseRosa en Solonne, van P. J. de Maat—Cammaert te Hontenisse; Julia, van Alph. Cammaert te Hontenisse; Bertha, van Al. de Kock te Hontenisse. Zaamslag: 18 Mei. Goedgekeurd Astride, Fika, Jessy en Marina, van Jac. Michielsen Pz.; Noni de la Lys van 't Veer enl Mady de Rebecq, van A. de Putter Mz.; Lena, van E. J. Verpoorte; Ruda van Coe gors, van P. A. P. Dieleman; Hermine, van Jan de RegtDieleman; Ida, Nora en Frida, van J. L. van de Ree; Mirza, van J. J. de R,egtDekker; Benita en Bayardina, van Abr. Dieleman Pz.; Julia, van H. J. Riemens; Dora, van L. Dieleman Pz.; Irma, van J. Dieleman Wz.; Blondine van Reuzenhoek, van J. A. Maris; Flora, van J. Deesde Feijter; Dora van Zorgvliet, van L. W. de Regt; Dorine, van K. de Koeijer Az.; Elza van Otbene, van A. de Kraker; Alida van Luntershoek en Helena II, van Alph. Mangnus te Boschkapelle; Nelly van Absdale, Mina en Nelly, van P. L. Mang nus te Stoppeldijk; Ida,-van J. K. de Putter te Axel. Daar waar geen plaatsnaam is vermeld is Zaamslag bedoeld. Terneuzen: 18 Mei. Goedgekeurd iSandrine, van wed. P. F. de Nijs; Olga, van W. Scheelevan Hoeve; Poes, van K. de Koeijer; Lineke van Coegors en Bette, van Abr. van HoeveDekker; Martha, Vera van de Zwaan en Mirza van de Zwaan, van H. de RegtHuijssen; Fleur d'Othene, van P. Dees Gz., te Othene; Erna van Braconnier, van H. P. de Jonge Cz., te Othene; Lina van Drie- wegen, van J. J. Huijssen—Dieleman; Brisca, van W. Dekikeir; Truida, van K. van Hoeve; Gilda, van J. van Hoeve te Sluiskil; Hermine van Vogelschor en Flora, van A. Deesde Jonge te Sluiskil; Corina en Juliana, van P. Dieleman Mz. te Hoek; Lonnie van Mars, van K. Dieleman te Hoek; Mina van Othene, van Anth. H. Dekker te Hoek; Mina, van M. Wauters te Sas van Gent; Lima en Hermine, van Alb. J. Goethals te Zandstraat. Daar waar geen plaatsnaam is vermeld Is Terneuzen bedoeld. In totaal zijn voor de provinciale merrie keuringen ditmaal aangeboden 728 dieren. Hiervan werden 607 exemplaren goedgekeurd, terwijl 121 werden afgekeurd of afwezig waren. Naar het oordeel van kenners staat de Oostelijk Zeeuwsch-Vlaamsche fokkerij aan den spits. Amilda-crSme. die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat en Bruin. Doos 50 en 25 ct. SAS VAN GENT. Getooorten. 9 Mei. Paula Erna, d. van Johan nes Josephus Fetirus Voenman en van Martha Erna de Maesschalclk. 12 Mei. Edward, z. van Johan Cornelia Vermast en van Maria Louisa Ranschaert. SAS VAN GENT. In de week van 8 tot en met 14 Med hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. S. de Smit en gezan, vrachtrrjder, van Ter Neuizen. H. Dulbbeiman, kommies R.D.B., van Clinge. C. J. A. de Smidt, onjderwijzeres, van Uit- huiizen. J. R. A. Neijt, diensthode, van Goes. Vertrokken L. M. Fenmomt, zander heroeip, naar Wachte- Th. de Betue, falbrieksanbeider, naar Zel- A. W. B. Schut, kommies R.D.B., naar IJizenldijlke. C. M. van Troost, dienstibode, naar Zelzate. K. Pekelaer, bnffetchef, naar Zuid-Laren. V. J. M. Mobach en geein, zonder beroep, naar Ter Neuzen. M. Evens, diensthode, naar Alkmaar. Zwart wil e5 doorzetten, maar ook zoo kost het hem een pion. Dan was 5. e5 beter geweest. 7. d4Xc5 Pb8c6 8. Rflb5 Verhindert weer e5, daar Pc6 gepend staat. Wel heft de volgende zet deze penning op, maar ook na 8. Rd7. 9. 00 kan e5 niet wegens Pd5: en Zwart komt van den regen in den drup. 8. Rc8d7 9. 00 Dd8c7 10. Tfl—el h7h6 e5 is wel blijvend verlpnderd, daar eerst d5 en dan waarschijnlijk ook nog e5 verloren gaat. Wit dreigde met Pg5 den pion e6 te veroveren. 11. Rb5Xc6 b7X<=6 12. Pf3e5 g7g5 Dit was de tweede bedoeling van den zet h6. 13. Ddld3 Th8g8 Spielmann geeft hier als betere voortzetting het wanhoopoffer 000 Pf7 Rg7 aan. Toch is Zwarts verdediging, die o.a. bestaat in ondermijning van de positie wan Pe5 (Rf4 is Verhinderd) goed bedacht. 14. b2b4 Rf8£'7 15. Dd3—g6t Ke8d8 16. Dg6f7 Dreigt Pd7: en De6: Zwart schikt zich in dit niet te voorkomen pionverlies en geeft vrijwillig een pion als inleiding van een han- dige combinatie. 40 Rd7e8 17. Df7Xe6 Tg8f8 Dreigt Pe4. 18. b4b5 Pf6—e4 Nu dreigt Pc3: zoowel als Re5: Indien Pc3Xe4. dan Re5: met aanval op al, h2 en e4. 19. TelX«4! d5Xe4 20. Rclf4! Rg7Xe5 Er dreigde Tdlt en mat op d7. 21. Rf4Xe5 Dc7—d7 Een heldhaftig besluit. Op Dc8 of Db7 volgt Tdlt Rd7 bc6: en wint. 22. Taldl c6Xb5 23. TdlXd7t Re8Xd7 24. De6Xh6 Tf8—g8 De laatste zetten had Zwart gevoegelijk achterwege kunnen laten. 25. c5c6 Rd7e8 26. Pc3Xb5 Zwart geeft op, daar ook Rf7 (tegen c7t en De6t) c7f Ke8 (Kc8 Dc6!) Dh3 g4 Dc3 Tc8 Pa7: niets helpt. ZeelandAntiwerpen. Op Hemelvaartsdag zullen dus ook Zeeuwsch-Vlaamsche spelers meedoen. Ge- speeld wordt in „De Ton", Pelikaanstraat 10 (tegenover uitgang Middenstatie). Men deelt ons inee, dat half twee wordt begonnen. Ver- scheidenen gaan per auto; wie met den trein gaat, kan het best met den trein van 10.58 uit Ter Neuzen (Sluiskil 11.06; Axel 11.14; Hulst 11.33) nemen. Terug in Zeeuwsch- Vlaanderen omstreeks 9 uur 's avonds. Wij hopen, dat Zeeuwsch-Vlajanderen niet alleen in aantal, maar ook in kracht blijk van aanwezigheld zal geven. Volkomem deizelflde motieflbeiwerking, culmi- nerenld in de stand na wits 8e zet, vindt men terug in het oorspromkelijke protoleem van den Groninger Kamjphuis. ZWART 1 2 3 4.5 16 26 524. Het volgenide vrij lastige fantasieprobleem onto:oetten we enige maamden geleden in het „Nieuiw£lhlad van het Noonden Zwart2, 7, 8, 9, 13. 15, 19, 23, 30, 31, 36 en twee dammen op 12 en 26. Wit: 20, 25, 28, 32, 33, 34, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 47, 49, 50. Wit speelt en wint. Dit prdbleem van den bekenden Groninggen auteiur J. H. N. Winter, wiens naarn evenals die van zijn Indischen hroer H. J. N. Winter een goede klank he:ft in de problematieke wereld, is getbouwd op een motief, dat vroeger reeids beweikt was door de heren J1 rits Jr en~ B. Kamplhuis. De moeilijk te vinden oplos- sing iverloopt aldufii; 15X24 23X34 31X22 12X21 36X47 of 26X48 26X48 of 36X47 48X39 3228 2. 3731 3. 3933 4. 33—29 5. 49X38 6. 35X33 7. 25X1 De oplossing van Zeeuws Vlaamse Dambond. Op verzoefk geven we hieronder de eindstan- den van de clulbcompetitie der le en 2e tien- tallen. In de hoofdgroep is de wedstrijd Axel Hoek niet gespeeld, aangezien deze van geen beteekenis meer was voor de plaatsing der deelnemende clulbs. gesp. geiw. gel. verl. 7 5 4 1 1 2 3 6 7 Ibordpnt. 12040 105—55 71—69 37—103 47—113 I. 40—35 34—29 3. 32—57 4. 28X17 5. 4742 6. 33—28! 7. 3933 g 2329 Ziehier de motiefstand. Men vengelijke die met onderstaande problemen. g 34X43 meerslag 9^ 49 X 38 21X40 id. 10. 35X33 47X29 II. 25X1 wint. 36 46 WIT 47 48 49 50 Zoals men ziet, is de stand hier eenvoudiger, dus look beter. De dam in de aanvangspositie kan niet gemist worden. Zonder kunst- en vliegwerk gaat het direct op het motief af 36X47 26X48 48X39 34 X43 meersl. 16X40 id. 47X29 we nu wel aan onze lezers te kunnen over- laten. Het is op hetzelfde motief geibouwd. Er zal dns een dam op 47 moeten komen en een op 21, terwijl schijf 16 naar 7 moet verhuizen. Hieruit volgt, dat er maar edn sleutelzet in aanmeriking komt, n.l. 1711. De stand is: Zwart: 8, 9, 13, 15, 16, 19, 24, 26, 27, 30, 34. Dam op 12. Wlit: 17, 22, 25, 31, 33, 35, 37, 38, 39, 41, 42, 43, 44, 49, 50. Wit speelt en wint. Auteur is de heer B. Kamiphuis. Ter Neuzen I I Zaamslag I Axel I Hoek Sluiskil De tweede groep toont een duidelijke meer- deiheid van de Zaamslagse reserves. Evenals Ter Neuizien I in de hoofdgroep, zorgden zij voor etn ongeislagen kampioenschap, waar mee wrj hen van harte gelulwensen. gesp. gew. gel. verl. Zaamslag n 4 3 1 Ter Neuzen II 4 2 2 Axel II 4—13 bordpnt. 6129 41—39 28—52 Massakamp te Hulst. Donderdag j.l. trok de „Damclub Ter Neu zen" met 20 spelers naar Hulst voor een vriehdschappelijke strijd tegen de gecombi- neertde dammers uit Hulst en Clinge. Ter Neu zen won met 32 tegen 8 punten. Het was een mooie propaganda-avond voor het damspel, die ongetwijfeld vruchten zal af- werpen. In het schitterende speellokaal van de UUl ster se Darnclulb werden blijvende vriendschaps- betrekkingen aangeknoopt en de buitengewoon gastvrije ontvangst, welke de Ter Neuzense dammers ten deel vie!zal hen de aangenaam- ste herinneringen aan deze eerst ontmoeting doen behouden. Wat het spel betreft, gaf de nieendere routine der Temeuzenaars aan tal van 'borden de doorslag. Dit kon ook nog niet anders, maar de ernst en de toewijding, waar mee daar in het Zuiden van ons gewest het damspel beoefend wordt, zijn er borg voor, dat binnen afzienibare tijd terdege rekening zal gehouden moeten worden met i'- spel onzer nieuwe damivirienden in Hulst, Clinige en om- geiving. 'Een sim ul t a an- sdanc e en een leizmg over de damtheorie te Hulst zijn in voorbereiding. De alom toenemende belangstelling voor ons mooie spel doet het dammenshart goed.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3