L Sport TER NEUZEN, 18 MEI 1938. rijks-nijverheidsconsulenten. AXEL. HET HOTEL DE ABDIJ TE MIDDELBURG. WALSOORDEN. GROENENDIJK. HOEDEKENSKERKE. RECHTSZAKEN. MIDDELBURG. VOETBAL. e De eerste steenlegging voor het nieuiwe Stadhuis te Axel. De fbehartiiging der Briitisohe belamgen wordt overgelaten aan den vice-consul, daar de con- sul-generaal met vacantie is. CMalley venklaarde aan de pers, dat de datum van zijn vert nek nog niet is vastge- steld. Tevens wees hij op de lioffelijkhei'd der Mexicaansclie autoriteiten te zijnen opzichte, waiaraan [hij toevoeigde, dat liij niet het ministe incident kent, waanvan een Brihsich onderdaan op Mexicaansch geibied het slachtoffer zou zijn geweesit. VOET VERWOND. Bij werkzaamheden hedenmidldag aan een woonhuis aan de Tramstraat alhier, viel bij den timmerman K. D., uit de Sluispolder, een foeitel op den voet, met het gevolg, dat deze zoodanig werd verwond, dat de hulp van dokter van Breda Vriesman werd ingeroepen. JAOHT GELICHT. Het Belgische zeiljacht „Good Luck", dat Zondagnacht tengevolge van aanvaring in het kanaal alhier bij de Heerengracht was gezon- ken, is Maandagnamiddag door schipper W. Wielanid gelicht, aan boord genomen en naar Langerbrugge vervoerd. BRAND. Gisterenmamiddag werd brand ontdekt op den zolder der woning van G. Weststrate, wonende in de De Feijterstraat no. 26. Door Kr. van Broekhoven, een bewoner der 2e De Feijterstraat en K. J. Molegraaf, timmerman, die in die omgeving aan het werk was, werd terstond ingegrepen, door met emmers water het vuur in een kist met brandende kleeren te idooven en die kist met smeulenden inhoud vervolgens naar buiten te werken. Het ge volg hiervan was, dat de gemeente-politie, die spoedig ter plaatse kwam met een minimax geen hulp meer behoefde te verleenen, en evenmin de brandweer, die ook al vlug met klein materieel ter plaatse kwam. Bij onderzoek door de gemeentepolitie werd op den zolder gevonden een soort speelgoed- liohtje. Voorts trok het de aandacht, dat na den brand een 5-jarig knaapje van het gezin, de vlucht had genomen. Dit ventje heeft gisterenavond verlklaard, dat hij op den zolder aan het spelen was en een lichtje had willen aansteken om water te koken voor speelgewijs theezetten en dat bij dat spelen met de luci- fers ook de kist in brand is geraakt. Door het spoedig ingrijpen van Van Broek hoven en Molegraaf is in elk geval erger voorkomen. De rijksnijverheidsconsulenten, van staats- wege aangesteld, staan ber beschikking van de industrieelen, in het bijizonder van de kleine industrieelen, om deize desgevraagd van voorlichting te dienen over allerlei technische vraagstukken, met hun bedrijf verband hou- denide. Blijikens het venslag van hunne werkzaam heden over het jaar 1936 hebben zij zich te midden van de ingrijipende veranderingen op economisch geibied, die zich in den loop van dat jaar afispeeiden, ten voile kunnen wijden aan de vensterking van de technische positie van Nederianidlsche nijverheidsondememingen. Bij het exptoiteeren van een bedrijf is van grooten inivloed de daarfbij gevioerde bedrijfs- techniek, en dient men er daarom voort- diurend op ibedajcht te zijn met zijn inrichting jtarji" te blijven. Het tempo der produetie- machines is in de laatste tijden dermate op- •gevoerd, dat men in slechts enlkele jaren hopeloos achter kan geraken. Daarbij heeft ook de arbeid een geheol ander karakter ge- kragen. Een welomschreven taak voor iede- ren werkman, zooveel mogelijk gebruiik van arbeidsparc nJde hulpmiddelen, ver doorgevoer- de arbeidsverdeeling, gepaard met zeer nauw- keurige afwerkrng en scherpe controle, stellen steeds booger eischen aan de bedrijfsleiding. De werkmethiOdes die bij massa-fabricage worden toegepast en die een zeer belangrijke verlaging der kostprijzen met zich kunnen brengen zijn sterk gewijzigd. Door verfijnde techndek en organisatie kunnen deize door ge- brudikmaking van speciale machines en hulp gereedschappen ook voor kleinere bedrijven tot hun recht koimen. Nieuiwe materialen hefbben hun intrede ge daan; van ouds bakende materialen werden op den achtergronld gedrougen of keerden in geheel gawijizi'gde kwaliteiten terug. Ook de bewerking van materialen heeft groote ver anderingen ondergaan. En zoo zijn er tal van factoren, die voor den kleinen nijveraar van groot toelang zijn, en waarvan hij zich op de hoogte dient te stellen, Het is duidelijk, dat bij de onderneming, waar men rustig de oude paden blijft vol gen en zich van de ontiwnkkeling niets aan- trekt, het bedrijf it op den duur niet kan vol- houden, zelfs niet onder gunstige economische omistandigheden. Maar de vonderingen der techniek mioeten met verstand en kermis van zaken worden toegepast. Het is in de eerste plaats de ondememer die dit zelf moet (be oordeelen, die zich op de hoogte moet houden en die zijn ibedrijf moet aanpassen, eenerzijds bij wat de afnemers vorderen, anderzijds hij wat de techniek biedt. De Nijverheidsdienst kan hem daarbij ter zijd,e staan in den persoon van den Nijveiheidsconsulent, met achter zich de andere voorliehtingsdiensten en proefsta- tions, wier medewerking hij steeds kan in- roepem. [De Nijverheddi&consulent kan niet op elk geibied specialist zijn, maar in geval zijn wetenschap te kort schiet, weet hij gewoonlijk de aanvragers toch wel op den goeden weg te helpen. Door hun voortdurende aanraking met de bedrjjvem hebben de Ngverheidsconsu- lenten een goed inzicht in hun nooden en tekortkomingen venworven. Zij houden zich steeds op de hoogte van alles wat het be- drijfsleven betreft. Zij, bekleeden een onafhankelijike vertrou- wansposiitie. Met betrekiking tot de kleine ondememens speelt ook persoonlijk optreden een groote rol. Aanvragers uit deze kringen loopen dikwijls weken rond, voor zij den moed vinden zich tot den Nijverheidsconsulent in zijn district te wenlden. Voor dazulken moet de Nijverheidsconsulent trachiten het vertrou- wen der belanghebbenden te iwinnen. Hebben zij eenmaal den weg gevonden en is hun een oplossing voor hun moeilijkheden aan de hand gedaan, dan is ook meestal een vaste relatie met den D'ienst ontstaan. Er is tegenwoordig een Nijverheidsconsu lent in algemeenen dienst werkzaam aan het Departement van Economische Zaken, de heer Ir. H. Steketee, terwijl er een is voor het Noorden en Oosten des lands, voor het Westen des lands en een, n.l. de heer Ir. J. K. Mercx, te Tilfburg, voor het Zuiden dies lands. In een onderhoud dait wij dezer dagen met genoemden heer hadden, bleek ons, dat tot nu toe wieiniig aanvragen om voorlichting of be- midldeling uit Zeeuiwsch-Vlaanderen tot hem kwamen. Toch zijn in dit gewest ook vele kleine industrieelen gevestigd, die vermoede- lijk hun voord'eel zouden kunnen doen met raad en voorlichting hun door den Nijverheids consulent verstrekt. Ieder zal in zijn bedrijf al eens moeilijkheden ondervimden, die hij wenscht te overiwinnen. Die vertrouwensman van den Rijksnijverheidsdienst is daar, om hen te helpen. Zitdag te Ter Neuzen. De heer MJercx wil trachten meer connec ties in Zeeuwsch-Via ander en te verkrijgen. Hij zal met het oog daarop de volgende week Dinsdag 24 Med, van des namiddags half 2 tot 5 uur zitting houden in het kantoor der Kamer van Kloophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen, en daar op dat tijdstip te spreken zijn voor alien die zich daarvoor aarumelden. Voorts is hij be- reid, om, indien daartoe aanleiding ibestaat, zich den daaropvolgenden dag beschikbaar te houden voor het brengen van beizoeken aan in aanraking te komen met den nijverheids consulent, den heer Mercx, geibruik mafcen. 'Laten de betrokfcemen dit in hun oor knoo- pen en van deize gemakkelijke gelegenheidi, om bedrijiven van aanvragers, om desgewenscht ter plaatse van adivies to dienen. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen, inliehtingen te bekomen zijn, aan de daarachter vermelde adressen. Armbandhorloge, R. van Es, Tuinstraat 18. Zwart hondrje, R. Visser, Schoolplein 1. Rijwielbelastingmerk, A. de Zeeuw, Steen- kamplaan 30. Boodschaptasch, Bureau van Politie. Zakmes, L. Visser, Axelschestraat 113. Damesbeursje met inhoud, Bur. van Politie. Parapluie, I. Fonteijn, Noordstraat. Eind touw, A. Zegers, Driewegenstraat 34. Glac6 handschoen, J. Rouw, Kerkhofl. 18. Mantelband, De Vriendt, Donze-Visser- straat 112. Blauwe overall, A. Hofman, Oudelandsche- weg 17. Rijwielbelastingmerk, Wed. A. de Ridder, Emmalaan 10. Dames regenmantel, P. van de Walle, Schuttershofweg 1. Koralenhalssnoer, J. A. Adriaansen, Nieu- wediepstraat 52. 2 paar dameshandschoenen, Wed. L. M. Smits, Noordstraat 70. Glacd dameshandschoen, Bur. van Politie. Koralenhalssnoer, Bur. van Politie. Meisjesmuts, J. Regeling, Dr. Buijzestr. 5. Kinderparapluie, Apotheek Klaassen, Noord- straat Rijwielbelastingmerk, Rijksbavenmeester, Westkolkstraat. Bril in 6tui, H. Broekboven, 2e De Feijter straat 10. Tortelduif, J. de Doelder, Lange Kerkstr. 49. Rozenkrans, Bureau van Politie. Portemonnaie (bruin), Ch. de Nijs, Visch- steeg 2. Zakmesje, A. van Donk, Dijkstraat 31. Huissleutel, Weststrate, Klaassenstraat 8. Hondenhalsband, J. Meertens, Nieuwediep- straat 57. Autoped, M. de Smit, Kaizemestraat 12. Leesboek, A. E. Meeuwsen, Tholensstr. 71. Mantelband, J. Riemens ,Nieuwediepstr. 61. Rijwielbelastingmerk, P. d'Hont, Molen- gang 2. COMPAGNIE NB1ERLANDAISE DE L'AZOTE. In het jaarverslag van de Compagnie Neer- landaise de 1'Azote wordt uiteengezet, dat de activiteit der maatschappij zich gunstig ont- wikkelt in het kaider der Internationale accoorden tusschen stikstofiproducentein De export is opnieuw gestegen oridanks de on- gunstige factoren als de oorlogen in Spanje en China. Het totaal van den verkoop van stikstof voor den export zal gedurende de huidige campagne wellicht het hoogste cijfer bereiken siinds de internationale stikstofcon- ventie van kraoht werd. De balans vermeldt als: Activa: fabriek te Sluiskil voor francs 496.991.060 489.335.113), debiteuren, ban- kiers en divers, frs. 110.443.941 (107.947.207), grondistoffen en voorraiden frs. 5.504.658 (2.848.444); opgeslagen producten francs 3.896.494 (1.514.614); debiteuren, bankiers, kasmiddelen en divensen francs 36.315.217 (7.878.192), en als Passiva: kapitaal voor frs. 250 millaoen (orrv.)statutaire reserve frs. 3 millioen (1.500.000)fabriek van Sluiskil, afschrij- vingsfondis frs. 249.492.485 260.727.934), voorzieningsfon'ds frs. 5.010.686 (5.019.686); crediteuren en diversen frs. 10.440.048 (14.682.400)diverse crediteur. frs. 29.868.381 (58.829.047). De rekeningen voor order staan onder activa en passiva voor frs. 17.138.500. Het winst- saldo bedraagt frs. 105.330.818 (72.764.501). De winst- en verliesrekening staat: Debet voor algemee'ne onkosten en diversen frs. 200.923 47.199), fabriek van Sluiskil, algemeene onkosten en diversen frs. 2.479.060 (2.650.729)belastingen frs. 15.100.000 (3.000.000); winstsaldo frs. 105.330.818 (72.764.501) en Credit voor bruto winst van boekjaar en diversen frs. 123.110.802 81.833.462). De winsbv'end<e eltng is als volgt: afschrij- vingen frs. 73.134.461 (42.764.501); statutaire reserve frs. 1.609.817 (1.500.000); het statu taire 'dividend frs. 17.500.000 (6.412.257); aandeelen B en tantiemes frs. 775.498 (769.808); extra dividend frs. 8.207.360 (nihil); dividend oprichtersbewijzen frs. 4.103.680 (3.206.128). LUXOR-THEATER. De charge van de lichte brigade. De film heeft den veldslagschilder vervan- gen. De menschen van vroeger, die niet aan het bonte en opgeiwonden leven van den cor ing hadden deeigemomen, tzagen 'hoogstens een doeik van enlkele vierkante meters, waarop in aantrokkelijke kleuren een klein onderdeel van een veldislag was weerigegeven. Gold bet een slag als bij Wlaterloo, dan was het uiterste wat de nieuwsgierigheid bereiken kon een pa norama, dat op den voorgrond een opgezet paard en wat stervende krijgers vertoonde, om wat vender op oiver te gaan in verf. Doch het bewoog niet, dat was het pijnlijike bij die ge- schilderde veld'slagen. De m'odeme film reconstrueert die oude wa- penfeiten op spannenlder wijize, zoo als in deze Ameriikaansche film, die als hoofdimoment de beroemde charge van de Lichte Brigade weer- geeft, een moment uit den Russisch-Turkschen oorlog, waarin merkwaardige groepeering! Russen streden tegen Engelschen en Fran- schen, die de bondgenooten waren van de Tur- ken. En omdat het moment van deze charge op zichizelf een te geringe spanne tijds vergt, is op bandage wijee een verband gelegd tus schen het lot van een regiment in Britsch- Indie en den veidslag in den Krimoorlog, op zichizelf niet zoo onwaarschrjnlijlk, omdat de Britsch-Indi'sche regimenten in hun strijd tegen de onbetrouwhare grensstammen, me- ndge rekening te vereffenen hebben geikregen en bijizonder het 27ste regiment lanciers, dat den aaniblik heeft gehad op een volkomen uit- gemoord gamizoen en alle vrouwen en kin- deren uit het vestingstadje. Deze film leapt vanaf Zaterdag in Luxor. DE AANSLAGtEN DER PERSONEELE BELASTING IN DE GEMEENTE AXEL. In de laatste raadszitting van Axel werd een vraag gesteld, naar aanleiding van het destijds in de pers gepubliceerde bericht, dat kracbtens een beschikking van den Minister van Financien, hangende het beroep van den Raad op de Kroon, de aanslagen der Perso- neele Belasting voor het jaar 1938 voorloopig zouden worden opgegeven berekend met 200 opcenten. Ook wij hebben dit bericht op grond van betrouwbare inliehtingen vermeld. De voorzitter gaf in zijn antwoord te ken- nen, dat hem daarvan officieel niets bekend was, en ,,dat in de courant wel eens iets werd geschreven dat waar, maar ook wel eens iets dat onwaar was". Wij merken naar aanleiding hiervan op, dat in de Nederlandsche Staatscourant van Woensdag 13 April 1938, no. 73, 4e bladzijoe lc kolom, de deslbetreffende beschikking van den Minister van Financien d.d. 13 April 1938 is opgenomen. Twijfel aan de juistbeid van het bericht is dus uitgesloten! VREiEMDiELINGEN IN HET KLEEDINGBEDRIJF. De regeeringspersdienst meldt: De wet van 22 Ajpril 1937 tot regeling van het zelfstandig uitoefenen ivan beroepen en bedrijven (door vreemdeldngen (Sitaatsblad no. 628) opent, gelijk bekend, de mogelijikheid om te bepalen, dat vreemdelingen nader aan te wijizen beroepen en bedrijven niet zelfstandig mogen uitoefenen, zonder dat zij daartoe schriftelijik vergunning hebben verkregen. Na 'onderzoek van de toestanden in het klee- dingbedrijf is gebleken, dat er aanleiding be- staat dit bedrijf onder de werking van de wet van 22 April 1937 te brengen. De minister van Economische Zaken heeft derhalve besloten de totstandkoming van een Kon. besluit te bevohderen, waarbij voor de zelfsbanddge uitoefendng door vreemdelingen van het kieedingbedrijf een vergunning ver- plichit wordit gesteld. Onder kleedinglbedirijf wordt hier verstaan het bedrijf be'staande in het vervaardigen, vermaken of herstellen van: 1. confectie- en maatkleelderen en -kleed/ingstukken, daaronder begrepen alle gebreide en tricot kleederen en kleeddngstukken; 2. hoofid-, hals-, band-, been- en voetbekleeding, met uifczondering van schoeisel; 3. kleedingtoetoehooren als ibretels, jarretels, fcousenbanden, sokophouders, mouw- en rokophouders. Het bovenbedoelde Kon. besluit zal dezer dagen in de Staatscourant worden openbaar gemaakt. DAK BIJ OPVIJZELEN INGESTORT. Dinsdagavond omstreeks half zes waren zes werklieden bezig met bet opvijzelen van het platte dak boven de ongeveer 200 M2 groote garage van den heer J. C. Krijger te Goes. Plotseling is het dak, waarschijnlijk onder den last van het overvloedig vallende hemelwater, met hevig gekraak hezweken. De arbeider Van Balen werd ernstig aan het hoofd gewond en liep voorts een hersen- schudiding op. Hij werd' naar het gast'huis vervoerd. Een andere arbeider, zekere S., maakte een sprang om het vallende dak te ontglippen, doch viel door een ruit. Hij liep 'daarbij door glasscherven verwondingen op. Ter plaatse is hij door een geneesheer verbonden. De andere arbeiders konden zich in veilig- heid stellen. De materieele schade, die niet door verzekering wordt gedekt, is groot. Gouden bruiloft. EEN ZILVEREN AMBTSJUBILEUM. Heden herdenikt D®. W. G. v. d. Vliet, Ned. Herv. predikant te Gendt (bij Nijmegen) zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris was van 1932 tot 1935 predikant te Hontenisse. HET PRIESTERFEEST VAN PASTOOR DOENS. J.l. Dinsdag is in de parocbie Heikant op zeer feestelijke wijze het zilveren priesterfeest van den Z.Eerw. heer E. Doens, pastoor aldaar, gevierd. Des Maandags was dit feit redds op zeer hartelijke wijze herdacht in een te Hulst ge- houden vergadering van den Kring Hulst van den N. C. B., waarvan de jubilaris de geeste- lijke adviseur is. Bij die gelegenheid werd de jubilaris ge- hiuldigd in een feestrede uitgesproken door den heer J. C. van Beek, uit Deurne, onder-voor- zitter van den N. C. B. en bood dezen nomens den kring een fraai ameublement voor zijn studeerkamer aan. BENOEMING RUKSINSPECTEUR VAN HET VERKEER IN VASTEN DIENST. Bij kon. ibesluiit is met ingang van 16 Mei 1938 benoemd hij de rijksverkeersinspectie tot rijksinspecteur van het verkeer in vasten dienst stamdplaats Middelburg A. Meijer, thans als zoodanig in tijdelijiken dienst. TOEX1ELATEN ALS CONSUL. De beer L. Fernandez Mc Gregor is bij kon. besluit erkend en toegelaten als consul van Mexico te Rotterdam, voor de provincien Zuid-Holland, met uitzondering van 's Gra- venbage, Zeeland, Noond-Bralbant, Gel'derland, voor het gedeelte der provineie bezuiden den Rijn, en Lilmlburg. Maandagavond is Minister Van Boeyen, ver- gezeld door den secretaris-generaal van zijn departement, Mr. Dr. K. J. Frederiks, te Mid delburg aangekomen. Dit bezoek hield nauw verband met het voomemen 'dier regeerinig om hotel De Abdi] te ontelgenen ten behoeve van het rijks- archief en de proviniciale griffie. In den loop van den morgen heeft de Minister zich Dinsdag van den toestand van de Ahdijgebouwen op de hoogte gesteld. Be- halve de localiteiten van de Provinciale Grif fie, werd het interieur van het Rijksarchief en de situatie in de nabij'heid van het Abdij plein in oogenschouw genomen. De Minister werd rondgeleid door den Com- miBsarils, der Koninigin, Jhr. Mr. Quarles van Ufford, en den griffier der Staten van Zee- land, Dr. B. H. Tellegen. Aan de bezichtiging der gebouwen was een uitvoerige bespreking voorafgegaan. Na ten hiuize van den Commissaris van de Koningin het noenmaal te hebben gehruikt, is de Minister per auto naar Den Haag ver- trokken. Het echtpaar G. Heijnisdijik-de Smidt vierde gisteren in den intiemen kring der talrijke kinderen en kleinkinderen den dag, waarop zij voor vijftdg jaren in het huwelijk traden. Niettegenstaande hieraan 'geen ruchtbaar- heid was gegieven, was de belangstelling zeer groot. Beide eohtelieden bevtnden zich nog in een blakenden welistanid. 65 jaar getrouwd. Na een H. Mis van dankbaarheid maakte het echtpaar Joos CambeenFerimans uit de Waterstraat alhier met een tiental auto's, waarin plaats hadden genomen de jubilarissen, hun familie, de feestcommissie en de dames- kroonsters, een rondrit door de Molenstraat, over het marktplein te Kloosterzandeverder over den Provincialen weg naar de Water straat. In den namiddag bracht de harmonie ,,iSt. Cecilia" den jubilarissen een serenade. In de Waterstraat kwam er toen de stemming goed in en de feestvreugde duurde voort tot laat in den avond. Feest van den arbeid. Het feest van den arbeid is in onze parocbie gevierd en, we mogen zeggen, geslaagd. Des morgens om 6% uur werd een H. Mis met generale H. Communie voor de geheele arbei- dersfamilie R. K. W. V., K. A. J. V. en J. W., opgedragen. In den namiddag onder het lof, werdien, ma die aannemimg van nieuwe leden der J. W., de meegebrachte werktuigen gezegend. De feestavond in het Jongens- patranaat werd goed bezocht en is in den smaak gevaUen. Er werd gesproken, gezon- gen en voorgedragen. Vooral de K. A. V.-ers boei-den de aandacht der talrijke aanwezigen. De burgemeester, de heer J. M. Slegt, heeft den gemeenteraad medegedeeld, dat hij met ingang van 1 Augustus eervol ontslag zal vragen. Burgemeester Slegt bekleedde zijn amjbts reeds sedert 1896. waarvan De Zeeuw tientallen jaren de (jverige en nauwgezettie corresxx>nderat was. De joumalistiek aldus Dr. Smeding in Nelderlamd heeft, naast gelijike grondtrek- ken, in elke streek haar eigen karakter. Een kwart, ja brjna een halve eeuiw, heeft De Zeeuiw zijn stempel op de Zeeuwische jouma listiek gedrukt. Hij heeflt daarbij gewerkt zoolanig het dag was, ja, toen de avond reeds begon te val'len; zijn werktuiig, de pen, heeft hij pas uit handen gelegd, toen het hem fysiek niet meer m'agelijlk was deze tie han- teeren. Daarmede heeft De Zeeuw ons een voorfoeeld van plichtobetrachting gegeven. De joumalistiek eischt, meer dan menig ander beroep, den vollen mensch; van De Zeeuw mag getuigd worden, dat hij dien ten voile gegeven heeft. In de bijenkorf van „De Konin gin der Aarde"", zooals men de pens wel eens noemt, zijn in werkelijkheid geen koninginnen te vinden; het zijn er ailemaal werlkbijen, rus- teloos arbeidendie. De Zeeuw was een den hardste werkers onder deze; hoe gaame had den alien hem een rustigem, vredigen vollen levlensavond gegund! Dit heeft niet zoo miogen zijn. Daarom zij den ontslapeme, nu hij voor iimmer de moede oogen sl-oot, in de eeuiwigheid die rust toegeiwensoht, weike den arbeidzamitn mensch op aarde niet gegund is geworden. De Zeeuw rust zacht. De schoomzoon van den overledene, de heer D. Loois, heeft mede naimems meivrouiw De Zeeuw en de verdere familie, dank gebracht voor de Ibelanigstelling en inzonderhedd de sprekers voor hun waardeerende woorden. SJpreker deed dit vergezeld gaan van eenige eigen woorden tot en over den overledene. Hiema hebben eerst de familieleden en daarna ook verschillende andere aanweizlgen n-amens zichzelf of namens anderen witte bloemen in het graf gestrooid als een aller- laatste groet aan den overledene. De aanwezigen verliaten den doodenakker onder diepen indruk van de eenvoudige, doch aangrijpende plechtdigheid. Mien had een ver- dienstelijk stadigenoot naar zijn laatste rust- plaats gebracht. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 16 Mei 1938. De volgende zaken werden behandeld: R. Oh. T. de M., oud 47 j., expediteur te Sas van Gent, verdacht van beleediging van B. Vledder te Sas van Gent op 16 April 1.1. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. J. S. L., hui'svr. van T. L., oud 37 j., zonder beroep te Temeuzen, verdacht van beleedi ging van J. v. d. Linde te Temeuzen op 28 Maart 1.1. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. A. E. Th., oud 43 j., arbeider te Westdorpe, verdacht van diefstal van een aantal kippen ten nadeele van M. Daelman te Westdorpe op 7 April 1.1. Eisch 2 maamden gevamgenisstraf. Uit- spraak 1 maamd gevangenisstraf. J. v. L., oud 29 j., voerman te Hontenisse, had zich te verantwoorden wegens verduis- terinig van een rijwielbelastingmerk ten na deele van D. v. Damme op 19 Maart 1.1. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 1 maamd gevangenisstraf voorwaardelijk en f 15 boete of 10 dagen hechtenis. P. A. Z., oud 37 j., lamdbouwer te Hoofd- plaat, verdacht van mishandeling van A. H. Backere te Hoofdplaat op 29 Maart 1.1. Eisoh 5 boete of 3 dagen hechtenis. Uit spraak idem. L. J. M., oud 27 j., chauffeur te Oostburg, verdacht van verduistering van een 3-tal zak- ken met aardappelen ten nadeele van P. van Dijke te Oostburg op 21 April Id. Eisch 1 maanld gevangenisstraf voorwaarde lijk en f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. A. v. d. W., oud 49 j., veehandelaar, wonende te Groede, verdacht van mishande ling van Th. Vermeere te Groede op 19 April 1.1. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. M. H., oud 41 j,, wertanan te Zaamslag, was in verzet gekomen tegen een vonnis van den Politierechter te Middelburg, waarbij hjj wegens diefstal, webd veroordeeld tot een geldboete van 25 of 15 dagen hechtenis. Verzet ivenvallen verklaard. Ter aardebestelling van wjjlen den heer D. A. P. de Zeeuw. Gisterenmiddag heeft op de algemeene be- graafplaats de ter aardebestelling plaats gehad van wfllen den heer D. A. P. de Zeeuw, den op 66-jarigen leeftijld overleden oud-hoofd- redacteur van de' Vlissingsche Oourant. In (je omgeving van het sterfhuis hadden velen de gordijnen laten zakken ten bewijze van deelneming met de familie, toen de lijk- auto geivolgd door een auto met bloemistulk- ken, en vier volgauto's met familieleden en vriendem zich in Ibeweging stelde en nog een auto met een deputatie van de buren er zich bij -had aangesloten. Onidier de 14 bloemstukken was er een van de vereeniging ,,De Zeeuvvsche Pers", een van de NJV. de Middelburgsche Oourant, een van de uitgevers van die Vlissingsche Oourant en een krans van het geizamenlijk personeel van dat blad. Op de begraafplaats wachtten vele vrienden en ook personen, die vroeger met den over ledene samenwerkten aan het imwendig met groen en enkele bloemen bekleed graf, de komst van den stoet af. Toen de kist boven het graf was geplaatist, trad de heer F. van de Velde, die met zijn broer en mede-uitgever den heer B. van de Velde, onider hen, die in den stoet mede reden, behoorde, het woord. Spretoer zeide, dat hij meide namens zijn broer sprak en dat hij wist, dat het niet in den geest van den overledene zou zijn, als hij ging uitweiden over de yele verdiemsten, die De Zeeuw voor de Vlissing sche Oourant heeft gehad. Daarom wilde spreker zich bepalen tot ieen woord ten af- sciheid namens alien, die werkzaam zgn aan de Vlissingsche Oourant. Spreker damkte De Zeeuiw voor alles wat hij gedurende 35 Jr als hoofdredacteiur voor de Vlissingsche Cou rant is geweest en voor zijn groote trouw en toeiwijding voor ide belangen van het blad. Spreker bestoot met de woorden: Rust zacht oulde beste vrdiend. De tweede spreker, Dr. S. S. Smeding, die namens ,,De Zeeuwische Pers" in den stoet mede reed, sprak namens die vereeniging en tevens namens de Middelburgsche Oourant, WHDSTRIJD PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. PSVBe Quick. Afdeeling TV Promotiecompetitie 2e klasse. HeroBleijerheide. MirandaDe Valk. Promotiecompetitie 3e klasse. Eiland BoysDe Zeeuwen. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. BKWCom Boys. le klasse C (Breskens 3-Hoofdplaat 2. Oostburg 2Schoondijke 2. (Biervliet 2Uzendijke 2. 2e klasse B. BKW 2Com Boys 3. Hulst 3Axel 3. Philippine 2Ria 2. Temeuzen 4SVO 2. COMPETITIESTAND Z. V. B. le klasse B. Tern. Boys Ria Hontenisse BKW Axel 2 Philippine Temeuzen 3 SVO Hulst 2 Com Boys 2 doelp gesp. gew. gel. verl. put. v.t. 18 13 4 1 30 77—31 18 12 3 3 27 7444 18 12 2 4 26 8045 16 10 2 4 22 74—35 18 9 2 7 20 80—66 17 5 3 13 27—56 18 5 2 11 12 51—61 18 2 7 9 11 2649 18 4 1 18 22—74 17 2 2 18 6 22—61

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2