Kerknieuws. Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten GEARRESTEERDE HAGENAAR LEGT BEKENTENIS AF. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. DE INSTORTING AAN DE VALKENSTEEG TE ROTTERDAM. WEERVERWACHTING. AANGEREDEN EN OVERLEDEN. GEHEIME ZENDER OPGESPOORD. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ, LOOP DER BEVOLKING. -wan onder de lat weet te houden, zij het dan ten koste van een comer. Daaruit komt de bal weer bij den Temeuzen-aanvoerdermaar nu zoelkt hij het doel c*p een verkeerde plaats Kort daamna breekt de rust aan. In de rust word en de kiansen diruk besproken en de Terneuzen-aanhang is vol goeiden moed maar hoe anders liep het uit, want nog geen twee minuten na de hervatting maakt H, Geensen een grove blunder, waarvan een De Zeeuiwen-ispeler danikbaar ge/bruik maaikt am de partijen op gelijken vioet te brengen. 11. Wei ptrobeerde DOoms door uitloopen de situatie nog te redden, maar (het mocht hem niet baten. De Temeuzen keeper la bij' deze wanhoopspoginig in botising met zijn tegen stander gekoanen en blijft liggen. Nadat het spel hiervoor een oogenfblilk is on'derbroken, staat hij weer ter been en het is een opluch- ting, dat hij vender kan meespelen. Het is of door dit doelpunt de meeste energie bij Ter- neuzen is vendiwenen en De Zeeuiwen treden daandoor meer op den voongrond. Een Snellen aanival van haar kan door Dooms slechts ten koste van een corner worden aflgeslagen. De Zeeuwen kotmen eenige ootgenbldkken later weer voor het doel en tweemaal adhtereen moot de Terneuizen-keeper een schot verwer- ken. Het blijfct, dat hij van de botsing niet al te veel hinder heeft, want zijn work is nog even goeid als in de eenste helft. We krijgen dan weer een verrassend Snellen aanival van Temeuizen te zden, na een voonzet van Van Duilk volgt een sdhot van Dobbeledr, die den keeper op zijn weg vindt. Als De Zeeuwen dan weer ten aanval trekt, lijkt het of H. Geensen zijn zeiftvertirouwen kwijt is en ver- oorzaakt hij geheel onnoodeloos een comer; gelukkiig brenigt deze geen gevaar. Ruim een kiwartder is er wederom verstre- ken, als Van de Sande plotseling een schot kan inzenden, dat buiten bereik van den keeper, tegen de paal komt en waaruit de bal weer terug het veld invliegt. Wei komt de bal voor de vqeten van Laurens, maar zijn schot gaat naast. Bij een volgenden aanval wordt de bal eenige malen voor het Vlissingsche doel geplaatst, maar men weet het niet verder te brengen dan een comer. Na een verrassend Snellen uitval komt de midvoor van De Zeeu wen alleen voor Dooms, de zenuwen hebben echter de overhand en de bal vliegt in een geheel verkeerde richting. Rudtm 20 minuten is de tiweede helft ouid, als bij een aanval van De Zeeuwen Van der Hooft vergeet aan te vaOIen en via de paal neemt de Vlissiingsche linksfbinnen voor zijn ploeg de leidimg. 21. Naar later zou blijken beteeken- de diit doelpunt teivens het behoud van het 2e klasserschap. Het wordt bij Temeuzen nu geducht homme- les. wat er niet op verbetert, als na ruim een (half uur spelien Van Hecke moet uitvallen. Men vorandert van opstelling, waarmeide men alleen bereikt, dat het nog meer gaat ramme- len. Haer was sleohts C6n taktielk toe te pas- sen geweest en dat was alles op den aanval te rdcbten. Maar juist dit vergat mien. Ten- sl'oitite was het dan ook spoeddig een uitige- maaJkte zaak, dat de besdissing was gevallen en boden de enikele nog te spelen minuten geen bekoring meer. Wij voor ons hebben den inidruk, diat Ter- neuzen haar kans op promotie gister leelijk heeft vergooiid. GudokEiland Boys 31. De Eiland Boys hebtben ook geen kans ge- zien in hun uitwedstrijd te winnen en die Til- burgers bebaalden de overwinninig met 31, nadat de ruiststanid met 11 was ingegaan. Gudok was de meerdere, doch de bezoekers hebben toch een spel te zien gegeven, dat voor haar doerf zeer goed genoemid mag worden, want al is het dan dat Gudok vooral in de tweede helft krachtig kiwaim opzetten, die door de EMand Boys gelboden tagenstand verdiende een woord van waardeering. De stand is tlhans: doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. De Zeeuwen 5 3 2 8 106 Temeuzen 5 2 1 2 5 109 GudOlk 5 2 1 2 5 99 Eiland Boys 3 3 38 Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste klasse. Het derde eiftal van Temeuzen onitwinig op haar terrein een dier sterkste verteganwoor- ddger-s uit deze klasse, n.l. RKW, met welke wedstrijd taverns een streep gezet word onder de compeititie. Hoeiwel de ruststandi iniging met een voorspmng van 10, verkragen uit een sitrafschop, wdsten de bezoekers de eind- stand toch in hun voordeel te brengen en met 13 te winnen. Het reserve-eiftal van Hulst trok naar Westdorpe om daar Ria te bekam- pen, doch ziooals te verwachten was wist het thuiisspelend eiftal met 62 die overhand te beboudten, hierdoor nader komend tot de tweede plaats;, die tlhans nog bezet is door Hontendsse. Tweede klasse. Ria n kreeg in het derde eiftal van Hulst een tegenstander, die van gelijke kracht ge- noemd kan worden, hetgeen echter niet be- letite, dat de thuisclub met 63 welverdiend won. Temeuizen 4 toonde op haar veld iets meer waardi te zijn dan te Boschkapelle spe- lenjd. toen zij het niet verder dan een gelijk sped kon brengen. Ditmaal waren de punten voor haar en zonder dat BKW 2 kon doel- punten liet zij viermaal het net van haar tegenstander trillen, 40. Com Boys 3 kon zidh niet handbavem tegen het reserve-elftai van Hohtenisise, dat te Sas van Gent te gast was, hetgeen trouwens ook verwacht werd1 en met een 25 ovenwinning gingen de bezoe kers naar huis terug. De allerbelangrijkste wedstirijd was wel die tusschen de reserve- ploegen van Sluiskil en van de Ter Neuzen- sche Boys, want het ging hierbij wie van beide een plaats zou kunnen gaan innemen in de hoogere Klasise. Hoewel beide elftallen aan hooge score's gewend waren, was het ditmaal waar zij volkomen aan elkaar gewaagd waren, een bescbeidien aantal, dat geplaatst kon wor den, doch Sluisikil 2 maakte juist 6&n doelpunt meer dan haar tegenstander en wist met 21 zich een plaats in de Eerste Klasse van den ZVIB te veroveren. GEREFGRMEERDE GEMEENTE. (Beroepen te Ter Neuzen: Ds. M. Hed- koop te Utrecht. DRIEKWART EEUW IN DEN ECHT VERBONDEN. Beide oudjes zym 98 jaar oud. Het echtpaar P. Muller—iHerens te Delft boopt op 22 Juli a.s. zijn 75jarige echtvereeni- gtng te vieren. De beide oudjes zijn thans 98 jaar oud. Vrijidagmiddag heeft de 40-jarige chauffeur uit Den Haag, die in dien loop van den dag is gearresteerd in verband met den moord aan den Nieuwe Binneniweig te Rotterdam, voor de politic een volledige ibekentenis afgelegd. De man vcrklaarde het miisdrijf Donderdag- avond' te omstreeks twaalf uur te hebben ge pleegld. Overeenkomstig hetgeen reeds is ge meld, heeft hij aan de politie verklaarid ge ruimen tijld met de vrouw te hebben samen geieefd. In Januari j. 1. he,eft de vrouw op herhaald verzoek van haar familde een einde aan de verhiouding gemaakt. Nochtans heeft hij, haar na dien tijld her- haalde malen bezocht om haar tot andere ge- dachten te brengen, doch tedkems weer heeft zij geweigerd. Donlderdaigavond is de dader per autobus van Den Haag naar Rotterdam geredsld. Hij heeft eenige uren in de woning van de vrouw vertoefld. Tegen den avond had hij haar naar Hillegersiberg getoracht, waar zij eenige kenndssen heeft bezocht. Het tweetal had de afspraak gemaakt elkaar om elf uur op de Heullbrug te zullen ontmoeten. Dit is inderdaad gebeurd. Voor het woonhuis aan- gekomen heeft de man een glas water ge- vraagd1. Hij is diaarop naar binnen gegaan. Naar die man voorts heeft verklaard, heeft hij haar toen nogmaals gevraagd de betrek- kinigen weer aan te knoopen. Toen hij weer een weigerend antwoiord kreeg, heeft hij, naar de man zegt, in en opiweHling van drift, de vrouw gewurgd. Na de afschuwelijlke mis- daad te habben gepleagd is de dadier naar Den Haag teruggekecrd, waar hij, zooals ge- meld> Vrijdagmorgen is gearresteerd. De 7-jarige P. Rochart te Neder-Hardinx- veld is bij het oversteken van den weg onder een vrachtauto geraakt. De jongen kreeg ernstige hoofdwonden en is eenige oogenblik- ken na het ongeluk overleden. FRAUDULEUZE DISTILLEERDERIJ. Vrijdagmorgen in -de vroegte hebben ambte- naren van de belastingen, in samenwerking met de marechaussee en de gemeentepolitie van Leens, onder leiding van burgemeester J. N. Spoelstra, een inval gedaan in de woning van J. F., te Zuurdijk, gemeente Leens, dien men verdacht van het clandestien stoken van alcohol. Twee complete distilleerketels en een hoeveelheid ten deele afgestookte vloeistof werden in beslag genomen. Tegen den stoker is proces-verbaal opgemaakt. ALS TWEE VECHTEN OM EEN KANO Na twee jaar is een diefstal uitgekomen. In den Achterwillens te Gouda hadden een 17- en een 18-jarige jongen ruzie om een kano en deze twist liep zoo hoog, dat de politie er aan te pas kwam, die het tweetal naar het bureau bracht. Toen de zaak werd nagegaan, kwam uit, dat het eigendomsrecht werd be- twist van iets, dat heelemaal geen eigendom was, want de kano was in 1936 ontvreemd. De politie zoekt thans naar den nog onbeken- den eigenaar van het vaartuig. INVAL IN DE WONING VAN EEN WOEKERAARSTER. Donderdagmiddag heeft de justitie een in val gedaan in een woonhuis in de Buiten Dom- merstraat te Amsterdam. Er was n.l. een groot aantal klachten binnengekomen tegen het echtpaar, dat daar woonde en in het bij- zonder tegen de vrouw, dat zij zich op erger- lijke wijze aan woeker zou hebben schuldig gemaakt. De justitie heeft een groot aantal papieren in beslag genomen en zal de verschillende klachten onderzoeken. TULPENDIEVEN MET GEWEER IN BED WANG GEHOUDEN. De Haarlemmermeersche tulpen zijn zeer in trek. Dat bleek Donderdag voor de tweede maal, toen op een veld, gelegen aan den Spie- ringweg nabij den Kruisweg, ten nadeele van den heer S. uit Haarlem, een groote partij tulpen werd gestolen. Het is de politie uit Haarlemmermeer mogen gelukken de dieven te arresteeren. Twee personen waren juist bezig de bloemen uit den grond te rukken, toen een landbouwer onraad bespeurde. Oogenblikkelijk trok hij er op uit, nam zijn jachtgeweer mee en wist de dieven ongemerkt te naderen. Hij betrapte ze juist op het oogenblik, dat ze op het punt stonden er van door te gaan. De landbouwer hield de bloemenliefhebbers met zijn geweer in bedwang en leidde hen naar de dichtbij wonende politie. Hier bleek al spoedig, dat men te doen had met Van R. en S. uit Haarlem. De politie nam de gestolen waar in beslag; de betrapten werden aan den officier van Justitie te Haarlem uitgeleverd. Zij zijn in het Huis van Bewaring opgesloten. De officier van justitie, mr. Meischke, en rechter-commissaris, mr. Van Vollenhoven, hebben, zooals in 't kort is gemeld, opnieuw een onderzoek in de Valkensteeg te Rotter dam ingesteld, zoowel bij de resten van den Woensdagmiddag ingestorten muur, als bij bet nog steeds gevaar voor instorting op- leverende cafe van de firma D. Reese. Naar aanleiding van dit onderzoek hebben zij de politie last gegeven de geheele straat in beslag te nemen, 'd.w.z., dat zoowel het wegdek, als de fundeeringen en de aan de Valkensteeg gelegen panden in beslag zrjn genomen. In verband hiermede heeft de politie de Valkensteeg geblokkeerd. Voorts hebben de officier van justitie en de rechter-commissaris een commissie van inge- nieurs van elders benoemd, ter fine van onder zoek. 'Deze commissie zal dadelijk na de beeediging van haar leden met haar onder zoek aanvangen en daarna een rapport bij de justitie inleveren. Gedurende den tijd van dit onderzoek zal de politie in de Valkensteeg geen verkeer toe- laten. Ook zal er, behoudens enkele voorloo- pige noodwerkzaamheden, geen arbeid aan de straat of de huizen mogen worden verricht. Deze lastgeving is aan den directeur van den Gemeentelijken Technischen Dienst, als ver- tegenwoordiger van de gemeente, beteekend. Bovendien heeft de justitie de lijken van twee der slaohtoffers, n.l. Kok en Van der Walle, in beslag doen nemen. Dr. Hulst uit Leiden zal op deze lijken in het Sint Francis- cusgasthuis sectie verrichten. Ook hiervan zal rapport aan de justitie worden uitge- bracfat. De justitie heeft over het ongeluk in de Valkensteeg geen gras laten groeien. Het terstond begonnen onderzoek is voortgezet met het hierboven vermelde gevolg. De genomen maatregel van conservatoire strekking heeft, schrrjft de N. R. Crt., tot gevolg, dat de geheele Valkensteeg is geblok keerd. De aard en de omvang van dit onge luk rechtvaardigen dit ten voile. Het door de benoemde deskundigen in te stellen onder zoek kan zich thans uitstrekken over de ge heele situatie ter plaatse, zooals deze is na het eerste opruimingswerk. Het apreekt wel vanzelf, dat het justitieele onderzoek een enquete vanwege het college van iB. en W. als waarop wij Vrijdag hebben aangedrongen, overbodig kan maken. Men mag immers verwachten, dat het justitieele onderzoek zich op een zoo breed terrein zal uitstrekken, dat op grond daarvan ook de vraag van de administratieve verantwoorde- lijkheid beantwoord kan worden. In elk geval dient de uitslag van het justitieele onderzoek te worden afgewacht. Ingenieurs uit Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Arnhem en misschien uit nog andere plaatsen zullen, meldt het Handelsblad, wor den aangezocht zitting te nemen in de com missie van deskundigen door de justitie te benoemen, die een onderzoek zal instellen naar het ongeval in de Valkensteeg. De bewoners van de straat mogen hun woningen weer be- trekken. Door de straat zal een smal voetpad worden gebaand. Voor rijverkeer blijft zij gestremd. Nu de Justitie een commissie heeft be noemd mogen de vragen, die eenige raads- leden tot B. en W. hebben gericht, voor een ■deel als mosterd na den maaltijd worden be- schouwd. Zij getuigen overigens wel van de algemeene belangstelling, die bij de bevolking van Rotterdam voor deze zaak bestaat. Er is in de binnenstad veel gemeentelijk eigendom, dat in slechten staat verkeert. Het valt langzaam in puin onderwijl de Technische Dienst studeert op grootsche verbeteringsplan- nen, die zoo worden opgezet, dat zij niet kun nen worden uitgevoerd. Voorts is er heel wat eigendom van parti- culieren, dat door deze omstandigheid niet mag worden verbouwd en waarvan het onder- houd dientengevolge tot een minimum blijft beperkt. De steenen, die op anderer hoofden vielen, waarvoor de gemeente nog wel eens zal wor den aangesproken, maken deze heele zaak urgent. De vragen van het raadslid De Keyzer trachten van B. en W. de mededeeling te ver- krijgen, wel'k overheidsorgaan en welke per- soon meer in het bijzonder verantwoordelijk is te stellen en hoe !B. en W. zich voorstellen zuLks te doen. Het raadslid De Groot vraagt of het B. en W. bekend is, dat de muur, die vrij stond van het naast liggend perceel, te lijden had van trillingen door het zeer zware rijverkeer in de Valkensteeg, welke trillingen nadeelig werken op zulk een hoogen muur van slechts geringe grondvlakte. Deze vrager besluit: „Indien ge- regelde inspectie van den omgestorten muur door den aangewezen dienst is nagelaten, zijn B. en W. dan bereid mee te deelen, of hier van schuldige nalatigheid sprake is? Er loopen geruchten, dat nabestaanden van omgekomenen de gemeente willen aanspreken voor schade. Tot nu toe is zulks echter niet gebleken. DE AANHOUDING VAN JEF LAST. De aohtergrond. Omtrent de aanhouding van den auteur Jef Last verneemt de N. R. Crt., dat deze op zich zelf geheel aan hem zelf te wijten is. De heer Last toch wenscht in hoogste instantie te zien uitgemaakt, of de Nederlandsche douane gerechtigd was hem enikel en alleen door het feit, dat hij als combattant in het Spaansche regeeringsleger heeft dienst gedaan zijn Nederlandsche nationaliteits- papieren te ontnemen en, wat belangrijker is, hem den toegang tot Nederland te beletten. De heer Last meent dat ook al zou hij door zijn dienstnemen in vreemden krijgsdienst zijn Nederlandsch staatsburgerschap hebben ver- loren, zijn bewijs van Nederlanderschap, c.q. zijn pas, als bewijs, dat hij in Nederland uit Nederlandsche ouders is geboren, van kracht blijft en men hem derbalve dit bewijs niet kan ontnemen, noch minder hem den toegang tot het land van zijn geboorte kan ontzeggen. Om deze reden ook heeft hij zich Maandag, nadat hem eenmaal de toegang tot Nederland was ontzegd, ten tweede male aan de Neder landsche grens gemeld. Toen de marechaus see na overleg met den vreemdelingendienst te 's-Gravenhage, hetgeen vanzelfsprekend eenigen tijd vorderde (het gerucht, dat het twee uur duurde eer marechaussee en veld- wachter ter plaatse waren, houdt waarschijn- lijk daarmee verband), hem opnieuw den toe gang tot Nederland ontzegde, weigerde de heer Last naar Belgie terug te keeren. Hij motiveerde deze weigering door er op te wij- zen, dat hij ook voor toelating tot een naburig land na het innemen van zijn Nederlandsche papieren geen geldige bewijzen meer had, zoo- dat hij daar ieder moment het risico liep, als ongewenschte vreemdeling over de grens te worden gezet, waardoor hij practisch met uitzondering van Spanje in geheel Europa rechteloos zal zijn. Waar de mogelijkheid groot werd geacht, dat een officieele uitleiding van den heer Last door de Belgische douane zal worden belet, besloot de dienstdoende marechaussee den auteur voor-loopig in de marechaussee-kazerne te Zundert onder te brengen, in afwachting van nadere, door den vreemdelingendienst te nemen beslissingen. Sindsdien bevindt de heer Last zich in politie- bewaring. Een beslissing omtrent hetgeen verder met hem gebeuren zal, was Zaterdag nog niet ge nomen. Het wordt echter niet uitgesloten ge acht, dat hij dezer dagen zal worden overge- bracht naar het huis van bewaring te Breda, in afwachting van het verloop van een 'door den heer Last zelf aanhargig te maken pro cedure tegen den Staat der Nederlanden over de al of niet wettigheid van het innemen zijner nationaliteitspapieren door de Neder landsche douane. Als raadsman van den heer Last treedt op Mr. Eskens uit Amsterdam, die zich -bereids met het parket te Breda in verbinding heeft gesteld. Van andere welingelichte zijde wordt nog medegedeeld, dat de door den heer Last tegen den Staat der Nederlanden aan- hangig te maken procedure een politieken achtergrond heeft, aangezien men wil zien uitgemaakt, of een ieder, die bij een der strij- dende partijen in Spanje actief dienst heeft gedaan, uit dien hoofde zijn Nederlandsche nationaliteit heeft verloren. Er schijnt n.l. te dien aanzien verschil van meening te bestaan, omdat ide regeering van generaal Franco noch de facto noch de jure door Nederland is er- kend en dus van iemand, die in het leger van Franco dient, niet gezegd kan worden, dat hij in vreemden staatsdienst is getreden. Door de poging, om 'deze meening als juist bewezen te krijgen, zou men willen constateeren, dat een der strijdende partijen in Spanje bevoordeeld wordt boven de andere, althans met dien ver- stande, dat men in het eene leger wel straffe- loos zou kunnen dienstnemen en in het andere niet. Men meldt aan de N. R. Crt.: De auteur Jef Last, die zich nog steeds in de marechausseekazerne te Zundert bevindt, heeft 'daar de laatste hand gelegd aan een nieuwen roman, getiteld: De laatste Waar- heid. De schrijver heeft binnen de kazerne zij het onder voortdurend toezicht een zefcere mate van bewegingsvrijheid. Eenige malen per dag maakt hij in gezelschap van een marechaussee in den tuin van de kazerne een wandeling. Bij de aanhouding van den heer Last had het de aandacht getrokken, dat hij alleen in het bezit was van een bewijs van Nederlander schap en niet van een paspoort. Dit laatste had hij wel gehad op het oogenblik dat hij naar Spanje vertrok. De heer Last heeft daarvan de verklaring gegeven, dat iedere Nederlander, die in het Spaansche regeerings leger dienst neemt, bij zijn vertrek in het bezit moet zijn van een paspoort en een bewijs van Nederlanderschap. Het paspoort wordt hem in Spanje ontnomen en hij krijgt dit onder geen voorwaarde terug. Wat er met de paspoorten gebeurd was, was den heer Last niet bekend, maar hij uitte een sterk vermoeden, dat deze verder voor illegale doeleinden worden gebruikt. Matige tot zwak'ke, later toenemende Zui- delijike tot Westelijke, later wellicht verder ruimende wind1, zwaar bewolkt of betrokken, met toenemende regenkans, iets koeler. OP HET PALEIS TE SOESTDIJK. SOESTDIJK. iPrinses Anmgard en Prins Aechwin zijn Zaterdag op bet palieis te Soesit- dijk aanigekomen en hebben daar met Prlnses Juliana en Prins Bemhard geiddneend. Ver- voigems is Prinses Atrmgard wrtrokken, ter- wijl Prins Aschwin op het paleis is blijven logeeren. DOOR EEN SOHOT GEDOOD. EOHT. In den afigeloopen nacht is de 38- jarige B. op een nooidlot'tige wijze om het leven gekomen. Deze man kwam plotseling in een toe-stand van krankzinnighedid en leiver- de gevaar op voor zijn omgewimg. De te hulp geroepen geneeshieer kon den man niet be- dwingen en riep de hulp van van de mare chaussee alhier. Daarop begaiven 2 politie- mannen zich op weg naar de woning van, B. Deze s'tomd ibuiten, met een schop in de hand en uitte Idreigeimenten. De marechaussee Bokma somm-eerde den man te blijven staan en de schop neer te leggen. B. liep echter op hem toe en zwaaide die schop boven zijn hoofd. De marechaussee loste daarop een schot en B. zeeg doodelijk getroffen neer. Hij was .door het schot in den mornd getroffen en de klogel was hem in de luehtpijp gedrtongen. Enkele minuten later gaf de ongelukkige den geest. Het lijk is in beslag genomen. B. was gehuwld en vader van 7 kinderen. HET STOOMSCHKP „NIEUW-AMSTERDAM" ROTTERDAM. De directie der Holland- Aimerikalijn heeft vanochitemd een telegram ontivangen van -den, kapdtein van het stoom- schip ,Nieuw-Aimsterdamdat j,l. Dinsd'ag- avond de haven van Southampton heeft ver- laten op zijn 'eeriste reds naar de Vereenigde Staten, dat hij in den loop van hiedennaimiddag te New-York zal aankomen. Het praehtige stoomschip heeft dus een snelle reds gemaakt. BEILEN. De heer J. van Beynen te Haar- stceg onder deze gemeente is door een achter- op komende auto van T. B. te Herpt aan- geraden. B. vdel en kreeg een zware hersen- schudjding. Hij ward naar het Groot Zielken- gasthuis overgebracht, waar hij vanmorgen is overleden. MISHANDELING VAN DEN HEER VAN SOHAIK. DEN HAAG. Door de politie is aangehou- den en in verhoor genomen een der leiders van Zwart Front B., die verdacht wordt van mishandeling van den oud-Minister van Schaik, eenige weken ge leden, door dezen op straat een klap in het gezicht te hebben gegeven. Nadat tegen hem ter zake van mishandeling proces-verbaal was opgemaakt is hij weer heengezonden. HEVJGE VEEN- EN HEIDEBRAND. EMMEN. In den afgeloopen nacht heeft een hevige veen- en heidebrand gewoed in het Barge-Oosterveen, in de gemeente Emmen. De brandspuiten van Nieuw-Amsterdam en Eimmen en omgeving pakten het blusschings- werk met kracht aan. Een 20-tal dagwerk turf ging in de vlammen op. Men vreesde de brand niet meester te kunnen worden, doch de afgeloopen nacht bracht^-egen- en hagelbuien, zoodat tegen den morgen het vuur werd ge- bluscht. Nader wordt gemeld, dat het vannacht bij onweersbuien fiink heeft geregend. Het ge vaar voor uitbreiiding is thans geweken. Men hoopt vamdaag het vuur geheel meester te worden. AUTO TE WATER. Vanmorgen omstreeks 11 uur is aan den Haagweg te Amersfoort een auto uit Amster dam, die met 5 personen op weg was naar Zwolle, in de gracht voor het Militair hospi- taal gereden. Toen de bestuurder te kiezen had tusschen een aanrijding met een passee- renden vrachtauto en een nat pak, koos deze het laatste en reed te water. Dank zij het feit, dat onmiddellijk hulp aanwezig was, gelukte het alle inzittenden van den auto spoedig op het droge te brengen. Niemand bekwam eenig letsel. In de omgeving van Enschede werden den laatsten tijd op Zondagmorgen en -middag geregeld uitzen-dingen gehouden met een ge- heimen radiozender. Het is de politie te En- schede gistermiddag gelukt dezien zender, ter- wijl juist uitzendingen gehouiden werden, te ontdekken in een woning in de Galvanistraat. De eigenaar bleek te zijn de 19-jarige Van S. uit Glanerbrug. Het toestel, dat door hem zelf vervaardigd is, bleek voor uitzendingen uitstekend geschikt te zijn. Elken Zondag werd vanuit een andere plaats uitgezonden. DE BRAND TE AMERSFOORT. Omtrent den grooten brand bij de N.V. J. van Vollenhoven kan nog gemeld worden, dat het vuur, dat Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur uitbrak, nog steeds niet geheel gedoofd is. Nu en dan laaien nog vlammen op. Bij de blussching werd een brandweerman door een vallend stuk muur getroffen, waardoor hij een lichte hersenschudding opliep. GROOTE OVERWINNING VAN DE JAPANNERS BIJ DE SPOORLIJN VAN LOENGHAI. TOKIO. De Japaneezen verklaren, dat zij thans een overwinning hebben behaald, welke grooter is dan ddn der vorige in China ge- leverde veldslagen. Zij hebben daarmede con- trole op de spoorweg naar Loenghai. De Japansche strijdkrachten zijn de Gele rivier overgestoken en hebben de spoorweg naar Loeghai afgezet. De Ghineezen trekken in wanorde terug. TOKIO. Nitsji Nitsji meldt, dat de Japan sche colonnes die in het Noorden en Zuiden een comvergeerende beweging hebben ge maakt, zich ten Westen van Soetsjau bij de spoorweg naar Loeghai hebben vereenigd. 19 Mei. TER NEUZEIN. Vergaderdng van stembe- voqgde inigelanden van den Vlooswijkpolder, in het Hotel Centraal. 20 Mei. (PHILIPPINE. Vergajdering van stemibe- voegd'e ingelajudtein' van den Mosselpolder, bij den heer A. Wiskerke. TERNEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 9 Mei. Leo Eduar- dus Cornelissen (van Geleen), oud 27 j., jm. en Maria Louisa van de Velden, oud 26 j., jd. 13 Mei. Jacobus Antonie Bedet, oud 27 j., jrn en Elisabeth van den Hout, oud 25 j., jd. Jan van Drongelen (van Axel), oud 32 j., jm. en Susanna Cornelia Loof, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Mei. Pieter den Exter (van Hoek), oud 34 j., jm. en Tan- neke Cornelia van Tatenhove, oud 31 j., jd. 12 Mei. Josaphus Mannaart, oud 22 j., jm. en Johanna L'Abee, oud 22 j., jd. Joseph Segers (van Philippine), oud 25 j., jm. en Jacoba Deij, oud 25 j., jd. Jan Pieter Hendrik Riemens (van Hoek), oud 25 j., jm. en Maria Verburg, oud 23 j., jd. Lourens Franciscus Johannes Meeusen oud 26 j., jm. en Rosalia van den Berge, oud 20 j., jd. Geboorten. 6 Mei. Trijntje, d. van Johan nes Abraham Bienfelt en van Antje van Reijn. 7 Mei. Ludovica Amilia, d. van Petrus Johan nes de Theije en van Pietertje Nieuwburg. Pieter Jacobus, z. van Jacobus 't Gilde en van Johanna Janneke Verlinde. Elisabeth Rosa Maria Johanna Paulina, d. van Jean Raine Auguste Audenaerd en van Martina Elisabeth Baert. Otverlijden. 11 Mei. Johannes de Feijter, oud 12 j., z. van Johannes en van Janna Pie- temella van Es. TERNEUZEN. In de afgeloopen weeek hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. C. S. Nieuwenhuijzen, inspecteur D. B., Van Steenbergenlaan 14, van Nieuwer-Amstel. A. R. C. Schelfaut, dienstbode, Louisastraat 18, van Sluis. H. A. M. Teunissen, pater capucijn, Nieuwe Kerkstraat 24, van Tilburg. Th. P. Kindt, mach. bankw., Middenstraat 60, van Olinge. E. de Blaeij, zonder, Van Steenbergenlaan 16, van Zaamslag. G. S. de Blaerj, verpleegster, Axelschestraat 58, van Zaamslag. A. A. Butler, smid, Tholensstr. 41, van Axel. H. H. Horst, schipper, Dekkerstraat 17, van Duisburg. J. van Drongelen, landarbeider, P 35, van Zaamslag. J. de Putter, controleur, Julianastraat 26 van Hoek. A. Jhon, zonder, Van Steenbergenlaan 47, van Amsterdam. M. C. E. Kindt geb. Pauwels, zonder, Mid denstraat 60, van De Klinge (Belgie). Vertrokken C. Dobbelaar, zonder, 2e Verbindingstraat 8, naar Wemeldinge. P. Dobbelaar, zonder, 2e Verbindingstraat 8, naar Wemeldinge. P. F. Bijkerk, stuurman, Zandstraat 8, naar Dordrecht. C. Janssen, dienstbode .Nieuwe Kerkstraat 22, naar Bouchaute (Belgie). M. M. R., Janssen, dienstbode, Nieuwe Kerkstraat 22, naar Westdorpe. W. A. Wieland, schipper, De Jongestraat 9, naar Rotterdam. J. Pijpelink, zonder, P 27, naar Hoek. P. C. Hamelink, huishoudster, Van Steen bergenlaan 25, naar Amsterdam. E. S. de iSmit, vrachtrijder, Louisastraat 12, naar Sas van Gent. T. C. van Tatenhove, zander, Pierssenpalder- straat 93, naar Hoek. J. Deij, zonder, Burgemeester Geillstraat 16, naar Philippine. Rotterdam, 16 Mei 1938. VEEMARKT. Aangevoerd 1667 dieren, w.o.: 713 vette run- deren, 235 vette kalveren, 10 nuchtere kalve- ren, 276 schapen en lammeren, 431 varkens. De noteering was als volgt: Vette ikoeien 0,76, 2e kw. 0,68, 3e kw. 0,52f 0,56; vette ossen le kw. f 0,70, 2e kw. f 0,64, 3e kw. 0,54'/0.58; vette kalveren le kw. 1, 2e kw. 0,85, 3e kw. /0,55f 0,65; varkens (leivend gewicht) le kw. /0,53, 2e kw. 0,52, 3e kw. f 0,51; schapen le kw. /0,55, 2e kw. 0,50, 3e kw. /0,40; per stuk 28, 23, 15; zuiglammeren per stuk 15, f 12, f 6. De aanvoer vtan vette koeien en ossen was groot, de handel stroef en de prijzen lager, lets ruimer was de aanvoer van kalveren, de handel daarentegen traag en de prijzen dalen- de. Eveneens was de aanvoer van schapen en lammeren iets ruimer, de handel lui en de prijzen teruggaande. De aanvoer van varkens was iets kleiner, de handel kalm en de prijzen prijshoudend. De aanvoer van zuiglammeren was gering, de handel matig, de prijzen lager. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers f 3,75<f 4,25; Z. Eigenheimers 5f 5,30; Zeeuwsche Bonte 5,f 5,30; Zeeuwsche Blauwe f 5,5,30; Bevelanders /4—/4,25; Red Star /4,30— 4,80; Industrie f 3,10f 3,30; Bintjes 3 3,40; Oude Alpha's 3,10—f 3,30, alles per H.L. Malta's (winter) 11—16 ct.; Malta's (Springs) 15%17 ot. per K.G. De aanvoer was flink en de handel kalm. Voor veen- en zandaardappelen die gewoon- lijk voor consumptie niet worden gevraagd, werd thans /2,10 tot /2,50 per H.L. besteed. VLAS. Aangevoerd: 3410 K.G. Blauw, schoon, f 0,60—f 0,70; 7430 K.G. Hollandsch Geel, 0,600,70; 1600 K.G. Dauwroot /0,48 0,60 per K.G. Het seizoen loopt ten einde. De aanvoer was kleiner. De stemming was uitgesproken flauw. De prijzen konden zich ten slotte bandhaven. Het aangevoerde werd verkocht. ROERMONDSGHE EEERVEIUNG. Aanvoer 6.600.000 stuks. Kipeieren 3,20 3,80; kleine 2,80if 3,20; eendeieren f 3 f 3,20 per 100 stuks.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3