SCHUDT UW LEVER WAKKER Hoogwatergetij GELD BESCHIKBAAR KENSE'S Drogisterij Laatste Berichten e- Griep - Rheumatische pijnen - Spit - Hoofd- en Kieeniin Predikbeurten Een zeer schokkend ernstig ongeluk Gemengde Berichten Burgerlijke Stand Advertentien WEGSAFSLUITING. Vette Varkenskrippen Fa P. J. VAN DE SANDE ZONDER SCHADEUJKE LAXEERMIDDELEN en IT zult 's morgens „lriplekker" uit bed springen. WEERVERWACHTING. LOOP DER BEVOLKING. DE NEGUS UIT GENEVE VERTROKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. TERNEUZEN. N.V. Machinale Breigoederenfabriek ..EXCELSIOR". A. A. MARSILJE Jz. L. v. d. HEMEL Markt 9 - TER NEUZEN van Ter Neuzen voor 1938 waarin tevens zijn opgenomen de spoor- en schuttijden te Ter Neuzen, Sluiskil en Sas van Gent. Iederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw mgewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom >an gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het >ederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw hchaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el- lendig en ziet alles somber in. De rneeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen U Jaoet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een pter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel zijn. Onsehadelijk, plantaardig, zacht, onovertrotfen >m de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever- pilletjes bU apothekers en drogisten. f. 0.75. (Ingez. Med.) De oorzaak zou, naar werd gezegd, te zoe- ken zijn in het feit, dat de vlieger op te ge- ringe hoojgte gestunt heeft. Het toestel is nicer I dan 50 meter „doodi" aan zijn schroef blrjven i hangen bij het optrekken. De machine kon een dergelijke overbelasting niet verdragen en g'leed af, waarbij het den vlieger, door de ge- ringe hoogte, niet meer mogelijk was, het vliegtuig te redreseeren. 'Het stoffelijk overschot van de slachtoffers is per ziekenauto naar het Academiseh Zie- kenhuis te Groningen vervoerd. Het wrak van de machine is 's avonds in alle stilte begraven. De 30-jarige officier-vlieger Dusseldonf was eerst een half jaar geleden uit Indie gerepa- trieerd en was ongehuwd. Korporaal-vliegtuigmaker Hoekstra was wel gehuwd. m staat zijn om revanche te nemen op de te den BoocQi geleden 51 nederlaag", zoodat de laatste wedstrrjd van de rood-awarten met een nederlaag zal besloten worden. 2e klasse. Jin: de kamp Ria 2Huist 3 maSken dte bezoe- kers een. goede kans, althans er is van een bepaald overwicht van een der partijen geen spralkte, in tegerustelling met hun hoogere elf- taJlen, die na afloop hiervan het veM betreiden. Terneuzen 4 on/tiwanigt het reserve-elftal van BKW, bij de eerste ontmoeting waarvan de stand, gelijk was, 33. 'Ben voorspelling kun- nen wij moedlrjik doen al is het ook dat Ter neuzen 4 op edgen terrein steeds een voor haar doen goede partiij heaft kunmen ontwikkelen. Het derde elftal van de Oorn Boys krij:gt tegenover zich de reserves van Hontenisse en wij geloorven niet, dat de Boys in staat zullen zijn om dezen strijd in hun voordeel te doen toeeindigen. Dan komt den laatsten strijd en taverns die allerfbelangrijlkste, n.l. Sluiskil 2 Ter Neuzensche Boys 2, waarfbij het gaat om het kampioenischap ,van deze klasse en het pramofveeren tot de hooigere klasse. Te Ter Neuzen wonnen de Sluisikilsehe reserves met 27 van de Boys, zoodat de thuiscluto een streepje voor moet toegakend wiorden, doch het. kan oak zijn dat de Boyis dien dag een slechtJen dlag doormaakten. Hoe het ook zij, het wordt een beslissende kamp. Vestdgen wij er de aiandacht nag even op, dat Sluiskil in deze coanpetitie niet minder dan 129 doelpun- ten maaikte, terwijl de Ter Neuizensehe Boys iaar weliswaar, onder bleven, doch met hun 111 .saluutschotcn toch ook geen slecht figuur sfaam. spoedig met vier zielkenauto'S ter plaatse; de politic ru'kte met veel personeel uit; van de branidrweer verschenen enkele s'langenwagens en de beide reserve-motorwagens. De mari niers kiwame.n onder commando van eerste Iuitenant baron De Leeuwen van Aduard met pioniersmateriaal te hulp gesneld In vrij korten tijd lukte het, veertien personen uit de puinihoopen te hevrijden. De auto's van den geneesikundigen dienst reden af en aan. Ze helbtoen in totaal negen personen vervoerd, van wie er zes bij aanikotmst aan het ziekenhuis aan den CoolsinJgel reeds bl-eken te zijn aver- leden. Twee anderen waren zeer ernstig ge- wond. Voorts was er een vrij licht gewonde bij. De andere lichtgewoniden zijn of ter plaatse door leden van den bond van E.H.B O.-.ver- eemgingen gehoipen, dan wel naar andere ziakenlnridhtinigen getoracht. Heel tragiscfh is Zwakke tot matige meest Znid-Westelijke wind, zwaar bewolkt, weinig of geen regen weinig verandering in temperatuur. PRINSES ALICE VERTROKKEN. DEN HAAG. Hedenmorgen is Prinses Alice van Groot-Brittannie van hier vertrok- ken, door H. M. de Koningin uitgeleide gedaan tot Sehiphol. BAKKERIJ UITGERRAND. ARNlHEM. Van morgen is de bakkerij annex kruidenierswinkel van den heer A. G. Dieperink te Westervoort totaal uitgebrand. In den vroegen morgen werd brand ontdekt SAS VAN GENT. In de week van 1 tot en met 7 Mei hetofoen ziidri in deze gemeente gwestiigxi G. J. Harmsen en gezin, kantoorhouder P. T. T., van Haizerwoude. P. F. Voerman en gezin, zonder beroep van Assenede (B.). Vertrokiken S. Louiwerse en gezin, wachtmeester ikon, mar., naar Roosendaai c.a. E. Hoogeveen, zonder .beroep, nnnr- Veghd. A. van Cleeanputte en igeizin, landarfbeider naar Assenede (B.), J. L. de Waele em gezin, metselaar Axel. (M. D. J. de Bel, montessori-leidster Parrjs (Fr.). naar naar achets, gevuld met de alleribeste meddcijnen) helpen altijd vlug en goed. Kok^ 50 ct. Proefd^ iJP en goed. Koker 50 ct. Proefdoos 10 ct. van ZONDAG 15 MEI 1938. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemler; 2.30 u., Ds. A. Drohkers, van Klooster- zande; 6 u., Ds. G. W. Korevaar, Zaamslag, Jeuigddienst. SEUISKEL. 9^0 u., Drs. K. P. v. d. Graaf; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bevestiging nieiujwe leden. HOEK. 9.30 u., Ds. E. Raams; 2.30 u., de heer tM. Priester, van Hoofdplaat. AXEL. 9 u., Ds. Van Oeiveren; 2 u., Ds. E. Raaans, van Bock. ZAAlMVSTjAG. 9X0 u., Ds. Korevaar; 2.30 u., (Drs. K. P. v. d. Graaf, van Ter Neuzen. KLOQSTElRZANDE10 u., Ds. A. Dronkers. PHliii iTPPINE. 2 u., Ds. Van Oeiveren, van Axel. WEER EEN VLIEGTUIGONGELUK BIJ DEN HELDER. Donderdagmiddag omstreeks half vijf is het watervliegtuig van de marine L 15, van het type FOkker VH-W, thuis behoorende in de Mok, in het Marsdiep gevallen. De beide in- zittendOn, oflficier-vlieger der derde klasse J. L. den Hollander en een monteur zijn licht gewond. Het vliegtuig bevond zich op ongeveer 400 meter hoogte en was 1500 meter uit de kust van Den Helder. De bestuurder wilde in de nabijheid van de Mok dalen. Plotseling scho- ten de inzittenden eenige lichtkogels af, waar- na het vliegtuig in het Marsdiep is gevallen. Het ongeluk werd bemerkt door den uitkijk- post van den stormwaarschuwingsdienst Kijk- duin en de bemanning van de op de reede van Den Helder liggende „Gelderland". Ook op De Mok had men gezien wat er gebeurd was en dadelijk vertrokken twee watervliegtuigen. Van de ,,Gelderland" werden twee motor- barkassen uitgezet, terwijl het zich in de buurt bevindende betonningsvaartuig ..Amsterdam", onder kapitein Minneboom, zich naar het vlieg tuig begaf. De bemanning van de Amsterdam" slaag- de er in de inzittenden van het watervliegtuig in veiligheid te brengen en aan boord van het vaartuig te brengen. Het vliegtuig werd in den takel van het be tonningsvaartuig genomen en naar de haven van Nieuwediep gesleept. De beide vliegers zijn naar het Marinehospitaal in Den Helder ■vervoerd. Van het vliegtuig waren de vleugels en de drijvers geheel vemield. Ook de motor was ernstig beschadigd. Op een zolderschuit is het vliegtuig naar het vliegkamp De Mok getrans- porteerd. Bij Apothekers en Drogisten. Ingez. Med Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. HCXEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Viek. AXEL. 9.30 u., cand. De Ruijter2 u., Ds. J. S. Pest. ZiAAIMlSdjAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gerefomieerde Kerk. ZAAjMjSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitseh Gereformeerde Gemeente. TER. NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TEJFt NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. LUC5HTVERDEDIGINGSDAG MET EEN ERNSTIG ONGELUK. Onder groote belangstelling had Woensdag in Groningen een door de weersomstandig- heden zeer begunstigde luchtverdedigingsdag plaats, die reeds in de vroegte door de mar- cbeerende tr-oepen een "groote drukte teweeg- bracht. Men heeft zich te Groningen kunnen ver- meien in het bezichtigen van luchtafweer- kanonnen. de mitraiileurs en zoeklichten, ter wijl ondertusschen demonstrates met zweef- vliegtuigen de aandacht bezig hielden. Helaas werd te ongeveer half 5 het genoe- gen van den dag verstoord door een ernstig vliegtuigongeluk. Een vliegtuig van de marine, een Koolhoven FK 51, dat in verband met de luchtbescbermingsoefening op het vliegterrein Eelde was, is, kort voor het opstijgen naar De Kooy, gevallen en in brand gevlogen. De beide inzittenden zijn daarbij omgekomen. Het waren de officier-vlieger Dusseldorf en de kor- iporaal vliegtuigmaker Hoekstra. Het toestel vloog eerst in den zuidhoek van het vliegveld een Immelmann, welke uitste- kemd slaagde; doch toen het deze stunt voor de tweede maal wilde doen, gleed de machine plotseling af en vloog, met den kop omlaag, in den grond. Het toestel vloog onmiddellijk in brand. De te hulp gesnelde burgers en militairen konden de brandende machine onmogelrjk na- deren door de ontzettende hitte, welke het vuur verspreddde. Bijna een uur lang moest men aanzien hoe de vlammen hun verwoestend werk deden en eerst toen kon men zich over de verkoolde fijken van de verongelukte vliegers ontfermen. Van de machine was niets meer overge- bleven dan een hoop verwrongen metaal. De berging van de slachtoffers geschiedde onder leiding van den chef van den vlieg- medischen dienst van Soesterberg, Dr. Brou- wer; korten tijd later kwamen ook de com mandant van het vliegkamp de Kooy, kapitein ter zee K. van Aller, de commissaris der Koningin in Groningen, Mr. J. Linthorst Homan, de commandant van het vel'dleger, luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst. naar wij verm een en ongekend in de historie van ons land, is Woensdag te Rotterdam voorgekomen, door het omrvervallen van een waardelooze muur, een muur, eigendom van de gemeente, die deze, blijkens de N. R. Crt., om financieele overwegingen liet staan, of- schoon reeds was gewaarschuwd, dat deze omidat zij hegon af te wijiken, gevaar op- le verde. Thans zijn er 7 dooden, 2 zwaar en 6 licht- gewonden te betreuren. Het feit deed zich voor te ruim 4 uur, op den hock van de 'Hoogstraat en de Valken- steeg. De blinde muur, welke eveiuwijdig aan de ValkenS'teeg stond langs den zijgevel van het hoekpamd, en welke muur het eigendom van de gemeente was, is imigestiort en ten deele in de Valkensteeg en voor de rest in hiet cafe van de firima D. Reese, dat op den anderen hoek is gelegen, terecht gekomen. Zeven voorfbrjiganigers werden door het neer- stortende puin op slag gedood. Twee anderen zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis ver voerd. Voorts zijn nog enkele voorbijgangers en een paar personen, die zich in 't caf6 be- vonden, licht gewond geraakt. De onderpui van het cafe is weiggeslagen of ontzet, met hiet gevolg, dat dit hoekpand ernstig gevaar voor iastorting oplevert. Het cafe en de daar- boven gelegen wonimgen zijn dan oak in aller- ijl ontruimd. Het verkeer door de Valkensteeg en aver de Hoogstraat in de buurt 'van den hoek bij de Valkensteeg is volledig gestremd. De slachtoffers zijn de 47jarige kranten- beizoriger W. Rotmans, de 43jarige S. Kok, de 37jarige mej. J. Offermeyer-Bouwman enfliaar kindje van 3 maanden, mej. A. Roelands- Nuyten, oud 41 jaar, de 18jarige L. P. van der Walle, een jonge man, tenwiji de 7e doode Wloensdagavond nog niet was geidentifice e rd Een 76jarige en een 36jarige man werden zwiaar gewonid. Op den hoek heeft igestaan het z.g. Afge- brande huis, waartoe de muur behoonde. De daar naast gelegen winkelier wilde nu zijn peroeel een hoekhuis was geworden, daar ook een etalage aamjbrenigen. Hij kon daarvoor echter geen accoord krijgen met de gemeente, die daarom den muur voor het pand liet staan. Tegenover disn muur, aan de andere zijde der verlbreede Valksteeg staat het cafe van fa. D. Reese. Dit perceel is door den vallenkien muur ern stig beschadigd en moest Ook gestut worden, om inistorten te voorkomen. Voor hen, die zich in dat caf£ bevonden, is het gebeurde goed afgeloopen. Slechts een persooin, een harmonicaspeler, beliep eenige lich'te verwondinigten. In de Valksteeg is altijd druk verkeer, doch op het tij'dstip der ramp waren er niet veel mensehen op de straat. Een uur later, zou de ramp ongetwijfeld ernstiger gevolg en hebben gehad, daar er dan meer passanten zijn. De muur is plotseling neergevallen, zonder dat daarvan. te voren door eenig geluid iets te be- mer'ken was. De N. R. Crt. meldt daaromtrent nog: De gevolgen van deze instorting waren ont- zettenid. De mienschen, die in de buurt waren, waren eerst als verlamd door den schrik en in het eerst dacht men aan een of andere ontplof- fing, temeer, omdat het instorten miet een domderenid iawaai gepaard ging. In het eerst was er in de Valkensteeg hoegenaamd niets te zien als gevolg van de enorme stofwolk, wielke uit het puin opsteeg. Maar weldra dronigen anigstgeschreeuw en hulpgeroep uit de puinhoopen tot de omstanders door en ter- stond zijn enikele kordate mannen aan het werk getrokken, om den slachtoffiers te hulp te komen. Zoodra de stofiwo^ik wat was opgetrokiken, zag men links en rechts tusschen het puin, dat in een diikke laag de straat bedekte, men- schelijke gedaanten. Sommigen worstelden wanhopig, om tusschen de brakstukken van den muur uit te komen, maar anderen bleven angstig stil Van alien kant schoot hulp toe en met man en maciht werd er gewerfct, om de slachtoffers te bevrijden. De geneesikunidige dienst, de politic, de branldweer en de mariniers werden gealarmeerd. De geneeskundige dienst was wel het gelbeunde met een vrouiw, die met haar kind, dat in een sportwagentje zat, op hot trottoir wand'elde aan de Oostzijde van de Valkensteeg. Bedden werdien door het neer- stortende puin getroffen. Een brak van den muur kiwam op het sportwagentje terecht, waardoor het kind verpletterd werd. De moeder werd door een ander brokstuk door den wand van het cafe gedrukt, waar zij levensloos in elkaar is gezakt. Een krantenibezorger van het dagfblad ,,Voorwaarts'', die juist op zijn fiets met en kele pakki n kranten passeerde, op weg naar zijn wijk, werd door het vallemde gesteente getroffen. Even later werd hij levenloos on der het puin te voorschijn getoracht. Zijn fiets was tot sen vormeloaze massa ijizer en staal samengepersi. De ruine in het cafe. De omivallende muur trof het cafe tegen de pui. Groote stukken puin sloegen door de ruiten en kwamiEm in het cafe tereoht. Een stuk van den vallenden muur toleef op straat overeind staan, tegen de pui op, maar de slag van de tootsing was z66 havig, dat de pui ge heel werd ontzet en naar toinnen werd ge drukt. De muren rond het trappenhuis scheurden en aangeizien die pui elk verband verloor, was het gevaar zeer groot, dat het cafe zou instorten. In het cafe waren op het moment van de distorting slechts weinig bezoeikers. Twee muzikanten speelden er accordieon. Een hun- ner J. Stedehouer uit de Berkelstraat werd door het puin en door glasscherven aan het linkeroog gewond. Hij is in het ins'tituut voor oogldjdens aan den Harinigivliet opgeno- men. De ander kiwam met den schrik vrij. Enkele beizoekens -werden liclhit gewond. Merk- waarddg was het lot van den kelnier. Deze had even te voren met een klant voor in de zaak staan praten, juist op de plek, waar bij de instortinig een groot stuk muur naar bin- wen zou komen. De klant vroeg hem een adres na te zien en hij ging den klant voor naar het achter in de zaak liggenlde adres- boek. Nog voor zij bij dit adresfboek kwamen had de instorting plaats. De vrouw van den kiastelein, die adhter het buffet stond, kwam met den schrik vrij. Haar man, C. van de Beerik, was op het momjent van de instorting in zijn woning, welke op de derde vendieping van het pand is gelegen. Aanvankelijk dacht hij, dat een. auto in voile vaart tegen de pui was gebotst. Hij snelde naar beneden, waar- biij hij onider een regen van puin door moest, welke van de muren van het trappenhuis neer ■viel. Hij kiwam echter met dien schrik vrij, evenals de Ibewoners van de beide and'ere etages. Dit zijn de families Pronk (eerste etage) en R'ondeltap (2e etage). Bij deze families waren juist enkele personen op be- zoek in verfband met den verjaardag van de dochter des huiizes. Ook zij alien zijn met den1 schrik vrij'gekomen. Het gedeelte van het ^afe, dat ligt in het hoekhuis bij de Hoogstraat, hieeft het zwaarst geleden. Het zal vermoedelijk tot den grond toe moeten wordien afgelbroken. Van het an dere gedeelte zijn de ruiten vernield en is de iniventaris zwaar beschadigd. De vraag is evenwel, in hoover re dit pand kan blijwen staan, als het andere gesloopt wordt, omdat zij brj elkaar zijn getrokken en het bijgetrok- ken pand moeilijik het verband met het hoek huis zal kunnen missen. Maatregelen. Zoo spoedig mogelijk zijn uitgetoreide maat regelen genomien, zoowel voor de veiligheid van het pulbliek, als om het eiventueele instor ten v£in het hoekhuis te voorkomen. Inmidldels was men tot het inzicht gekomen, dat het hoekhuis ValkensteegHoogstraat elk oogenlblik kon instorten en de politie riep daarom alien, die in de Valkensteeg nog naar erventueele slachtoffers zochten, in het belang van hun eigen veiligheid terug. De gemeentelijke technisehe dienst ontbood terstond mannen miet materiaal, om het zoo- veel getvaar opleverendie pand te stutten. Al spoedig kwamen wagens met zware balken en palen aanrijden en in groote haast werden de stutlbalikem opgericht. 'De muur, welke is ingestort, was een z.g. andeihalf steens muur, welke ongeveer tien meter hoog en 15 meter lang was. Relaas van ooggetuigen. De heer J. Broekman vertelde, dat hij juist met een kennis op den hoek van de Valken steeg en de Hoogstraat stond te praten toen de muur omlaag kwam. Geen geluid kon- ddgde die ramp aan. Ineens zag men den muur neerstorten en miet donderend geluid op de straat en tegen het cafepand aan den over- kant tereehtkomen. Een gewieldige stofwolk steeg op en maakte dat men bijna niets kon zien. Uit den puinhoop kwamen kreten om hulp. Het instorben hiad trouiwens in de ge- heele buurt een getweldige constematie ver- wekt. Mienschen liepen gillend weg, anderen l'iepen radeloos in het rond. Tezamen met nog eenige omstanders begaf de heer Broekman zich naar de puinhoopen, waaruit men eenige slachtoffers wist los te werken. Deze werden op de Hoogstraat ge- legd. Inmidldels waren ook de G.G.D., de politie .en even later de mariniers verschenen, die medehieipen bij het reddinigswerk. Tegenspraak. iVan de zijde der gemeente deelt men mede, dat de .berichten in de pers als zou de firma Mikx meenmalen gewaarschuwd hebben, dat haans inziens de thans ingestorte muur aan de Valkensteeg gevaar opleverde, onjuist zijn, hetgeen trouwens door de firma zelve wordt ondersdhreven. Wel is juist, dat in December 1936 door de bouwpolttie een zeer grondig onderzoek naar den toestand van den muur is iingesteM, waarlbrj echter is gelbleken, dat de' muur niet het minste gabrek vertoonde. Ook nadien zijn geenerlei klachten aangaande den toestand van den muur ingekomen, terwijl er evenmin andere aianiwijEingen zijn geweest, die tot het treffen van voorzieninigein aanleiding zouden hebben kunnen ge'geven. Het zevende slachtoffer getdentificeerd. Doniderdiagnacht is mien erin gas.laa.gd het zevende slachtoffer van de ramp te identifi- ceeren. Het bleeik te zijn de 78jarige P. Klerkx. en waarschuwde men de brandweer van Arn- hem, die een motorspuit ter assistentie zond. Deze weigerde evenwel te werken. Toen werd een tweede motorspuit gezonden, welke echter niet kon verhinderen, dat het perceel totaal uitlbrandde. Verzekering dekt de sehade. VROUW VERMOORD. ROTTERDAM. Van morgen is in een win- kel aan den Nieuwen Binnenweg alhier de eigenaresse, mej. J. H. van Loo, dood achter de toonbank gevonden. Vermoedelijk is de vrouw, die alleen woonde, geworgd. Nader meldt men, dat de vrouw, volgens verklaring van omwonenden, niet gehuwd was, doch wel met een man eenigen tijd samen leefde. Sinds eenigen tijd was de verstand- houding minder goed, zoodat den man de toe- gang tot de woning werd ontzegd. Men brengt dit in verband met den moord. BELANGRIJKE SCHADE AAN HET FRUIT NUMEGEN. Naar wij uit Maas en Waal vernemen, heeft de nachtvorst der laatste dagen aan de vruchtboomen zooveel schade berokkend, dat de fruitoogst in die landstreek als verloren kan worden beschouwd. DE VALKENSTEEG GEBLOKKEERD. ROTTERDAM. In verband met de ramp in de Valkensteeg alhier, is op last van de autoriteiten ide geheele Valkensteeg door de politie in beslaggenomen en geblokkeerd. Tevens zijn de in deze straat staande per- ceelen in beslaggenomen. VERMOEDELIJK ZAL VAN DA AG HET GEHEELE BELGISGHE MINISTERIE AFTREDEN. BRUSSEL. De van ochtend ontvangen be richten over den politieken toestand doen ver- wachten, dat van avond het geheele ministerie demissionair zal zijn. BELGISCH MINISTERIE DEMISSIONAIR. BRUSSEL. Nog vroeger dan aanvankelijk werd verwacht kan worden bericht, dat de regeering is afgetreden. NA DE MISLUKTE OPSTAND IN BRAZILIe. RIO DE JANEIRO. De omwentelings- poging der Braziliaansche fascisten moet als mislukt worden beschouwd. De regeering is in alle deelen des lands de toestand volkomen meester. iHet aantal gearresteerde personen wordt van officieele zijde op zes honderd ge- steld. Men verwacht, dat tegen eenige leiders de- doodstraf zal worden uitgesproken. Ook bij de marine zijn pogingen gedaan om tegen het gezag in apstand te komen. De beman ning van eenige kruisers is, naar in een offi- cieel communique wordt meegedeeld, ontwa- pend wegens passiven tegenstand. GENEVE. De Negus is vanmorgen uit Gen&ve vertrokken op weg naar Londen. EINDE VAN HET CHINEESCHE GONFI.IC7T IN ZIOHT? EARLHA (Indiana). De Japansche legatie- raad te Washington verklaarde hier gisteren, dat het einde van het conflict tusschen China en Japan niet ver meer verwijderd is. EEN GROOTE VELDSLAG OP KOMST? SJANGHAI. De Japansche ambassadeur Tani heeft de vertegenwoordigers der Buiten- landsche mogendheden in een dringend tele gram verzocht zorg te dragen voor een spoe- dige terugtrekking hunner staatsburgers uit de provincies Kiangsoe, Nganhwei en Honan. De meest bedreigde gebieden in de komende dagen, aldus Tani, worden die langs de spoor- lijn PeipingHankau, TientsingPoekau en de Loenghai baan, waar zich vermoedelijk de grootste veldslag van dezen oorlog zal af- spelen. HOEK. Huiweiijks-aangiften. 7 April. Hebdrik Jo- zias Vermeulen (van Oostburg), oud 25 j., jm. en Adriana Sara de Bruijne, oud 24 j., jd. 14 April. Jozias de Kraker, oud 72 j. en Maatje Jansen, oud 61 j. 21 April. Jacolbus de Putter, oud 32 j., jm. en Francoise Cornelia dp Bruijne, oud 20 j., jd. 28 April. Oomeliis Klaass-en (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Geertruij Janna van Hoeve, oud 24 j., jd. Francois Jacobus de Braal, oud 20 j., jm. en Cornelia Dees, oud 21 j-. Jd- Huwe 1 ijks-voltrekkingen21 April. Hendrik Jozias Vermeulen, (van Oostlburg), oud 25 j., jm. en Adriana Sara de Bruijne, oud 24 j., jd. 27 April. Jozias de Kraker, oud 72 j. en Maatje Jansen, oud 61 j. Getooorten. 17 April. Cornelia Janna, d. van Jannis Pieter Vergouwe en -van Sara van Es. 25 April. Adriaan, z. van Adlriaan Beaufort en van Janna de Groote. 26 April. Lena, d. van Willem den Bralber en van Elizabeth Neeltje Janneke Tholenis. Overlrjden. 8 April. Martinus Absalom t Gdlde, oud 36 j., echtg. van Pietemella Catharina de Blaerj. 11 April. Cornelia Pie temella de Braal, oud 6 j., d. van Pieter de Braal en van Dingetje Adriana Bolleman. 12 April. Pieter Kaster, oud 67 j., wedn. van Maria Verhelst. 16 April. Janna de Bruijne, oud 82 j., wed. van Pieter Jansen. 30 April. Jan Herrebout, oud 84 j., wedn. van Catharina den Hamer. SAS VAN GENT. Huiwelij'ks-aamigiften. 5 Mei. Rotoertus Ber- nardus Retmerij (vain Westdorpe), oud 27 j. en Suzamna Paulina Hamerlinck, oud 21 j. Getooorten. 2 Mei. Micheline Helene Felicie, d. van Georges Bous-sios en van- Elisabeth Marie Alfons Emelie van Aellbroeck (wonende te Athene in Griekemland). 5 Mei. Armand Roger, z. van Albert Constant de Vliegher en van Martha Regina de Caluwd. zonider beroep, naar Kei- L. F. S. de Meijer, zonder beroep, naar Huij- bengen. G. Hellinckx, zate (B.). R. M. C. Remerij, zonder beroep, naar Hulst. WALSOORDEN. Bij de gehouden aantoestedinig voar de ander- houdsrwerken bij de Waterkeerinig van het Cal. Waterschap „Walsoorden", .dienst 1938/39. werd ingeschreven als volgt: P. dte Regt te Ter Nleuizen 4990 P. F. de Waal te Kuitaart 4890 P- Verschellinig te Ter Neuzen 4730 J. P. de Vos te Ter Neuzen 4650 W. dte Bokx te Hoek 4650 J. Kint en P. A. Warrens te VogieOrwaarde 4490 (P. F. Voe.t te Kloosterzande 4385 C. Klaassen Hlzn te Zaamslag 4380 K. Lucasise te Walsooirden 4364 J. de Maagt te Groenendrjk 4364 P. Andriesisen te Walsoorden 4316 Een toiljet werd ongeldig verklaard, omdat het vermeldle geldsbedlrag onduidelijk en met dioorhalingen was imgevuld. iBehoudens goedkeurinig van Ged. Staten is het werk gegund aan den laaigBten inschiqjver. In plaats van kaarten. Ondertrouwd J. VAN DRONGELEN EN S. C. L00F. Axel N 23 1 Temeuzen,^ Axelschestr. 90' Huwelijks-voltrekking D.V. 1 Juni a.s. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder- vonden bij onze 25jarige Echtvereeniging op 6 Mei 1.1., betuigen ondergeteekenden hiervoor aan alien hun oprechten dank. B. N. VAN DIJKE—Leunis. Terneuzen, 13 Mei 1938. Met dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, op 9 dezer ondervonden. I. DE LE1JSER en Vrouw. Terneuzen, 13 Mei 1938. Van 16 Mei 1938 tot nadere aan- kondiging zal de weg van Axel over den zoogenaamden Kinderdijk naar Zuid- dorpe, van vlak benoorden de Rijksbrug te Axel tot bij den weg genaamd Moer- spuische dijk, no. 7 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Zuiddorpe, voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. HET BESTUUR van den polder BEOOSTEN EN BEWESTEN BLY. De jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders zal plaats hebben te Terneuzen op Zaterdag 28 Mel 1938, te 3 ure namiddag. De te behandelen onderwerpen liggen voor de aandeel houders ter inzage ten kantore der Vennootschap, Tragel, St. Jansteen. Toegang tot de vergadering wordt verleend op vertoon der aandeelen. DE DIRECTIE. 40 cent per pond. voor lste hypotheken op landerijen en woningen BURG. GEILLSTRAAT 10 TEL 144 2 tuben IVOROL van 40 voor 60 cent ENDR1NE voor hooikoorts enz. fl,— MIJNHARDT'S STAALTABLETTEN 90 stuks f 3,40 ENASAN TABL. flt— ROODE HOESTPOEDERS p. st. 7M ct Aanbevelead.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 6