^Ifk H 3 M H R R R B 11 IB USB Gemengde Berichten Predikbeurien Landbouwberichfen. Dam- en Schaakrubriek Sport I HI HH Laatste Berichten DAMMEN. VOETBAL. RECHTSZAKEN. SCHAKEN. EEN PAARD IN DEN ROOK GESTIKT. WEER VER W ACHTIN G. heeft toch zeker een improviseerend karak- ter en is daarom ookten voile clownshnmor. Zooals het leven gestandaandiseerd is in situaties, die menschen een bepaalden vorm doen aannemen zoo kiezen de Marx brothers zich naar aanleiding van de een of andere vage aanduiding een vorm en scheppen daarmede een satuatie. Het komische ontstaat dan door de, sorns nauwelrjks bewuste aanleiding, die dezen vorm deed kiezen, AIs zij aehter de coulissen van de opera een beroemd zanger befwustelo&s hebben gestagen, die zeer bewe- gingloos op den grond ligt, wordt dit, doordat een van de Marx brothers als bij toeval zijn voet op 's mans borst zet en daama even achteloos een gesprek begint met een ander, naast hem, aanteiding voor hem am te spelen voor een bar te staan en bestellingen te doenOm kort te zijn, wie een aller- genooglijksten avond wil doorbrengen ga deze doorbrengen in ,,Het Centrum". Voor de pauze wordt vertoond de film Drie pleegvaders. Een avonturenfilm van drie mannen, die, geheel verschillen van ontwikkeling en levens- wandel, door een toeval bij elkaar zijn ge- komen en in kennis zijn geraakt met een vierde, die het niet zoo nauw neemt met de wetten des lands en dus door de justitie en politie wordt achtervolgd. Hij is het die zijn stempel drukt op de drie pleegvaders en zij geraken geheel in zijn macht, waardoor ook zij op de zwarte lijst der justitie komen te staan. Het wordt een echte weg van ont- beringen, na elke misdaad wordt het net der politie nauwer aangehaald. Toch zal de ge- rechte straf niet door de justitie worden op- gelegd, maar zij vallen gelijk het opgejaagde wild dat de strijd tagen de natuur moet apgeven. ZONDAG 8 MEI 1938. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 9.30 u. en 2 u., de heer F. H. J. Bik. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. AXEL. 9 u., Ds. Hermanides, van Hulst; 2 u., Ds. Van Oeveren. ZAAMSiLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Korewaar. KLOOSTERZANDE. 9.30 u., Ds. A. Dronkers. SAB VAN GENT. 9.30 u, Ds. Van Oeveren, van Axel, bed. H. A. putt.tpIptme 2.15 u., leesdienst. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. G. W. van Houte. HDEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. Vink. AXEL. 9.30 u., Ds. J. S. Post; 2 u., cand. W. J. de Ruiter. ZAAM1SLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAjMISiHAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeesnte. TE3R NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5,30 u., leesdienst. Evangelisatiegebouw Othene. 6 u., Drs. K. P. v. d. Graaf, van Ter Neuzen. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. WWZIGING RUNDVEEKEURINGEN. De datums der rundveekeuringen vaniwege de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij in Zeeland heb ben voor enkele keuringsplaatsen eenige wijzi- ging ondergaan. Deze keuringen zullen nu worden gehouden in onize streek als volgt: Zaamslag, Maandag 23 Mei, 2 uur. St. Jansteen, Dinsdag 24 Mei, 8,30 uur. Graauw, Dinsdag 24 Mei, 10,30 uur. 522. Wij ontvingen de laatste tijd verscheidene problem en uit onize letzerskring. Ter aan- moediging plaatsen we er een tweetal. No. 1, van Gh. Cappon te Axel. Zwart2, 13, 29, 38 en verder twee dammen op 3 en 36. Wit: 17, 21, 22, 25, 30, 44, 48, 50. Wit wint door 4843; 252017I'l; 50 45 en 4€>X1- Als eersteling lang niet onaardig. De twee zwarte dammen zijn in zulke eeiwoudige stan- den echter ontoelaatbaar. Bovendien was er nog wel enige verdieping aan te brengen. Zie bijv. deze stand: Zwart: 2, 5, 9, 13, 38 en twee dammen op 3 en 36. Wit: 17, 20, 21, 22, 24, 25, 30, 44, 48, 50. Schrjf 5 kan ook op 15 staan. Wit speelt nu achtereenivolgens 4843; 2014; 2620; 1711; 5045 en 45X1, waama de witte dam de lijn van 1 naar 45 blijft beheerschen en wint. No. 2, van J. de Rijk, Ter Neuizen. Zwart: 3, 9, 10, 17, 26, 26, 38. Wit: 23, 24, 33, 34, 36, 40, 42. Een eenvoudig miniatuurtje, dat intussen nog geen prdbleem is. Wit speelt 2318; 18—123631; 40—35 en 35X2 wint. Aan een probleem stellen we immers geheel andere eisen! Een probleem onderscheidt zich van een slagzet door een eigen karakter, door iets aparts in de vorm van motief- of meer- slagwerk, dat foovandien niet te afgezaagd mag izijn. Er zijn problemen, die men, zonder den naam van den auteur te weten, direct herkent als wenk van een bepaalden proble mist. Alleen aan de oplossing! Als profolematieke scheppingen met zeer op- vallend eigen karakter noemen we in dit ver- band de problemen van Geo van Dam, G. Mantel, A. A. Potman, I. Weiss, Dr. M. J. Belinfante, Job. de Bree, D. Bosma, Ir. W. Vrijlandt, O. Baeke, J. C. le Bleu, W. B. Monsma, E. Boissinot, enz. Zuidaoipe, Dinsdag 24 Mei, 2 uur. Axel, Woensdag 25 Mei, 8 uur. Ossenisse, Woensdag 25 Mei, 1,30 uur. Kloosterzande, Woensdag 25 Mei, 3 uur. Alle uren zijn aangegeven in nieuwe tijd. De uitbreiding, die in 1925 aan het aantal keuringsplaatsen werd gegeven, is dit jaar weer gedeeltelijk gehandhaafd, doch wil deze uitbreiding tot succes leiden, dan is het noo- dig, dat overal veel vee wordt aangevoerd en ook de belangstelling van de veehouders blijkt door talrijke opkomst. Ieder veehouder mag geheel kosteloos vee inzenden. De keuringscommissie hoopt, evenals vorige jaren, door bespreking en demonstratie van het aangevoerde vee, de belangstelling voor de veeverbetering en veekennis te vermeer- deren en worden tot dit doei de aangevoerde dieren zooveel mogelijk besproken en verge- leken. Voor de demonstratie mag op alle keurings plaatsen alle vee zonder beperkinig worden voorgehracht. Goede stieren en beste melkkoeien worden bekroond met medailles. Om hiernaar mede te dingen worden aan de dieren bepaalde eischen gesteld. Friesche stieren worden ook toegelaten en bekroond. Tevens kunnen stieren en koeien, welke op- gegeven zijn voor inschrijving in bet Neder- landsch Rundveestamboek, op deze keuringen worden voorgehracht. Ze worden dan tege- lijkertijd gekeurd voor het stamboek. Dit be- treft alleen dieren, waarvoor inschrijving in Den Haag is aangevraagd. Zijn deze dieren op de keuringen niet aanwezig, dan worden ze eerst aanstaanden herfst gekeurd. Voormannen onder de veehouders en van de Landhouworgonisaties worden opgewekt tot het welslagen der keuringen mede te werken. Particulieren en Vereenigingen kiunnen voor bepaalde keuringsplaatsen prijzen en medail les beschikbaar stellen, waarvan eventueel tijdige mededeeling aan den heer C. Zwager- man, Rijkszuiveloonsulent te Middelhurg wordt verzocht. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederlahd. De strijd om het landskampioenschap begint al aardig naar het einde te geraiken en een van de emstigste candidaten, Feijenoord, is voor deze week vrij, zoodat de ontmoeting DW(S(Heracles zeer veel belangstelling zal trekken, daar de Oostelijke kampioen kans heeft gezien op gelijken voet met de Rotter- dammers te blijven. DWS is practiseh reeds uitgeschakeld, maar wie weet of zij op eigen bodem geen revanche zal weten te nemen op de door Heracles toegetorachte 21 nederlaag. Dit zou natuurlijk Feflenoord zeer ten goede komen, want in dat geval heeft Feijenoord het kampioenschap als het ware al in den zak. De wedstrijd Be Quick—<PSV heeft aan be langstelling zeer gdboet, nu beide clubs hun kansen hebben verspeeld. Mogelijk dat het de eerste overwinning voor de Noordelijke kam pioen zal worden. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. Het komt ons voor, dat het einde van deze competitie zal zijn, dat iedere club weer op edgen nest zal terugkeeren, want Bleijerheide zal zeker ook haar derde wedstrijd, ditmaal tegen Hero, winnen. Alleen De Valk heeft nog een klein kansje, doch dit al de club uit Val- kenswaard wel zien verdiwijnen in haar tweede treffen tegen Bleijerheide, indien het tenmin- ste niet vroeger gelbeurd, want zij heeft in Mi randa, tegen welke club De Valk thans moet uitlkomen een tegenstander van gelijike kracht, zoodat het niet te voorspellen is, hoe de uit- slag van dezen wedstrijd zal zijn. Promotiecompetitie 3e klasse. Al blijven De Zeeuwen de leading behouden na de wedstrijden van vorige week, niet te ont- kennen is, dat het er voor Temeuzen toch wel Wat beter is gaan uibzien en de donkere wol- ken aan het vooTbij trekken zijn, zoodat er zoowaar nog een goede kans blijft voor de roodziwarten om het begeerde 2e klasserscihap te behalen. Het kom ter nu op aan om de nog resteerende wedstrijden alle te winnen in welk geval de eerepalm aan haar kan worden uit- gereiikt. Temeuzen krijgt op bezoek Gudok uit Tifburg en ieder sportliefhebber weet, dat door Terneuzen de competitie slecht werd in- gezet met een 31 nederlaag teg'en deze club, Ter illustratie en tevens ter voorlichting van beginnende prolblemisten, die we van harte willen aanmoedigen, geven we hieronder eniige standen, waarin met weinig materiaal zeer veel, ja sorns zelfs het onmogelijke ibe- reikt is. :C*m te helginnen een standje van 6 om 6, dat als een voorlbeeld van soberheid zou kun nen gelden. iZwart: 2, 7, 8, 9, 18,'24. 'Wit: 22, 23, 28, 32, 40, 44. Wit speelt en lokt de foutzet uit. door 40—34 (zw. 2429?); 23—19 (zw. 20X49); 1914 (49X18); en wit 14X1 dam met winst. .Op zw. 18—36 volgt n.l. 2822 en op 1845 volgt 2828. Venvolgens een miniatuurtje, dat onze nationale kampioen R. C. Keller tijdens een radiocauserie op 20 April j.l. aan zijn luis- teraars opgaf. De naam van den auteur is ons niet bekend. ZWART 1 2 3 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Oplossing: Wit 3530 (zw. 37X46); 28 22!! (zw. meerslag 46X38, mag niet voor de tweede maal over schijf 32 slaan); en wit 22 X42 slaat alles weg. iSlechts drie zetten diep en toch iets zeer bijzonders Uit ,,Le Grognard", Luik, nemen we de vol- gende fraaie dwang-miniatuur over van den Franschman L. Tevan. een nederlaag die niet zoozeer geleden werd door het sterker spelen van Gudok, dan wel dat het geluk meer aan de zijde van de thuis- club stond. Er is naar het ons voorkomt voor Temeuzen thans een pradhtige gelegenheid eens te toonen wat zij waard is. Hierbij komt dat zoo Temeuzen nog een wedstrijd verliest daarmede ook de competitie voor haar is af- geloopen. Zelfs een verdeeling der punten maakt haar positie wankelbaar.. Temeuzen moet dit trachten te voorkomen en daarom Gudok met zulk een strijdlust en <§lan ontvan- gen, dat het een lust voor de bezoekers zal zijn am onze plaatselijke club aan het werk te zien. 'Het bestuur van Temeuzen verwacht voor den komenden wedstrijd een groote be langstelling en werd ons verzocht in dit otver- zicht de sport 1 iefhebbers te verzoeken vroeg- tijdig het terrein te betreden ter voorkoming dat tegen het aanvangsuur nog een opstopping voor de loiketten zal zijn en ieder zich een be- hoorlijke plaats hetzij op de tribune hetzij rondom het terrein kan verzekeren. Het spreekt vanzelf dat ook Gudok zich volkomen bewust is, dat een verloren wedstrijd te Ter Neuzen voor haar de competitie doet beeindi- gen, zij zal aan Terneuzen zoo kraehtig mo gelijk partij geven. Een van beide elftallen moet de v'lag strijken, dat de rood-zwarte fier haar kleuren ter overwinning mag voeren in een zware doch faire strijd onder leiding van den bekenden scheidsrechter den heer Groffen. Te Vlissdngen komen de twee plaatselijke clubs De Zeeuiwen en Eiland Boyis tegenover ellkaar in het veld, waarbij de beste kansen aan de zijde van De Zeeuwen toegekend moe- ten worden. Zij zullen dus hun voorsprong wel blijven behouden. Het is edhter een plaatselijk treffen en het zou de eerste maal niet zijn, dat er een verrassing uit voortkrwam. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste klasse. BKW ontvangt SVO uit Sas van Gent en de thuisclub zal haar tegenstander, die haar laatsten wedstrijd in dit seizoen speelt, niet met de eer naar huis laten gaan. Ook Honte- nisse gaat een streep onder de competitie zet ten en dit doen met een overwinning op de reserves van de Com Boys, die de laatste plaats blijven bezetten. Hulst 2 krijgt Ria op bezoek, hetgeen dus een wedstrijd is die over- gespeeld moet worden, daar destijds deze wed strijd 10 minuten voor het einde werd gestaakt daar het publiek zich op het speelveld begaf en het verder spelen onmogelrjk werd ge- maakt. De stand was toen 03 voor Ria en ook ditmaal zal de winst wel aan de zijde van Ria zijn. Een zelfde geval is ongeveer de strijd tusschen de Temeuzensdhe Boys met Philippine, die eveneens een ontijdig einde had toen de stand 31 was. De Boys zullen wel geen steak laten vallen, ofschoon het een strijd is zonder eenig belang wat den stand betreft. Tweede klasse. SVO 2 gaat naar de KKW-reserves en ook zij zullen het lot van hun eerste elftal wel dee- len, evenals dit het geval zal zijn met het 3e elftal van de Com Boys, dat tegen het sterke reserve-elftal van Hontenisse komt te staan. Axel 3 ontvangt Ria 2 en krijgt nu een goede gelegenheid eens revanche te nemen op de destijds te West'dorpe geleden 21 nederlaag. Philippine 2 geven wij geen kans nu zij tegen over het sterke reserve-elftal van Sluiskil moet strijden, want er is bovendien voor de Sluiskilsche reserves veel aan gelegen om dezen kamp te winnen, zij komen dan ten- minste met gelijke papieren uit tegen de re serves van de Temeuzensdhe 'Boys, hetgeen dan de beslissende wedstrijd van deze competi tie wordt. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE VII DDI I.BERG. Zitting van 6 Mei 1938. De volgende uitsipraken werden gedaan: F. W. P., oud 35 j., logementhouder te Axel, wegens het zich ibevinden in de verboden grensstrook, bevestiging van het vonnis waar- tegen verzet, 10 boete of 10 dagen hechtenis. C. S., oud 18 j., werkman te Vogelwaarde, wegens het plegen van ontucht en tmishande- ling, f 15 boete of 10 dagen hechtenis en 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. De volgende zaken werden behandeld: Verduistering en valschheid in geschrifte. A. P. C., dud 37 j., notarisiklerk, wonende te Hulst, had zich te verantwoorden wegens verduistering en valschheid in geschrifte. Hij zou n.l. in de jaren 1937 en 1938 te Hulst, toen hij penninigmeester was van de afdeeling Hulst Zwart: 13, 14, 17, 18, 22, 23, 25. Wit: 16, 26, 30, 32, 41, 42, 43. Oplossing 1. 32—27 25X34 Gediwongen, anders volgt 26X37, 4339, 42—88 en 37X10. 2. 43—39! 34X43 gedw. 3. 16—11!! 17X6 Nog steeds gedwongen. 4. 42—38 43 X 21 5. 26X8 of 26X10. En tot besluit dezer rubriek een moeilijk probleem ter oplossing van W. B. Monsma, Groningen. ZWART 1 2 3 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Wit speelt en wint. Oplossing volgende week. CaroKannverdediging. Wit: A. Nimzowitsch. Zwart: J. R. Capablanca. Nieuw-York 1927. 1. e2e4 c7c6 2. d2—d4 d7d5 3. e4e5 Deze verdediging wordt bij het Fransch minder gunstig geacht, maar misschien ten en omstreken van de Vereeniging tot bevor dering van de Bijenteelt in Nederland, in die kwaliteit oip versdhillende data, verschillende geldsommen tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 188 helbben verduisterd door zich die gelden die aan zijn vereeniginig, in ieder geval aan andere personen dan verdachte, toebehoorden, wederrechtelijk zich hebben toe- geeigend. Bovendien heeft verdachte in Januari 1938 te Hulst een kwitantie opgemaakt, waarbij z eke re J. Wouters verklaarde, van de afdee ling 'Hulst en omstreken van de Vereeniging tot bevordering van de Bijenteelt in Neder land, een ibedrag van f 60 te hebben ontvangen voor gamaakte reizen en deze kwitantie val- schelijk onderteekend en gedagteekend, met het oogmerk om die kwitantie als echt en onvervalscht te gehruiken. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. Doen van een valsche aangifte. J. de B., oud 35 j., kolenhandelaar te Ter Neuzen, deed op 8 April 1.1. te Ter Neuzen bij de marechaussee aangifte, dat hij, verdachte, op 8 April 1.1. te Zaamslag door een viertal personen zou zijn aangevallen en mishandeld, met het oogmerk om hem te berooven. Hij zou op den grond zijn geworpen en vervolgens zijn mishandeld, terwijl de daders uit zijn zakken een portemonnaie infaoudende ongeveer 27 zouden hehlben geroofd. Achteraf is komen vast te staan, toen de marechaussee op onder- zoek uitgiing, dat van verdachte's aangifte geen woord waar was. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. GEKNOEI MET BIGGENMERKEN. De rechthank te Groningen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den varkenskoopman D. D. te Lauwerzijl en vier inwoners van Doe- tinchem, tegen wie vorige week een jaar ge vangenisstraf was geeischt wegens knoeierij met crisisoormerken voor biggen in den Gel- derschen achterhoek. De varkenskoopman is thans veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Van de vier land- bouwers uit Doetinchem, die hij als zijn mede- plichtigen had aangewezen, werd J. E. E. vrdj- gesproken; J. B. S. en J. W. S. en M. B. wer den alle drie veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf. BESMETTE SLAATJES. Automatiek-eigenaar staat terecht. In December van het vorige jaar hebben zich te Deventer en omgeving gevalien van para- typhus voorgedaan, waarbij als oorzaak werd vastgesteld dat de getroffenen hadden gegeten van slaatjes uit een automatiek te Deventer. Maandag heeft Z., de eigenaar van de auto matiek, voor het kantongerecht te Deventer terecht gestaan. Hem werd ten laste gelegd, dat hij in zijn automaat slaatjes had verkocht, die waren toebereid met mayonaise, waarin paratyphus-baciilen voorkwamen. Verdachte verweerde zich door te zeggen, dat hij niet wist dat bacillen van paratyphus in eendeneieren konden voorkomen. Dit werd weersproken door den keurmeester van den keuringsdienst voor waren en door Dr. A. Klarendorf, bacterioloog te Utrecht, die -er op wees, dat in de pers meermalen is gewaar- schuwd tegen het gevaar van pamtyph'us- bacillen in eendeneieren. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen verdachte een boete van f 300 of 100 dagen hechtenis. De verdediger pleitte vrijspraak en beklaagde zich erover, dat de warenwet niet verbiedt, eendeneieren in mayonaise te ver- werken, zooals dat wel verboden is bij het maken van ijsproducten. Pleiter zei nog, dat verdachte overigens behoorlijke ingredienten verwerkt heeft en niet om d'e goedkoope een deneieren heeft gewerkt. De kantonrechter zal over acht dagen von nis wijzen. DE PERSEN VAN ZWART FRONT VERZEGEED. De officier van justitie te Breda heeft naar aanleidinig van een bij hem ingediende klacht over een persoonlijike beleedigdng, verschenen in het weekblad Zwart Front, de persen van dit blad doen verzegelen. 72 JAAR GETROUWD. Het echtpaar Kieven te Wilhelminaoord na- foij Steenwijk hendenkt heden 6 Mei, zijn 72- jarig huiwelijksfeest. De heer Kieven telt 98 jaren, zijn vrouw is 4 jaar jonger. De oudjes genieten nog steeds een goede gezohdheid. Vader Kieven bezoekt onrechte. Bij Caro-Kann kunnen we hetzelfde zeggen. Wit sluit Zwarts dameraadsheer niet in, maar de noodzakelijke tegenstoot c5 kost Zwart een tempo. 3Rc8f5 Daar spoedig e6 moet volgen, speelt Zwart eerst zijn raadsheer uit. 4. Rfld3 Rf5Xd3 Niet Rg6 e6! fe6: Rg6:t hig6: Dg4 Kf7 Pf3 en Zwart staat zeer slecht. 5. Ddld3 e7e6 6. Pblc3 Dd8—b6 Deze ook in de Fransche partij voorkomende zet dient om de ontwikkehng van Rcl te belemmeren, en tevens om c5 en d4 onder schot te houden. 7. Pgle2 c6c5 Zwart grijpt nu het initiatief. Wit had beter met 6. Pge2 de mogelijltheid van c2c3 nog wat opengelaten. 8. id4 X c5 Rf8Xc5 9. 00 Pg9e7 10. Pc3—a4 Db6c6 11. Pa4Xc5 Dc6Xc5 12. Rcle3 Do5c7 Zwart heeft aan Wit eenige vrijheid moeten toestaan, maar herneemt nu weer het initia tief. 13. f2f4 Pe7f5 14. c2c3 Om d'5d4 zoo mogelijk geheel te beletten. 14. Pb8c6 15. Taldl g7g6 Zoo wordt aan Wit ook nog de mogelijkheid van g4 en f5 ontnomen. 16. g2g4 Hier was Rf2 op zijn plaats. Er dreigde dan nog niets ernstigs. 16Pf5Xe3 17. Dd3Xe3 h.7—h5! Niet Wit doch Zwart valt aan. Nu was h3 misschien het best, maar dan geven wij voor het witte spel ook niet veel. Met den volgen- den zet sluit Wit zijn spel en krijgt daardoor een zwakke pionnenstelling. 18. g4g5 00 19. Pe2d4 Dc7b6 20. Tflf2 Tf8—c8 21. a2—a3 Tc8c7 22. Tdl—id3 Pc6a5 23. Tf2e2 Ta8e8 24. Kglg2 Pa5c6 Men kan niet zeggen, dat dit alles er doel- bewust uitziet. Zwart besluit nu, zijn paard naar f5 te brengen, waar het iffderdaad be- slissend werkt. nog steeds de kerk, terwijl de vrouw, ofschoon den laatsten tijd geplaagd door rheumatiek, nog geregeld de breilkous ter hand neemt. Van de kinderen zijn nog 9 in het leven, van wie de oudste 71 jaar is. Woensda'gmiddag is door onbekende oor zaak brand uitgetoroken in de vetsmelterij van den slager J. aan de Kapelstraat te Bus- sum. Detze vetsmelterij brandde nagenoeg ge heel uit, evenals een in de naJbijheid staande stal van den groentehandelaar V. Een paard bleek in den roofk gestdkt te zijn. De slager was verzekerd, de groenteboer niet. EEN GROOT AANTAL BRANDEN. Indien men de berichten in de dagbladen nagaat, trekt het de aandacht, dat tegen- woordig zoo veelvuidig melding wordt ge- maakt van brand. Omtrent igisteren b.v. vinden wij weer ver- mel'd den brand van een meelfabriek Haarlem, twee woningen te Naurik, twee v/eningen te Dantumadeel, een bcerderij met schuur en hooibergen te Ittersum, een boer- derij te Vaassen en een boschbrand te Oister- wijk, terwijl nu van morgen weer al melding wordt gemaakt van een boenderrj te De Wijk. HET MAILSCHEP LAFAYETTE" VERBRAND. Woensdagavond is brand uitgetoroken, aan boord van het Fransche mailschip „!Lafayette" lig'g'ende in een dok te Havre. De brand ont- stonJd in de maclhinekamer en sloeg over naar de oiiereservoirs. De brandweer heeft den ge heel en nacht gewerkt aan het blusschen. Het eenige resultant is geweest, dat men het dok heeft kunnen behouden, doch van het zeer luxueus inigerichte mailschip is niets overge- bleven dan een groote verwrongen izwaar be- sahadiigde romp. De schade is daardoor zeer aanizienlijk. Meest matige Noord-Westelijke tot Noorde lijke wind, betrokken tot zwaar of half be- wolkt, wellicht eenige regen in 't Noorden, in 't Zuiden weinig of geen regen, iets koeler. HOFBERICHT. DEN HAAG. H.M. de Koningin is voome- mens morgen, Zaterdag, in den loop van den dag van 'Het Loo naar Den Haag te vertrek- ken, voor een kort veifblrjf in het paleis aan het Noordeinde, in verfljand met de doopplech- tigheid van Prinses Beatrix. TE NAUWERNOOD AAN GA SVERSTIKKING ONTSNAPT. DEN HAAG. Een gezin in de Schalkbur- gerstraat, bestaande uit man, vrouw en 2 kinderen is vannacht te nauwemood aan den gasverstikkingsdood ontsnapt. De vader werd midden in den nacht gewekt door het geroep der kinderen, dat het zoo erg naar gas rook. Hij sprong het bed uit en waarschuwde ter- etond den gemeentelijken geneeskundigen dienst. Brj onderzoek bleek, dat de moeder nog laat in de keuken werkzaam was ge- weest, en verzuimd had de muurkraan van de gasleiding dicht te draaien. De versleten gasslang was uit de kraan gevalien, zoodat het gas vrijelijk in het hiuis stroomde. Dank zij het tijdig geroep der kinderen is het gezin voor erger bewaard. Thans beliep geen hun- ner letsel. BOERDERIJ AFGEBRAND. DE WIJK. In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den landbouiwer R. Klomp eigendom van den landlbouwer W. van Strdk, te Yhorst nabrj De Wijk. De bewoners werden door het geknetter van het vuur wakker en moesten zich in allerijl in nachtgewaad in vei- ligheid stellen. De brand had zich intusschen zoodanig udtgelbreid, dat aan blusschen niet te denken viel. De geheele boerderjj werd een prooi der vlammen. Ongeveer 30 stuks vee kiwamen in de vlammen om. De schade, welke aanzienlijik is, wordt door verzekering gedekt. DOODELIJK ONGEVAL. ASSEN. De 65jarige ongehnwde landbou- wer Harm Danker te Rolde is vanmorgen van e%n hoogte van ruim 4 meter van den hood- zolder gevalien. Hij hekwam daahbij zeer em- stige verwondingen en werd naar het zieken- huis alhier overgebracht. Hij is daar in den loop van den voormiddag aan de .bekomen ver wondingen overleden. 25. Te2—d2 Te8c8 26. Td2e2 Dit is natuurlijk een zet uit verlegenheid. 26. Pc6e7 27. Te2f2 Tc7c4 28. De3—h3 Kg8g7 29. Td2—f2 a7a5 30. Tf2—e2 Pe7—f5 31. Pd4 X f5 g6Xf5 32. Dh3f3 Op 32. Dh5: volgt Th8. 33. Df3 Th4 en Tf4: Wit acht, te recht, den stand dan hopeloos. 32. 33. 34. 35. 36. 37. Te2d2 Td3d4 Df3—f2 Kg2—g3 c3Xd4 Kg7g6 Tc4e4 Tc8c4 Db6—b5 Tc4X<14 Db5—-e4 Nu voigt een leerzaam slot. 38. Kg3—g2 b7b5 39. Kg2gl b5b4 40. a3Xh4 a5Xh4 41. Kglg2 Dc4cl 42. Kg2g3 :Dcl—hi 43. Td2d3 Te4—el Beslissend. Men ziet, hoe Zwart zijn grooter bewegingsvrijheid gehruikt. 44. Td3f3 Tel—dl 45. b2—b3 Tdlcl 46. Tf3 - e3 Om Del te verhinderen. 46Tel—fl Wit geeft op. Na een damezet volgt Dglt Kh3 Tf2 en wint. Massakamp. Dinsdagavond werd te Ter Neuzen de retumwedstrijd Ter Neuzen nSluiskil ge- speeld. De ui-tslag der partijen was: Ter Neuzen. Sluiskil. J. J. KaanH. Voorhans P. de BakkerA. H. Zegers A. Will—G. WuIIems G. VerpoortenA. Wullems I'. A. van den HeuvelJ. Lengton J. J. Kaan Dz.—C. van der Ploeg L. HamelinkJ. Lijbaert M. van der HaveA. de Coninck J. van de VeldeW. Faas D. J. Marij®A. Leenhouts De uitslag was d-erhalve 82 ten van de ontvangende club, die aan borden met wit speelde. 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 gtumste de even

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 6