ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN A ABDIJSIROOP I LICHTZINNIGE JEUGD No. 9756 VRIJDAG 6 MEI 1938 78e Jaargang Aankondiging, Binnenland Feuilleton Hebt Gij hei telkens op de luchtpijpen AKKER's versterkte EERSTE BLAD Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken. flRUHDHi flBHHHB WSSMh BOOB Wtmx tmmi -«a™*w i u 11i gwifreo<a»«murem'wgMWE«smgBn^^ mamej* TER NEUZENSCHE CO U RANT ABQNNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen tr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,—, overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Aoonnementen voor net buitehland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIKO 38150 TELEFOON No. 25. Voor elken r<*?nl do-* f r> °o ADVEBTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 KLEINE. ADVERTEN^Ti per 5 vpo-pi, -f. 'Vl Grootere letters en diode's worden naar usrifrvu- 1 Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen vermindeid uriei, betv.dk a-..4 Intending van adivertentien liefst een uag voor de uitgave. verkrijgbaar is. DIT BLAB VEBSCHIJNT IEDEREN MAANBAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLAG, hrengen ter algemeene -kennis, dat, te beghmem op Maandag 16 Mei 1938, vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden geiiouden van de Zaamslag, 6 Mei 1938. Burgemeester en Wethouders voomoesmd, S. VAN HOEVE, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. EERSTE KA.MEH. De Spellingskwestie. Woensdag werd het debat over de spellings- kwestie v-oortgezet. De beer De Jong nam het tegen ae daartegen uitgebrachlte critiek op voor den vroegeren Minister Marchamt, dat cteze als Minister buiten zijn bevoegdheid zou zijn getreden. Hij zou het verkeerd achten, wamnieer op die genomen besluiten zou worden teruggekomen. De beer Sikkes is ook tegen een stap terug en wenscbt een wetteljjke regeling die een vaste regeling waarborgen, geen blanco- machttigingswet. De beer Van Emibden acbt bet telkens ver- anriering brengen in de spelling een kwaad. Hij is v66r vereenvoudiging. De beer De Rij-ke acbtte de Minister in een moeilik parket geraakt. Hij betreurde bet, dat de eenheid van schrijfwijze voor Nederland en Vlaanderen door de jongste regeling wordt bedreigd. In afwachting eener wettelijke regeling moest De Vries en Te Winkel wor den gevolgd. Hq diende 3 moties in. De eerste laat de Kamer verklaren, dat zij bet beleid der regeering ten aanzien van de spelling onjuist acbt. De tweede laat baar den wensch uitspreken, dat de qpelilingsbes-luiten, welke een andere spelling dan die van De Vries en Te Winkel voorscbrijven, worden inigetrokken. De deride laat haar de wenschelijkheid uit spreken van een scbadevepgoeding aan de uit gevers en van een onderzoek naar de moge- lijkheid van verbaal dezer scbade op ben, die voor bet spellingbeleid sinds 1934 verant- woordelijk zijn. Deze moties worden terstond in behandeling gemomen. De Minister van Onderwijs, Kunstenl en Wetenschappen, de beer Slotemaker de Bruine, zegt, dat bet beleid inzake de spelling de laaitste jaren uiterst moeilrjk is geweest. Dit moet men in bet oog houden om de pro- parties bij bet doen van verwijten niet te ver- liezen. Minister Marchant heeft aanvankelijk gedacht aan een voorgaan der regeering bij de invoering der ndeuwe spelling. Later zeid-e hij, dat de regeering eerst kon volgen, als alle risioo was weggenomen. Ook bier geen vasrte lijn, ook niet in andere gevallen. Dit moet1 men in het oog bouden, als men spr. gebrek aan vastheid verwijt: er ontbrak een vast uitgangspunt. Hij stipte aan, -dat de heer De Savornin Lahman wel 2 'j millioen op tafel beeft ge- legd voor schadevergoeding aan de uitgevers, doch bet zou aan spreker meer belpen, als de beer Lohman zulks kon doen namens de meerderheid der Staten-Generaal. Qm verstarrin-g in de toekomst te voor- kamen, zal een commissi© detailkwestie in zake bet woordbeeld moeten bezien. Wat Belgie betreft, moet men zicb niet veigissen omtrent den aanbang van de spel ling 1934. Twintig van de d-ertig leden der Vla^msche Academic zijn er tegen. Officieel beeft spr .alleen met den Belgiscben minister te m;i,kcnDe eerste en de derde motie van den beer De Rijke acht spreker onaanneme- lij'k; de tweede ontraadt hij.' De heer Woltjer kwam hierna weer aan bet woord. Deze betwis-tte, dat het onderwijs in de spelling leiding mag geven. Zijn fractie zou voor de tweede motie stemmen, omdat deze de meenmig der an/ti-rev. weergeeft. De heer De Savornin Lobman verwerpt ■eveneens de eerste en derde motie en acht de tweede niet gelukkig. Nu zij eenmaal is in- gediend, zal zijn fractie er, los van de her- komst, voor stemmen. De beer Van Lanschot betreurde bet, den Minister niet te bebben kunnen overtuigen, dat de wet aan het Koninklijk besluit moet voorafgaan. Hij acbt de motie onrjuist, omdat die vooruit loopt op een beslissing der Tweede Kamer. De beer De Zeeuw acbt de spellingskwestie thans een kwestie tusschen de regeering en de Tweede Kamer. Hij -bestrijdt de motie. De beer De Rijke bad zicb voor wat zijn moties betreft weinig illusies gemaakt, docb het viel hem tegen, dat de a.-r. en c.-h.-fracties zooveel excuses noodig badden om voor een van de n.s.b. afkomstige motie te stemmen. De beer Van Rappard verklaarde op dezeifde gronden als de beer De Savornin Lobman voor de tweede motie te zullen stemmen. De eerste motie-De Rijke, luidend-e: „De Eerste Kamer der Staten-Generaal acht het beleid der regeering ten aanzien van de spel ling onjuist", wordt verworpen met 32 tegen 4 stemmen. De N.S.B. stemde voor. De tweede motie verwerft 16 tegen 21 stem- men en wordt derhalve verworpen. Voor stemmen de a.-r., de c.-h., de n.s.b., de heer Van Rappard en de voorzitter. Zij luidt: „iDe Eerste Kamer acbt bet gewenscht, dat" de regeering, in afwachting eener definitieve regeling der spelling van de Nederlandsche taal, de besluiten, waardoor bij het onderwijs een andere dan de spelling De Vries en Te Winkel is ingevoerd, intrekke'" De derde motie, betreffende de schadever goeding aan de uitgevers en het verhaal -dezer schade op hen, die ervoor verantwoordeiijk moeten worden gesteld, wordt verworpen met 33 tegen 4 stemmen. DE DOOP VAN PRINSES BEATRIX. Behalve de reed's eerder genoemde peten, t.w. de beide grootmoeders, prinses Alice van Groot-Brittannie, hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, de Prinses van Erbach-Schoen- berg en gravin Kotzebue, zal ook de Prins van Erbach-iSchoenberg bij den doop van Prinses Beatrix tegenwoordSg zijn. Het bericht uit Brussel, over de aanwezig- heid van Koning Leopold der Belgen, is sedert van bevoegde zijde bevestigd. Z. M. is inder- ■d'aad voomemens, de doopplechtigheid als gast bij te wonen. Zijn bezoek zal echter een ge- heel onofficieel karakter dragen. Hij zal, naar men aanneemt, op het Paleis in het Noordeinde logeeren. De andere gasten wor den verdeeld over het Paleis in het Lange Voorhout en het Huis ten Bosch. In tegenstelli.ng met de bovengenoemden, zullen verschillende and'ere vorstelijke genoo- digden en familieleden van Prins Bernhard niet aanwezig kunnen zijn, o.a. is het twijfel- achtig of Prins Aschwin voor den doop kan overkomen. Tot de verdere genoodigden zullen behooren de ministers, de leden van den Raad van State en andere hooge colleges van sbaat, de Staten-Generaal, het corps diplomatique, het Int. Hof van Justitie, het gemeentebestuur van 's-Gravenhage, de Commissarissen der Konin- gin, een aantal leden van de rechterlijke macht en hooggeplaatste miiitaire autoritei- ten. Het programma is nog niet vastgesteld. N4ar men aanneemt, zal de plechtigheid om kwart voor twaalven beginnen. Over de regeling, de inceeling van den stoet, enz., zul len dezer dagen nadere bijzonderheden wor den bekend gemaakt. Naar gemelid wordt ligt bet in de bedoeling van den Minister van Binmenlandsche Zaken een radio-reportage van den doop van Prinses Beatrix mogelijk te maken, indien H. M. de Koningin daartoe althans Haar toestemming verleent, hetgeen wel zeer waarsehijnlijk is Er zou dan, evenals ter geleigenbeid van het Prinselijk Huwelijk een z.g.n. „naamlooze uit- zendmg" komen, waarvoor de A.V.R.O. en de KR.O. zendtijd zouden moe en afstaan. Hoe- wel een ,,naamlooze uitzending" meebrengt dat de verdeehng van de taak onider de om- roepvereenigingen gehgim wordt gehouden, ligt het in het voomemen van den Minister de reportage van de feitelijke doopplechtigheid in de kerk op te dragen aan de N.C.R.V. ter- wijl een korte reportage van de gebeurtenis- sen voor en na de plechtigheid onder de A.V.R.O. en de K.R.O. zou worden verdeeld. DE HUWELLJKSPLEOHOTGHEID OP HUIZE DOOBN. Woensdagmorgen om twaalf uur is op huize Doom het kerkelijke huwelijk tusschen den tweeden zoon van den gewezen, kroonprins van Duitschland, prins Louis Ferdinand van Hohenzollem en prinses Kyra van Rusland plechtig ingezegend. Omstreeks kwart voor twaalf sloten zich bij de familie op huize Doom de gasten aan, onder wie, zooals men weet, Prinses Juliana en Prins Bernhard zich bevinden. Verder waren er de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, Jhr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal en mevrouw, staatsraad Mr. J. B. Kan, de burgemeester van Doom, J. H. E. baron van Nagell en mevrouw, K. G. L. graaf von der Goltz en mevrouw uit Ambem, baronesse C. von Pannwitz en hare dochter, uit Bennebroek en baron von der Heydt uit Zandvoort. Op hun tocht van Soestdijk over Amersfoort naar Doom ontmoetten Prinses Juliana en Prins Bernhard zeer groote en hartelijke be- langstelling. In alle plaatsen langs den weg stond de bevolking langs den weg. De Konink- lijke auto reed zeer langzaam, tot vreugde van alien, die de Prinses en den Prins nog nimmer in deze streek hadden gezien. De huwelrjksplechtigheid had plaats in de groote hal van Huize Doom. De .bruidegom was gekieed in de uniform van reserve-officier van de luchtmacht, de bruid droeg het te Parijs gemodierniseerde bmidskleed van haar grootmoeder. Na de plechtigheid begaf het gezelschap zich aan tafel, voor het gebruiken van het bruiloftsbanket. De jonge bruid had haar jongen gemaal hierbij ter linkerzijde en haar vader ter rech- terzijde. Tegenover haar zat haar schoon- moeder. Tegenover prins Louis Ferdinand was de gewezen keizer gezeten, met aan zijn rech- terhand Prinses Juliana, die aan haar rechter- zijde den vader van dien bruidegom had. Tegen over Prinses Juliana had prinses Hermine plaats genomen, met ter linkerzijde Prins Bernhard. Om acht uur werd een -diner gegeven, het- welk werd gevolgd door een voorstellinig van de film Zwischen zwei Ozeanen. DISTRIBUTIE VAN VAKKENSGEHAJKT EN BUNDVLEESCH IN BLIK. Men meldt aan de N. R. Crt. Bmnen afzienbaren tijd zal de verstrekking van varkensgehakt in blik aan het behoeftige deel der bevolking een einde nemen, wijl de voorraad van dit artikel bijna is ultgeput. De regeering heeft echter een kleine hoe- veeliheid rundvleesch in blik doen aanmaken, tenieinde bij wijze van proef te doen distri- bueeren. Ook dit artikel waarvan de prijs op 37 y2 cent per bus is bepaald, zal met inschake" ling van de slagers worsen verstrekt en wel voorloopig op dezeifde wijze als tot dusverre is geschied met betrekking tot het varkens- geihakt. De prijs van het varkensgehakt blijft ge- handhaafd op 32% cent per blik. Gedurende eenigen tijd zullen dus 2 soorten vleesch in blik tegeltjkertijd beschikbaar zijn. INTREKKING VAN OUDE BANKBILJETTEN. De Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam vestigt de aandacht op de bekendmaking, door haar geplaatst in de Nederlandsche Staatscourant met betrekking tot het initrek- ken van bepaalde soorten bankbiljeten van f 25. Bedoelde "biljetten zijn: 1°. De door de Nederlandsche Bank uit- gegevan biljetten van 25, gedateerd op een dag liggende tusschen 1 Januari 1890 en 9 Maart 1921 (beide data inbegrepen). Deze biljetten zijn alleen op de voorzijde bedrukt. De druk bestaat uit een oranjekleurige onder- grond met een in zwart gedrukten tekst en gegraveerden rand; in dien rand kount boven den tekst een leeuwen-motief voor. 2°. De door de Nederlandsche Bank uitge- geven zoogenaamde hulpbiljetten van 25, die den datum 1 Augustus 1914 dragen. Aangezien de termijn van tien jaren, be- doeld in de vijfde alinea van art. 22 der Bank- wet, op 26 Juli 1938 afloopt, wordt aan hou- ders van de biljetten in kwestie met aandrang verzocht, deze biljetten vddr 26 Juli 1938 ter betaling aan te biaden aan de hoofdbank van de Nederlandsche Bank N.V., Rokin 127/129 te Amsterdam. HET POST V LB VOLE FEB TREIN. De grondiige verandering, die met ingang van den zomerdienst op 15 Mei a.s. de dienst regeling der Nederlandsche spoorwegen onder- gaat, zal belangrrjke gevolgen hebben voor het binnenlandsche vervoer der posterrjen. In een persconferentie te Amsterdam heeft de inspecteur der spoonwegpostkantoren, de heer Van Houwelingen, uiteengezet, welke veranderingen de postexpeditie, voor zoover deze met de posttreinen geschiedt, zal onder- gaan tengevolge van de rationalisatie der spoorwegen, nu deze op vele trajecten hun diensten hebben versneld. Na studie gemaakt te hebben van het post- vervoer-bedrijf in Belgie waar vrijwel uitslui- tend gesloten vervoer plaats vinidt, is de be- drijfsleiding tot -de conclusie gekomen, dat in dien men aan de huidige eischen van snelheid van overkomst niet te kort wil doen, in ons land werkend vervoer niet kan worden gemist. Bovenidden bleek, dat het nachtnet niet be- hoefde te verdwijnen of te worden ingekrom- pen, zoodat de leuze ,,'s-avonds gepost, 's-mor- gens besteld" onverkort gehandhaafd kan blijven. Het vervoer van de voor die tweede bestel- ling bestemde post zal voornamelijk met ge sloten vervoer en met een paar stoomtreinen, waarin de bestaande postwagens kunnen rjj- den, plaats vinden. Voor de avondbestelling alsmede voor de bestelliug der avond-edities de;- dagbladen bleek, dat men aangewezen zou zijn op enkele electrische treinen van het mid dennet. Hoewel deze treinen zeer snel rijden werd verwerking van de post daarin rendabel geacht, zoodat nieuwe postwagens die aan het nieuwe treinmaterieel kunnen worden ge- haakt, noodig zouden zijn. Zes nieuwe postwagens werden aangemaakt. Deze wagens zijn langer dan de modemste thans in gebruik zrjnde postrijtuigen, want zij moeten ruimte bied-en aan meer personeel. Immers de kortere rijtijd op de verschillende trajecten beteekent dat men ook over een kor- teren werktijd beschlkt, zoodat het personeel op dit traject moet worden uitgebreid. Overi- gens komt de snelheid der treinen ten goede aan een vluggere overkomst van de post. Ook bij deze sterk gewijzigde dienstregeling van de spoorwegen is het gelukt, het bestaan de raam van het geheele postvervoer in groote lijnen intact te houden, en men heeft zelfs in vele opzichten verbeteringen kunnen aan- brengen. Op ruim 300 postinrichtingen begint de eerste besteliing bijna een uur vroeger dan thans. Daartegenover zal op circa 70 de eerste besteliing later moeten aanvangen, doch hoo.g- stens een half uur. Op ongeveer 380 postin richtingen kan gesproken worden van ver- m door ARTHUR AFPLTN. 4) Venvoig. Emdelrjk -stond Rulby op. Ze ginig naar den aai|deren kant der kamer en stonid even met haar rug naar Rupert gelkeerd. Toen ze Ru pert weer aanlkeek, gliimlachte ze... ze geleek weer de oude, alsotf ze nijmimer ziorg in haar leven had gekend. - Rupert, zeide ze zach't, en haar stem, of- schoon eenigsizins onivast, had een heMeren klank. naam een brief. die op zijn schrijftafel laig. Hij lag op een blad wit vloeipapier en de inkt was nauwelijiks goed droog. Het was 'n bnef aan John Dale, z'n vader... een laatste De oude heer zond me 'n cheque, die ik edhter nergens kan teruigvinden, mompelde hq. Ik moet haar vammiddag beslist verloren heft/ben. De een of andere bedelaar zal ze wel imnen. t Reteelkent voor mij niet veel doch voor mijn vader is het toch wel een heele som vijf pohd. Qpnieuw lachte hij. Rupert! Hij keerde zi-ah om en keek haar aan Er was iets in haar stem, dat hem aantrok. Herinner jij je, dat je me vijf pond gaf am op „Paul" te wedjden? Nu dat deed ik niet. Hij schu'dde z'n hoofdDat maakt toch geen versehil, want ik helb 'n paar hon'derd pond noodig. Ik heib gewed op A-mlbuscade". Verhaasd keek hij haar aan; hij fronste zito wenkbmuwen. Hij begreep nu niets meer. ..Amlhuscade" heeft gewonnen met hon- derd tegen een. Rupert lachte. Elen beetje zenuwachtig stapte ze op hem toe. - Houd me niet voor den gefc, zei hij op onrus'tigen toon. Het is niet noodig me 'n fad voor de oogen te draaien. Ik venwetide de vijf ponid op Amlhus cade" honidefd tegen een. Ik dorst het je niet te zegigen, lisfste... werkelijk; toen de kran- ten het protest ibekend maakten, kon ik het me nauwelijiks voorstellen. Ik had het recu in mijn tasoh. iDe rimpels op Ruperts voor hoofd werden dieper. Ik zag, dat je geld onbvimg; je borg het in je taschje. Een paar pond van mezelf zette ik op ,,Paul". Bij Barret, den bookmaker, wedde ik op „A|m!buscade". Hij heeft een kanboor hier in Londen-Picadilly. Wanneer ik er morgenoch- tehd heenga, dan zullen ze me de vijfhodderd pond wel uitfoetalen. iRupeft liep wanikelend naar haar toe. Hij geleek op een drobken man. - Vijfhonderd pohd. Hij herihaalde het tegen ziohzelf: Vijfhon- derd pond. Naar het dresisoir gaande, dat in een 'hoek der kamer stond, schonk hjj zich een glas water in, dat hij in e&n teug leegdronk. Toen paikte hij Rulby raw bij haar schou'ders. Je houdt me toch niet voor den gek? Zeg! Waren we bij Barret, dan zouden ze het bedrag wel uitibetalen, want 't is een groot kantoor. Morgen krijig je vast en zeker je geld. Het gelukte haar hem er van te overtuigen dat ze de waahheid sprak. Hij begon te l-achen en richtte zich met een rulk op. Wei, voor den duivel, waarom heb je me dat niet eerder gezetgd? riep hij onstuimig uit. Ik had zelfs dood kunnen zijn!... Hij zette z'n hoed op. Ik moet even d"r uit. Ik moet nog eenis aver alles nadenken. Naar' buiten moet ik. Ik toegrijp er niets van Hemel! Vijfhonderd pond! Ik ben gered. Hij opende de deur: Wacht hder op me, tot ik terug ben. Ik blijf niet iang wag. •Zij luiisteide naar het wegsterven van Ru pert's voetstappen op de trap en hoorde, hoe de voordeur met een smak werd didhtgesla- gen. Ze ging voor het venster staan en zag Rupert de straat inwandelen. Hij liep nu rechtop, het hoofd omhoog. Rulby deed het raam dicht en liet de jaloe- zie neer. Daarop ginig ze voor Rupert's bureau zitten,, deed haar handschoenen uit en nam een pen. De cheque getrokken door Reginald Crich- ton, zat in een der lange witte handschoenen. Ze nam de cheque, vouwde haar open en legde haar op het witte vloeipapier. iVrjfhioniderd pond! HOOPDSTUK IH. Gered. Er werd aan de voordeur gebeld. De deur werd hard dicihbgesmeten. Ruby Strode hoorde echter niets. Ze zat nog steeds voor de schrijftafel, gebogen aver den grooten onder- legger met wit vloeipapier; in haar eene hand hield ze e:n pen. Ze zat onibeweeglijk, ademde nauwelijks hoofbaar. Het leek of ze schreef. Niet het minste geluid stoorde de stiite van de kamer. De jaloezieen waren nog steeds neergelaten. Nu hoorde zij voetstappen op de trap. Er kwam iemand naar boven. Er werd op de deur geklopt, die onmiddellijik daama werd geopend; de kos-tjuffnouw stak haar hoofd naar binnen. Er is een heer am u te sprdken, sir. Ze hield plotselimg op, toen ze zag, dat alleen Ruby in de kamer zat, gebogen over de schrijftafel. Neemt u me niet kwalijk, miss, ik dacht dat mr. Dale hier was. Er is 'n heer om hem te spreken. Ruiby keek om en stonid op. Ze legde de pen neer. In haar hand hield ze een vel papier, dat juist was afgeivloeid. Ze vouwde het ze nuwachtig op. Mr. Dale is juist even weg... voor een paar oogenblikiken slechts... hij komt dadelijk terug. Ze sprak vlug en onrustig. Ze keerde zich om, keek naar de deur en hield haar handen op. den rug. 't Geeft niets! Ik heb tijid genoeg; ik kan wel wachten. De bezoeker kiwalm de kamer binnen. Dat is bepaald Miss Strode's stem. Robert Deispard stapte op Ruby toe en stak haar de hand toe. Hij was 'n knap, donker type; wat o-uder dan Ruby. Z'n bruine pak zat hem onberispelijk, als om het lijf gegoten; ihij had 'n lichten hoed op. die eenigszins sierlijk achterover stond; over z'n schouder hin,g, aan een riem, een veldkij- ker in lederen etuieen paar keurig gepoetste bruine schoenen complebeerden het geheel. Ik dacht al, dat iik je hier zou aan- treffen, vervoilgde hij, terwijl hij tegen Ruby familiaar glimlacihbe en een beetje zenuw achtig zijn snorre'tje wreef, toen zij ham geen hand gaf. Ik zag jullie beiiden op de wedren- nen, doch door de drukte kon ik niet in je omgeving komen. Ik ben nu even gekomen om te zien, hoe Rupert bet maakt. Die diskwalifi- catie van ..Paul'" zal hem zeker diwars zitten. Trouwems, ik kan nu ook niet zeggen, dat u er vroolijik uitziet. Ruby deed eein stap achteruit en dwong zicihizelf tot een glimilach. Oh, alles is in oide! zei ze met onrustige stem, tenwijl ze het papier opvouwde, dat ze tot nog toe achter haar rug had gehouden. We hebben gewonnen. Despard maakte een verlbaasde beweging met z'n wenkbrauiwen en'lachte droogjes. Dat geloof ilk niet! Rupert vertellde me, dat hij alles op ,,Paul" had gezet. Fei-t is, dat ik naar hem toe kwam, cm hern m*n leedwezen te be- neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe gering- ook, dadelijk de nieuwe versterkte Akker's Abdgsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U het aangewezen middel is, Abdftsiroop is een natuurlijk kruiden-middeL. onschadeltfk voor maag en hart en deze oude beproefde ..genees-cruyden" heelen, verzachtec en versterken de ontstoken en gevoelige slijm- vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe versterkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwingende stof „codemewelke snel U.w verkoudheid doet ..rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en jong ,,'s Werelds b&ste Hoest-siroop tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Flacon 90 ct„ f 1.50, f ?.40, f 4 20. Ove 1 verkrijgbaaj-. Hoe grooter fiacon, hoe vpordeel ger het gebruik. (Ingez. Med. betering van de avondbestelling. Op vele post inrichtingen is de lichting voor de nachtpost later gesteld. De nachtpostverbinding met Zeeland. De schijnbaar ingewikkeldie gevolgen- van het opheffen van zoo vele stations hebben de postadministratie niet de me-este hoofdhrekens gekost. Men heeft hier in voorzien door auto- tractie, waarmede men reeds -lang vertrouwd is. Het postvervoer is hoofdzakelijk toever- trouwd aan partieuliere ondememingen, die de passagi-ers- en vrachtdiensten in de betrok- ken s-treken onderhou-den, en slechts, wanneer men van d-eze partieuliere diensten geen ge bruik kan maken of zij diuurder zouden zijn dan ei-gen exploita'tie, voorziet men met eigen postauto's in de beh-oefte. Een mooi voorbeeld hiervan is de nachtpostverbin-din.g met Weste- lrjk Brabant en Zeeland. De nachtposttrein komt te 3 uur s nachts in 's-Hertogenbosch aan. Hier staat een postauto gereed, die over Breda en Roosen-daal naar Vlissingen rqjdt, waar zij te 5.30 uur aankomt, juist op tijd voor den eersten veerdienst naar Breskens. waar wederom een postauto gereed staat voor het distribueeren van de post in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. De post voor Oostelnk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de uit 's-Hertogen bosch komende auto te Hansweert afgegeven vanwaar te 5 uur een- postmotorboot naar Walsoorden vertrekt, waar drie auto's gereed staan om de postzakken op hun bestemmine te brengen. Na 15 Mei a.s. zal door opheffing van sta tions en weinig productieve spooriijnen de auto-tractie worden uitgebreid met ruim 4000 K.M. per dag. Aan het slot van de persconferentie be- stond er gelegenheid een der nieuwe post rijtuigen te bezichtige-n. Het nieuwe post- rijtuig is van staal, gestroomlrjnd en in de zeifde kleuren gehouden als- diesel- en electri sche treinen. De wagon is 23 meter lang en heeft drie flinke schuifd'euren -voor in- en uit- laden, dat zeer snel moet geschieden. Men bedenke, dat in d-e nieuwe dienstregeling de treinen te Rotterdam, 's-Gravenhage en Haar lem slechts 2 min. stoppen en dat te 's-Graven- tuigen met z'n verlies. Ik wist trouwens dat hij daardoor nog al stevige k-lappen te verdu- ren zou krrjgen. U hebt het mis! Rupert heeft geen be- lang bij uw sympathie, zooals die zich uit. Rulby sprak op uitdagenden toon. Er was nu weer kleur op haar wangen. Zij waren rood en haar oogen schitterd-en. Ook Meruit sprak de uitdaging. Despard nam haar nauw.keurig op; de uit- drukking van zij-n gezicht wend langzamer- hand anders. Een cynisc-he laoh bleef z'n lip- pen plooien. Je bent toch 'n eerlijke meijd! zei hij met opeen geklem'de tanden. VerduiveldIk be- wonder je. Doch laat ik je eerlij'k zeggen, dat onze vriend Rupert Dale totaal gerulneerd is Voor de wereld is hij niets meer! bovendien is hij ook gedro-pen voor z'n eindexamen. Ik vind het jammer voor hem, heusch. Maar jij bent er in ieder geval tcch ook nog. Ja, ja! Ik kan aan je manier van spre ken hooren, dat je het goed met Rupert meent, antwoordde Ruby sarcastisch. Zij trok haar -handschoenen aanin een daarva.n stopte ze het opgevouwen papiertje. Despard bleef haar aan-kijiken met z'n kleine sohitteretide oogen. Is dat je winst, die je daar venstopt! beet hiij haar toe. Hij gooide zijn hoed op de tafel en ging vlak bij Rudy op de leuning van 'n stoel zitten. Ik had er meer behoefte aan om jou, dan om Rupert te zien, zei Mj met zacthte stem. Natuurlijk is het nu tusschen jullie tweeen uit, niet Je zult nu wel niet zoo dom zijn, n armen drommel te trouwen, zelfs al zou hij brutaal genoeg zijn om je n-u nog te Wil'len habib-en. Vergeet dus niet, dat ik nu nog evenveel van je houd als vroeger. Hij strekte z'n arim uit en wilde Ruby naar zich toe trek- ken. Ik wist dat ik nog wel -e-ens aan de beurt zou komen, als ik mijn tijd maar afwachtte. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1