70 Predikbeurten H. M. de Koningin te Vlissingen. Sport Laatste Berichten Mei(in koffiedik en ei!) jowr kapilem op tic liuvuclijksiiool* VOETBAL. WEER VER WACHTIN G. ..Gezien" door Gnus Bet'lem Jr. No Mei weer begird, lessens, ga ik me 's even, Ben keertje met U op een zijpad beigeven, Boor niet wat gefoeurd is, dit keer te vertel-len, Maar door U de toekomst van Med te voorspeilen Ik leid U 't gebied van de Zwart-e Kunst binnen, Met koffiedik, kaarten... maar, iaat ik beginnen! In d'eerste plaats zal er de Meimaand weer geven Een klein beetje zon, in de sleur van ons leven We zuiiden de tuin weer wat op la'ten knappen: En Zondags een piezeltje touitenlucht happen! We zudlen ook zeker de klok weer verzetten En iets of wat meer op Ons udterlijlk letten! Het zai in Europa naar ooriogen dreigen. En w if zuilen hier weer een aanmaning krijgen, We zudlen wellicht een costuum lat-en stooimen, Mpsschien zal er daama wat... regen op komen! In Frankrijik zal weer een regeerinig verdwijnen, En twee dagen later een nieuwe verschijnen. Ook Hitler zal ons in z'n plannen dOen deeien, En Engeland zal de betmiddelaar spelen. B'r zullen weer wespen zijn, die ons gaan stetken En Spanje zal ook wel weer van zidh doen spreken M'n vrouw zal wefflidht een nieuw 'hoedje verlangen, En ik ga m'n voorkamer laten behangen. B'r gaan weer ontefflbare menschen verhuizen, Het zaakje in Oss zaJl men uit 'moeten pludzen! En 6ok weer zal Mei de ,,iverdiensten" onthullen .Ber menschheid die U en ik in moeten vullen, Op staten papier, en dat kost je weer uren, W|aama je ze aan de belasting moet sturen! In 't weiland daar zullen de koeien weer doeien, En ginds in de Betuwe kersen gaan bfloeien, Waarnaar Wij natuurlijk in drommen gaan kijfcen. Be Buce zal ons zeggen: voor niemanid te wijfcen Be auto'-s, die zullen weer slachtoffers maken, Masschien zal Farijs nog een beetje gaan staken, En Hitler in Praag mede-zeiggenschap krijgen, Wellioht zal de wereld dan... weer blijven zwijgen Maar, hoe of het zij, straks in Mei zoo U ziet, Veel nieuws geeft de wereld ons hoegenaamd... niet! ■.-Nadruk verboden.) DINSDAG 3 MEI 1938. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TE3R NEUZEN. 6y2 u., Bs. Baaij, van Tholen. (Van onizen correspondent.) Vlissingen, 2 Mei. Was het verleden jaar op 6 September Oos- telijk Zeeuwsch-Vlaanderen en daama de Zeeuwsche hoofldstad, die oruze Landsvrouwe mochten begroeten resp. bij het beaoeken van de landfoouwtentoonstelling te Hulst en de ont- huiling van bet gedenkteaken voor wij'len H.M. Koningin Emma, heden is het de W-alcher- sclhe haven-, f-abrieks- en -badplaats Vlissingen, dat H.M. hinnen haar gremzen mocht verwel- komen. Met den gewonen trein van 3.50, waarin het salonrijtuig was geplaatst, arriveerde H.M. de Koningin met gevolg aan het station, waar ter begroeting aanweizig waren de Oommissa- ris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Guarles van Ufiford, de burgemeester van Vlissingen, de beer C. A. van Woelderen, en de commissaris van politic, de beer A. O. F. W. C. Gasinlhet. Het dochtertje van burge meester van Woelderen bood H.M. bloemen aan, waama in de gereed staaride auto's werd plaats genomen en langs den Prins 'Hendrlk- weg Koningsweg, Singelweg, Badhuisstraat en Oprit naar den Boulevard Banikert gereden werd naar ihet doe! van het bezoek, de Be Ruyterschool. Onder weg stonden alom Vlissingers en per- sonen uit an'dere plaatsen op Waloheren en nog vender om de Koningin toe te juichen en te groeten en speciaal was dit het geval op den Singelweg, waar de buurtcommissies en vereenigingen stonden opgesteld om de Vor- stin blijlken van aanhank-elijMieid te geven. Op het daanvoor afgezette terrein aan den Boulevard begaf de Koningin zidh naar de voor Haar bestemde plaats op de tribune en werden versohillende autoriteiten en leden van het werkcomite voor plaatsing van het ge denkteeken ter nagedachtenis van wijlen Z.KjH. Prins Hendrik, aan H.M. voorgesteld. Toen alien gezeten waren, nam de Oommis- saris der Koningin het woond en sprak onge- veer al!s volgt: AiLs eere-voorzitter van het onthullings- oomite zij het mij vergund Uwe Majesteit een hartelij-k welkom toe te roepen in onze p-ro- vtneie en in deze plaats in 't bijzonder. Wij stellen het op zeer hoogen prijs, dat het Uwe Majesteit heeft willen behagen, zidh herwaarts te begeven en zich bereid veriklaard heeft de onthulllngsplechtiglheid van het beeld van wijlen Z.K.H. te willen verridhten. Be nagedachtenis van Z.K.H. Prins Hendrik die bij de Zeeuwen in zeer hoog aanzien stond, zal door dat beeld niet alleen hier ter plaatse, doch bij alle Zeeuwen steeds sterker in her- innering blijven voortleven. Be heer J. Spaanderman, o-udsgezagvoerder der Zeeland en voonzitter van het werkcomite de volgende ispreker, wees er op, dat het juist 10 jaar geleden was, dat wijlen Prins Hendrik het 26jarige julbileum der school medemaakte aan boord van de Mecklenburg van de Zee- land. Mede waren aan boord het bestuur directeur en leeraren der school, eenige genoo- digden uit scheepvaartkringen, leerlingen en oud-leerlingen. Bat was voor de koopvaardij- mannen een onvergetelijke dag, toen hebben zij gezien en gehoond welk een sympathie Z.KjH. voor de koopvaardij in het algemeen en voor de „Be Ruyterschool" in het bijzonder had- Nu de school 35 jaar beistaat wilde zij uiting geven aan de gevoelens daaromtrent door het bestuur der school een borstibeeld van ZiK.H. aan te bidden ter plaatsing in de school. Nadat het plan kenbaar was gemaakt, bieek alra®, dat dit ailerwege met sympathie werd ontvangen en werd er besloten het niet in de school, doch buiten aan den gevel te doen aamhrengen. In het streven hiervoor heeft het comite ailerwege medewerking on- dervonden. En nu geniet het comite het on- ultsprekelijk voorrecht, dat het H.M. behaagd heeft naar Vlissimgen te komen om het ge denkteeken te onthullen. Spr. hrengt Hare Majesteit daarvo-or eerbiedigen dank en ver- zekert 'Haar, dat aan het aangelbrachte ge denkteeken daandoor onvergetelijke herinhe- ringen voor de koopvaardij worden verbonden. Het bestuur zij dank gelbraciht voor zijn toe- stemming het gedenkteeken aan het gebouw te doen plaatsen. Tot den Commissaris der Koningin en den burgemeester ridh't spr. woorden van dank voor het aanvaarden van het voorzitterschap van het eere-comite en lid van dit comite, tevens eere-voorzitter van het werk-comite en voor beider steun en voorliohting. Ook de an- dere leden van het eere-comite brenigt spr. dank, maar voonal oolk aan alien, en die zijn over de geheele aarde versprelidi, die het comite in staat hehben gesteld, het doel, dat lang bij velen een wensch is geweest, werkelijikheid te doen worden. Ben heer Etienne bracht spreker alle lof voor de voorbeeldige wijze, waarop hij het idee van het comite heeft tot stand ge- bracihit en vtoor de prettige samenwerking. Spreker besloot met ovehdragen van het ge denkteeken aan het bestuur der school. Be burgemeester sloot zioh bij de weJkomst- woorden aan en bracht HjM. eerbiedig dank namehis de geheele bevolking, omdat zij de verre reis naar de Scheldemondinig heeft wil len maken om aan de onthullinigsplechtigheid onvergetelijken luister te verleenen. Men is er trotsch op, dat de Hooge Landsvrouwe onder Hare vele waardigheden ooik den ouden titel Vrouwe ,van Vlissinigen voert, want de bijzon- dere hand, die 6 April 1572 werd gelegd tus- schen Granje en Vlissinigen, toe'n Vlissingen als eerste Naderlanidsche stad vrijwillig s Prinsen zijde koos, verhindit Vlissingen thans nog hechter en onwrikbaadder dan ooit aan H.M. Wel zijn er materdeele bewijzen van de gunist van Oranje, zooals het fraaie Prinsen- huis van Prins Willem I en het prachtig stad- huis van Prims Maurits door den nood der tijden vernield, maar de Kon. Mij. „Be Schelde" en die Stoomvaartmaatsdhappij ,,Zee- lanld", Kon. Ned. Postvaart zijn daarvan ook nu even groote monumenten en in onwankel- bare trouw gevoelt Vlissingen diepe dank- baarheid voor H. M.'s voortdure'nde belang- stellinig in de Vlissingsdhe aaniged^genihed-en. Wijlen Z. K. H. Prins Benidrik heeft steeds de diepgeworteiide liefde van Vlissingen voor Oranje gevoeld en menigmaal Zijhe voorkeur betoond voor de maritieme en rustige sfeer te Vlissinigen, zelfs had men de eer Z. K. H. in 1925, het jaar van het 50-jarig bestaan van ,Be Scheldeen de .Zeeland", vienmaal te Vlissingen te mogen beigroeten. Op 23 Maart 1907 is ter viering van den 300sten geboortedag van Midhicl Adriaansz. de Ruijter de eerste steeh gelegd door Z. K. H. voor een Zeevaartschool, „Be Ruijterscbool"! bedoe-l'd als nationaal monument ter hul'diging van de nageldachtenis van Bestevaer Michiel, Vlissing's grooten zoon, door het Nederland- sche volk. Be Prins sprak hij deze steenleg- ging den wensch uit, dat deze school een kweekplaats worde van kaddaahheid, waar- door de roemivolle traditien onizer zeervaarders hoog izullen worden gehouden en dat daardoor bijigedragen worde tot verleven'diiginig van het besef, dat het beoort tot de hoogere plichten van het Nederland'sche volik blijk te geven van de gehechtheid aan zijn roemrijk verleden door ten alien tijde liefd'e en leven'dige helang- stelllng aan de vloot te toon en. Op 23 Maart 1909 werd de Be Ruijterschool door Z. K. H. plechtig geopend, waarhij hij het Besohermheerschap deizer Zeevaartschool aanvaardde. Gedurende de 25 jaren, dat de Prins dit .beschermheersclhap beklecdde, heeft Hij verscheidene malen de Zeevaartschool be- zocht en de belanigrijke gebeurtenissen hijge- woond, o.a. heeft Hij de uitbreiding der school van 1916 geinspecteerd, op 18 April 1923 den nieuwbouw voor de practische opleiding van de K. P. Mi en J. C. J. L. officieel geopen'd en 2 Mei 1928 het 25-jarig hestaan der school medegevierd door het hijwonen van den todht met de mailboot Mecklenburg" der Zeeland. Be belangstelling van Z. K. H. ginig uit naar de zeevarenden, de kust en de zee, de spon- tane deelneiminig aan deze hulde van de Nederlandsohe koopvaardij toont hoe warm wederkeeriig de harten van zeevarend Neder- lamd Hem tegeimoet klopte. Be gemeente Vlis singen is dankbaar voor de eer, dit waarde- volle gedenkteeken voor wijlen Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden te mogen bezitten en zal het, zoolang deze Zeevaartschool zal bestaan, moge het zijn tot in lengte van dagen getrouwelijk behoeden in dankbare herinnering aan den geliefiden Beschermheer dezer Zeevaartschool ,,Be Ruijterschool". Spr. venzodht daarop de Koningin eerbiedig het gedenkteeken te willen doen onthuikn. H. M. de Koningin voldeed aan dit verzoek en aan het oog van Haar en de autoriteiten en belangstellenden om Haar heen vertoonde zich het 3 meter breede monument, wederom een kunstgewrocht van den Belftsdhen beeld- houwer H. J. Etienne. Het in blauw-grijize hardsteen uitgevoerde monument vertoont den Prins in groot tenue admiraals-uniform en zulks tweemaal levens- groot. Aan de viier hoeken zijn de wapens aangabracht van Prins Hendrik, Michiel de Ruijter, gemeente Vlissingen en provincie Zeeland. Namens het bestuur van de Zeevaartschool heeft Mr. Jan Smit Azn, vroeger directeur van ,,Be Schelde", thans wonende te 's-Gra- venhage, het monument aanvaard met onge- veer de volgende woorden: Als voorzitter van het bestuur der school, die thans 35 jaren bestaat, en waarvan sedert 1907 wirjlen Zijne Kominklijke Hoogheid Prins Hendrik het Besche'rmheerschap wilde aan vaarden, zij het mij vergund, Uwe Majesteit onzen diep gevoelden ^ank te betuiigen voor de onithullingsplechtigheid, welke U zoo wel- wiilend foereliid waart te willen verridhten. Wij moigen U de verzekering geven, dat het stem- pel, hetwelk wijlen Z. K. H. tijdens Zijn be- scihermlheerschap der school, met Zijn werk op het werk van het Bestuur drukte, onuitwisch- hiaar voor dit en volgende besturen der Zee vaartschool zal zijn. Tevens wil ik dank hrengen aan den beeld- hbuwer, den heer Etienne, van wien wij dit jaar het izoo algemeen gewaardeerde beeld van Wijlen Haar Majesteit de Koningin- Moeder te Middelburg zagen omthuld. Van de gelegenheid om kransen of bioemen bij het monument neer te leggen werd achter- eenvolgens geibruik gemaakt door burgemees ter Van Woelderen namens de gemeente; Mr. Jan Smit namens het bestuur der school; E. L. M. J. Strodbants, inspecteur van het Bel- gische loodswezen namens dien dienst; S. Groot namens de vere'eniging van Nederland- sche Loodsen; H. B. Streefkerk namens de N. en Z. Holland'sche Reddingsmaatschappij, H. B. J. Knoop, namens de afdeeling Vlissingen van het Ned. Roode Kruis, P. A. Geelhoedt namens de B.V.L. en F. G. Lemmens namens den Bond van buurtvereeniginigen. Hierna hagaf het geizelschap zich in het schoolgabouw, waar H. M. een en ander be- ziohtigde' en de thee gebruikte. Te kwart over vijf veriliet het hooge gezel- schap de school en ging het weer langs den zelfden weg naar het station, waar eenige honiderden schoolkinderen op het perron de KOninigin toezonigen alvorens deze met den mailtrein van 17.38 Vlissingen weder veriiet. Zeldzaam! Tienmaal zeven jaren Op de huw'lijksboot gevaren, Soms bij zacht en zonnig weer, Ook bij storm zoo menig keer! Als jongmaatje vroeg bagonnen; 't Zure stukje brood gewonnen, Bapper hitte en kou verduurd In de Philippiensche buurt. Trouw gezorgd voor vrouw en kind'ren! Tegenslag kon niet verhind'ren, Bat bij levenslustig bleef, En zijn scheepje handig dreef Naar de plek, waar hij wou komen, Ergens op de Zeeuwsche stroomen, Waar hij op zijn mosselvlet Menig drenk'ling heeft gered. Vrachten mossels en garnalen Ging hij met zijn makkers halen. Ban werd weer de boot gestuurd Naar de Philippiensche buurt. Maar niet minder kloek en dapper, Met haar arm en hand nog rapper' Was de nijv're, nette vrouw, Bie, geduldig en getrouw, Ter Neuzen, 2 Mei 1938. Lief en leed en huw'lijksweelde AI die jaren met hem deelde. Hulde aan het krasse paar! Samen tienmaal zeven jaar Op de huw'lijksboot gevaren! Bankbaar mag het heden staren Op hetgeen er werd gewrocht Tijdens dezen langen tocht! Welk een schat van zegeningen: Honderd twee nakomelingen! Koper, zilver, kost'lijk goud Werd dit echtpaar toevertrouwd. Velen lieten vroeg hun leven; Maar zij zijn gespaard gebleven. Zelfs hun diamanten feest Is hun zeldzaam deel geweest! En nog bleven zij tezamen! Wij verheugen als Zeeuwsch-Vlamen Ons met dit bevoorrecht paar En hun groote kinderschaar! Willen warme hulde bieden Aan deez' brave echtelieden, Vlechten hun een eerekrans! Leve Meetje en Klaasje Frans! J. K. gsp. gew. gel. verl. pnt. doelp. v.—t. 6 4 2 10 16—6 5 4 1 g 1-2—8 4—31 3 2—3 4 2 2 2 4—9 5 14 1 5—13 Kon. Nederl. Voetbalbond. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kampioenschap van Nederlana. Het gaat dit jaar tussohen Fetjenoord en de Oostelijlke kampioen Heracles, want Feijen- oorld heeft op eigen terrein niet veel moeite gehad met Be Quick, dat met 31 werd ge stagen, terwijl Heraeles weliswaar het moei- lijk'er had tegen BW1S, doch ten slotte met 21 in de meerderheid bleef, hetgeen haar ook toefcwam, want het spel van BWS viel over het algemeen tegen. BWlS hdeft thans een achterstand van 3 punten op Feijenoord en Heracles, doch zij omtvangt deze clubs nog op haar terrein, dus bestaat er wel kans, dat zij eeniigszins izal inloopen. Men moet niet vergeten, dat Feijenoord slechts twee wed- strijden meer te spelen heeft. Indien dus DWIS nog gelijk met Feijenoord zou komen, si uit dit in, dat Feijenoord uit deze 2 wedstrij- den slechts 1 punt zou verkrijgen en dat is toch wel heel weinig. Be stand is thans: Feijenoord Heracles BWS PSV Be Quick AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2e klasse. Be kampioenen van de Tweede Klasse schij- nen niet veel kans te hefbfben tegen Bleijer- heide, de degradatieclulb uit de Eerste Klasse, die vermoedelijk haar plaats zal weten te be- ho.uden. Alleen Be Valk heeft nog een kansje, doch hCt zal toch wel blijken, dat uiteindelijk iedere club weer op haar ou'd nest terugkeert, wellidht om een voigend seizoen nogmaals in de promotiecompetitie uit te komen. Be Valk won met 21 0 van Hero, welke overwinning ook wel verwacht kon wonden, gezien het door de Valken vertoonde spel tegen Bleijer- heide. Miranda, dat in haar eerste wetdstrijd gelijk speelde tegen Hero, kon het niet bol- werken tegen Bleijerheide en de bezoekers wonnen met 24. Bleijerheide heeft dus uit 2 wedstrijden 4 punten en staat er dus be- trekkelijik al goed voor. De stand luidt: doelp. gsp. gew. gel. verl. pat. v.t. Bleijerheide 2 2 4 74 De Valk 2 1 1 2 43 Hero 2—11 1 2—4 Miranda 2 11 1 46 Tweede Klasse A. De laatste resteerende wedstrijd uit deze competitie was die tussch'en ROS en Goes. Hoewel RGS te Goes spelend van deze club wist te winnen, was het ditmaal Goes die met een overwinning den strijd kon beeindigen, want met 34 werd de thuisclub er onder gehouden. Door dezen uitslag zijn RGS en Goes als gelijke in de ranglijst geeindigd met 17 punten uit 18 wedstrijden. Be eindstand is als volgt: doelp. Hero gsp. gew. gel. verl pnt. v.,t. 18 11 4 3 26 48—32 Middelburg 18 8 7 3 23 34—25 Breda 18 9 4 5 22 42—36 Be Baronie 18 7 5 6 19 40—32 Vlisisingen 18 8 2 8 18 39—38 ROS 18 7 3 8 17 4646 Goes 18 7 3 8 17 33—37 RBC 18 4 5 9 13 34 -46 Zeelandia 18 4 5 9 13 30-H:0 De Zeeuwen 18 5 2 11 12 34—48 Promotiecompetitie 3e klasse. GudokDe Zeeuwen 22. De Zeeuwen hebben hun tweede uitwed- strijd ook met een puntenverdeeling zien ein- digen en hadden wij v66r den wedistrijd aan de thuisclub de beste kans gegeven, het spel van Gudok viel bepaald tegen terwijl juist van de zijde der Zeeuiwen een enthousiast spel wertd te zien gegeven. Zij wraen vlugger dan de gastheeren en nadat de rust met een 01 voorsprong was ingegaan, maakten zij kort daarop het tweede doelpunt. Toen kwam de pech hen achtervolgen en uit twee straf- schoppen maakt'e GUBOK evenveel doelpun- ten, waardoor de stand gelijk kwam. Hoe ook van ibeilde zijden werd gestreden, verandering kwam er niet meer en zoo was het uiteinde lijk toch een teleurstellmg voor De Zeeuwen. Nietteauin helbfben de zwartjes thans een voor sprong van (ten punt op Gudok en Temeuzen en zal dus de tweede heift van deze compe titie nog een spannend verloop hebben. Eiland BoysTemeuzen. 24. De derde promotiewedstrijid is voor onze stadgenooten op een overwinning uitgeloopen. Het is een wedstrijd geweest zonder veel ver- heffende of spannende momenten. ESland Boys is besl'iiSt het zwakste zusje in deze promotie competitie. Behoudens het eerste kwartier, waarin ze met het noodige enthousiasme de partijen op gelijke hoogte wist te houden, was ze de mirtdere van Terneuzen. Vooral het veld- spel van onize kampioenen was stukken beter. Tocih lag over het spel van Temeuzen een zekere matheid; ze vestigde den indruk, dat een overwinning zeker was, maar dat de hoe- grootheid van de score haar kOud liet. Vooral het hinnen trio ging aan dit euvel mank; men hieM het spel over het algemeen te kort, wat zeer jammer was, daar de roodizwarten dit maal twee vleugelspelers hadden, die een groote snelheiid kunnen ontwiikkelen en het viel op, dat de doelpunten juist door het door- tastend optreden van deze spelers zijn ge maakt kunnen worden. Doordat De Zeeuwen en Gudok de punten hebben gedeeitd, is Temeuzen's kans weer wat gestegen. Het moet ons echter van het hart, dat zij, in de nog komenide wedstrijtien zich toch meer op productief spel zal moeten toe- Het spel v<Ln Terneuzen werd veel te eenzijidig gehouden, waardoor vooral Van Pien- broek overmatig veel werk te verrichten kreeg, waarvan hij zich evenwel uitstekend kweet, doch men dient er om te denken, dat er een heele halflinie is. Eiland BOys had voor deze ontmoeting het Voordeel van eigen terrein prijs gegeven' en deze had nu plaats op het terrein van Vlissin gen. Het beizoek viel wel wat tegen, waaraan echter de ongunstige weersomstandigheden niet vreemid geweest zullen zijn. Be wedstrijd werd geleid door scheddsrechter Franken uit 's Hertogenbosch, wiens leiding ons niet erg kon bekoren, maar waarop wij verder niet willen ingaan. Hij werd hijgestaan door de grensreohters Breugelmans en Mesu. De opstellinlg bij onze stadgenooten was, uitgezoniderd de rechtsbuitenplaats, gelijk aan die bij den wedstrijd tegen De Zeeuwen. Op de rechtsbuitenplaats had men thans opge steld P. van de Sande, een jonge speler, die over een filinke snelheiid beschikt en daardoor een groot aandeel in de gemaakte doelpunten had. Be toss wondt gewonnen door den aanvoer- der van E. B., die het voordeel van den wind venkiest. Zooals boven reeds opgemerkt, gaan de partijen in het eerste begin gelijk tegen elkiaar op, zonder dat bepaald gevaarlijke momenten ontstaan. Wel krijgen beide par tijen een comer te nemen, maar deze worden bijzonder slecht geplaatst. Zoo zijn er reeds ruiim 10 minuten verstreken, als Temeuzen vvaarlijk geluk heeft. Wanneer een effectvolle bai voor het doel terecht komt en Dooms zich verkeerd opstelt, heeft de linksbuiten van K. B. een goede kans; hij zoe'kt het doel ech ter op een totaal verkeerde plaats. Aan de andere zijde doet de doelman goed werk door een goed garicht schot uit zij-n doel te ranse- len. Er is juist een kwartier gespeelld, als uit een open aanval Van Luik den bal voor het doel plaatst en Kouwijzer op sublieme wiize de score opent. 0—1. Het betere spel van Terneuizen begint zich meer en meer te openbaren, maar de Vlissin gers zitten geiducht op den bal, waarmede zij veel goeid maken. Eenmaal lost de rechtsmid- den van E. B. van zeer verren afstand een sc-hot, dat Dooms nog juist uit een boven- hoelk, ten koste van een comer, weet te hou den. Deze corner, evenals een daarop volgen- j de, weet men niet te benutten. Vooral de enthousiast spelende redhtsbuiten van E. B. is in deze oogenblikken nog al eens gevaar- lijk. Kort na elkaar weet hij tweemaal een goede .voonzet te plaatsien, maar beide malen werkt Dooms fraai den bal van voor den doel- mond, Wanneer Dobbeleir handig een drietal spelers heeft weten te passeeren, wil hij dit- zelfide met den doelman doen, maar deze iaat zich niet verschalken. Ruim een half uur is er verstreken, als IE. B. een vrije trap krijgt toe- gewezen; nog voordat de Temeuzen-spelers zich voldoenide hebben opgesteld, is de bal reeds weer aan het rollen en met een zeer mooi schot, juist in het hoekje, wordt de stand gelijk gemaakt. 11. Vain de Sande, die in het begin nog al eens weifeleinld optrad, is er thans goed in en zeven minuten voor de rust heeft hij met zijn door- zetten succes. Hij weet een ver naar voren gespeelden bal v66r den doelman te bereiken, waarna hij een pass geeft naar den naar hin nen geziwenkten Van Luik, die de gemakkelijke kans niet onibenut Iaat. 12. Bij een voigenden aanval weet Van Hecke te scoren, maar de scheidsredhter had juist, op appelleeren, voor een overtreding gefloten! Kort voor de rust lost Laurens een hard schot, dat echter slecht is gericht en de bal dreigt dan ook naast doel te gaan. Van de Sande denkt er echter anders over, want hij weet den bal nog te bereiken en hem tenslotte naar den vrijstaanden Laurens door te geven, die daaruit den stand op 13 hrengt, met welke ook de rust ingaat. In de twedde heift forceert E. B. reeds direct een n i ets - op love rend e corner. Als Temeuzen vervolgens naar het vijandelijke doel optrekt, wordt de bal eenige malen heen en weer getrapt, waama Van Luik hem naast trapt. Een voigend moment doet deze speler hebzelftie. Wanneer Temeuzen dan weer terug komt, plaatst Van de Sanlde een afgemeten voonzet, waama Dolbbeleir zeer fraai inkopt; jammer voor hem kOmt de bal daaruit tegen de lat terecht. Temeuzen is stukken beter en uit het steeds maar weer ten aanval trekken moet een doelpunt komen. Als Kouwijzer den bal voor de voeten van Van de Sande speelt, geeft deze een pass naar Dobbeleir, welke speler daaruiit den voorsprong tot 14 ver- hoogt. Na dit doelpunt gaat het hij de voorlinie van Temeuzen weer heel wat minder. Had mdn aan het open spel vastigehouden, dan had de score ontegenzeggelijk belangrijk hooger geweest, want het bieek voldoende, dat de verdediging van E. B. tegen dergelijk spel niets had in te brengenDe roodzwarten von- den het echter blijkbaar welletjes en verv'ielen weer in hun oude fout. Wanneer Laurens met den bal op de vleugel terecht is gekomen, plaatst hij een voorzet, waaruit Van de Sande goed inkopt. D,e bal vliegt echter juist langs de verkeerde kant van de paal. Laurens pro- beert het eens van verren afstand, de bal wordt door den doelman corner gewerkt. Een half uur is er weder verstreken, als Dooms een gevaarlijken schuiver ncg juist, ten koste van een comer, van richting weet te veran- deren. In tegenstelling met de vorige, komt de bal goed voor den doelmond, maar wordt dan naast geschoten. Een paar minuten later vOlgt een goeden aanval van E. B., treuzelen van de verdediging van Terneuzen is uiteinde lijk oorzaak, dat de midhalf van E. B. een harden schuiver kan inzenlden, die, onhoud- baar voor Booms, juist in den hoek doel treft. 24. Dit doelpunt geeft aan de Vlissingers weer eenige inspiratie en zij beginnen weer wat meer op den bal te zitten. De Terneuzepaars reaigeeren hiercp echter in het geheel niet. Een tiental minuten zijn er maar meer te spe len, wanneer E. B., enkele meters buiten het strafschopgeibied, een vrijen trap krijgt te nemen. Goed komt de bal voor het doel, maar vehder komt men niet. Enkele oogenblikken daama heeft de thuisclub weer een goede kans, maar nu wordt deze jammerlijk ver- knoeit. Het einde is reeds in zidht, als Dobbe leir kans ziet, van zeer korten afstand, den bal nog naast te plaatsen. In de laatste secon- den heeft de doelman van E. B. groot geduk, als, terwijl hij op de knieen zit, een vliegend schot van Van de Sande op zijn hoofd afstuit en de bal over de lat vliegt. Be hieruit ont- stane comer wordt niet meer genomen. De stand luidt thans: doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. De Zeeuwen 3 12 4 75 Temeuzen 3 111 3 77 Gudok 3 111 3 6—6 Eilanld Boys 1 1 24 Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse. Het tiweede elftal van de Com Boys heeft waardig stand gehouden tegen de Hul- stersche reserves, doch ten slotte waren de gasten toch de meest gelukkige en wonnen zij met 32. Ria ontving het derde elftal van Terneuzen en had Ria te Ter Neuzen spe lend een gunstigen indruk achtergelaten, op eigen terrein was haar spel opvallend minder te noemen. Zij trof het dus dat Temeuzen 3 niet op haar sterkst kon uitkomen, want in dien dit het geval was geweest zoo zouden de rood-zwarten revanche hebben kunnen nemen, hetgeen thans uitbleef en Ria met 43 nog wist te winnen. 2e klasse B, Het derde elftal van de Oorn Boys deed goed werk en wisten hun collaga's van Hulst in bedwang te houden zonder dat evenwel de overwinning aan de thuisclub bleef, doch zij verdeelden met 44 de punten. Temeuzen 4 deed wat van haar verwacht werd en klopte met 35 de reserves van Ria. Sluiskii 2 heeft niet zoo'n groote overwinning op SVO 2 behaald als verwacht werd, al mag dan een 60 overwinning toch tot een stevige over- winning gerekend worden. Vriendschappelijke wedstrijd. De Ter Neuzensche Boys ontving op haar terrein Axel, hetgeen beschouwd moest wor den als een voorwedstrijd voor de mogelijk komende pnomotiewedstrijden door de Boys te spelen. Zij hadden dus goed gedaan om een sterken tegenstankler uit te noodigen en de toeschouwens, die in behoorlijk getal waren opgekomen, beivreemdde het geenszins dat Axel de sterkste was in techniek. Met een 02 voorsprong ging de rust in en in de tweede heift maakten de gasteh nog een zes- tal doelpunten, waartegenover de Boys slechts eenmaal het net wisten te vdmden. Hoe het ooik zij, de Boys kunnen uit dezen wedstrijd de les putten, dat zij aan hun veldwerk veel meer aanldadht zullen moeten beste'den. Z.V.B.-Bekerwedstrijd. Hontenisse ontving voor dezen bekerwed- strijd Breskens, nummer 2 van de Derde Klasse KNVB, dus een zeer sterke vertegen- woordiger hiervan. Had men zich aanvamke- lij'k al met een flinke nederlaag get roost, het verloop van den strijd liet zich heel anders aanzien, want Hontenisse heeft zich met 61 an in den strijd geworpen en Breskens heeft ten slotte nog alle krachten moeten inspannen om deze ZVTB-olub er onder te houden, het geen haar op het kantje af gelukte -en met 34 bleef Breskens nog juist in de meerder heid. Meest matige Oostelijke tot Noordelijke wind, in't Noorden gedeeltelijk bewolkt, waar- schijnlijk droog weer met koude en heldere lucht: in 't Zuiden half tot zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur overdag. H. M. DE KONINGIN NAAR VLISSINGEN. APELDOORN. H. M. de Koningin is heden voormiddag te 10,40 van het paleis Het Loo per auto vertrokken naar Amhem, om van- daar per trein naar Vlissingen te reizen. DE DOOP -VAN PRINSES BEATRIX. DEN HAAG. Naar wij vememen zal de leiding- vam den doopdienst van H. K. H. Prin- ses Beatrix op 12 Mei a.s. worden toever trouwd aan Ds. Blaauwendraad, Nederl. Herv. predi-kant te -Baarn, in samenwerking met Ds. W. L. Welter, oud-hofdprediker te Den Haag, een en ander in overieg en met volledige medewerking van den tegenwoordigen hof- prediker, Prof. H. T. Obbink te Utrecht. Behalve ide beide Grootmoeders, zullen als peten bij de doopplechtigheid o.m. aanwezig zijn H. K. H. Prinses Alice van Groot-Brit- tannie, Z. H. Hertog Adolf Friedrich von Mecklenburg, H. D. H. Vorstin von Erbach- Schonberg en Gravin Kotsebue. DOODELUK ONGEVAL. Vanochtend had de 20-jarige J. R. uit Olden- zaal, die meereed in de cabine van een truck met aanhangwagen uit Oldenzaal, de onvoor- zichtigheid om tijdens het rijden te Nijverdal op de treeplank te gaan staan. Hij viel er af, waarbij hij voor de wielen van den aanhang wagen terechtkwam. Korten tijd later is het slachtoffer over- leden. LIJK OPGEHAALD. Onder Mook bij Nijmegen is h-et lijk opge- haald van zekeren C., afkomstig uit Groes- beek bij Nijmegen, en sedert eenigen tijd ver- toevende te Cuijk a/d Maas. Het lijk vertoont een wonde, doch dit is vermoedelijk niet aan een misdrijf toe te schrijven. Men vermoedt, dat C. per ongeluk te water is geraakt en ver- dronken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3