ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN LICHTZINNIGE JEUGD No, 9753 VRIJDAG 29 APRIL 1938 78® Jaargang Feuslleton TWEEDE BLAD Burgemeester en Wethouders van Terneuzen s 1,— VOOR WAS EN VAAT S&c&ts 5 cts. fie*. fvaJl HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT! ^vjtunn NEUZENSCHE COURANT doen te weten, dat door den Kaad dier ge meente in zijn openbare vergadering van 15 Juli 1937 is vastgesteld de volgende verorde- niirg: VERORDENING op de heffing van precaxioreohten in /die gemeente Ter neuzen. Artikel 1. 1. Er wordt in daze gemeente, onder de benaming van precariorechten, een belasting geheven: a. voor het hebben van voorwerpen onder, op of boven openbaren gemeentegrond voor door of vanwege de gemeente in verband met bet gebruik of genot van openbaren gemeentegrond verstrekte diensten. 2. In deze verordening wordt verstaan onder .openbare gemeentegrond", de ge meentegrond, welke voor id'en openbaren dienst is bestemd. Artikel 2. De belasting bedraagt bet volgende: A. Bergen of schoomnaken rijtnigen enz. Voor bet tijdelijk bergen of sdhoonmaken op openbaren gemeentegrond, per jaar: a. voor een onbespannen rij- of voertuig, geen woonwagen, of een motorrijtuig f 1,per rij- of voertuig tot een maxi mum van 5, b. voor een band- of kruiwagen per wagen f 0,50 tot een maximum van f 2,50. B. Hebben van rails. Voor het hebben van rails op of in open baren gemeentegromcl, per strekkenden meter rail per jaar 0,'50 tot een maximum van 60,—. C. Opendraaien.de deur en, ramen, hekken, hiiken, zonneblinden enz. Voor bet hebben van over openbaren ge meentegrond opendraaiende deuren, ramen, bekkep, luiken, zonneblinden en dengelflken, per jaar en per stuk 1, D. Stoepen en trappen. Voor bet hebben op of in openbaren ge meentegrond van een stoep, stoeptreden, of een trap, per M2. per jaar /0,10. E. Palen, masten enz. Voor bet hebben op of in openbaren ge meentegrond van een paal of mast of een ander verbindingsmiddel buiten verband van een steiger per jaar /2,50. F. BenzinepompinstaJlaties. Voor bet hebben van een benzinepomp- installatie met inbegrip van de daarbij be- hoorende geleidingen, op of in openbaren ge- n»eentegroni(i: a. voor een jaar f 50, te. voor bet hebben van een benzinetank- iwagentje op openbaren gemeentegrond voor een jaar f 10,—. G. Beerputteon, septietanken, bakken, zinkputten enz. Voor het hebben in openbaren gemeente grond van een beerput, septic tank, bak, zink- put, of andere verzamelplaats van stoffen, voor elk gebouwd eigendom dat een uitloozing is dien put, dien septictank, dien bak, dien lankput of die verzamelplaats heeft, per jaar 8,50. H. Kelderingangen enz. Voor het hebben in openbaren gemeente grond per jaar, van: a. een kelderingang f 2,50; b. een kelderlichtgat of kelderluchtgat 1, I. Electrische geleidingen, kabels, antennedraden enz. Voor het hebben onder of boven openbaren gemeentegrond per jaar, van een particuliere electrische of andere gelei/dlng, kabel of spreekbuis, antennedraad per strekkenden meter, gemeten op den grond 0,10 per Ml., n*et een minimum van 1, J. Buizen en kokers. Voor het hebben in openbaren gemeente grond van een buis of koker per jaar en per strekkenden meter 0,10 tot een maximum van 5,uitgezonderd aansluitingen op het gemeenteriool K. Transportbaan enz. Voor het hebben van een transportbaan of door ARTHUR A,PPUN. HOOFDSTUK I. De ondergang. Rupert Dale zat aan z'n schrijflbureau voor het open raam in zijn zitkamer van Olanton- fftreet, Westminster. Het was een schitterende ■omerochtend. De zon had den ochtendmist boven Don den doen optrekken; daken en tiorens der stad fohkelden in het zonlicht. De Maderen der boomen ruischten in de zachte wartme zomerbries. Het laiwaai van het ver- keer beneden in de straat drong tot hem door. Rupert rekte zich uit, zuchtte en leunde ach- tserover in zijn stoel. Zijn bureau was bedekt Met papieren. Het waxen brieven, wissels, ad- vertenties deze laatste vooral van „tip- sfcers" en ,,lboo/kmakers" en ook examen- atukken van de School voor Mrjnlbouw-Inge- teieurs, waar hij reeds voor de derde maal z'n eindexamen had aifigelegd. 'Hij verwachtte juist dien dag den uitslag. Kjj wilde naar beneden gaan am in de hall den brief in ontvangst te nemen en te zien of tflrans gealaagd was. Doch hij was bang. Reeds tweemaal was hij #azakt. Met het oog op zijn finiancien kon hij oumogelijk verder studeeren indien hij niet »ou slagen. Was dit laatste het geval, dan was *'n ondergarug nabij en hovendien: ongenade; want z'n vader had hem gewaarsohuwddat het geld, hewelk hij had gereserveerd voor »tjn studie thans op was. Ditmaal opnieuw fa- •«n zou dus ook beteekenen: de ruine voor zijn vader en z'n zais, Marjorde. een dergelijke inriohting per M2. overdekten openbaren gemeentegrond per jaar 10, L. Voorwerpen voor lecUunedooleinden. Voor het hebben boven openbaren gemeente grond van tot reclame ddenende lichtbakken, lantaams, uithangborden of uithangteekens, uitstalkasten, gevelborden, gevelplaten en andere tot reclamedoeleinden gebezigde voor werpen, voor elk voorwerp per jaar, gemeten naar de grootte van het voorwerp over de grootste oppervlakte, voor zoover het zich bevindt boven den openbaren gemeentegrond: a. bij een grootte van 30 dM2 of minder b. bij een grootte van meer dan 30 dM2, doch niet meer dan 1 M2. 2, c. bij een grootte van meer dan 1 M2. per iM2. 2, M. Spandoeken. Voor het hebben van een spandoek voor reclamedoeleinden boven openbaren ge meentegrond per jaar f 1,—. N. Rijwielhekken. Voor het hebben op openbaren gemeente grond van een rijwielhek per jaar 1, O. Luifels. Voor bet hebben boven openbaren gemeente grond van een luifel of dergelijk voorwerp per M2. en per jaar f 1,tot een maximum van 8, P. Zonneschermen. Voor het hebben boven openbaren gemeente grond van een zonnescherm per jaar en per M2. 0,25 tot een maximum van f 7,50. Q. Balcons en erkers. Voor het hehben boven openbaren gemeente grond van een balcon of een erker per M2. en per jaar f 1,tot een maximum van 15,—. R. Waterpompen en waterkranen. Voor het hebben op of boven openbaren gemeentegrond van een vaste waterpomp of een vaste waterkraan, per jaar 2,50. S. Hijschbalken. Voor het hebben boven openbaren gemeente grond van een hijschbalk per jaar f 1, T. Uitstallen van goederen. a. voor het op of boven openbaren gemeente grond langs de huizen hebben van een uitstalkast per jaar 5,voor een haak per jaar f 1, b. voor het houden van verkoopingen aan den openbaren weg, zoodat deze door het publiek wordt ingenomen per dag f 3, U. Automatisch verkooptoestel. Voor het hebben van een automatisch ver kooptoestel boven d'en openbaren gemeente grond per jaar: a. wanneer de grootste afmeting van het toestel niet meer dan, M1. bedraagt 1,—I b. wanneer de grootste afmeting van het toestel meer dan x/2 M1. bedraagt en niet meer dan 1 Mi. bedraagt f 2,50; PRO.17-0263 A (Ingez. Med I De vader had er igeen idee van, hoe diep Ru pert in moeilijlkheden zat. Rupert had kort te voren zijn balans opgemaakt en door wanhoop gedreven, had hij gespeeld: spelen en wedden beschouwde hij als z'n laatste mogelijke kans op redding. Nu had hij gewed op een paard, dat dien dag in de groote race zou uitlkomen: hij had zeifs meer gewaagd dan hij bezat. Alles had hij verwed op een paard, dat hij niet kenide: eer, aamzien, liefde. Als hij won, ja, dan was alles in orde, hij zou z'n vader weer recht, onibevan- gen in de oogen durven zien, hij zou z'n schul- den betalen en gesteld, dat hij voor de derde maal was geizakt nog eens de kans kunnen waSrnemen voor het eindexamen. En als hij verloor?... Op z'n bureau lag een brief van z'n vader uit Devonshire, met de cheque de laatste, die de oude Dale had kunnen zenden. Daamaast 'n brief van Ruby Strode^ die hem eraan herinnerde, dat hij beloofd had met haar dien dag naar de groote race te gaan. Rupert nam de cheque. Sleohts 5 pond. De cheque was afgegaven door Sr. Reginald Crichton, Post Bridge Hall, en betaalibaar aan John Allen Dale, die de cheque ten gunste van Rupert had geendosseerd. Rupert glhnlachte en betastte gedachtenloos het stukje papier. Vijf pond! Wat een gewel- dige som althans voor z'n vader; wellidht zelfs had de oude heer dit bedrag per maand voor zichzelf niet noodiig. Rupert's geweten sprak ludd in dit oogenblik. Hij klemde zijn tanden op elkander en schoof den stapel wissels en onbeantwoorde brieven opzrj. Geruineerd! Wat 'n afschuwelijk woord. Hij zei het hardop en lachte. Wat klonk dat melodramatisch! Doch nu stond de ondergang voor de deur. Hij keek naar buiten en het scheen hem toe, dat 't zonlicht verduisterde. Als een dief in den nacht, steelsgewijize, was c. wanneer de grootste afmeting van het toestel meer dan 1 Mb bedraagt per \/2 Mb of een gedeelte hiervan van de grootste afmeting f 2,50; V. Plaatsen waarschuwingslantaarns. Voor het vanwege de gemeente plaatsen en wegnemen van een waarsohuwingslantaam op I openbaren gemeentegrond, met of zonder staketsel; a. voor den eersten /dag 1, b. voor elken daarop volgenden dag 0,25. W. Radiogeleidingen enz. Voor bet hehben van draden der radio geleidingen onder, op of boven openbaren ge meentegrond voor elken strekkenden meter distributie-systeem f 0,10. Van het radio-distributiebedrijf zal voor het hebben van werken onder op of boven open baren gemeentegrond geen hoogere retributie word'en geheven dan 200, Artikel 3. 1. Indien tengevolge van het in artikel 2 bedoeld gebruik of genot, of van het hebben van eenig daarbij bedoeld voorwerp, hers,tel ling vanwege de gemeente der 'wegbedekking noodig is, is, onverminderd de toepassing van artikel 2, versehuldigd per M2. van de herstel- de oppervlakte: a. bij asphaltbedekking of metselwerk /2,50; b. bij sheet- of clinckerasphalt of soortge- lijke becfekking 2,50; c. bij keibestrating op verhard onderbed 1,75; d. bij keibestrating op beton 2,50; e. bij tegelbestrating in zand 0,60; f. bij kei- of klinkerbestrating in zand op niet-verhard onderbed /0,75; g. bij wegbedekking van grind of dergelijk materiaal 0,40. 2. Voor het van/wege de gemeente herstel- len van gemeentegrond, welke niet van weg bedekking is voorzien, is in het geval, bedoeld in het vorig lid, onvermin/dterd de toepassing van artikel 2, versehuldigd per M2. van de herstelde oppervlakte f 0,25. Artikel 4. 1. Voor de toepassing van de in artikelen 2 en 3 opgenomen tarieven gelden de volgen de bepalingen. 2. Onder jaar wordt verstaan een kalender- jaar; onder dag wordt verstaan een etmaal. 3. De belasting wordt berekend per dag, indien vergunning met tijdsbepaling is ver- leend voor korter dan een jaar, in andere ge- vallen wordt de belasting per jaar berekend. 4. Onderdeelen van eenheden van tij/d en afmeting /worden voor een gebeel berekend. 5. Bij de berekening van de verschuldigde belasting wordt een waarde van minder dan een cent verwaarloosd. 6. Bij het plaatsen op gemeentegrond van voorwerpen, van welken aard ook, wordt de ruimte tusschen deze voorwerpen mede ge- acht te zijn ingenomen. 7. Bij het uitspreiden, uithangen of uitstal len boven gemeentegrond van voorwerpen, van welken aard ook, wordt de ruimte tus schen idteze voorwerpen mede geacht te zijn ingenomen. 8. Ingeval van samenloop van tariefs- bepalingen wordt slechts 6en tarief toegepast en indien de tarieven verschillen, het hoogste tarief. Artikel 5. 1. De belasting wordt geheven van hem, die de verelschte vergunning heeft verkregen, of van den opvolger in die vergunning. 2. Indien het gebruik of genot zonder ver gunning plaats heeft of werken, inrichtingen of voorwerpen zander vergunning zijn aange- bracht, wordt de belasting geheven: a. van hem, die het gebruik of genot heeft van den gemeentegrond of door wien of op wiens last die grond in gebruik is genomen; b. van hem die werken, inrichtingen of voorwerpen heeft op, onder of boven den ge meentegrond, of door wien of op wiens last werken, inrichtingen of voorwerpen op, onder of boven dien grond zijn aangebracht. 3. De belasting genoemd in artikel 2 onder V, en in artikel 3, wordt geheven van hem, die de aanvraag tot het verstrekken van ge- meentewege van de diensten heeft ingediend. 4. Indien geen aanvraag is ingediend, wordt de belasting geheven van hem: a. door wien of op wiens last openbare gemeentegrond is opgebroken, tengevolge waarvan vanwege de gemeente waarschu wingslantaarns moeten worden geplaatst of hersteld; de ondergang naderbij gokomen. Tegelijik had hij ook le liefde leeren kennen! Rupert lachte weer. Hij kende Ruby Strode nu zeven maand en; zes weken na hun eerste ontmoeting bij den ingiang van het Ingdnue-Theater hadden ze zich in het geheim verloofd. Daar Ruby's in- komen, met inbegrip van het extra honora rium voor twee matinde's per maand, aan dat van Rupert gelijk was, kon aan een huwelijk voorloopig natuurlijk niet worden gedacht. Jong en ludhthartig, zonder het minste begrip van de waarde van geld en tij/d, hadden ze ge- noten van alles, wat het leven hood; ze had den all een gedacht aan het heden; het „mor- gen" had hierbij geen rol gespeeld. /Doch ,,morgen" was gekomen, alsmede de dag der afrekenlng. Wat he/mzelf betrof, dit liet Rupert vrij onjverschillig. Hij kon armoede de mislukking van zijn eind-exametn, zelfs on genade trotseeren. Doch hij dacht daarbij aan z'n vader en aan z'n zus Marjorie. Z'n vader de oude landjonker, die gedurende zeven lange jaren geschraapt en gespaard had, die zichzelf en zeker ook z'n dochter, de meest noodzake- lijike ding en had ontzegd, am aan zijn eenigen zoom, Rupert, een goede opvoetding te kunnen geven, am van hem een man van eer te maken. Terwijl hij voor z'n waschtafel stond en zich schoor, was het niet zijn eigen gezicht, dat hij in den spiegel weerkaatst zag. Hij had een vi- sioen: Blackthorn-Farm, het eenvoudige land- huis in de hei, z'n vader oud en afgeleefd •door hard zwoegen en zware zorgen zijn zuster Marjorie, die nu on/getwijtfeld ecu knap- pe jonge vrouw zou zijn. Ree/ds eeu/wen leefden de Dale's te Black thorn-Farm; het venval van het oude landgoed ging gepaard met den geleidelij/ken ondergang van de familie. Nu was er geen geld meer op Blackthom-Fanm en daar het uiterst moeilijk b. wiens eigendommen op, onder, boven of ter zijde van den openbaren gemeentegrond zich in een zoodanigen toestand bevinden, dat, naar het oordeel van Burgemeester en Wet houders, in verband met de veiligheid van het verkeer, vanwege de gemeente waarschuwings lantaarns moeten worden geplaatst. Artikel 6. Geen belasting volgens deze verordening wordt geheven voor: 1. het hebben op, onder of boven open baren gemeentegrond van voorwerpen, welke aan de gemeente in eigendom toebehooren; 2. het hebben op openbaren gemeentegrond van wegwijzers of soortgelijke voorwerpen van den Algemeenen Nederlandschen Wiel- rijidersbond en van daarmede op een lijn te stellen lichamen; van brievenbussen ten dienste van het Staatsbedrijf van de Poste- rijen, Telegrafie en Telefonie; 3. het hebben op, onder of boven open baren gemeentegrond van voorwerpen, welke daar ingevolge wettelijk voorschrift kosteloos of tegen een bij of krachtens dat voorschrift bepaalde vergoeding moet worden gedoogd; 4. het gebruik van gemeentegrond, of het hebben van voorwerpen op, boven of onder gemeentegrond, waarvoor uit anderen boofde betaling aan de gemeente moet geschieden; 5. het hebben van over openbaren ge meentegrond opendraaiende voorwerpen, welke krachtens wettelijk voorschrift naar buiten openslaand moeten worden gemaakt; 6. het hebben van rails op of in openbaren gemeentegrond voor openbare middelen van vervoer; 7. het hebben van naamborden en naam- platen, niet meer vermeldende /dan den naam van den bewoner en bet beroep of bedrijf, aan gebracht plat tegen den gevel der perceelen; 8. het hebben, op, onder of boven open baren gemeentegrond van voorwerpen, die- nende tot levering van electriciteit, gas en water. Artikel 7. 1. Ontheffing van belasting vindt plaats, indien de vergunning buiten den wil van den belanghebbendte voor bet verstrijken van den termijn, waarvoor de belasting is versehuldigd, wordt ingetrokken en de intrekking niet plaats heeft als gevolg van niet nakomen der ge- stelde voorwaarden. 2. De ontheffing geschiedt naar evenredig- heid van de nog niet aangebroken dagen van het tijdvak, waarover de belasting is versehul digd en alleen ingeval de aanvraag om ont heffing binnen idrie maanden na het ophouden van het gebruik of genot bij den Gemeente- raad is ingediend. Artikel 8. 1. Indien blij/kt, dat ten onrechte geen of dat te weinig belasting is opgelegd, wordt de niet of te weinig opgelegde belasting van den belastingplichtige of zijn erfgenamen nage- vorderd, zoolang niet sedert den dag, waarop de betaling had moeten geschieden, 3 jaar zijn verstreken. 2. Indien is gebleken, dat het niet-heffen van belasting of het opleggen van een te lage belasting het gevolg is van niet- of niet be- hoorlijk voldoen aan de verplichting bedoeld in het volgend artikel, wordt het na te vor- deren bedrag met het vier-voud daarvan ver- hoogd, tenzij op grond van dwaling, verschoon- baar verzuim of niet aan den belastingplich tige te wijten oo'rzaken redenen aanwezig zijn, om deze verhooging niet toe te passen. Artikel 9. 1. Tot rdchtige heffing der belasting kun nen aan hen, die vermoed worden belasting- plichtig te zijn, formulieren worden aange- boden, bestemd tot het verstrekken van inlichtingen. Het model van deze formulieren wordt vastgesteld door Burgemeester en Wet houders. 2. De dag dor uitreiking wordt op het formulier vermeld. 3. Ieder, wien een formulier is uitgereikt, is verplicht dit duidelijk, volledig en naar waarheid in te vuilen, het te onderteekenen en het binnen veertien dagen na de dagteeke- ning der uitreiking ter gemeente-secretarie terug te bezoi-gen. 4. Ieder, wien een formulier is uitgereikt, is voorts gehouden aan de met»de uitvoering van deze verordening belaste ambtenaren op hun aanvraag mondeling of schriftelijk die nadere inlichtingen te verstrekken, welke zij voor de bepaling van het bedrag der belasting noodig oordeelen. was de lan'derjjen voldoende te doen opbren- gen, om den veestapel in stand te houden, had de oude Dale besloten, dat, kost wat kost, zijn eenige zoon een igentleman zou worden. En nu studeerde deze reeds meer dan drie jaar in Londen, na de Taunton-Grammar-School te heibtoen verlaten. Twee jaren waren verloopen sinds John Dale zijn zoon had geizien en vol verwachting e/n vaderlijken trots klopte zijn hart, als hij dacht aan de thuislkomst. A1 het sparen en harde werken der laatste jaren zou ineens vergeten zijn. Dale werd zelfs gedwon- gen een stukje land te verhypotheken, waarin zich een tinmijn bevond, die sinds jaren als waardeloos was prijs/gegeven ofscboon men eens gehoopt had, dat de oplbrengsten van deze mijn-expioitatie de geschokte financien zcuden heibben hersteld. Dit had destijds den trots vain den ouden man gelkrenlkt; hij had er dan ook naoit met Rupert over gesprdken. Want alles was ver- hypotheekt aan Sir Reginald Crdchtoun, van Post Bridge Hall, die geleidelijlk ook al het land in de vallei had opgek'ooht. Sir Reginald was rijk en beschikte bovendien over veel in- vloed; doch hij was een vreemdeling in Dart moor en daarom een onwelkome gast. John Dale troostte zich echter met de ge- dachte, dat, wanneer zijn zoon eens klaar zou zijn, deze voor het oude huis niet veel belang- stelling meer zou koesteren. Blackthorn-Farm zou verdwijnen; alleen de herinnering er aan zou levendig blijven en ook zouden de eeuwige moerassen en de heide onaangetast blijven li/ggen. De oude naam Dale zou echter als een Phoenix uit de asch herrijzen en van geslacht op geslacht door zijn zoon worden overgegeven. Rupert Dale was juist klaar met zijn toilet toen er op de deur van de zitkamer werd ge- klopt; Ruby Strode kwam de kamer binnen, zonneschijn en zolmer meebrengend. Rupert's Artikel 10. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 11. 1. Deze verordening treedt in werking op I Januari 1938. 2. Alsdan vervalt de verordening tot hef fing van een recht voor het in gebruik hebben van gemeentegrond tot gemeenen dienst van alien bestemd als stoep, vastgesteld 20 October 1921, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van II Maart 1922, no. 42. Deze blijft van kracht ten aanzien van vorige belasting. Vastgesteld door denRaadder gemeente Terneuzen in de openbare vergade ring van 15 Juli 1937. (w.g.) P. TELLEGENVoorzitter, J- DEES, Wnd. Secretaris. Zijnde aan deze verordening goedkeuring verleend bij Koninklijk Besluit van 4 April 193/8 no. 29 en is hiervan afkondiging geschiedt, waar het behoort op 27 April 1938. Burgemeester en Wethouders voomoemd, P. TEU_iEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLiLE, Secretaris. VERORDENING op de invordering van precariorechten in de gemeente Terneuzen. Artikel 1. 1. In de eerste helft van het jaar, waar over de belasting loopt, wordt door Burge meester en Wethouders een kohier der pre cariorechten, welke per jaar worden geheven, opgemaakt en aan den Gemeenteraad ter vast- stelling aan/geboden. 2. Zoo noodig worden suppletoire kohieren opgemaakt. Artikel 2. De Gemeente-ontvanger zendt binnen een maand, nadat hem het kohier ter invordering is gezonden, aan den belastingschuldige een gedagteekend aanslagbiljet, inhoudende op- gaaf van hetgeen krachtens artikel 1 dezer verordening versehuldigd is. Artikel 3. De betaling geschiedt binnen een maand na de dagteekening van het in artikel 2 bedoelde aanslagbiljet, tegen een op het aanslagbiljet te stellen kwitantie. De verplichting tot betaling wordt niet geschorst dOor de indie- ning van bezwaarschriften of door verzoeken om ontheffing. Artikel 4. 1. De inning van precariorechten, welke per dag worden geheven geschiedt door den Gemeente-ontvanger, die voor elke hem gedane betaling een bewijs van ontvangst afgeeft. 2. De voldoening dezer rechten moet geschieden bij het uitreiken der vergunning, tenzij de vergunning reeds eerder is uitgereikt of geen vergunning wordt uitgereikt, in welk geval de voldbening moet geschieden binnen tien dagen, nadat het versehuldigd bedrag aan den belastingschuldige is medegedeeld. Artikel 5. De invordering dezer belasting geschiedt overeenkomstig de artikelen 291 tot en met 295 der Gemeentewet. Artikel 6. Onverminderd het bepaalde in artikel 306 der Gemeentewet wordt niet of niet-bshoor- lijke invulling van de formulieren, welke ter invullmg worden aangeboden, alsmede niet- of niet-ibehoorlijke venvulling van andere for- maliteiten, welke tot richtige heffing der belasting in de heffingsverordening worden gevorderd, gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoog ste vijf en twintig gulden. Artikel 7. 1. Deze verordening treedt in werking 1 Januari 1938. 2. Op 1 Januari 1938 vervalt de verorde ning op de invordering van het recht voor het in gebruik hebben van gemeentegrond tot den gemeenen dienst van alien bestemd als stoep. vastgesteld 20 October 1921. /Deze blijft van kracht ten aanzien van vorige belastingjaren. Vastgesteld door denRaadder gemeente Ter Neuzen in zijn openbare ver gadering van 15 Juli 1937. (wg.P. TELLEOEN, Voorzitter. (WS-) A. J. DEES, Wnd. Secretaris. visioen verd/ween. Het gelukte hem de gedach- ten aan z'n thuis van zich af te schudden. Geruineerd! Hij keek Ruby aan en ging naar haar toe om haar te omhelzen. Rupert deed een stap achteruit en staarde haar vol bowomdering aan. Ruby, wat ben je mooi, zei hij zacht, je lijkt weddoch een passend woord vermocht hij niet te vinden. Ruby lachte vold/aan. Zij hield werkelijlk veel van Rupert en ze waardeende zijn meening over haar toiletten zeker zoo goed, misschien zelfs nog meer, als die van een vriendin of vij/andin. Ze was knap, een eenigszins ongewone knapheid. Aan het tooneel verlbonden, vend ze, dat hier behoorlij/ke huwelijikskansen beston- den; doch weldra had het leven haar geleerd, dat liefde moet worden gegeven en niet ge- kocht, noch veilkocht. Ongelukkigerwijze had ze nu haar liefde geschonken aan iemand, die geen geld bezat en wiens erfdeel even onvast was als de moerasgrond,- waarop zijn huis was gebouwd. Doch hij was sterk, eerlijk en jong. Ze zag tegen hem op. We moeten ons haasten of we missen on/zen trein, zeide ze. Ik zou wel graag met de auto will en gaan, doch ik denk. dat dit niet goed mogelij'k is. Rupert 'lachte hartelijk en keerde z'n zak- ken om. M'n laatste stuiver heb ik gezet op ..Paul", 't Is nu precies de zevende maal, 't zal wel een paar pond kosten, als we op de tri bune een goede plaats willen hebben. We zul- len den trein moeten nemen, kindje, en dan van het station naar het race-veld moeten wamdelen. Ruby keek een beetje spijtig naar haar fijme schoentjes en haar zijden kousen. (Wordt vervolgd.i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 5