Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand WIELRENNEN. RECHTSZAKEN. WEERVERWAGHTING. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ, UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDIN GEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. Tern. Boys 2 Sluiskil 2 Axel 3 BKW 2 Hontenisse 2 Philippine 2 Temeuizen 4 HUl-st 3 Ria 2 SVO 2 Com Boys 3 gesp. gew. gel. verl 18 16 15 18 15 14 14 14 12 14 10 16 14 9 7 2 2 3 3 2 2 6 4 7 7 8 9 7 11 10 doelp. pnt. v.t. 32 111—35 28 101—16 5948 48—49 65—34 39—48 32—60 31—82 1950 19—65 13—59 18 16 16 12 10 10 7 5 HET OVERZICHT. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Feij-enoord, dat Zondag de Zuid-elijken PSV op bezoek had, heeft dien daig een gemakke- lijke overwinning behaald. Nog geen half uur was men aan den gang, of de strijd was reeds foeslist. De Rottetdammers hadden toen n.l. al een 40 voorsprong. Ook het eimde kwam met dozen stand. Maandag had de strijd te Eindhoven een geheel ander aspect. Het leek we3, of er een geheel nieuw BSV in het veld was gekomen en tot ^tiweemaal toe wisten zij de leiding te nemen, die Feijenoord echter tel- kens te niet deed. Op het laatste van den strijd spande Feijenoord zich nog eens gewel- dig in, maar PSV hield schitterend stand, zoodat de Rotterdammars tenslotte met een zwaar b&vochten gelijk spel (22j genoegen moesten nemen. 'Het schijnt, dat Be Quick tot de zwakke zuisjes behoort, want tweemaal heeft zij van Heracles een nederlaag moeten incasseeren. Zondag was zij bij de Almolo-ers op bezoek en moest toen met 20 de meerderheid van haar tegenstander erkennen, maar Maandag was het nog erger, want toen werd zij op eigen terrein er met 25 onder gehouden. Heracles is n.u op gelijken voet gekomen met Feijenoord en dit helooft wat voor den strijd te Almelo! Afdeeling IV. Eerste klasse. De extra wedstrijd tussohen Bleijerheide en NOAD is uitgeloopen op een 12 overwin ning voor laatstigenoemde. Tengevolge hier- van is Bleijerheide thans gedoemd tot het spelen van de degrad'atiewedstrijden en zal zij haar titel moeten verdedigen tegen Hero, De VaiEk en Miranda. Het spel kan dus beginnen! Promotiecompetitie 3e klasse. TerneuzenDe Zeeuwen. 22. Een talrijk pnlbliek heeft Maandag den strijid bijigewoond tuissehen Terneuzen en De Zeeuwen. De wedstrijd is geeindigd in een ge lijk spel, 22. Het is van De Zeeuwen een goede prestatie o>m in een uitwed'sbrijd een punt in de wacht te sleepen, wat haar dan ook wel het noodige vertrouwen zal schenken voor de nog komende ontmoetinlgen. Voor onize stadigenooten zijn de kansen, zooal niet verkeken, dan toch zeer belangrijk gedaald en er zal heel wat moeten geibeuren, willen zij het volgende seizoen in de 2e klasse uitkomen. Het kan natuurlijk nog, maar dan moeten zij de nog resteerende wedstrijden winnen en moeten vender De Zeeuwen en Gudok zoo vriendelijk zijn elkaar nog twee punten af te snoepen. Onimogelijk is dit natuurlijk niet en daarom moet men den m-oed nog niet laten zakken. (Deze herekening is gemaakt in de veronderstellinig, dat slechts drie ploegen aan den strijd deelnemen. Doordat echter Eiland Boys Maandag haar laatsten wedstrijd wist te winnen, is de kans vrijwel zeker, dat ook deze ploeg aan de promotiecompetitie zal deelnemen. Zij heeft nu n.l. evenveel punten bijeengegaard als Middelburg 2 en deelt met dit elftal de 2e plaats in de ranglijst. De Boys mogen dan geen al te sterk elftal hebben, maar wie weet hoeveel roet zij nog in het eten kunnen gooien.) 'Cinder leiding van scheidsrechter Metz, bij- gestaan door de grensrecMers Leduc en Len- sen, wordt getosst, waarhij Ddbbeleir voor Terneuzen de gelukkige is. Haj verkiest na tuurlijk den vrij stervigen wind tot voordeel. Na den aftrap gaat De Zeeuwen op het doel af, maar het loopt uit op buitenspel. Wanneer Teimeuzen dan naar voren gaat, maakt een Zeeuwen-speler hands, de vrije trap wordt op- gevolgd door een comer, weike geen gevaar sticht. Als Terneuzen, dat di-taiaal geheel in het wit apeelt, nog een comer niet heeft weten te benutten, ontstaat weer een vrije trap voor deze ploeg en het is Dolbtoeleir, die, na 7 minuten spelen, daamit met een prach- tig sohot de score voor de thuisclub opent. 1—0. Uiteraard is Terneuzen, met den wind in den rug, voor het meerendeel in den aanval. De Zeeuwen-verdediging komt nog al eens in het nanw en een vijftal malen achtereen moet zij een comer toestaan; geen dezer brengt ech ter gevaar. Op een gegeven moment volgt een zeer gevaarlijken uitval van de gasten. Dooms kan het leder niet voldoende onder controle krijgen en er ontstaat een kritiek moment voor den doelmond; tenslotte trapt een ver- dediger den bal over de zijlijn. Wanneer bij een aanval de doeiman van De Zeeuwen uit zijn doel komt, bemachtigt hiji weliswaar den bal. maar verliest hem dan weer; Dobbeleir komt toegesneld, maar onvenvaard werpt de Vlissingsehe doeiman zich voor zijn voeten en kajn daarna den bal nog juist comer werpen. Goed wordt het leder voor het doel geplaatst, maar de Temeuzenaars heibben zich op te verre-n afstand opgesteld en het ronde ding kan gemakkelijk worden weggewerkt. Vier en twintig minuten is- de wedstrijd oud, als Dobibeleir den bal ver naar voren speelt en Van Luik er achteraan gaat. Deze weet het leder nog voor het doel te plaatsen en het is vervoigens Kauwijtzer, die, onhoudlbaar, den stand op 20 brengt. lEenige minuten later kopt de rechtslbuiten Geensen den bal juist over het doel. Een door De Zeeuwen in zuivere buitenspelpositie opge- zetten aanval ontgaat aan het oog van den overigens zeer goed leidenden scheidsrechter. Bet loopt uit op een comer. Twaalf minuten voor de rust krijlgen de Vlissingers weer een corner te nemen. Uit dezen comer wordt de bal in het doel geplaatst, maar de scheids rechter had juist voor een overtrading geflo- ten, zoodat het doelpunt niet wordt toegefkent. Kort voordat de rust aanlbreekt zendt de Vlissingsehe linksfbuiten een schuiiver in; Dooms zit op de knieen en van een dezer Siehaamsdeelen spring! de bal terug het veld in. in de tweede hetft is bij Terneuzen Van ■Luik vervangen door De Putter; de opstelling van het elftal ondengaat daardoor eenige wjj Bigingen. Nog maar drie minuten is het spel toenvat, als een fell-en aanval van De Zeeu wen die nu den wind tot steun heeft wordt besloten met een schot, dat op de lat afistuit; de middenyoor komt toegeloopen en flraai kopt hij vervoigens het leder in het doel, waardoor de stand is gebracht op 21. Negen minuten zijn er verstreken, ais de- Eeiflde speler van de Vlissingsehe club dOor- breekt, Dooms loopt nog uit, maar kan niet verhinderen, dat de bal ten tweeden male in het net wordt geplaatst. De partijen zijn daar- medie op gelijken voet gekomen. 22. De weihige minuten die er nog maar zijn gespeeld en in weike de voorsprong voor de ittaiseluib geheel verloren is gegaan, doet voor de laatsten het ergste vreezen. De Temeuze naars laten zich echter niet van streek bren- gen en in hetzelfde vlugge tempo vindt de wedstrijd voortgang. Wanneer Van Pienbroek, die weer naar de midvoorplaats is verhuisd, een naar voren gespeelden bal achterna rent, is de uitloopende doeiman er eerder bij en ont- neemt hom de kans. Na goed samenspel lost Kouwijizer een zeer goed sdhot, dat door de lat wordt gekeerd, weer wordt de bal inge- sdhoten, maar nu komt hij in de veilige han- den van den doeiman. Begrijpelijkerwijze ga-an nu de meeste aanvallen uit van De Zeeuwen. Maar ook Temeuizen gaat nogail dikwijls naar voren en zij is tegen den wind gevaarlijker dan de Vlissingers in de eerste helft. Laurens komt in de ge'legenheid van korten afstand een sic'hot te losse-n, het is echter bar slecht gericiht en de hal gaat ver naast. Tweemaal achtereen krij'g-t De Zeeuwen een corner te neimen, waarlbij de Terneuzensche verdediging het gevaar kan bezweren. Nadat door Ter neuzen een vrijen trap is genomen, wordt dioor Laurens 'gescoord, maar dit gelbeurde in ibuitenspelpositie en het levert aldus niets op. Na missen van een Temeuzen-verdcdiger gaat de midtvoor van De Zeeuwen op het doel af; Dooms gaat hem tegemoet en voorkomt daar door een doelpunt. Even daarna loopt aan de andere zijde de doeiman ver uit zijn doel, hij kan het leder echter nd-et 'binnen zijn bereik krijlgen, "dat dan voor de voeten van Laurens komt; nog voordat deze een schot kan lossen, beef! een tegenstianldier den hal reso-luut cor ner getrapt. Van Pienbroek lost een hard schot, men juicht reeds, maar schitterend wordt door den doeiman de Ibal gestopt. Ook Dooms doet goed werk, d-aar, na een voorzet van linlks, hoog opspringenide den hal van voor het doel w-eg te slaan. Een vrije trap wordt van De Zeeuwenizijde ver naast geplaatst. Naarmate de tij-d beigint te verstrijken, stijigt de spanning. Hard wordt door ibeide ploegen voor het winnende doelpunt gewerkt. Luid worden onze stadgenooten aangemoedigd en nieuw is diaarlbiji ihet voetenigestamp op de ge heel bezette overdekte tribune, die voor de eerste maal in geibruik is. Wanneer Dooms tevoren een ibal nog maar net uit zijn doel hadi weten te houden, wordt weer een schot gelost, maar ditmaal is het veel te hoog ge riciht. Het einde is er bijna en t-erwijl alien reeds op het eindsignaal wachten, krijgt Ter neuzen nog een zeer mooie kans op de over- winmdng. Twee spelers staan in vrije positie te wachten op aangeven door Van Pienlbroek; deze plaatst echter den bal over het doel en een zucht van teleurstellmg gaat op. Ehkele oogenlblikken- daarna komt het einde van den strijd. Derde klasse. Vlissingen 2Terneuzen 2. 10. iSlechts met den oneven goal heeft het tweede elftal van Terneuzen te Vlissingen tegen Vlissingen 2 het onderspit moeten del- ven en d-at, terwijl in het Terneuzensche elf tal vele imyallers moesten worden opgenomen. Zeer lang hielden de roodzwarten stand, maar kort voor het einde gelukte het den Vlissingers het eenige doelpunt in dezen strijd te scoren. DOor deze overwinning is Vlissin gen 2 thans kampioen van de 3e klasse B. Zeeuwsehe Voetbalbond. Eerste klasse. Zonder de heslissdng inzake het onderzoek naar het voorgevallene in haar wedstrijd tegen Philippine verder te moeten afwaehten, is de vereeniging Terneuzenscihe Boys kampioen gewordten van de le klasse B. Het proces in deze is verhaast, omdat 'Hontenisse de groote fout beging op eigen terrein van Axel 2 met 46 te verliazen. Onize huldie aan de Terneu zenscihe Boys, die door wilslkradht en opoffe- rinig het zoover hefbben weten te brengen. Nu nog eens extra de tanden op elkaar en de in- trede in den KINTVIB is een feit! Tweed® klasse. De twee leidende ploegen in deze afdeeling Ibehaaldien weer een staviige overwinning. De reserves van de Terneuzensche Boys hielden melt 27 de reserves van Ria er onider, terwijl Sluiskil 2 hetzelfde dteed met het vierd;e elftal van Terneuzen. Hier was de score nog hooger, n.l. 18. Allies wjjist er op, dat de ontmoeting Sluiskil 2-Tern. Boys 2 de beslissing zal brengen. Het tweede elftal van Hontenisse deed het beter dan het eerste, want zij wonnen met 48- van Axel 3. Philippine 2 had bezoek van het derde elftal van Hulst. De thuisclub bleef hier met 52 in de meerderheid. WEDSTRIJD PROGRAMME VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Be QuickFeijenoord. PSV—DWlS. le klasse Afd. I. REGADO. Afdeeling IV le klasse Roermond'Wll'lem II. Promotiecompetitie 2e klasse. BleijerheideDe Valk. HeroMiranda. 2e klasse A. RCSGoes. Promotiecompetitie 3e klasse. De ZeeuweniGUDOK. 3e klasse A. (Corn BoysSluiskil. BreskensAxel. 3e klasse B. Goesche BoysHansweert. le klasse Afd. V. 'HISCLeeuwarden Zeeuwsehe Voetbalbond. le klasse B. BKW—Axel 2. PhilippineHontenisse Terneuzen 3Ria. S(VDHJulst 2. le klasse C Schooridijke 2Biervliet 2. Breskens 2SOD 1. Breskens 3Groede 2. Schoondijke 1Groede 1. XJlzendijke 2Oosttourg 2. 2e klasse B. BKW 2—Axel 3. Philippine 2Hontenisse 2. Terneuzen 4Ria 2. SVO 2—Hulst 3. Oora Boys 3-S'luiskil 2. WEGWEDSTRIJD. Door het bestuur der rennersclub ,,De Zee- meeuw" te Ter Neuzen was op 3e Paaschdag een wegwedistrijd uitgeschreven. H-oewel de roem der wieleibaanwed'strijden danig ge- taand is en reeds vele besturen genoodzaakt izijn geweest de poorten te sluiten, bebben we hier kunnen constateeren, dat de belangstel- ling van het sportlievend publiek zich meer concentreert om den strijd op den weg. Dit is immers, zoo we vroeger reeds schreven, een strijd, waar, al zouden de renners ,,afspraak- jes" maken, toch nog steeds vele factoren imeewerken, waartegen niet te strijden is. We meenen hier pech, wind, -e.d. Al met al hebben we een faire strijid gezien van de renners die hier aan den start verschenen. Deze wed strijd is mogelijk geworden door de medewer- king van verschilllend'e f'irma's, die hiervoor weiwillend prijzen beschiktoaar stelden. iDe einduitslag luidde als volgt: 1. Soncke, 2. Eemans, 3. J. Dooms, 4. A. Hermans, 5. Stuijvaert, 6. J. van Gelderen, 7. R. Blankaert, 8. Janssens, 9. Biebuick, 10. L. v. d. Akker. (Een trui, geschonlken door de PZEM werd gewonn-en door Sonoke. De beker door v. Vol- lenhove vebhu'isde bij de tropheeen van Eemans. Twee overhemden, prijzen van firma I. Font-eijn, werden gew-onnen door Biebuick, Gent en v. d. Akker. De firma Borghstijn stelde het bestuur in staat den wedstrijd te volgen door de auto gratis ter beschikking te stellen. Premies van twee gulden werden ge w-onnen door Soncke, Herman's, v. Gelderen en Dooms. iNiaar we vernemen, li-gt het in d-e bed-oeling van h-et bestuur de-r vereeniging nog een wed strijd te organiseeren. DE ZAAK HANSEN. Dinsdag heeft de recbtlbank te 's Graven- hage vdnnis gewezen in d-e bekende zaak- Hansen. iZooals men zich za-1 kunnen herinneren, had de Haagsche journalist C. L. Hansen, redac- teur van Het Vaderland, in dat blad eenige mededeelinigen gedaan over het in een ge- heime gemeenteraadsvergadering behandelde. Toen de burgeme-ester van Den Haag een strafvervolging deed instellen tegen het raaJds- lid N. N.j diat deze mededeelingen z-ou moeten hebben ve-rstrekt, werd de heer Hansen als ge- tuige geh-oord. Hij weigerde inlicht-ingen te verstrekken, -zich beroepende op het beroeps- geheim van den journalist. Dit werd echter niet geaccepteerd en de heer Hansen werd eeni'gen tijid gegijze-ld; hij handhaafde echter zijn houdi-n-g. Wegenis ove-rtredin-g van art. 192 W. v. S. het weigeren als getuige verklaringen af te -leggen heeft hij voor de rechtbank te 's Gravenhage terecht gestaan; de officier van justitie had 300 boete, subs. 100 dagen hech- tenis ge7ischt, zich dus op het standpunt stellende, dat de journalist zich in dit geval niet op een beroepsgeheim kan beroapen. De rechtbank, vonnis wijzende, heeft den heer Hansen aveneens schuldig bevonden en hem tot f 100 boete veroordeeld. een spoorwegwachter P. H. Kooiman uit de i omgeving ter plaatse gearriveerd, die op grooten afstand het hulpgeroep had gehoord. Deze heeft toen op kranige en doortastende wijze een tweede reddingspoging gedaan en het gelukte hem na veel moeite een portier te openen, en den 28-jarigen A. Bloot uit de auto te trekken. Bloot leefde nog. Hij had een zware wonde aan den hals. De beide gered- den, die zeer ov-erstuur waren, zijn bij om- wonenden ondergebracht. Met nog eenige bewoners uit de omgeving heeft men toen ge- probeerd ook de overigen te redden. Na v-eel moeite heeft men nog twee inzittenden uit de auto getrokken, maar dezen waren inmiddels ov-erleden. De drie anderen heeft men niet meer kunnen bevrijden omdat zij bekneld zaten tusschen de zittingen. Men heeft de reddingspogingen daarna ge- staakt totdat er hulp uit Rotterdam kwam opdagen. Weldra arriveerden de motorreserve- wagen van de Rotterdamsch-e brandweer en een tweetal auto's van den G. G. D., die door omwone-nden waren gewaarschuwd. Met be- hulp van touwen en ladders heeft het perso- neel de drie lijken op het droge gebracht. Nadat de artsen Senus, Boom&tra en Zand- bergen den dood hadden geconstateerd na nog geruimen tijd kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, heeft men de vijf lijken in een garage in de omgeving opgebaard. In het ziekenhuis aan den Coolsingel heeft het slachtoffer Steenbergen verklaard, dat geen van de inzittenden onder den invloed van sterken drank was. VREESELIJK AUTO-ONGELUK. 5 inzittenden verdronken. Een tragisch auto-ongeluk, waarbij vijf personen den dood hebben gevonden is Zon- dagnacht voorgevallen op den 's-Gravenweg te Capelie aan den IJssel, ongeveer ter hoogte van de IJsselmondsche laan even buiten de grens van de gemeente Rotterdam. Daar is een auto, waarin zeven personen zaten met groote snelbeid bij het nemen van een bocht over den kop geslagen en met de widen naar bov-en gericht in een langs den weg gelegen sloot geraakt. Van de inzittenden zijn er vijf verdronken, doordat zij geen kans meer hebben gezien zich naar buiten te werken. Een hunner heeft zich zelf gered; de zevende is op het nippertje aan den dood ontsnapt dank zij het feit, dat eenige omwonenden hem uit de auto konden trekken. De namen van de zoo droevig om het leven gekomenen zijn: P. van Vliet, A. Palsgraaf en J. Versteeg alien circa 28 jaar oud en wonende te Moordrecht; A. Kasbergen, oud 33 jaar uit Gouderak en P. Blonk 30 jaar oud en wonende t-e Ouderkerk aan den IJssel. De beide gewonden, die in bet ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam zijn opgenomen, zijn A. Bloot, 28 jaar en J. Steenbergen, beiden uit Moordrecht. 'Het vijftal uit Moordrecht was Zondag- avond per autobus naar Gouda gereden. Daar heeft men bij den garagehouder C. v. d. Ende een vierpersoons auto gehuurd. Met P. van Vliet achter het stuur is men vandaar naar Rotterdam gereden, waar men den avond ge- noeglijk heeft doorgebracht. Te omstreeks 1 uur is men naar Moordrecht teruggekeerd. Van Vliet zat weer achter het stuur, naast hem zat Steenbergen. De drie andere zaten achter in. Op den Oostzeedijk gekomen zagen de automobilisten Kasbergen en Blonk staan, twee vrienden, die een bezoek aan een bioscoop hadden gebracht. Het tweetal had de laatste bus van den dienst Rotterdam Moordrecht gemist en zij stonden juist te overleggen hoe zij naar huis zouden terug- keeren. Hoewel de auto reeds over belast was, hebben de inzittenden Kasbergen en Blonk uitgenoodigd mee te rijden. Zij heb ben plaats genomen op den schoot van twee achter in zittende personen. Met z-eer groote snelheid is de auto daarna via den 's-Gravenweg in -de richting Capelie aan den IJssel gereden. Ter hoogte van de IJsselmondschelaan is de situatie van den weg zoo, dat een snelheid van 30 km. reeds gevaarl'ijk genoemd kan worden. Daar ligt n.l. een smalle brug en wanneer men deze gepasseerd is maakt de weg onmiddellijk een kromming naar links. De brug verke-ert in een toestand, dat men bij het rijden met een snelheid van 30 km. moet oppassen niet met het hoofd tegen het plafond van de auto te stooten. Naar ooggetuigen aan de politie heb'b-en verklaard passeerde de auto de brug met een snelheid van meer dan 80 km. per uur. Deze groote snelheid en de zeer zware belasting van h-et voertuig waren oorzaak dat Van Vliet de bocht niet heeft kunnen nemen. De wagen reed door, sloeg op den berm van den weg over den kop en geraakte vervoigens in de 4 Meter breede sloot, met de wielen naar boven gericht. Een angstwekkend gegil, dat ver in den omtrek door omwonenden is gehoord, verbrak plotseling de nachtelrjke stilte. Verscheidene bewoners van de nog al verspreid liggende woningen werden uit hun slaap opgeschrikt. Zij zijn in allerijl naar buiten geloopen om hulp te bieden. De 51-jarige tuinder M. J. Hoogedam en diens 20-jarigen zoon P. Hoogendam die te Capelie wonen zijn de eenigen die het onge- luk van zeer nabij hebben zien gebeuren. On middellijk hebben vader en zoon geprobeerd de portieren van de auto te openen. Daartoe moesten deze moedige mannen, de snerpende koude trotseerend, zich tot aan het midd-el in het water begev-en. Terwijl zij hiermee bezig waren slaagde Steenbergen er in zich aan d-e andere- zijde van den wagen naar buiten te werken. Na eerst Steenbergen op den wal te hebben geholpen is 't 2-tal hulp gaan halen. Inmiddels was de 21-jarige zoon van Zwakke tot matige Noord-Oostelijke wind, heldere nacht met lichte tot matige nacht- vorst, overdag gedeeltelijk bewolkt met wei- nig verandering in temperatuur, droog weer. SCHADE DOOR NACHTVORST. NIJMEGEN. Naar van bevoegde zijde ver- nomen wordt, heeft de vorst der laatste nach- ten groote schade veroorzaakt in de ste-en- .indu-strie langs Rijn en Waal. Millioenen steenen, die in den loop van de maand April waren gevormd, zijn door de vorst zoo goed als waardeloos geworden, het- geen een groote schadepost beteekent. SLUISDEUR BESCHADIGD. SOHELLINGWOUDEGisteravond kwam het zan-dschip „Tenax", schipper 'H. Groen, geladen met zand van het IJsselmeer de Groote Kolk van de Oranjesluizen bij Schel- lingwoude invaren. Toen d-e kapitein de machine op acbteruit wilde zetten weigerde deze. Hij kon niet voorkomen, dat het schip tegen een der sluisdeuren aanvoer. Bij onder zoek bleek vanmorgen, dat de sluisdeur zal moeten worden gelicht en door de Droogdok Mij moet worden gerepareerd. Men vermoedt, dat dit ongeveer 14 dagen zal duren. S-chepen, lang or dan 67 M. kunnen voorloopig niet in de Oranjesluizen schutten. RECHTBANK LEEUWARDEN. LEEUWARDEN. De rechtbank te Leeu warden deed heden uitspraak in de zaak tegen den 24-jarigen landbouwer W. v. d. Z. te Bierum, den 21-jarigen U. K. en den 18- jarigen J. S. beiden te Holwerd, die in den avond van 12 Jan. jl. de schuur van den land bouwer G. v. d. Kooi te Wier in Westdonge- radeel binnendrong-en, toen de boer bezig was met zijn vee te voeren. De boer werd over- vallen en mishandeld. Eerst toen bij beloofde geld te zullen halen werd deze mishandeling gestaakt. Toen hij echter met zijn geweer in de schuur terug kwam namen de daders ijlings de vlucht. De officier van justitie had tegen ieder 4 jaar gevangenisstraf geeischt. De rechtbank veroordeelde W. v. d. Z. en U. K. ieder tot 4 jaar gevangenisstraf en J. S. tot 2Y2 jaar gevangenisstraf, door te brengen in een jeugdg-evangenis. ERNSTIG VUEGTUIGONGELUK. LYON. Vanochtend moet bij het dorp St. Donat tijdens een oefenvlucht van een groep legervliegtuigen een ernstig ongeluk zijn gebeurd, daar een der vliegtuigen door slecht neerkomen in brand is geraakt, waarbij 5 inzittenden levend zouden zijn verbrand. Bijzonderheden zijn nog niet bekend. AARDBEVING IN ANATOLIe. ANHA'RA. In het Villajet Kirchier, heeft zich een hevige aardbeving voorgedaan, waar bij tien dorpen werden vernield en twee hon- derd personen om het leven zijn gekomen. Bovendien is een groot aantal plaatsen in Centraal Anatolie geteisterd, terwijl tal van gebouwen en huizen zijn beschadigd. Aange- zien deze ramp verscheidene personen heeft getroffen, hebben de autoriteiten met spoed de noodige hulpmaatregelen genomen. ISTANBUL. Naar vernomen wordt, zijn bij de aardbeving in Anatolie 250 personen om het leven gekomen. Men vreest evenwel, dat h-et aantal slachtoffers nog grooter zal zijn, aangezien nog niet alle gegevens bekend zijn. NOG EEN BRIEF VAN CODREANOE. BOEKAREST. De Roemeensche pers zal vandaag een document publiceeren, dat de openbare meening ernstig in beweging zal brengen. Het betreft een door Oodreanoe aan Stelescoe, een lid van de „ijzeren garde", gezonden brief, die geschreven is voor den moord op Duca. Codreanoe geeft in dit schrijven te kennen, dat hij op de hoogte was van h-et plan van den moordenaar. In dit schrijven zet hij voorts uiteen, dat de organi- satie van de ,,ijzeren garde'' terroristische middelen moet gebruiken en krachtig haar anti-semietische campagne moet voortzetten. Zooals1 men weet, aldus Havais, werd Steles coe later door zijn vroegere vrienden dood- gesohoten. -Hij werd besohuldigd van ver- raad. TER NEUZEN. (Nadruk verboden. Geboorten. 10 April. Jacomina Antonina, d. van Hendrik Willem de Feijter en van Pie- ternella de Bruijne. 12 April. Pieter Willem, z. van Daniel Floris Elve en van Cornelia Aaltj-e Dieleman. Elisabeth, d. van Willem Simon de Blaeij en van Catharina Sara Meertens. Jan Pieter, z. van Adriaan Pieter Vinke en van Sophia Susanna Dieleman. 14 April. Carl Friedrich, z. van Franz Reinier Kohler en van Adriana Leijntje Anna Stoffels. Overlij-den. 9 April. Clara Jakoba Boerse- ma, oud 37 j., echtg. van Lukas Jan Cazemier. Jan Jacobus Riemens, oud 58 j., echtg. van Christina de Groote. 12 April. Helena van de Voor d-e, oud 75 j., echtg. van Pieter van der Hooft. 13 April. Janna Elisabeth Dooms, oud 66 j., wed. van Anthonie de Zeeuw. 15 April. Lauri-na Oppeneer, oud 73 j., echtg. van Mari- nus -de Feijter. Cornells Michielsen, oud 74 j., echtg. van Cornelia Verhelst. HONTENISSE. Huwelijiks-aangiften. 11 April. Theodo ras Krieckaert, oud 30 j. en Augusta A. van Wjatersdhoot (van Rotterdam), oud 26 j. Geiboorten. 1 April. Karel Eduardus, z. van Ed-uard van Kerokhoven en van Maria C. Plat- jouw. 7 April. Lisette Anny, d. van Josephus A. de Rijk en van Anna L. van Waterschoot. Overlijden. 14 April. Comelis Sperling (van Maassluis), oud 31 j., echtg. van Pieternella Luicardie. TER NEUZEN. iln de afgeloopen w-eek hebben zich in deze gemeente gevestigd: Robert F. Twiss, employe B. I. M., Noord- straat 40, van Muiden. Wed. BuijzeGoossen, zonder, Julianastraat 18, van Gent. P. J. Buijze, vlaskoopman, Bernhardstraat 5, van Gent. A. Dalmolen, kok, Westkolkstraat 8/10, van Groningen. PL M. Vaal, dienstbode, O 182, van Vogel- waarde. M. Ph. Storp, zonder, Oostkade 22, van St. Jan-steen. J. Baardemans, schipper, Stationsweg 4 a/b, van Breda. H. W. Smit, schipper, Stationsweg 4 a/b, van Kruiningen. Vertrokken: G. J. de Feijter, dienstbode, Heerengracht 8, naar Hoek. G. Bos, monteur-chauffeur, Axelschestraat 148, naar Heinenoord. M. A. de Caluwe, landbouwersknecht, P 158, naar Sas van Gent. 21 April. HOEK. Houtverkoopdng. Deurw. Ddjkstra. AXEL. Houtiverkooping. Deurw. Dijkstra. 22 April. iHOEK. Aanibestedinjg levering kunstmest- stoffen. Ver. Doelmatige Samenwerking. 126 April. HOflSTTENIiSSE. Veiling landlbouwinspan. Notiairis Verfbist. 27 April. TER NEUZEN. Aaribesteding vergrooten hotel De Beurs. Architectentoureau L. de Bruijne. MIDDBLBURGAanbesteiding verbeteren weg. Ged. Staten van Zeeland. 28 April. WESTDORPE. Veiling landlbouwinspan. No- taris Fanoy. TER NEIUZEIN. Vergadering van aandeel- houders der N.V. Transport Mij. Temeuizen, in het Hotel Rotterdam- MIDDELBURG. De hoofdingenieu-r-directeur van den Prov. Waterstaat heeft hedenmorgen aanbesteed het verbeteren van het wegvak Nieuwvliet-Sluis raim iy2 KjM. Inschrijvers waren om.: J. van 't Hoff te Hoek, voor 46.900; J. de Bokx te 'Hoek en H. Kerckhaert, voor 45.400, H. A. Klaassen te Zaamslag, voor 45.000, P. Dees te Ter Neuzen, voor f 40.587. Minst inschrijv-enide waren J. de Oude te Zierikzee en W. van den Berg te Brainisse, voor 39,275. De hooifdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft aanlbesteed het vergroo ten vein het wach-thuisje bij de Oost-zijde van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert. Raming f 1960. Inschrijvers waren: J. van 't 'Hoff tie Hoek, voor /2040; Gebrs. van der Poel te Lamswaarde, voor 1650, Adr. van Sabtoen te Goes, voor f 1573. Voor Terneuzen: 20 April. Nederl. m.s. ALDEBARAN, 108, ledig, Antwerpen. Van Terneuzen: 19 April. Nederl. m.s. WEGA, 109, macadam, Lon-den; Grieksch s.s. ANNA, 3192, ledig, Cardiff. Van Zelzate: 15 April. Eng. s.s. MOUiNT- JiOY, 147, ledig, Londen. Voor Riemen: 16 April. Belg. m.s. PRES. FRANCQUI, 2425, benzine, Constanza. Voor Gent: 15 April. Zweedsch s.s. NORD- OST, 536, ledig, Goteborg; Eng. s.s. JIM, 393, pekkolen, Boston; Zweedsch s.s. MAYFRID, 647, hout, Trangsund; Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzerslakken, Middlesbrough; Eng. s.s. ORIQHTOUN, 506, stukg., Antwerpen. 16 April. Russ. m.s. COOFERATIA, 2145, stukg., Moermansk; Nederl. m.s. CONtjlN- TENT, 313, ledig, Shoreham; Eng. s.s. RUD- MORE, 573, pekkolen, Middlesbrough. 17 April. Nederl. m.s. DEMOCRAAT, 120, ledig, Ipswich; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Goole. 18 April. Eng. s.s. MOIDART, 757, pek kolen, Middlesbrough; Duitsche s.s. GRUND- SEE, 478, steenen, Lysekil; Ned. m.s. WEGA, 109, ledig, Antwerpen. 19 April. Zweedsch s.s. WASABORG, 978, ledig, Helsingborg; Zweedsch s.s. TORKEL, 732, hout, Valemarsvik. 20 April. Zweedsch s.s. BOJAN, 609, hout, Gefle; Eng. s.s. CRAOKSHOT, 1438, kolen, Gdynia. Van Gent: 16 April. Eng. s.s. CHARL- WOOD, 600, stukg., Newport; Eng. s.s. PTAR MIGAN, 204, fosfaat, Londen; Eng. s.s. DOT TEREL, 580, stukg., Manchester; Eng. m.s. JOLLY NIGHTS, 182, ledig, Hull. 16 April. Poolsch s„s. WELNO, 1121, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. JIM, 393, ledig, Goole; -Duitsch s.s. FRIELINGHAUS2356, ledig, Oxelosund; Eng. s.s. ORICHTOUN, 506, stukg-, Leith; Ned. m.s. IRENE, 109, ledig, Oostende; Duitsch s.s. CARL RHEDER, 262, kunstmest, HelsingforsEng. m.s. MALLARD, 166, stukg., Londen; Noorsch s.s. SKARV, 472, ledig, Immingham. 17 April. Duitsch s.s. MARTA, 296, ledig, Holtenau; Russ. s.s. KAMA, 1094, stukg., Leningrad. 18 April. Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg, 19 April. Russ. m.s. COOFERATOLA, 2145, stukg., Antwerpen; Duitsch s.s. GRUNDSEE, 478, ledig, Antwerpen; Deensch s.s. IRENE MAiRIA, 1116, fosfaat, Charlotte town; Eng. s.s. RUDMORE, 573, ledig, Goole. 20 April. Eng. s.s. MOIDART, 757, ledig, Immingham; Nederl. m.s. DEMOCRAAT, 120, cement, Torquay.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3