fiyrwetid/ujv&ts trij TER NEUZEN, 20 APRIL 1938. HOEK. ZAAMSLAG. AXEL. ZELZATE. VOETBAL. gsp. gew. gel. verl. pnt. Juliana gsp. gew. gel. verl, pnt. (in SAS VAN GENT. klasse eenig succes kunnen boeken. Naar het schrjnt heeft generaal Aranda bij zijn opmarscb naar de kust veel troepen in versterkte posities achter gelaten die zich totdusverre tegen de overigens niet zeer krachtige aanvallen van de regeeringstroepen hebben kunnen hand- haven. EEN KOUDE PASCHEN. 't Was met de Baaschdagen voor een uit- stapje weer niet veel g-edaan. De temperatuur lokte meer uit tot een zitje achter de kachel. dan voor een tocht naar de natuur in het vrije veld. De weervoorspellingen waren al niet gunstig en gaven „iets" kouder, doch de verwachting werd verre overtroffen. De zon en de bloeien- de boomen en ontluikende gewassen deden voor het ocg denken aan de lente, maar de koude Noordenwind deed het anders gevoelen, terwijl sneeuw- en hagelbuien het winter- cachet nog wat aandikten. Zoowel in de Betuwe als in de bollen- streken was het bezoek niet dat, 't welk het had kunnen zijn bij lenteweer, doch wanneer we de cijfers van vervoer op spoor- en tram- wegen nagaan, blijkt, dat er toch nog zeer druk gereisd is. In de residentie overtroffen deze die van het vorig jaar aanmerkelijk. Hier, plaatselijk, was het Maandag de ge- wone drukte. De promo tiewedstrijd van de voetbalclub trok zeer veel publiek, ook uit de omgeving en de tribune, die voor het eerst ge- bruikt werd, bleek in een behoefte te voorzien. In de verschillende amusentslokalen in de stad werd het tegen den avond de gewone drukte. Voor wat het buitenland betreft, wordt ook gemeld, dat de ijskoude wind uit de Pool- streken in Duitschland, voornamelijk voor Ber- lrjn, heel wat teleurstelling bracht. De lande- lijke omgeving had op druk bezoek gerekend, doch het waren ten slotte de stedelijke restau rants, schouwburgen en bioscopen die de drukte der aanwezige vreemdelingen te ver- werken kregen. De koude schijnt zich uit te strekken tot geheel midden-Europa. CONCERT VAN „ONDER ONS". 't Was gisteravond weer zeer gezellig in de zaal van den heer P. 't Gilde ter gelegenheid van het door het symphonieorkest Onder Ons", leider de heer M. P. Harte, gegeven concert. De zaal was geheel bezet en men was er echt onder ons", er zat een goede stemming in. Die werd in de eerste plaats verhoogd door de goede uitvoering van een serie welgekozen muzieknummers, waarbij nog enkele extra-nummers Hawai-muziek ten ge- hoore werden gebracht. Vervolgens kwam de bekende dichter-zanger- verzenzegger Clinge Doorenbos de aanwezigen amuseeren. De heer Clinge Doorenbos die naar hiij mededeelde tijdens de mobilisatie is begonnen op te treden voor de militairen en in dien tijd ook wel in ons gewest te zijn ge- weest, is bij de Nederlanders een goede be kende, zoowel door zijn rijmpjes in de pers als door zijn optreden voor de A.V.R.O.-micro- foon (als 't niet op gramofoonplaten is vast- gelegd). Maar men zag hem nu hier voor het eerst in levenden lijve. Hij bleek een zeer onderhoudend prater en zeer vlug tusschen zich en de zaal contact te krijgen. Hij be- schikt over een zeer uitgebreid en varieerend repertoire en weet het tragische en komische of leuke zeer goed af te wisselen, en daardoor de aandacht van zijn hoorders steeds te boeien. Toch was 't wel jammer, dat hij wegens on- gesteldheid niet over de medewerking zijner vrouw als pianiste kon beschikken. Met mu- ziek begeleid, wint het voorgedragene aan effect. Het publiek was blijkens het applaus niettemin dankbaar voor hetgeen de heer Clinge Doorenbos gaf, en dit bleek, vooral bij zijn laatste nummer, de bloemlezing uit de radio-uitzendingen, die handig in elkaar is gezet. Omtrent de overige nummers van het pro- gramma zij nog vermeld, dat verschillende door het orkest gespeelde werden opgeluisterd door zang van mej. De Smidt, die daarmede weer groot succes oogstte en een bloemen- hulde ontving. Dat de stemming er bij de opgekomenen goed inzat bleek wel bij het spelen van den populairen feestmarsch vana Ciere, toen het orkest leiding gaf en de zaal met voile over- gave het koor vormde. 't Was voor „Onder Ons" een mooie avond. Zij werd besloten met een geanimeerd bal. GRIEKSCHE S.S. „ANNA". Het reeds gemelde Grieksche s.s. ,,Anna dat gedurende zes weken alhier heeft opge- legen is thans weer in de vaart gegaan. Het schip is vertrokken met bestemming Cardiff. OPBRENGST BLINDENCOLLECTE. De dezer dagen te Ter Neuzen en Hoek gehouden collecten ten bate van „Wolfheze stichting voor alleenstaande blinden, brachten resp. op f 166,47 en 43,86. VER. „HET GROENE KRUIS". Donderd'agavond werd bij den heei De Vrieae de jaanvergaderin'g gehouden van bovengenoeimde vereeniging- Behalve bestuur en personeel waren een 5-tal leden aanwezig. ■De voorzitter Dr. van Pienforoek opent de vergadering met een woord van weikom en verzoekt den secretaris voorlezmg van notulen accountantskantoor Moret en de Jong, waarin werd meegedeeld dat de heer Vellekoop bij den administrates de kas had oipgenomen en alle bescheiden had gecontroleerd, mitsdien adviseert deize tot goedkeurinlg der rekening over 1937. Voor de geiwone dienst 'zijn de cijfers als volgt: goed slot 1936 10,34; contributie leden f 2787,89; bijdragen art. 6 boete voor personen, die geen lid zijn /46; bijdragen art. 9 (gejbrolken materialen) 13,15; vrije giften 28subsidie gemeente Ter Neuzen 800; rente kasgeld f 15,39; van aid. t.b.c. bij'drage van in de salariissen f 713,73als voren Ms van onderhoud gelbouiwen en bureau- kosten 34,12; andere ontvangsten 266,10. De uitgajven zijn als volgt: salarissen f 3742,4,0; ondeirhoud verpiegingsartikelen omlaag. Uit hetgeen hij aantrof, meent hij te mogen opmaken, dat er een stuk ijzer op den luchtslang is gevallen achter den rug van den duiker, zoodat deze niet voor- of achteruit kon. Wel zou hij een sein hebben gegeven, dat hij boven wilde komen, maar doordat het ijzer in den weg lag, kon hij niet omhoog. Naast het slachtoffer werd zijn mes aange- troffen en de luchtslang was afgesneden. Daarvoor kon Daan Sperling geen verklaring geven. Dit zal wel altijd een geheim blijven. Kees Sperling is onder water gestikt. Dat hij niet door verdrinking om het leven kwam, blijkt uit het feit, dat bij kunstmatige adem- haling geen water uit het lichaam kwam. Het is de eerste keer, dat bij de dulkers- familie Sperling, een duiker op deze wijze om het leven is gekomen. Volharding" onder leiding van haren voorzit ter, den heer F. C. Jansen-Venplanke, werd o.m. besloten om met hicit corps deel te nemen aan het in September a.s. te Amsterdam te 'hodden huldebetcon in verband met het 40- jarig regeeringsjiutoileum van H. M. Koningin Wilhelmina, waarmede dit gezelschap eens te meer ten voile blijk geef.t van haar verknocht- heid aan het Huiis van Oranje. iNaar wij vernemen, hebben enkele plaat- iselijke vereenigingen etveneens besloten een deputatie daanheen te zenden. In een sloot gereden. Maandag j.'l. reed de heer W., afkomstig uit Ter Neuzen, ter hoogte van de wegkruising aan de Wulpenlbek, door onverklaarbare oor- *9 99 (Ingez. Med.) en jaarversliag. Hieruit stippen we het volgende aan. Het jaar 1937 kenimerktE zich als een rustig iaar Het bestuur kon de loopende zaken rustig aJBwikkelen. Geen sterfgevallen kwa- men voor bij, bestuur en werkende leden. Wel in de kring der leden was een getal dooden te constate eren n.l. 15. Wegens vertrek naar elders moesten 24 leden afgevoerd worden. Dan bedankten er nog 27 leden wegens fman- cieele nood. Hiertegenover kan gemeld worden, dat 77 nieuwe leden toetraden, zoodat een wmst te boeken valt van 10 leden en was het leden- tal op 31 Dec. 1937 in totaal 1323, wel een beiwijB dat een zeer groot deel onizer burgerrj ,Het Groene Kruis"-werk waardeert. Ty- peerend was het dat in 1937 een bedrag was binnengekomen van 46 voor boete d.w.z. van hen die lid konden ziijn doch wanneer zij hulp noodig hEiblben, pas lid worden. Wat betreft zusterhulp, kan meeged'eeld worden dat deze zeer gewaardeerd werd, daar door beide zusters gezamenlijk 9269 bezoeken werden afgelegd. Dit cijfeir houdt in: het o-even der voile werkkraoht. ODn verband hiermede werd de waarschuwing gediaan dat de leden er toch rekening mee moeten houden dat een wijkzuster niet mag belast worden met bezigheden, die elke huis- genoot kan verriichten en alzoo onnoodig be- slag leggen op den arbeid der zusters. Zuster hulp moet altijd gedekt zijn door strenge noodizakelijkh'e id1. De secretaris sluit met de beste wenschen voor de vereeniging. Hierna volgt het fimancieele verslag door den voorzitter Eerstens leest deze voor het rapport van het f 25,37aankoop idem 99,77onderhoud ge- bouwen 38,50; bureaukosten enz. 63,97; premie ziekteverzekering /90,80; bijdrage afd. t.b.c. 258,48; diverse uitgaven 126,54 y2 goed slot 268,88%; alzoo in ontvangst en uitgaaf 4714,72. De kapitaaldienst bedroeg 1395,29. De rekening van ontvangsten en uitgaven van de afd. tib.c. bestrijding over 1937 bedroeg in totaal i 1080,38. Hiervan vermelden wij, dat de Emmafoloemcollecte heeft opgebracht 186,30, iwaarvan af moet als onkosten f 52,29. (Het bedrag ongeveer dat betaald moet wor den voor de bloempjes.) Jaanvenslag en finantieel overzicht werden nu heide door de vergadering goedgekeurd. Nu brenigt verslag uit de bode-magajzijn- meester Van Baal van de uitleening der materialen. Uit dit verslag Meek, dat gedurende 1937 uitgeleend waren ruim 750 stuks materialen. Hierin zijn ibegrepen de goederen die te Drieiwegen en iSluiskil werden uitgeleend. Verreweg de hieeste materialen werden in goeden staat teruggebracht. Een enkele was er die de goederen erg ontoonbaar aan het magazijn terugbracht en bovenidien nog als lid bedankte. Dit zijn igelukkig uitzonderingen, overigens maakten alien een dankbaar ge- foruik van de goederen. De opmerkinig werd nog gemaakt dat sommigen de materialen on noodig te lang houden. Hierdoor ontstaan wel eens moeilijkheden en ook finantieel na- deel. Voor dergelijke leden zal het noodzake- lijk blijiken, dat ze hun bewijs van in gebruik- neminig h.v. om de drie maanden laten verlen- gen. Ook werd geadviseerd, dat iemanid die een miateriaal b.v. 1 of 2 jaar noodig blijkt te hebben, dit beter zelf kon aanschaffen. Dit igeHdt dan niatuurlijk voor een lid, die finan tieel goed gesitueerd is. De contrabutie-inning ging tamelijk goed. Er moet nog wel een aardig bedrag binnen- komen, doch dit is dan van leden, die hun contributie in een paar termijnen willen be- talen. Nu brengt de heer Feij, mede namens den heer A. Moiggre, rapport uit van het onder- zoek der materialen hij den magazijnmeester op 8 April gehouden. Dit was een gunstig rapport. Alle materialen waren in een goe den staat en waren volgens de inventarislijst aanwezig. Enkele nieuwe materialen zullen -aangeschaft moeten worden en eenigen wer den afgevoerd wegens slijtage eniz. De voorzitter brengt nu den dank aan de zusters voor haar vele werk, dat zij verricht hebben, benevens aan den magazijnmeester voor het goede beheer en aan de heeren Feij en Moggre voor het nazien der goederen van heit magajzijn. Nu had hestuursverkiezing plaats. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Van Piehhroek, Feij en Van Doeselaar (Sluiskil). Van detze laatste was bericht gekomen, dat hij wilde bedanlken voor een herbenoeming. Hiervoor werden door het bestuur als candi- daten genoemd de heeren Platteeuiw en Lucieer. Biji stemming werden herkozen de heeren Van Pienlbroek en Feij en benoemd de heer J. Lucieer. De eerstgenoemde heeren naimen onder dankzegging hun henoeming aan en laatstgenoemde zal zijn henoeming meegedeeld worden. 'Hierna rondlvraag. De voorzitter doet voor- lezinig van een uitnoodiging door hurgemees- ter Tetllegen am de a.s. vergadering voor lucht- hescherming op a.s. Woensdiag hij te wonen. Voor kennisgeving aanigenomen. De voorzitter deelde nog mede, dat het be stuur goedgevonden had niet bij, elke jiaar- vergadering een attractie te heblben, b.v. in de vorm van een film, daar dit nogal kostba&r is. Er is nu weer een nieuiwe film in ont- werp en te zijner tijd kan deze weer wel eens vertoond worden. De heer Mielen hracht naar aanleidinig van het verslag van den magazijnmeester betref- fende ligtenten nog naar voren, dat het be stuur wel eens in overweging dient te nemen hoe aan een bedrag te komen voor uitgaaf van 1 of 2 tenten. De heer 't Gilde acht het wel wenschelijk met de niet al te hooge sub sidie der gameente nog eens bij' dit college aan te kloippen, voorop stellende, dat de vereeni ging voor groote uitgaven staat. De heer Geijp hracht het idee nog naar voren om b.v. aan alle leden een circulaire te zenden met het doel een kleine bijdrage te schenken. Op deze wijze natuurlijk voor eenmoai was wellieht iefs te berei'ken. De voorzitter danikte de heeren en hoopt esn en ander in hestuursiverigadering te be- spreken. Met dankzegging rvoor de opkomst en goede^ wenken Sluit de voorzitter deze vergadering. AANSLAGEN RERSONEELE BELASTING IN DE GEMEENTE AXEL. Naar wij vernemen zullen, ingevolge eene beschiklkiing van den Minister van Financien, de aanslagen der Personeele helasting in de gemeente Axel, hangende het beroep VEin den raad dier ge'meemte bij de Kroon, worden uit- gereikt met aanslagen berekend naar 200 op- centen. Zoo als misn weet, heeft de gemeenteraad be- zjwaar die opcenten op dat cijtfer te brengen en wenschte niet verder te gaan dan 190. PLOTSELING DOODGERLEVEN. J.I. Maandag is de te Brussel woonachtige Nederlander S. van Zeventig aan de speeltafel in het Casino te Knocke plotseling doodge- bleven. Een tweetal doktoren wier hulp was inge- roepen constateerden een hartaandoening. Het stoffelijk overschot is naar Brussel overge- bracht. AUTO IN KANAAL BIJ EEDE. Twee gewonden. iBen lemstttg verkeersongeval heeft zich in den nacht op Tweeden Paaschdag omstreeks twaalf uur voorgedaan aan de grens nabij de Zeeuwsch-Vlaamsche gemeente Eede. Een luxe auto, bestuiurd1 door -C. D. uit Groede, terwijl nag vdjf andere jonige mannen Inzit- tenden waren, kwam uit de ricbting Malde- ghem. De auto was bestuurd door den heer R. uit Groed'e. Bij het oprijden van de brug over het afwa- teringskanaal van de Leie, nabij het Belgische douane-kantoor te Stroobrugge, is de auto in voile vaart door die brugleuning gereden. Na door de brugleundng geschoten te zijn kwam de auto op een steenen restant van de oude brug ter echt. Daardoor verminderde de vaart zoodanig, dat de wagen juist eeni'ge meters borven het water bleef hangen. Ben der in- zittenden, I. L., uit Zuidzande, is door de kap geSlinigerd' en kwam in het water terecht. Een voortbijganger heeft den drenk'Eling ge- re'd. Hij, had 'n ernstiige hoofdwonde, terwijl de bestuurder er het ergst aan toe scheen te zijn. De andere inizittenden, die geen noe- menswaardi'g letsel bekwamen, haalden C. D. van achter het stuur en droegen hem in een nabij gelegen cafd. Een dokter heeft hem ter iplaatse behandeld, waama de geiwonde naar het ziekenhuis te Oostburg werd overgebracht. De auto was ziwaar besichadigd. Dit onigeluk op deze plaats is niet het eer ste en als 'het Belgische Mihisterie van Ver- keerswezen niet afdoende ingrijpt, vermoede- lijk ook niet het laatste. De oprit maakt n.l. een gevaarlijke boctot en verder is het houten toruggetje heel smal. De jongelui in de auto verkeerd'en onder invloed van steriken dranik. (D. v. Z.) HET WEGGELD IN NOORD-BRABANT. De A.N.W.B. schrijft: Voor het berijden van de provinciale wegen in Noord-Brabant is het nog steeds noodig, dat men voorzien is van een z.g. weggeld- kaart, waaruit blijkt, dat men het weggeld heeft betaald. De A.N.W.B. heeft steeds krachtig geageerd voor een algeheele opheffing van deze heffing en, als dat niet mogelijk zou blijken toch in ieder geval voor de vrijstelling daarvan voor de niet-ingezetenen der provincie. Met ingang van 1 Mei a.s. zullen nu deze wieirijders hiervan zijn vrijgelsteld mits zij kunnen aantoonen, dat zij ,,hun hoofdverblijf niet binnen deze provincie (Noord-Brabant) hebben". VAKONDERWIJ S SLAGERS. Bij het onlangs te Utrecht gehouden PLUIMVEE EN KONIJNEN. Bij de te Souburg gedurende de Paasch- dagen gehouden tentoonstelling van pluimvee en konijnen, zijn o.a. de volgende inzenders prijswinnaars geworden: Afdeeling konijnen: P. de Jonge te Hoek een tweede prijs, A. Meeuwsen te Hoek twee eere-prijzen en 1 eerste prijs, J. Wieland te Axel een tweede prijs, S. Jansen te Axel twee eere- prijzen en twee eerste prijzen, D. W. F. Kaijser te Hoek een tweede prijs, E. de Graaf te Hoek een eerste prijs, H. Otterloo te Hoek een tweede prijs. DE VERONGELUKTE DUIKER SPERLING. Vrijdagavond is het stoffelijk overschot van den op zoo tragische wijze bij de berging van het wrak der SRDJ in de Wester-Schelde om het leven gekomen duiker Kees Sperling te Maassluis aangekomen. Ook Daan Sperling een oom van den verongelukte, die aan de ber ging meewerkte, is daar toen Vrijdagavond gearriveerd. Hij vertelde nog sterk onder den indruk van het verlies van zijn neef, dat men Donder- dag, zooals gebruikelijk, bezig was met het aanbrengen van dynamietpatronen. Toen Kees korten tijd onder water was, bleek uit den manometer, dat de luchttoevoer was afge sneden. Zooals gemeld verhinderde het tij op dat oogenblik afdaling van een anderen duiker om hulp te bieden. 's Avonds om ruim negen uur ging Daan A. eindexamen van den drie maandelijkschen dagcursus van de Slagers-Vak-School te Utrecht, werden 38 candidaten geexamineerd in vakbekwaamheid en handelskennis. Aan alle candidaten kon 't diploma voor vakbekwaam heid worden uitgereikt. Het diploma handels kennis verwierven 36 candidaten. Bovendien werden nog drie candidaten geexamineerd, welke bij het vroegere examen het diploma handelskennis niet verwierven, waarvan 1 ook thans weer moest worden afgewezen. De examens, welke werden bijgewoond door een gecommiteerde van den Minister van Econo- mische Zaken, stonden op een hoog peil. Speciaal ten aanzien van de handelskennis, hetgeen voor de meeste candidaten het moei- lijkste onderdeel vormt, waren de resultaten zeer bevredigend te noemen. De candidaten gaven blijk de leerstof, gericbt op de vesti- gingseiscben als bedoeld in bet artikel 4 van het Vestigingsbesluit Slagersbedrijven 1938, zeer voldoende meester te zijn. B. Op 25 en 26 April a.s. zullen te Utrecht examens worden afgenomen voor het diploma handelskennis van den Centralen Vleesch- en Veehandel te Utrecht. Aan deze examens kun nen deelnemen die cursisten, welke een schrif- telijken cursus van de Vereeniging tot Bevor- dering ven het Slagers-Vak-Onderwijs hebben gevolgd. De examens zullen worden gehouden in het gebouw voor Kunsten en Wetenschap- pen te Utrecht. C. Op 25 en 26 April a.s. zullen in het bla- gers-Vak-iSchool-gebouw te Utrecht examens worden afgenomen in vakbekwaamheid voor hen, die geen vakcursus volgden en meenen desondanks te kunnen voldoen aan de eischen, bedoeld in artikel 5 van het Vestigingsbesluit Slagersbedrijven 1938. Aan deze examens kunnen een 20-tal candidaten deelnemen. De kosten bedragen 15,—. Gegadigden kunnen zich opgcven bij de Vereeniging tot Revorde- ring van het Slagers-Vak-Onderwijs, Slagers- Vak-School-gebouw, van Wijkstraat, hoek L. Lauwerstraat te Utrecht. Mochten er zich meer dan 20 candidaten opgeven, dan zullen deze binnenkort ook in de gelegenheid worden gesteld het examen af te leggen. Deelneming huldebetoon. In de onlangs gehouden algefneene vergack- rinig van het plaatselijk muziekgezelschap ,,De zaak met zijn auto de sloot in. Door een tractor van den heer v. D. werd de auto spoeddig op den weg terug gebracht, iwaarna de onfortuinlijike chauffeur zijn weg 'kon venvolgen. Bazar. 'Nad'at Maandagmid'dag de muziekvereeni- ging ,,EIk naar zijn krachten" een rondgang door het dorp had gemaakt, werd om twee uur de bazar geopend, weilke in de ldkalen der openlbare lagere school wordt gehouden ten bate van genoemde vereeniging. De heer J. D. Haak opende de bazar met de volgende toespraak: Dames en Heeren, Als voorzitter van het Bazar-comite heb i'k de eer dezetve te openen. In de eerste plaats (wensch ik een woord van dank te fichten tot het college van Burg, en Weth. voor het toe- staan van het houden van de Bazar en het beschikhaar stolen van verschillende locaii- teiten der opembare school. Vervolgens een woord van bijizonderen dank aan alle ingeze- tenen, die in welken vorm dan ook hebben medeigerwerkt en nog zullen medewerken, welke uiteindelijk zullen leiden tot het wel- Magen van deze te houden bazar. IHet doel van deze bazar is om de baten, wel'kie deze bazar zal opleveren, ter beschik- king te stellen van de muziekvereeniging ,,Elk naar zijn krachten1", ten ein'de deze vereeni ging aan de zoo hoog noo'dige contanten te helipen. Het kan van algemeene hekendheid geacht worden, dat een muziekvereeniging veel, zeer veel geld kost en aangezien een verhoogde subsidie niet meer toegestaan kan worden, heeft men de thans ingeslagen weg wel moeten volgen. Wat een muziekvereeni ging heteefcent voor eeh kleine plattelands- gemeente is genoegzaam gebleken bij de jong- ste Oiranjefeesten, waarbij ,,'Elk naar zijn krachten" zich op zoo uitnemehde wij'ze van zijn toegewezen taa'k heeft gekiweten, dat men als 't ware zou kunnen spreken van ,,onuitput- telij'k in zijn krachten". Inderdaad de muziek vereeniging heeft zijn recht en reden van be staan ten voile beiwezen. Was muziek en zang er niet, Het leven had geen waarde; Komrner, zorgen en verdriet iSpeelden de baas oip aarde. Ten'slotte heveel ik een ieder het bezoeken der baizar ten zeerste aan, zij is een bezoek ten voile waard en in 't bijzonder beveel ik de ver schillende attracties in ieders belangstelling aan. Tot beslui't druk ik de hooip uit, dat de einduitkomst een succes moge zijn en hiermede verklaar ik de bazar voor geopend. lEen hartelijk applaus beloonde den spreker, Naar we vernemen, i's het bezoek aan deze fancy-fair, welke zeer veel attracties bezit. zooals hiljarten, bailen wenpen, trekautomaat. rad van avontuur eniz. enz., zeer bevredigend, zoddat het vermoeden gerechtvaardigd is, dat de vereeniging een gunstig resultaat zal mo gen boeken. Reprise „Levensavond". De Paaschdagen stonden ditimaal uitsluitend in het teeken van tooneel en film, voor wat de publieke vermakelijkh'Cden betreft. Gaf de R.K. Tooneelctab in het Gezellenhuis j.l. Maandagavond een welgeslaagde opvoering van het oorlogsdrama ,,De Roode Adelaar", die door een kluchtspel werd gevolgd en flinke belangstelling trok, gisteravond besioot de Tooneelclub „OnJde'r Onis" het tooneelseizoen hier ter plaatse definitief door een heropvoe- ring van het in Februari reed's met groot suc ces opgevoerde tooneelstuk „Devensavond". Niettegenstaande de weini'ge repetities aan deze opvoering voorafgegaan en een wijziging in de besetting der rollen, werd dit meester- lijk ge'sdhreven, geestig en karaktenvolle stuk weer tot in de kleiniste bij'zondefheden keurig vertolkt. Ook ditmaal dient weer een woord van bij- zon'deren lof te worden gebracht aan mej. El. Ortelee, voor de natuurlijke uitbeelding van de aware eischen stellende hoofdrol der SOjarige mevr. Van Veen, doch ook de overige spelers mogen niet tekort worden gedaan, daar zij alien naar hun beste kunnen zich gaven en de karakters over het geheel genomen treffend zijn getypeerd. Een dolle een-acter ging aan diit stuk voor- af en een dansje was het slot van deze wel geslaagde, drukbezochte uitvoering. luitenant-kolonel De Koningh, divisiecomman- dant van de Kon. marechaussee, vergezeld van den opzichter van fortificatien, den heer Van den Bergh, kapt. Mullet, eerstaanwezend in'genieur der genie in dit district, en den coinnmandant Losuekat van Nahuis. Intusschen hadden zich verschillende autoriteiten en be- lanigstelleniden aan den ingang van het ge bouw verzameld. Daaronder merkten wij op de waarn. burgemeester, de heer Marquinie, de burgemeester van Westdorpe, de heer Van Hooteghem, de opiperwacihtmeester der briga de marechaussee alhier, en zijn manscbappen, de oppenwach'ttmeesters der brigades te Ter Neuzen, Axel en Sluiskil, de architect onder wiens leiding het getaouw is gesticht, de heer J. Hennink, gemeente-aohiteot, terwijl mede tegenwo'ordig was de eigenaar van het gebouw de heer H. Scheffer. Alvorens het gelbouw werd betreden nam de heer De Koninigh het woord, waarin hij naar voren bracht, dat het voor de brigade mare- chauss'ee een belangrijke dag is. Het zal zeker prettig zijn voor de manschappen, te be- denken dat zij na volbrachte dagtaak hier een modem en welingericht gebouw als huisves- tin'g zullen vinden. Vertvolgens werd ook nog het woord gevoerd door de heeren Mullet, Marquinie en Van Hooteghem. Nadat een pauze werd gehouden, waarin de fotografen gelegenheid werd gegeven een en ander op de gevoelige plaat vast te leggen, werd het gebouw betreden en alleis bezichtigd. De autoriteiten waren vol lof over de outil- la'ge en de afwer'king van het gebouw, alsook over de hygienische inrichting der stallen, waamit te meer bleek, dat alles in een goede harmonie en samenwerking is tot stand ge bracht. Zoowel de manschappen der brigade als tm-nne dieren, hebben nu alhier te beschikken over een aan de eischen des tijds beantwoor- dende huisvesting, waaraan reeds sinds vele jaren behoefte bestond. Eerste steenlegging. Zonder dat daaraan naar buiten ruchtbaar- heid was gegeven, had Dinsdagmorgen te 11 uur alhier de eerste steenlegging plaats van het nieuwe gemeentehuis. Het was de burge meester, de heer J. Obalmette, die den eersten arduinen steen legde in den voorgevel, in tegenwoordigheid van de wethouders en de leden van den gemeenteraad, enkele autori teiten, den architect Bontinck uit Gent en de aannemers Gezelle. De burgemeester hield daama een korte toespraak, waarna de een- voudige plechtigheid was afgeloopen. UITSLAGEN VAN DE PAASCHDAGEN Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordPSV P S'VFeijenoo r d Heracles'Be Quick Be Quick'Heracles gsp. gew. gel. verl. pnt. Feijenoord 4 2 2 6 Heracles 4 3 1 6 DWS 2 2 2 PSV 3 1 2 1 Be Quick 3 1 2 1 4—0 2—2 2—0 2—5 doelp. v.t. 10—3 10—7 0—0 3—8 2—7 Afdeeling IV. le klasse. BleijerheideNOAD (terr. NOAD) 1—2 doelp. V.it. PSV 20 13 3 4 29 59—27 NAC 20 12 3 5 27 49—29 20 11 3 6 25 47-41 BVV 20 10 3 7 23 49—40 LONGA 20 9 5 6 23 36—31 Eindhoven 20 8 4 8 20 43—37 Willem n 19 7 3 9 17 36—44 Roermond 19 7 2 10 16 3645 MVV 20 6 4 10 16 3757 NOAD 20 6 1 18 13 39—57 Bleijerheide 20 3 3 14 9 28—51 Promotieoompetitie 3e klasse. TerneuzenDe Zeeuwen 3. gew. gel. verl. put. Gudok De Zeeuwen Terneuizen 1 1 - 1 1 - 2—1 3e klasse B. Goes 2Eiland Boys Vlissingen 2Terneuzen 2 Vlissingen 2 Middelburg 2 Eiland Boys Goes 2 Terneuzen 2 EMM Zeelandia 2 Hansiweert Goesohe Boys Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. HontenisseAxel 2 16 11 2 3 24 16 10 2 4 22 16 5 22 16 9 2 5 20 16 7 3 6 17 16 7 2 6 16 16 4 2 10 10 15 3 12 6 15 2 1 12 5 Inbraak. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben onbevoegden zich door het indrukken van een ruit toegang verleend tot de consis- torie van de Nederlandsch Hervormde Kerk alhier en er een kistje met geld ontvreemd. De inbraak werd Dinsdagochtend ontdekt door bewoners van een naburig huis, die de marechaussee op de gebroken ruit hebben op- merkzaam gemaakt. De marechaussee zet het onderzoek voort aan de hand van voetsporen, die in de richting van het raam loopen. De nieuwe marechaussee-kazerne officieel in gebruik genomen. Het was vandaag een bijzondere dag voor de Sassche brigade der Koninklijke mare- ch aus see Deizen namiddag werd de nieuwe kazerne officieel in gebruik genomen. Na een week van verhuizen, van on-officieele werkzaamheden, voor onze wakkere brigade, zooals het ophangen van glasgordijntjes en het doen aan hinnenshuis-architectuur, was vandaag het langverwachte moment daar, dat de brigade uit de oude kazerne in de Zuid- straat werd verplaatst naar haar nieuwe be- huizinge. Dat deze verandering voor onze marechaus- s6e een groote verbetering beteekent, blijkt wel, wanneer men het nieuwe gebouw beziet. Als een monument van gele baksteen ver- heft het zich in zijn strenge strakheid van moderne lijnen en sobere architectuur, een symbool van zijn huidige bestemming. Tegen het mididaguur verscheen ter plaatse gesp. gew. gel. verl. pnt. 18 13 4 1 30 16 10 2 4 22 14 8 3 3 19 17 9 2 6 20 13 7 2 4 16 16 5 3 8 13 15 5 2 8 12 16 2 6 8 10 14 3 11 6 15 2 2 11 6 le C. Tern. Roys Hontenisse Ria Axel 2 BKVV Philippine Terneuzen 3 SVC Huilist 2 Oom Boys 2 Groede 2Hoofdplaat 2 Zondag i Breskens 2—Stehioondijke 2 Groede 1IJzendijke 2 Hoofdplaat 2—Breskens 3 SODOostlburg 2 Schoondijike Breskens 2 Hoofdplaat 2 Groede 1 Breskens 3 Biervliet 2 Schoondij'ke 2 IJizendijke 2 Oostlburg 2 SOD Groede 2 gesp. gew. gel. verl. put. 16 14 17 15 13 16 15 16 14 15 16 13 12 U 9 7 6 6 5 4 3 1 1 2 5 5 5 6 9 9 10 11 14 28 24 23 19 15 15 12 12 8 5 3 2—2 doelp. v.t. 3—1 2—2 3—5 1—8 1—0 doelp. v.>t. 55—26 49—23 60—35 43—28 51—35 48—48 43—57 21—63 27—60 4—6 doelp v.t. 77—31 6944 58—37 76—55 52—27 27—50 45—51 2240 16—62 20—55 0—9 1—4 0—1 8—0 2—1 doelp. v.—t. 84—27 56—26 62—31 6225 42—37. 40—42 41—55 2936 22—63 36—61 20—84 m SCD twee winstpunten wegens niet opkomen tegen Biervliet 2. 2e klasse B. Hontenisse 2Axel 3 Philippine 2>Hulst 3 Ria 2Tern. Boys 2 Terneuzen 4Sluiskil 2 mindering 4—3 5—2 2—7 1—8

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2