„Mijnhardtjes" zijn geen ronde, maar hartvormige cachets m De burgeroorlog in Spanje Sport TER NEUZEN, 28 MAART 1938. HOEK. ZAAMSLAG. AXEL. RECHTSZAKEN. CR1SIS-PUBUCATIEN VOETBAL. gsp. gew. gel. verl. pnt. gap. gew. gel. verl pnt. 16 10 2 4 22 2 2 vaardigd, waanbij die vorm van het stemJbiljet is vast'gesteld. Op het biljet wondt de vraag gedrukt: „Zijt glj het met de op 13 Maart 1938 voltrokken hereeniging van Oostenrijk met het Duitsche rijk eemis en stemt gij voor -de lijst van onzen FUhrer, Adolf Hitler?" Onider dieze vraag zijn twee cirkels aangelhracht voor het ant- woord, dat „ja"' of ,,neen" kan luiden. iDe Duitsdhe Ibladen druikiken rep roduc ties af van het stieimlbdljet. De cirkel miet ,,ja" ia in het midden van het briefje geplaatst, die met ..rneen" veei Meaner dan de andere rechts omidteraan. iDit stiemlbiljet geldt voor het geheele Duit sche rijik, oolk voor Oostenrijk. 'Er is slechts dit versdhii. dat de Duitsclhers een wit stem- fodljet ontvangen en de Oostenrijkers een groen biljet. De soldaten van hieit voormalige Oastenrijkisclhe bomjdsleger krij'gen een apart fionmulier van blauiwe kleur, dat alleen betrek- kinig heeft op den Anschluss en niet op de Rij'ksidagiverkieizing. D'. rijlksimiinister heeft uitdrufckeldjk be- pepaalid,, dat het tellen van de stemmen in het openfbaar moet geschieden. DE STRIJD IN ARAGON. 'Nadat de rec'htsche troepen Zaterdagmid- dag Bujaraloz, tusschen Saragossa en Lerida gelegon, in beizit haJdden genomen, zijn ze er later in dten ajvond in geslaagd den geheelen weg tusschien 'Saragossa en Barcelona tot Bujaraloz van tegenstanders vriji te maken. Het betreft een streeik van ongeveer 70 K.M. lenjgte. In het offfi'oieele communique van Franco's hoofdkwartier wordt gezegd, dat de opmarsch der rechtsche troepen aan het front van Ara- gon is voortgeizet. De zuivering der otmstre- ken van Huesca is voltooid en de vijand is ver van de stad terugigedtreven. In den sector ten Zuiden van Huesca maaikten de rechtsehen e/veneens vorderingen en o.a. namen zij 453 tegenstanderls gevangen, Een deel der troe pen, die twee dagen geleden de Ebro otver- tnotkken, is in Oostelijke richting opgeruikt en heeft het front van den vijiand' doorbroken door de bezetting van Aquilar de Ebro en Osera en de verlbinding tot stand gebracht met de troepen, die in den sector ten Zuiden van Huesca opereeren. Ben ander deel dezer troepen is eveneens in Oostelijke richting op- gerukt en heeft, na den tegenistand van den vijand te hebben gebroken, versedeidene plaat sen, o.a. Bujaraloz, betzet. Ten Zuiden van de Ebro, in den sector van Alcoriza, werden verscheildeme aanivallen van den vijand1 afge- Slagen. De regeeringstroepen sloegen op de vlucht en war'en gediwongen, de rivieren Gua dalupe en Bergantes over te stelken. Twee- honderd man werden door ons gevangen genomen Het officieele communique der regeerimg meldde Zaterdlag, dat het vijandelijike offensief voortduurde en dat de tegenistamder in den sector van Huesca is opgerukt tot San Julian de Banizo, Barliuien(go en Monflorite. In den sector van Bujaraloz werd in den ochtend een hervtige aaraval der vijanjdelijke ruitieirij afge- slagen. De linksic'he luchtmacht beschoot met miitrailleuns vijandelijike infanterie in den sector van Osera en cavalerie op den weg van Celsa naar Madrid. De rechtsehen namen de vluidht met achteiiat'ing van talrijike dooden. iAan het centrale front, in den sector van Samosierra, veroverden de regeerinigstroepen het dorp El Cardoso. Op den drempel van Catalonie. iZaterdagmiorgen hebben de troepen van Franco larugs het geheele front tusschen Caspe en Alcaniz een nieuiw offensief inge- zet. Rechtsche vliegtuigen hiilbben Tarragona, Reus en Leriida gebombardeerd. Bijzonder- hejden over het aantal slachtoffers zijn nog niet ontivamgen. Ook oip andere plaatsen optrekkend over een front, dat zich uitstrekt van 'Huesca naar Teruel staan de troepen van Franco reeds op den drempel van de Catalaansche provincies Lerida en Tarragona en van de kustprovincie Gastellon. Zij rukken op ten Noorden van de Ebro naar Lerilda en ten Zuiden niaar de kust. Doordat zij Vrijdag verseheidene dor- pen heblben ingencmen, bevinden de recht sehen zich op nauiwelijks 8 kilolmeter van de grenzen der provincie Castellon. Barcelona roept vrijlwilligers op. Nu Franco de grenizen van Catalonie steeds mieer nadert, hebben de socialisesche en corn- munistische partijen ijlings twee nieuwe divi des vrijwil'ligers opgeroepen. De burgemees- tea* heeft medegedeeld, dat de officieele lijst van slachtoffars der bomaarKvallen op Barce lona de vorfge week thans verimeldt 875 doo den en 1590 geiwonden. De stations van den ondergrontdschen spooriweg zijn opgepropt met vluchtelingen, wuer woningen vernield zijn. 15 procent van de oimizetlbelastinig wordt tenzijde ge'leigd voor den onverwijlden aanibouw van meer sdhuilplaatsen. REGISTRATIE EN DOMEINEN. Bij bescihikking van den Minister van Finan- cien is de heer T. van den Dool,ontvanger der Registratie en Domeinen te Hardegarijp verplaatst naar het kantoor dier middelen te Hulst. DE GEWEIGERDE VERGUNNING VOOR AUTOBUS-RITTEN NAAR UTRECHT. De motiveering, waarop de Minister van Waterstaat het beroep heeft verworpen tegen de weigering van de vergunning door den Rijksinspecteur voor het Verkeer in het dis trict Zeeland, luiden, naar men ons meldt, als volgt: Overwegende, dat reizigers, die van Weste- lijk Zeeuwsch-Vlaanderen uit met de boot- en treinverbinding de Jaarbeurs willen bezoeken, van 10.53 tot 16.59 uur in Utrecht kunnen zijn, hetgeen voldoende tijdsduur is voor een bezoek aan de Jaarbeurs; dat zoo noodig in den trein all® gelegenheid ■bestaat om medegebrachte of onderweg ge- kochte etenswaren te gebruiken; dat de Nederlandsche Spoorwegen op de terugreis een reductie van 80 geven; dat het eenige bezwaar voor hen, die de jaarbeurs van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen uit wenschen te bezoeken, ligt in de omstan- digheid, dat geen autobus- of tramverbinding op de te bezigen bootverbinding bestaat; dat hierin evenwel door de hppellante (de stoomtrammij. Breskens>Maldeghem), ge- makkelijk kan worden voorzien, hetzij door het inlaggen van een extrarit des ochtends en des avonds op de door haar geexploiteerde g-eregelde diensten, hetzij door het uitvoeren van op hetzelfde doel geriohte rondritten (toer- wagenritten) dat niet kan worden aangenomen, dat dit op groote kosten zou stuiten, tenzij het over- groote deel der reizigers in of nabij Breskens zelf woont, in welk geval deze eghter zonder meer van de boot- en treinverbinding gebruik kunnen maken; dat bovendien de appellante Ingez. Med. de eenige openbare vervoerondememing in het betrokken gebied is, en naast de lusten van deze positie ook de lasten daarvan behoort te dragen, en dus op oogemblikken, dat aan een bepaald vervoer behoefte bestaat, daarin zoo mogelijk dient te voorzien, ook indien dit geen onmiddellijke voordeelen zou afwerpen; dat de Rijksinspecteur de aanvraag derhaive terecht heeft afigewezen. Door de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen is naar aan- leiding van het gabeurde ibesloten, zich tot den Minister van Waterstaat te wenden, ten einde voor de toekomst een milder opvatting ten op- zichte van reizen van Zeeuwsch-Vlaanderen naar het centrum van het land te bevorderen, aangezien de spoorwegen voor deze eendaag- scbe uitstapjes niet voldoende in de behoefte kunnen voorzien, wegens den te beperkten tijd dien men dan aan het eigenlijke doel der reis kan besteden. De autobussen hadden, sinds ook de weg door den tunnel te Antiwerpen voor het verkeer is opengesteld, voor de Zeeuwsch- Vlamingen met weinig tijd en een bescheiden beurs een oplossing gebracht om ver- schillende gebeurtenissen in het centrum des lands, b.v. opening der Kamers, huldiging van H. M. de Koningin in het stadion te Amster dam, de Jamboree, en ook voor een bezoek aan de Jaarbeurs. Enkele jaren geleden was het uit Zeeuwsch-Vlaanderen slechts een enke- ling die naar de Jaarbeurs te Utrecht reisde. De autobusondernemers hebben de menschen uit deze streek geleerd naar Utrecht en naar andere plaatsen in het centrum des lands te reizen. Wanneer de verkeersinspecteur in de toekomst zou volharden in de thans aange nomen houding zou het eenige gevolg zijn, dat zonder eenig voordeel voor de spoorwegen de bewoners van dit gewest zich noodge- drorngen weer meer naar het Zuiden zullen gaan wenden. Er klinkt in het antwoord van den Minister een toon die wel wat wrang aandoet, dat b.v. een verblijf van zodveel uren voor hen lang genoag is en zij om zich te voeden dan maar eten moeten koopen en dit in de overvolle treinen op een droogje nuttigen. Als men eens een dagje ,,uit" is, wil men dat liefst zoo lang mogelijk rekken en ook inderdaad ,,feestelijk" doorbrengen. Zicb amuseeren op gezag zal er hier nog niet „in" willen. DE NOORD-BEVELANDSOHE BRUG LIGT ER NOG NIET. Naar het Dbld v. N.-Brt. en Z. vemeemt, vlot het met de plannen voor de N.-Beveland- sche brug nog niet erg. Ook een onderhoud dat twee leden van Ged. Staten onlangs met Minister van Buuren over deze kiwestie had den, heeft nog geen tastbare resultaten gehad. Hoewel de heer van Buuren een minder star standpunt inneemt dan zijn voorganger,. vreest ook hij, dat zoodra de tolheffing wordt toege- past, het verzet daartegen zal beginnen. Het meest voelt Z. Exc. nog voor een tolheffing met afloopende schaal. De vraag is dan echter weer of de financieele basis niet geschokt wordt. Benoemd. Met ingang van 28 Maart is als tijdelijk on- decrwijizer aan de openibare lagere school te Kruiningen benoemki de heer Jac. Blok alhier. Gevonden voorvverpen. Bij den gemeenteveldwachter alhier zijn in- lichtingen te bekomen' oimtrent de volgemide igeivenden voorrwerpeneen paar nieuwe da- meskoiusen en een waterpas. Rechthebbeniden venvoegen zich aldaar. Driemanschap. J.l. Zaterdag had hier de jaarlijksche bestu- ren-bijeenikomst splaats van het muziekgezel- schappen van Zaamslag, Axel en Hoek, ten- einde met elkaar in overleg de datums van de dezen zomer te geven z.g. kleine festivals vast te stellen. Besloten werd na discussie ook dit jaar (ten bwaalfde male) deze jaarlijksche uitstapjes te doen plaats hebben en wel te Zaamslag op 28 Mei, te Axel op 9 Juli en te Hoek op 20 Aug. In verband met eventueele feestelijkheden met het oog op het 40-jarig regeeringsjubileum is de datum van Axel's klein festival nog voorloopig. Ongeval met de fiets. Het dochtertje van den manufacturier D.—V. kwam iZaterdagnamiddag aan de Wilhelmina- straat in botsing met een vrachtauto met als gevolg een totaal vernielde fiets. Het meisje bleef gelukkig ongedeerd. KAMER VAN KOOPH. EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. Vergadering van Zaterdag 26 Maart 1938. Voorzitter de heer J. A. van Rompu. Afwezig van de afdeeling grootbedrijf de heeren Verschaffel en De Klerk en van de af deeling kleintaedrijf de heer Van 't Hoff. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en gelukwensch aan de leden en geeft vervolgens een overzicht over den toestand van handel en industrie in het gewest, waarop wij nader terugkomen. De heer De Vrieze wenscht namenis de Kamer den voorzitter wederkeerig een voor- spoedig jaar toe. Hierop werden herbenoemd: tot voorzitter de heer J. A. van Rompu, tot voorzitter der afdeeling grootbedrijf de heer P. A. Neeteson, tot voorzitter der afdeeling kleinbedrijf de heer J. M. Gggel, en tot bunne plaatsvervan- gers resp. de heeren I. van Melle en A. de Vrieze. De leden der commissie voor het Handels- register, der Financieele commissie, die tot uitvoering der wet op uitverkoopen en oprui- mingen, alsook die. voor uitvoering der Vesti- gingswet, werden herkozen. Medeideeling werd gedaan van een dankbe- tuiging voor de belangstelling van wege de Kamer betoond bij het 100-jarig bestaan van het kantoor der posterijen te Ter Neuzen en te Oostburg, op 1 Jan. 1.1. De Kamer verleende sane tie aan een besluit tot wijziging der leges, waardoor het moge lijk wordt een deel der leges betaald ingevolge de Vestigingswet te restitueeren, indien naar aanleiding van de verzoeken slechts een sum- mier onderzoek vereischt wordt. Eveneens werd mededeeling gedaan van een bericht der Kamer te Amsterdam, dat een af- wijizende beschikkinig is ontvangen op het col- lectief verzoek der Kamers aan den Minister van Sociale Zaken tot wijziging der heffings- basis voor de Warenwet. De Minister heeft te kennen gegeven, dat ook bij bet overleg met zijn ambtgenoot van Economische Zaken, het niet mogelijk ibleek voor den grondslag der retributies een beteren te ivinden, dan overeen- komstig de rangschikking in het Handels- register, zonder daarbij in een kostbare con- trole te vervallen. De Kamer is door dit ant woord allerminst bevredigd, doch aangezien thans alle maatregelen tot het verkrijgen van verandering zijn uitgeput, moet zij er in be- rusten. Bericht is ingekomen dat thans ook de Kamer voor de Geldersche vailei is toegetre- den tot het Economisch-Technologisch Insti- tuut voor Zuid-Holland, Zeeland en Utrecht. Naar aanleiding van het sehrijven door de Kamer gericht tot de gemeentebesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen, om zich te onthouden van medewerking aan de stichting van een centraal inkoopbureau van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten met uitschakeling van den plaatselijken middenstand, is een be- tuiging van instemming ontvangen van het gemeen'tebestuur van St. Jansteen. Door het Bureau is uitvoerig mededeeling gedaan van de stappen door de Kamer gedaan in verband met de door de Belgiscbe regeering tegen 1 Januari 1.1. uitgevaardigde belemme- ringen van het verkeer naar Belgie met huur- auto's en autobussen. Zooals de regeling aan- vankelijk luidde mocht men met een buurauto de grens niet meer overschrijden. Aangezien dit speciaal voor het gebied ider Kamer een onmogelijken toestand schiep, heeft de Kamer zich onmiddellijik tot de Regeering gewend, met verzoek om tusschenkomst. Daarvan zijn onderhandelipgen tusschen onze en de Belgi- sche Regeering het gevolg geweest, die er toe hebben geleid, dat aan de bepalingen een ver- ruiming werd gegeven, zooals die langs de Fransche grens bestaat, n.l., dat men met huurauto's tot over een strook van 10 K.M. in Belgie mag komen. Die grensstrook wordt aldus opgevat dat daartoe gerekend wordt de Belgische kust, en o.m. de steden Brugge, Gent, Antiwerpen en omgeving. De maatregel wekt wel verwondering. Er ligt aian ten grondslag, dat de Belgische regeering het motorisch verkeer in haar gebied voor eigen ondernemers wil opeischen, maar daartegenover staat, dat die maatregel van zeer nadeeligen invloed zal zijn op het toeris- tiseh verkeer van Nederland naar Belgie. Naar uit dagbladberichten blijkt, beginnen nu echter belanghabbenden in Belgie bij dat ver keer ook wakker te worden, en gaan bij hun regeering protesten daartegen indienen. Het Bureau der Kamer blijft ter zake diligent. De Kamer besloot, zioh ook tot den Minister yan Waterstaat te wenden, met verzoek te bevorderen, dat in de toekomst een soepeler houding zal worden in acht genomen tegenover verzoeken om van uit Zeeuwsch-Vlaanderen excursies naar het overig deel van Nederland te mogen maken. Naar de meening der Kamer is bij de dezer dagen genomen beslissingen, waarbij het maken van excursies naar de jaar beurs te Utrecht werd geweigerd, geen vol doende rekening gehouden met de ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen ten opzichte van de spoorwegen, die men alleen na een reis over de Schelde kan bereiken, en dat de veer- diensten, welke den overtocht verzekeren een te beperkten dienst hebben, om van Zeeuwsch- Vlaanderen uit een reis naar het centrum van het land te maken, waardoor de verblijfstijd aldaar te beperkt wordt. De extra- of goed- koope treinen, die door de spoorwegen van tijd tot tijd van uit Zeeland worden ingelegd, hebben voor de inwoners van Zeeuwsch-Vlaan deren daardoor ook geen waarde. Door ge- bruikmaking van autobussen is het vanuit die grensstrook mogelijk een tocht naar het overig deel van Nederland £e maken en daar gerui- men tijd te vertoeven. Worden die ritten belet, dan ontneemt men de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen aan wie de tijd of het geld ontbreekt om aan een reis naar het centrum twee dagen -en daardoor ook de kosten van logies uit te geven te besteden, de gelegenheid om naar het centrum van Nederland en de daar plaats hebbende demon- straties te reizen of daaraan deel te nemen. Het waren in de laatst verloopen jaren juist de ondernemers van autobusdiensten die da inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen naar de jharbeurs te Utrecht begonnen te trekken en dit kan, in verband met de boven aangehaalde omstandigheid niet als een nadeel voor de spoorwegen worden beschouwt. Eer het tegen- deel, wanneer men de Zeeuwsch-Vlamingen naar het Noorden leert reizen. Naar aanleiding van een ingekomen af- schrift van het door de Kamer te MiddeLburg tot den Ministerraad gericht adres, inzake de cooperaties en den vrijen handel, besloot de Kamer aan de daarin uitgedrukte meening door een zelfstandig adres sterna te verleenen. De financieele commissie werd gemachtigd tot vaststelling der rekening over 1937 zoodra deze gereed zal zijn, terwijl de Kamer op voorstel van den beer Van Goethem besloot, zich tot den Minister van Economische Zaken te wenden met verzoek te willen bevorderen, dat ter ibesparing van kosten en tijdverlies voor degenen die wenschen deel te nemen aan het examen voor het behalen van het diploma handelskennis voor den Middenstand, die ver- bonden zouden zijn aan het daarvoor deel- nemen aan een examen in een aan de andere zijde der Schelde, een examencommissie zitting zal houden te Ter Neuzen. Bereids was dit reeds door den Secretaris der Kamer daags te voren ten Departemente besproken. DE „UAMME CONSUL" TOT DRIE JAAR VEROORDEEUD. De rechtbank te Amsterdam beeft uitspraak gedaan in de bekende strafzaak tegen den 42- jarigen koopman A. d. V., bijgenaamd „de lamme consul", die terecht heeft gestaan wegens v-ervalsching van postwissels op groote schaal. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracbt. De officier van justitie, Mr. L. de Blecourt had bevestiging van het tegen verdachte ge- wezen verstekvonnis (vijf jaar), waartegen verd. thans in verzet was gekomen, geeischt. Verdedigers waren Mr. Joh. K. M. Mathui- sen en Mr. A. Dunselman. EEN WONDERKOE. Een 37-jarige melkhandelaar uit Willige Langerak had in iSchoonhoven melk afgeleverd, waaraan water was toegevoegd. Op 100 deelen melk zaten niet minder dan 11 deelen water. Voor den Goudsohen kantonrechter ontkende verdachte, water bij de melk te hebben gedaan. 't Zat'm in de koe. Hij had er altijd al last mee gehad, dat de melk van dit dier zoo dun was. v Kijk eens, redeneerde de melkhandelaar, de koe geeft 12 liter melk. Als ik er nu water bij gedaan had, 'dan zou er toch meer dan 12 liter geweest moeten zijn en er was maar 12 liter in de bus. Man, je hebt een wonderkoe, zei de kan tonrechter. Hoe heeft dat dier het toch klaar- gespeeld, melk met water te geven? Bepaald een wonderbeest! Voor jullie is het wel jam mer dat zulke dingen ontdekt worden. De amibt. van het O. M. vond de knoeierij heel icmstig. De eisch luidde f 150 boete subsidiair 30 dagen hechtenis. De kanton rechter bepaalde de boete op f 150 subsidiair 14 dagen hechtenis. BESTUURSBESLUIT No. 1. De besturen van de Melkfederatie Walcheren en van die voor Zeeland buiten Walcheren, hebben ter vergadering van 7 en 8 Maart 1938 besloten met ingang van 28 Maart 1938 toe te laten als leden der vereenigingen alien die op 1 December 1937 in het werkgebied der vereeni gingen, uitgezonderd de gemeenten gelegen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, hun bedrijf uitoefenden en in het bezit waren van de door de Nederlandsche Zuivel-Centrale vereischte vergunningen voor den verkoop van consump- tiemelk, benevens de krachtens het Melk- besluit 1929 vereischte vergunningen en dat ze op dien datum den handel daadwerkelijk uit oefenden; verder alien, die tot genoegen van het be- stuur aantoonen, dat zij in het jaar 1937 melk hebben geleverd aan bovenbedoelde personen. Voor het Bestuur, C. ZWAGERMAN, Voorz. C. ZEE, Secr.-Adm. BESTUURSBESLUIT No. 2. De besturen van de Melkfederatie Walcheren en van die voor Zeeland buiten Walcheren, hebben ter vergadering van 7 en 8 Maart 1938 besloten: met ingang van 28 Maart 1938 de verkoop- prijzen voor losse consumptiemelk voor alle ge meenten in: Tholen en St. Bhilipsland, Zuid- en Noord- Beveland, Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren vast te stellen op tien cent per liter. Voor het Bestuur, C. ZWAGERMAN, Voorz. C. ZEE, Secr.-Adm. UITSIAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kam.pioenschap van Nederland. FeijenoordDWlS gsip. gew. gel. verl. pnt. 2 11 3 1 1 l 1 1 Feijenoord DWlS Heracles PSV Be Quick Afdeeling IV. le klasse. PSVBleijerheide NO ADEindhoven RoermanldiNAC BWJuliana LONG A -MW 0—0 doelp. v.t. 4—1 0—0 PSV NAG Juliana BW LONGA Einidhoiven Willem n MW Roermond Bleijerheide NOAD ZeelandiaRCS GoesRBC 20 13 20 12 19 10 20 10 20 20 19 20 18 19 19 9 8 7 6 6 4 5 3 3 3 3 5 4 3 4 2 3 1 4 5 6 7 6 8 9 10 10 12 13 29 27 28 23 23 20 17 16 14 11 11 2e Masse A. gsp. gew. gel. verl pnt. Hero 18 11 4 3 26 Middellburg 18 8 7 3 23 Breda 18 9 4 5 22 De Baronie 18 7 5 6 19 Vlissingen 18 8 2 •8 18 RCS 17 7 3 7 17 Goes 17 6 3 8 15 RBC 18 4 5 9 13 Zeelandia 18 4 5 9 13 De Zeeuwen 18 5 2 11 12 3e Masse A. BreskensHulst Corn Boys Axel OostburgIJizendijke gsp- gew. gel. verl pnt. Terneuzen 18 15 2 1 32 Breskens 17 13 1 3 27 Axel 17 9 3 '5 21 IJizendijke 18 10 1 7 21 Sluiskil 16 10 6 20 Hulst 17 8 1 8 17 Hoofdplaat 16 6 3 7 15 Corn Boys 16 2 4 10 8 Biervliet 17 2 2 13 6 Oostburg 16 1 15 1 3e Masse B. EMMiBiland Boys Mi'ddelburg 2Hansweert Middellburg 2 Vlisisinlgen 2 Goes 2 Eilianid Btoyis Temeuzen 2 EMM Zeelandia 2 Hansweert Goes che Boys 14 15 16 15 16 16 14 15 9 9 10 7 -7 4 3 2 3 4 i5 5 6 10 111 12 20 20 20 17 16 10 6 5 Dm den Nederl. Voetfbalibeker. VlissingenSluiskil ZierikizeeMid^Hburg Zeeuwsche Voetbalbond. le Klasse B Ria(Hontenisse Terneuzen 3Corn Boys 2 Ter Neuzensche BoysiBKVV Axel 2Philippine 2e klasse B. 'Hontenisse 21Ria 2 Ter Neuizensche Boy® 2BKVV 2 Philippine 2Axel 3 Sluiskil 2Hulst 3 6—0 1—3 1—2 25 3—1 doelp. v.>t. 59—27 49—29 43—38 49^40 36—31 43—37 36—44 37—57 32—43 31—46 35—58 1—1 2—0 doelp. v.'t. 48—32 34—25 42—36 40—32 39—38 4342 29—34 34—46 30—40 34—48 6—3 3—3 1—8 doelp. v.t. 107—27 64—31 42—33 47—46 58—37 50—47 33—40 23—61 22—62 20—80 1—2 3—0 doelp. v.t. 49—23 49—25 42—20 52—34 51—34 4848 43—57 20—58 27—60 10—0 1—1 6—1 3—2 5—3 8—2 52 3—5 6—2 14—0 HET OVERZICHT. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kalmpioenschap van Nederland. FeijenoordDWS. 00. Het ziet er wel naar uit, dat de strijd om het kampioenschap van Nederland dit jaar foijaonder spannend zal worden, want de ont- moeting tusschen de beide Wfestelijke kam- pioenen was van het begin tot het eilnid fooeienJd, ondamlks het fe'it, dat er geen enkele maal werd1 gedoelpunt. De beide ploegen gawen elkaar absoluut niets toe en helblben het snelle en doortastende tempo tot de allerlaatste se- conde weten te handhaven. Afdeeling IV. Eerste Masse. PSV kampioen. 'Bij den allerlaatsten wedstrijid van deze competitie is de beslissinig gewallen en heeft PSV ook dit seizoen het kampioensdhap van Afdeeling IV behaald. Het weis .in dezen wed- strijd goed te zien, dat er voor PSV alles aan gelegen was om het tot een overwinning te Ihrenigen, niet alleen wat de beiangst'eiling vo»r deze ontmoetinig tegen Bleijerheide be- trof, doich ook wat haar spel aan ging, want de thuisclulb heeft in een zeer goede partij het seiizoen -afgesloten, waartegen Bleije-rheade, ondanks haar zwoegen, niet veel had in te brengen. Voor Bleijerheide was het natuurlij'k mlinder aangenaam, want zij kornt nu noig nader bij het degraidatiegevaar, al was de uit- slag NOADEindhoven een pleister op de iwonde, want ook haar medecandidaat NOAD kon hot met tot een o"verwinnin|g brengen en verloor van Eindhoven met 13. Zoo ziet het er hard naar uit, dat er een beslissinigswed- strijd Voor het aanwij'zen van de degradatie- clufo zal moeten komep, al helbtoen beide clubs nog een kansje in haar nog te spelen laatsten weidls'trijd. NAjC heeft het er te Roermond veel beter afgelbracht dan PSV, want het ge- lukte haar inderdaad veui Roermond op het kantje af te winnen met 12. Veel heeft het NAC echter niet gebaat, want PSV heeft haar haar laatste kans eveneens benut en zoo bleef NAC met 2 punten op PSV ten achiter. BW- -Juliana eindigde met een verdienlde 25 overwinniing voor Juliana. Zoodra BW haar kansen in den wedistrijd tegen PSV zag te niet gaan, was hlijlkbaar dte- moed er bij haar uit en nu einlddgit BW zelfs met 6 punten acbterstand op PSV dit seizoen. LONGA heef t het seizoen beeindigd met een alleszins ver- diende 3'1 overwinninig op MW, dat bij haar den laatsiten wedistrijd kwam spelen. Tweede klasse. Zoo is het aan Zeelandia op het ailerlaat- ste oogenlblik nog gelukt aan de laaitBte plaats of aan een zwaren beslissinigswedatrjjd te ontkomen en het moet gezegd, zij hieetft er voor gevochten, want bet is niet gemakkelijk geweest om tot een verdeelimg der punten met ROS te komen, daar de Souiburgers het Zeelandia- lastig genoeg helblben gemaakt. Hoe meer het eimldhignaa! naJderde; hoe span- nenldeir het werd en met Zeelanidia in de meer- derhedd nadehde het einde, dat evenals vorig seizoen Zeelandia juist op het aJlerlaatste ooigenlblik aan het degraidatiegevaar deed ant- ikloimen. Er was bij het einde van dezen strijid beigrijipelijk een vreugdevolle stem ming bij de groen-zwarte Middelburgers, want nu zal De Zeeuwen haar plaats1 in de 2e klasse moeten veridedlgen tegen de kampioenisclubs van de derde klasse. In een aantrekfcelij'ken wedstrijd heeft Goes kans gezden haar gasten uit Roosendaal met 20 te kloppen. Nu beide clubs veilig stonden beerscihte er geen ner- veuse sitemtminig bij de spelers en men gaf in een zeer vfiendschappelijike karnp goed spel te zien. Hoewel er geen sprake was van eenig overiwicht door een van beide ploegen, had Goes het geluik aan haar zijde en dit bracht haar de overwinning. Derde klasse. BreskensHulst. 63. Dat Brasiken® haar voorlaatsten wedsifcrijd zou benutten om haar puntenaantal .nog wat op te voeren, was te voonzien, want ook te Hulst bleef zij' de meerdere, al was het slechts - met een doelpunt verschil. Thans was het overwicht van de tbui'sclulb belanigrijik grooter en zonder zich een oogenblik bedreigd te ge- voellen, was Breskens1 in staiat Hulst met een 63 nederlaag den temgweg te dben aan- vaarden. Com BoysAxel 33. lOp een uitenst zwaar en vooral in de tweede heltft daardoor lastig bespeellbaar terrein heeft Axel een zwaren dolbber gehad met haar zeer gehandicapt elftal, waairin zelfis wegens het te laat o:p het terrein arriveeren van Bdegel een derde elftalspeler was opgesteld. De thuisclub verliest den toss en de gasten spelen de eerste 10 minuten met slechts 10 spielers, wat hun niet belet eenige gevaarlijke aanval'len te: ondememen, maar de goed' ge- richte schoten gaan rakelings over de palen. Ook de thui'S'clulb gaat ter afwissel'ing ten aanval en weet eenige corners te forceeren, totdat uit een overrompelende aanval na 20 minuten spelens Gans met een zuiver gerich- ten schuiver de leiding neemt, 01. De oranjehelmdte'n blijven in de meeirderh'eid en drukken dit na 27 minuten opnieuw uit met een hard en boog sdhot opnieuw van den voet van Gans,, 02. Het spel der Corn Boys, dat tot dusver weinig teekendng heeft vertoohd, woridt iets beter, zonder dat men ook maar een oogen blik van hoogstaand peil kan sprelken, hetgeen er niet op vertoetert, als een sfcriemienide Maart- S'che but dte baddy's van de spelers Metsnat maakt. Voor de rulst wordt noch ter eene, noch ter andere zijde vebder gedoelpunt, zoo- dat met deze Axelsche voorsprong gedraaiid woirdt. Qua kijikspel is de tweede helft al even wei nig interressant als dte eerste, al stijgt de spanning naarmate de tijd verstrijlkt, vanwege de wisselende stand op het scorelbord. Do ditmaal in het korenblauw spelende ,,Boys" loopen met een geweldige vaart van stapel, doch tevens in de duidelijk openstaamdte ibui- tenspelval, zoodat in de eerste mmuut een door hen gemaakt doelpunt vol'komen terecht Wordt geanuleerid. Toch zitten de glucose- menschen de gasten thans danig op de huid en dank zij hun volhouden zwicht Dieleman ten- is'lotte vallende voor een keiiharde, aalgladde kogel van den Sasschen mddvoor, 12. De partij'en zijn nu volkomen aan elkaar gewaagd en de -Axelaars d'emonstreeren weer een hope- looze onprodhctiviteit. Wianneer na 25 minu ten spelenis Borgt het leder binnen het straf- schopgelbiad met de hand bewerkt, wijst scheidsrechter Mesu naar de befaamde wtittte plelk en Asselman vol'trekt het vonnis onige- naldi'g en stelt met een harde schuiver in den hoek de partijien op gelijken voet, 22. (Als de tijd reeds geducht verstrijkt, jbeleven wiji, weiinige minuten later, de groote sensatie. Borgt heeft de middenlinie bezet en uit een miseen in de Axels,che verd'ediginig scoort de Saissche rechtsbinnen van ddchtlbij, zoo'dat de Corn Boys leiden, 3—2, doch het gejuioh over dit doelpunt is van korten duur. De Axelaars gaan direct op het C. B.-doel af en moig geen halve minuut later is een scherp schot, dat van de lat achter den keeper belandt, voldoen de om de partij'en opnieuw gelijk te stellen em daarm'edte komt tenslotte na veel spanning en weinig mooi spel het einde. OostburgIlzendijke. 18. Het gaat ex naar uifcziem, dat Oostburg het seizoen 19371938 zonder het tot een enkele overwinning te brengen, zal afsluiten. Nog

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2