Sport Gemengde Berichten WALSOORDEN. ZELZATE. VOETBAL. DAMMEN. RECHTSZAKEN. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOGD. peal van de vereeniiginig nog op te v-oeren, om diaiardoor die zanigkiuinst Steadla meer te ver- actelem. Ditt gesdhiedide nadat nog eenige be- stiuursm.ededeeliin|gen waren gedaan betref- femde de te Goes gehoud-en Bonldsivengaideninig, waar Or alio" met een barer Voorst ellen, de toewijzing van den ibeker betreffentde, suicces bad' gehad. De Ze-euwsdhe Zamgerslbomd bleek op -deze vergadering reeds 558 te hebben overgelboerd. AXs jury is weiderocm aangeweizen voor net op 15 Jnmi te Haamistede te houd-en zanigeon- conrs bet reeds sdnids lang beproeflde tweetal, die beeren A. Nieuwenlhove nit Breda en Ed. EBpse uit Rotterdam. Die heetr KaUenibach uit 's-Hertogenbosch wiend tot plaatsvervan- ger benoemd. Olmtrent de reis ruaar Haaanistede (per extra (boot-geXegenlheid) werden reeds toekomstplan- neni gesmeed- en aan bet slot wend nog hnlde gebracbt aan de onvermioeiide weirkkracht van de directnLce mevr. Moerdijlk en de vlot ver- loopem vergadering wend door die tactvolle leiding van den praeses in de juiste stemming geibracht, zicb nog emk-eie uurtjes in aange- naam sameimzijn te verpozen, nadat hij Dank Witte's ,,Mensch, durf te leven" op eminente wirjE/e bad voorgedragm en „Beter Pecb" hern in zijn voorbeeld vol-gde en ook van zijn kun- nen in ddlt opiziclht als nieuwjbakken Axelaar deed blijken. Hiet is een voorlbeeldige geest van samen- wedking en eensigezimdhedd, die het Axelsche ,,'Oreldo" blijft beheersclhen. Op Maandag 14 Maart is reeds een aan- vang gemaakt met de werken voor de inloop- haven aan den Perkpolder en voor den nieu- wen weg naar den Kruisweg. Dit beteekent voor velen weer werk voor een goeden tijd. Aan dezen stillen uitboek van Hontenisse be- looft bet beel wat drukker te worden. Geld,tasch ontvreemd. atfej. De P. allbier bet tijdens een begrafenis- doenst in de kierk albier baar tascii op een steel ldgigen. Toen ze temglkwam, was deze verdwenen. Zij bevatte 50 francs. Een onmiddeljijk ingest eld onderzoek leverde niets op. WED STRJ JDPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioensclbap van. Nederland. (Fedjenoordileracles. Promotie 2e klasse Afld. II. !HDVSOvenmaas. Afdeeling IV le klasse. DONGABleij erfheide. EinidihovenWllllem II. JulianaNIaSC. RoenmondPSV. 2e klasse A. RGSDe Zeeuiwen. MBdldeltourig1RBC VlisstngenHero. 3e klasse A (BreskensCom Boys. TemeuizenHoofdpiaat IJ-zendijkeBiervli-et. 3e klasse B. Goes 2EMM. HansiweertBiland Boys. Zeelandia 2Goesebe Boys. le klaisse afd. V. HSC—GVAV. HeerenveenVelocitas. V eendamSneek. Zeeuwsche Voetbalbond. le iklasse B. SVORia. Corn Boys 2BKW. Hulst 2Hontenisse. Ter Neuizenscbe BoysPhilippine. le klasse C. Hoafdplaat 2Uzenddj'ke 2. Biervliet 2Sdboondijtoe 2. Oostlbung 2Breskems 2. SGDGroede 1. Groede 2Schoonddjke 1. 2e klasse B. SVO 2—Ria 2. Tern. Boy® 2Philippine 2. Axel 3Sbrisk il 2. OOMPETITIESTAND Z. V. B. le klasse B. doelp gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Tern. Boys 15 10 4 1 24 60—27 Hontenisse 13 9 2 2 20 59—31 BKW 12 7 2 8 16 49—22 Ria 12 7 2 3 16 50—34 Axel 2 14 6 2 6 14 5848 PhUlippSine 13 5 3 5 13 22—28 Termeuizen 3 13 3 2 8 8 31—47 SVO 14 1 5 8 7 15—3-8 Com Boys 2 12 2 2 8 6 17—43 Huls t 2 12 3 9 6 15—48 le klasse C. doelp. gesp. gew. gel. verl. pmt. v.t. Sdtooondijke 1 15 12 2 1 26 80—27 Bresikens 2 11 10 1 20 45—19 Groede 1 13 8 1 4 17 57—23 Hoofdplaat 2 12 7 1 4 15 35—24 Breskens 3 10 6 1 3 13 36—23 BSiervldet 2 13 5 3 5 13 34—32 Ussend^jike 2 13 4 2 7 10 24—29 Oostburg 2 10 3 7 6 15—48 Schoonidpee 2 11 3 8 6 2345 Groede 2 13 1 1 11 3 2064 SOD 11 1 1 9 1 17—51 SCD twee winstpunten in mindering wegens nlet opkomen tegen Biervliet 2. 2e klasse B. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Team Boys 2 14 13 1 26 91—127 SBudiskiiil 2 13 11 2 22 73—16 Axel 3 12 9 3 18 53—30 BKW 2 12 6 2 4 14 4346 Hanteniisse 2 13 6 7 12 56—29 Hulist 3 11 5 6 10 28—56 Temeuizeffi 4 12 4 2 6 10 29—49 Ftia 2 8 2 2 -4 6 15—29 (Philippine 2 10 2 2 6 6 25—39 SVO 2 12 2 10 2 14—64 Com Boys 3 9 9 12—54 SIMULTAAN-SeANCE. Op uitnoodiging van de damclub „Kortgene" werd j.l. Donderdagavond in het hotel ,,De Stadswijnkelder" aldaar een simultaan-seanee gegeven door den heer J. A. van Dixhoorn te Zaamslag. Aan deze stance werd door niet minder dan 31 personen deelgenomen, w.o. verschillende spelers uit Kamperland, Wissen- kerke en Colijnsplaat, terwijl talrijke belang- stellenden tegenwoordig waren. Na ide ge- bruikebike begroeting, ving de simultaanspeler zijn rondwandeling langs de diverse borden aan, waarbij al dadelijk in een flink tempo werd gespeeld. Voor de talrijke deelnemers en belangstellenden was bet hoogst interes- sant te zien hoe de heer Van Dixhoorn zijn spel ontwikkelde, waandoor verscheidene spe lers zicb lie-ten verleiden en eenige fraai ver- borgen eombinaties voorkwamen met het ge- volg, dat een heele „rits" schijven van het bord werden weggemaaid, hetgeen den simul- taanspeler 'n hartelijk en welgemeend applaus bezorgde. Na ruim 5 uur spelens boekte de heer Van Dixhoorn het volgende resultaat: 16 gewonnen, 8 remise en 7 verloren, het geen neerkomt op 65 procent van het totaal der te behalen punten, wat, gezien het aantal deelnemers, een goede prestatie genoemd kan worden. De gemiddelde duur eener partij bedroeg circa 10 minuten. De heeren C. Zwemer, Th. Kole, W. Kole, J. Melisse en P. Kole te Kamperland en C. van Damme en C. Hollestelle te Kortgene wisten hun partij te winnen, terwijl de beeren Jac. Zwemer en H. Peobel te Kamperland, H. Schrier en A. Marcusse te Wissenkerke, Jvan Strien, S. Saaman en Z. C. Salome te Kort gene en A. den Hartog te Colijnsplaat remise behaalden. Het was een voor de damsport uit een oog- punt van propaganda hoogst belangrijke avond, waarop de organiseerende vereeniging met genoegen kan terugzien. VRIJGESPROKEN VAN HET ONGEDEKT VEItVOEREN VAN SIGARETTENPAPIER. (De politierecbter he Breda beetft Maandag uiitspraak igetdaan in de zaaik tegen' iden 49- jarigen meubelfabrikant M. J. M. van E. te Roosendaal, tegieni iwden de rijksadvocaat de iviorige iwedk een Iboete Ibaid geeischt van 37.723,70 of izea imaamd'en bechtends', wegens het ongedekt vervoeren van 45.000 boekjes sigarettenpapier. IDe poliitieirechJter lacht'te ibet iben laste ge- legde (beiweiaen, dioich niet straiflbaar m ontsioeg verdacbte van alle recbtsvervolging. VAN RIJDENDE TRAM GEVALDEN. Maandagmorgen is in de Rijnstraat te Am- siterdalm eeni vrouiw van mddideKbaren leetftdjd van bet ajchberlbalcon vian leen tram gevallen. Zij bleef bewusteloos liggen en is door den G. D. naar het N.I.Z. vervoerd, waar het slachtoffer met een bersenschudding ter ver- pleging is opgenomen. GEHEIME DISTIDLEERDERIJ ONTDEKT. In de van idje- Mlaskemisbraat ite Delft is j.l. VrijldiaigavOnd op venmoedien, idat dlandestien jeneivier iwerid iges'tookt, dbor de politic en rfllksamlbtenaren een invai gedaan in een pak- hnis waar een vollediig in iwehkinig izijnde dds- tilieeilderij, iwerid aangetnoffen -en in beslag ge- norncn. Tegen Iden. andlemeaner, een 25-jari- gen lossen .weriklmian, is proees-verfbaal op- giemaakt. IDe jeneverstolker iwajs zekere K. uit Vlaar- ddngen, die al meerm'alen daarvoor is veroor- deeld. EEN SOHIrPPERSKNEOHT SPRONG OVERBOORD. lOp de Wiaal, vlaJk benieden Tiei, zaig idiezer dagen een ®cihipper, die aan h-et zanldlbaggeren was, ter Iho'ogte van kilometerpaai 62, iemand in toadlpak van een opvarende Rijtnaak iets in de irivier weppen ien daarrna zelf overiboord sprdngien. Deze pensoon tradhtte eerst naar den oever te zwemm-en, dioich na ©nkele opgen- blikk'en gaf hij idieze ploging op en probeerde naar zijn aak teruig tie keeren. Toen ook dat niet igelulkte, 'zodht hij zijn toeVliucht op een andere in de ibuiurt zijnd-e -RijnaaJk. De seihdpper, die Ibet gebeumde noigai vreeimdi vonjdi, waarsclbuiwde de Tielisicbe waterpolitie, die toevalliig in de honurt patnouilieerdie. Deze nam idien ziwetmiusitfigen jon'geling, die de 20- jarige ischlipptersknlectot V. L. -bledk te 'zijn, aan boord. Het ondenzoelk Ibractot aan> het liebt, dat de schJippersknieeht plO'tseldng genoejg van het varen had gefcriegen en nu hals over kop een andere richting (uit iwilde. Hij /wilde onder geen enkele voorwiaarde d.e reis naar Duitsch- .lanid1 voorhzetten. Niu, dat bleek al spoeddg niet meer noodig, wianit toen de poliitie het verled'en van1 IL. nauivvtoeiuriig najginig, ontdekte zij dat de man nog eenige straf in het vat had, en dat Ikon al hdt water van de zee niet of- wasscbem. IHij is op transpprt gesteid1 naar Rotterdam. Maandaigochtenid is in het Grootweezenlanid te Zlwo'lile de 17-jarige J. Nijlboar -door een vraiehtauto ovenred-en en op sl-ag gedOod. De j-ongen had met een idriewiiellige hakfiets het zoontj-e van zijn patroon van school ge- haald. Bij het R.K. ziekenhuis werd hij ach- teropgereden door een gnoote trnc'k met op- legger van de firrna Wansdnk uit Wierden, bes-tuiuirld dloo-r den -chauffeur G. Waarachijn- bjk heeft dieze aiuto de ibakifdets aan den lin- kerlkant igeraalkt, waardoor bet voerbuilg tegen het thottoir werd gedromgen. HJat igevolg was, dat de Sberijder er af werd geslingend en juist voor bet adhtorwiel van den aanbangiwagen -terecbtkwam, dat hem over bet boofld -ging. Het zoiontje van den patroon vie-1 naar recb-ts en ibleef ongedeerd. BAKKERvSKNECHTJE OP AVONTUUR. Een 15-jorige bakkerskn-edht ui-t Amster dam bad- in den loop van de vorige week kans gezien f 20 van zijn- patroon te stel-en. De j-ongen dacht biijklbaar, dat hij- nu groote rei- zen kon- ondfernemen. :Hij toog naar Den Haag, maar moest al gaiuw ervaren, dat men met f 20 n-iet lang e en weelderig leven kan leiden. Toen hij dius Vrijldiag doo-r zijln -geld been was, l-eek het hem venstandig, maar naar Amsterdam temug te gaan. De jomgen stal een fiets uit de Reitizstraat in Den Hlaag, en begaf zich op weg. Het nooidilot achtervO'lgtde hem, want nauiwelij-ks te Zoetcnmeer gekomcn, werd- hij door een veld- wachter -aangehouden, omdat het li-ch-t van zijn fie-ts niet ibrandde. De politieman vond het wel wat z-onderling, -d-at een minderjarige jongen '-s awonids laat aan bet zwerven was, -en infonmeerd-e eenis waar hiji vand'aan kwam en wat zijn piannen waren. Nu kwam al spoe-dig a-an het liebt, wat de jongen op zijn ker-fstok had. Zijn avontuux eindigde op het Haa-gsche p-olitielbureaai. De jio-nigeiman -is Zaterdagimorgen naar Am- s'teridam -civengeibracbt en aan zijn ou-ders teruiggeigeven. DE GE1HEIMZINNIGE MOORD TE TILBURG. N-og altijd heeft 't on-derzoek in de gerucht- makende moordzaak te Tilburg geen enxel positief resultaat opgeleverd, ondanks ijverig en nauwgezet recherchewerk der TUburgsche politie. Enkele malen kwamen de politie gegevens ter kennis, die aanvankelijk de hoop wekten, dat zij zich in een goede riohting ontwikkelen zouden, doch men moest helaas vaak na langdurig zoeken en speuren tot de uitein- delij-ke slotsiom komen, dat mien op een dood spoor liep. Een van de min of meer waard-evolle ge gevens was het in-gekomen bericht, omtren-t een uit Gheel ontvlucbten krankzinnige. Het betreft hier een inwoner uit Lith, die in Gheel (B.) in gezinsverpleging is en wiens opsporing door den burgemeester van Lith per radio was verzoch-t. Bij de politie te Tilburg kwam nu het bericht binn-en, dat -er verleden week Zon- dagmiddag op den Dongenscheweg aldaar een man had geloopen, die zich zonderling had gedragen en die o.a. getracht had brand te stichten in de hei. Men identificeerde nu dezen man met den on-tvluchten krankzinnige. Intusschen heeft een ingesteld onderzoek uit- gewezen dat die vreemd doende man de krank zinnige niet geweest kan zijn en dat het uit- gesloten moet worden geacht, dat hij om half tien dien Zondagavond in Tilburg een moord pleegde, aangezien hij eerst Zondagavond om acht uur uit Gheel is ontvluoht, aldus de ,,Msb." Daar was verder nog het verhaal van den jongeman, die verklaard had, dat hij in de Hoefs-traat, dat is vrij dicht bij de plaats van den moord, twee jongens ontmoet had, enkele oogenblikken voor het tij-dstip van den moord. Een der jongens zou tegen den ander geze-gd hebben: „Als ik ze zie, steek ik ze dood". De politie heeft deze beide jongens niet kun- nen opsporen, maar men hecht ook niet veel waarde aan deze verkl-aring, daar bovenaan- gehaalde uitdrukking, ofschoon erg dreigend klinkend, in den mond van bepaalde Tilbur- gers niets dreigends heeft, aangezien het min of meer 'n stopwoord is geworden. De politie heeft de overtuiging, dat in deze moordzaak slech-ts van een dader sp-rake is en dan -een, die buitengewoon geraffineerd is te werk gega-an. Tenslotte kan noig worden medeged-eeld, dat Donderdagmorgen op den Kanaaldijk, op eenige honderden meters afstand van de moordplaats, een met bloed bevlekte he-eren- zakdoek is gevonden. Naar aanleiding van deze vondst heeft de politie met een speur- hond de omgeving van de vindplaats doen afzoeken, echter zonder eenig result-aat. VALSOHE STEMPELS GEBRUIKT. Reeds lang verdacht de politie den slager S. te Zwanenburg in de Haarlemmermeer van frauduleus slachten, doch -tot dusver g-elukte het niet, den man op heeterdaad te betr-appen. Thans is echter de politie van de Haarlem mermeer in samenwerking met die van Half- weg en met den Keuringsdienst van vee en vleescb te Haarlem er in geslaagd bij een nachtelijken inval. Het was steeds buitengewoon moeilijk een overtreding te constatoeren, daar de slager zeer handig te werk ging. Totdat op een of andere manier bekend werd, dat S. wederom frauduleus zou hebben geslacht. Men wachtte den nacht af en waarschuwde den opder-directeur van het Haarlemsche abattoir, die met twee keurmeesters naar Zwanenburg kwam om assistentie -te ver- leenen. Toen men het uur daarvoor gekomen achtt-e, omsingelde men het huis van S. en waagde den inval. He-t succes was groot: in -een karre- tje op het erf vond men een varken, dat echter voorzien was van goedke-uringsstempels. De speurders vreesden reeds, zich te hebben ver- gist, toen bij een onderzoek aan het licht kwam, dat de man het stempel op bedrieglijke wijze had nagebootst. Een valsch stempel werd in beslag -genomen. Hoe lang de slager zijn ongeoorloof-de en voor de volksgezondheid uiters-t gevaarlijke hande- lingen heef-t gepleegd, staat nog niet vast. Hij heeft echter bekend en proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. MACHINIST ONDER EEN ZANDTREIN GERAAKT. Bij de mndigiriajve-rij van de Almsiterd-aim-sche baH-astmiaatsclha®pij, yoor den aanlieg van den weg Den Haag.Utrecht te Montfoort heeft Dinsdagochterud de 23jarige A. R. to Mont foort, hulpmaclhiniist op een z-andtreiin, de on- voonzichtigheiid- begaan tijdens- -het rijd'en een der beid-e gekoppelde looamotiieiven las te m-aiken, he,tgeen sitreng verfbodan is. Hij bleef -daarbij met zijn kleeding aan een uitstekend deel van de ee-rste iocomotdef vasibzittein, viel voor de -tweedie miachine en kwam er met beide beenen- onder. iRei-de beenen werd-en den man afgered-en. Hij is naar de rijksikldndeken te Uitrecht vervoerd. Zijh toestand was zeer ernsitig. OUDE MUNTEN GEVONDEN. |Rij het pllioegen van een alklker -h-eeft een 1-andlbouiwe-r te Venray een sieeen-en krudk ge vonden, waarwan de inho-vd bestond uit 872 ouid-e munten uit de jaren 1400 en 1500. De ge vonden munten zijln van verechille-nden vorm: rond, vuerkant, zeskant enz. De krui-k is even- wel stuikgeploegd'. HEVI-GE ONTPLOFFING. Zaterdagavond wend het r.ustige dorpje Enter (O.) apgeschrilkt door een hevigen knal, die op een. uur afstand hoorlbaar was. Het Meek, dat in de waning van den heer A. Hors- tink -te Leije-rweerd een hevige ontplofifing met ernsitige gevolgen had plaats -gehad. -Gmstnedks genoemid uur was de heer -Hors- tink, die in een siaapkam-er 'gnooten last had van ratten, beiziig met een poging deze te ver- delgen. Daar in de siaapkajmer, in den plan- ken zoidjer een gat was, stopte hij daarin een hoeveelheid carbid, wat Ibijgevuid werd' met w-ater. In de voorkamer Ibrandde een- petro- leumlamp, zoodat naar men vermoedt, het ontwikkelde gas is onitploft. De gevalgen warten ontzettend'. De heer Horstink wend- zeer ernstig gewond. Zijn vrouw heeft hem, onder -een ruine van plan- 'ken en toalken, met de grootste moeite weten te ibevrijden. Direct w-erd- de hulp van Dr. Velthuyzen van Zanten te Enter ingeroepen, die spoelddg ter plaatse was. Hij co-nstateerde inwendi'ge kneuzingen; de hoofldlwonden zijn door den- geneesheer op verschillende plaatsen g-ehecht. rVan he-t wo-onhuis is van die d-ri-e slaap- kam-ers en voorkam-er niets overgelbleven als een t-roiosteiaaz-e ruine. De ratmen, Ibalken en k-otzijnen izijn meters weggeslingerd, evenals- de pann-en der daklbedldiing. Van de huisho-u- delijke inlboedel is- niets overgelbleven dan een kast en een sp-iegel. De totale schade zai ongeveer f 2000 -bedra- gen. De overige 1-edten van het gezin, be- staande uit de vrouw en z-even kinderen, kre- gen ge-en letsel. TRAGISGH STERFGEVAL TIJDENS VOETBALWE-DSTRIJD. -Zondatgrnorgen is tijid-ens een voetlbalwcd- Strijid ibusschen een der laige-re elftalien van LaJboir en een eLftal van D-eventer, die ge speeld werd op het gem-e-entelijtoe sportterrein te Devent-er, ee-n tragisch on-gevad gebeurd. De Lalbor-speler C. Bosch, een dertigjarige igehuwde man en vad-er v^an een kind, voelde zich tijidens het eerste gedeelte van den wed- st-rijd niet wel. Hij staakte hot spel en werd naar de kl-eeidkamer geibracbt, waar hij spoe- dilg. overleed. Bosch, die -reeids iklaagde over pdjn in den ru|g, is ten gevolge van een Ibloeduitstorting overl-eiden. De voe-tlbaJiwedstrijd werd onmid- dellijk gestaakt. Naar -gemielld wordt, heeft Bosch viroe-ger reeids last gehad- van pijn in den rug en is daarvoor onder doikter's ibehan- deling gieweast. Het ongevai is d-an oak niet te wijt-en aan het spel in den w-ed-strijd zelf. BRAND IN EEN KAPPERSZAAK. Zonidagimdidldag om half 3 we rid- brand o-nt- dekt in het p-and Ged. Singel 12 te Assen, be- wioo-nd door d-en kapp-er L. Otten, -in het cen trum van As®en. Qp dat ooigenblik war-en de bewio-ncrs niet thluii-s. Het perceel viarmt den koelk van een hlok van drie ouide wonin- gen, zoodat de -vtamimien -greitig voe-dsel von- den. Stech-ts: -een sra-al-le gang Scheldt het panfl van een ignoote m-eulbelzaak. Met vieir stralen- op d-e waterleiding be- streeid -de brandweer het viuur, doch zij kon niet v-eihinideren, -d-at ook de hovenverdieping van he-t aangr-enizend perceel werd1 -aange-tast. Ee-n hieirond-er igielegen sdgarenwinke-1 kreeg veel wat-erschaide. De meubel-zaak Ibleef be- ho-uden. (De k-aippe-rszaak met bovenwo-ning torand- den geheel ui-t en het dak stortte gedeeltelijk in. Tegen 7 uur was- men het vuur m-eesiter. Verzek-erinig -dekt de schade. GESTOORDE KERMIS TE GEERAARDSBERGEN IN BELGIe. De omitrek van het kermisplem-' te Gee- raardslb-ergen is d-ezer dagen -in be-noering ge- (bracht doorldat de dierentemimer, JF-ran-s Des- cindre, doo-r een leeuwin op erns-tilge wij'ze in den rechterarm en de hand- werd getoeten. Het slachtoffer kon uit zijn n-eteligen toe- stand worden gered door zijn vrouw en knech- ten, die het ige-roep van den man ih-adden ge- hoord'. Descindre was gedurende me-er dan twee nren in d-e k-oo-i gelbieven- om het dier af te rich'ten, toen het plots een kl-auw in den ischouder van den man sloeg en hem me te en in d-e hand Ibe-et. Het is dezettflde leeuwin diete- Aalst den hro-ed-er van Descindre tijdens een voorstel-ling aanvi-el en verwondde, zoodat ihdj er van be- zwe-ek. (Een ander voo-rvalletje mie-t minder erge getvolgen -is-, d-at 's- ochtends werd vastgesteld, dat een iwitte heer verdwenen was. H-eel d-en nacht- had het dier op -die V-eisten randgedoold-, zonlder -aan iemand kwaald- to helblben Ibero-k- kend. iHe-t ginig ech-t-er niet gemakkel-ijk om den op vrijheild Ibe-lusten beer op-nd-euw in zijn hok te -brengen. GEHEIME RADIO-ZENDER IN BESLAG GENOMEN. Wledterom -is bij Devent-er een geheime radio- zender ontdekt, thanis to Twel'io, -gem. Voorst. Katerdagn-acht h-oorde -daar -de chef-veld- wachter Naigtegaal een zeer luidi werlkendie-n radiiozender miuiziek uitzenden. Deze -kandig- de zich aan als ,„Spookzender". De politieman trok -er in zijn eentj-e op uit en deed- -een- linval- op een zo-lder tooven een garage aan -den- Barke-lerweg, waar (hij liebt zag branden. Hij trof daar vier Deventernaren aan, K., S., V. en L., geizeten om e-en groote radi-o-izenidin-stail-atie, van wel-ke de vord-ge week twee broers bij ee-n- vermoden udtzenldinig -w-eriden -gesnapt. De -instal-latie is in beslag genomen en -tegen de Deventernaren is proces-verbaal opge maakt. ALS KINDEREN MESSEN DRAGEN. Vrijdagmiddag, na afl-oop van den ochtend- scbooltijd, heeft een 7-jarige schooljongen nabij den overweg van de Zonstraat te Utrecht een anderen schooljongen met een mes gestoken. Hoe het alles precies in zijn werk is gegaan, valt moeilijk te zeggen. Het schijnt dat het broertje van den e6n ruzie had met het broer- tje van den ander en plotseling moet de kleine messendrager, die op een paadje naast den spoorweg zijn 10-jarigen tegenstander ont- moette, den steek in den rug hebben toege- bracht. De kleine jongen liep na zijn wandaad ge- woon door en ook het slachtoffer, dat veel grooter was, wandelde naar huis. Daar bleek, dat de steek nogal ernstig was aangekomen. Een dokter achtte opneming in het stads- en academisch ziekenhuis noodzakelijk. Per auto van den G.G.D. is hij erheen gebracht. Ver- moedelijk was een long geraakt. De politie onderzoekt de zaak, maar zij heeft geen ge- makkelijke taak, daar de verklaringen der kinderen niet erg duidelijk zijn. WERVELSTORM. Het bergachtige district Dibrugahr in Britsch-Indie, is volgens een bericht uit Cal cutta getroffen door een hevigen wervelstorm die talrijke slachtoffer,s geeischt heeft. Uit de verwoes-te hutten der arbeiders op de plan- tages zijn reeds 25 lijken te voorschijn gehaald en 45 gewonden, waaronder eenige vrouwen en kinderen zijn naar ziekenhuizen vervoerd. GEVAARLIJKE SMOKKELWAAR. Vrijdagavond in schemerdonker, zijn twee onbekend gebleven personen, vermoedelijk uit Amsterdam afkomstig, na zonder moeite het grenskantoor te Strijbeek te zijn gepasseerd, op ongeveer 500 meter van de grens staande gehouden door twee rijksambtenaren, die de z.g. eg (een plank met spijkers) over den weg hadden gelegd. Weliswaar stopte de auto op eenige meters van de eg, doch alleen om den beiden inzittenden gelegenheiid te geven in het bosch te verdwenen. De auto, welke door de rijksambtenaren in beslag is genomen, bleek bij onderzoek niet minder dan 10.600 boekjes sigarettenpapier te bevatten, welke Nederland waren binnenge- voerd. Uit het autonummer bleek, dat de auto uit Amsterdam afkomstig moest zijn. D-at hetgeen alzoo over de grens gebracht wordt, intusschen niet altijd even ongevaarlijk is als sigarettenpapier, suiker en margarine, bleek dezer dagen naar eerst thans bekend wordt aan de grens bij Wernbout, waar een Nederlandsche ,,wereldreiziger", wiens naam geheim gehouden wordt, met een rijwiel met aanhangwagen de grens naar het moeder- land passeerde. In den aanhangwagen hebben de douane- beambten, zoo mel-dt de ,,N. R. Crt.", twee voorwerpen gevonden, welke bun verdacht voorkwamen, weshalve de marechaussde van de brigade Zundert werd gewaarschuwd. Het bleken twee geladen granaten te zijn, welke met de noodige voorzichtigheid in beslag wer den genomen. Met het oog op het gevaar bij vervoer van deze projectielen, werd de artillerieinrichting aan de Hembrug gewaarschuwd. Personeel daarvan heeft de beide granaten op een perceel heide tusschen Zundert en Wernhout tot ontploffing gebracht, waarbij het noodig bleek een veiligheidszone in te stellen. De granaten, waarvan de scherven tientallen meters in het ronde vlogen, sloegen een gat van ruim 2 meter middellrjn in den grond. Omtrent de herkomst van de granaten, waarnaar een nauwkeurig onderzoek is inge- stelid, wenschten de autoriteiten geen mede- deelingen te doen. Volgens geruchten zou de ,,wereldreiziger" echter bij het Spaansche regeeringsleger hebben dienst gedaan en zou het hem gelukt zijn de beide projectielen naar Frankrijk en Belgie tot de Nederlandsche grens te vervoeren. BELGISCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. De Brusselse-he correspondent van de N. R. Crt. meldt: Dins,dag, iets voor het middaguur, is te Leapolidisburg, in de pr-oviincie Limburg haven het legerkamp van Reverloo, -een militair vlieg- tuig omlaag gestort. Het toestel werd geheel verbrijzeld. Beide inzittenden, -een kapitein en een adjudant-onderofficier, waren op slag dood. Het vliegtuig was enkele minuten -te- voren voor een oefening in het bommenwerpen opgestegen. Uit het onderzoek is gebleken, dat bet toestel reeds in de lucht vermoedelijk door een matordefect in brand was gevlogen. EEN ROOKENDE PASSAGIER BETRAPT. Het K.L.M. vliegtuig PH-AKJ, de Douglas, die in aansluiting op den dienst Malmo Amsterdam Maandagmiddag tegen vier uur uit Amsterdam naar Parijs vertrok, heeft te Brussel een niet in de -dienstregeling opge nomen tusschenlanding gemaakt. Gezagvoerder Von Weyrother had nl. door de merkwaardige luohtstroomin-gen, die in de kajuit van een verkeersvliegtuig tijdens de vlucht optreden, bemerkt, dat in het vliegtuig gerookt werd. Het bleek, dat een der passa- gie-ns zicb naar het todlet aclhter in de kajuit had begeven en -daar een sigaret had opgesto- ken, ondanks de voorschriften, die het rooken aan boord van Nederlandsche vliegtuigen ver- bieden. De rookende passagier zag zich tot zijn ver- rassing betrapt en moest zijn sigaret natuur- lijk we-ggooien. Maar Von Weyrother meende, dat tegen een zoo onverantwoordelijke overtreding der regle- menten maatregelen genomen moesten worden en weigerde met dezen passagier de vlucht voort te zetten. Dus lan-dde hij op het Brus- selsche vliegveld Haeren, waar de passagier uit het vliegtuig werd gezet en rapport werd ui-tgebracht aan de Belgische luchtvaart-auto- rit-eiten, die den rooklustigen luchtreiziger een verhoor afnamen. Het K.L.M.-vliegtuig heeft met geringe ver- traging zijn tocht voortgezet. Dat de vlieger Von Weyrother een groot ijveraar voor de veiligheid bij het luchtverkeer is, was reeds eerder gebleken. Hij was het immers die verleden jaar, na het ongeluk met de .Flamingo", op den voorgrond trad bjj de actie tegen brandgevaar bij het vervoer van films. (N. R. Crt.) ONGELUKKIGE LANDING VAN EEN SPORTVLIEGTUIG. Een Koolhoven F.K. 46 lesvliegtuig van de Nationale Luchtvaartscbool had Dinsdagmid- dag om even over half vier het ongeluk hij het dalen op Schiphol in aanraking te komen met de kroonlijst van een woning die staat aan den Schipholweg. Een stuk van de kroonlijst werd weggeslagen en de bestuurder, de sport- vli-eger Judel, de eenige inzittende, kwam dien- tengevolge met een scherpen hoek op den weg terecht. Nog even schoo-t het toestel op beide wielen schuin over den weg er was verkeer in de buurt en daarna liep het vast in den linker- berm, met -het gevolg, dat de schroef werd stuk geslagen, de rechter ondervleugel vemield en het onderstel in elkaar werd gedrukt. De vlieger zelf liep geen letsel op. Eenigen tijd na het ongeluk kwam ingenieur Baumhauer van den Lu-dhtva-artdienst ter plaatse om gegevens voor een rapport te ver- zamelen. BANDENSNIJDER GEVAT. De politie heeft een goeden slag gestagen met de arrestatie van den 30-jarigen chauf feur J. H., die eenige weken geleden in het centrum van Rotterdam op heeterdaad is be trapt, toen hij bezig was een fiets te stolen. De manier waarop de man te werk -ging en de gegevens, die hij bij zijn verhoor verstrekte, waren van dien aard, dat de politie vermoed- de, dat deze chauffeur wel eens wat meer kon af weten van de verschillende diefstallen uit auto's waarbij de di-ef eerst de chauffeurs uit hun cabine lokte door een achterband stuk te snijden en dan het in -de cabine opgeborgen geld snel on-tyreemdde, Na duchtig aan den tand gevoeld te zijn, gaf de chauffeur toe, dat hij in December 1937 in de Rosestraat een autohand had doorge- sneden van een vrachtauto. Toen de chauffeur den band ging repareeren, had -hij uit zjjn tasch een bedrag van f 51 gestol-en. In Jan-uari had hij hetzelfde trucje gepro- beerd bij den melkboer J. G., die in de Sande- lingestraat stond en een paar weken later nog eens bij denzelfden melkboer, die toen in de Heer Danielstraat zijn klanten bezocht. Beide keeren had hij -wel d-e banden doorgesneden, maar de melkboer had de berichten in diverse dagbladen gelezen en hij had, toen hij de ban den -ging omwisselen, al zijn geld meegenomen. In Januari was hij er echter op dezelfde manier wel in geslaagd tweemaal f 40 te be- machtigen, namelijk ednmaal in de Herman Kosterstraat en eSnmaal aan den Wolphaerts- bocht, zulks ten nadeele van den chauffeur J. S. de B„ die met een auto van de wasscherij Borgh daar stond. Het voomaamste was echter wel, dat de c-hauffeur toegaf, zich in Juli 1937 te hebben schuldig gemaakt aan den overval op den wagen van de firma Van 't H., die voor de Incassobank aan de Leuvehaven had gestaan, en waarbij hem een bedrag van 1600 gulden in handen was gevallen. Dit trucje was z66 goe-d gelukt, dat hij het herhaald had en in September 1937 ook voor de Twen-tsche Bank de banden van een auto van de chocolade- fabriek De Baronie doorsneed, waarbij hij an- dermaal 1000 gulden buit maakte. De beide overvallen waren tot dusver vrij duister gebleven, hoewel de politie wel ver- moedde, dat al deze banden-snijderij de prak- tijken waren van den man. Thans is ook hier- in kl-aanheid gebracht en met de aanhouding van dezen fietsenstelenden bandensnijder heeft de Rbtterdamsche politie dan ook een goeden slag geslagen. De man is in het politiebureau aan het Sandelingplein opgesloten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3