WEK DE GAL IN UW LEVER OP C&ij ^o</<//t</rt„HIJNHARDTJES" UW i\^P is weer rustis en Predikbeurten Gemengde Berichten en U zult 's morgens „kiplekker' uit bed springen. HOEK. AXEL. ZELZATE. RECHTSZAKEN. WEGGELOOPEN KIND GEVONDEN. Mijnhardt's Zenuwtabletten MISLUKTE OVERVAL TE WEERT. DE GEFINGEERDE OVERVAL MBIT ECHTEN ROOF IN DEN HAAG. EUken dag moet Uw lever een liter gal in de ing#. Swanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on- *?e?Te ls' wordt Uw voedsel niet verteerd, het be- erft. Br vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt rerstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen *1 stoelgang neemt de oorzaak niet weg, .J?**! i? F LEVERPILLETJES zullen zorgen roor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel jerstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel Wn de gal te doen vloeien. HHscht Carter's Leverpilletjes, verkrtjgbaar bU apo- (Dekers en drogisten in flacons van /0.76. Ingez. Med ,,Sprong in het Duister" is een spannend tooneelspel dat nu en dan wel wat op een detective-story lijkt. Ernst en luim zijn er op een uitstekende wijze in verwerkt. Wat het spel betreft zij alleen vermel'd, dat de twee artisten waardoor het stuk als het ware ge- dragen werd, n.l. Eily van Stecklenburg en Cruys Voorbergh, -hun taak op schitterende WQze hebben vervuld. Vooral in het laatste gedeelte van het stuk waren hun prestaties subliemMaar ook de overige optredende dames en heeren kweten zich op uitstekende wijze van hun taak en deelden in de algemeen toegebrachte lof van het dankbaar publiek en werden nog vele malen terug voor het voet- licht geroepen. Het was weder een goed geslaagde avond. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Rolletje zwakstroomdraad, D. Maas, Sta- tionsweg. Collier, M. Lammens, Baandijk 53. Knipmes, W. Pichal, Molengang 3. Bruine wollen jurkband, v. d. Bruele, Noord- straat. Belastingmerk, P. de Doelder, Axelsche- weg 137. Dames armbandhorloge, J. van Wrjk, Oost- kade 2d, Sluiskil. Een electrische lantaarn, H. Donze, Cats- polder O 53. Zakmesje, Mej. de Dolder, Grenulaan 53. Belastingmerk, R. van der Have, Tuinpad 4. Belastingmerk, H. van Esbroeck, Nieuwe Kerkstraat 2, Sluiskil. Vulpotlood, J. L. Vercooiteren, Tholens- straat 78. Meisjespots, F. J. Emmaneel, Steenkamp- laan 63. Handbeschermer, P. Leunis, Van Steenber- genlaan 36. Blauw jongensjasje, A. Dobbelaar, Kraag 33, Zaamslag. Grijze mantelband, W. de Doelder, Wal- ravenstraat 2. Bos sleutels, J. Verlinde, Dijkstraat. Twee sleutels, Koevoets, Nieuwediepstr. 43. Balk 5X7, lang 5,70 meter, S. Hoogsteen, Tuinpad 2. Vulpen met glazen pen, M. de Pauw, Grenu laan 46. Ketting met slot, P. Gerreman, Tholens- straat 114. Portemonnaie met inhoud, R. de Pauw, Dahliastraat 6. Tortelduif, Notaris Van der Veen. Bestel- of vrachtauto-sleutel, Bureau van Politie. Vulpen (glazen), Bureau van Politie. Portemonnaie met inhoud, L. van der Hooft, Kerkhoflaan 33. Paar heeren-handschoenen, J. van Damme, Blokken 1/2. MEISJE TE VONDELING GELEGD? Gisterenmiddag werd bij aankomst van den trein te Hulst, omstreeks vier uur, op de bank in een der compartimenten aangetroffen een kindje van het vrouwelijk geslacht, van ten hoogste 6 weken. Het kindje werd ter ver- pleging in het R.K. Liefdehuis te Hulst opge- nomen. Er schijnen aanwijzingen te zijn, dat het kindje te St. Nicolaas in den trein gede- poneerd zou zijn. De politie heeft de zaak in onderzoek. Nader vernemen wij nog het volgende: Het is gewoonte, dat bij den trein, die om 3.10 uur uit St. Nicolaas vertrekt, de reizigers die goederen ten invoer in Nederland aan te geven hebben, den trein verlaten, terwijl tege- lijkertijd de conducteurs den trein controleeren en reizigers die in den trein zijn blijven zitten, terwijl zij in het bezit van bagage zijn, worden uitgenoodigd, zich naar den visitatiepost te begeven. Zoo gebeurde ook gisteren. In een afgesloten compartiment zag een der conduc teurs op een bank een kindje liggen. Ver- wonderd over de onvoorzichtigheid, een derge- lijk kindje achter te laten, bleef hij een oogje in het zeil houden. Toen na afloop der visitatie door de douane- beambten de moeder niet kwam opdagen, ontstond aldra het vermoeden, dat men met een vondelingetje te doen had. Een onmiddel- lijk ingesteld onderzoek wees uit, dat een der reizigers te St. Nicolaas een jonge vrouw met het gevonden kindje in een der wachtzalen had aangetroffen, terwijl het schijnt, dat deze ook een plaatsbewijs had genomen. Het vermoeden is dus gewettigd, dat deze vrouw het kindje in den trein heeft gelegd, en er zich verder niet om heeft bekommerd. Hedenmorgen was om trent het resultaat van het onderzoek door de politie nog niets bekend. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Februari is op het kantoor der posterijen alhier op spaarbank- boekjes ingelegd 116.835,77 en terugbetaald 52.374,17, derhalve meer ingelegd dan terug betaald f 64.461,60. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 59. HET BEDREIGDE HOTEL „DE ARDIJ". Woensdag is het request, dat in het hotel „De Abdij" ter teekening heeft gelegen en dat bedoelt te trachten de onteigening te voor- komen, voorzien van 317 handteekeningen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en in afschrift aan den Minister van Financien toe- gezonden. Ouderavond. Donderdagavonid werd in de Chr. school aan den Molenidijk de jaarlijiksche ouderavond ge- fooudem. Door het hoofd der school werd ge- refereerd' over „Huisgezin en School", terwijl edn der toeistuunsleden enkele schetsjes voorlas ontteemd aan het ikinderleven. Tijdens de paiuze was er voor de ouders gelegenlheid het werk der leerlingen te bezichtigen. Vooral de nut- tige handlwerken en de teakeningen hadlden de voile toelangs telling der aaniwezdgen. Gedien- stige dames zorgden voor tractatie. Ringvergadering. De Ring van Jong. Ver. op Gereif. grond- slag hield in de Geretf. kerk alhier haar ring vergadering. In de plants van den hear C. Herrelbout van Zaamslag, iwerd tot Ringtvoor- zitter gekozen de heer C. van 't Leven, van Ter Neuizen. Ongeval. Het achtjarig zoontje van den onderwijizer D. had het ongeluk zoodanig van de fiets te vallen, dat zijn been geforoken werd. Dokter Leenhouts verleende geneesfcundige hulp. Tooneelvoorstelling. In het gebouw der Hervormde Zondagschool alhier, had Woensdagavond tegen populaire prijzen een tooneelvoorstelling plaats die druk bezocht was en ten doel had de kas van de Zondagschool te versterken. Behalve een tweetal kluchtspelen werd op- gevoerd een tdoneelspel in 3 bedrijven ,,Mis- kend". De meerendeels jonge executanten speelden met een animo die menige oudere plankenrat ten voorbeeld kan nemen en zoo werd deze voorstelling wederom een succes, evenals dit Onlangs te Kijkuit het geval was geweest. Autobus uitgiebrand. Een autobus van den ondernemer Sch. te Sluiskil geraakte j.l. Woensdag op den z.g. „Sasdijk" door de e6n of andere omstandig- heid in brand, met het gevolg, dat blijkens de ons vertoonde foto's er slechts een verwrongen en waardelooze hoop oud ijzer is overgebleven. De bus werd bestuurd door een zoon van Sch. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bazar. De Chr. Harmonic „Hosanna" en de Chr. Zangvereen. „Asaf" alhier (beide onder leiding van den heer P. C. Brakman), hebben besloten tot het gezamenlijk organiseeren van een bazar, welke volgens de voorloopige plannen zal worden gehouden op 26 en 27 Oct. a.s. Ef werd uit de vereeniging een werkcom- missie benoemd, die een en ander grondig heeft voorbereid. De leden der vereenigingen zullen binnen korten tijd de gemeente ingaan om het doel van deze bazar te bespreken en hiervoor mede- werking te vragen. Gezien de prestaties der vereenigingen mag worden verondersteld, dat waar nog nimmer door een dezer vereenigingen een bazar werd georganiseerd, niet tevergeefsch een beroep op de burgerij zal gedaan worden. Het Centrum Ibrengt in het zeer spannemde programma van deze week als hootfdnummer Tarzan's vlucht. iHieruit moet men concludeeren, dat Tarzan de jungle ontvlucht, maar alien die dit vneeizen., oim diaardoor de kans op toekomstilge avontu- ren mis te loopen, kunnen wrj geruatstellen, want Tarzan vlucht niet. Integenideel, hjj nes- telt zich met zijn Jane des te warmer in het oerrwoud, alien erfenissen en testaJmenten ten spdj.t. ■Voor dat het echter zoaver is, wordt er een 'kiwantum avonturen opgedischt, zoo sensatio- neel en zoo thrilling, dat imen de haren wei met een goed soort pomimade tegen den sche- dlel mag kleven, willen zij niet keer op (keer te iberge rijzen. Twee familieleiden van Jane, die met haar Tarzan het leven in de rauwe jungle verko- zen heeft haven hiet Londensche season, komen haar opsporen, daar haar aaniwezigheid in Londen dningend gewenscht is. Zij heeft o.m. een flank vermogen geefrd. Die familieleden vragen iden steun van een capitain Fry (John Buckler), 'die zich rechtschapener voordoet, dan hij 'is, want als het er op aankomt, pro- beert hij die familieleden iuit te leveren aan het hoofd van de Gaboni's, een zeer omvrien- delijk siag lieden, die hun gevangenen ver- scheuren, zooals u en iik een kippenhoutje, ter wijl hij Tarzan in een kooi naar Europa tracht te brengen, can met hem op de wereldtentoon- stelling te Parijis grof geld' te verdienen. Dank zij Tarzan en diens olifanten kornt hier echter niets von, al lis de prijs hiervoor een serie neergeschoten, 'in afgronden tudmelenden en in moeras'sen verzinkenide inboorlingen. V66r de pauze gaat de film Geheime code. Een rolprent, die voor het andere hoofd- nummer niet onider doet en daarbij' een onder- werp behandelt idat vooral tijdtns de wereld- oorlog de algemeene belangstelling had, want W'ie zal zeggen hoeveel menisdhen de oorlog- voerende lamden in dienst hadlden om de ge heime codes van den vijand te ontcijferen en wie zal zeggen hoeveel menschenilevens zrjn te betreuren geweest doordat de experts er in slaagden achter de beteeikenis van de codes te komen. Geen wonder dan ook, idat de oor- logrvoerenden telkens een anldere code invoer- den, want het 'diuunde in den. regel niet lang of de gebruikte code iwerd oratdekt, met ge volg dat men den daarop volgenden dag in de bladen kon lezen, dat (vijandelijke duikbooten een transportschip hadden getorpedterd, of dat de vijand op de hoogte bleek van groote troepenverplaatsingen of de komst van- muni- tietreinen. Er was spanning en de draadlooze seinen werden. voortdlurend opgevangen. om direct te worden ontleed. Hoe dit alles in zijn werk ging wordt in deze boeiende film ont- sluierd, waarbij men- zien zal, dat de spion- nagadienst en oontra-spaonnagedienst hierbjj een groote rod verviulde, waaraan dan ook enorme kapitalen werden uitgegeven. Het leiven van cen spion of spionne is vol avontu- ren, tot zij eindelijik het sladhtoffer van hun gevaarlijk beroep worden. Het mond- en klauwzeer wijkt. De plaag van het mond- en klauwzeer wijkt meer en meer. Bij Konkinklijk besluit is be- paald, dat alle markten en jaarmarkten voor herkauwers en varkens, per 14 Maart a.s., weer worden heropend. Deze markten waren bij Koninklijk Besluit gesloten om uitbreiding van deze plaag zoo veel mogelijk tegen te gaan. (Ingez. Med ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDELBURiG. Zitting van Vrijdag 11 Maart 1938. Poging tot oplichting. H. J. J. v. d. V., oud 64 j., landbouwer, wonende te Koewacht, had zich te verant- woorden wegens poging tot oplichting. Op 16 December 1.1. werd door de kommiezen onder de gemeente Kapellebrug een bruine overjas in beslag genomen, welke de zoon van ver- dachte droeg, en wel op grond dat de belas- tingambtenaren aannamen, dat men die jas frauduleus Nederland trachtte in te brengen. Op 21 December d.a.v. vervoegde zich ver- daehte bij den Ontvanger der Dire etc Belas- tingen te Kapellebrug, deze een kwitantie toonende, ten bedrage van 30, waaruit zou moeten blijken, dat die in beslag genomen jas in October 1937 bij zekeren Warrens te Ter Neuzen was gekocht en dus op 16 December 1937 die jas niet uit Belgie kon zijn ingevoerd. Verdachte verzocht genoemden ontvanger hem op grond van die kwitantie de jas terug te geven. Genoemde ontvanger vertrouwde de zaak niet en nam de politie in den arm. Uit het door deze ingestelde onderzoek kwam vast te staan, dat verdachte in October wel een jas hq Warrens had gekocht, doch dat dit een andere jas was dan die welke door de belastingambtenaren werd aangeslagen. Verdachte was niet verschenen. Eisch 1 maand voorwaardelijk en 75 boete of 3 maanden hechtenis. EEN DEVIEZENPROCES TE GRONAU. Men meldt aan de N. R. Crt.: In de op korten afstand van Enschede ge legen Duitsche textielstad Gronau is een devie- zenproces gevoerd voor het Sondergericht uit Dortmund, dat speciaal voor deze gelegenheid naar Gronau was overgekomen. Voor deze zaak bestond ook aan Nederlandsche zijde groote belangstelling, daar de Nederlandsche belangen er ten nauwste mee gemoeid waren. Terecht stond de 63-jarige, vroegere ver- trouwensman van een groote textielfirma uit Gronau G. P., wien ten laste werd gelegd, dat hij aan transacties met een Enschedesche on- derneming f 120.000 zou hebben verdiend, welk bedrag hij niet aan de betrokken deviezen- instanties zou hebben opgegeven. Toen in 1933 in Duitschland de z.g. amnestie voor deviezen- overtreders werd afgekondigd men kon toen alsnog straffeloos aangifte doen van zijn zich in het buitenland bevindende vermogen gaf verd. op, dat hij 55.000 in Nederland had staan. Hij werd er thans van beschuldigd een bedrag van ruim f 64.000 te hebben verzwegen. Het ging er bij deze zaak om te bewijzen, dat de verd. inderdaad een bedrag van 64.000 op een Nederlandsche hank had staan. De zitting van het Sondergericht was als open- baar aangekondigd, maar een Nederlandsche persvertegenwoordiger, die alle mogelijke stappen had ondernomen, heeft tevergeefs getracht tot de zitting te worden toegelaten. De president van het Sondergericht deelde hem mede, dat de zitting volkomen openbaar was, maar dat de buitenlandsche pers geen toegang had. Tot de publieke tribune hadden slechts enkele personen toegang, inhoofdzaak douane- beambten in burger. In Enschede interesseerde men zich vooral voor het eventueele verschrjnen van een Nederlander als getuige. Deze was echter niet opgeroepen. Toen twee hooge ambtena- ren van de Duitsche douane werden gehoord, werd de zitting geheel besloten. De betrok ken ambtenaren moeten verklaringen over de wijze, waarop zij er in geslaagd waren achter het Nederlandsche bankgeheim te komen, hebben afgelegd. De andere getuigen legden voornamelijk verklaringen af over de gevoerde transacties met de Enschedesche firma. Verd. beweerde, dat hij deze niet voor zich zelf doch voor zrjn fabriek had gevoerd. Tegen hem werd echter twee jaar tuchthuisstraf en 30.000 R.M. boete geeischt. Verd. P. had twee advocaten, resp. uit Gronau en uit Dusiseldorp. 'De laatiste, dr. Rosen, is een in grootie devieizenprocessen zeer bekende advocaat. Deze betoogde, dat het hier ging om het bewijs, dat P. 64.000 in Nederland zou hebben. De mededeelingen hier- over waren afkomstig van een ingezetene van Enschede, die vroeger werkzaam was op het kantoor van de onderneming waarmede P. zaken had gedaan. De verdediger achtte der- gelijke mededeelingen geen bewijs, waarbij hij de betrouwbaarheid van den getuige sterk in twijfel trok. Deze had eerst getracht chan tage met zijn beweerde wetenschap te plegen en toen dat mislukte had deze Nederlander in Duitschland aangifte gedaan. Een kroon- getuige, die zelfs niet op de zitting was ver schenen, kon de verdediger niet aanvaarden. Na langdurige beraadslaging heeft het Sondergericht daarop verd. wegens gebrek aan bewijs, vrijgesproken. Hij werd onmid- dellijk in vrjjheid gesteld. ZONDAG 13 MAAKT 1938. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., de (heer Van Bonizel, zendeling op Halmahera. SLUISKIL. 9.30 u. en 2 u., de heer K. P, van der Graaf. HOEK. 9 u., zeaudelinig J. H. M. van Bon-zel; Z u., Ds. E. Raams. AXEL. 9 u., Ds. Raams, van Hoek; 2 u., lees- dienist. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. W. Kore- vaar. KLOOSTERZANDE. 9.30 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., leesdienst. PHILIPPINE. 2.15 u., Ds. Van Oeveren, van Axel. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. G. W. van Houte. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. Vink AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post; bed. H. A. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u. en 2 u., Ds. A. Verhage, van Middeliburg; 5.30 u., leesdiensit. AXEL. 9 u. en 2 u., Ieesidien'st; 6 u., Ds. A. Verhage, van Middeliburg. Nederduitsch Gerefoi-meerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., Ds. Baaij, van Tholen. Evangelisatiegebouw Othene. 6 u., Ds. G. W. van 'Houte, van Ter Neuzen. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. MET HET GELD VAN PA OP STAP. Twee Middelburgscihe jongens zijn de ouder- lijike woning te Middeliburg ontvlucht. Een hunner had een aanizienlij'k bedrag bij izich, dat aan zijn ouders toebehoorde. Per motor- fiets to'gen de jongelui naar Antiwerpen, iwaar zij 's nacbts in ibeschoniken toest-and aan- (kwamen. Toen hun in een cafe geen dranik meer werd verstrekt, lbsten zij vier schoten op den her- bergier, waarna zij de vludht namen, acihiter- volgd door eenige politie-agenten. Tijlde-nis de achtenvolginig loste een van de jongelui een sclhot op een agent. Toen zij waren gegrepen, bleeik dat de scho ten waren gelost met een alarm-pistool. In (hun bezit werden echter nog een geladen re volver en een dolkmes gevonden. iDe jongens, diie 19 en 20 jaar oud zijn, zijn voorloo-piig in bewaring gesteld. Dinsdagavond te ongeveer half elf toen de gemeente- en rijkspolitie van Arnemuiden op den Rijksweg richting Sloedam surveilleerden, bemerkten zij bij een boom een 12-jarig meisje dat totaal verkleumd en verstijfd van koude was. Daar de arme .kleine, vermoedelijk van de geleden ontbering bijna niet kon spreken, werd zij mede naar Arnemuiden genomen, alwaar zij zich bij een kachel en met warm drinken spoedig opknapte. Toen vertelde het kind dat zij woonachtig was te Vlissingen. Daar de verstandhouding tusschen haar en haar stiefmoeder minder goed te noemen was en haar vader in Oo-st-Indie vertoefde, had zij het plan opgevat om na schooluitgan-g naar haar opoe, welke In Delft woonachtig is, te gaan en den afstand te voet af te leggen. Zij bracht het echter niet verder dan den Sloe- dam; gelukkig maar voor de kleine, daar zij wanneer men haar niet gevonden had, den geheelen nacht in de open lucht had moeten doorbrengen wat zeker ernstige gevolgen zou hebben gehad. Na den nacht in een warm bedje te hebben doorgebracht werd zij op ver- zoek van den burgemeester dezer gemeente op transport gesteld naar Vlissingen en aan haar stiefmoeder terug gegeven. (VI. Crt.) BEMANNING VAN ZWEEDSCH SCHIP AAN DEN DOOD ONTKOMEN. Omtrent de redding van de veertien opva- renden van het nabij de Deensche kust gezon- ken Zweedsch stoomschip „Birma" door de bemanning van den Katwijkschen motor- trawler „Java", meldt de Msb. het volgende: De ,,Birma", die in Gothenburg thuis be- hoorde en 603 br. reg. ton meet, was met een lading suiker op weg van Gdingen naar Hull, toen het op de Noordzee overvallen werd door een storm. Ter hoogte van Doggersbank ge- komen, sloeg het schip lek, zoodat de pompen in werking moesten komen, teneinde het schip drijvende te kunnen houden. Aanvankelijk ge- lukte het den Zweden, met de pompen het in- dringende water te bedwingen, zoodat gehoopt werd veilig de Engelsche kust te kunnen be- relken, totdat de storm tot een orkaan aan- groeide en de kapitein het beter oordeelde naar de Deensche kust terug te keeren. Steeds steeg het water in de ruimen, zoodat de hulp moest worden ingeroepen van den motor- trawler K.W. 159 (Java), welke zich in de nabijheid bevond. De Katwijksche schipper stemde toe het schip naar een veilige haven te begeleiden, omdat van eventueel sleepen van het schip door den hevigen storm geen sprake was. De hulp moest dan ook voorloopig be- perkt blijven tot, indien het gevaar grooter werd, het van boord halen van de bemanning. Den Sen Maart in de nabijheid van Hirtshals, op 20 mijl uit de kust, deden de pompen het niet meer, zoodat het water meer en meer steeg en zelfs in het stookruim drong. De positie van de vrachtboot werd van dien aard, dat besloten werd het schip te verlaten, om dat het toch niet meer te behouden was. Twee der opvarenden waren reeds over boord gesprongen en naar de ,,Java" gezwom- men, zoodat deze spoedig In veiligheid waren. De overige lecten der bemanning van den Zweed kwamen na een moeilijken tocht met de scheepsboot aan boord van het Nederland sche visschersvaartuig, zoodat alien gered waren. Nadat de Zweedsche kapitein zich overtuigd had, dat zijn schip in de diepte was verdwenen, zette de trawler koers naar Fre- drikshaven om de geredden aldaar aan land te brengen. De kapitein en zijn mannen waren vol lof over het beleid en de redding van de opvarenden van de ,,Java", welke drie dagen in de nabijheid was gebleven van het in gevaar verkeerende stoomschip. VERDUISTERING VAN j 9000. De Eindhovensche recherche heeft voor den officier van justitie te 's-Hertogenhosch geleid den 35-jarigen boekhouder A. J. C. v. D. uit Veldhoven, die verdacht wordt van verduiste- ring van 9000 te Eindhoven in de jaren 1934 tot 1938 gepleegd. Hij is in het huis van be waring opgesloten. DE MOORD TE TILBURG. (De nasporinigen, welike de politie te Tilburg heeft ingesteld om eenig Iicht te kunnen wer- pen op den mysterieuizen moord op de 19- jardge A. Reinders, die Zondagavond op een eeruzamen weg aan den Heiikant te Tilburg is doodgestoken-, zijn tot heden zonder succes ge bleven. Allerlei getuigendssen brengen het niet verder dan tot vage aandiuidingen, welke de politie geen enikel spoor bieden. Ook heeft het onderzoek met pol'itieihoniden niets gefholpen. Ouders, nooh vrienden of kennissen weten evenmin aanwijzingen te geven, welke op eenige relatie van het meisje met vreemden zouden kunnen wijizen. De onibelkende dader moet in elk geval in een oogiwenk gehandeld hebben, waint slechts enkele miniuten verlie- pen tussclhen het afscheid van de vriendinnen en de ontdeikking van het neergestorte meisje door een paar minderjarige jongens, die haar tagetmoet waren gekomen. De eenige getuige, die iets positiefs kan verklaren, is een in de nabijhaid wonende boer, De Beer ge-naamd. Hij zag de jongens en het meisje op alkaar toekomen, maar bsmerkt-e daarbij niets bij- zonders en ging daarom zijn stal binnen. Plot- seling hoorde hij luid gegil en daarna gekreun. Toen hij toesnelde lag het meisje reeds ziel- togend op den gnond, tot groote omtsteltenis van de jongens, die zich in allerijl naar de marecihauss6e begaven. De landbouwer heeft het meisje met dekens en kussens verzorgd, maar na enkele minuten gaf het den geest, zonder nog iets te hebben kunnen uitbrengen. Van den dader, die, door de -duisternds be- gunstigd, de laniderijen langs het Wilhelmina- kanaal moet zijn ingavlucht, heeft geen van deze getuigen iets gemerkt. Een aanvankelijk gearresteerde landlooper moest wegens een behoorlijk gecontroleerd alibi, aanstonds in vrijheid worden gesteld. Dinsdag heeft dr. Hiulst uit Leiden de sec- tde op het lijik verricht en daarbij is komen vast te staan, dat de toegebrachte steetk in de hartstreek met een scherp, lang en puntig voorwenp den dood tengevolge moet hebben gehad. Een andere lichamelijke aanranding of verwonding is niet kunnen iworden geconsta- teerd. Het stoffelijke cverschot is na de sec- tie vrijgegeven en Dondei'dagochtend in de parodbie Groeseind op het R.K. kerkhof ter ruste geleigd. Een spoor gevonden? Hiet onderzoek n-aar den moord op mej. A. Reijnders te Tilburg, is, naar de Telegraof meldt, nog in vollem gang. Woemsdagmorgen heeft de politie een medadeeling ontvangen, dat een jongeman in blajuwe overall, die Dinsdag bij een groepje nieuwsgierigen op de plaats van het misdrij-f stond te praten, aan de omstanders heeft verted-, dat hij Zond-ag- avond eveneens over de Heikantschebaan heeft gewiarid-eld. Het was al laat en veel wandelaars waren er niet te bekennen. Plot- seling ont'moette hij tiwee jonjgens, die .im druk gesprek gewiikkelid waren. In het voorbijgaan had lpj nog juist de woorden gehoord: irAls ik haar zie, steek ik haar kapot", Daar de politie deze m-cdedeeling van het grootste be- lang acht, verzoeikt zij den persoon, die (be- d'oelde woorden van de jongens opvting, rfch ter^bond bij haar te medden. P. de Laat, een van de jongens die mej. Reijnders stervende hebben aangetroffen, deelde aan het blad op de vraag, wat hij op dat late uur aan de Heikantschebaan moest doen, mede, dat hij en zrjn kaimeraad tussclhen negen uur en halftien op den zand/weg, welke op de Heikantschebaan uitlOopt, -liepen om daar een kameraad te treffen, die ddesn dag met een meisje was uit geweest. De jongelui zouden ekander op een afgesproken tijd in de amgevtag ontmoeten. Verder werd medegedeeid, dat itwee paartjes moeten zijn gepasseerd; een van deze, waar- van- het meisje in Tilburg woont in de buurt van de misdaad en de jongeman in Goirle, bou nog met het slachtoffer hebben gesprokien. Mej. Reijnders 'moet toen nog hebben mede gedeeid, wat haar overkomen was en moge lijke aanwijzingen hebben gegeven, waarop het paartje zich flings uit de voeten moet (hebben gemaakt. De politie volgt thans dit spoor, dat mogelijk opheldering kan brengen in -deze mysterieuze zaak. uUnHr Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) WEER EEN BGROOVING IN DE RESIDENTIE. Woensdagmiddag is te 's-Gravenhage een berooving gepleegd in een perceel aan de Nieuwe Haven. De bewoners, een 39-jarige vrouw en een 45-jarige man, zijn Donderdagochtend in arrest gesteld. Toen eenige rechercheurs van de zedenpolitie zich Donderdagochtend bjj de woning vervoegden, werd hun de toegang ge- weigerd. Zij zagen zich genoodzaakt, de deur met een breekijzer te forceeren. De twee verdachten zijn in een arrestanten- wagen naar het hoofdbureau van politie ge- bracht. Donderdagavond om zeven uur heeft een nog onbekende man getracht een overval te plegen in de Boerenleenbank te Weert. Omstreeks dien tijd drong een man het kan toor van de Boerenleenbank binnen en hield den kassier, die van een achter het kantoor gelegen lokaal, waar zich het geld bevond, het kantoor wilde betreden, een revolver voor. De kassier had nog de tegenwoordigheid van geest de deur, welke de twee lokalen Scheldt, dicht te werpen en deze af te sluiten om eoo- doende den man te ontwijken. Deze heeft toen in het blinde weg enkele schoten op de deur gelost, waarbij de kogel-s door het paneel drongen, doch de kassier niet geraakt werd. Ten einde de aandacht van voorbjjgangers te trekken, wierp de kassier een der vensters van de kamer, waarin hij zich bevond, open en schreeuwde luidkeels om hulp. Daarna nam de indringer de vlucht, nog voordat enkele passeerende soldaten, die zich voor legeroefeningen te Weert bevinden, het kantoor waren binnengekomen. De marechaussde, die het onderzoek in han- den heeft, is den verdachte, die -per fiets de vlucht heeft genomen, op het spoor. Op den avond van 5 Januari hadden drie jongelieden een overval geensceneerd bij de familie Buis aan den Westduinweg, hoek Kra- nenbui-gerweg te 's-Gravenhage. Toen de familie des avonds thuis kwam vond zij het zeventienjarige knechtje op den vloer liggen. Het huis was nauwkeurig nagesnuffeld en er waren enkele bankbiljetten van 10 en een groot aantal sieraden meegenomen. Uit het onderzoek bleek, dat de jongen met twee kornuiten den overval in sc&ae had ge- zet en dat hrj zelf voor slachtoffer had gefun- geerd. Een van hen werd in den loop van den nacht nog gearresteerd. De laatste van het drietal, die als de voomaamste verdachte wordt beschouwd, had echter de beenen geno men en was onvindbaar, hoewel naam en slg- nalement bekend waren. Woensdag is de Haagsche politie er in ge slaagd dezen vluchteling, den 25-jarigen B. J. L., die er met den buit vandoor was, te Ant- werpen te arresteeren. Het bleek, dat hij zich sinds 6 Januari in Belgie heeft opgehouden. Hij is naar Den Haag overgebracht, waar hij in het hoofdbureau van politie is opgesloten. COMMISSION"VA1K GEARRESTEERD. Wegens verduistoring van goederen tot een bedrag van f 1200 en ter zake van bedriege- lijke bankbreuk heeft de gemeentepolitie te Winschoten in het politdebureau opgesloten den in staat van faillissement verklaariden commissionnair H. O. aldaar. De man heeft bekend van verscirUlende zakienrelaties uit Oost-Groninigen, vooral van lanldibouwers, iin zijn tawaldteit van commis sionnair verduisteringen te hebben gepleegd tot het bovengenoemde bedrag. Teivens heeft hij bekenid goederen aan zijn faillissement te hebben onttrokken. BRAND TE WINSCHOTEN. Te Winschoten heeft een felle brand ge- woed in een nieuiw winkelpand in de Lange- straat, toebehoorende aan den manufacturier J. Bbven. Het perceel wordt gedeeltedijk be- woond door den heer L. Meijer, die een handel in radio-artikelen heeft. In de werkplaats van dezen huurder is de brand tegen twee uur uit- gebroken. De toewo-ners werden gewekt toen het vuur de slaapkamer dicht was genaderd. Zij konden zich echter door het insiaan van een ruit in veiligheid stelilten. De heer Meijer verwondde zich ernstig door de glasscherven, zoodat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De forandlweer kon niet verhinderen, dat de radiozaak gnootendeels uitbrandde. Het daar- naast gelegen manufacturenpakhuis van den heer van Boven werd ook bjjna geheel door het vuur vemdeld. Verzekering dekt de schade. DE OVERVAL MET ROOF IN DEN HELDER. In verband met den overval met berooving, welke Dinsdagavond bij het Timorpark in den Helder is gepleegd, is de plaatselijke politie den geheelen nacht en den geheelen Woens dag bezig geweest met het onderzoek. Nage- noeg de geheele recherche heeft daaraan deel- genomen. Er wordt een bepaald spoor gevolgd, maar de politie is er nog niet in geslaagd de hand op de daders te leggen. Thans worden twee personen opgeepoord, die zich even na den misdaad op den MMden- weg bevon-den. Zij waren gekleed in een (blauwe tnui en 'liepen in de richting van de stad. De toestand van 'het slachtoffer is gunstig.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 6