Nederlandsche huisvrouw! Laat U niet verblinden: Men moet het in de lengte QL in de breedte vinden. Wat goed is, moet betaald, Zoo is 7 eenmaal op aarde: Persil b I ij ft steeds Persil, Vandaar haar groote waarde En als van de Persil De prijs ineens zou dalen, Zou 7 Nederlandsch Publiek 7 In kwaliteit - betalen. Clinge Doorenbos TER NEUZEN, 11 MAART 1938. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. Ingez. Med. ONTWERP ELECTRICITEITSWET. (Het college van Geid. Staten van Zeeland heeft, volgens de VI. Crt., een uitvoerig adres aan de beide Kamer8 der Staten-Generaal ge- zonden betredfende het wetsontwerp nopens het steilen van algemeene regelen tear zake van de electricdtedfsvooiziening. Tegen dlt wetsontwerp heeft het college, zooals in het adres vermeld, emstiige Ibezjwaren en het col lege zou in zijn taak te kort schieten, indien het zijn bedenkingen niet ter kennis hracht van de votkevertegenwoordiging Met tal van argtuanenten wordt, voligens het Vollksblad, in het adres het we tsontwerp bestreden en wordt hetoogd, dat de electrici- teitsvoonziemmg, in het bijzomder die ten plattelande, niet in het minst door de zorgen der provinciale besturen is uitgegroeid tot een bedrijf, waarin millioenen zijn vastgelegd. In diikiwerf moedlijike jaren heibben de provin ciale (besturen aan deze materde hun zorg en aandacht gefwrjd, zander eenigen steun of hulp van de zijde van het Rijk. Het is daaram, al- dus het adres, zoo min rechtvaardig als bil- lijfc, dat het Rijk tJhans zou trachten, die be- drijven met welker gestie het tot dusverre steeds gesehroomd heeft, zich in te laten, onder zijn wettelijke voogdij te steilen, zander j oak maar eendgenmate de noodzakelijkheid j of zelfe wenschelijkheid dier voogdij aan te j toonen. f Daaram, zoo hidden de conclusies, worde j nog tijidig afgewend het gevaar voor een Btaatsvootgdij, die door 3e gestie der provin- oies in het vertoden allerminst wordt ge- j rechtvaartdigd en die al evenmin haar grand I kan ivinden in hetgeen van de toekomst wordt verwacht, dooh die wel tens de eerste schrede i zou kunnen zijn op den weg naar staats- exploitable van iets, wat, naar toch wel over- tuigend is geble'ken, bij de lagere organen van j den Staat in volkoanen veilige hand en is. EEN ONAANGENAAM AVONTUUR, DAT GOED AFLIEP. j (De bemanning van het visschersvaartuig Aran. 22, eigenaar schipper Van Eelzen, heeft, meldt de Midd. Crt., Dinsdag een onaange- naaim avontiuur ibeleefd. IHlet is bekend, dat deze visschers zich niet storen aan mist am ter vischvangst te gaan en zoo vertrok de Arm. 2)2 Dinsdagmorgen tegen 6 uur uit de visschershaven te Vlissin- j gen, hoewel het op zee potdik was. De eb was ingetreden, dus iging het voor het stroampje zeetwaarts, waaribij gelukkig niet hard werd gevaren. Het is de geiwoonte, dat deze scheep- jes diicht onder den wal varen, wat de opva- renden thans noodlottig is geworden, want door den mist zag men aan boord niet het licht van het Nollehoofd, de in zee uitsteken- de pier vlaik op de boeht van den Nolledijk. De Arm. 22 schoof dwars over het paalhoofd en bleetf roerloos vastzitten. Wat de opvaren- den ook prolbeerden, er was geen beweging meer in het scheepje te krijgen. Het water begon intussohen sneller te val- ien en eenigen tijd later lag de Anm. 22 hoog en droog op de palen. Het (bleeik toen, dat het scheepje gelukkig geen averij had opgeloopen, wat voor den schipper een groote geruststed- ling (was, daar zijn scheepje niet is verzekerd. 's Ajvonds amstreeiks zes uur, bij hoog water, is de Anm. 22 vlot gekomen en toen werd on- (middellijik de haven van Vlissingen weer op- gezocht. Hoewel er dien dag dus niets gevangen was, was men aan boord knap blijde, dat dit avontiuur zoo gelukkig was afgeloopen. DE DUBBELE MOORD TE VLISSINGEN. Rekentenissen en aanwijzingen. Vorige week was het een jaar geleden, dat het echtpaar Lauwereins te Vlissingen werd vermoord. Naar men weet zijn in Augustus 19)37 de varensgasten B. de K. en L. B. uit Maassliuis als verdachten gearresteerd, terwijl 25 Deicemlber j.l. de derde verdachte, D. v. T., is ingerekend (De Vliss Crt heeft in veriband met den ,,ver- jaardajg" van het misdrijf gepoogd aan iden weet te komen, hoe ver de justitie thans met haar ondenzoek is gevorderd. Het blad ver- nam, dat de verdachte B. ,,veelzeggende be- kentenissen" heeft afgelegd. Zoo zou hij heb- ben toegegeven met zijn medeverdachten naar cafd Keersitois te zijn gegaan met de bedoe- ling te stelen. Verdachte v. T. heeft op den uitkijk gestaan en kiwam op een gegeven oogenlbliik waarschuiwen, dat er een agent aan- kiwam; het ondenzoek heeft uitgewezen, dat dit laatste indendaad het geval is geweest. Volgens de verklaringen van verdachte B. zou de cafehouder, de 75jarige Lauwereins, door verdachte v. T. zijn neergeslagen. De man stortte op den gronld, waarschijnlijik bewuste- loos en werd toen door verdachte de K. bij een been naar voren getrokiken. De K. heeft toen zijn zakiken leeggehaald en de sleutels aan verdachte B. gegeven, die deze bij zich stak. Toen B. daarop zei, dat het slachtoffer nog kreunde, werd de moord gepleegd door den cafehouder te steken. Het staat nog niet positief vast, wat er met de vrouw is gelbeurd. Uit de bekemtenissen van verdachte bijkt vender, dat de daders bij de Keersluisbrug het ontvreamde geldkistje hebtoen geopend met de sleutels, die de K. uit de zaikken van den cafehouder had gehaald. Het kistje is te water gegooid. Toen men later bij het onder- zoek o.m. met een sterk magnetische dreg het water ter plaatse afvisdhte, werden, naast andere voorwerpen niet minder dan 5 messen opgehaald. Tegen de verdachten bestaan, behalve de beikentenissen van B., ook nog andere aan- wijzingen. Ten aanizien van verdachte van T. heschikt men brjv. o.m. over de volgende ge- gevens: Toen de beide andere verdachten werden gearresteerd, is van T. indertijd als getuiige gehoord. Direct daama is hij naar de woningen van de beide andere verdachten ge gaan en heeft daar zenuwachtig gezegd: ,,Als je iets van die reis hebt, dat verdaeht is, doe dat dan weg; je mag er niets van in huis houden!" Op de terugreis van Madagascar heeft hij ook verschillende dingen gezegd, die te denkien gaven. Zoo moest hij te Port-Said op een andere sleepboot overstappen en heeft toen tegen een der opvarenden gezegd: ,,Jij in mijn plaats en Dirk (dat is de voomaam van dozen verdachte) met Kerstmis achter de tralies". Het laatste is uitgekomen. IBij een andere gelegenheid heeft hij ge- zegd: ,,Wil je gelooven, dat die zaak geen dag uit mijn gedaehten is". Een brief, die hij uit Oran aan zijn vrouiw wilde zenden, werd niet verstuurd, doch later in zijn bagage aange- t raff en; ook deze bezat zeer bezwarende aan- wijzingen. En na de me ergenoemde reis met de ,,Pieter de Bitter" kwaan deze verdachte thuis met geld, waarvan hij in een gesprek zei, het te moeten deelen met de K. en B., de beide andere verdachten. OP HEETERDAAD BETRAPT. Dinsdagmorgen liepen te Oost- en West- Souburg, volgens de Vliss. Crt., twee meisjes uit een der woonwagens staande aan de stort- plaats te Middelburg met veters te leuren. Een hunner hield zich evenwel ook nog met andere practijken op, Uit een winkel aan de Kanaalstraat nam zij van de toonbank een pakje boter weg en zou dit juist in haar tasch brengen toen de winkelier haar hierop be- trapte. Van dit geval werd bij de politie aan- gifte gedaan. Deze nam het imeisje eenigen tijd in verhoor en maakte proces-verbaal op. TER AARDE BESTELLING VAN WIJLEN MEVR. MIDDELKOOPVAN DER MEIJ. Woensdagmiddag had in het gymnastiek- lokaal van Kinderzorg de plechtige rouwdienst piaats voor wijlen de directrice der stichting, mevrouw Midldelkoapvan der Metj,, zulks onder leiddng van den voortzitter, Ds. D. J. Vossers. Tegenwoordig waren het besbuur, het personeel en de pupillen. Na den dienst begaven de kinlderen zich onider leiddng van het personeel naar de aig. begraafpaats, terwiji op het terrein de ljjk- stoet werd gevonmd, bestaande uit den lijk- wagen, 8 volgrijtuigen en een volgauto, waar in met de f&milieledeu en vrdenden, ook de leden van het bestuur der stichting hadden plaats genomen. De kist was gedekt met verschillende kran- sen en rouwtakken, waaronder van het be stuur, van het personeel, van oud-venpleeg- den emz. Op de begraafplaats waren behalve de kin- deren en hun begeleiders ook vele andere be- langstel'enden (bijeen. Toen de kist op het graf was geplaatst, trad Ds. Vossers naar voren am namems het (bestuur uiting te geven aan hetgeen bij alien leeft bij dit plotseling heengaan van de direc trice, die meer dan 15 jaar bij haar werk trouiw was in het kleine, en moeder wilde zijn voor alien. De pupillen en ook de aaniwezige i oud-pupillen zullen zich alien wel goede woor- den en raadgevingen van de overledene herin- neren. Woorden van hartelijke deelneming sprak de voorizitter tot den heer Middehkoop, die men kent als niet behoorende tot hen, die geen hope meer heibben. Zeker zal hij een tijd krijgen, dat hij zich eenzaam en verlaten ge- voeld, maar dan zal hij zeker zijn toevlucht netmen tot God. asTamens het personeel sprak de heer B. L. Westenlberg woorden van afscheid en ter na- gedachtenis van de directrice, die zoo geheel met het personeel mede heeft geleefd, wat spr. zelf nog kortgeleden ondervond, toen hij zeif een ziwaar verlies te dragen had. Het is een troostende gedachte, dat de overledene steeds her aid was te gaan naar Jeans Christus. Men staat aan dit graf in eer- Ibied tegenover God. Spreker herinnert aan het: De Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen, de Naam des Heeren zij gelooft. Spr. eindigde met een Rust Zacht. Naimens hen, die op Neeilbosch werkzaam zijn vertolkte de heer van Maveren, hoe na 15 jaar de heer en mevrouw Middelkoop daar nog altijld in gioote waardeering voortleven en hij sprak dan ook woorden van hoop, dat bet den heer Middelkoop gegeven moge zijn, het werk voor de verwaarloosde jeugd voort te zetten. Ds. P. J. F. van Voorst Vader nalm vervol- gens het woord en las voor uit Gods woord, waama hij voorgdng in gebed en de aanwezi- gen venzocht samen te zingen Geiz. 130 6. Nadat de kist in de groeve was neengelaten, trad de heer Middelkoop naar voren, om God te danken, dat Hij hem detze vrouw heeft ge geven am gedlurende 22 jaar, eerst 7 jaar voor de weeizen en daama 15 jaar voor de verwaarloosden, samen te artoeiden. Spreker durft te zeggen, dat zij vel'en tot hulp en tot zegen is gefweest. Toen zij dit werk begon, dachten velen, dat zij het niet zou kunnen volhouden, zij heeft het 22 jaar gedaan, tot Zaterdagmidldag 5 uur toe. Zij was niet sterk van lichaam, maar haar geest was toch sterk. Zij zag er tegen op haar werk neer te leggen en rust te gaan namen. Thans heeft God hahr het afscheid makkelijk gemaakt. Spr. hrengt dank tot hen, die spraken; tot de ver- pleegden en oiud-verpleegden voor wat zij voor de overledene zijn geweest en ook dank voor de bloemen. Spr. en de overledene hielden niet van uiterlijik vertoon, maar toen men hem vroeg of men bloemen zou brengen, heeft hij daarop bevestdgend geantwoord, omidat hij wisit, dat mervTOUW Midldeikoop steeds zeer dankbaar was voor bloemen. Hiema verlieten alle aanwezigen onder den indruk van de plechtigheid den doodenakker. LUXOR-THEATER. Cafe Metropole. Adoiphe Menjou is de volmaakste maitre d'hotel onder de actteurs, en de volmaakste aoteur onder de maitres d'hotel. Hoe dat zij, hij is in ,,Cafe Metropol'e" een voortreffelijke maitre d'hotel en als vele voor- treffelijke menschen heeft hij 6en izwak. Hij speelt. Hij, heeft den ongelukkigen kassier van Cafe Metropole, zijn vriend, alreeds een millioen francs doen verdiudsteren vanwege zijn zonden aan de groene tafel, en als hij ze heeft teruggewonnen van een onlbekend Ame- rikaansch jonklman, tolijkt deze jonkman, die ham duizenid francs fooi gaf, en dien men dus 'n vertrouw,enswaardiig jonkman mocht ach- ten, geenszins in staat een centime van het te redden bedrag aan te zuiveren. Hier ibegint de historic en het is een voortreffelijk be- dachte en gefantaseeMe historic. Monsieur Victor, bedreigd door kasrevisie en rwat niet al, blijft een groot maitre d'hotel, hij maakt van den 'berooiden jonigen Ameri- kaan een aanzienlijk R-ussisch edelman, hij verwikkeld hem in avonturen met een Ame- rikaansche millionnairsfamilieen zooals men venmoeden kan, de schoone Laura Ridgeway, alias Loretta Young, is weldra vastibesloten den edelman te itrouwen. Hoe de historie nu verloopt, dat doet er minder toe eind goed, al goed. (Maar waar het op aankomtal die verwik- keling en verwarring is zoo uitstekend door- eengevlochten, monsieur Victor is zoo vol- maakt, de A(merikaansche familie is zoo koste- lijk en de liefde zoo charmiant, dat men slag op slag gefboedd wordt door dit uitnemend filmtolijspel van de uitstekende soort, die er maar bij verliest als men al haar verwarrin- gen zou trachten na te vertellen. Verzorgd, perfect gespeeld, ironisch, vol realitedt en vol prachtige kleindgheden. Het Slavenschip. De film Slavenschip speelt omstreeks de eerste helfft van de vorige eeurw, toen de strijd tegen de slavemij in vollen gang was en En- geland en Amerika een felle jacht maakten op slavenhandelaarsen slavenhalers. Al jaren koopt Lorett zijn slaven in Afrika en hij, met zijn luguibere bemanning, verdie- nen er schatten aan. Maareen mensch kan plotseling van de dwalingen zijns weegs terugkeeren. Daar is scans alleen maar een vrouw voor noodig. Hetgeen met onzen Jim het geval is, die in zijn rusttijd te Norfolk spoorslag verliefd wordt op Nancy Marlowe. V6or hij haar als zijn vrouw meeneemt aan boord, gelast hij Jack Thompson een andere, toetere bemanning aan te monsteren, want met dezen slavenhan- del zal het uit zijn. Jack echter is een falsa- ris en wil van de minideren geen afstand doen. Wkrmeer dan in voile zee blijkt, dat het de- zelfde bemanning is, die van den kapitein eischt, dat weer een nieuwe lading slaven zal woriden gehaalld en Jim's vrouw beseft, wat er gaande is, krijgt men de poppen aan het dansen. Muiterij in voile zee. De mutters win- nen. Jim wordt door den gemeenen slaven- leverancier een poosje vastgehouden, terwijl Jack, die het commando heeft overgenomen, met het schip wegvaart. Maar dat zou geen goed einde zijn. Jim weet in een bootje het schip weer te bereiken, de bemanning weer onder zijn bevelen te krij gen en zet koers naar St. Helena. Geweldig is de spanning aan boord, de telkens op- laaiende opstandigfhedd, het doodsgevaar waar in Jim en Nancy steeds verlkeeren zijn ook indendaad machtige en grootsche scenes, waarbij de slaven door Jim worden bewrijd en zwemmend het leven trachten te redden, het schip brandend ten onder gaat en de beman ning voor den krrjgsraad komt. Dank zij het pleidooi van Nancy wordt Jim vrijgesproken. Uit deze zoo terloops in groote trekken ver- telde geschiedenis van avonturen ter zee, voett men reeds, dat men hier met een film van ademlbetkleanmende spanning te doen heeft. En wie van sensatie houdt, krijgt rijike- lijk zijn deel. VEROORDEELD WEGENS BIGAMIE. Een boekhandelaar te Haarlem is Woensdag door het gerechtshof te Amsterdam tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens bigamie. De man was met zijn vrouw overeenge- komen te gaan scheiden. Hij had een verhou- ding met een minderjarig meisje. Om niet met den strafrechter in aanraking te komen ging hij met haar een huwelijk aan te Londen. Hij verkeerde in de meening, dat dit tweede huwelijk in Engeland gesloten, hier te lande niet geldig was. De rechtbank te Haarlem veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis gerequireerd. Het faillissement van Lideweij Christina Loof, winkelierster te Ter Neuzen, is geeindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslgst, met eene uitkeering van 1.94 aan concurrente schuldeischers. Curator: Mr. G. Tichelman, advocaat te Ter Neuzen. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Hon. Ned. Voetbalbond, Afd. IV. Eerste klasse. Er bestaat alle kans, dat de laatste wed- strijd van PSV of NAC de kampioen van het Zuiden zal te zien geven, tenzij NAC nog eens zou struikelen of zich met een gelijk spel zou moeten tevreden steilen in welk geval FSV, indien zij tenminste de eerstkomende 2 weken met beide punten gaat strijken, bij haar 19den wedstrijd de eeretitel zou behalen. Hoe het ook zij Afdeeling IV zal laat in het seizoen haar kampioen voortbrengen, hetgeen ook het geval zal zijn met de aanwijzing van de club die de degradatiewedistrijden zal te spelen hebben. Een weinig belangrijke ontmoeting is die tusschen Juliana en DONGA, want bei- der elftallen zijn aangeland in de veilige zone, staan resp. op de vierde en vijfde plaats, waar zij ook wel het seizoen zullen afsluiten. LONGA won thuis van Juliana met 43, zoo- dat de krachten wel als gelijkwaardig kunnen beschouwd worden. Nu BVV op zoo'n afdoen- de wijze door PSV werd verslagen is deze club op de derde plaats terecht gekomen en werd in dien wedstrijd het seizoen feitelijk voor haar afgesloten, waardoor de belangstelling voor de kamp BVVWillem II danig zal zijn vermin- derd. Alleen voor de supporters van Willem II is er nog alle aanleiding om hun club en haar spelers aan te moedigen, want zij kan nog zoo goed een puntje gebruiken. Toen Willem II bij BVV op bezoek was, werden zij door hun gasten eventjes gemangeld, want met niet minder dan 80 zegevierde BW. Thans zullen de cijfers er wel heel anders uitzien, niet alleen omdat Willem II nu op eigen ter rein speelt, maar ook omdat BVV de eeretitel voor haar als verloren kan beschouwen. PSVNOAD zal ondanks het groote ver- schil in de ranglijst tusschen beide clubs in het teeken der algemeene belangstelling staan. PSV heeft nog te strijden voor het behoud van de eereplaats en NOAD ziet het d'egradatie- gevaar nabij. Al mag dan PSV de allerbeste kansen hebben, een kat in het nauw doet dik- wijls rare sprongen. RoermondMW biedt voor de thuisclub een goede kans om van de onderste plaats af te komen en het zou ons niets verwonderen zoo haar dit ook gelukken zou. De kamp NAC'Eindhoven is ook een der belangrijkste van dit programma, naar den afloop waarvan groote belangstelling zal be staan d'aar zrj reeds eerder de punten hebben moeten deelen en voor NAC de noodzakelijk- heid bestaat ditmaal zeker te winnen wil zij niet zien dat PSV vroeger dan verwacht wordt het kampioenschap zal behalen. Tweede klasse. Nu Hero vorige week kampioen is geworden van haar klasse, as de strijd tusschen de sterk- ste vertegenwoordigers ten einde, zoodat thgns nog de vraag rest welke club als laatste zal eindigen. Laten wij RCS buiten beschouwing, dan komen daarvoor nog vier clubs in aan- merking n.l. Goes, RBC, De Zeeuwen en Zee- landia. De twee eerstgenoemde clubs hebben nog een goede kans om zich veilig te steilen, terwijl het er voor De Zeeuwen en Zeelandia minder prettig gaat uitzien. De Zeeuwen heb ben nog slechts een wedstrijd te spelen en Zeelandia nog twee. Zeelandia staat echter 2 punten op De Zeeuwen ten achter, bijgevolg is voor de groen-zwarte Middelburgers het gevaar het grootst. RBC ontvangt Goes, een wedstrijd dus waarbij 2 degradatie-candidaten tegenover elkaar komen te staan en dat nog wel voor de eerste maal in deze competitie! Van den uitslag valt zoo goed als niets te voorspellen en zullen wij dit dan ook maar nalaten, hetgeen in elk geval het veiligst is. Breda gaat naar Souburg en kan daar op een geduchten tegenstand rekenen, want RCS heeft niet alleen revanche te nemen op de ge- dnchte nederlaag van 72 haar door Breda toegebracht, maar zij behoeft ook nog 66n puntje om het aantal van 15 punten te berei ken, dat momenteel nog noodig is om het Tweede Klassersehap te behouden. Voor Zee landia komt een zware kamp nl. tegen De Baronie, waarbij als inzet voor haar geldt, dat zij deze wedstrijd moet winnen, wil zij nog bij haar strijd tegen RCS een poging kunnen doen om op het allerlaatste oogenblik aan de degra- datiewedstrijden te ontsnappen. Zeelandia heeft vorige week kans gezien om met de kampioensclub tot een gelijk spel te komen, dus weet zij wat zij kan bereiken indien zij alles op alles zet en zij zal dat dan ook wel doen. Derde klasse. Met hoeveel spanning werd vorige week de strijd BreskensTerneuzen tegemoet gezien en wie zal zeggen hoe groot de teleurstelling is geweest van de talrijke spporters die hun club naar Breskens hebben vergezeld, toen het eindsignaal van dezen zoo belangrijken wedstrijd de eerste nederlaag voor de rood- zwarten een voldongen feit maakte, waardoor tevens haar kampioenskansen een geduchten knauw kregen, want Breskens staat thans slechts een enkel puntje bij haar ten achter. Nog hebben de rood-zwarten het in eigen hand, maar in elk geval zal het nu toch maar de allerlaatste wedstrijd worden die te Ter Neuzen zal worden gespeeld tegen Hoofdplaat, die haar reden tot juichen zal geven. Het is jammer, doch Breskens heeft de strijd vol- komen verdiend gewonnen en aan Terneuzen nog eens duidelijk gemaakt, wat enthousias- me vermag. Dit als waarschuwing voor de nog resteerende wedstrrjden voor Terneuzen. Oostburg zal, gelegenheid geboden worden om de kans voor Breskens nog te versterken, maar het zou al van groot pessimisme getui- gen zoo wij ook maar het verlies van slechts edn puntje voor Terneuzen in het uitzicht zou- den steilen. Oostburg toch staat geheel onder- aan in de ranglijst, heeft uit 14 wedstrijden nog slechts ddnmaal gelijk gespeeld tegen de club die de voorlaatste plaats in de ranglijst inneemt, hetgeen wel bewijst, dat zij inder- daad als de zwakste club in deze Afdeeling is. Hulst krijgt Biervliet op bezoek en zal haar laatste thuiswedstrijd ook wel met een over- winning besluiten. De Corn. Boys hebben j.l. Zondag voor een verrassing gezorgd, daar zij hun eerste overwinning in de wacht sleep- ten en dat nog wel tegen het sterke IJzen- 20 JAAR LANG HEVIGE RHEUMATISCHE PIJNEN IN HAAR VOETEN. Nu den geheelen dag zander pyn. Mevr. E. A. schrijft: „Ik gebruik Kruschen Salts nu gedurende vier jaar. Daarvoor had Ik gedurende 20 jaar verschrikkelijk geleden aan mijn voeten; soms verwisselde ik wel vijf keer per dag van schoenen. Nu kan ik hetzelfde paar schoenen gemakkelijk den heelen dag aanhouden. Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen". De oorzaak van die kwel- lende rheumatische pijnen is meestal een op- hooping van giftige jafvalstoffen in Uw lichaam. Kruschen Salts spoort Uw afvoer- organen aan tot krachtiger werking, waar door alle afvalstoffen spoedig verwijderd wor den en geen kans meer krijgen zich op te hoopen. Uw bloed wordt gezuiverd en tege- lijkertijd zullen Uw rheumatische pijnen ver- minderen om tenslotte geheel te verdwijmen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe- kers en erkende drogisten a f 0.40, 0.75 en 1-60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak- king, de naam Rowntree Handels Mrj., A'dam, voorkomt. Adv. dijke. Zou dit de Com Boys tot meerdere inspiraties aanleiding geven, nu zij het zoet der overwinning hebben gesmaakt? Zij tref- fen het in zoover niet, dat zij tegenover zich krijgen Breskens, dat door haar overwinning op Terneuzen hun reeds verloren gewaande kans ziet teruggekeerd althans aanmerkeljjk verbeterd, zoodat zij terecht de hoop koestert dat Terneuzen nog eenmaal zal struikelen, al bracht dit maar een verlies van efrn punt, ten- gevolge waarvan een beslissingswedstrijd noodzakelijk zou kunnen worden. De Com Boys kunnen er dus verzekerd van zijn, dat Breskens zich met vuur in den strijd zal wer- pen en dit doet ons voor de thuisclub niet veel goeds voorspellen. Terneuzen 2 krijgt haar laatste thuiswed strijd te spelen en dat nog wel tegen de Eiland Boys, de club die de eenige kans heeft om in haar Afdeeling tot de promotiewedstrijden te worden toegelaten, daar de reserve-elftallen van Goes, Vlissingen of Middelburg die hooger zijn geplaatst daarvoor niet in aanmerking komen. Eiland Boys moet echter minstens de tweede plaats bij het einde van de compe titie bereikt hebben, daar de derde plaats haar uitsluit van de zoo begeerde promotiewed strijden. Dit in tegenstelling met hetgeen wij vorige week daarover schreven. Nu is de stand van EMand Boys nog zoodanag, dat zij inderdaad de eerste of tweede plaats nog kan halen, want zrj staan feitelijk slechts 6dn punt bij nummer den van de ranglijst ten achter. burners Goes 2 heeft uit 13 wedstrijden 19 punten en Eiland Boys uit 12 wedstrijden 16 punten verzameld. Verliest echter Eiland Boys van de Temeuzensche reserves dan wordt het heel wat moeilijker voor de Boys. Men ziet hieruit van welk groot belang deze ontmoeting voor hen is, die met sinning zal worden tegemoet gezien, temeer waar Ter neuzen 2 te Vlissingen onverdiend met slechts 43 van hen verloor. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste klasse. Door de nederlaag van Hontenisse haar door Ria toegebracht is de spanning in de bovenste gelederen van deze Klasse nog extra toegenomen en ook BKW beboeft nog niet heelemaal den moed te verliezen want er kan nog heel wat gebeuren al blijven haar kamaen niettemin klein in vergelijking van de drie clubs, die boven haar staan. BKW krijgt op bezoek het reserve-elftal van Hulst, waarvan wij verwachten, dat zij het te den Bosch niet tot een overwinning zullen brengen gezien het feit dat BKW hen reeds met de groote cijfers 19 heeft geklopt. De Ter Neuzensohe Boys staan voor een der zwaarste ontmoetin- gen van dit seizoen want zij krijgen Ria op bezoek, met welke club zij niet alien op ge- lijken voet zijn gekomen, doch waarvan de uitslag van deizen wedstrijd beslissend Jean Mfn voor het bezetten van de eerste plaats bij het einde van de competitie. Nu de Boys te Philippine het niet verder konden brengen dan een gelijk spel, doet de vrees ontstaan dat zij Ria er niet onder zullen houden en zullen zij bij zulk een gelijkwaardigen tegenstander aile krachten dienen in te spannen, willen zij als overwinnaar het veld kunnen verlaten. Philip pine krijgt weder een thuiswedstrijd te spelen want nu komt SVO bij haar op bezoek, tegen welke club zij het te Sas van Gent tot een gelijk spel hebben gebracht. Er bestaat dus alle kans, dat het terreinvoordeel hier tot gevolg zal hebben, dat de beide punten te Philippine zullen blijven. De Axelsche reserves hebben destjjds te Ter Neuizen wel een van hun merkwaardiigste wedstrijden gespeeld, want toen zij in de tweede helft hopeloos ten achter stonden be gon het in de Temeuzensche achterhoede zoo- danig te rammelen, 'dat zij het sped heelemaal ovemajmen en de groote achterstand niet alleen werd ingehaald, doch de besliasing kiwam met een 5—7 overwinning. Nu Ter neuzen 3 bij hen op bezoek komt met een of meer invailers, zad het aan Axel 2 wed niet moeilijk valden om het wederom tot een over- winning te brengen. Tweede klasse. De reserves van de Ter Neuzensche Boys staan nog lustig op de eereplaats met slechts 1 verloren partij uit 13 wedstrijden, zoodat men kan verwachten dat zij hun mooi succes niet zullen verminderen door een nederlaag van Ria 2, dat bij hen op bezoek komt. Het tweede elftal van Philippine gaat naar Sas van Gent waar het reserve-elftal van SVO haar wacht, dat nog haar eerste overwinning moet bewerkstelligen. Of deze overwinning ditmaal in het verschiet voor SVO 2 ligt, meenen wij te moeten betwijfelen. Sluiskil 2 krijgt te strijden tegen BKW 2, waarvan de Sluiskilsche ploeg te Boschkapelle een fiksche 61 nederlaag kreeg te slikken. De thuisclub toonde zich in dien wedstrijd over- wegend sterker en het zal ons nu benieuwen of de reserves van Sluiskil ook ditmaal zich door hun Bossche tegenstanders zullen laten overspelen. De stand in de ranglijst zou een revanche op de geleden nederlaag zeer goed mogelijk doen zijn, maar daaram Is het nog niet zoo ver. Hontenisse 2 krijgt Hulst 3 op bezoek waarmede de thuisclub last genoeg kan krijgen, want zoo heel gemakkelijk laten dte jonge Hulstenaren zich niet versohalken, wij althans zouden niet maar zonder meer aan de reserves van Hontenisse de meerder- heid willen toedenken, al is Hulst 3 in haar uitwedstrijden niet gelukkig. iHet derde elftal van Axed is op eigen ter rein tot nu toe slechts eenmaal geklopt, met 1i2j hetgeen gelukte aan het tweede elftal van 'de Temeuzensche Boys, dat foovenaam in de ranglijst staan. Hieruit (kan men zien, dat die ploeg van jongeren zich op hum terrein goed thuis gevoelen. Al is het ook dat Ter neuzen 4, dat tegen Axel' 3 gaat karnpen, nu en dan voor een verrassing weet te zorgen, gelooven wij niet, dat de thuisclub haar in staat zal steilen opnieuw voor een verrassing te zorgen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2