Dan 'n„ TnynActAjdJje. Landbouwberichten. Sport Predikbeurten ^emengde Berlchten Zware hoofdpijn? TER NEUZEN, 28 FEBRUARI 1938. SLUISKIL. DE SCHADE VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. HOEK, AXEL. HANDELSREGISTER. RECHTSZAKEN. VOETBAL. SCHAKEN. Witter dan wit AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. van Berohtesgadtn in de practijk zullen wer- ken. (Dan zullen iwij kunnen zien, hoe de d-eel- nerning van de Ootsenrijksche nationaal-socia- listen izal uitwerken en in welke richting hun arbeid -zal gaan. Dan ook zal -mcet-en blijken of Duitschland fberust in de regeling welke nu getroffen is. De ibeteekenis van d'e afspraken van Berchtesgaden voor de betrekkingen tus- scihen de beide landen, wordt niet bepaald door de prineipes, welke daaraan ten grond- sla-g liggen, maar door de uitwerking, welke zij in die practijk zullen hebiben. Want daar- uit zal eerst iblijken, of zij: naar wij alien ihopen een eerlijken vrede dan wel slechts een wapenstiistand beteeikenen. j'JJJj J >J;VI!X Die helpen goed. 12 cachets 50 ct. 2 stuks 10 ct. (Ingez. Med.) DE SLUIS BIJ TER NEUZEN. Naar aanleiding van het antwoord, door de Belgische regeering gegeven op de vraag van een Gentseh Kamerlid, of deze stad nog jaren moet wachten op den bouw van een nieuwe sluis in het kanaal GentTer Neuzen, dat zij, zoodra zich gunstige omstandigheden voor- doen, de zaak opnieuw ter hand zal nemen, meldt de Gentsche correspondent van Navi gation du Rhin, dat naar het oordeel van ge- zaghebbende kringen deze gunstige omstandig heden thans ingetreden zijn of op het punt zijn zich voor te doen. EEN VOORDEELIGE KOE. Naar men ons mededeelt, gaf een koe van den landlbouwer H., in deze gemeente, welke is ingeschrtven bij d'e Fok- en Controlevereeni- ging, het enorme gewicht van 8905 kg mel-k met 3.25 pet. vet en 289.5 kg bo ter in 314 dagen, alzoo een gemiddelde dagopbrengst van 28.36 kg. PLECHTIGE H. COMMUNIE. De plechtige H. Coanimunie zal dit jaar ge- houden worden op Passie-Zondag 3 April a.s. R.K. SCHOLEN. •Het begin van 't nieuwe schooljaar op de R.K. scholen, n.l. R.K. Ulo, R.K. meisjesschool en R.K. jongensschool, wordt veranderd; in plaats van 15 Maart wordt het 1 Mei. Deze datum komt overeen met de andere scholen alhier en de meestie scholen in de omgevimg. TURNUITVOERING. Vrijdag gaf de Ohr. gyrnnastiekvereeniging „Eendracht maakt niacht" in het Concertge- bouw alhier een uitvoering, die zeer druk be- zocht was. Na den opmarsch der gymnasten verleende de voorzitter, de heer P. K. Dees, het woord aan Da. Van der Graaf, die met een toepasse- lrjk woord en gefoed de ibijeenkomst opende. Hiema werd aangevangen met de uitvoering van het programma, vrrje oefeningen voor jongens van 12 tot 14 jaar, gevolgd door die voor dames, welike -vlot en goed werden afge- werkt. Het nummer „brug" voor -heeren, gaf ver- schillende mooie standen en afsprongen te zien. Daama werd ook nog een stand op de -brug gemaakt, waarvan het wel jammer was, dat deze niet geheel voor de oogen van de toe- schouwers kon opgebouwd worden. Het nummer ,,hier zijn wij" voor meisjes van 6 tot 12 jaar, viel ibijzonder in den smaak, getuige het aanhoudend applaus. Knotsoefeningen door dames werd voor de uitvoering op de piano ibegeleid door mej. Ena Moggre. Dit nummer werd keurig uitgevoerd. De pianiste had voor haar aandeel in deze uitvoering een bloemenhulde in ontvanigst te nemen, toen dit nummer op verzoek nog eens herhaald werd. Door de turners en tumsters werd hierna een couplet van het Bondslied gezongen, waar- na door den voorzitter een woord van propa ganda voor het werk der vereeniging werd uitgesproken. Na de pauize kregen we nog -mooi werk te zien aan den rekstok van de heeren, en even- zoo voldeed goed de hoepeloefeningen der heeren. De vrije oefeningen der dames, die op muziek werden uitgevoerd, voldeden oolk weer zeer goed. Wegens het vergevorderde uur moest de leiding de standen laten vervallen en werd de bijeemkomst gesloten door Ds. Van der Graaf. Het was een zeer mooie avond, die zoowel bij toeschouwers als uitvoerders. lang in de herinn-ering zal voortleven. POSTKANTOOR TE SAS VAN GENT WORDT HULPKANTOOR. Met ingang van 1 Maart 1938 wordt het P.T.T.-kantoor te Sas van Gent vervangen door een hulp-p.t.t.-kantoor. AANSLUITING BIJ DE Z.-VL. WATERLEIDING. In de Zaterdagvoormiddag gehouden verga- dering van den gemeenteraad van Koewacht besloot deze met 5 tegen 2 stemmen tot aan- sluiting aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Water- leiding. Naar wij vernemen zal met het aanleggen van het net dermate voortgang gemaakt wor den, dat in die gemeente nog in den loop van dit jaar water zal kunnen geleverd worden. POLDERBESTUUR. B\j Kon. Besluit is benoemd tot dijkgraaf van den Van Alsteinpolder de heer W. E. M. Seydlitz te Hulst. HET KANAAL WEMELDINGE HANSWEERT. Door het kanaal WemeldingeHansweert zijn in 1937 ruim 98.000 schepen gepasseerd met een totalen inhoud van ruim 14.000.000 ton. MENGELBERGCONCERT IN ZEELAND. Naar men ons mededeelt heeft zich te Mid- delburg een commissie gevormd om het geven van een -concert van het Concertgebouworkest te Amsterdam, onder leiding van Dr. W. Men- gelberg, in den namiddag van Zaterdag 21 Mei a^s. voor te bereiden, indien daarvoor voldoen- de belangstelling zal blijken te bestaan. Een zeldzame gelegenheid voor de liefhebbers uit Zeeland, die niet in de gelegenheid zijn voor het beluisteren van dat beroemde orkest naar de hoofdstad te reizen. RIJWIELPLAATJES HEBBEN AFTREK. Donderdagmiddag werd, meldt de Midd. Crt. zekere O. uit Middelburg door een inwoner van Wolphaartsdijk op heeterdaad betrapt bij een poging om het rijwielbelastingmerk van zijn rijwiel, dat in een pakhuis aan het Kerspel ge- s-tald was, te ontdoen. De eigenaar van het karretje greep den man vast en wist hem aan de politie in de omgeving van de Markt over te geven. Na opgemaakt proces-verbaal wegens poging tot diefstal is de man heen- gezonden. DR. E. A. L. QUADEKKER. Vrijdagmiddag is overleden de heer Dr. E. A. L. Quadekker, oud-directeur van het ge- meen-telijke slachthuis te Nijmegen, welke be- trekking hij van 1899 tot 1929 heeft vervuld. Omtrent de loopbaan van den overledene, die 29 April 1854 te Axel is geboren, meldt de N. R. Crt., dat hij in 1875 tot veearts werd bevorderd. Hij trad in militairen dienst en nam als paardenarts ontslag in 1899, toen hij door den Nijmeegschen gemeenteraad werd benoemd tot directeur van het te stichten slachthuis. In deze fun-ctie heeft hij zich de man op de juiste plaats getoond. Hij heeft deze instelling op inderdaad voortreffelijke wijze beheerd. Van 19101920 stond Dr. Quadekker mede aan het hoofd van den gemeentelijke keurings- dienst van eet- en drinkwaren. In de oorlogs- jaren is hij opgetreden als directeur van het Nijmeegsche distributiebureaux. In de vee- artsenijkundige wereld is hij eveneens een fi- guur van beteekenis geweest. Vele artikelen in vakbladen zijn van zijn hand verschenen. Hij heeft in 1920 deel uitgemaakt van de Nederlandsche commissie tot bestudeering van de exportslagerijen in Argentinie. Zijn verdiensten werden in 1921 erkend door den senaat der veeartsenijkundige hoogeschool te Utrecht, welke hem tot doctor honoris causa in de veeartsenijkundige wetenschappen heeft benoemd. In hetzelfde jaar werd hij be noemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau. Toen hij aan het slachthuis werd benoemd was hij kapitein-paardenarts bij het 2de regi ment huzaren te Haarlem en had hij reeds naam gemaakt met het schrijven van een boek ,,Over het paard", van welk standaardwerk in 1920 de zesde druk is verschenen. Ouderavond openb. lagere school. Vrijdag 1.1. werd alhier in de openbare lagere school de jaarlijiksche ouderavond ge houden. Er waren voor dezen ouderavond een flinlk aantal ouders opgekomen. De voorzitter opende te ongeveer half zeven deze ibijeen komst en heette de aanwezigen hartelijk wel- kom, tevens de hoop uitsprekende, dat alle aanwezigen een gezelligen avond mochten hetoben. De notulen werden, na voorlezing, on- veranderd goedgekeurd. Evenzoo de rekening en verantwoording van den penningmeester. Hiema werd overgegaan tot verkiezdng van twee leden der oudercommissie. Periodiek af- tred'end waren de heeren M. Millenaar en P. Visser, die beidien herkozen werden. Hiema volgde de pauze, waarin ruim gebmik ge maakt werd van de gelegenheid tot bezichti- ging van het werk der leerlingen, waarvoor, zooals gewoonlijik, weer enkele prijsjes be- schikbaar -gesteld werden. De handwerfkjes, welike het meest bij de dames in den smaak vielen, kwamen hiervoor in aanmerking. Hier na volgden de bijdragen van verschillende me- dewerkenden, bestaande uit zang en voor- dracbten, welke alle bijzondter in den smaah vielen. Zeer in den smaaik viel het dramatisch ged'icht ,,Twee Huiizer spieringvisschers", door meester Brakman. De humoristisiehe klucht voorgedragen door meester Clemminck oogst- te ook ibijzonder veel brjval. Hiema volgde de omvraag. Een voorstel, tot gezamenlijk sparen in een fonds, ten behoeve van eventueel te houden schoolreisjes, werd verworpen. Te on geveer elf uur sloot de voorzitter deze zeer geslaagde ouderavond. resse niet anders in handen kunnen krijgen, dan doordien hun leverancier of een van diens voorgangers ten opzichte van eischeresse con- tractbreuk heeft gepleegd. Gedaagden daarentegen stelden zich door middel van hun advocaat, Mr. Oskam uit Rotterdam, op het standpunt, dat, zoodra zij eenig artikel gekocht en betaald helbben, zij volkomen vrij zijn in het ibepalen van den prijs waartegen zij dat artikel willen ver- koopen. De Rechtbank heeft in haar vonnis eische resse in het gelijk gesteld, ten gevolge waar van het gedaagden niet laniger mogelijk is de artikelen van eischeresse onder de door haar vastgestelde prijzen te verkoopen. Dit vonnis beteelkent voor E. Ostermann Co's Handel Mij. N.V. een groote overwin- ning. j Het is bekend, dat E. Ostermann Co's Handel Mij. N.V. sedert jaren doende is, een nonmalen handel in hare artikelen te ibevor- deren, waarvan de zorg voor de prijsbesoher- ming een der voornaamste onderdeelen was. Hierin werd zij door den geheelen welv^l- 1 end en handel, izoowel grootihandel als klein- handel, gesteund, dooh door een kleine groep va,n parfumeriezaken ernstig gedwarsboomd. Hieraan is thans een einde gemaakt. Het pachtbureau in Zeeland. In de maandelijksche vergadering der eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouw Comite te 's Gravemhage gehoud'en, kwam in behandeling een schrijven van den Minister van Economisehe Zaken, waarbij aan de drie centrale landbouworganisaties werd verzocht de van verschillende zijden gedane aanvragen tot erkenning van een pachtbureau in Zeeland met elkaar in overeenstemming te brengen. Besloten werd het standpunt in te nemen, dat de pachtbureaux, die in samenwerking met de drie centrale landbouworganisaties tot stand zullen worden gebracht, als verant- woordelrjike lichamen hun eigen voorzitter en secretaris dienen aan te wijzen. Mededeeling werd gedaan van het antwoord- schrijven van den veeartsenijkundigen dienst op de vraag van de drie centrale landbouw organisaties en den F. N. Z., aangaande den omvang van de nadeelige gevolgen van het mond- en klauwzeer voor den Veestapel. De vergadering kon geheel instemmen met de wenschelijkheid Van een nauwkeurig onder- zoek. Besloten werd daarom aan de andere cen trale landbouworganisaties voor te stellen gezamenlijk stappen te doen ten gunste van een meer globaal onderzoek, in te stellen door- den crisis-controledienst en de Ned. Veehoude- rij-Centrale. Collecte. De alhier ten behoeve van hulpbehoevende blinden te Amsterdam gehouden collecte bracht in totaal f 60,70 op. Het bestuur zegt hiervoor alien die hiertoe hebben medegewerkt hartelijk dank. Serenade. Ter gelegenheid van zijn 40en verjaardag werd Zaterdagavond aan den voorzitter der Christelijke Harmonie ,,Hos.anna" alhier, den heer Jan le Feber een serenade gebracht, welke heel wat belangstelling trok. Bij het bureau van de Kamer van Koop- handel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaande- ren te Ter Neuzen is aangifte gedaan van de volgende Nieuwe inschrijvingen: Gebr. van Acker, Hoofdplaat, loondorschers; P. F. van Driessche, Hontenisse, metselaars- en aannemersbedrijfP. J. Groosman, Sluis, smederij; G. P. Lootens, Philippine, smederij; A. de Moor, Zuiddorpe, handel in kruideniers- waren; C. F. Roets, Groede, handel in aard- appelen, vlas, stroo en mest, expeditiebedrijf A. J. Suwijn, Uzendijke, handel in kruideniers- waren; Omer van Waes, IJzendijke, hanldel in en export van aardappelen. Wijzigingen: P. J. van Bortel, Schoondijke; Selectie- bedrijf F. C. Dieleman, WaterlandkerkjeP. J. van Driel, Axel; A. P. Geerards, Brandt, Koewacht; A. Gerres, Zuiddorpe; G. Hamer- linck-iRenique, Sas van Gent; Hotel des Voya- geurs, Ter Neuzen; W. J. Leenhouts, Zaam- slag; J. Lucieer en Zonen, Retranchement; Magazijn ,,De Landbouw", IJzendijke; Mosse- velde-Bouchaute v.h. Augs. van Mossevelde, Koewacht; Firma Gebr. van de Sande v.h. J. van de Sande-Jacobse, Breskens, handel in granen, peulvruchten, bloem, enz. Jos. Truijensde Clerck, Hulst. Opheffing: Wielerbaan, Ter Neuzen-Sas van Gent. DONDERDAG 3 MAART 1938. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 5.45 u., Ds. Van den Berg. HOEK. 21 u., Ds. Van den Berg. PRIJ SBESCHERMIN G. Vorige week werd door de Arrondissements Rechtbank te Amsterdam vonnis gewezen in den reeds eerder door ons vermelden strijd tusschen E. Ostermann Co's Handel Mij. N.V. en eenige prijsbedervende parfumerie zaken te Amsterdam. De bedoeling van E. Ostermann Go's Handel Mij. N.V. was, aan gedaagden wegens het daarin gelegen -element van onrechtmatigheid te doen verbieden, hare artikelen Persil, Henco, Ata, Imi en Sil onder den door haar vastgestelden verkoopprijs te verkoopen. De onreciitmati-gheid werd door Mr. J. Mar tin Muller, den advocaat van eischeresse, ge- construeerd uit het feit dat eischeresse met al hare afnemers contracten heeft gesloten, waardoor gedaagden de arykelen van eisohe- HBS TER NEUZENHBS OOSTBURG. 34 Er was voor deze eerste vriendschappelijke ontmoetinig tuissohen de schoolelftallen vrij groote en sympathieke belangstelling. Het elftal van Ter Neuzen was in het wit gekleed, terwijl dat van Oostiburg in de rood-zwarte kleuren verscheen. Voor den wedstrijd een aanvanig nam overhandigde de aanvoerder van het Ter Neu-zensch elftal, Van de Sande, aan zijn collega van het bezoekend elftal met een woord van verwelkominig een bloemen- tuil, waarna van beide ploegen een foto werd gemaakt. 'Onder leiding van den oefen-meester van de voetbalvereeniging Terneuzen, de heer Leer- maker, nam daarop de kaimp -e-en aanvang. Reeds vrij spoedig bleek, dat -in het elftal van de ibazoekers meer goede krachten waren dan in dat van Ter Neuzen, hetwelk zelfs zeer zwakke plekken vertoonde. Er bestond ook meer ploegvenband in het elftal van de Oost- burgsche HIBS, zoo dat het combineeren bij hen -beter vlotte dan bij 't elftal van de Ter Neu- zensche HBS. De doelverdediger van Ter Neu zen, Bockstael, kreeg 't dan ook meer- malen kwaad te verantwoorden, doch hij kweet -zich goed van zijn taak, -zoodat de gas- ten er voorloopi-g niet in konden slagen zijn doel te doohboren. Ondanks de meerderhei-d van de gasten was het toch de aanvoerder van het elftal van Ter Neuzen, die op fraaie wijze zijn club de leiding gaf. Niet lanig duurde echter deze voorsprong, want kort daarop moest de achterhoede van Ter Neuzen zwich- ten -voor den druk op haar doel en de stand was gelijk, welk -doelpunt door de talrij-ke sup- por-sters en supporters van de Oostlburgsche HBS met gejuich werd begroet. Ook het verder gede'elte van den wedstrijd bl-even zij niet in gebreke hun mede-scholieren luide aan te moedigen. Kort na den gelijkmaker gelukt het aan de gasten om den voorsprong te nemen, doch nog vdor de rust intrad werd de stand weer op gelijken voet; nadat de links- buiten van Ter Neuzen, Van der Welle, den bal mooi had vrijgemaakt plaatste hij het leder voor het Oostburgsche doel waarop de aanvoerder van- Ter Neuzen onhoudbaar doel- punte. 22. In de tweede helft kwam de meerdere spel- routine van Oostiburg nog meer tot uiting en hoewel er in de opstelling van de withemden een wijziging was gebracht, moest de doelver dediger van Ter Neuzen talrijfce -mal-en zijn capaciteiten toonen, hetgeen hem goed afging en hij eenige malen een handgeklap als be- looning in ontvangst had te nemen. De 'hard- werkende verdediging van Ter Neuzen ge- lukte het wel de felle aanvallen van de Oost burgsche voorhoede af te slaan, maar -het kon niet uitiblijven, dat d-e gasten beloond werden en zoo verkregen zij een voorsprong, die kort daarop werd vergroot tot 24. Het thuisspelend elftal werd genoodzaakt zich meer op de -verdediging toe te leg-gen en haar kracht te zoe-ken in enkele uitvallen, uit een waarvan de doelman van Oostiburg uit zijn tent werd gelokt, reeds was hij gepasseerd, doch de linksachterspeler stelde zich tusschen de palen op en keerde daarop het ingeschoten leder met beid'e handen, hetgeen een straf- schop t-engevolge had, -welke terecht door den aanvoerder van het Ter Neuzensch elftal in een doelpunt werd omgezet, zoodat de stand 34 werd. Hierin kwam geen verandering meer en ibij het eindsignaal had het elftal van de Oostburgsche HBS welverdien-d haar eer ste overwinning -behaald op -het elftal van de Ter Neuzensche HBS. |Wij vernamen, dat de Oostburgsche ploeg het elftal -van de Vlissingsche HBS met niet minder dan 90 er onder had weten te hou den. Hieruit blij-kt wel, dat de gasten over e-en goed elftal besehikken, zoodat de uitslag van dezen strijd voor de Ter Neuzensche jongelui zeker niet oneervol 'kan worden -genoemd. NEDERLAND—BELGlE. -Er zullen wel weinigen zijn geweest, -die een z66 groote overwinning van het Nederlandsch elftal hebben durveni voorspellen, want men was zelfs niet heelemaal zeker van een kleine overwinning. Integendeel over de samenstel- ling van het vertegenwoordi-gend elftal was men niet bijster te spreken, terwijl het Bel- •gisch team juist st'erik werd geac-ht. Het is qchter anders uitigekomen, al heeft het lang gedUurd voor het eerste doelpunt werd ge maakt. In de eerste helft, ging het vrijwel tegen elkaar op, met Nederland lets in de meerderheid. Een paar minuten vddr de rust gelukte het aan Sm.it uit een voorzet van Wels het leder in het Belgische doel te koppen. Dit was het eenige doelpunt in de eerste helft. Na de hervatting kreeg het spelverloop een fa-eel ander aanzien en namen d'e Oranjehemden vrijwel steeds, het -spel in handen. Smit maakte vrij spoedig het tweede doelpunt, waarna Braine een minuut later voor Belgie scoorde. Dan is het Wels, die den voorsprong vergroot tot 31, waarop Smit den stand op 41 faren-gt. Nadat -dOor d'e Bel-gen een hoekschop was genomen, wil Van Male uitloopend het leder weg stompen, dooh mist en Voorhoof plaatst den -bai in h-e-t verlaten1 doel. 42. Nogmaal-s is het Smit, die de stand weet te verbeteren tot 5—2, terwijl Vente het voor- -beeld van Smit volg-t en een voorzet van Wels in kopt, 62. Het -zevende en laatste doelpunt -word't door Van Spaandon-ck gemaakt. K. N. V. B. Eerste klasse afd. IV. De eenige wedstrijd die doorgang vond was die tusschen Bleijerheide en NAC, waarbij NAC in de eerst-e- helft een voorsprong nam van 03. Hoewel in de tweede helft Bleijer heide het -meest in d'en aanval was, gelukte het haar toch niet, een doelpunt te maken, ter wijl ook NAC niet meer in -staat bleek de score te verhoogen, zoodat de ruststand onge- wijzigd bleef. Voor Bleijerhe-ide gaat het er nu bedenkelijk uitzien-, althans haar kans om van de onderste plaats af te komen, is aanzienlijk gedaald. JEUGDTOURNOOI. De laatste ronde van het jeuigdtournooi werd Zaterdag 26 Fefaruari gespeeld. De eerst uitgekomenen der verschillende groepen moes- ten elkaar bekampen en wij geven hier het eenigszins verrassende resutaat 1. D. v. Wijck, die dus houder wordt van den titel jeugd-kampioen en van den wisseibekei-; 2. Joh. L. J. Jansen (Hulst), vorige houder van titel en beker; 3. P. Marijs (Axel); 4. M. Wondergem (Axel); 5. Adr. Hack (Ter Neu zen); 6. J. I. Hage (Ter Neuzen); 7. H. d-e Ruijter (Axel) en 8. A. de Ruijter (Axel). Wij -merken hienbij op, dat de uitslag -van een dergelijk toumooi door een ongelukkige partij soms aanzienlijk wordt be- in vloed, maar een volledii-g toumooi, waarin alle dertig spelers met ieder een partij wisse- len eigenlijk -zouden het er twee moeten zijn ieder 'n keer met wit), is natuurlijk onmoge- lij-k. Het verloop werd ditmaal tegengewerkt door lan-gdurige remisepartijen, en de beslis- sinigsipartij tusschen J. Jansen en D. van Wjijck werd ook al remise, zoodat de leider van het tournooi aan wanhoop ten prooi werd. Een tweede beslissinigspartij ging door een ver- gissing voor den vorigen titelhouder verloren, zoodat wel een resultaat werd bereikt, maar niet de overtuiginig werd verkregen, dat het niet anders had gekund. Wij gelooven echter, dat het hoofddoel, pro paganda voor het schaakspel onder jongeren, maar ook onder ouderen, is bereikt; wij wil len niet nalaten no-gmaals te vermelden. dat de faelangelooze medewerking van het week- blad ,,De Schaakwereld" tot het welslagen veel heeft bijigedragen. Men ibetoone zijn in- stemming door rechtstreeks of bij den boek- handel op dit voortreffelijke orgaan een abonne-ment te nemen. VROUW GEDOOD DOOR SCHOT UIT SCHIETMASKER. In een stal, tevens slachtplaats, achter de slagerij van B. Bouwens in de Ooipoortstraat te Doesburg, heeft zich Zondagmorgen een vreeselijk drama afgespeeld. Even over tie- nen is de 39-jarige vrouw van den slager B Bouwens door een schot uit een schietmas-ker om het leven gekomen. Nog denzelfden och- tend is de man van het slachtoffer gear- resteerd. Het parket te Amhem is gewaar- schuwd. Daar het vrijwel algemeen bekend was, dat de verhouding tusschen man en vrouw zeer veel te wenschen overliet en het tusschen hen meermalen tot hevige twisten kwam, is Bou wens scherp ondervraagd. Hij ontkent ten s-telligste iets met den tragisehen dood van zijn vrouw te maken te hebben. SNELTREIN AMSTERDAM—PARIJS ONTSPOORD. Zondagavond keerde Mr. Du Croo uit Zie- rikzee met zijn auto van Antwerpen naar huis terug. Hij had niet bemerkt, dat de afsluit- boomen van den spoorwegovergang gesloten waren voor het laten passeeren van den snel- trein Amsterdam-Parijs en reed deze finaal middendoor, waarop zijn auto tusschen de rails bekneld geraakte. Het gelukte Mr. Du Croo uit zijn gehavende auto te sprin- gen juist op het moment, dat de sneltrein met een snelheid van 110 K.M. per uur aan kwam zetten. De stoker en machinist van den trein hadden de auto bemerkt en gezien dat er een heer uitspron-g, maar de afstand was te kort hoewel zij direct tegenstoom gaven. De auto werd totaal versplinterd en over een afstand van 300 meter werd zij medeges-choven voor de trein tot stilstand kwam. Zeer verschrikt snelde het treinpersoneel toe, want men wist nog niet dat er slechts een persoon zich in de auto had bevonden. Gelukkig bleek dit het geval te zijn zoodat er geen dooden zijn te betreuren. Mr. Du Croo stond aan den kant rustig zijn sigaar te rooken en gaf uitleg van het ge- beurde. De trein was ontspoord en de vele reizigers gingen per autobussen of later met een hulp- trein naar Antwerpen om hun reis te ver- volgen. GESMOKKELD SIGARETTENPAPIER. De politie was er achter gekomen, dat om en nabij het stempellokaal aan de iSpeelman- straat te Rotterdam vaak handel werd gedre- ven in gesmokkeld sigarettenpapier. Inder daad trof zij daar een dezer dagen aan den 27-jarigen schippersknecht M. v. d. S., die juist ongebanderolleerde vloeitjes verkocht. Bij fouilleering bleek hij nog een partijtje in de zak te hebben. Het sigarettenpapier is in beslag genomen en tegen den schippersknecht is proces-Verbaal opgemaakt. VAN HET DAK GEVALI.EN. Donderdagmiddag is de 24-jarige loodgie- tersknecht V., die in de dakgoot van een huis op den Paaschberg te Oosterbeek werkzaam- heden verrichtte, door het breken van de goot op straat gevallen, De man werd in zorgwekkenden toes-tand naar het Diaconessenhuis te Arnhem overge- bracht. „TANTE AAL". Nadat de buren van een 73-jarig bewoon- ster van de Achtergracht te Weesp reeds her- haaldelijk geklaagd hadden over den toestand van verwaarloozing, waarin de oude vrouw, die alleen woont, zich bevond, heeft Donder- dag de burgemees-ter last gegeven, haar te doen overbrengen naar het St. Barholomeus Gast- en Armenweeshuis. De vrouw had zeer zonderlinge gewoomten; o.a. wascht zij zich nimmer en had als geeel- schap elf katten. Zij vond het zeer gewoon, dat die huisdieren bij haar in bed sliepen, en als men nu weet, dat „tante Aal", zooals de vrouw in de wandeling genoemd wordt, niet gedoogde dat haar huisdieren de woning ver- lieten, kan men zich voorstellen in welk een toestand deze katten-juffrouw zich -geleidelijk beVond. Als haai- de raad gegeven werd zich toch eens behoorlijk te reinigen, antwoordde zij: ,,De menschen die zich wasschen, zien er nog veel vuiler uit dan ik." De vrouw had onlangs verwon-dingen aan haar beenen opgeloopen en ook daar van geen notitie genomen. Bij het aanmaken van de kachel, kwam zij -eens te dicht bij het vuur, waardoor haar hoofdhaar gedeeltelijk was verschroeid. Bij die gelegenheid werd zij ook geheel zwart in het gelaat, doch ook dit inci dent had geen reinigings-proces tengevolge. VERONGELUKTE FIETSER GEVONDEN. Vrijdagmiddag is tusschen Munnekezijl en Zoutkamp het lijk gevonden van G. Postma, visscher te Zoutkamp. De man, die een zware hoofdwonde had, werd naast zijn ernstig be- schadigde fiets gevonden. Men vermoedt dat hij het slachtoffer van een aanrijding is ge- worden. RADIOMANIAK TRAPT DEUR IN. In het Tuindorp Oostzaan is, volgens ,,De Telegraaf", Woensdagavond de assistentie "in- geroepen van de politie voor een ongeveer 50- jarigen bewoner van den Kometensingel, die bij zijn buren de deur had ingetrapt, omdat h-ij steeds storing had bij zijn radio-ontvangst. Geheel ten onrechte geeft hij zijn buren de schuld van de voortdurende storingen en hij heeft deze familie den laatsten tijd het leven ondraaglijk gemaakt. Vijf maanden geleden begon de misere. Een duur selectief toestel werd geplaatst bij de familie E. In het kleine gezin, waar geen kinderen zijn, stond het toe stel een belangrijke plaats in het familieleven te wachten. Helaas, toen men het prachtige toestel had ingeschakeld ontstond een brom- toon, welke elke ontvangst bedierf. Hoe men het ook afstelde, de storing was niet weg te krijgen. Toen begon E. zijn buren, de familie H., te verdenken, zijn ontvangst moedwillig te bederven. Dit idee maakte zich steeds meer meester van hem en de tot nog toe goede verhouding tusschen de buren was afgeloopen. De familie H. probeerde op alle manieren E. van haar onsehuld te overtuigen. Eenige malen heeft een con-troleur van den storingsdiemst toestel en woning onderzocht, maar hjj heeft niets kunnen ontdekken, dat tot de storingen aanleiding zou kunnen geven. Zelfs draaide uffrouw H. veertien dagen lang overdag de s-toppen uit den electriciteitsmeter, maar niets hielp en de storingen bleven bestaan. Toch bleef E. hen er hardn-ekkig van be- schuldigen, met een of ander apparaatje de storing te verwekken. Steeds driester werd zijn optreden. Hij schold en riep zijn buren op straat na. Op alle m-anderen maakte hij het den menschen lastig. Het zenuwgestel van den heer H. is hierdoor reeds zoodanig van streek, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Woensdagavond ging E. weer te keer als een dolle. De familie hoorde hem schreeuwen en schelden. Plotseling trapte hij de voordeur van de familie H. in, doch werd door een ander naar buiten getrokken. Eenige agenten, die spoedig ter assistentie verschenen, hadden de grootste moeite om den dolleman, die weer naar zijn buren wilde, tegen te houden. Ten einde raad heeft de familie H. zich nu tot den Woningdienst en politie gewend om aan dezen ondraaglijken toestand een einde te maken. ONTMOETING MET EEN REIGER. Men meldt aan de N. R. Crt.: Een niet alledaagsch avon-tuur overkwarn zekere J. V. te Nieuwveen, toen hij per rijwiel zonder licht langs den Amstel onder die ge meente reed. Door de duisternis misleid, meende hij voor zich op den weg een stuk papier te zien, dat toen hij het genaderd was echtereen blauwe reiger bleek te zijn. De vogel stak den kop tusschen de spaken van de fiets, met het gevolg, dat V. over het stuur heen viel en in een, aan de andere zijde van den weg gelegen sloot terecht is gekomen. De man slaagde er weldra in zich uit het water te redden. Den reiger vond hij sterven- de bij zijn fiets. worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Ingez. Med.) MELKRUDER VERONGELUKT. Vrijdagavond was de 26-jarige gehuwde melkrijder G. Kuipers te Nijezijl bij Ulst, in het land yan den landbouwer W. Dijkstra om melkbussen op te halen. Toen hij lang weg- bleef, ging Dijkstra in het land kijken. Hij vond den melkwagen in den sloot met K. er onder. De melkrijder was verdronken. Vermoed wordt, dat het paard voor den wagen op hoi is geslagen en tegen een dam- paal in het land is gereden, waardoor de wagen met den voerman in de sloot is tereeht- gekomen. K. was werkzaam bij de melkfabriek ,,De Hem" te Oosthem. JONGETJE IN WATERPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is het 2-jarig jongetje J. J. H. in Den Haag in een waterput gevallen en jammerlijk verdronken. De kleine was uit zijn ouderlrjke woning op het Burgemeester Francoisplein (Loosduinen) weggeloopen. Hij ging een tuin binnen van een huis in de Burgemeester Jansenstraat, in welken tuin een whterput is. Door onopgehelderde oorzaak is het kind in den vrij diepen put geraakt. De heer B. H., die ook op het Burgemeester Frangoisplein woont, zag het ongeluk gebeuren, en slaagde er in, het jongetje uit den put te halen. De inmiddels gewaarschuw.de geneesheer van den G.G.D. liet het kind geruimen tijd met een zuurstofapparaat behandelen, hetgeen echter niet meer mocht baten. Het lijkje is naar het gem. ziekenhuis gebracht. De 70-jarige heer W. van der Pij-1, die Don- derd-ag, op den hoek van den Rijngeesterstraat- weg en Rijnizichtweg, te Leiden, met de fiets tegen een auto reed, is in het St. Elisabeth- gasthuis aldaar aan zijn verwondingen over leden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2