ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN DE BOEREN-BARON No. 9726 WOENSDAG 23 FEBRUARI 1938 78® Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland. EERSTE BLAD miiBiim inn—Ill' 'I11! T" .Rran-yngaa.' NEUZENSCHE COURANT ARON N EJYLENTS PHI J SBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen ir. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post ADonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT READ VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. KJEZERSLUST 1938/1939. De vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1938/1939 ligt op de gemeente-secretarie voor een ieder ter imzage vanaf 23 Februari tot en met 16 Maart 1938. De lrjst is tegen betaling der kosten stem districtsgewij s in uittreksel verkrijgbaar. Ter Neuzen, 22 Februari 1938. P. TELLEGEN, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLESecretaris. GEMEENTE TER NEUZEN. Op Dinsdag 1 Maart 1938 zal door de ge- naeexite-geneesheeren gelegenheid worden ge- gewen tot KOSTELOOZE VAFCINATIE EN REVACdNATIE en wel te Ter Neuzen in een der lokalen van de voormalige openbare lagere sebool A aan het' Schoolplein, am half drie des namiddags en te Sluiskil in een der lokalen van de Open- bare Lagere School D, des namiddags drie uur. Ter Neuzen, 21 Februari 1938. Buigemeester en Wethouders van Ter Neuzen, P. TEL<L<EG<ENVoorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van A. A. VAN OVER- BEETKE, winkelier, wonende te Ter Neuzen, om vergunning tot het oprichten en in wer king brengen van een mengmachine met electro-motor, in het perceel kadastraal be- kend hi seethe L. no. 1494, gelegen aan de Walstraat no. 4. Op Dinsdag 8 Maart a.s., des namid dags om drie uur zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Eoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen v66r het bovengemelde tijdstip ter secretarie der ge- maente kennis nemen van de ter zake in- gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbende wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot heroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op de bovenbepaalde dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 22 Februari 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Vervolg. H. M. DE KONINGIN VERLAAT SOESTDUK. Het ligt in het voomemen van H. M. de Korringin Maandag 28 Februari uit Soestdijk naar 's Gravenhage te vertrekken en daar tot na Paschcn te verblijven. DEENSOHE KLOMPJES VOOR EEN NEDERLANDSCHE PRINSES. Denemarken exporteert, zooals wellicht niet algemeen Ibekend is, klompen naar Nederland, het land van de klompen. Zoo levert een fa briek te Svejbaek jaarlijks 10.000 klompen aan een enkele firma. Deels om de relatie aan te houden, deels ook omdat de 74-jarige leider van de fabriek op denzelfden dag jarig is als dien waarop Prinses Beatrix geboren werd, heeft, naar de „Nationaltidende" meldt, de fabriek een paar heele mooie klompjes laten maken met den naam van de Prinses er op en deze als geschenk doen aanbieden. MINISTER OI.I.JN IN DEN HAAG TERUG. De minister van algemeene zaken, Dr. H. Colijn, is Maandagavond van zijn verblijf in Zwitserland teruggekeerd, en heeft Dinsdag- ochtend zijn ambtsbezigheden hervat. GELUIDSVERSTERKING-INSTALLATIE IN DE TWEEDE KAMER. Dinsdag werd in de Tweede ?Camer een permanente geluidsversterking-installatie in gebruik genomen. Dc installatie, welke 3 moderne band- microfoons en 18 luidsprekers, alsmede de noodige versterkers omvat, is in hoofdzaak bestemd voor de verschillende tribunes, diplo- maten-loges en de regeeringstafel. De microfoons bevinden zich op het spreek- gestoelte, in een speciale tafeluitvoering op de plaats van den voorzitter, en op de regee ringstafel. Hier werd de microfoon gecom- bineerd met een stijlvol bronzen luidspreker- huis, dat 4 kleine luidsprekersystemen bevat. Van de achttien luidsprekers werden er 5 op de perstribune aangebraclht, terwijl de overige luidsprekers over de andere tribunes de diplomaten-loges en den corridor werden verdeeld. De kleine luidsprekers op de regeerings tafel dienen om betgeen op het spreekgestoelte en de voorzittersplaats gesproken wordt aan de regeeringstafel duidelijker verstaanbaar te maken. Wordt de microfoon van de regee ringstafel ingeschakeld, dan worden de kleine luidsprekers automatisch buiten werking gestedd. Naast dit project overweegt men nog de aanschaffing van luidsprekers in de zaal zelf, w^ardoor de sprekers ook voor de leden der Tweede Kamer, beter verstaanbaar zullen worden. Biji wijze van proef is een 8-tal luid sprekers provisorisch in de zaal opgesteld. Bij een eventueele permanente montage zullen deze omzichtbaar in de teakbouten lambrizee- ring worden ingelaten. Waarschijnlrjk zal na of tijdens deze proefneming het oordeel van de leden der Kamer over deze tijdelijike uitbrei- ding gevraagd worden. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN INDIE. Aneta meldt uit Batavia: Tijdens de groote oefening voor <je lucht- hescherming, welke Maandagavond te Batavia voor de eerste maal werd gehouden, is een Glenn Martin niet ver van het vliegveld Tjilili- tan gevallen. De geneeskundige dienst is ge- waarschuwd. Er zaten vijf menschen in het vliegtuig. (Later.) De assistent-resident van Mr. Cornells alarmeerde het geheele Inlandsche bestuur in zijn ressort, teneinde een onder- zoekingsploeg te vormen, terwijl de chef van den divisie-staf marechaussees uitzond in de richting Tjipinang en Klender, teneinde het gevallen toestel te traceeren. Met het zoeken zal lange tijd gemoeid zijn, daar de weg van Tjipinang af door de zware regen niet voor auto's toegankelijk is, zoodat men vermoede- lrjk tot het aanbreken van den dag met zoeken bezig zal zijn. (Later). Het volgende kan nog worden ge- meld: Vijf vliegtuigen stegen, in het kader van de verduisteringsproef en de afweeroefening op in formatie, Soch men slaagde hierin niet doordat het toestel dat is verongedukt zich daarin niet voegde. Alle passagiers van de vier andere vliegtuigen zagen de Glenn Martin in een vrille overgaan en daarna een vlam. Hiema verdween het vliegtuig uit het oog. De inzittenden waren de bestuurder, onder- 20) „Maar moeder, hoe kunt u Joe een oud man noemen?" riep Betty verontwaardigd uit. .jHeelamaal niet." ,jO, niet?" En hij was met je vader op school." ./Dat is juist zoo leuk van hem," zei Betty. ,,Lenk?" stoof Lady Anna op. „Hij zegt rvooit iets anders dan: o ja, en ladht even.' ,/Maar juist de manier waarop hijo ja, zegt en lacht, maakt hem zoo leuk," zei Betty. „Hrj is de heste mensch, dien ik ken," voegde zij er emsitig aan toe. „Maar hij is niet amusant", wierp Lady Anna tegen. ,,Geen een van die lui is leuk voor jou." ,jO ja, toeh wel", lachte Betty. ,,Met den ouden Joe op den acihtergrond en de sensatie van Roger verliefd te zien worden, zal het een volmaakt week-end partijtje worden." Lady Anna sehr-eef een of twee briefjes en Betty schikte zwjjigend wat bloemen in een tvaar. ..Moeten we nu heusdh Cuthbert vragen?" vroeg Lady Anna. ,,Dick heeft een zwak voor Netta... dat is misechien een tegengif voor Ihet geverfde kind met de glazen oorbellen." Juist als Cuthlbert er is, zal Diok komen am hem een beentje te lichten, zoo is Dick mu eenmaal", zei Betty. ,,U moest mij maar aan Roger laten schrij- ven, moeder. Ik weet beter hoe ik hem moet aanpakken. Als hij denkt, dat het een groot g^ezelschap wordt, krijgt hij den schrik beet en tolijft weg. En hq moest nu toch eens uit zijn sohulp kruipen." „Goed hoor", vond haar moeder, inwendig verbaasd. HOOFDSTUK XII. Toen mejufifrouw Netta Lindsey uit den tuin door de openslaande deuren de studeer- kamer binnentrad, vond zij een forschen jon- gen man voor den haard staan. Het zou nog wel een paar minuten duren v66r de etensgong zou luiden em zij was bin nen gekomen om Cuthbert een paar woordjes te gunnen. Zij was nog wel niet vast van plan, Cuthbert te trouwen en aigenlijk had de jonge man haar ook nog niet met evemveel woorden gevraagd, maar het scheen zoo min of meer vamzeMsiprckend en iedereen rekende er op. Netta was groot, flink, met een weelde van rood-iblond haar en groote grijze ooigen. Er waren lieden, die zich den tijd nog konden herinneren, dat haar oogen niet zoo donker leken en ook, dat haar gelaatskleur heel wat geizonder was. ,,Maar heit verbergt haar sproeten", zeiden zij en Netta hield altijd (vol, dat zij nooit en nimmer iets aan haar gezicht deed. Zij trad de kamer, waar het al donker be- gon te worden, binnen en zei een beetje snilbbig: ,,Kijk eens hier, als je me wat te zeggen hadt, waarom krwam je dan niet in den tuin?" Toen merkte zij met schrik, dat het Cuth bert niet was, deze man was veel langer. /Dat moet Sir Roger Beck zijn", dacht zij en zei met een geforceerd lachje: ,,G, ik vergis me zeker, u is majoor Rick- stead „Neen", zei de man, „ik ben Roger Beck Maar majoor Rdcksitead is met denzelfden trein gekomen als ik." ,,0, dat is in orde", zei Netta. „Hij is een goed vriend van mij." Zij ging op de sofa zitten en wierp een uit lui tenant Vermeulen, de marconist van Riel, bet hoofd van den foto-technischen dienst van de K.N.I.L.M., Hermanides, de bekende Chimeesche vlieger Khouw Khe Hien, die eenige jaren geleden een vliegtocht naar Nederland en terug maakte, en de redacteur van Aneta, de Hondt. (Later). Het toestel is 2% K.M. ten noor- den van het vliegveld Tjililitan gevonden. Verscheidene ziekenauto's en gewone auto's zijn derwaarts vertrokken. Na de ontdekking van de plaats des onheils door de veldpolitie begaven de commandant van de luchtvaartafdeeling en de leider van de luohtbescherming, de heeren van Oyen en du Croo, zich met officieren van die afdeeling en brancarddragers per auto naar die plaats. Het was een uur gaans voorbij het vliegveld langs glibberige paadjes door sawahs en door kampongs. Toen men bij de plaats des onheils aan- kwam, lag daar het toestel nog brandend. Met een oogopslag was te zien dat mensche- lijke hulp niet meer kon baten. Het wrak had zich een meter diep in den grond geboord en uit het gat laaiden de vlammen nog op. De onderdeelen van het toestel waren alom ver- spreid. In de vlammen trof men de verkoolde lijken van twee inzittenden. Deze lijken kon den niet worden geidentificeerd. De overige inzittenden zijn nog niet gevonden, doch de commandant van de luchtvaartafdeeling acht het uitgesloten, dat er nog een in leven is. Na een korte inspectie gaf de heer Van Oyen commandant van de luchtvaartafdeeling, last om met zand de vlammen te dooven en den kuil met natte aarde te vullen. Men zal het aanbreken van den dag afwachten om het toestel weer van deze zandbedekking te ont- doen en om verdere maatregelen te nemen inzake de identificatie van de slachtoffers en het onderzoek van de oorzaak. Aneta meldt nader uit Batavia: Zooals reeds werd berieht, kon worden aan- genomen, dat geen van de inzittenden van de Glenn Martin deze ramp had overleefd. Dins- dagochtend zijn de vijf verkoolde lijken ge identificeerd. Een man uit de dessa, een zekere Boeang, bracht bet eerste berieht van de ramp, waar- na onmiddellijk menschen zijn vertrokken om zoo mogelijk hulp te bieden. De plaats des onheils is gelegen vier kilometer ten Zuiden van Klender aan den weg KlenderPondok Gedeh, in het district Meester Cornells. De bevolking had de huizen niet verlaten voor het verleenen van hulp, daar men het lichtschijn- sel van het brandende vliegtuig had aange- zien voor een lichtbom, welke uit de vlieg tuigen worden geworpen. Het moet echter uit gesloten worden geacht, dat zelfs directe hulp nog had kunnen baten. Bij de plaats des onheils aangekomen vond men het toestel als een uitgebrande verwarde en uiteengerukte massa staal. De inzittenden moeten op slag gedood zijn. De stoffelijke overschotten waren geheel verkoold en iden tificatie was later slechts mogelijk doordat men de verdeeling van de zitplaatsen wist. Het droeve nieuws drong eerst later algemeen door. De veldpolitie en de marechaussees waren reeds ingerukt, na afloop van de luch- verduisteringsproef. Zij werden in allerijl teruggeroepen. Nadat de lijken der slachtoffers geidentifi ceerd waren, werden zij gekist en naar het vliegveld Tjililitan overgebracht, vanwaar zij zullen worden afgehaald. De identificatie stond onder de leiding van den commandant van de luchtvaartafdeeling, kolonel van Oyen en van het hoofd van den luchtbesohermingsdienst, oud-kolonel du Croo, die beiden onverstoord hun medewerking ver- leenden, zoowel bij de opruiming van het wrak als bij het bergen van de lijken. Verder is bij voortduring alle hulp onder- noodiigend-en blik op de plaats naast haar, maar Roger nam plaats op een stoel. Waarom vroeg u dan, of ik majoor Rick stead was?" (begon hij. Omdat het zoo gek is om t-e zeggen: Is u Sir Roger Beck. Natuurlijk begreep ik, dat u het was. Betty heeft me verteld, dat zij u verwachtten." „Is u dan j-uffrouw de la Riva?" vroeg hij met een glimlach, die zijn witite tanden deed uitkomen. „Neen, ik ben Netta Lindsay." ..Dan meende u zeiker, dat ik Cuthlbert Bir kinshaiw was", zei Roger en zij trok een lip. .Betty heeft over me getoalbfbeld." „Nu, ,zij moest me. toch inliehten", legde Roger uit. „Dat vind ik fl-auw", ginig Netta door. Roger vond haar kinderachtig en dacht ook, dat hij dat vietze witte goe-dje op -haar gezicht niet aardi'g vond. Juisit op dat moment kwam Dick binnen, heel vroolijk en joviaal, hij draaf- de de kamer door en viel neer naast juffrouw Lindsey. ,/Dus jij, bent ook uit je hoi gekropen', Ro ger?" viel hij uit en ging onmiddellijk door: ..Netta, wat een mop. Ik hoorde Cuthbert vreeselijk vloelken, toen ik zijn kamer voorbij ging. O, laten we in den tuin gaan." ,,Niet netjes", zei juffrouw Lindsey statig. „Het zou niet beleefd zijn, Sir Roger hier op zijn eentje te laten zitten, bovendien moet ik hem nog uitleggen, waarom ik Betty hem'oei- ziek vind, Je weet toch wel, dat Cuthbert eigenlijk niet meeteelt." Dick antwooidde haar dadelijk als iemand die volkomien op de hoogte is. ,,G, niet?" zei hij met een beteekenisvolhn -blik.. Dick kon heeF'beteekenisvol kijiken als hij won. De onschuldige Roger zat zich te verbazen over de manieren van de jongelmi. Daar kwam een jong meisje de kamer binnen met een vonden van den wedana van Meester Comelis, die de geheele kampong-bevolking opriep, welke aan dezen oproep onmiddellijik gehoor gaf. Bovendien zijn de mannen van de ma rechaussees en de veldpolitie den geheelen nacht en den geheelen morgen in den stroo- menden regen met de droeve werkzaamheden bezig geweest. DE ERKENNING VAN DE VEROVERING VAN ABESSINIe. In de Dinsdagmiddag gehouden Tweede Kamervergadering heeft de heer Wijnkoop (comm.) verlof gevraagd, den minister van Buit-enlands-che Zaken te interpelleeren over de erkenning van den Koning van Italie als Keizer van Ethiopie, de gevoerde algemeene internationale politiek en de houding van de rageering tot den Volkenbond inzonderheid wat betreft Italie en Spanje. INKRIMPING VAN DEN LANDBOUW- ORISISDIENST. Nadat eenige maanden geleden de bemoeie- nis van de Nederlandsche zuivelcentrale en van den centralen crisis controledienist in ver- band met een ingrijpende wijziging van de regeling van den zuivelsteun belangrijk kon worden ingeperkt zal de taak van deze beide instel-lingen tengevolge van het vervallen van verschillende voorschriften op het gebied van de consumptiemelk en een voorgenomen wij ziging van de voorschriften betreffend-e de grenscontrole andermaal aanzienlijk worden ingekrompen. Bij de Nederlandsche zuivelcentrale zullen ruim honderd ambtenaren overbodig worden, terwijl aan ongeveer 140 controleurs van den Centralen crisis-oontroledienst ontslag zal worden aanigezegd. VESTIGING VAN BEDRIJVEN. Verschenen is de memorie van antwoord van den Minister van Economist-he Zaken aan de Tweede Kamer betreff-ende de regeling tot beperking van <de vestiging van bedrijven, waarin eenige tak van nijverheid wordt uit- geoefend en van de uitbreiding van de capa- citeit van zoodanige bedrijven. De Minister is van meening, dat de ingrij pende veranderingen in de structuur van het eooniomische leven, voortvloeiende uit de mo derne voortbrengingsmethoden en vooral af- zetverhoudingen en -de gebrekkige correctieve werking van het prijsmechanisme, het nood- zakelijk hebben gemaakt, dat de overbeid onder de huidige omstandigheden haar taak op ruimere wijze opvat dan in vroegere perio- den gerechtvaarddgd was. De opva'tting, dat aianvaarding van het aan het ontwerp ten grondslag liggende beginsel tot een nooilottige beperking van de vrijheid der ondernemers zal leiden, berust op een mis- Vatting, welke slechts kan voortvloeien uit een gedachtengang, welke geen enkele beperking Van vrijheid op dit terrein toelaat. Dit is niet de meening van de regeering. De vrees, dat het ontwerp zal worden dienstbaar gemaakt teneinde te ger-aken tot een meer algemeen stels-el van gesloten bedrijven, is volstrekt ongemotiveerd. De toestand in de middens tan dsbedrijven wettigde de veronderstelling, dat door het bloot stellen van vestigingseischen een selec- zou zou worden toegepast, welke den toeloop naar deze bedrijven kleiruer zou doen worden waardoor dus indirect het -euvel .der overbezet- ting met goed gevolg kan worden bestreden. Geheel anders is de situatie bij het groot- bedrijf. Een industrieele ondememing zal in het algemeen steeds zonder bezwaar aan alle redelijke eisohen van vakbekwaambeid, han- delsk-ennis of credietwaardigheid kunnen vol- doen. Een beperking van vestigingsvrijheid op het terrein van het grootbedrijf kan dan ook practised slechts mogelijk zijn door in- schakeling van het behoefte-el-ement. uitnoodiging voor een jongen man op de lip- pen, van welken jonigen man zij een paar mi nuten later zei, dat hij eigenlijk niet meetel- de. En nu flirtte zij alweer zoo hard zij kon met Dick, die een paar weken geleden.Roger erg tegen zijn zin uit den slaap had gehouden met ellenlange verhalen over zijn vlam in Ox- fond. Toen verscheen Cuthlbert ten tooneele, laat en uit -zijn humeur, met een nog half bloeden- de sneie over zijn kin. Roger stond onmiddellijik op, maar behalve dat zij hem een ijslkouden (blik toewierp, nam Netta geen notitie van den nieuiw aangeko- men-e. Lanigzamerhand verzamelden zich de gas- ten, zooveel, dat Roger er de schrik voor ge- kreigen zou heblben, als zij niet allemaal zoo jong waren geweesit en zoo buitengeiwoon ge- makkelijk in den omganig. De eenige, die wat ouder was, was majoor Ricikstead en een paar lui uit den omtrelk, die meer voor hun eigen pletzier gevraagd waren. Roger ging naast den majoor staan en trachtte de grappen te vol- gen, die heen er weer vloigen, maar waanvan hij als regel de aandiigheid niet begreep. Toch glinsterden zijn blauwe oogen van pret, toen Betty het groepje kwam verimeerderen. ,,En, Roger", vroeg zij, welke van de jonge maaglden wil je aan tafel geleilden ,,Jou dan niet?" vroeg hij. ,,Ik dacht, dat je me daarom gevraagd had?" „Neen, ik zei alleen maar, dat wij een man te kort kwamen. Nu meant majoor Ricksteal me, niet?" vroeg zij: over haar schouder aan Joe, die glim lachte en met een graagte die Roger niet beviel, zei: „Nou". Betty had schiik in Rogers ontstemming. ,,(Het is najtuurlijk alleen maar, dat hij mij kent en de anideren niet", dacht zij en riep hardop ,,Zijn jullie er allemaal? Neen, Rita de la Riva is nog niet beneden." DE iSTAATSOOMMISSIE INZAKE HET VACCINATIE-VRAAGSTUK GEIN STALLEERD. De Minister van Sociale Zaken, Prof. Mr. Romme heeft Dinsdagochtend in het departe- ment van sociale zaken de staatscommissie ter bestudeering van het vaocinatievraagstuk, welke onder voorzittersohap van den Minister is ingesteld, ge'installeerd. In zijn installatierede herinnerde de Minister er aan, dat slechts sedert een tiental jaren de houding ten aanzien van den vaccinatie ver- anderd is in verband met het optreden van encephalitis. Dit heeft er immers toegeleid, dat sedert 1928 de regeling van den indirec- ten vaccinatieplicht telkens moest worden op- geschort. Thans is nog slechts een klein deel van de daarvoor in aanmerking komende kin- deren gevaccineerd. Neemt men aan, aldus spr., dat voor de be- scherming tegen de pokken een behoorlijke vaccinatie-toestand van de bevolking nog even noodzakelijk is als vroeger, dan dreigt thans een noodtoestand te ontstaan, zoo deze niet reeds is ingetreden. Of we dit inderdaad aan- nemen,- is echter reeds een omstreden vraag. Blij.kt een behoorfijke vaccinatie-toestand nog altijd noodzakelijk, dan zal moeten worden onderzocht langs welken weg men daartoe kan komen, en of weer tot dwang moet worden overgegaan, direct of indirect. Na de vragen van mediscShen aard komt het vraagstuk van den dwang aan de orde, welke ons in aan- raking brenigt met het gebied van de gewetens- vrijheid; daamaast zijn er nog staatkundige en juridische aspecten. De regeering heeft het niet raadzaam ge acht, dat een commissie van politici en juris- ten zonder meer zou gaan voortbouwen op den zonder contact met deze commissie tot stand gekomen arbedd van den gezondbeidsraad en heeft er groote waarde aan gehecht, dat de gedachtenwisseling tusschen medici, juristen en politici in een commissie zou plaats vinden. Na eenige woorden van dank aan de leden voor hun bereidwilligheid in de commissie zit- tinig te nemen, wees de Minister er met na- druk op, dat het de bedoeling van de regeering is, dat deze staatscommissie, zoo eenigszins mogelijk, haar werk op vrij korten termijn, bijv. binnen een half jaar, zal voltooien. Hierna verklaarde spr. de staatscommissie ge'installeerd. KAZEMATTEN TE HEUSDEN. Bij de brug over de Maas te Heusden zullen Kazematt-en worden gehouwd. Veertig man- schappen van de militaire politietroepen zul len te Heusden worden gestationneerd, ter be- waking van deze brug en van de nabij gelegen draaibrug over de Oude Maas bij Neder- hemert. TALRIJKE HUISZOEKINGEN TE BRUS8EL EN TE LUIK. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: In opdracht van den procureur des konings te Brussel is een rechter van instructie in de hoofdstad, te Luik en elders overgegaan tot verschillende huiszoekingen teneinde de daders te ontdekken van den diefstaj van brieven en andere documenten, waarvan rexistische afge- vaardigden onlangs gebruik maakten voor het houden van interpellaties in de Kamer en den Senaat over den verkoop van Fokkervlieg- tuigen van de Sabena aan de Spaansche repu- blikeinsehe regeering. Het parket begaf zich naar aanleiding daarvan ook naar een paar ministerieele departementen. Parti culieren en ambtenaren werden in verhoor genomon. Tot arrestaties werd totdusver evenwel nog niet besloten. „Is dat de Amerikaansche Schatrijk, niet?" vroeg majoor Rickstead. Noemen zij haar niet de dollar-prinses ,,Ik wondt al bang voor haar", zei Roger. ,,Ik helb nooit te doen gehaid met prinsessen en ook niet veel met dollars." ,,Daar kan zij niets aan doen", zei Betty, die eerilijk wilde blijrven tegenover haar gast. ,,Ik kan er ook niets aan doen, dat ze mij de katoenen prinses noeimen. Wist u dat niet?" wendlde ze zich tot majoor Rickstead. „iFoei", zei hij, ,,je hoeft niet, ik bedoel. je moest..." en hij. kon niet verder. ,,£Beel lief van u", zei Betty. ,.Maar dat zeg gen zij toch. ,,G, daar is Rita." Door de open deur kiwam een schepseltje gegleden, zoo volmaakt gekleed, als alleen maar millionnairs hun dochters kunnen toe- staan. Eenivouidiig, in het wit, met het donkere haar keurig gekapt, zonder j-uiweelen en met een geizidhtje, vol verwachting en pret. ,,Ik glo-of niet, dat ik daar bang voor be- hoef te zijn", zei Rcger en dat deed Betty een beetje pijn. Toen zij echter even later aan tafel zaten, was Roger toch niet heelemaal op zijn gemak en toen hij aarzelend naar zijn tafeldame keek, merkte hij, dat zij hem ook een weinig ver- legen zat te begluren. Toen begonnen ze alle- bei te lachen. ,,Je weet ook niet, hoe je moet beginnen, wel?" vroeg zij. ,,Ik ben ook een beetje ver- legen." Haar stem trof hem, zij was diep en zacht en hij had juist een hoog neusigeluid verwacht. Ook was haar Aimerikaansch accent nauwe- lrj.ks merkibaar. ,,Dan is het ij's gebroken", zei hij. ,,Ik moet wel -bekennen, dat ik de schrik een beetje beet toad, toen Betty tegen me zei, dat u naast "mij zou zitten." (Wordt venvolgd. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1